Barry Hughes in het boekje van scheidsrechter Vervoort VOORHOEDE VAN AZ ’6 7 FLINK AAN DE SUKKEL voor jonge vrije tijd Bayern speelt om wereldcup jeans naar M, tftknlsth sptelioii Hughes: „Laten we dit maar zo gauw mogelijk vergeten” W Bk I Voor hobby en modelbouw I i TIFFANY CLUB /w TE STATISCH SPELEN TEGEN ROD A DONDERDAG SEPTEMBER 19 7 6 SPORT 26 n (Van onze sportredactie) DE TUMBLERS Hoop op remise Gemiste kansen wil tien) I loog Barteljorisstraat 3, Haarlem, tel. 310987 Spaarne 78 Vanavond het gezellige dansorkest (Van onze sportredactie) BREDA. Barry Hughes heeft het weer eens aan de stok gehad met de scheidsrechter. Een kwar tier voor het einde van de wed strijd tegen NAC moest arbiter Joop Vervoort de Haarlem-oefen- meester naar de dug-out dirige ren, maar twee minuten voor tijd stapte Hughes evenwel woedend het veld in. Hij deed dat omdat Joop Wildbret geblesseerd op het veld lag zonder dat arbiter Ver voort daar aandacht aan besteed de. Hughes: „Joop lag daar krim pend van de pijn op de grond. Ik zei tegen Vervoort dat hij het spel moest stoppen. Hij antwoor- de dat Wildbret helemaal niet ge blesseerd was. Hij gaf me zelfs de waarschuwing dat ik opgeschre ven zou worden. Maar ja, ik ging door en werd dus genoteerd.” Zes minuten voor het einde werd ook aanvoerder Joop Wildbret genoteerd door Vervoort wegens aanmerkingen op de leiding. Stormlopen paarlaarsteeg 1 - haarlem Open: 9-17.30 uur Maandags: 1-17.30 uifr Genadeslag VELSEN. Roda JC heeft tot het invallen van de duisternis gewacht om Telstar het zicht op het ene punt, waarvoor de Velsense ploeg was aangetreden, te ontnemen. De wedstrijd, die nauwelijks amusementswaarde had en aan alle voorwaarden leek te voldoen om een 00 score op te leveren werd tenslotte toch nog van twee doelpunten voorzien. In de 80ste minuut, toen de spelers nauwelijks nog te volgen waren, trad de zo lang onzichtbaar gebleven spits Dick Nanninga eindelijk uit de anonimiteit. De tevoren door Frans van Essen afgetroefde Limburger frommelde zich, terwijl zijn cipier ten val was gekomen, door de defensie van Telstar en rondde zijn actie af door de bal via de binnenkant van de verste paal in het Velsense doel te schuiven. 27 2 Barry Hughes: in overtreding. VERLIES VAN HAARLEM VOLKOMEN VERDIEND (Van onze sportredactie) Berg, die de Jaap Staats (uiterst links) en Frank Kramer in duel met Roda-keeper Bram Geilman. Telstar kon nauwelijks initiatief ontplooien en (ADVERTENTIE) 1 HANS BOTMAN. (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Hans Kraay zelf op de koffie voetbal bereikt er lang naar van Het Russische sportdagblad „Sov- jetski Sport” heeft de trainers van het Ad Brouwers: maker van de tweede goal voor NAC. voor het hoogtepunt met een treffer die eigenlijk niet paste in een wedstrijd die zoveel negatiefs te zien gaf. JAN PREENEN MÜNCHEN Bayern München, winnaar van de Europese beker voor landskampioenen, speelt in november twee wedstryden om de wereldbeker tegen de kampioen van Zuid-Amerika Belo Horizonte uit Brazilië. Dit heeft de president van Bayern München Wilhelm Neudecker gisteren bekend gemaakt. De eerste ontmoeting wordt in het Olympisch Stadion in München gespeeld. De data zün nog niet be kend. ..We wisten natuurlijk al van te voren dat we het in Breda ontzettend moeilijk zouden gaan krijgen”, reageerde Barry Hughes na de wedstrijd. Dat Haarlem op deze manier niet de neus on de feiten gedrukt zou worden nog geen zeven tig uur na het eclatante succes tegen Ajax had de Britse oefenmeester waarschijnlijk ook niet verwacht. zijn: tot achttien minuten voor het ein de. Een orkaan van Bredase aanvallen scheurde toen het al zo zwaar beproefde scherm voor het doel van Rob Boersma resoluut stuk. NAC had de zo fanatiek gezochte opening gevonden, prikte daar na nog een goal op het scorebord en mocht zich tenslotte verdiend winnaar noemen. BREDA. Het heeft uitgezien, dat het met de intentie een gelijkspel tegen het op eigen grond altijd moeilijk te bekampen NAC, goed zou gaan voor Haarlem. Om precies te nationale elftal, Valeri Lobanovski en Oleg Basilievitsj. scherp bekritiseerd. Na de matige prestaties van Dynmo Kiev, dat in 1974 en 1975 tot de beste ploegen van Europa behoorde, en de derde plaats van de Sovjet Unie tij dens het Olympisch voetbaltoernooi, wordt de beide trainers arrogantie en gebrek aan zelfkritiek verweten. Dit zou hebben geleid tot een reeks van nederlagen. De krant vroeg tevens om het twee jaar geleden begonnen experiment Dynamo Kiev als nationale ploeg te laten uitkomen, te beëindigen. Bij het FC VVV weigerde het spel te ma ken, loerde op de mogelijkhefen en slaagde in de tactische opzet. Hoven kamp verspeelde op het middenveld de bal aan Van der Weide die Kurzi- nac aanspeelde. De Joegoslaaf soleer de eerst langs de toekijkende Mol, passeerde vervolgens ook nog Vonk en dacht doelman Vooys daarna te omspelen. Vooys reageerde wel, maar pakte Kurzinac in plaats van de bal. Rettkowski verzilverde de strafschop: 1-0, bij welke stand het bleef. Europese kampioenschap, het Olym pisch voetbaltoernooi en het Europese toernooi voor landskampioenen is Dy namo onder de verwachting gebleven, aldus de kritiek. Eigenlijk was het niet zo verwonder lijk dat NAC bij de rust nog steeds zonder doelpunten zat. De aanvallen van de Bredanaars misten namelijk elke cre ativiteit. Wanneer de ex-PSV’er Bertus Quaars een belangrijke man voor NAC op het middenveld de bal in zijn bezit kreeg, kon men er zeker van zijn dat het leer met een enorme hoge knal richting Ad Brouwers zou worden gedirigeerd. Bob Maaskant had na het duel voor deze werkwijze een verkla ring: „Normaal spelen we met opkomen de backs. Dit had vanavond geen zin omdat Haarlem met zeven of acht man liep te verdedigen. Het was duidelijk te merken dat Haarlem voor een punt naar Breda was gekomen. Zo heb ik dat elftal bij Den Haag ook zien spelen. Ik snap het niet, want thuis pakte Haarlem wel punten”. Het hele Bredase team begon ook na de rust als een wervelwind aan hensen konden ook zij niet maken. Vooral niet in de eerste helft toen de spelers elkaar veelvuldig opzochten, wat het harde spel in die periode in de hand werkte. Als aandenken aan dat eerste bedrijf kreeg Louis Ehlen van Roda de gele kaart na een overtreding tegen Staats. Bovendien belandde Hans Driesens naam in het dagboek van arbiter Draaisma „wegens het wegduwen van een tegenstander (Vermeulen) op een moment dat de bal niet in de buurt was”. Roda-trainer Jacobs over die eerste helft: „Onze aan vallers werden zwaar gedekt. Wij moe ten er duidelijk nog aan wennen om het spel te maken. Ook in een kleine ruimte, waarin zich veel spepers bevinden moet je je kunnen losmaken. Dat is een kwestie van leren”. De ploeg wist nauwelijks initiatieven te ontplooien en koerste op hoop van zegen op een remise af. Aanspraak op een doelpunt heeft Telstar nauwelijks gemaakt. Evenals Roda voelde Telstar er niets voor de regie van het duel in handen te nemen. Beide teams zijn er trouwens ook niet aan gewend om het spel te maken. Telstar zeker niet. De équipe van trainer Castenmiller volstond opnieuw met twee vleugelspelers in de aanval, Kramer op links en Kraal op rechts, en concentreerde zich evenals in voorgaande afleveringen op de verdedi ging. Roda, dat zich het best op zijn gemak voelt wanneer het tegen een agressieve opponent kan counteren, wist met het initiatief dat het min of mser kreeg opgedrongen geen raad. De Lim burgers toonden zich weliswaar minder statisch dan de Telstar-spelers, die voor namelijk in beweging kwamen wanneer de bal binnen bereik was, maar indruk NAC zegevierde terecht. Daar viel niet aan te twijfelen. Al vanaf de eerste minuut liepen de spelers van Bob Maas kant storm op het doel van Rob Boers ma. Het ging allemaal wat ongecontro leerd, zodat de verdediging van Haarlem, met als laatste man Gerrit Peys, zich niet al te druk hoefde te maken. Enkele keren deden de Haarlemmers dit wel, zoals na ruim een kwartier toen Pieter Huyg een onschuldig lijkende aanval wilde onderbreken door de bal terug te spelen op zijn keeper. Spits Jan Groene weg maakte het Huyg echter erg moei lijk. Zo moeilijk zelfs dat Huyg de bal pardoes in eigen doel schoot. Scheids- i echter Vervoort had even tevoren Groeneweg echter buitenspel zien staan- Het zat NAC overigens tien minuten daarvoor ook niet mee toen Ton Dekker tweemaal in vrije positie tegen Rob Boersma opschopte. NAC leek in die beginfase zichzelf voorbij te hollen. Fa natiek aangemoedigd door zo’n 8000 do lenthousiaste supporters trok NAC keer op keer ten aanval, daarbij soms de gevaarlijke uitvallen van Haarlem ver getend. Want: ook de équipe van Barry ki. AZ kon als excuus voor het matige optreden in de voorste linies aan voeren dat Bobby Vosmaer nog steeds geblesseerd op de reservebank zit en dat daardoor AZ het moest hebben van Kees Kist en Bert van Marwijk. Van Marwijk mocht dan wel op een minder niveau spelen dan in de voorgaande drie competitiewedstrij den. het riep toch zeker vraagteken? op dat Hans Kraay juist de voorhoe de dermate verzwakte door diezelfde Van Marwijk in de rust uit te wisse len tegen Bert Nijdam. Daarmee stond Kees Kist (geselecteerd voor de interland tegen Ijsland) er in feite alleen voor om AZ’s grootste pro bleem de wereld uit te helpen: het maken van doelpunten. Dezelfde woorden liet hij ook over zijn lippen gaan na afloop van de wedstrijd tegen Ajax, daarmee het spel van de Amsterdammers verkla rend. Een ding moet de AZ-trainer toch echter na het duel tegen FC WV wel duidelijk zijn geworden. Dat niet de tegenstanders (Ajax en FC VVV) op de koffie zijn gekomen, maar AZ’67 zelf. Na de opleving af gelopen zaterdagavond tegen NAC (4- 1), heeft AZ weer ervaren dat men nog lang niet in die fase is aangeland Denemarken heeft voor 23.000 toeschouwers in Kopenhagen met 1-1 gelijk gespeeld tegen Frankrijk. In deze vriendschappelijke wedstrijd bij stromende regen, namen de Denen acht minuten na rust door Roentved de leiding. Pas twee minuten voor tijd scoorde Michel Platini de gelijk maker. te vallen. Dat resulteerde al na zes minuten in een redding van Gerrit Peys op de doellijn. Enkele minuten later kopte Ad Brouwers in een kansrijke positie over het doel. De aanvalsdrift van NAC was in de tweede helft iden tiek aan die van voor de rust, hoewel de offensieve acties wel iets meer variatie vertoonden. De mogelijkheden werden er alleen maar rianter door. Naarmate de tijd vorderde (Hughes: „Ik dacht nog even aan een puntenverdeling”) kon NAC het verdiende doelpunt eigenlijk niet meer ontgaan. Terwijl Ritchie Reynolds zich warm liep mocht NAC in de 72ste minuut de langverwachte treffer toejui chen. Jan Groeneweg liet Boersma kans loos, nadat hij een een-twee tussen Quaars en Dekkers had onderschept. Pas na deze openingstreffer werd ei genlijk het ware gezicht van NAC dui delijk. Haarlem moest aanvallen, met onder andere Ritchie Reynolds, die voor Gerrie de Winkel (liesblessure) in het veld was gekomen. NAC trok zich terug in de verdediging en speelde precies hetzelfde spelletje als Haarlem de hele wedstrijd door had gedaan. Daarbij moet echter worden aangete kend dat NAC de beste kansen behield. Zo kon Jan Groeneweg alleen op Rob Boersma afgaan na een subliem hakje van Ad Brouwers. Zeven minuten voor tijd moest Haarlem wel degelijk capitu leren toen Ad Brouwers de bal vol op de schoen kon nemen na een prachtige voorzet van Ton Smits. Deze succesrijke aanval kon overigens worden opgezet omdat Joop Wildbret een vrije trap verprutste. Barry Hughes toonde zich geen slecht verliezer: „Natuurlijk heb ben we verdiend verloren. NAC heeft veel pech gehad, dus de overwinning is terecht. We moeten deze wedstrijd maar zo gauw mogelijk vergeten en weer naar de toekomst kijken”, VENLO Heeft trainer Hans Kraay bij de beëindiging van het dienstverband met Ajax niet eens de woorden laten vallen dat in voetbal alles mogelijk was? Ook voor zijn nieuwe werkgever AZ’67 moest hij gisteravond na afloop van de ontmoe ting met eredivisiedebutant FC VVV deze woorden herhalen. Daarmee gaf hij duidelijk te kennen niet eens verrast te zijn door de 1-0 nederlaag die AZ moest incasseren. „Ook FC VVV komt nog eens op de koffie”, analyseerde Hans Kraay het spel van de Venlonaren. „We kennen het sys teem van FC VVV: behoudend voet bal. Maar dat kan ook wel eens verkeerd uitpakken”, aldus Kraay. Niettemin kreeg Roda ook in het eer ste bedrijf twee mogelijkheden om Tel star ai in een vroeg stadium buitenspel te zetten. Van der Lem, die maar zelden aan de jeugdige Kerkhof wist te ontko men, schoof de bal eenmaal voor langs het doel en met de rust in zicht schoot Vermeulen de bal over een vrijwel ver laten doel, nadat scheidsrechter Draai sma ten onrechte niet had gefloten voor een overtreding van Nanninga tegen Keeper Van der Meeren. Om te voorkomen dat Telstar-Roda JC helemaal een duistere aangelegenheid zou warden liet scheidsrechter Draaisma bijna tien minuten eerder dan was aangekondigd aftrappen. Het gevolg was dat de beginfase van de wedstrijd door amper duizend toe schouwers werd gevolgd. Vijftienhonderd kij kers misten door het veranderde tijdstip een gedeelte van de wedstrijd. waarmee Europees kan worden. Aanvallend stelde AZ voor rust nog wel iets voor, maar strandde bij iedere diepgaande beweging op de gesloten defensie van FC VVV met aan het hoofd de van Go Ahead Eagles aangetrokken Kurt Rettkows- Vijf minuten later kreeg Steen Ziegler vrij entree van de tot dan toe steeds stevig ingrijpende Telstar-ploeg. Roda’s laatste man mocht ongehinderd opruk ken en de voor de Deen Kolding inge vallen Johan Toonstra in het spel be trekken. Die legde de bal terug op Gerard van der Lem, waarna het leer van zo’n 30 meter afstand naar de uiterste hoek van het doel werd gezon den: 0-2. Evenals tegen Feyenoord een week eerder was Telstar op de vapreep toch nog op zijn tekortkomingen gewe zen. Tot tien minuten voor tijd had Telstar zich aan zijn opdracht gehouden, maar meer ook niet. Telstar moest vooral met afstands schoten volstaan. Combinaties reikten meestal niet ver, met uitzondering dan van het moment waarop Wellerdieck een ééntweetje aanging met De Wit, dat laatstgenoemde besloot door de bal over te koppen. Voor het overige bleef doel man Geilman vaak op royale afstanf van een Telstar, dat zijn conditie op de eerste plaats aanwendde voor het af stoppen van Roda. Frank Kramer, die nogal eens in de eigen verdediging op dook: „Er wordt ook als aanvaller meer van je gevraagd. Je kan niet zoals in het vorige seizoen voorin blijven hangen. Je moet meeverdedigen. Omdat wij zo wei nig kunnen ondernemen krijgt de tegen stander geleidelijk meer zelfvertrouwen en wordt die ook brutaler”. Zo niet Roda JC, dat ook in de tweede helft lang meewerkte om de toch al niet in groten getale opgekomen toeschouwers van de tribunes te jagen. Het spel bleef een uiterst voorzichtig karakter behou den. Zelfs kreeg Telstar in een vlaag van overmoed nog zijn beste kans van de wedstrijd, maar op enkele meters van het Kerkraadse doel wist Co Stout niet anders te doen dan de bal in handen van Geilman te deponeren, daarmee hield de dadendrang van Telstar wel zo ongeveer op. Castenmiller, die na afloop van een „goed uitgevoerd tactisch con cept” sprak en van „goed loop- en stoorwerk” van zijn jongens, zette nog wel Raymond Kick in voor Staats, maar aan het uiterlijk van Telstar veranderde het niets. De patstelling, die Telstar desondanks het beoogde punt leek te zullen opleveren werd vrij verrassend in de slotfase doorbroken. Eerst maakte Dick Nanninga duidelijk dat hij ook met Roda het veld was, opgekomen en vijf minuten voor tijd zorgde Van der Lem Hughes had mogelijkheden, zij het niet zo veel. Zo werd een kopbal van Piet van den Berg, die de hele wedstrijd als een terrier werd bewaakt door Ad Bakker, maar met moeite uit de doelmond ge haald, nadat Jan de Jong een nutteloze duik naar de bal had ondernomen. j

Haarlem's Dagblad | 1976 | | pagina 27