9 Kinheim nam EERSTE PROFZEGE CO HOOGEDOORN Hier gebeurde het Problemen bij Paralympics Visser uitgeleend aan Telstar Toernooi van INVALIDE BOOGSCHUTTER WILLEM VAN DE BOSCH: Philips batterijen die gaan mee. De nieuwe Lumoprint LX4 brengt sensationele omwenteling op kopieer-gebied „Caroussel” meer afstand 1 rl ’n Kansloos verlies van Bloemendaal 99 als u eerst naar de Amro Bank gaat dingier i U gaat heel wat geruster op vakantie fcww B PHILIPS PHILIPS 15 SPORT 19 7 6 AUGUSTUS 2 MAANDAG 14 ih g Voor de ongelooflijk lage prijs van f 7.950,-* kan ook uw bedrijf nü op normaal papier kopiëren. Met de nieuwe Lumoprint LX 4. iri 8,00 vreemde gewaarwording (Van onze sportredactie) Laverda achtei’ de ook gelukkig (ADVERTENTIE) ïïl ik verkering PIETER MUL (ADVERTENTIE) •excl. B.T.W. Lumoprint HUPS .72, Te zien en te demonstreren bij uw exclusieve Lumoprint LX 4 dealer: meemaken”. De hernieuwde kennismaking kan Van de Bosch wel eens een beetje pjjn doen. De eerste keer bewoog hij zich fris en frank door het leven, ditmaal beweegt de 27-jarige Hillegommer zich in een rolstoel. Met 67 andere gehandicapte atleten vormt Willem van de Bosch de afvaardiging van de Nederlandse Invaliden Sportbond bij de Vijfde Paralympic, de Olympische Spelen ovor Gehandicapten die eens in de vier jaar worden gehouden. naar de bank ter plaatse, waar ook in Europa. Daarom: ga bijtijds naar de Amro Bank in uw buurt. Voor buitenlands geld, cheques en uw reisverzekering. En pak dan meteen het gratis landengidsje mee. 't Geeft u allerlei nuttige informatie over wisselkoersen, buitenlandse munt eenheden enz. kantoorcentrum breestraat 52 - beverwijk tel. 02510 -2 77 41 VELSEN. Jaap Visser zal het ko mende seizoen op uitleenbasis bij Telstar voetballen. De Velsense club, die daaro ver gisteren een accoord heeft bereikt met FC Amsterdam, hoeft derhalve geen transferbedrag te betalen. o> 8 3,00 9,00 9,70 1,00 7,50 530 3,60 5,50 7,80 2,50 3,00 3,00 1,50 1,00 5,50e 2,40 3,00 3,80 3,40 5,00 7,50 3,20 930 7,00 330 330 330 1,50 5,50 5,00 3,00 2,00 3,30 7,50 5,70 1,00 2,50 3,48 6,96 4,00 Willem van de Bosch: „De rolstoel in plaats van de zijspan”. ’fi TORONTO. Ongeveer 1600 deel nemers uit 45 landen ztfn de afgelo pen dagen in Toronto aangekomen om acte de presence te geven bij de Vijfde Paralympics, de Olympische Spelen voor Gehandicapten. Rolstoel rijders, geamputeerden en blinden be strijden elkaar op het sportieve vlak bij dit evenement dat vanavond offi cieel wordt geopend en dat duurt tot en met 11 augustus. 3,00 1,50 3,50 1,00 >30 3,00 3,00 2,30 3,50 1,80 1,50 ),50 7,50 >30 1,60 1,00 7,00 1,00 7,50 7,30 2,00 1,10 7,50 1,10 1,00 7,80 1,50 ’,00 30e 1,00 ’30 ,40 i,00 ,00 ,80 1,00 ,80 1,00 >,80 ,00e ,10 >30 1,00 1,30 30 ,00e ,50 ,00 ,00 ,00 ,00 ,00 Willem van de Bosch was na de klap ongeveer een week buiten bewustzijn. Armen gebroken, wat ribben en een gebroken rug. Dat laatste was onherstel baar. Acht maanden bracht de Hagenaar in totaal door in het revalidatiecentrum in Leersum. „Gelukkig kreeg je daar een harde leerschool, je werd beslist niet in de watten gelegd. De weekends ging ik naar huis. Mijn vader maakte zich erg veel zorgen, terug naar huis kon ik niet. Ik zelf was veel rustiger”. 2.30; 7. G. Vianen, 8. H. Kuiper op 2.50. Op het parcours in het Van der Aartspontpark liet de Haarlemse wieler club De Kampioen weer een rit voor de zomercompetitie om de Heems 1822-be- ker verrijden en daarin was Tom de Klerk de snelste, voor H. de Haan en H. Neeskens. In de derde rit van een jubileum- competitie van het 25-jarige De Bollen streek voor liefhebbers en veteranen op het Spekkelaanparcours in Lisse, zege vierde Swiftrenner Ton v. d. Valk voor K. Teeuwen van De Bollenstreek. De stand: 1. Th. v. d. Valk 23 pnit.; 2. C. v. d. Hulst 20 pnt.; 3. F. v. d. Raad 19 ónt. In de door Piet Slikker uit Broek op Langedijk gewonnen ronde van Lange dijk, kwam de Zwanenburger Rob Borst bij de amateurs op de vierde plaats.’ De jonge Haarlemmer Hans Smit bracht het bij ae nieuwelingen tot een tweede plaats. Een tweede plaats behaalde ook zijn stadgenoot Ron van Waard in de ronde van Vries voor junioren. In Ba- rendregt was Ron van Waard als vierde gefinisht. Zijn stadgenoot Frits Dreyer werd in Barendregt vijfde. De ronde van Middenbeemster leverde bij de amateurs een overwinning op voor de Amstel- kreeg, mijn vrouw is echt mijn gangma ker geweest in die tijd. Ik ben nu twee jaar gelukkig getrouwd. Ik was ontzet tend blij dat ik dat huis hier kreeg want in Zandvoort vloog ik op het laatst tegen de muur. Daar moest ik hoognodig uit. Ik heb er nu nog een vijfdaagse werkweek, zij het alleen ’s ochtends. Ik ga zelf met de auto heen en weer. En ik ben lid van de sportvereniging Unicum ’73”. 9^1 ROOD: NORMAL DUTY, GOUD: HEAVY DUTY, ZWART: DOUBLE DUTY. „Echt een stap in de goede richting. Er ging heel wat door me heen en dg clubgenoten waren er ook veense Bataaf-rijder Juli Bruessing. Ron Smit uit Haarlem kwam op de vierde plaats. O De Zwanenburger Arie Moleman, lid van de HSV De Kampioen, heeft in de ronde van Middenbeemster zijn eerste overwinning van dit seizoen bij de juni oren behaald. Zijn Haarlemse clubmak- ker John de Bie kwam in de ronde van Alphen aan den Rijn ook al bij de junioren op de tweede plaats. Ruitn drie jaar geleden begon Van de Bosch met boogschieten, de sport waarin hij het zover schopte dat hij behoort tot het Olympisch team van zeven man. „Bij Unicum schiet er een man of 23 waarvan er vijf de vaste kern vormen. Vorig jaar december ben ik zoals dat heet, doorgebroken bij een wedstrijd in Fort Voordorp (het sportcentrum van de NIS in De Bilt red.) Ik kreeg de uitnodi ging mee te doen in de nationale selec tie. Dat was enorm. Een vreemde ge waarwording ook, ik kreeg het gevoel dat ik erbij hoorde”. Standen: 1 A-Capac-VWK 16-28, The Herons 16-25. Zuldvogels 16-21, Hotam-Storks 16-16. 1 AA-Sehiedam 16-16, FAK 16-12, Celeritas 16-8, Flying Petrels 16-4. 1 B-ORWO HCAW 16-30, Aktie ’68-Klnheim 15-24, UW 16-21, Luycks Giants 16-14. 1 BB-Montreu Quick 16-12. De Meteoor 16-11. Europa Meubel Pino’s 16-8, Roef 15-6. Met begeleiders mee heeft de Ne derlandse Invalide Sportbond een kleine honderd man in Canada dat als opvolger van Heidelberg de gast heer is van de gehandicapte atleten Nederland heeft zijn meeste deelne mers bij het zwemmen en de atletiek (onder wié Cock Hill uit Heemstede). Bij de b asketballers is Haarlemmer Evert Barendse en bij de boogschut ters Willem van de Bosch uit Hille- gom. De equipe telt ook nog tafelten nissers. De Organisatie in Canada loopt tot nu toe erg stroef. Het uitdelen van de pasjes nam uren in beslag, veel baga ge raakte zoek en toegewezen kamers waren al bezet. Bovendien bleek de groep over verschillende gebouwen te zijn verdeeld. NIS-voorzitter Wim Ruth heeft voor een en ander al zijn excuses aan de deelnemers aangebo den. De organisatie zit met twee grote problemen. Allereerst is deelname van Zuid-Afrika er voor verantwoor delijk dat Joegoslavië zich heeft te ruggetrokken. Daarnaast is er een financieel struikelblok. De Canadese federale regering heeft haar steun van een half miljoen dollar namelijk ingetrokken vanwege de Zuidafri- kaanse betrokkenheid. Technisch lei der in Toronto Herman Tjebbes: „We gaan ervan uit dat gehandicapten zo veel mogelijk hun sport moeten be drijven. Zuid-Afrika heeft ons verze kerd met een gemengde ploeg te komen, dus sluiten we dat land niet uit”. De stad Toronto en de provincie Ontario hebben hun bijdrage van ge zamenlijk een miljoen dollar niet in getrokken. De Israëlische deelnemers zijn ook bij dit evenement gescheiden onder gebracht en hebben scherpe bewa king. clubgenoten mee”. Van de Bosch traint twee maal per week op de e igen baan van Nieuw Unicum, geschikt voor internationale wedstrijden in afstanden van 25 tot en met 90 meter. Daarnaast heeft hij ge middeld per maand twee wedstrijden, ondermeer bij de bond van valide schut- ter.s Vanaf december oefende de Hille gommer twee keer per maand in De Bilt. In Toronto vormt hij met twee anderen het trio dat uitkomt op de 70, 50 en 30 meter. „Voor deze sport heb je veel concen tratie nodig, geduld ook. Dat heb ik altijd wel gehad. Toronto is mijn eerste grote wedstrijd en uiteraard ben ik erop gebrand een goeie prestatie te leveren. Ik zal mijn best doen maar als het niet lukt 'zit ik echt niet in de put”. En dat sluit mooi aan bij een opmerking eerder in het gesprek dat alleen vechters uit de ellende komen. „Leg je bij je handicap neer in plaats van de uitdaging uit te nemen dan verpieter je”. Willem van de Bosch zal het niet gebeuren. Het zelf in elkaar gezette modelmotortje, uitgevoerd in donker blauw en metaalklank, is er in de huis kamer een stille getuige van. BEVERWIJK. - Op de woensdagen 4, 11 en 18 augustus organiseert de Bever- wijkse zaalvoetbalvereniging FC Carrous- sel een groots opgezet zaalvoetbaltoer- nooi in de sporthal van Beverwijk. Op de eerste speeldag komen de deelnemers in poule A in actie. Dat zijn: Hovocubo uit Hoorn (kampi oen van Noord-Holland en Nederland), Luchtmacht uit Utrecht, Verhorst Boys uit Beverwijk en de organiserende vere niging, FC Carroussel. De ploegen spelen vanaf half acht een halve competitie en de twee best geplaatste verenigingen doen mee in de finale, die op de laatste speeldag wordt gespeeld. Daartussendoor komt op 11 augustus poule B aan de beurt. Daarin zijn vertegenwoordigd: Extador uit Harlingen, (kampioen van Friesland), Unique (kampioen van Am sterdam), Geldermans uit Beverwijk kampioen van rayon Haarlem) en Groot Assumburg uit Beverwijk. Vijf jaar geleden tufte timmerman Willem op zijn motor naar zijn werk. „Ik was een pittige rijder maar naar mijn baas had ik echt niet zo veel haast”, grijnst hij. „Ik heb die vrachtwa gen waarschijnlijk wel zien aankomen. Dat ding kwam uit een uitrit, eigenlijk aarzelend of ie nou wel of niet zou optrekken. Het gebeurde wel en ik kreeg dus geen voorrang”. De 21-jarige Hage naar zag het dreigende gevaar en pro- HAARLEM. De tegenwoordig in Volendam wonende oud-Zwanenburger Co Hoogedoorn, lid van het Halfwegse De Bataaf, heeft in de ronde van Rid derkerk zijn eerste zege als professional behaald. Met bijna een minuut voor sprong op Harm Ottenbros, Wicher Vlot en Nidi den Hertog met wie hij een ronde voorsprong had gepakt ging Hoogedoorn als winnaar door de finish. De uitslag: 1. C. Hoogedoorn, de 97,5 km in 2.13.47; 2. H. Ottenbros op 55 sec.; 3. W. Vlot, 4. N. de Hertog, 5. V. van Schil (België) op 2.05, 6. Thm. Smit op HAARLEM. - In de strijd om twee promotieplaatsen in de eerste klasse B heeft Aktie ’68 Kinheim weer wat ver der afstand genomen van het Utrechtse UW. Terwijl UW kansloos was tegen koplocpster ORWO HCAW, HILLEGOM Willem van de Bosch uit Hillegom is dezer dagen voor de tweede maal op bezoek in het Canadese Toron to. Zo’n zes tot zeven jaar geieden bracht hij er al eens een vakantie door en afgelopen zaterdag ging hij er opnieuw heen, nu voor twaalf dagen. „Als ik me goed herinner ben ik op dezelfde paardenrenbaan geweest waar ik nu ook weer naar toe ga. Je kon daar gokken en zo, het was iets dat je moest beerde zijn 750 cc. kolos om te manoeuvreren. Het lukte niet. „Nee hoor, een hekel aan motoren heb ik echt niet gekregen wel aan vrachtwa gens. Serieus als ik met mijn Daf op de weg ben schiet ik zo gauw mogelijk langs die krengen en ook langs bussen. Laatst zat mijn vrouw aan het stuur en ik was aan het lezen. Een vrachtwagen zet zijn richtingaanwijzer aan en schiet meteen naar links. Levensgevaarlijk. Ik ging vaak naar motorrennen kijken en wilde zelf ook gaan racen. Liefst met een zijspan. Toen ik later in Zandvoort in Nieuw Unicum terecht kwam zat ik tegen het circuit aan. Bij de eerste race die ik weer zag nu in de rolstoel kreeg ik wel een brok in mijn keel”. Alhoewel hij nog niet was uitgerevali deerd („Ik voelde me nog niet in staat me overal in die stoel te bewegen”) moest hij weg uit Leersum. Van de Bosch ging naar Nieuw Unicum en daar bleek de klap toch ook mentaal hard te zijn aangekomen. „Ik heb altijd zelfstan dig willen zijn, zelf uit bed komen, zelf m’n kamer bijhouden - dingen die je allemaal kunt laten doen als je dat wilt. Maar de eerste anderhalf jaar in Zand voort heb ik toch een lui leven gehad. Werken deed ik niet. Mijn redenering was: ze hebben me kapotgemaakt, laat ze nou maar betalen ook. Veel rancune, ja”. Willem kreeg verkering met een ver pleegster die hem stimuleerde te gaan werken. „Bij mijn baas in Den Haag had ik wel willen terugkeren na de revalida tie. Een cursus calculator zag ik wel zitten, die ondernemer had zulke mensen nodig. Mij wilde hij echter niet terugne men. In het bedrijf had hij dan allerlei dingen moeten gaan aanpassen, lastig allemaal. Dat luieren in Nieuw Unicum vond ik een prachtbestaan, de meesten - ik ook - hebben een periode dat ze het in de drank zoeken. Dat veranderde toen I HEAVY I DUTY||j kwam de Kinheimploeg in Diemen tot een ruime 2-11 overwinning op Luycks Giants. De conclusie trekken dat Aktie ’68 Kinheim het erg gemakkelijk had is echter on juist. Wel nam Aktie ’68 snel door Anke van Wezel een 1-0 voorsprong, maar na runs van Mieneke Paul en Patricia Ban nenberg in de derde inning stokte het ritme in de Kinheimploeg. „Ik hoorde er weer bij, De thuisclub, die pas in de vijfde inning de eerste honkloopsters kreeg, buitte een fout van winnende werpster Patricia Bannenberg echter goed uit en bracht bij 2-3 de spanning volledig te rug. Nadat een driehonkslag van Karin Kort in de zesde inning de stand op 4-2 had gebracht, moest Luycks Giants ten slotte diep buigen voor Kinheim. De on der de Haarlemse druk fouten makende thuisclub zag in die slotfase Anke van Wezel, Mieneke Paul, Ingrid Ruseler. Tineke de Vries, Patricia Bettink en Germaine Leuven diepe bressen in de verdediging slaan. Voor Luycks Giants kwam pas een einde aan de ellende bij de 2-11 eindstand. Het IJmuidense Europa Meubel Pino’s behield een kléine theoretische kans op een vijfde plaats in de eindrangschik king. Een plaats, die recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden met als inzet een plaats in de nieuw te vormen eerste klasse. Na eerder dit seizoen twee - keer te hebben verloren van de Meteoor, werd dit keer voor eigen publiek in een runrijk duel met wisselende kansen met 9-8 gewonnen. In de strijd om de KNBSB-beker bereikte na THB nu ook EHS de halve finales. Tegen Bluf uit Hilversum was de Haarlemse aanval oppermachtig en werd binnen twee innings een 8-0 voor sprong genomen door goed slaan van Wil de Ruiter, Greet van der Meer en Henny Hendriks. Werpster Gonnie Vrugt zorgde er uiteindelijk voor dat haar ploeg de wedstrijd winnend met 18-2 kon afsluiten. Weliswaar eindigde EHS met VUC op een gedeelde eerste plaats, maar dankzij ’een veel beter rungemid- delde werd een plaats bij de laatste vier bereikt. Met kontant geld op zak loopt u altijd Amro Teleservice en binnen de kortste een zeker risiko. Stap daarom voordat u op keren wordt geld telegrafisch overgemaakt vakantie gaat even binnen bij de Amro Bank. Daar vertelt men u graag hoe u uw vakantiegeld het verstandigst kunt verdelen tussen kontante buitenlandse valuta en cheques. Amro Reischeques bijvoorbeeld of uw eigen Eurocheques. Raakt u ze op een öf andere manier kwijt, dan hebben anderen er niets aan en u krijgt ze gewoon vergoed. U belt even met HAARLEM. Niet alleen boven Kennemer Intersport OG, maar ook bo ven Bloemendaal pakken de donkere wolken zich samen na de 6-0 overwin ning, die Shell op de Whites behaalde. Shell, dat enkele weken geleden nog voorbestemd leek voor het spelen van degradatiewedstrijden, heeft zich via een reeks onverwachte overwinningen weer volledig in de race om het behoud van het hoofdklasseschap gespeeld. Ook al staat de Amsterdamse formatie nog twee punten op Onze Gezellen achter, het lichtere programma zorgt ervoor dat de optimistische stemming in het Amster damse kamp gerechtvaardigd is. Tegen Bloemendaal, da>t voor de derde keer zonder de vakantiegangers Corine Vlek en Corine Diederiks moest aantre den, was Shell zowel in aanvallend als defensief opzicht oppermachtig. Vooral de start van Shell knaagde aan het zelfvertrouwen van Bloemendaal. Met hits van Joan Schiller, de uitstekend op dreef zijnde werpster Hilda Foks, Lyda van der Horst en Ria Kruyk baande Shell zich naar een 2-0 voorsprong, die nauwelijks in gevaar kwam. Wel vocht Bloemendaal fel terug, maar alleen de felle uithalen van Hanneke Kimman, Greet Hermans en Manja Valkenberg resulteerden in honkslagen. Door gefor ceerd honklopen ging in de zesde inning bovendien de kans op het redden van de eer teniet. Shell, dat zich duidelijk meer sco ringskansen verwierf, haalde in de zesde inning nogmaals vernietigend uit. Een tweehonksslaig van Lyda van der Horst, gevolgd door enkele fouten en een du bieus geval van hinderen resulteerden in vier runs, die voor de 6-0 eindstand zorg droegen. •r w* -

Haarlem's Dagblad | 1976 | | pagina 15