uit Soestdijk Waardering Haarlemse schilder voor Feike Asma concerteert in St. Bavo NIEUWS WETHOUDER: „IK GEEF TOE, WE HEBBEN DIE FOUT GEMAAKT” Burgerlijke stand i LOTERIJ NVDJ Q|.i I Auto met vakantie- uitrusting gestolen „PEUTERZAAL” OP JAARMARKT ■j ■H 1 5 STAn 19 7 6 AUGUSTUS DINSDAG 3 4 FIETSTOCHT VAN HUISVROUWEN BESTUURDER ONDER HAARLEM - - INVLOED, AUTO OVER DE KOP Le Coq d’Or heropent In Wijkraad Harmenjanswijk MAATREGELEN TEGEN LASTIGE BEWONERS Gebelgd Drukte .,^7 i over slopen daken Wijkraad niet ingelicht van Egelantier voor Muziekschool n: een 0. k le tl n n n e HAARLEM. Donderdagavond gaat de bar-auberge Le Coq d’Or in de Zui- derstraat 39 weer open. De zaak heeft enige maanden stilgestaan, maar gaat nu weer volop draaien onder een nieuwe eigenaar. In Le Coq worden naast aller lei dranken kleine snacks van de grill geserveerd. De feestelijke openingsrecep- tie duurt van 20 tot 22 uur. e e r e .s n HAARLEM De wijkraad van de Harmenjanswijk belegt woensdag 4 au gustus om 20 uur een openbare vergade ring. Aan de orde komen de stand van de financiën, de vuiloverslag in de pol der het gesprek met het bestuur van de Waarderhaven, de Waarderveldweg, par keerhavens Oostvest, ’t Anker, maatre gelen tegen bewoners die overlast bezor gen en verslagen van de groeperingen. Julius 20.00 tiet elk de >ok zij dit ol- ■ne ijs zen en, ar- n n ir jen an ik- JU- jen ru in- zij ?n. zij iie ,‘s- i-et en ig kt d, ix 8. e* k, en g, e, ot (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Wethouder Van de Water heeft het vertrouwen van de wijkraad totaal verloren. Hij be looft altijd teveel, kan beloften niet waarmaken en wanneer er bezwa ren komen probeert hij deze geïrri teerd van tafel te vegen. De in spraak is genegeerd. Dat dit in een democratische staat kan gebeuren is onvoorstelbaar”. Ook Gedeputeerde Staten van Noord- Drumband NVDJ gaat na een suc cesvol muziekj aar met onder andere een paar buitenlandse uitvoeringen weer een nieuw seizoen in. Dat bete kent dat er ook weer nieuwe oplei dingen starten voor de liefhebbers. Vanaf 16 augustus kunnen leerling- tamboers en hoornblazers van mini maal tien jaar zich opgeven in het clubhuis in Haarlem-Noord aan het Flevoplein, of telefonisch op nummer 263674 of 260608. De tamboers repete ren op dinsdagavond van zeven tot half negen, de hoornblazers de avond erna op dezelfde tijden. „Het was me wel een belevenis hier op de Muiderslotweg hoor. Eerst een glanzende limousine met AA op de nummerplaat voor de deur, toen de secretaris van de koningin en diens vrouw over de vloer. Ze zaten hier al een t ijdje en toen dachten m’n ouders opeens aan die chauffeur, die man zat alsmaar in die wagen beneden. Hij heeft toen gezellig met m’n vader op het balcon gezeten”. Aan het woord is Henk Duin. Zesen twintig jaar oud, bezig met het vtffde en laatste studiejaar voor de akte MO-B aan de Tilburgse academie, maar nu al wat freewheelend in de schilderspraktijk. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Uit de Bloemhofstraat werd in de nacht van zondag op maan dag een daar voor de deur van de woning van de eigenaar geparkeerde au to gestolen De waarde van de auto bedraagt 21.000, in ide wagen bevonden zich een kampeeruitrusting en een bui tenboordmotor met een gezamenlijke waarde van drieduizend gulden. Boven dien zaten het rijbewijs en het kente kenbewijs in de auto. Wethouder Van de Water weet wel waarom het met het op de hoogte stel len van de wijkraad is misgelopen. „We hadden nog een dag om acht ton. uit de pot stimulering werkgelegenheid in de wacht te slepen, toen het plan rond was. In de drukte zijn we de wijkraad toen vergeten. Ik bied daarvoor mijn veront schuldigingen aan”. Al met al is het gevolg van de gemeentelijke vergissing, dat de wijkraad zich behoorlijk in de De sloop van het dak van de vleu gels van De Ege lantier, die voor de Muziekschool zijn bestemd, schiet op. Vroeger waren dit kamer tjes van verpleeg sters. Voor het geven van muzieklessen waren de ruimten volstrekt onge schikt. Bovendien mankeerde er het nodige aan de bouwkundige kwaliteit van het dak. Vervanging door een moderne .kap bleek onontkoombaar. kuif gepikt voelt. In een brief aan B. en W. heeft hij zijn ongenoegen uitgespro ken. Zo reageert de wijkraad Heiliglanden naar aanleiding van het feit, dat hij naar zijn zeggen geen invloed heeft kunnen uitoefenen op het al dan niet slopen van het dak van dat deel van cultureel centrum De Egelantier dat momenteel verbouwd wordt ten behoeve van de Muziekschool. Wethouder Van de Water beaamt, dat het informeren van de wijkraad erbij ingeschoten is. „Ik geef toe, we hebben die fout gemaakt”. bemoeien, omdat de gemeente wel aan voelde komen dat er v an onze kant bezwaren tegen de kap zouden komen”, aldus de wijkraad. Inmiddels gaan de slopers onverdroten voort met hun werk. De aannemer hoopt eind van dit jaar de verbouwing te voltooien. Van een 20_jarige Duitser, die in de jeugdherberg Jan Gijzen verblijft, werd het tochtraampje van de auto vernield. Daarna werd een casetterecorder met een waarde van vierhonderd gulden ge stolen. Een slagerswinkel in de Zijlstraat kreeg ongewenste klanten. Nadat een ruit kapot was geslagen kon men een schuifraam openen en 700 uit het kan toor stelen. Voor een juist begrip van de gang van zaken is het nodig even in de voorge schiedenis te duiken. Op een goed mo ment besloot de gemeente twee vleugels van het voormalige Sint Elisabeth's Gasthuis te bestemmen voor de Muziek school. Een rigoureuze verbouwing bleek onontkoombaar. Het meest ingrijpend zou de vervanging van het bovenste deel van de gebouwen zijn. De oude verdie ping moest wijken voor een moderne, rechthoekige opbouw om de Muziek school voldoende ruimte te geven. Het eerste ontwerp van architect Bernson van Openbare Werken stuitte op scepsis in de schoonheidscommissie. De architect ging opnieuw achter de tekentafel zitten en uiteindelijk rolde een ontwerp uit de bus, dat de goedkeu ring kreeg van de gemeentelijke instan ties en ook met nog enige kleine aanpassingen van de Rijksdienst Mo numentenzorg. Holland gingen akkoord. Met de kap bemoeiden zij zich niet, omdat het de taak van de hogere overheid is de finan ciële aspecten goed te keuren. Dat ge beurde in maart van dit jaar, zo laat de provinciale voorlichtingsdienst weten. Nu de wijkraad. Die is gebelgd over het feit, dat tegen het „kap-plan” geen be zwaar kon worden gemaakt in de zin van de wet ruimtelijke ordening. In dit geval was echter geen bestemmingsplan- wijziging nodig. Toch tekende de wijk raad protest aan tegen het „kap-plan”, door hem omschreven als „een wange drocht”. Een paar dagen geleden waren daar opeens de slopers. De wijkraad was onaangenaam verrast. In wezen is er evenwel formeel geen vuiltje aan de lucht. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Na een telefonische melding vond de politie maandagavond om half tien een auto, die öp zijn kop op de rotonde van het Delftplein lag. Getuigen wisten te vertellen dat de be stuurder onder invloed verkeerde en op de vlucht was geslagen. Hij zou veel te hard hebben gereden. Hij kon later op de avond worden aangehouden in de Zaanenstraat. Het bleek een 31-jarige Haarlemmer te zijn, die medewerking weigerde aan zowel de blaas- als de bloedproef. GEBOREN EEN ZOON VAN: J. B. Teunissen en M. J. Kroone. H. Schouten en S. J. M. Sluiter, F. Lank- horst en E. F. van Soldi, A. Wilshaus en J. C. H. van der Eem, J. M. Bergisch en R. C. Duin, I. H. M. van Liemt en H. de Lang, R. Weeling en J. M. van Mazijk, E. H. West en A. H. H. G. Korpelshoek. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: R. G. Steffens en L. Kuiper, A. de Bie en M. E. van Rossum, D. J. van Veldho ven en N. Bol, D. J. Groen en B. H. Goedemoed, K. Kölemenoglu en A. Ma rine, F. J. L. Pot en A. Breijman, F. B. T. Nijssen en Y. L. M. de Meij, G. Meulenbelt en A. W. Stijger, W. F. Philippo en H. Brink, D. J. N. Schipper en N. Versluijs, J. H. van den Berg en J. Jansen, B. P. W. Kroon en C. C. M. de Goede G. C. Smit en J. E. Wesselink. en J. P. M. van Dijk, F. P. J. Hobbelen en I. G. I. Pakasi, M. Post en J. Maan. R. Geijtenbeek en J. Veldman, A. H. M’ Haak en J. Habich. ONDER TROUWD: D. A. Kiljan en A. D. M. Mohr, L. G. E. Houben en W. A. M. van Ginneken. GEHUWD: O. Chiefa en K. J. van Baak, R. E. Schnerr en A. M. E. van der Wolde, J. A. Florie en S. Knolleaert, R. Koolstra streepje, in lange gewaden. De sfeer die in dit werk hangt is bijna de serene pastelachtige rust van een film als Dood in Venetië, waaruit de onderhuidse spanning die daar in de figuren is samengebald, is wegge haald. In het kader van de „koninklijke subsidie vrije schilderkunst” stuurde Henk drie van zijn „zeegezichten” in naar Drachten. Won daar geen prijs, maar was wel een van de weinigen die op de aansluitende expositie ver kocht. „Het was wel vreemd hoor, je ziet dan hoe de koningin inderdaad naar je werk staat te kijken, ik hing gelukkig vrij goed. Maar ik had nog niets in de gaten toen die meneer Van der Hoeven opbelde, ik begreep het eerst niet eens”. De secretaris had interesse voor het geexposeerde maar al verkochte werk. Vandaar het hoge bezoek aan de Haarlemse woning aan de Muiderslotweg, waar een ander werk werd uitgezocht. De serie composities rond het the ma van de zee is in november in het Huis in de Duinen te zien, met ande re schilderijen en aquarellen. OVERLEDEN: J. H. de Laat-Smits, 58 j., Garenko- kerskade; J. J. van Nieuwmegen-Böhm. 89 j, Zuiderhouüaan; W. P. Stenger-van der Velden, $5 j., EngelandlaanA. T. Bultje-Zegstroo, 62 j„ Boerhaavelaan; W. van der Star, 69 j„ van Heythuijzenweg; J. J. H. Heesbeen, 82 j. Waarderveldweg; P. J. van der Valk, 93 j., van Oorschot- straait; A. L. Kok, 98 j., van 't Hoff- straat. In Haarlem lopen enkele tientallen mensen rond, die gezamenlijk twee honderd waardeloze loten bezitten van een onder de naam van de Ne derlandse Klaverjas Federatie (NKF) uitgegeven loterij, die geen loterij van de NKF was. In een verontrust briefje schrijft de secretaris van de Federatie ons, dat een meneer zonder toestemming van de politie en buiten medeweten van het hoofdbestuur van de NKF een loterij op touw heeft gezet „met een fictief doel” en dat een heleboel mensen daar de dupe van zijn geworden. Nu is het bestuur erin geslaagd vrijwel alle loten terug te vinden, op tweehonderd na, die door tien onbekende personen via de aanstichter van het geheel zijn door verkocht. De bezitters van de loten kunnen hun geld terug krijgen. Ze moeten met hun lot (of loten) terug gaan naar een van de tien doorverko- pers.Die geven de rijksdaalder per lot terug. Er is een maar aan het terug geven verbonden: het moet gebeuren voor 31 augustus. Wie meer wil we ten kan ook bellen naar de NKF in Amsterdam. Telefoon 020-727657. negen uur 's aan de Dat kwam hem in het begin van zijn carriëre al op een opvallende belangstelling van mensen te staan: de interesse van het koninklijk huis in zijn werk. De secretaris van de koningin de heer Van der Hoeven kwam hoogstpersoonlijk bij hem een werkje voor Soestdijk uitzoeken. „En ik weet echt niet of het nou voor hem zelf of voor de koningin is maar ik denk het eerste”, zegt Henk. Hij wil in de toekomst wel enkele dagen per week voor de klas staan, maar de andere dagen dan besteden aan schil derwerk. „Ik wil als ik klaar ben al wat wegen bewandeld hebben”, zegt hij. Dat deed hij in de vorm van twee exposities tot op heden, in de provin ciale griffie en „Het Huis in de Duinen” in Zandvoort. Hoewel hij door de opleiding sterk aan vaste onderwerpen was gebonden (stille vens bijvoorbeeld, studies e.d.) zocht hij toch wegen zich daarbuiten te ontwikkelen. Vooral in het vak fi- guurcompositie vond hij een uitings vorm die hem erg aansprak en waar in hij een groot stuk eigen inbreng kwijt kon. Met het materiaal Tinto- nol, een verfsoort die je vanuit de tube op het doek brengt waarna je het niet met water kunt uitvegen, maakte hij een serie aquarellen, hoe wel die naam niet geheel en al met deze verf strookt. Ze werden allemaal gebaseerd op het thema de zee: „daar houd ik erg van, ik heb mensen erbij geplaatst, ervoor, in groepjes bij elkaar, in een langere verspreide rij, relaties gezocht tussen hen, het water en de lucht, die oneindige vlakte. Steeds als ik er weer naar toe ging was het helemaal anders”. Het werk is heel ijl en rustig daardoor geworden, opgebouwd uit vage, impressionistisch aandoende ho rizontale vlakken in groen, blauw, oker. De mensen zijn niet meer dan even aangegeven, met een verticaal Met kruiwagens en ander gereedschap bewerken de slopers het dak van de Egelantier-vleugels. Op de achtergrond de vleugel waar de Regionale Schooladvies- en begeleidingsdienst wordt ondergebracht. SANTPOORT. Ouders met peuters die vrijdag 6 augustus de Santpoortse jaarmarkt bezoeken, krijgen een goede gelegenheid om kennis te maken met het werk van de peuterspeelzaal Spaam- berg. Op het grasveld aan de Terrasweg, vlakbij de Hoofdstraat, wordt een bun galowtent ingericht als „peuterzaal bui tenshuis” waar men kinderen van twee tot vier jaar een uur lang in de ver trouwde handen van een aantal moeders kan achterlaten tegen betaling van slechts een gulden. De werkgroep Ouders-Peuters (WOP) wil op deze wijze meer bekendheid ge ven aan haar werk. Regelmatig komen op twee ochtenden per week twee groe pen van tien kinderen van 2-4 jaar in het gebouw Spaarneberg aan de Wüste- laan bijeen, waar ze worden begeleid door een „vaste” moeder en elkaar af wisselende moeders. Het werk wordt zonder subsidie verricht. (Van onze kunstredactie) HAARLEM De organist Feike As ma geeft op vrijdag 6 augustus een orgelconcert op het Müller-orgel in de Grote of St. Bavokerk. Het programma vermeldt de volgende werken: Phantasia Sopra: „Komm’ Heiliger Geist, Herre Gott” van J. S. Bach; Andante met varia ties van F. Mendelssohn; Thema met variaties van H. Andriessen; Paraphrase over Psalm 94 van de op 24-jarige leeftijd overleden componist Reubke. Het concert begint om uur. „We voelen ons op een nare manier in de boot genomen. We mochten ons waarschijnlijk niet met de Egelantier (Van onze stadsredactie) HAARLEM Op woensdag 4 augus tus maakt de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Haarlem en omstreken, een fietstocht langs het Spaarne. De dames starten om morgens bij de tweelingbrug Zuid Schalkwijkerweg. Volgende week woensdag maakt men een wandeling door de Waterleidingdui nen. Vertrek om tien voor negen met bus 80 vanaf de Tempeliersstraat.

Haarlem's Dagblad | 1976 | | pagina 5