Agenda Commissie voor doorgaan met plan Zomerzorg HAKKEN IN HOUT OOSTERKWARTIER Wethouder: Monumentenzorg wil gevels Kerkplein naar openluchtmuseum brengen GS gaan akkoord met uitbreiding van De Kijkgrijp „Belangen volksgezondheid kunnen worden geschaad” Cursus 60-plussers p F' Q I RAAD VELT LAATSTE OORDEEL OVER AFBRAAK Zonne-energie weer kf. 19 DINSDAG 1 FEBRUARI 1977 STAD 6 Dl (Van een onzer verslaggevers) Belangen COLLEGE HEEMSTEDE OVER ZIEKENHUISKWESTIE: Museum De koffie is straks bruin I i iX z BLOEMENDAAL Het zal toch de raad Bloemendaal zelf worden die beslissen gaat of er wel of geen artikel 19-procedure in gang wordt gezet teneinde het bestemmingsplan, dat rust op de twee zeventiende eeuwse witte huisjes en de garage op deh oek van het Kerkplein en de Bloemen- daalseweg te wijzigen. De commissie ruimtelijke ordening en woningwet- zaken bracht maandagmiddag een verdeeld advies uit en dat was voor wethouder Ebeli reden zijn belofte terugkoppeling naar de raad als de commissie geen eensluidend oordeel zou vellen gestand te doen. Het ging om de keuze: behoud of slopen, vervanging door een showroom an nex garage met 17 flatjes naar het plan van de Bloemendaalse architect Van Kempen. De VVD-ers Mijnlieff en Holthuizen en de CDA-er Van der Ploeg kozen voor het nieuwbouwplan. PvdA-er De Korte wilde er niet aan. Jasje Zandvoort Bollenstreek In en om Haarlem XT*" 21.15 ..De het (Van onze stadsredactie) 1 r 3 1 1 Zo reageert het college van burgemeester en wethouders van Heemstede op het concept-advies van het college van ziekenhuisvoorzieningen vier ziekenhuizen in deze regio te sluiten. De verklaring werd vanmorgen utgegeven tijdens het wekelijkse collegeberaad en besluit met de volgende zinsnede: „Het college betreurt het publiekelijk worden van het concept-advies en is voor nemens in nauw overleg met de betrokken gemeentebesturen en het bestuur van het gewest Kennemerland alsook het bestuur van het Diaconessenhuis al die stappen' te ondernemen en te steunen die de schade kunnen beperken”. HEEMSTEDE „Gevreesd moet worden voor repercussies voor het functioneren van de ziekenhuizen, waaronder het Diaconessenhuis in Heemstede. Een goede per soneelsvoorziening dreigt in het gedrang te komen, De belangen van de volksge zondheid kunnen worden geschaad’’. van avonden. Na vijftig jaar gaat het koffie huisje aan het begin van de Jansweg tegen vlakte om plaats te maken voor nieuwbouw. I l l r ■1 1 1 ,Groe- t 1900. 13 1 l 1 1 t 5 C c d V verhuizen naar een openluchtmuseum”. De Korte liet zich hierdoor niet van zijn a propos brengen en beklemtoonde nogeens „dat het de plicht is van de gemeente te behouden wat er te behou den valt”. Hij voorspelde (particuliere) initiatieven via de Monumentenraad met de bedoeling de geveltjes kost tot kost te Over de plannen voor de bouw van tien dure flats op de plaats van het voormalige hotel Zomerzorg liet de com missie zich wel eensluidend positief uit; zei het dat van diverse zijden kantteke ningen werden geplaatst. De heer De Korte vroeg zich af, waarom de projec- ..Er is nog een ander, duurder plan geweest. In overleg met de eigenaar is het tot acceptabeler proporties terugge bracht. Met een bouwlaagje meer zou het een rendabeler pand zijn geworden, maar het was ons te massief en onaan trekkelijk. Het college wilde, dat het plan een nauwer jasje aan kreeg. Aan vankelijk zou het gebouw boven de bomen hebben uitgestoken” aldus Ebeli. De Korte bepleitte het „aan de ketting leggen van bouwers en exploitanten”, ook in andere gevallen, omdat er „als we de bouwers hun gang laten gaan alleen hel dure appartementen van 4 a 3 ton worden neergezet, waaraan geen behoefte bestaat in Bloemendaal”. Hij wilde vermijden dat „er alleen wordt gebouwd voor mensen die een hoop geld hebben”. De heer De Korte hield de commissie voor, dat er zijns inziens nog best met de dienst Monumentenzorg te praten valt over het intrekken van de sloopver gunning, die de eigenaar van het com plex in 1971 kreeg en dat er ook reëele mogelijkheden bestaan subsidie te ver krijgen. Over schadeloosstelling hoefde niemand zich volgens de PvdA-er zorgen te maken, omdat bij intrekken van de sloopvergunning het rijk daarvoor zou opdraaien. Wethouder Ebeli reageerde met de verrassende mededeling, dat „de zelfde dienst Monumentenzorg plannen heeft om de geveltjes in zijn geheel te Ook Mijnlieff en Holthuizen vonden het idee best aardig, maar stelden, dat de club eerder met financieel haalbare plannen op de proppen had moeten ko men. Zij zagen de gemeenteraad nog geen „miljoen of daaromtrent” voteren om de eigenaar van Zormerzorg schade loos te stellen en een hockeyzaal te bouwen. Uitgaande van „de realiteit” stemden alle commissieleden voor door gaan met het plan van Smit. Overigens komt het plan nog volop in discussie wanneer het al dan niet wordt ingepast in het bestemmingsplan Duin en Daal, dat nog in voorbereiding is. De 90-jarige driemaal op de uitvin- dersbeurs in Brus sel onderscheide n heer A. P. B. Duynstee in Haarlem beweert een kinderlijk eenvoudige me thode te hebben gevonden om energie van de zon in onbeperkte hoeveelhe den op aarde te vangen. „Ze zullen me wel weer voor gek verklaren, maar dat zijn uitvinders wel gewend.” zei hij. Om te voorkomen dat anderen een slaatje uit zijn vinding slaan, wil hij nog niet zeggen wat het principe is. Wel heeft hij deskundigen van het ministerie van Economische Zaken en van de Teyler stichting benaderd en aangeboden een demonstratie te ge ven. „Een patent aanvragen heeft voor mij geen zin, want we kunnen ons allernaar permitteren, wat moeten we met meer geld doen?”, verduide lijkte hij zaterdag. Om de warmte van de zon naar aarde te halen is het natuurlijk wel nodig dat deze schijnt, en daarom is Nederland niet het aangewezen land om de vinding tot ontwikkeling te brengen. De kosten van noodzakelijke apparatuur zijn gering, wel zal het nodig zijn de warmte om te zeten in te transpor teren elektriciteit, waarvoor al tech nische mogelijkheden zijn ontwik keld. Als toepassing ziet hij onder meer het verbranden van afval en verwarmen van huizen. Zijn ontdek king zou alle huidige zonnecelsyste- men in de schaduw stellen. Er staat ons niets anders te doen dan rustig af te wachten tot de demonstratie voor deskundigen volgt. „Wedden” zegt hij,, dat ze dan zeggen dat ze dat zelf ook wel hadden kunnen uitvinden, zo simpel is het idee. Maar de stoomma chine is ook ontstaan na het klappe ren van de deksel van een keteltje...” achtergrond- zorgde. Me- Ambachtslieden die beelden uit hout hakken worden zeldzaam. Henk Bakkeren, sinds twee jaar woonachtig in het Friese Wommels beoefent dit beroep, of moeten we zeggen deze kunst, nog steeds. Hij hakte bijvoor beeld beelden aan het Centraal Station in Amsterdam. Hij heeft echter een voorliefde voor scheepsversieringen, van boegbeelden tot spiegelplaten, naamborden en bedelbalken. ,>Zestig plus en wat nu?” Dat is de titel van een cursus van zes dagen, die door het Nivon en het Humanistisch Verbond Haarlem wordt gehouden in ’t Schalkererf aan de Bernadottelaan. De cursus is bestemd voor mensen, die binnenkort met pensioen gaan of al enige tijd niet meer actief in het arbeids proces zijn. De overgang van een arbeidzaam leven naar een periode van rust is voor velen moeilijk te verteren. Het is de bedoeling op de cursusdagen 11, 18 en 25 februari, 4, 11 en 18 maart te praten over zaken als financiën, huis vesting, gezondheid en tijdsbesteding. Enkele deskundigen houden inleidingen, waarna uitgebreid gediscussieerd kan worden. De cursusdagen beginnen om 10 uur en eindigen om 16 uur. Voor koffie, thee en een warme lunch wordt ge zorgd. Meedoen kost dertig gulden per persoon. Voor dat geld kunnen de 60-plus- sers ook deelnemen aan een aantal excursies. Overigens werken het Nivon en het Humanistisch Verbond nauw samen met het vormingscentrum De Wood- brookers in Bentveld en de stichting dienstencentra bejaarden in Haarlem. Men dient zich voor 4 februari op te geven bij: Piet Blauw, Gedempte Oudegracht 24, Haarlem, tel. 314987, of Arend de Nijs, Noorder Stationsweg 18 in Bloemendaal, tel. 261561, of Henk van Aken, Garenkokerskade 46, Haarlem, tel. 326387. Enige haast is geboden, want er kunnen maximaal twintig personen aan de cursus deelnemen. 19 en 18 j. 21.15 u: SANTPOORT. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben een verkla ring van geen bezwaar afgegeven voor het verlenen van een bouwvergunning aan de supermakrt ,.De Kijkgrijp”. Deze supermakt wil haar filiaal aan de Bloe- mendaalsestraatweg in Santpoort uit breiden. GS hebben geen moeite met de plan nen omdat de verbouwing aan de ach terzijde plaatsheeft. „De uitbreiding van het complex betekent niet of nauwelijks een verslechtering van het woonmilieu”, aldus het provinciaal bestuur in een toelichting. Erkend wordt dat het laden en lossen van de vrachtauto’s hinderlijk is voor de woonomgeving. GS maken daarbij echter de kanttekening dat de vergroting van het magazijn, een van de doelstellingen van de uitbreiding, in houdt dat het laden en lossen minder frequent behoeft te gebeuren. In het vergote magazijn kan immers meer wor den opgeslagen, aldus de redenering van GS. De vrees van omwonenden dat de groteresup ermarkt ook meer klanten zal aantrekken en derhalve ook meer ver keer, delen GS niet. Zij wijzen erop dat „De Kijkgrijp” een wijkfunctie heeft met een vaste klantenkring. De bezwaren van een aantal bewoners in de buurt van de supermakt zijn voor GS dan ook geen aanleiding geweest de verklaring van geen bezwaar te onthouden. Ondanks deze provinciale goedkeuring kan het nog geruime tijd duren voordat gestart kan worden met de verbouwing. Een tegensputterende bewoner heeft na melijk aangekondigd zijn berging die het bedrijf nodig heeft voor de uitbreiding, niet af te staan. Deze tegenwerking kan leiden tot een privaatrechtelijke proce dure, die jaren zou kunnen duren. Vijftig jaar lang stond er een hou ten koffehuisje aan het begin van de Jansstrait, hoek Nieuwe Gracht. Maandag is een begin gemaakt met de sloop van de keet. Maar daarom niet geleurd, want er komt een gloednieuw voor in de plaats. Eige naar J. Buné zit er weliswaar niet de volle vijftig jaar, maar is wel heel lang beag om er nieuwbouw voor neer te mogen zetten. „Het was altijd koffie drinken voor niet meer dan acht mai”, zegt Buné, „straks kunnen er drie keer zoveel in. Dan kan ik ook een pilsje tappen en het publiek kan fats>enliijk zitten op tafels en stoelen”. Waarschijnlijk kan er vol gende w<ek al begonnen worden met de bouw van het nieuwe koffiehuis, voorlopig in hout. Eigenaar Buné hoopt dat hij later nog eens iets van steen kan neerzetten. Vast klanten van Jansstraat nummer een: even geduld en de koffie is weer voor jaren bruin. Al negen jaar orga niseert speeltuin Oos- terkwartier in Haar lem gezellige avonden voor bejaarden en minder validen. Zater dag, bijvoorbeeld, zijn weer eens negentig mensen te gast ge weest in het clubge bouw van de speeltuin aan de Pladellastraat. Het werd een heel ge moedelijk en sfeervol samenzijn, waarbij het duo Veltman voor ple zierige muziek Grote of St. Bavokerk. (Ingang Oude Groenmarkt 23). dag. beh. zon. geopend 9-16 u. Stadskweektuin (Kleverlaan 9 Geopend za en zon. 10-12 en 14-16 uwo,14-16u. VVV Haarlem (Stationsplein), geopend ma t m. vrij. 9-18 u. za. 9.45-16.15 uur. Bowlingcentrum Haarlem Bowling (Orion- weg-Delftlaan). Geopend ma. 18-02 u. di. t. m. zon. 13.30-14.30 u. zon. 11.30-13.30 uur. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Geo pend di. t. m. vrij. 9-12 en 13.30-16 uur en zaterdag 9-16 uur. Bezoekerscentrum „Duyvetil” (Ingang Oase, Aerdenhout). „Zoogdieren in onze duinen” en „Water uit onze duinen”. Geopend za. 11-16 u. Iedere zondag 13 u. Wandeling o.l.v. gids. Nat. Park „De Kennemerduinen” (Ingang Koevlak, Overveen). Bezoekerscentrum „Van Vloedlijn tot binnenduin”. Geopend za. en zon. van 9-17 uur. Casino (Badhuisplein, Zandvoort) Europese roulette en Black Jack. Geopend dag. 14-02 u. Dolfirama (Hotel Bouwes Palace). Geopend wo. za. en zon. 12, 14 en 16 uur. Bowlingcentrum (Burg, van Fenemaplein, Zandvoort). Geopend dag. 16-01 u. zon. 14-01 uur. Bowlingcentrum Treslong (Parklaan, Hille- gom). Geopend: 10-01 u. Op zaterdag 12 februari gaat hij in het Historisch Centrum Nederland, Kleine Houtweg 70 laten zien hoe je van een stuk hout iets moois kunt beitelen. Aanleiding is eigenlijk het feit d>at hij zijn ervaringen op dit gebied in een boek heeft vastgelegd, dat door de in het Centrum gevestig de uitgever De Boei’ Maritie wordt uitgegeven. De demonstratie is van 11 tot 16 uur en gratis toegankelijk. Henk Bakkeren is een enthousiast verteller en het is dus zeker de moeite waard een bezoek aan het Historisch Centrum te brengen. Op het gevaar af natuurlijk dat u met een een doe-het-zelf winkel binnen stapt en beitels., gutsen en speciale hamer gaat kopen. Volgens de heer Bakkeren kan namelijk iedereen met een beetje geduld een leeuwekop boven de schouw beitelen, een ledi kant versieren of een fraai tuinhek maken. blieke tribune werd opgemerkt dat de bewoners van de flatjes zeker overlast zullen ondervinden van de garage onder hun woningen. De wethouder refereerde aan een van de bezwaarschriften, waarin gerept werd over „tweede-rangs-wonin- gen”. Ebeli: „Dat worden het beslist niet. We kennen in Bloemendaal geen twee derangswoningen, laat staan burgers”. Over het plan-Kok merkte de wethou der nog op, dat „dit aangeeft hoe het niet moet. In het plan Van Kempen zit nergens herhaling; in het plan-Kok was het een en al herhaling. Volgens dit plan zou het meeste van wat er nu staat zijn weggebulldozerd en vervangen door be bouwing die helemaal niets meer met Bloemendaal te maken zou hebben ge had.” Met klem beval de wethouder plan Van Kempen aan. Hij ging zelfs zover, dat hij voor de goede orde moest meedelen dat „het college geen belangen heeft bij het garagebedrijf”. Toch wist de heer Ebeli slechts drie van de vier commissieleden te overtuigen en is er nog geen definitief besluit gevallen over het lot van de omstreden hoek Kerk- plein-Bloemendaalseweg. Overigens, zo liet de wethouder weten, kan een ieder tot de raadsvergadering waarin de knoop wordt doorgehakt met suggesties en al ternatieven komen. Wethouder Ebeli verweet de honder den tegenstanders van afbraak van de witte huisjes, dat ze niet met een finan cieel onderbouwd alternatief waren ge komen. De opmerking „de gemeente moet maar iets doen en een ander plan financieren” wordt door mij niet au serieux genomen”, aldus de wethouder, die vond dat de bezwaarden alle tijd haden gehad omd „een serieus plan schriftelijk te melden”. Toch gaf hij op verzoek van De Korte het publiek de belangstelling was bijzonder groot de kans alsnog een toelichting te geven. Gepleit werd voor het laten opstellen van een alternatief plan door architect Kok in Amsterdam, de zoon van de heer Y. Kok. die in 1942 een plan leverde voor het gehele Kerkplein. Ook vroeg men zich af wat er eigenlijk met dat plan was gebeurd. Wethouder Ebeli ver telde, dat het plan „door de oorlog de mist in is gegaan” en zag er weinig heil in de heer Kok jr. bij de zaak te betrekken, omdat daarmee nog geen aanvaardbaar alternatief op tafel lag. „Het is nu een troep, daar op de hoek. Het lijkt op een stel koffers op een auto, afgedekt met plastic. We kunnen het echt niet zo laten. Ik wijs erop, dat als de gemeente de hoek een andere be stemming geeft de eigenaar van de gara ge zal moeten worden uitgekocht”. vrouw Stegeman, een van de organisatrices, vertelt, dat ze het ei genlijk heel jammer vindt dat niet meer verenigingen het voor beeld van Oosterkwar- tier volgen. De bejaar den en minder validen komen toch al zo wei nig het huis uit en die ene avond per jaar beschouwen ze als een feest. Graag zou Oos- terkwartier veel vaker avonden organiseren, maar daarvoor ontbre ken de financiën. tontwikkelaar Smit’s Bouwbedrijf uit Beverwijk geen goedkope flats in het plan had opgenomen, ondanks het uit drukkelijke verzoek daarom van raad en college. Wethouder Ebeli antwoordde, dat dat was mislukt. Er is volgens de wethouder wel een differentiatie be werkstelligd in de prijzen, maar het worden niettemin appartementen van 2% a 3ton. Mijnlieff vond, dat het gebouw op „een moderne bunker” leek en vroeg of er nog andere visies bestonden. Wethou der Ebeli antwoordde ontkennend. Van uit de zaal werd daarop gereageerd oor een bestuurslid van de hockeyclub Bloe mendaal, waarvan de velden aan het terrein Zomerzorg grenzen. De hockey, club wil graag op de plaats van het oude hotel een zaal neerzetten voor zaalhockey, maar heeft geen geld. De woordvoerder waarschuwde, dat toe komstige bewoners van de flats terdege rekening moeten houden met overlast (over de hekken vliegende ballen, auto, lawaai) van de hockeyvereniging. Wet houder Ebeli vond het vanzelfsprekend, dat de bewoners zich aan de hockeyclub «uilen moeten aanpassen en was zeer geïnteresseerd in de suggestie van de club wat betreft de bouw van een zaal. bezwaren. Wethouder Ebeli maakte zich nog even boos, toen vanaf de pu- Daarom stellen we mevrouw Stegeman gaarne in de gelegen heid via deze rubriek een beroep te doen op andere (speeltuin?) verenigingen in Haar lem om iets voor be jaarden en minder va lide medemensen te doen. Mevrouw Stege man kan alle infor matie geven over het organiseren van de feestelijke Zij is bereikbaar via telefoonnummer 023- 341333. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u. Vrije produktie: „Van de brug af gezien” van Arthur Miller. Toneelschuur II (Smedestraat 23) woe. 12.30 u. Lunchvoorstelling door Sara Heyblom met „Hot en tot”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnstraat 13) 20.15 u.:Eerste concert in de kwartetserie door het Quartette Esterhazy. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.:,,King Kong”, 14 j. woe. 13.30 u.:„Zor- ro”, a. 1. Frans Hals (Frans Halsplein) u.„Onder het dansen mag alles”. Lido (Houtplein) 14, 19 en schedelkrakers”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u: „Wie dan leeft, wie dan zorgt”, a. 1. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30,19 en 21.30 u.:Face to face”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 20 u:„Barry Lyndon”, 14 j. woe. 14 u.:„Walt Disney’s Tekenfilmparade ’76”, a. 1 Cinema Quirinus Internationaal (Lange Zeerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u:„Linda en Sherry”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Per- nanente tentoonstelling, wérken van Frans Eals en andere schilders uit de Haarlemse Sbhool van de 15e t. m. 20ste eeuw, zilver, gas, meubelen, munten, boeken, stijlkamers, pippenhuis en oude apotheek. Tevens tegel- cdlectie van Dingeman Korf uit Heemstede. ’rentenkabinet: Expositie werken van schil- da--graficus Friedlaender. Geopend ma. t. m. za 10-17 u., zon. 13-17 u. t.m. 13 maart, t.m. 28 februari gratis toegang. ?eylers Museum (Spaarne 16). Expositie aqiarellen van Aart Schouman t.m. 6 maart. Peimanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw en tekeningen uit Hollandse, Italaanse en Franse School, fossielen, minera len, kristallen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend, di. t. m. za. 10-16 u. Ie zendag van de maand 13-16 u. Sthhting Beeldende Kunst (Ged. Oude Graclt 121) eigentijdse schilderijen, grafiek, wandkleden, kleinplastieken enz. kan worden geleerd met kooptegoed. Expositiekeldertje: gedurmde de maand februari keramiek van Renatt Mulders. Ie verdieping: gedurende de maand februari etsen van Pieter Zwaanswijk. Geoperd: di. t. m. vrij. 13-17 u. za. 11-17 u. ook do avond 20-22 u. Preetetoel (Ingang Gasthuispoort t. o. Klei ne Hoitstr. 93). Collectie religieuze goederen. Geopenl di. do. en za. 10-12 en 14-16.30 uur. Cruquusmuseum (Aan de Ringvaart bij Heemsteie). Oudhollanse molens, maquette waterstand oud stoomgemaal enz. Geopend dag. 9-18 u. Aanmelden bij het Theehuis, tel. 023-286946 Vleesha (Gr. Markt). Tentoonstelling ten uit Eaarlem”, stadsgeschiedenis uit Geopend dag. 10-17 u, zon. 13-17 u. t. m. maart. „De ArP’ (Nieuw Heiligland 3) Tentoonstel ling aqua-ellen, pentekeningen, gewassen en ongewassen tekeningen, olieverfschilderijen en pastels van Martha Hofman. Geopend: dag. 17-02 u. an. vanaf 14 u. t.m. 20 februari Galerie -oa: (Lange Raamstraat 6) Expositie werken van Niels Hafstein. Geopend: do. vrij en za. 14-11 u. t. m. 12 februari. Het Hui: in de Duinen (Herman Heijer- mansweg 1 Zandvoort). Gedurende de maand februari expositie portretten van Rie van Goor. Geojend: dag. 9-17 u. Galerie ïïijlders (Haltestraat 75-77, Zand voort) Expositie lakschilderingen van de Ame rikaanse kunstenaar Aadrien Block. Geopend- dag. 10-18 u di. gesloten t. m. 12 februari. Bibliothede (Marktplein 88, Hoofddorp) Fo- totentoonstdling van de verplaatsing van de Hoofddorps: korenmolen ,,De Eersteling”. Ge opend: ma. en do. 14-17.30 u en 18.30-21 u. di., woe. en vij. 10-17 u. za 10-13 u. t. m. 11 februari. DIVERSEN Stadhuis voe. 11.30 u.: Commissie onderwijs, woe. 14 u. Gemeenteraadsvergadering Haar lem. Schalkereif (Bernadottelaan 201) woe. 20 u: Wijkraad Nberwijk. Poppentheiter Mijko (Peuzelaarssteeg 4). woe. 14.30 u: Een knotje spinnewebbenwol. Poppentheiter Merlijn (Hasselaersplein 35). woe. 14.30 t: „Slingertje 'en kasteel Diedel- duis. Poppenthe;ter La Condola (Warmoestraat 11) woe. 14 en II u.: Fantasie. Redactie Inge Crul telefoon 319053, toesteL,133 1

Haarlem's Dagblad | 1977 | | pagina 6