RAADSCOMMISSIE KIEST VOOR EXTRA VOORZIENINGEN KROUWELS B.V. kostbare INGEBROKEN VIA DAK „Registreer stand voorwerpen” NZH maakt plannen voor bezuinigingen bekend i Malle Babbe als beeld VLSI M3 VLSIN3 M l SHwnawwoi nva GNVd 3I00N 13 H NI qasnaw I IN DE TOEKOMST NOG VERDERE BEPERKINGEN Jaarmarkt Kleverpark Rogeri-trio verzorgt gewijzigd programma in Frans Halsmuseum Wijkraad Leidsebuurt 5 STAD 19 7 6 SEPTEMBER DONDERDAG 2 (Van een onzei' verslaggevers) ACTIE VAN POLITIE: tSi „Stukken beter” Terug naar B en W HAARLEM BLOEMENDAAL ufip-100 jhdvL pqnafl BuipjeieBeg epeoB uee jooa ufjpjog peoö uee jooa ifldex P®o6 uee jooa leqnepi peoB uee jooa Elektrotechnisch bedrijf UTILITEITSBOUW RENOVATIE WONINGBOUW BRANDBEVEILIGING PLAAT- en CONSTRUCTIEWERK Koninginneweg 6 - Haarlem Telefoon 023 - 31 54 60-31 51 63 Privé 023-31 42 07. HAARLEM. De plannen tot verbouwing van het voormalige pand van de sociale dienst aan de Raamsingel en het Veronicaklooster aan het Spaarne tot appartementen voor alleenstaanden en tweeper- soonshuishoudens zijn nog niet rond. De brandweer heeft op de tekenin gen van de dienst volkshuisvesting aanmerkingen gemaakt op het feit, dat er voor appartementen op di verse etages onvoldoende vlucht routes zijn bij noodsituaties. SI: I (ADVERTENTIE) Brandweer stelt strenge eisen aan verbouw tot appartementen (Van onze stadsredactie) kleine (Van onze stadsredactie) (Van onze stadsredactie) J. (Van onze stadsredactie) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) auto (Van onze kunstredactie) (Van onze stadsredactie) De commissie toegepaste monumentale kunst heeft voorgesteld het beeldje een proefopstelling te geven in de Barteljorisstraat, wat door de gemeente is aanvaard- Op de foto: mevrouw B. Ipenburg-Drommel (links), directrice van Dutchy, overhan digt wethouder Van Liemt de schets van het beeld. In het midden Kees Verkade. een het een GEBOREN EEN DOCHTE RVAN: L. Beerman en J. Mallee, A. Niemeijer en M. W. J. van de Waarsenburg, J IJlstra en S. Koning. J. A. van der Meer en A. van, Slot, J. van Denderen en J. E. G. M. Banser, A. G. van den Berg en M. Boudwijn, T. J. de Vries en J. C. Wo- ninck, G. G. de Lange en C. Spithoven, R. J, J. Ligthart en A. W. Ewertz. J. J. Doeve en H. de Heus. OVERLEDEN: J. C. Sprenkeling, 71 jar.; eerw. zr. S. Roelofs, 87 jr. „Ónmogelijk,” vond Hoes, „de panden zijn niet verder uit te kleden. Anderhalf jaar is er al gebokst voor alles en nog wat. Er moet nu gebouwd worden. Iede re maand uitstel betekent anderhalf per cent bovenop de kosten.” Wethouder voor bouw- en woningtoe zicht Mensink vond als gast in de com missie dat hier sprake moest zijn van een politieke keuze. „We hebben te ma- Bartel|onsstraat 32, Haarlem, tel 023-327263 Bij verbouwing tot appartementen van het pand Raamsingel 2 moeten er betere vluchtroutes komen, extra ramen en brandladders, zo is het oordeel van de brand weer. lijnnummer 10. Lijn 6 zal op zon- en feestdagen tussen Overveen Rollantslaan en Haarlem Delftwijk een 20-minuten- frequentie onderhouden. De doorgaande dienst naar Spaarndam zal op die dagen eenmaal per uur rijden. jnep ep jooa sjeieuijoeifjed ot ueqqeq Hm C9092C l’X H3TUVVH 12-61 1VVH1SONINOX De raadscommissie voor de volkshuis vesting stond woensdagmiddag voor de moeilijke keuze de situatie te laten voor wat zij is en daardoor het broodnodige startsein tot verbouwing te geven, of de adviezen van de brandweer op te volgen, die tijd en geld kosten. De strenge eisen van de brandweer waren uiteindelijk voor de raadsleden doorslaggevend. Om echter vertraging te voorkomen zal B. en W. machtiging gevraagd worden alvast met de verbouw van het pand Raamsingel 2 te beginnen. Bij het doorvoeren van de bezuinigen de maatregelen verkeert de NZH in de gelukkige omstandigheid dat ze niet al leen in landelijke gebieden maar ook in de verstedelijkte regio’s minder hard aankomen dan in de landelijke gebieden. „Er valt echter niet aan te ontkomen, dat een enkel traject, waarop de bezet ting minimaal is, moet worden opgeof ferd, terwijl in de toekomst op nog verdere beperkingen moet worden gere kend’ zo laat de NZH weten. In het HAARLEM Bij een wijnhandel aan de Spaarndamseweg is in de nacht van dinsdag op woensdag via het dak inge broken. Een van de dakkoepels werd ingeslagen om binnen te kunnen komen. Men nam ringen, horloges en geld weg met een totale waarde van 1.730. HAARLEM. Wegens het uiteenval len van het Trio A kan het optreden dat dit gezelschap zaterdagavond in de serie concerten bij kaarslicht in het Frans. Halsmuseum zou geven, niet doorgaan. Hiervoor in de plaats komt uit Den Helder het Rogeri-trio dat bestaat uit Roel Steeman, viool; Gerry van der Wal, fluit en Richard Heuckeroth van Hessen, gitaar. HAARLEM. De nieuwe landelij ke kwartaalactie van de politie in het kader van de misdaadvoorkoming staat in het teken van de registratie van waardevolle voorwerpen. De winkeliers zelf die het motto „win keliers kom naar buiten” aan de brade rie hebben meegegeven, zullen in markt- kraampjes hun waar te koop aanbieden. Verder is er een stand van het Rode Kruis, de gezamenlijke kerken en het lepra-fonds, terwijl er ook verschillende kunstenaars aan meedoen. Alle maatregelen, waarover «verleg <s gevoerd met het Directoraat Generaal van het ministerie en met de Rijksver keersinspectie, gaan in met ingang van 17 oktober. ken met zonder meer slechte huisvesting van jongeren op dit moment en de situatie straks die met de nageleefde voorschriften perfect zal zijn. Ik vind een tussenoplossing verantwoord, juist omdat het hier om een overgangssituatie voor jongeren gaat.” Vastgesteld werd dat de toekomstige bewoners niiet gedoemd moesten zijn er voor altijd te blijven wonen. Men was het erover feens, dat een uitzonderingssi tuatie gemaakt kon worden. Zonder uitzondering waren alle raads leden overtuigd van de noodzaak tot snelle start van de verbouwing, maar men vond de brandweervoorschriften het zwaarst wegen. Per pand zou de uitvoering van de voorschriften op ge middeld 10.000 gulden komen, de plan nen moeten hiervoor terug naar B. en W„ terwijl al vast zou staan dat er helemaal geen geld voor is. „Bezuinigen op de uitvoering’’,, zo opperden de raads leden. Ook heeft de brandweer dezelfde aan merkingen op de plannen voor verbouw tot appartementen van de school aan de Westergracht en het pand Nieuwe Gracht 72, welke plannen bedde ontwik keld zlijn door de woningbouwvereniging Sint Jozef. De commissie volkshuisves ting heeft in een eerder stadium al goedkeuring gegeven aan de wijze waar op de verschillende panden zijn inge deeld. Een functionaris van de brandweer was aanwezig om de voorschriften toe te lichten. De aanmerkingen betroffen hoofdzakelijk het feit, dat de toegang tot bepaalde appartementen via de keuken De directeur van de dienst volkshuis vesting Hoes voerde grote bezwaren aan tegen de nieuwe eisen van de brandweer en hij constateerde een accentverschui ving in de voorschriften. „Het ministerie heeft gesteld dat we niet aan de zware eisen van de logeerverordening behoeven te voldoen,” aldus betoogde de heer Hoes, „maar zoals de plannen nu ge maakt zijn is het nog stukken beter en ruimer dan de gemiddelde studenten huisvesting.” algemeen is er naar gestreefd de verbin dingen te handhaven, al zal men af en toe wel eens moeten overstappen. Aglomeratie Haarlem Lijn 4 zal uit sluitend het traject Haarlem station- Overveen Rollantslaan bedienen. Over dag een halfuurdienst, ’s avonds een uurdienst. De spitsuurdienst naar de Waarderpolder wordt uitgevoerd onder „We gaan niet de Westergracht laten zwemmen en aan de rest wèl voorwaar- den opleggen,” zo vond het PSP-raadslid Evers. „Geen bindende voorwaarden.” meende het VVD-raadslid Fuykschot. „Sint Jozef mag zijn gang gaan.” Voor wat betreft de panden aan Wes tergracht en Nieuwe Gracht zal er eerst een gesprek met Sint Jozef moeten ko men over de brandweervoorschriften. Met namen de PSP, PPR en PvdA- raadsleden vonden dat de woningbouw vereniging zich akkoord moet verklaren met toewijzing, doorstroming en beheer van de appartementen, conform de re gels van de gemeente. Op alle dagen na 18 uur zal lijn 71 uitsluitend het traject Haarlem Schalk wijk-Santpoort rilden. Vandaar kan worden overgestapt op de bus in de richting IJmuiden. Het traject Bever- wijk-Hoogovens zal in een uurdienst worden uitgevoerd door lijn 79 in plaats van door lijn 75. Zonder dat het gevol gen heeft voor de frequentie kan op lijn 80. Amsterdam-Zandvoort, een bus wor den bespaard. De proef met lijn 114 naar en door de Castricumse wijk Mo lendijk heeft niet aan de verwachtingen beantwoord en wordt gestaakt. In elk geval gaan de plannen terug naar het college van B. en W. vanwege de extra te maken kosten. Geprobeerd zal worden deze kosten allereerst via huurverhogingen te dekken, waarvoor het rijk toestemming moet geven. In het uiterste geval moet de gemeente het bedrag beschikbaar stellen. Van B. en W. zal wel machtiging gevraagd worden de verbouw te starten van het pand Raamsingel 2, omdat dit geen langer uitstel kan verdragen. Voor de verbouw van het voormalige Veroni caklooster is de factor tijd van iets minder belang. loopt. Bij brand in die keuken zou voor de bewoners de weg naar buiten afge sneden zijn. De brandweer adviseert de deuren te veranderen, extra ramen te maken en brandladders aan de buitenmuur te plaatsen. De brandweer zegt, dezelfde normen te hanteren die gelden voor etagewoningen en eengezinshuizen. ONDERTROUWD: A. A. M. Jonkers en P. H. M. Hout kamp; L. A. Fransz en I. B. Bernardus. GETROUWD: C. J. Wisse en J. Q. M. Feijen; G. A. Weder en R. A. Hogerheijde; F. Cancri- nus en M. H. Heeck; R. Bank en J. M. Kortekaas; M. J. M. Nipshagen en A. Krijger; J. Rijnink en J. M. E. Arnold; D. Schermerhorn en J. E. Prenen; O. P. Koens en W. P. M. van den -Cromme- nacker; H. J. van Elburg en M. Admi raal. 8 verschillende rieten kinderwagens in Haar lems grootste speciaal zaak voor baby M meubeltjes, wiegen enf kinderwagens. GEHUWD; J. M. Lopez Macias en T. ter Napel, V. H. J. Troupin en S. van der Bijl, G. J. S. van der Bor en D. de Rooij, P. Scheel- ings en I. Y. M. Hooijer, A. Kool en J. Th. Kampman, B. H. Beyer en W. Kol, .1, Brunekreef en F. M. A. Lemaire, J. L. M. Groot en C. M. Visser, D. A. Kiïjan en A. D. Mohr, N. Bosman en M. Baan, R. Viveen en G. W. Wijers, H, E. Valk en A .A. M. Wolvers, W. M. van Voorts en M. A. Rutte, W. M. Pijnaker en H. J. Postema. Interlokale lijnen: In Zandvoort zal op maandag tot en met zaterdag na 18 uur en op zon- en feestdagen gedurende de gehele dag de verbinding busstation- Zandvoort Noord in een uurdienst wor den uitgevoerd. In IJmuiden zal de verbinding Zee- wijk-station in een 30-minutenfrequentie uitsluitend worden uitgevoerd door lijn 70. De overige diensten van lijn 70 eindigen en beginnen in IJmuiden Zee wijk. evenals die van lijn 73. Lijn 75 zal rechtstreeks rijden van de Kennemer- laan naar het station en bejaardentehuis Breezicht. GEBOREN EEN ZOON VAN: A. Wijkhuisen en M. R. Moscardi, A. L. B. Duponit en O ,J. W. de Vries, G. J. van Vessum en A. M. Huizing, L. T. M. Spanjaart en C. C. M. van Vessum, J. M. Riedijk en S. L. Bijvoets, N. Topcu en F ülk Een 30-jarige Haarlemmer heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling aan en diefstal uit zijn bedrijfswagen. Dinsdag werd er een steen door de achterruit van de auto gegooid, die ge parkeerd stond in de Appelaarsteeg. Bo vendien werd er een boormachine met toebehoren uit de auto gestolen ter waarde van 700. Een 20-jarige man uit Utrecht en een 19-jarige man uit Velthoven zijn woens dagavond door de politie aangehouden op de Rivièradreef, verdacht van het vernielen van lichtbakken. OVERLEDEN; F. W. Kortrom, 20 j., Boerhaavelaan; J. A. Mulder. 59 j., Kennemerplein; R. Lenderink, 29 j., Boerhaavelaan; R. Gur- cay-Aksoy, 20 j., Kolkstraat; A. C. Hoogeboom-Prinsen, 85 j., M. v. Heems- kerkstr.; M. H. Brandt-Burgers, 76 j„ v. Heijthuizerweg; J. de Vries, 63 j., Dijk- straat; A. W. Moleman, 58 j., Boerhaave laan. HAARLEM.- Op zaterdag 4 september is het feest in het Kleverpark. De win keliersvereniging heeft een braderie ge organiseerd die in het park en voor de Voor de uur in uur dammen, Woensdag is in het stadhuis aan loco-burgemeester W. van Liemt, in verband met de opening van de damesmodezaak Dutchy, symbolisch een beeldje van Kees Ver kade overhandigd dat over een maand gereed zal zijn. Het beeld dat een hoogte krijgt van 70 cm en „Malle Babbe” van Frans Hals voorstelt, wordt door de kunstenaar Kees Verkade vervaardigd en zal over'een maand gereed zijn. HAARLEM. De NZH heeft bekend gemaakt op welke wijze de tekorten van het openbaar vervoer kunnen worden beperkt. Zoals bekend heeft minister Westerterp opdracht gegeven op dit ge bied tot bezuinigingen te komen, die vooral gevonden moeten worden in een vermindering van het aantal gereden kilometers. De NZH is overigens de mening toegedaan, dat men erin is ge slaagd het ongerief voor de reizigers tot een aanvaardbaar minimum te beper ken. Wel is zij er zich van bewust dat door de van bovenaf opgelegde eis tot beperkingen enkele groepen reizigers worden gedupeerd. Vanaf nu zijn op elke politiepost voorbedrukte registratiekaarten te krijgen waarop men zelf de nummers kan noteren van kostbaarheden als camera, televisie, cassetterecorder, fiets, paspoort enz. Doel van de actie is dat het publiek zich bewust wordt van de nummers die op de meeste waardevolle voor werpen te vinden zijn en dat men deze nummers in zijn bezit houdt, wanneer de voorwerpen gestolen mochten zijn. Met behulp van da nummers is de kans dat de politie een gestolen voorwerp kan opsporen veel groter. Na aangifte van een dief stal wordt het nummer van het voor werp per telex over alle politieburo’S in het land verspreid. Op de registratiekaart kan men ook invullen waar men deel 3 van het kentekenbewijs opgeborgen heeft. Het is natuurlijk wel de bedoeling dat de ingevulde kaart bij andere waardepa pieren bewaard wordt- HAARLEM. In het buurtcentrum De Til op het Leidseplein wordt vana vond (donderdag) een openbare vergade ring van de wijkraad gehouden, aanvang acht uur. De agenda vermeldt onder meer de nieuwbouwplannen Zuidbrou- werstraat, de aanzet tot een bewonersor ganisatie, het voorstellen van een nieuw wijkraadslid en voorlichting over de cursus voor vrouwen V.O.S. De jaarmarkt begint traditie te wor den. Voor de muziek zorgt het Jazz kwartet Hans Keune en in de Heilig Hart Kerk geeft voor geïnteresseerden Henk van Amaron van 14 tot 16 uur een orgelconcert. Wie op een andere plaats tot rust wil komen kan op het terras van de „Schuylenburcht” terecht”. Het concert, de laatste van de serie, begint om 20.45 uur. Het museum zal een kwartier voor aanvang open zijn. Op het programma staat huis- en kamer muziek uit ongeveer 1840. ONDERTROUWD: R. A. Susan en E. M. Treurniet, H. J. M. Stroes en T. Maaskant, L. J. Peters en M.' Schouten, E. J. Paardehaar en J. H. D. Broekhoff, J. M. Parson en V. C. M. Lammers, P. P. A. M. Verkooij en O. Scheffer, J. M. W. Vooijs en K. Schuijt. H. R. Struijkenkamp en C. A. M. Balm, H. Hobbelen en K. J. Breuring, P. van, der Spree en P. M. J. Nieuwen hof, R. J. Linck en M. E. J. A. Tijssen, D. S. M. Top en C. C. Moors, .J van Dijk en T. Hoekstra. G. W. Deen en A. B.van Es, J. J .Evers en J. E. van der Meer, .C J. Oeriemans en H. W. T. Lobrij, G. N. Hendriks en H. A. Veerman. winkels zelf wordt gehouden, kinderen is er van 9 tot 12 doorlopende filmvoorstelling „Trefpunt” en van 13 tot 17 instuif waar men kan sjoelen, dansen en biljarten. Deze activiteiten werden georganiseerd door speeltuinver eniging Burch ter Kleef. gtef: S® lW“

Haarlem's Dagblad | 1976 | | pagina 5