ANDRE VAN DUIN Agenda OPENT FEESTWEEK Werkloosheid Haarlem in april opnieuw af genomen Gevarieerde ruitershow in Kennemergaarde Velsen voelt weinig voor samenvoeging met PWN SCHOUS HEWI uw speelgoedzaak MEDEDELING VOOR ONZE KWARTAAL- ADONNEES KROUWELS b.v 't hoepeltje ’t sierhuis [/amp] PEUGEOT een wonder op2wielen ■I I AAN VRAAG IN METAAL EN BOUW NIETTE VOLDOEN Politie en marine Drinkwatervoorziening werkt nu goed meer dan 30 verschillende pannensets H. M. Corijnus en Zn. voetballen zondag Fa. Keur Comel V raag uw Peugeot-dealer naar routekaartjes voor leuke fietstochten in uw eigen streek. 14 „De Pelikaan” Iwi Ir 1 ■■■EEMU ■MMI 11 fJMOND STAD 1 2 19 77 DONDERDAG M E I 0 In en oni Haarlem - Fiets- en OromfiotBhandol FA. E. DE GRAAFF P. DE GRAAF Zandvoort Bollenstreek SOENDAPLEIN 35 TEL. 254931 Naar je werk en wéér naar huis. Honderdduizenden doen 't. Koninginneweg 44-48 Haarlem. Tel. 314275 G. van Velzen tietsen-bromfieteen Kennemerplein 14 Haarlem (vlak achter station) tel. 310115 J. F. van den Berg Tweewielerzaak JAN SCHOORL Korte Kleverlaan 20, Bloemendaal, tel. 252815 Peugeot fietsen PUT b.v. Zondags met z’n allen naar oma. ‘t Kost helemaal niets. ELECTRISCHE INSTALLATIES 1 t ADVERTENTIE fiets (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE 1 Ex- vlieg ,Van vloedlijn tot bin- ADVERTENTIE ADVERTENTIE Barteljorisstraat 18, Haarlem n een deze Leken. Dinsdag 17 mei houdt het roomskatholiek contact Haarlem en om streken een bijeenkomst in Die Raekse, Raaks 1-3 in Haarlem. Pater dr. Chr. Dury SDB spreekt over Het apostolaat van de leken. Aanvang 20 uur- SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u, Technische Theatergroep Per- spekt: „Met moer en vork” van Anton Tsje- chow en Wilhelm Busch Toneelschuur I (Smedestraat 23) 20.30 uur: Onafhankelijk Toneel, aflevering 6, .Hamlet’’, vrij. 20.30 u. Toneelgroep Splien: ..Paard met vleugels”. Schuur III vrij. 20.30 u. Toneelgroep Cen trum: „De opvoeder” van James Saunders en „Keefman” van Jan Arends. DAMIATE PERS b.v. Abt. Incasso Afdeling. it fl I, a I» j 3 filoemendaalseweg 117 (naast flatge bouw) Bloemendaal, tel. 2S2768. Amsterdamstraat 66 Tel. 322263 Winkelcentrum Schalkwijk Tel. 333044 (Van onze stadsredactie) Pijlslaan 25-27, Haarlem Tel. 244670 Zandvoortselaan 34, H’stede Tel. 283172 Houtplein 37 Tel. 324881 trimspecialist RIJWIELEN EN BROMFIETSEN Byzanthimstraat 26, Haarlem, Tel. 023-313381 b.g.g. 370480 spurt Over de weg naar de Finish. Een mooie beker is nooit weg trim Goed voor de spieren, goed voor de pondjes geniet w Amsterdahistraat 32-36 Haarlem Tel. 327644. Tevens Postagentschap HAARLEM. Het eerste voetbalteam van de Politie Sportvereniging Haarlem zal zondag iri het strijdperk treden tegen een elftal van de marine. Dat gebeurt ter gelegenheid van een bezoek van vier mijnenvegers aan Haarlem. De wedstrijd wordt gespeeld op het EDO-terrein en begint om half tien ’s ochtends. ven de joelende massa uit. In de zaal werden de krantenmakers-in-de-dop op gevangen door leerlingen van de pedago- Het aantal werkloze mannen in rayon Haarlem bedroeg in april 1056. wat neerkomt op 2,1 percent van de afhan kelijke beroepsbevolking. De vraag steeg van 633 naar 645. Vooral in de horeca- sector is het in verband met het zomer seizoen haast niet mögelijk aan koks en kelners te komen. Tegenover een groot aantal ingeschreven barkeepers, buffet- bedienden en leidinggevende functiona rissen staat geen vraag. Ook instellings- koks komen niet aan de slag. In de kantoorsector nam het aanbod af, door dat jeugdig administratief personeel in het arbeidsproces werd opgenomen. Hoe wel aan de vraag naar bus- en touring- carchauffeurs moeilijk is te voldoen, nam het aanbod in deze beroepsgroep minder af dan was verwacht. Onder invloed van het seizoen ging een aantal winkelbedienden weer aan het werk. In de sector algemene dienst nam de werk loosheid eveneens af dankzij toegenomen vraag. Het aantal werkloze jongeren nam met twee toe tot 34. Bij de vrouwen bedroeg de werkloos heid in april 420. De vraag naar vrouwe lijke arbeidskrachten nam toe met 46. N iet met de wagen, maar op een tweewieler. trap jl Onze excuses voor deze onnodige Bverlast. Onzerzijds zijn er maatrege len getroffen, dat een dergelijke sto ring in de toekomst wordt vermeden. Reeds maandenlang zijn de leerlingen van de manege druk bezig met de voor bereiding van de show. Het programma vermeldt onder meer een jeugdcarrousel, een pas de deux, een voltigenummer, een quadrille en een demonstratie a la fleche. Allemaal onderdelen die naast een zekere mate van rijvaardigheid een degelijke voorbereiding vragen omdat ook bij deze minder alledaagse onderde len van de ruitersport de ervaring bij- draagt tot het welslagen van de samen werking tussen mens en dier- Dat er naast de charme van de klas sieke rijkunst ook nog wel ruimte is voor de nodige spanning, humor en sen satie mag worden afgeleid uit de pro- gramma-onderdelen „De eerste Rijles”, Les Kozacks”, „Striptease” en de Mecha nische Rijproef. Aan een groot aantal kwartaal- abonnees is door een computerstoring onnodig een betalingsherinnering ge zonden inzake het abonnementsgeld over het 2e kwartaal, hoewel dit reeds betaald was. Bowlingcentrum Treslong (Parklaan, Hille- gom). Geopend: 10-01 uur. Tulipshow Frans Roozen Vogelenzangseweg 49. Vogelenzang). Geopend: dag. 8-20 u. Tulip.garden Joh. van Grieken (vogelen zangseweg 81. Vogelenzang) Tentoonstelling bloemen en Nederlands Klompenmuseum. Ge opend: dag. 9-19 u. t. m. 31 mei. Keukenhof (Lisse) Dag. geopend 8-20 u. Linnaeushof (Bennebroek) Dag. geopend 9-18 uur. iCty-theater (Hoofdstraat 94, Hillegom) 20.30 u..Moord op bestelling”, 14 j. vrij. 20.30 u. „Thé stonekiller", 14 j. Scherpe kritiek had men op het feit, dat het Amsterdamse Waterleidingsbe drijf volgens de plannen van de provin cie niet in het PWN zou hoeven op te gaan. „Alle argumenten, die de provincie heeft gebruikt voor samenvoeging tot een provinciaal bedrijf, gelden ook voor Amsterdam. Het feit dat men toch in het voorstel Amsterdam zelfstandig wil laten, geeft blijk van een angst bij de provincie om Amsterdam aan te pak ken”, aldus F. F. J. Reiehenfeld, die de gemeente Velsen in de BDZK vertegen woordigt. Koninginneweg 6 Haarlem Tel. 023-315460-315163 privé 023-314207 moet de gemeente bij de provincie op het voorstel reageren en wethouder Van der Werff zei, dat het de bedoeling is, dat de samenwerkende gemeenten in het BÜZK met een eensluidend standpunt komen. Hij wilde overigens een verder onderzoek van de provincie naar moge lijkheden voor doelmatiger waterwin ning en gebruik niet afwijzen. Maar daarbij moet bekeken worden, hoe dat in samenwerking tussen PWN. BDZK en Amsterdam kan gebeuren, zoals nu de infiltratieprojecten ook gezamenlijk worden bekeken en eventueel aangepakt. SANTPOORT. Aangemoedigd door het eclatante succes van verleden jaar organiseert de bedrijfsleiding van Mane ge Kennemergaarde ook dit jaar weer twee demonstratiedagen. Een wapen schouw van alle aspecten van de ruiter sport zoals die in het manegebedrijf worden bedreven. Vanwege het show element worden daar een aantal klassie ke en speelse hippische hoogstandjes aan toegevoegd. Dit paardenfeest staat het komende weekend te gebeuren. Wethouder H. van der Werff vertelde de commissie bedrijven, dat de Belan gengemeenschap Drinkwatervoorzining Zuid-Kennemerland al in gesprekken met de provincie haar bezwaren tegen de plannen uiteen heeft gezet. Die be zwaren berusten op de hogere tarieven, die het PWN hanteert ten opzichte van de gemeentelijke waterleidingbedrijven, de grotere afstand, die er weer voor de inwoners ontstaat ten opzichte van het bestuur en de vraag wat het nut van opgaan in het PWN eigenlijk is. Voor Velsen geldt bovendien als bezwaar, dat het Gas- en Waterbedrijf een geheel is. De wethouder tastte de mening van de commissieleden af om te zien of men het met de bezwaren eens was. Dat was heel duidelijk het geval. Voor 1 juli MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) vrij. 29.15 u.Concert door het Kon. Toon kunst Mannenkoor ,.Zang en Vriendschap" o. 1. v. Wouter Schmidt en het MGV Eintracht 1874. Concertzaal Kadens (Smedestraat 31) 20.15 u Pianoconcert door Alwin Bar. Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 37) vrij. 22 u.Willem Breuker Collectief. HAARLEM. In verge'*,.'.?’ maart is de werkloosheid in apri’. i i Haarlem zowel bij de nr als vrouwen 31) opnieuw afgen.ome-■ De vraag naar arbeidskracht1. vorige maand toegenomen. In de bouv r.i’.e ':c'v i A- lltcn van een overspannen arbeidsmarkt, aange zien he. 'teeds meeT'ker wordt ge schoolde bouwvakarbeiders te vinden. Ook in dc motaaUnd". tr.'c kan eve-igenr door de vakbekwaamheid van het aan bod en de selectie-e>-i i s werkgevers vraag en aanbod moeilijk tot elkaar worden gebracht. De plaats van handeling van dit ener verende paardenfestijn is Manege Ken- nepiergaarde aan de Duin- en Kruidber- gerweg 77 te Santpoort. Het programma begint zaterdagavond om 8 uur en zon dagmiddag om twee uur. Het lijkt zaak om tijdig aanwezig te zijn. Hoewel er plaats is voor een paar honderd toe schouwers was deze ruimte verleden jaar maar nauwelijks voldoende om alle belangstellenden een plaatsje te bezor gen. Geassisteerd door Bromsnor,.heeft An- dré van Duin gistermiddag de city-fees- ten ingeluid en het startsein gegeven voor de kinderkrant van Haarlems Dag blad. Nadat hij door een hoogwerker boven de Grote Markt was uitgetild en vanuit die positie een reuze foto had gemaakt, gingen op zijn verzoek honder den ballonnen van de toegestroomde kinderen de lucht in. Dat gebeurde wel met tegenzin, want zij hadden die net met veel moeite weten, te bemachtigen. In de muziektent werd hierna bij wijze van opening van de binnenstad-manifes- tatie door enkele kinderen onder aan voering van Van Duin met verf een gigantische krant gemaakt. Toen de con ferencier bekendmaakte dat de jeugd een eigen krant kon gaan maken in de Wintertuin, renden de feestelijk uitge doste kinderen het zonovergoten plein over naar' dit restaurant. Om de woor den van een kinderkrantverslaggever te gebruiken: „een troep kinderen bestorm de de wintertuin met een snelheid van 80 km per uur”. De kleintjes werden daarbij bijna onder de voet gelopen. Maar de aanwezige sterke politieban den tilden gelukkig enkele peuters bo- BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „De rose panter slaat weer toe", a. 1. vrij. 24 u.„Een vuist vol karate", 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „Blond en zeer gevaarlijk”, is i vrii m m n „De dag van de jakhals”, 18 Lido (Houtplein) 14 19 Ives”, 14 j/ vrij. 23.45 u. Denemarken”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.Battle of Midway”, 14 'j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u. „Network”, 14 j. vrij. 24 u.„Lenny”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.,Mash op wielen”, 14 j. vrij. 23.45 u.: „Stavisky”, 18 j. Casino (Badhuisplein Zandvoort) Europese roulette en Black. Jack. Geopend dag. 14-02 uur. Dolfirama (Hotel Bouwes Palace, Zandvoort) Voorstellingen dag. 10.30. 12, 14 en 16 u„ avondvoorstelling di, vrij en za. 21 u. Bowling Centrum (Burg. Van Fenemaplein Zandvoort). Geopend dag. 16-01 u. zon en ma. 14-01 uur. Midgetgolf en Verkeerstuin (Vondellaan 44, Zandvoort) Geopend: dag. 10-22 u. VELSEN. De gemeente Velsen voelt weinig voor het plan van de pro vincie om op te gaan in het Provinciaal Waterleiding Bedrijf. Tegen het voorstel van G.S. om in de provincie tot twee bedrijven te komen voor de drinkwater voorzining, de PWN en het waterleiding bedrijf van Amsterdam zal Velsen bij de provincie bezwaar aantekenen. ,Een vuist vol karate”, 19 18 j. vrij. 23.30 j. en 21.15 u.„St. „Pornografie in u. 13 u. t. m. 31 DIVERSEN Raadhuis (Heemstede) 20 u.: Gemeenteraads vergadering. Stadhuis vrij. 10 u.: Commissie milieube heer, vrij^ 15 u.: Commissie kunstzaken. Filmhuis Het Melk—oud (Zijlstraat 63) vrij. 21 en 23.30 u.: „India Song”. Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 23) Dag. beh. zon. geopend 9-16 u. Schatkamer Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart 146) Dag. geopend; 10.30-12 en 14.30- 16.30 u. Bezichtiging Kathedraal: dag. 9.30- 12 en 14-16.30 u. VVV Haarlem (Stationsplein)1 Geopend ma. t. m. za. 9-20 u en zo. 11-14 u en 17-19 u. Stadskweektuin (Kleverlaan 9) eGopend: 10- 12 u en 13-16 u. Bowlingcentrum Haarlem Bowling (Orion- w-eg-Delftlaan). Geopend ma. 18-02 u. Jeugd- bowlen za. 11.30-14.30 u. zon. 11.20-13.30 u. Thysse’s Hof (Mollaan. Bloemendaal), Ge opend di. t.m. za 9-12 en 13.30-17 u. zond. 9-13 u. Midget.golfbaan „Rusthove” (Brederodelaan 82) Bloemendaal. Geopend dag. 10.-22 uur. Bezoekerscentrum ..Duyvetil” (Ingang Oase, Aerdenhout) „Zoogdieren in onze duinen”. „Water uit onze duinen”. Geopend za. 10-16 u Iedere zondag 13 u. wandeling o. 1. v. gids. Nat. Park „De Kennemerduinen” (Ingang Koevlak, Overveen) .,Van vloedlijn tot bin- nenduin”,. Geopend: dag. 9_16 u. Met name n^ar jeugdigen beneden de 19 jaar, waarvan ook de werkloosheid met 9 is afgenomen tot 40. Het blijft bijzon der moeilijk ingeschreven horeca-perso- neél in kantines te plaatsen. Het aanbod in deze sector daalde duidelijk onder invloed van het seizoen. Ten aanzien van het kantinepersoneel bestaat het pro bleem dat horeca-ervaring ontbreekt en de beschikbare arbeidsuren niet in over eenstemming zijn met de vraag, waar aan ook in de overige categorieën in deze sector niet kan worden voldaan. In de kantoorsector is de vraag ge richt op oudere vakbekwamen. Daaren tegen is er een toenemende vraag naar jeugdige winkelbedienden. Tehuizen en instellingen kunnen zeer moeilijk aan huishoudelijk personeel komen, omdat de meeste vrouwen zich niet voor een volledige dagtaak beschikbaar kunnen stellen. Een tweede bezwaar is dat vaak weekenddiensten verricht moeten wor den. Aan de vraag naar kapsters kan in het geheel niet worden voldaan. De grootste werkloosheid doet zich voor in de leeftijdsgroep 25-40 jaar (418 mannen en 124 vrouwen). De totale werkloosheid meenten: Bennebroek 16, TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heilligland 62) Nieuwe Zaal t. m. 30 november: keuze uit eigen bezit van het museum van moderne kunst. Regentenzaal: Kleine expositie antiek naaigerei, daterend vanaf de 17e eeuw t. m. de Napoleontische tijd t. m. 3 september. Bovenzaal: Expositie samengesteld uit werken van Jan van Geem, Roelof Klein, Minne de Vpies en Chris Tonbreker, leden, van K Z. O. D. t. m. 31 mei. Permanente tentoonstelling werk van Frans Hals en andere schilders uit de Haarlemse School van de 16e t. m. 20ste eeuw, zilver, glas, meubelen, munten, boeken, stijlkamers poppenhuis en oude apotheek. Tevens tegelcollectie van Dingëman Korf uit Heemstede. Geopend: dag 10-17 uur elke avond extra openstelling van 20.38-22.39 u. t. m. 14 mei. Teylcrs Museum (Spaarne 16) Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw en tekeningen uit Hollandse, Italiaanse en Franse School, fossielen, mineralen en Franse School, fossielen mineralen, kristallen, historische natuurkundige instrumenten. Geo pend di. t. m. za. 10-17 u. Ie zondag van de maand 13-17 u. Ie zondag van de maand 13-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121) Eigentijdse schilderijen, grafiek, wandkleden, kleinplastieken enz. kunnen wor- den geleend met kooptegoed. Expositiekelder- tje: gedurende de maand mei keramiek van Alberdien Rullann en ^Jan van Leeuwen’ le verdieping: gedurende de maand mei kleur- grafieken van Cees Vlak. Geopend: di. t. m. vrij. 13-17 u. za. 11-17 u. ok do.avond 20-22 u. Preekstoel (Ingang Gasthuispoort t. o. Klei ne Houtstr. 93) Collectie religieuze goederen. Geopend di. do. en za. 10-12 en 14-16.30 uur. Cruquiusmuseiim (Aan de Ringvaart bij Heemstede) Maquettes van de waterstanden en waterbeheer Nederland, stoomgemaal enz. Geopend: dag. 10-18 u. Aanmelden bij het Theehuis, tel. 023-286946. De Stal van de Stadskweektuin (Kleverlaan 9) Tentoonstelling oude gereedschappen curio sa, foto’s en archiefmateriaal i.v.m. het 75- jarig bestaan der Haarlemse Dienst van Hout, Plantsoenen en Begraafplaatsen. Geopend- dag. 10-12 u en 13-16 u. Kunstzalen Heerkens Thijsen (Houtplein 13) Jubileumtentoonstelling „30 jaar Kunstzalen”. werken van Haarlemse fijnschilders: Harry Balm, André Gouw Evert van Hemert, Mach- teld Hooyen, Han Koning, Paul Koning. Hans Lodeweegs en Pefronella Wijnekus. Geopend: ma. 14-17 u di. t. m. za. 10-17 u. t. m. 28 mei. Zero (Bakenessergracht 8) Expositie tekenin gen van Ans Verschoot. Geopend: 18-20 u t.m. 21 mei. „De Ark” (Nieuw Heiligland 3) Expositie tekeningen en schilderijen van Theo- Noorder- loos. Geopend: dag. 17-02 u. zon vanaf 14 u. t. m. 6 juni. Het Huis in de Duinen (Herman Heyer- mansweg 1, Zandvoort). Gedurende de maand mei kleurenlito’s van Jan van Geem. Geopend: dag 9-17 uur. Galerie Eijlders (Haltestraat 75-77, Zand voort) Expositie olieverfschilderijen, aquarel len-, pen-, pastel- en potloodtekeningen van Peter Sirach. Geopend: dag - beh. di. 10-18 u, t. m. 28 mei. Bibliotheek (Prinsesseweg 1, Zandvoort) Ex positie „Kinderen en figuren van Gerard Ram”. Geopend: dag. beh. do en za. 15-17 u elke avond beh. do, za en zon. 20-21 u. t. m. 30 mei. Bibliotheek (Marktplein 88, Hoofddorp) positie schilderijen en aquarellen van Elisa beth de Vries. Geopend: ma. en do. 14-17.30 en 18.30-21 u di woe en vrij. 10-17 u. za. 10- mei. in rayortge- Bloemendaal 75, Haarlememrliede 19, Heemstede 73 en Zandvoort 115. De arbeidsmarktsituatie in Noord-Hol- land verbeterde eveneens. Bij de man nen daalde de werkloosheid met 1.270 naar 16.830 wat overeenkomt met 3,2 percent van de afhankelijke beroepsbe volking. De daling deed zich voor in alle beroepsgroepen, maar in de metaal- en bouwnijverheid kwamen de grootste mutaties voor. Bij de vrouwen nam de werkloosheid af met 440 en bereikte daarmee een niveau van 6.960. Dit werd voornamelijk veroorzaakt door toene mende vraag in de horeca en handel. Tot het feestelijke karakter zal wor den bijgedragen door de kostumering van bepaalde programmanummers en de muzikale omlijsting die wordt verzorgd door Hans de Vos. Voor fijne kinderkleren moet u in de Gierstraat zijn. Tijdens onze braderie, morgen, geven wij 10% korting op al uw aankopen en een leuke gratis verrassing. Tot morgen. Gierstraat 51Haarlem. Tel. 023-313196. gikche academie. Bijna tweehonderd „journalisten” gingen aan de slag. Op lange tafels waren alle noodzakelijke materialen zoals plaksel en viltstiften aanwezig. Sommige kinderen trokken zich terug in een hoekje, om ongestoord te kunnen werken. Om vijf uur werden de circa driehonderd kranten gesorteerd en beoordeeld. De dertig mooiste werden apart gehouden en daarvan weer de tien origineelste exemplaren. Ze werden ge maakt door Debbie Haller (S), Wilfr.ed Belles(7), Carmen van Ravenzwaaij (6), Roger Verhaart 10), Simon Brester (9), Laura Dekker (9), Frank Stolvoort(ll), Maarten Nederkoorn (12), Steven Bakker (11), djz Isa Jutte (11). Kinderen die nog geen krant maakten kunnen zaterdag en volgende week woensdag en zaterdag nog terecht in de Wintertuin. Op de laatste dag worden de 114 prijswinaars door de jury bekendgemaakt. Op de foto: André van Duin op de Grote Markt, waar honderden kinderen waren samengestroomd. r W.

Haarlem's Dagblad | 1977 | | pagina 11