VAN RIJNSOEVER EN VAN MARWIJK MAKEN DEBUUT BOZE REACHES OP LATE AFZEGGING VAN HANEGEM PEC MET 0-4 GEKLOPT Voor Eindhoven ligt eredivisie open Vreijsen gaat naar Feyenoord Nederland met drie teams in de UEFA-cup LEIDT GIRO Valpartij hielp Langerijs steviger in het zadel SPORIW® Eén lottospeler ARIE HASSINK DOOR won hoofdprijs NOODLOT GETROFFEN Loop-in concert indeMargriethal. BATTAGLIN m IMMSIMH Elly Spoor lift bijna voor nop met de tienertoer. 35 SPORT (Van onze speciale verslaggever) Kwalijk tede helpt /eg Openingstijden dagelijks Van 10.00 uur tot 18.00 uur (ook in de weekends) en op donderdagavond tot 22.00 uur. 1 «kW - BELGRADO. De rapen lijken nu goed gaar voor Willem van Hane- gem. Er was donderdagavond in het uiterst luxueuze hotel Yugoslavia in Belgrado niemand die een goed woord over had voor de wijze waarop de grillige Feyenoorder gemeend had of te moeten zeggen voor de Nederlands- elftaltrip naar de Joegoslavische hoofdstad. „Zeg maar tegen Knobel of de andere mannen dat ik geblesseerd ben en niet meega”, had Willem van Hanegem als boodschap meegegeven aan Wim Rijsbergen. Dit veroor zaakte natuurlijk een fikse paniek op Schiphol bij de KNVB-autoriteiten en bij technisch-directeur Knobel. Zo’n tienertoer kost f 32,50. En daarvoor mag ze acht dagen lang onbeperkt door Nederland treinen. En daarnaast nog 'ns 50% reduktie op interlokale bussen. Voor die prijs ga je toch zeker niet met je duim omhoog langs de weg staan? De tienertoer is in juni, juli en augustus op ieder station te koop. Pasfoto en identiteits- U bewijs (waaruit blijkt dat je niet ouder dan 19 bent) meebrengen. Tienertoer: acht dagen reizen oph koopje. I Vitesse kt (Van onze sportredactie) was voor (Van onze sportredactie) Jongbloed haalden ausputzer De 35R Bertolucci (ADVERTENTIE) Veenstra van PEC (links) in duel met Jacobs, een van de Eindhovense uit blinkers. 5 5 5 5 4 3 2 1 0 0 0 0 1 2 3 4 De uitslag van de achtste etappe is: 1. Maas (SSF) 147 kilometer in 3 uur, 11 minuten en 17 seconden (met bonificatie. 3.11.02). 2. Van der precies weet hoe de zaak in elkaar zit. De heer Hogewoning onderzoekt nu de zaak in Nederland. De heren Zon en Stoop, die als KNVB-officials mee zijn naar Belgrado, zullen contact opnemen met de heer Hogewoning. Maar dit moet wel tot de bodem worden uitgezocht”. Van Hanegem wijzend op de geblesseerde rechterlies: „Die late afzegging is het ge volg van een misverstand". ROTTERDAM Feyenoord heeft de 20-jarige. rechterspits van NAC, Martin Vreijsen, gecontracteerd. Vreijsen komt in de plaats van Peter Ressël, die voor acht ton naar Anderlecht is verkocht. De prijs voor Vreijsen bedroeg een half mil joen. 8 6 4 2 Zaterdag 31 mei a.s. om 14.00 uur is er in de Margriethal een loop-in concert. Klassiek, semi-klassiek en populair door het Gewestelijk Orkest o.l.v. Frits Kox, m.m.v. Albert West en Henk Smit met een klassieke muzikale act. Dit evenement is mogelijk gemaakt door de RaBoBanK. OUtT 3CI Cf>, Gtëj 12— 4 9— 5 3— 8 6—13 Jaarbeurs Utrecht - 20 mei t/m 8 juni cnj-.l STORT -vria z.t. 5. het eind van het seizoen, maar ik ver wacht er veel van. Ik zie door het afzeggen van de grote cracks geen deva luatie van deze wedstrijd, die voor de Joegoslaven zoiets als een jubileumduel is, als een soort omlijsting van de festi viteiten rond „30 jaar vrij Joegoslavië”. FORTE DEI MARMI (Reuter/AFP) De Italiaan Giovanni Battaglin heeft door een overwinning in de dertiende etappe, een tijdrit over 40 kilometer in Forte dei Marmi, d e leiding in het algemeen klassement van de Ronde van Italië overgenomen van de Spanjaard Francisco Galdos. Battaglin won de rit in 47 minuten en 4 seconden, voor zijn landgenoten Felice Gimondi (47.17) en Luciano Borgognoni (47.20). Galdos, die in het eerste deel van de etappe ten val was gekomen, had een achterstand van 3 minuten en 3 seconden. De uitslag van de dertiende etappe (tijdrit) was: vinden de zaak nog kwalijker omdat een groot aantal jongere spelers, die hun plaats in Oranje nog moeten veroveren, daarvan getuige zijn geweest. „Voor die jongens moeten we duidelijk maken hoe teleurstellend en fout we deze handel wijze vinden”, zei Henk Zon. „Hoe de héle KNVB daarover denkt. Juist een idool als Willem van Hanegem, een rou tinier die de jongeren zoveel kan leren, kan zich zoiets niet permitteren”. Zwollenaren Veenstra naar het centrum van de aanval, hetgeen de offensieve stoot kracht noch de defensieve weerbaar heid ten goede kwam. Een handsbal van Hendriksen op de rand van het DEN HAAG (ANP) De uitslag van de lotto van afgelopen zondag (no. 21) is: (Van onze sportredagtie) NIBBIXWOUD. Wreder had het noodlot Arie Hassink nooit kunnen tref fen. Nog geen etmaal nadat zijn ploeg leider Herman Krott de beschuldiging van combine hardop had uitgesproken, volgde een soort strafexpeditie. Op de afrit van de Afsluitdijk, vanwaar Michel Jacobs enkele honderden meters eerder met een gecompliceerde onderbeenbreuk naar een ziekenhuis in Den Helder was afgevoerd, kwam de witte-truidrager en voornaamste belager van Olympia’s Ronde-leider Hans Langerijs ten val. zet. De aanval, een volledige AZ-moot, „We zullen zeker later ook Jansen inzet ten”. Joegoslavië mist eveneens een aantal routiniers. Djajic is er niet en Simovic evenmin. Voor de rest hebben alle spe lers, op de jeugdige Rode-Sterspits Savie na, hun sporen in interlandvoetbal al verdiend. De opstelling: Petrovic (de man die tijdens de WK-voetbal zo opviel); Bul- jan, Hadziabzic, Musinic, Katalinksy; Popivoda, Bogicevic; Oblak, Vladic, Sa- vic en Surjak. Rode Ster en Hajduk Split zijn de grootste leveranciers van dit Joegoslavische landenteam. De wed strijd begint zaterdagmiddag om half vijf. PARIJS Nederland mag het volgend seizoen niet met twee maar met dri* deelnemers meedoen aan het toernooi am de Europa-cup III (UEFA-cup). Dit heeft het bestuur van de UEFA gisteren in Pa rijs verklaard. Ajax, AZ, Sparta en FC Twente zullen in augustus in een spe ciale competitie nu gaan uitmaken welke twee deelnemers naast Feyenoord Neder land volgend seizoen in de UEFA-cup zullen vertegenwoordigen. De feitelijke beslissing in de na- cpmpetitie van de eerste divisie viel gisteravond in Zwolle, waar een veel sterker Eindhoven zijn tegenstander PEC zeventig minuten lang de illusie gaf voor een behoorlijk resultaat té vechten. PEC stond tot aan die ze ventigste minuut nog slechts met 1-0 achter door een doelpunt dat na een goed half uur door de fraai solerende Brans was gescoord. Dat meer doel punten zo lang uitbleven, betekende niet dat de Zwollenaren, ondanks de aanmoedigingen van 10,000 suppor ters, maar in de schaduw konden staan van hun tegenstander. Eindho ven speelde bijzonder beheerst, com bineerde knap en schiep zich als gevolg daarvan een aantal goede kan sen. Knobel heeft Rijsbergen als laatste man opgesteld. Overweg kan dus, zoals hij zo graag wil. lekker manoeuvreren. Het middenveld vindt Knobel sterk be- De tegenreactie die daarop vanuit het inmiddels al tot 40 renners geslonken peloton volgde, was vernietigend voor de nog altijd bij Arie Hassink sluimerende overwinningskansen. Aan de eindstreep in Nibbixwoud bedroeg zijn achterstand op de voorbeeldig samenwerkende kop lopers (van wie Maas de sprint won) bijna twee minuten. Mentaal volkomen gebroken leunde Arie Hassink tegen de ploegleiderswa- gen. „Nu is alles vergokt”, stamelde Amst'ls sterrijder tegen Ton ter Harm- sel. Waarop de opnieuw emotioneel gela den Herman Krott woedend aanvulde: „Het is de schuld van de jury. Die heeft niets van de val van Arie doorgegeven”. Arie Hassink weer: „Meer dan een halve minuut heb ik daar staan wachten. Toen kwam een tweede groep met Adri van Houwelingen voorbij. Wanneer ik zijn fiets niet had gekregen,had ik daar nu nog gestaan. Als je op deze manier de ronde moet winnen, hoeft het voor mij niet meer. Gisteren hebben ze een com bine tegen mij gevormd, hu laten ze je vallen”. Zeker na hetgeen zich de vorige avond in Drachten had afgespeeld, lag „Ik kreeg het van Rijsbergen te horen, ongeveer om half twaalf’’, zei Knobel donderdagavond in Belgrado. „Ik heb meteen geprobeerd Van Hanegem thuis nog te bereiken. Ik kreeg via een kin derstem (dochtertje Alice) te horen dat pappa pas na twaalf uur zou thuisko men. Het was voor mij een enorme tegenvaller. Echt niet leuk om zoiets te moeten ondergaan. Gelukkig bleek Heini Otto (20 jaar) van FC Amsterdam op Schiphol te zijn. Die had samen met Van de Meent zijn clubgenoten Jansen en Jongbloed weggebracht. Laat nou Ot to als 17e op mijn Belgradolijst staan. Het vriendschappelijke duel tussen Neder land en Joegoslavië, dat zaterdag in Belgrado1 wordt gespeeld, komt niet rechtstreeks op de televisie. Zaterdagavond volgt er wel een samenvatting van de wedstrijd in een extra uitzending van Studio Sport, die vanaf 17.25 op Nederland I wordt uitgezonden. De NOS- radio zendt vanaf half vijf wel een recht streeks verslag uit (Hilversum 3). het voor de hand dat de voornaamste concurrenten de valpartij van Arie Has sink met beide handen aangrepen. Het op .de Afsluitdijk toch al immens hoge tempo (57 kilometer) werd nog verder opgeschroefd, en toen de Needse coureur eenmaal van fiets had verwisseld, moest hij een achterstand van bijna 60 secon den goedmaken. Ook de ijlings door Krott uit de kopgroep teruggehaalde Gerrit Möhlman kon dat verlies niet goedmaken. Onder aanvoering van Hassink werd de jacht op de koplopers ingezet, maar de vijf Amstel-rijders konden daarbij nimmer rekenen op de steun van de andere leden van de groep, die belangen voorin hadden. Pirard: „We hebben met z’n vijven voortdurend al het werk moe ten doen. Niet ééii keer is er een ander op kop gekomen”. Voor Hans Langerijs kwam de val van Arie Hassink in feite ook als een ge schenk uit de hemel. Naderhand was hij, de nu bijna gedoodverfde winnaar van deze zo enerverende Olympia’s Ronde van Nederland, ook best bereid dat toe te geven. „Toen ik hoorde dat Hassink was gevallen, ben ik als een gek gaan rijden. De Van Erps deden uiteraard hetzelfde. Het is misschien niet leuk, en ook niet de manier, maar tenslotte telt alleen de eerste plaats, en die wil ik graag vasthouden. Gisteren was het voor mij ook niet leuk dat die vier Amstel- rijders steeds op kop van het peloton bleven rijden, het tempo voortdurend drukten, en mij telkens weer de door tocht beletten. Misschien heeft Hassink nu een idee hoe ik mij gisteren heb gevoeld”. Zon en Stoop: „Wij vinden deze wijze van afzegging bijzonder kwalijk We willen er een beleidszaak van maken. We vinden het een slag in het gezicht van technisch directeur Knobel. Het is ronduit een drama. Waarom geen tele foontje gepleegd met de heer Knobel, waarom geen contact gezocht met dr. Kessel, zoals de Feyenoord-dokter had gezegd tegen Van Hanegem en Rijsber gen. Dat heeft Rijsbergen wel gedaan. En het resultaat was dat hij met zijn ribblessure wel mee kon en ook mee ging”. Dr. Kessel: „Rijsbergen en Van Hane- gem waren met klachten bij hun club- dokter gekomen. Die verwees hen, zoals gebruikelijk, naar mij. Rijsbergen heeft met mij gepraat. Van Hanegem niet. Ik weet dat Willem (net klachten loopt. Hij ging er tegen Beerschot (vriendschappe lijke wedstrijd met Feyenoord) uit met heup- en liesklachten. Maar Willem van Hanegem klaagt al zeven jaar. Hij heeft Alles is veroorzaakt door een misver stand". reageerde Wim van Hanegem thuis in Hendrik-Ido-Ambacht. Na de wedstrijd tegen West Duitsland was de al bestaande liesbles sure verergerd en had Van Hanegem zich bij Feyenoord-arts Abarbanel onder behandeling gesteld. ,,Ik dacht dat hij de KNVB op de hoogte zou brengen terwijl dat niet is ge beurd. Vandaar dat Knobel pas op Schiphol hoorde van mijn afwezigheid". 3 Halverwege de tweede helft sloeg de pressie waaronder PEC gebukt ging om in ontreddering. De ploeg, ging toen definitief door de knieën, niet in de laatste plaats als gevolg van een noodgreep in de opstelling aan het begin van de tweede helft. De stand in de na-competitie luidt: Eindhoven FC Groningen PEC Zwolle Knobel vervolgt: „Ik schoot hem me teen aan en zei: ..Jongen, spullen halen en zo gauw mogelijk terugkomen. Otto meldde zich onmiddellijk present .Het wel een race tegen de klok. Die moet met zijn auto dwars door Amster dam gescheurd hebben om nog op tijd te komen. Maar die jongen van 20 jaar verdient een compliment. Terwijl hij weet dat hij op de bank komt te zitten, probeert hij van alles om dat vliegtuig toch nog te halen. Nou dat gebeurde dan wel op het nippertje”. Technisch directeur Knobel stelt er wel prijs op om mee te praten zodra de behandeling van deze nieuwe zaak-Van Hanegem aan de orde is. „Ik wil een definitief oordeel voor me houden, tot ik Het pleit voor Groningen dat het zich tijdig corrigeerde. De ploeg trad na rust weer vol vechtlust op, liet het povere Vitesse toen ook geen ruimte meer om uit te breken en bereikte via Gritter, Eijmers en nog eens Gritter een verdienstelijke, of schoon uitzichtloze 5-2 overwinning. strafschopgebied stelde de 34-jarige Willy Senders in staat PEC voorgoed te vonnissen. Senders een vrije schoppenspecialist a la Van Hanegem joeg de bal in één keer over de muur in het doel (0-2). ZWOLLE. Er moet een klein wonder gebeuren wil Eindhoven zon dag niet uit de bus komen als de ploeg die naast NEC volgend seizoen toetreedt tot de eredivisie. De Eind hovenaren versloegen gisteravond in Zwolle zonder enige moeite PEC met 0-4. Weliswaar won ook Groningen, en wel met 5-2 van Vitesse, maar dat verhindert niet dat de Groningers zondag in Eindhoven voor een schier hopeloze taak staan. Met twee punten achterstand en een veel slechter doel- gemiddelde moet FC Groningen met niet minder dan 5-0 winnen om Eindhoven nog te verdringen. 3.11.12), 4. Langerijs (Erp.) z.t., 6. Van der “Tonden, 7. Van Trigt Albersen (Ket. )z.t„ 9. Bertin stelling beginnen: aanvoerder); Van aantal deelnemers: 953.595; bruto in leg: ƒ3.809.717,— prij zenbedrag: 1.942.152,—. Ie prijs: 1 winnaar, die netto 500.000 ontvangt; 2e prijs: 1 winnaar, die bruto 180.961 ontvangt; 3e prijs: 151 win naars, die elk bruto 1.797 ontvangen; 4e prijs: 9.348 winnaars, die elk per kolom 42 ontvangen; 5e prijs: 7.869 winnaars, die elk per kolom 42 ont vangen. Op grond van artikel 18, lid 4 van het reglement wordt het bedrag van de 4e en 5e prijs tezamen geteld en gelijkelijk verdeeld over de winnaars van de 4e en de 5e prijs. Jackpot voor de lotto van komende zondag 99.235. Knobel mag drie spelers tijdens de wedstrijd vervangen. Hij zal daar zeker gebruik van maken. „Ik heb”, zei Knobel donderdagavond, „van de nood een deugd gemaakt. Ik had graag de jonge ren eerst nog wat door meer routiniers omringd gezien. Nu zullen ze, op Nees- kens (die de plaats van Van Hanegem op het middenveld zal innemen) en Rijsber gen na. op zichzelf moeten steunen. Het klinkt misschien een beetje gek zo aan 1 Battaglin (Ita) de 40 km in 47 minuten en 4 seconden; 2 Gimondi (Ita) op 13 seconden; 3 Borgognoni (Ita) op 16 seconde»; 4 Koger de Vlaeminck (Bel) op 18 seconden; 5 Baronch*lli (Ita) op 26 seconden; 6 Knudsen (Noo) en Bertoglio (Ita) op 41 seconden. De top van het algemeen klassement Is na de dertiende etappe: 1 Battaglin (Ita) 71 uur, 14 minute* en 13 seconden; 2 Bertoglio (Ita) op 1.42; 3 Galdos (Spa) op 2,40; 4 Gimondi (Ita) op 3,20; 5 Baronchelli (Ita) op 3,43; 6 De Vlaeminck (Bel) op 4,43; 7 Perletto (Ita) op 5,09; 8 Ricconl (Ita) op 5,10; 9 Lasa (Spa) op 5,29; 10 Panizza (Ita) op 5.37; 42 Fedor den Hertog (Ned) op 34,51: 79 Kamper (Ned) op 1.52,34; 81 Nidi den Hertog (Ned) op 2.00.54. Galdos, die al na vijf minuten was gevallen en daarbij onder meer verwondingen aan zijn hoofd opliep, zei na afloop: „Ook zonder die val zou Ik vandaag de leiding zijn kwijtge raakt”. Knobel zal met de volgende basisop tie vens Rijnsoever (AZ’67), Overweg (FC Twente), Rijsbergen (Feye noord), Everse (Feyenoord); Peters (NEC), Arntz (Go Ahead Eagles), Nees- kens (FC Barcelona); Vosmaer, Kist en Van Marwijk (allen AZ’67). Wisselspe lers: doelman Schellekes (NEC), Otto (FC Amsterdam), Jansen (FC Amster dam), Wickel (Excelsior) en Meutstege (Sparta). Daarmee was het hek van de dam. Een van alle spanningen bevrijd Eindhoven liep in de 74e minuut uit naar 0-3 via de razendsnelle linker spits Jacobs en bepaalde twee minu ten voor tijd met een ongenadig hard schot van Kreekels de eindstand zeer terecht op 0-4. Dat Groningen zich zondag een onmogelijk karwei geplaatst ziet, heeft de ploeg voor een niet onbe- langrijk deel aan zichzelf te danken. De twee doelpunten zo belangrijk voor het doelgemiddelde die Vites se gisteravond in Groningen voor 10.000 toeschouwers mocht scoren, waren namelijk helemaal niet nodig geweest. Groningen was echter nonchalant gaan voetballen nadat Gritter en Björne Jensen al na ruim een half uur spelen voor 2-0 hadden gezorgd. Die laconieke houding werd in de 37ste minuut door een plotseling vlammend Vitesse bekwaam afge straft. Een foutieve terugspeelbal van Schipper en treuzelen in de verdedi ging stelden binnen één minuut res pectievelijk Hulshof en Van Kerkhof in staat de stand weer terug te brén gen tot 2-2. Jan Peters mag van de president van de Arnhemse rechtbank tot het einde van zijn contract met Quick uitsluitend schoenen van dat merk dragen Overtreding van het gebod komt de Nljmegenaar op een boete van tienduizend gulden per keer te'staan. In Wiener Neustadt speelden de Oosten rijkse en Nederlandse amateurvoetballers b- teams met 0-0 gelijk. Tijdens de open Italiaanse tenniskampi oenschappen versloeg Borg Bertolucci en won Vllas van Pllic. In het jeugdtoernooi van Ajax bereikten PSV en Ajax de finale. De Eindhovenaren bleven Benfica met 2-0 de baas en de Amster- dammers klopten Anderlecht met 3-2. In verband met verplichtingen Jn België heeft Israël de twee oefenwedstrijden tegen j het Nederlandse basketbalteam (2 en 3 juni) af gezegd. De finale om de Portugese voetbalbeker i zal gaan tussen Benfica eh Bóavista. De kans bestaat dat Mohammed Ali zijn titel in het zwaargewicht boksen op 15 okto ber in de Phllippljnen zal verdedigen tegen Joe Frazier. Op 30 juni bokst de Amerikaan eerst tegen Joe Bugnr in Maleisië. Helst (Bel.) z.t. (met bon. 3.11.07), 3. Schür (Ket.) z.t. (met bon. icab.)z.t, 5. Gevers Veken (Bel. op 53 seconden, (Mie) z.t., 8. (Fra). z.t., 10. Prinsen (Mil.) z.t. De stand in het algemeen klassement na de achtste etappe is: 1. Langerijs 27 uur. 49 minuten en 13 seconden, 2. Schür 27.50.34. 3. Gevers 27.50.574, 4. Hassink 27.51.38. 5. Lubber- ding 27.52 38. 6. Huijzen 27.53.33, 7. Scheffer 27.53.40, 8 Pirard 27.54.33 9. Van der Veken 27.54.47, 10, Kuijs 27.55.00', 11. Van Katwijk 27.55.10, 12 Van der Kruijs 27.55.29, 13. Spijker 27.55.39, 14. Van Lamoen 27.55.41, 15. Dohmen 27.56.18. 16 Koot 27.56.36, 17. Ter Harmsel 27.56.51, 18. Van Helvoirt 27.57.43, 19. Van Gérwen 27.58.04, 20. Hoogendoorn 27.58.19. met zijn klachten leren leven en spelen, zoals ook bijvoorbeeld Cruijff. Dat is met meer topspelers het geval”. Knobel, Stoop en Zon nemen deze afzegaffaire van Van Hanegem (op een onmogelijk laat tijdstip en via een me- de-Feyenoorder) bijzonder hoog op. Ze Na een valpartij op de Afsluitdijk ligt Michel Jacobs gewond op de weg. Later bleek hij een onderbeenbreuk te hebben opgelopen. 4^* e

Haarlem's Dagblad | 1975 | | pagina 35