SLOTSTUK CITY PROMOTION FEEST Gebruik van paardetram om zoon aan te geven Speeltuin De Ring vraagt assistentie g Philips batterijen... die gaan lang mee Itamicrte voerdeel Historische plattegrond van Haarlem B x BIJSTANDSBOND ZOEKT DESKUNDIGEN «Ti Gouden bruidspaar Helmers-Rozijn Volleybaltoernooi ziekenhuizen Voor alles dat heel goed spelen draaien bewegen verlichten moet... Q r I PHILIPS Raad spreekt over herziening van bestemmingsplannen GPV-lijsttrekker in Lion d’Or 19 7 7 M E I DINSDAG 1 7 'S k. PHILIPS opgemeten in 1646 door landmeter Pieter Wils. Een prachtige overdruk uit de stedenatlas van Joan Blaeu „Toonneel der steden van de Vereenighde Nederlanden met hare beschrijvingen” uit 1649 Beeldformaat 46 cm hoog/56 cm breed In de authentieke kleuren. Een unieke aanbieding voor onze abonnees voor slechts Ged. Oude Gracht 82 Soendaplein/Floresstraat Califomiëplein 17 Raadhuisstraat 60 Verkrijgbaar bij de kantoren van Haarlems Dagblad: Haarlem (Centrum) Haarlem (Noord) Haarlem (Schalkwijk) Heemstede en bij: Historische Boekhandel Erato b.v. Kleine Houtstraat 70 Haarlem. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Zij, die zaterdag 21 mei pas tegen het middaguur tussen de lakens vandaan denken te kruipen kunnen dat beter maar voor een keer vergeten. Ze zouden een muzikaal spektakel missen, dat zijn weerga niet kent. Om 11 uur begint het grootste amateurmu- ziekfestival ooit in Haarlem georganiseerd. Met popgroepen, jazz bands, bluegrass, klassieke orkesten, zangkoren en drumbands. Op acht plaatsen in de binnenstad wordt in de open lucht gemusiceerd; de Gravenzaal en de oude Sint Bavo kerk openen hun deuren voor de klassieke musici; de drumbands maken rondgangen. Alleen de weer goden kunnen voorkomen, dat het muziekfeest waarmee de City Promotionactiviteiten worden afgesloten de mist in gaat. - ---- w - lar (AD VKRTENTJE) t Muzikaal spektakel zonder weerga 21 mei in centrum (ADVERTENTIE* De heer en mevrouw Helmers, vijftig jaar in de echt verbonden. b llrizwii I Tips naar de stadsredactie L tel.-319053 In de Barteljorisstraat (vlakbij de Hema) kunt u van 11 tot 13 uur genieten van oude jazz, afgewisseld met nummers van de Beatles, gespeeld door de Hugo van Buy- sen Jazz Band (Hugo van Buysen, trompet, klarinet; Ton Treffers, piano; Gerrit de Ruiter, tenorsaxofoon; Hans Brouwer, bas; Hans Invernizzi, gitaar; banjo). Van 13.45 tot 14.15 uur maken de jazzmuzikan ten plaats voor de groep Dust, een forma tie van zeer jeugdige muzikanten, in leef tijd variërend van 14 tot 16 jaar (Frans Matthijssen, piano; Arno Duivenstein, cor net; Frans Heeremans, ventiel- en schuif trompet; Rob Coesel, drums. Stijl: symfo nische rock) ’s Middags (van 14.30 tot 16 uur) weer iets heel anders in de Barteljorisstraat: bluegrass van Gnat Grass (Harold Koch, 5 string banjo; Theo Lissenberg, mandoline; Fiel van der Veen, fiddle; Hans Struik, gitaar; Cor Jonker, bas). In de Anegang speelt van 11 tot 13 uur de organist Ri chard Stoete op een electronisch orgel. Van 14 tot 16 uur verschijnt de 4-mansfor- matie Hot Toddy op het podium. In de Gierstraat staat van 11 tot 13 uur de groep Skidmark rhythm and blues te produce ren (Auke Kok, drums, zang; Frits Bosch, bas; Ben Jager, solo- en slaggitaar; Hans Eshuis, orgel, Ed Remee, zang, percussie; Victor van Kampen, solo- en slaggitaar). s Middags (14 tot 16 uur) neemt Mr. Mozes het over met zijn Jolly Jolly Sunshine Band (Eduard Filippo, bas; André Gouw, Woensdag 18 me* is het feest bij de familie G Helmers-Rozijn in de Oran- jeboomstraat 77 Dan zal het namelijk vijftig jaar geiden zijn dat het echtpaar Helmers in Haarlem in het huwelijk trad. Al die tijd hebben zij in dezelfde straat gewoond. De 74-jarige mevrouw Helmers werd in Haarlem geboren, haar man die 78 jaar is, komt uit Speeltuinvereriiging De Ring zoekt mensen die kunnen helpen in de vakan tieperiode. Met name worden mensen gevraagd voor de speeltuin waarvoor Eerst het programma in de Gravenzaal. Van 11 tot 12 uur het Noordhollands Pro menade Orkest onder leiding van Koos Terpstra met werken van Mozart, Corelli en Strauss. Van 12 tot 12.35 uur het vrou wenkoor ZIGEA onder leiding van Olga Ongena. Van 12.35 tot 14 uur; pauze en gelegenheid de Gravenzaal te bezichtigen onder leiding van de heren Delleman, Scheelings en Fontijn. Van 14 tot 14.30 uur de balletschool van Marijke Bakker met fragmenten uit het ballet Snippers en als entre act Le Sygne (De Zwaan) van C. Saent Saens plus twee aria’s uit Die Zau- berflöte van Mozart. Medewerking wordt verleend door W. Leising, piano; Carol Top, bariton; A. Butter, hobo; A. Koning, cello. Amsterdam maar zou daar nooit meer naar toe willen. Zij hebben één dochter die in Velsen woont en één kleinkind een kleine vergoeding wordt verstrekt. Verder is kampleiding nodig en worden mensen gevraagd voor de instuifweek m Schalkererf, het begeleiden bij uit- Dan van 14.30 tot 15 uur het kamerkoor Tourdion met werken van Dowland, Jane- quin, De Lasso, Distler en Franck. Van 15 tot 16 uur concerteert Die Haerlemsche Musijckcamer onder leiding van F. van Lockeren. Op het programma staan wer ken van Bach, De Vries Robbé. Bree en Handel. aarde draait. Men wordt verzocht een bij drage te storten voor de rondleidingen en de proef in speciale collectebussen. De Vriendenkring besteedt het geld aan het schoonmaken, poetsen en vernissen van koperen armaturen in de Bavo en de lesse naar De Pelikaan. De Kring heeft 980 gulden nodig. Nog een ding: aanvankelijk was de ge dachte te jureren, maar de organisatoren hebben dat idee laten vallen omdat het bijzonder moeilijk is uiteenlopende mu zieksoorten te beoordelen. Het is nu de bedoeling dat alle deelnemers een onkos tenvergoeding krijgen uit de prijzenpot. De trotse vader J. Spaans (midden) op weg naar de burgelijke stand op de Gedempte Oude Gracht. pelen orgaan van de personeelsvereni gingen van ziekenhuizen in Haarlem en omgeving Er zal volgens de organisato ren hoogstaand volleybal worden ge speeld. De sporthal is gratis toeganke lijk. Het toernooi begint om 9.30 uur en de finalewedstrijden zijn om 16 uur. De heer J. Spaans, eigenaar van de gelijknamige groothandel in tractoron- derdelen en wonend op de Spieringweg in Zwaanshoek, is maandagmiddag op nostalgische wijze zijn eerste zoon Jan Pieter in Haarlem bij de burgelijke stand gaan aangeven. Vergezeld van familieleden ging hij per paardetram van zijn huis naar de Gedempte Oude Gracht, waar zoals bekend in het hoofdpostkantoor de burgelijke stand is gevestigd. Het gezelschap vertrok om half een van de Spieringweg en arri veerde tegen twee uur in Haarlem. Met een taxi zou het ongetwijfeld sneller zijn gegaan, maar de heer Spaans ver koos de paardetram. Voorts staat op de raadsagenda een voorstel tot verdaging van de beslissing over het ontwerp-bestemmingsplan Witte Herenstraat en omgeving en wordt gespro ken over de huisvesting van de stichting buurtcentrum De Ark in de panden aan de Cornelissteeg. De gemeenteraad behandelt onder meer een voorstel tot het aanbrengen van drijf- b alken in verband met recreatie op en om de Molenplas, terwijl ook de stadsver nieuwing Rozenprieel en de nieuwbouw aan de Leliestraat en Spiegelstraat ter tafel komen. S CM 8 IphilipsI De Grote Kerk. Voor het eerst sinds vele jaren een ware muziekhappening binnen de muren van de oude Bavo (ingang Lepel straat). Van 11.30 tot 11.50 uur een concert voor kerkorgel en drumband. Jan Schou ten bespeelt het orgel; de drumband is NVDJ uit Haarlem. Uitgevoerd worden werken van Jan Zwart, Jerömy Clark, Alex. Guilmont, Henri Purcell en bekende stukken als When the Saints en een medley van Nederlandse liedjes. Van 11.50 tot 12.20 uur kruipt Cees Huges achter het orgel. Daarna van 12.20 tot 12.45 uur treedt de brassband Arti et Regligioni op Van 12.45 tot 14 uur is er pauze. Onderwijl kunt u zich in de kerk laten rondleiden door Vrienden van de Grote Kerk. De Vrienden demonstreren tussen de optre dens door de slingerproef van Foucault, waarmee aangetoond kan worden, dat de HAARLEM. Dr. A. J. VERbrugh, lijsttrekker van het Gereformeerd Politiek Verbond spreekt dinsdag 17 mei in Lion d’Or aan de Kruisweg over de toekomst voor Nederland. De bijeenkomst, die wordt georganiseerd door de afdeling Haarlem van het GPV, begint om acht uur ’s avonds. door te brengen Zij worden in de gele genheid gesteld gratis de kadercursus sen te volgen. Men kan zich opgeven voor één of meerdere dagen of zelfs zes weken bij C. Doeswijk, kamer 6 Schal kererf, telefoon 341127; fam. Kolster, tel. 333897; fam. Miezenbeek, tel 337275 of fam. Vogel, telefoon 332304 Wat kunt u als argeloze wandelaar zoal verwachten. We beginnen met de open luchtactiviteiten. In de Grote Houtstraat (bij het Proveniershuis) speelt van 11 tot 13 uur de rockgroep Alive (een viermansfor- matie bestaande uit René Bouman, basgi taar; Paul Schwab, drums; Tako Pol, solo- gitaar) en van 14 tot 16 uur de groep Grey Hound (rock, blues, folk. De bezetting is als volgt: Willy Göbel, zang, bas- en sologi- taar, mandoline; Kees Rooze, sologitaar, zang; Frank Rooze, slaggitaar, zang; Kees Spaargaren, drums). Ook in de Grote Houtstraat, ter hoogte van de Doopsgezin de kerk, is van 11 tot 13 uur Target te horen, een viermansformatie. (Johan Lgns, drums; Martien Faber, bas; Dick Koen, Gitaar; Richard Kruihof, saxofoon.) Van 14 tot 16 uur treedt Savannah aan, een funkgroep, die zeer professioneel te werk gaat, maar nog wel tot de amateursector gerekend kan worden (Peggy en Lia Bo- ham, zang; Danny Kersbergen, drums en percussie) Sam Bayer, basgitaar; Will Hel derman, sologitaar). heeft. De heer Helmers was loodgieter van beroep en heeft bijna veertig jaar bij de vrijwillige brandweer gezeten De gouden bruiloft zal pas zaterdag 21 mei worden gevierd Ondanks het feit dat zij een klein gezin hadden, worden wel veel mensen verwacht. Met name neven en nichten en mensen van de kaartclub, zullen van de partij zijn De vereniging Bijstandsbond afde ling Haarlem zoekt mensen die deskun dig zijn op het gebied van WAO en AAW Bij deze landelijke vereniging zijn momenteel al 520.000 mensen aan gesloten. Haarlemmers die lid willen worden of met problemen zitten kun nen elke dinsdag van 14 tot 15 uur terecht op het spreekuur in het gebouw van Release op de Gasthuisvest 47a. Nieuwe leden kunnen zich ook telefo nisch aanmelden bij de secretaris H. Peters via nummer 312659 De contri butie die noodzakelijk is voor het dek ken van de kosten, bedraagt ƒ15 per jaar. Er is een subsidie aangevraagd en de bond is geregistreerd bij de Kamer van Koophandel. Tenslotte is er nog de jazzformatie The Haarlem Hot Peppers, die een zogenoem de „streetparade” maakt en dus op allerlei plaatsen opeens kan opduiken met pittige oude-stijl-klanken, geproduceerd door Joop van Gennip, cornet; Felix van de Bilt, sax, klarinet; Piet Peperkoorn, sousa- phoon; Hans Bohme, schuiftrombone; Jo han Looman, piano, banjo; André Blan ker!, gitaar, banjo; Henk van Gend, wash board en drums. Wandelend muziek ma ken doen ook de drumbands Bato, voge lenzang, IJmuiden, Oosterkwartier, Da- miate en Vermaat. Ze maken diverse rou tes door de binnenstad en u zult ze onge twijfeld tegenkomen. Wie liever rustig gaat zitten luisteren naar klassiek werk kan in de Gravenzaal én oude Baaf terecht Van 14 tot 14.45 uur speelt het Harmonie Orkest Haarlem onder leiding van Simon Bntter werken van Grétry, Jadin, Van de Waart, Mendelssohn en Lennon McCartney. Van 14.45 tot 15.15 zingt het Kennemer Vrouwenkoor onder leiding van mevrouw Ogena werken van Palestrina, Hasler, Hauptmann, Altink, De Vries en Sacchini. Tot slot weer Arti et Religioni met een keur van marsen, eigentijdse mu ziek en klassiek werk Op zaterdag 21 mei wordt er in de Pelikaan Sporthal in Zandvoort een volleybaltoernooi gehouden, waar alle Haarlemse ziekenhuizen vertegen woordigd zullen zijn. Daarnaast echter ook gastziekenhuizen uit Alkmaar, Amsterdam en Bennebroek. Het is ge organiseerd door de Rotonde, overkoe- HAARLEM.— Voorstellen tot het ne men van voorbereidingsbesluiten voor de herziening van de bestemmingsplannen omgeving Stephensonstraat-Munters- laan, Europawijk-Zuid, omgeving Visser- einde en Tubergen komen woensdag 18 mei aan de orde tijdens de openbare raadsvergadering, die om twee uur ’s mid dag begint. drums; Mr. Mozes, gitaar; Willem Kuiper, (viool). Mr. Mozes speelt een ondefinieer baar type muziek; volgens kenners beslist de moeite waard. Nog meer muziek in de Grote Houtstraat (bij v. D.(: van 11 tot 13 uur Clinch (Pop uit de IJmond van Paul Zwanenburg, bas en zang; André Jansen, drums; Henk Roe- lofs, gitaar, zang; Henk Oortwijn) gitaar, zang; Ruud Vermasen, mondharmonica, zang). Van 14 tot 16 uur Freak. (Swingende klanken van Frank Wisse, gitaar, zang; Louis Lester, zang; Frans Zeegers, gitaar; Kees Mardesloot, bas; Frank Pardoel, sax; Mark Beljon, drums.) Ter hoogte van Trouw Moet Blijcken staat de drive-in discotheek Blue Nightingale (van 11 tot 16 uur). Bij de Paarlaarsteeg zingt van 11 tot 13 uur Jolanda Preusterink eigen liedjes met gitaarbegeleiding. Paco Allegre brengt van 14 tot 16 uur Spaanse muziek op de gitaar. Tussen de bedrijven door opereert de drive-in discotheek Wipe Out. stapjes, het maken van programma’s en het uitvoeren daarvan De Ring kijkt uit naar jonge mensen die er zin hebben hun vakantie plezierig en afwisselend In de Barteljorisstraat speelt van 11 tot 13 uur de Hugo van Buysen Jazz Band uit Haarlem. Op de foto van links naar rechts: Hans Invernizzi, Gerrit de Ruiter, Hans Brouwer, Hugo van Buysen en Ton Treffers. IBi,

Haarlem's Dagblad | 1977 | | pagina 7