SCHRIJVERS KWAAD Afwezigheid van Ralf Edström doorslaggevend in bedroevende „topper Bl GEHANDICAPT TWENTE MISTE VEEL KANSEN Ere divisie ptBËÜ® Zwartkruis: „Ik stel de beste spelers op” Eerste divisie 0 S o 4 Ere divisie Eerste divisie Topscorers 111 kL - len •2ST ""W ’-Jj r 19 7 6 SEPTEMBER SPORT 25 s zan Matig Ontoelaatbaar fes 3 (Van onze sportredactie) Bosch-FC 0-1. kant. (Van onze sportredactie) 70 bleek Ruud Geels, uiterst rechts belaa-gd door PSV-verdediger Deacy. maakt de kostbare Ajax-treffer MARC SERNÊ. Gezwoeg Ajax heeft succes het dom is geweest in dit stadium spe lers als Quaars en Strik te verkopen, weer ontwikkelen tot het beste elftal van de eredivisie, hoewel de Rijvers-equipe daar op dit moment schrikbarend ver vanaf is gedwaald. Voor Ivic liggen de zaken minder simpel. De Joegoslaaf stelt tenslotte: „Mijn voornaamste taak, is om Ajax dit seizoen niet verder te laten Nederlands elftal beschikbaar te stel len. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 3 4 4 4 4 4 4 4 4 2 3 4 4 4 3 3 0 1 0 0 0 2 2 2 2 0 0 1 1 1 3 3 1 1 8 7 6 4 4 4 4 4 4 4 4 3 3 3 3 3 3 1 7 6 6 5 5 5 5 5 5 5 4 3 2 2 2 2 1 0 0 Hans Posthumus (NEC) heeft woens dagavond ondanks het verlies van zijn club zijn leidende positie op de topsco rerslijst van de eredivisie versterkt. De Nijmegenaar scoorde een maal en bracht daarmee zijn totaal op vijf treffers. De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. Posthumus (NEC) 5, 2-6. Mühren (FC Twente), Schneider en N. Jansen (beiden Feyenoord), Nanninga (Roda JC) en Van Veen (FC Utrecht). De Veendammer Oldenburger heeft zich woensdagavond mede aan de leiding geplaatst van de topscorerslijst in de eerste divisie. Door een treffer in het duel tegen FC Vlaardingen kwam Oldenbur ger op een totaal van vier, evenveel als Bursae van Vitesse. 4 3 3 2 2 1 1 1 1 2 2 1 1 1 0 0 1 0 3 3 2 2 2 2 2 2 1 2 2 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 1 2 2 1 1 1 1 2 2 2 2 2 1 1 2 3 0 1 0 0 1 1 1 1 0 1 2 2 1 2 2 2 3 3 3 12-2 6- 2 5-3 12-4 7- 4 5-4 4- 4 3- 4 5- 6 5- 7 4- 9 6- 5 3- 3 4- 5 4-8 3-7 2-7 2-7 6-3 13-2 6-5 8-5 10-7 5- 4 6- 5 3-2 5- 3 8-7 10-10 6- 4 3-2 2- 2 3- 6 3-12 3-12 1-7 2-10 Volendam- Jan van, Beveren feliciteert Piet Schrijvers met de overwinning van Ajax. Schrijvers kijkt niet erg vrolijk. Hij loopt in zijn achterhoofd met de gedachte dat Van Beveren een stilzwijgende afspraak met de bondscoach heeft gemaakt dat hij per sé moet spelen tegen Ijsland. De voornaamste reden dat Schrijvers uit de selectie is gezet. Evert Tennissen: „Geen keus. Nood breekt wet”. AMSTERDAM Ajax lijkt dit seizoen alleen maar echt in problemen te kunnen komen tegen kwalitatief mindere tegenstanders. De eens zo trotse Europese kam pioen schaamt zich er allang niet meer voor om in uitwedstrijden met negen spelers voor het eigen doel te gaan liggen en kwalitatief geljjkwaardige of zelfs betere tegen standers. wat PSV onder normale omstandigheden toch in alle opzichten is, blijken zich dan toch in dit Ajax te vergissen. AZ wist vorige week nauwelijks raad met het catenaccio-voetbai bij uitstek dat de Amsterdammers op dit moment in bange tijden hanteren en PSV was helemaal niet van plan om het voorzichtig aan te pakken. Daarvoor was het vorig seizoen, toen Ajax zowel in Amsterdam als in Eindhoven tot twee keer toe op een onthutsende manier werd gedeklasseerd, allemaal te gemak kelijk gegaan. Het bleef 0-0. Tevredenheid derhal ve bij Twente op deze eerste septem- beravond? Neen. Schriel stak alsnog de Twentse teleurstelling af bij de vreugde in het kamp van De Graaf schap, dat zich met dat resultaat, knap herstelde van het zondag geïn casseerde verlies tegen FC WV. En dat met deze 0-0 tevens de herinne ringen uitwiste aan debacle in het Diekman-stadion, zoals die zich de afgelopen jaren met onder meer 7-0 en 8-0 voltrokken. Dat de moegestreden mannen van Spitz Kohn met gebogen hoofd af scheid namen van de (slechts) 9000 toeschouwers, was in de eerste plaats een gevolg van het feit dat het ge handicapte FC Twente zich ondanks dit duel leek te beheersen, zonder de zaken evenwel naar de hand te kun nen zetten. Natuurlijk, de tegenslagen tot dus ver doen denken aan de situatie in de slotfase van het vorige seizoen. Nadat Theo Pahlplatz vorige week aan de training een pijnlijke liesbles sure overhield (hij speelde ook tegen Roda en NEC niet), moesten in Nij megen Jaap Bos en Ab Gritter de strijd voortijdig staken, beiden met een gekwetste knie. Twente’s meest begaafde speler van dit ogenblik tenslotte, Frans Thijs- sen, kreeg in de Goffert een tik tegen de kuit. Pas bij de warming-up werd woensdagavond duidelijk dat ook hij niet zou kunnen spelen. Er stond tegenover dat linkervleugelverdediger Wel is het de vraag of de Amsterdam se equipe met dit voetbal nog veel klanten overiioudt. Gisteravond hadden zich niet meer dan 20.000 toeschouwers naar het stadion gespoed, die een uiterst matige „schaakpartij” zagen, waarin nauwelijks iets gebeurde. Het verschil tussen Ajax en PSV is echter dat Ajax nu al aan het plafond van zijn moge lijkheden zit en ook over enkele maan den niet beter zal kunnen spelen, maar PSV kan zich ook dit seizoen, hoewel Ajax-PSV was echter opnieuw een ontluisterend gebeuren. In kwalitatief opzicht wel te verstaan. Bondscoach Jan Zwartkruis reageerde erg reëel toen hij na het zien van deze „topper” tot de scherpe conclusie kwam: „Ajax draagt door zijn enorme voetbal in het verleden nog steeds het etiket van een elftal met inventiviteit, dat klassevoetbal kan spe len. Maar dat wordt deze competitie iedere wedstrijd opnieuw afgerukt. Dit Ajax werkt als een paard. Een Piet Keizer of een Gerrie Mühren hebben in hun hele carrière waarschijnlijk nog nooit zo hard gewerkt als de Ajax- spefers vanavond deden. Maar Keizer en Mühren, om maar eens twee willekeuri ge voorbeelden te noemen, legden wel wat anders op de mat dan dit Ajax liet zien”. AMSTERDAM. Ook Jan Zwart kruis. toch met praktisch ieders in stemming binnengehaald ais interim- bondsdoach. is er niet in geslaagd het Nederlands elftal in een rustig vaar water te loodsen. Integendeel, als ge volg van zijn succesvolle poging de breuk tussen Oranje en de twee re bellerende PSV’ers, Jan van Beveren en Willy van der Kuylen, te lijmen, is er een nieuwe rel ontstaan. Tijdens het gesprek na afpoop van het duel Ajax-PSV tussen Zwartkruis en Piet Schrijvers, heeft de Ajax-doelman die was afgevallen voor Zwartkuis’ selectie van 16 man, laten weten zich voorlopig (zo lang de luitenant-coach aan het bewind is) niet voor het 1-2, SC Helmond De Graafschap, door de afwezigheid van Aabech - die juist graag tegen zijn oude club had willen spelen - en Brands toch ook niet op zijn sterkst, bepaalde zich aanvankelijk op een duidelijk begeerd gelijk spel. Het ge volg was, dat er dikwijls massale oplopen rond het Doetinchemse straf schopgebied ontstonden en daardoor allerlei tumultueuze toestanden. Evert Tennissen gaf nu afloop eerlijk toe: ,,Het is eigenlijk mijn stijl niet, maar na zo’n wedstrijd als tegen VVV heb je geen keus: nood breekt wet, je mag niet verliezen. Met 0-0 zijn we blij. Verlies je met 1-0 dan is het waardeloos”. Schrijvers en niet alleen hij verdenkt de bondscoach ervan beide PSV’ers de toezegging te hebben ge daan dat zij zouden worden opgesteld voor de confrontatie met Ijsland als zij zich weer beschikbaar wilden stel len. „Voorlopig hoeft het. Nederlands elftal voor mij niet meer. Waarom ben ik minder dan Jan van Beveren”, aldus de duidelijk verbolgen goalie, die vanaf de interland tegen Polen vaste keus was voor het nationale team. „Ik vermoed”, zo ging Schrij vers verder, „dat er een afspraak tussen Zwartkruis en Van Beveren is gemaakt, dat Jan volgende week hoe dan ook in het doel zal staan. Ik werd als laatste maandagmiddag op Sparta-FC Den Haaf 1-0 (1-0). 25. Michielsen 1-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 6000. Sparta: Doesburg. Jansen, Balken stein. Visser. Meutstege, Lees. De Goey, Michielsen (Van Zoest), Clarke, Van Staveren, Weerdenburg FC Den Haag: Van Antwerpen, De Caluwe, Mans veld, Van Vliet, Korevaar, Kila, Perazic, Albertsen (Ouwehand), Van Leeuwen. Jol, Hoekema Ajax-PSV 1-0 (1-0). 17. Geels 1-0. Scheidsreehter: Corver. Toeschouwers: 31.000. Ajax: Schrijvers, Dusbaba, Hulshoff, Krol, Gluic, Erkens (Lerby), Notten, Schoenaker. Arnesen (Zuidema), Geels, Meyer. PSV: Van Beveren, Krijgh (Stevens), Deacy, Van Kraay, Deykers, Willy van de Kerkhof, Poortvliet, Van der Kuylen, René van de Kerkhof. Lubse, Dahlqvist (Fostuma). NAC-Haarlem 2-0 (0-0). 72. Groeneweg 1-0, 85. Brouwers 2-0. Scheidsrechter: Vervoort. Toeschou wers: 7500. NAC: De Jong, Krijnen, Bakker. Damsma, Dek ker, Damen, Dierckx, Quaars. Brouwers. Groene weg, Smits. Haarlem: Boersma, Wentink, Huyg, Peys. De Vries. V.d. Ban. Wildbret (Melchers), George. De Kip. V.d. Berg, Reynolds (De Winkel) FC VVV-AZ67 1-0 (0-0). 66. Rettkowski 1-0 (straf schop)- Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 10.000. FC WV: Sobczak. Vercoulen, Rettkowski, Mon- nee, Kramer, Pala, V.d- Weide, Van Dinter, Kurci- nac, Jovanovic. De Jonge. AZ’67. Vooys, Van Rijnsoever. Mol, Spelbos, Vonk, Metgod (Smeets), Hovenkamp, Nygaard, Arntz, Kist, Van Markwijk (Nijdam). FC Twente-De Graafschap 04). Scheidsrechter. Ram. Toeschouwers: 9.000. FC Twente: Gross, Van lerssel. Drost. Overweg, Oranen, Bloemberg, Van der Vall, Mühren, Achter berg, Jeuring, Van Santen. De Graafschap: Doomebosch, Mintjes, Marijt, Van Londen, Henk Koenders, Joop Koenders. Over- goor, Veen (Trentelman). Hiddink, Hazelhekke. Storm (Kerlin). FC Utrecht-NEC 2-1 (2-0). 21. Streuer 1-0,34. Van Veen 2-0, 65. Posthumus 2-1. Scheidsrechter: Jon ker. Toeschouwers: 13.000. FC Utrecht: Istatov, Wilschut, Paunovic, Van Maurik, Cabo, Oostrom. Cote. Streuer. Hamberg, Van Veen, Hulshorst. NEC: Schellekens, Visser, Medik, Komelis, De Neeling, Marijnissen, Peters, Hulshoff (Ruijs) Hoo- gendoom, Posthumus, Veeken. Telstar-Roda JC 0-2 (0-1). 80 Nanninga 0-1, 85. Van der Lem 0-2. Scheidsrechter: Draaisma. Toe schouwers: 2500. Telstar. Van der Meeren, Driessen. Wellerdieck. Van Essen, Kerkhof, Staats (Kick), De Wit. Jonker. Stout, Kraal. Kramer. Roda JC: Geilman, De Wit, Pfeiffer, Ziegler, Broek a, Advokaat, Ehlen, Kolding (Toonstra), Van der Lem, Nanninga. Vermeulen (Meuser). Go Ahead Eagles-FC Amsterdam 1-1 (0-0). 66. Van Bommel 0-1, 77. De Jong (eigen doel) 1-1. Scheids rechter: Van Dijken. Toeschouwers: 7000. Go Ahead Eagles: Endeman, Koopman, Walbeek, Lodeweges, Kist, Oudewesselink, Van der Pas (Waalderbos), Salfischberger, Vuskovic, Hendriks, Korver. FC Amsterdam: Jongbloed. Flinkevleugel, Swe- rissen, De Jong, Bianchi, Van der Merkt, Veenen- daal, Wetzel. Sorensen, Van Bommel, Petersen (Sleeman). Eindhoven-Feyenoord 0-4 (0-2). 33 Nico Jansen 0- 1, 35. Nico Jansen 0-2, 48. Vreijsen 0-3, 86. Van Deinsen 0-4. Scheidsrechter: Weerink. Toeschou wers: 10.000. Eindhoven: Adjanski, Schalks, Savic, Bloemers, Bruinen (Blijderveen), Strik, Warnaar. Kreek els. Schapendonk, Bleijenberg, Goedhart (Jacobs). Feyenoord: Treytel, Schneiders, Rijsbergen (Vos), V.d. Korput (Van Daele), Everse, W. Jansen, De Jong, Kreuz, Vreijsen, N. Jansen, Van Deinsen. Kalle Oranen voor het eerst sinds begin april weer kon meedoen; zijn geringe wedstrijdritme ten spijt weerde hij zich uitstekend. Verder trad Twente aan met Ora- nens toekomstige opvolger Van San ten (ex-Ajax) en manusje-van-alles Eddie Achterberg op de vleugelpo^L ties van de aanval, met Jeuring tus^ sen zich in. terwijl de van RWD Molenbeek gehaalde Groninger Sip Bloemberg debuteerde op het mid denveld. In die fantasieopstelling heeft FC Twente vanaf het begin enorme pres sie uitgeoefend op zijn tegenstander- streekgenoot. En al liep het allemaal vooral in de voorste lijn bepaald niet soepel, de kansen kwamen toch, zo niet van redelijke constructies vanaf het middenveld, dan wel met vaak gevaarlijke schoten uit de tweede lijn. Volendam-MV V 2-2(14» Bond 1-0 (strafschop), 56. Wokke 2-0, 71. Brokamp 2-1, 73. Viteskic 2-2. Scheidsrechter: Wellinga Toeschouwers: 6000. SC Amersfoort-Heerenveen 0-1 (04» 59. Them 0-1 Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 750. Helmond Sport-Willem II 0-2 (04» 66 Breuer 0-1 75. Schutter 0-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 1750. SC Camtraur-FC Dordrecht 14) (04» 79. Haan 1 -0. Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschouwers: 3000. Boeking voor De Paauw (FC Dordrecht) wegens spelbederf Viteaae-SV V 44» (24» 11. Veenendaal 14). 44. Veen- endaal 2-0, 61. Gerdsen 3-0, 76. Wierts 4-0. Scheids rechter: Geurts. Toeschouwers: 5100. Fortuna SC-Heraeles 24) (14») 12. Prauser 14). 78. Geenen (invaller) 2-0. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 2000. Gele kaart voor Polko (Heracles) wegens neerleggen van een tegenstander FKC Zwolle-Excelsior 04) Scheidsrechter: Tho mas. Toeschouwers: 4000. Veendam-FC Vlaardingen 3-2 (24» 31. Oldenbur ger 1-0,37. Brouwer 2-0, 55. Swanborn 2-167. Tijl 2 2, 79. Vlietstra 3-2 (strafschop). Scheidsrechter: Manuel. Toeschouwers: 4000. Gele kaart voor Swan- bom (FC Vlaardingen) wegens het neerleggen van een tegenstander FC Den Bosch-FC Groningen 1-2 (0-1) 43 Bakker 0-1, 67. Cornells 0-2.78. Burhenne 1-2. Scheidsrech ter. Gans. Toeschouwers: 3500 afzakken dan nu al gebeurd is. Ik zou ook wel anders willen spelen. Maar dan heb ik ook spelers van het kaliber Neeskens nodig. Nu die er niet zijn is dit echt de beste speelwijze, die Ajax mo menteel kan hanteren. Leuk vind ik dat ook niet, maar er zit weinig anders op.” Edström speelt bij ons niet helemaal dezelfde rol als Rensenbrink bij Ander- lecht, maar hij is wel een zeer zeer belangrijke speler. Als hij wegvalt dan ontstaat er onrust. Zeker in deze situa tie.” Dat bleek wel naarmate Ajax-PSV vorderde. Toen Ajax via een uiterst snelle uitval via Notten, Schoenaker en weer die duivelse Ruud Geels (die met een knappe kopbeweging weer match- winnaar voor de Amsterdammers werd) tenslotte al vrij snel op 1-0 was geko men bleek PSV machteloos. Zonder Edström hadden de hoge ballen in het versterkte Ajax-verdedigingscentrum geen enkele zin. Tekenend voor de Eind- hovense aanvallende onmacht was ook dat de enige mogelijkheden ontstonden als Van. der Kuylen zijn even verrader lijke als harde vrije trappen richting Schrijvers kon dirigeren.” De PSV-defensie onderschatte dat ge vaar volkomen - Lubse accentueerde dat door bij het Ajax-doelpunt, toen hij op kinderlijk simpele wijze in de sprint werd geklopt door Schoenaker, ronduit te blunderen. Rijvers: „Dat doelpunt was een weggevertje. Valt dat niet dan weet Ajax zich ook geen raad en wint het nooit van ons. Hoe slecht we vanavond ook speelden”. Maar uiterst lakoniek gaf PSV Ajax de gelegenheid om snel de diepte in te gaan, wanneer de Eindhove naren weer eens op een eenvoudige manier balverlies hadden geleden. Dat leverde vooral kansen op voor Notten '(schot tegen de paal) en Schoenaker. De middenvelder verscheen alleen voor doelman Van Beveren, maar de PSV- keeper toonde bij zijn redding aan waarom hij straks toch in het Neder lands elftal moet staan. Ajax kwam verder nauwelijks in problemen. Gluic, van origine een aanvaller, was gekop peld aan René van de Kerkhof (Ivic: „Wat moet ik; Gluic is de enige die niet zo gemakkelijk op snelheid geklopt wordt door Van de Kerkhof). 1 0 2 1 1 1 1 1 3 1 0 1 0 0 2 2 1 0 0 wedstrijd Wageningen (1-1) is niet in de stand opge- Vitesse-SW 4-0, PEC Zwolle-Excelsior 0-0, SC Cambuur-FC Dordrecht 1-0, Veendam-FC Vlaardingen 3-2, Volendam- MW 2-2, Fortuna SC-Heracles 2-0, FC Den Bosch-FC Groningen Amersfoort-Heerenveen Sport-Willem II 0-2. Stand: MW Vitesse FC Groningen Volendam Veendam SC Cambuur Fortuna SC Heerenveen PEC Zwolle FC Vlaard. Willem H FC Den Bosch Wageningen FC Dordrecht Excelsior Helm. Sport Heracles SW SC Amersf. De gestaakte Sparta-FC Den Haag 1-0, Ajax-PSV 1-0, NAC-Haarlem 2-0, FC VV-AZ’67 1-0, FC Twente-De Graafschap 0-0, FC Utrecht- NEC 2-1, Telstar-Roda JC 0-2, Go Ahead Eagles-FC Amsterdam 1-1. Eindhoven- Feyenoord 0-4. Stand Feyenoord Roda JC Ajax NEC Haarlem PSV FC Den Haag G.A.Eagles FC Utrecht NAC FC WV AZ’67 De Graafsch. FC Twente FC Amsterd. Eindhoven Sparta Telstar Als Ajax met dit matige voetbal er dan toch maar in slaagde om landskam pioen PSV te verslaan, hoe slecht waren de Eindhovenaren dan wel niet? De conclusie kan alleen maar luiden dat de Rijvers-brigade op dit moment slechts een karikatuur is van het team dat zich in de slotfase van de vorige competitie, toen het enige „ongelukje” uit het feit bestond dat PSV zich liet verrassen door zich te laten uitschakelen voor de Euro- pa-cup door de Franse kampioen St. Etienne, tot een regelrechte Europese tapper ontwikkelde. De selectiegroep lijkt op dit moment te smal. PSV heeft teveel blessures gehad en ook Edström is er de komende weken niet bij. Kees Rijvers :„Ik heb allerlei verhalen gele zen dat Anderlecht zo’n wereldpartij speelde tegen Bayern München. Maar wat gebeurde er in feite. Pas nadat Schwarzenbeck een gele kaart had ge kregen voor zijn ruwe spel tegen Ren senbrink durfde Robbie vrijer te gaan voetballen. Dat was doorslaggevend want Rensenbrink draagt dat elftal ENSCHEDE. Onder normale omstandigheden zou FC Twente, on getwijfeld allerminst ingenomen zijn geweest met - op eigen veld -een gelijkspel tegen De Graafschap. Zelfs niet na de recente nederlagen bij Roda JC en NEC. En toen in de afgelopen dagen de problemen zich opstapelden, zodat de Enschedese equipe uiteindelijk met vervangers voor Pahlplatz. Bos. Gritter en Thijs- sen het veld in moest, was er alle reden om bij voorbaat voor een deling der punten te tekenen. Ajax-trainer Ivic later: „Het verschil tussen dit PSV en het PSV dat ik vorig jaar met Hajduk Split heb meegemaakt was toch Edström. Die man geeft PSV net dat beetje extra dat het elftal vana vond tekortkwam om een goal te ma ken.” Maar Kees Rijvers: „Ik verwijt spelers als Van der Kuylen en René van de Kerkhof niet dat zij aanvallend ge faald hebben, maar ik heb mjj groen en geel geërgerd aan de manier waarop er op sommige momenten onbenullig bal verlies bij ons was. Dat was ontoelaat baar. De spelers leken soms wel gek. Ze Hepen rustig aan te vallen op tien meter van het Ajax-strafschopgebied. Daar kwamen die Ajax-uitvallen uit.” Gluic kreeg weliswaar een gele kaart van arbiter Corver wegens een te ruwe charge tegen Van de Kerkhof maar verder bleef de Joegoslaaf tegen het Eindhovense renwonder prima overeind. Dahlqvist faalde als tweede aanvaller en Lubse en Van der Kuylen leden als opkomende middenvelders te vaak bal verlies om de Ajax-defensie ernstig te kunnen ontregelen. Hoe gevaarlijk dit balverlies was, bewees ook Erkens een keer. De Ajacied rukte van de rand van zijn eigen strafschopgebied een keer he lemaal naar het doel van Van Beveren op, misleidde Van Kraay, maar schoot toch naast. Dit allemaal in aanmerking genomen was Ajax’ zege in geen geval onverdiend. de hoogte gebracht en dan nog niet eens rechtstreeks. Toen Zwartkruis opbelde, was ik niet thuis. Tegen mijn schoonmoeder zei hij toen dat hij nog wel zou terugbellen, maar dat heeft hij niet, gedaan”. Luitenant Zwartkruis wees de insi nuatie dat hij Van Beveren en Van der Kuylen toezeggingen zou hebben gedaan verontwaardigd van de hand. „Beslist niet waar. Ik heb ze heel duidelijk gezegd dat ik de beste spe lers zal opstellen voor het duel met Ijsland. Ik begrijp best dat Piet Schrijvers nu wat teleurgesteld is. Maar mag ik mij alstublieft het recht voorbehouden die mensen op te stel len die ik de besten vind.” Blijft de vraag waarom Zwartkruis ook nog aan Anderlecht-doelman Jan Ruiter de voorkeur heeft gegevsn bo ven Schrijvers. „Wat moet een man als Ruiter, die toch geweldig keept en in een elftal speelt dat de ene cup na de andere binnenhaalt, nu nog meer doen om zich in de kijker te spelen?” aldus de duidelijk in het nauw ge brachte bondscoach. - JE

Haarlem's Dagblad | 1976 | | pagina 25