Feestprogramma met tal van hoogtepunten FEESTWEEK SANTPOORT van volume BIJ is zaak en gewicht Afvoer van grof vuil I. ii G MAANDAG 25 JULI STAD 19 7 7 4 MA. Paarden Markt A sr GE d h VLE [Alléén KIP ST VIS HA) het ci circus een be dit cii Waarc iets w Daar allenu Wielersport Spel Zotte situatie (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Acht volle dagen zal Santpoort in beslag worden genomen door de 218e editie van de traditionele Santpoortse feest week. Van zaterdag 30 juli tot en met zaterdag 6 augustus zullen sport, spel en uitbundig feestgedruis elkaar afwisselen in een wervelend tempo. De organisatoren zijn er weer in geslaagd om een programma in elkaar te draaien dat nauwelijks enige ruimte laat voor andere zaken dan ontspanning op dit dorpsevenement dat jaarlijks goed blijkt voor tienduizenden toeschouwers. K ij I w IÉ L - I r KW SANTPOORT KLAAR VOOR WEEK FOLKLORE EN JOLIJT Zoals reeds opgemerkt neemt het paard Ringrijden, vanouds spannend en spectaculair. Maar iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van een onzer verslaggevers) Allé Ai Het niet alleen overvolle maar tevens rijk gevarieerde programma bevat een aantal onderdelen die inderdaad wel haast traditioneel met de feestweek zijn verbonden. Daarnaast hebben de bestuur- deren van de Harddraverijvereniging Santpoort en Omstreken, die jaarlijks te kenen voor de organisatie, nieuwe onder delen toegevoegd die zeker zullen bijdra gen tot de faam van dit streekgebeuren waarin „het paard” zo’n centrale plaats inneemt. 2 augustus zal de Hoofdstraat de hele dag •in het teken van dit folkloristische spel staan. De jeugd van 9 tot 18 jaar zal om half negen op de fiets de stalen ringen te lijf gaan. Daarna is het de beurt aan rui ters en amazones op paarden en pony’s. Vervolgens zijn de aanspanningen aan de beurt. Bromfietsberijders met duopassa- giers mogen tijdens de avonduren hun krachten meten. De chef van de Velser reinigingsdienst, de heer A. M Jager, verbaast zich over dit aanzienlijke tariefsverschil. Het komt hem bijna onwaarschijnlijk voor, al moet hij toegeven dat de prijzen die de gemeentes in de IJmond berekenen voor de vuilaf voer uiteen lopen. Ondanks de oprichting van het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond (CAIJ). enkele jaren geleden, is het niet gelukt identieke regelingen tot stand te brengen. En daarop lijkt ook geen uitzicht, de doodsklok is geluid over het samenwerkingsverband De opheffing van het CAIJ betekent dat elke gemeente weer haar eigen afvalpro- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiim Al met al ziet het er naar uit dat 8 dagen Santpoort weer hft nodige vertier zullen brengen. Het bestuur van de harddraverijvereni ging heeft duidelijk niet stil gezeten. Naast de vurige wens dat alle evenemen ten ordelijk zullen verlopen en zullen bij dragen tot een traditioneel stuk ontspan ning, heeft zij twee verzoeken aan de bewoners van Santpoort en het publiek: Vanaf vrijdag 29 juli de straten autovrij en houd de honden in huis! lange na niet kostendekkend. Minder dan de helft van de kosten wordt gefinancierd door diegenen die van deze service ge bruik maken. De rest is afkomstig uit de algemene middelen. ■••->■ Betrons Crabras Gestoo Gepoot in dilles Bouillai Fruits d Stokvis Corty die een Toen il keer on tien oiii knecht beslist i tig din schuil o Een rui werkha werkm< is in de inspirat neel. i i i ii .i I Duiz< ven Alléén of ree of Boeuf B< Hongaar Matelote Getrand Osseton Osseton Boeuf SI Kalfs-ke WIL [Alléén i Wildzwij Gebradr 2gebrac Reeragc Alléén Chicken Coqau Kip-kerr Kippele' Poulet F Poulet V [Alléén Gesautr rode wij Paella Lamsra Pilaf èk Niertjes Ragout Cous-C Chili Cc Ratatoi Tine Tabak winnaar van de prof ronde van 1976 in Santpoort, ook nu weer van- de partij. De Oud Hollandse Jaarmarkt zal niet minder dan 130 kramen bevatten. De Hoofdstraat zal, als de weersomstandighe den meewerken, vrijdag een krioelende menigte zijn. Naast de standwerkers zal de ruimte onder meer worden gevuld met een antiek- en rommelmarkt. Dertig lieden die één of ander oud ambacht beoefenen zul len demonstreren. Onder hen bevindt zich een bezemmaker uit België en een landge noot die doedelzakken vervaardigt. Uit Enkhuizen zal een „ouwe zeerob” schiemanswerk demonstreren. Een ande re Westfriese artiest zal zich bezig houden met houtbewerking. De deelnemers worden verzocht ge bruik te maken van de mogelijkheid tot inschrijving die wordt gehouden in Zo- merlust op maandag 1 augustus tussen 3 en 4 uur ’s middags. VELSEN. Alle gemeenschappelijke regelingen ten spijt, is het de afgelopen jaren niet gelukt in de IJmond te komen tot uniforme tarieven voor de verwerking van afval. Dat heeft een kleine ondernemer onlangs ervaren toen hij een berg troep naar de Velser reinigingsdienst bracht. De dienstdoende beambte rekende hem voor dat het dumpen van de vuilhoop, opgestapeld op een aanhangwagen, de lieve somma van 135,- zou gaan kosten. De zakenman schrok verschrikkelijk van het hoge bedrag en weigerde te betalen. „Gaat u dan maar naar Beverwijk,” adviseerde de beheerder van het vuilcentrum hem. De nog steeds onthutste man reed daarop naar de belt in Beverwijk waar het zooitje puin voor 17,- in ontvangst werd genomen. een centrale plaats in in het feestgebeuren. Naast de handicaprace voor paarden en pony’s, het Concours Hippique, de keuring in de Anemonenstraat en de kortebaan- draverij (36 inschrijvingen, waaronder de winnaar van verleden jaar Laike Beroona met Harry Pools en Mira de winnaar van Venhuizen met Ad Pools op de sulky) zal een rijtuigenmanifestatie ongetwijfeld een hoogtepunt gaan worden van de eerste orde. De organisatoren verwachten dat circa 50 aanspanningen hun opwachting zullen maken. Sjezen, tilburies, tentwa gens, jachtwagens en ongetwijfeld het zo genoemde sjieke herengerij zullen appelle ren aan een stuk nostalgie van het paarde- minnende publiek. Vanaf restaurant Bre- derode zullen de één-, twee-, drie- en vierspannen een tocht van circa dertig kilometer door Santpoorts dreven maken. Via de MiddenduinWeg, Frans Netscher- laan, Burgemeester Weertplantsoen, Ha- gelingerweg én Hoofdstraat zal naar een eerste halteplaats worden gereden waar, in afwachting van de aankomst Soli een muzikale show ten beste zal geven. Vervolgens zal de heer Veldhorst van de Nederlandse Federatie van het Aange spannen Paard tijdens de stop een toelich ting geven op de deelnemende wagens, karren en rijtuigen. Deze expert zal in het kort iets vertellen over het eigenlijke ge- bruiksdoel van het gerij, de bouwtijd, tech nische snufjes, de equipage, de tuigage, het mennen en het doel van de enige jaren geleden opgerichte Federatie. Aan het prof-gedeelte (over 100 kilome ter) van het wielercriterium zullen zater dag, naast de Duitser Dietrich Thurau en etappewinnaar Gerrie Knetemann, die beiden van zich deden spreken tijdens de Tour de France, mannen deelnemen als Piet van Katwijk, Tino Tabak (winnaar van de ronde in 1976), Gerard van Vianen, Fedor den Hertog, Jan Raas en Cees Stam. Bij de amateurs, die voor de profs van start gaan over een course van 80 kilome ter, zijn ook een paar gezichten uit de regio. Henk van der Putte en Henk Rutte uit Santpoort, Kees van Boore uit Bever wijk en Sjef van der Laar uit IJmuiden zullen zeker kunnen rekenen op de steun van de supporters. In de feesttent „De Bierelier”, dagelijks open van 14.00 tot 24.00 uur, is de ruimte voor het aantal bezoekers sterk uitgebreid. Hoogtepunt in het gevarieerde muzikale programma, dat hier dagelijks om 8 uur ’s avonds ten beste zal worden gegeven, is ongetwijfeld het optreden van The George Baker Selection op vrijdag 5 augustus. Maar ook de liefhebbers van andere gen res komen ruimschoots aan hun trekken. The Freetime Olddixie Jazzband (com pleet met Streetparade!), de Boer’nbloas- kapel „De Santhaesen”, de Tiroler Kapel „Erika” en „The Dutch Rythm- Steel- and Showband zullen in de doorgaans stamp volle tent voor het „eigen sfeertje” weten te zorgen. Ringsteken is een programma-onderdeel dat van oudsher, dat wil zeggen sinds 1751, nimmer op het programma heeft ontbro ken. Ooit goed voor 5 deelnemers uitge groeid tot een spektakel waar verleden jaar maar liefst niet minder dan 4350 en thousiastelingen aan deelnamen. Dinsdag Een andere mogelijke oorzaak voor de prijsverschillen tussen Beverwijk en Vel- sen is de uiteenlopende berekeningswijze. In Beverwijk wordt het tarief gerelateerd aan het gewicht terwijl in Velsen voor elke kubieke meter moet worden betaald. Dat komt doordat Velsen geen weegbrug bezit. Daarbij doet zich de zotte situatie voor dat men met een partij stenen goedkoper uit is in Velsen dan in Beverwijk. Het omgekeer de is het geval als een berg hout moet worden gelost. Overigens kent Velsen ook andere rege lingen voor het verwerken van afval. Gro te ondernemers kunnen voor ƒ182,- per jaar een laadbak van 5m3 huren die iedere keer voor 17,- wordt geledigd. Bovendien staan in de gemeente ongeveer 400 kleine laadkisten verspreid waarin kleine be drijfjes, middenstanders, bejaardentehui zen en de horeca-ondernemers hun vuilig- IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHB Diezelfde maandag zal de jeugd worden bezig gehouden in De Stoeterij door het kindercabaret van Kees van der Velde. Het optreden van Kluk-Kluk (de enige echte, alias Herbert Joeks) wordt daarbij een hoogtepunt. Groot is de belangstelling van de kant van de deelnemers voor de handicapwed- strijd met tractoren die op de Hagelinger- weg zal worden gehouden. Midgetgolfkampioenschappen, en een fietsrally voor de jeugd vormen een be langrijk deel van het woensdagprogram- ma. En natuurlijk is er het grote Lunapark waar weer de nieuwste attracties zullen spreken tot de verbeelding van waaghal zen en goklustigen. zoek Artis. Aanvang: 9.30 uur. Kosten 5,- NL 6,50. Leeftijd: alle. Speeltuin Overveen (Croesenstraat): Plaats: vanaf speeltuin. Aktiviteit: be zoek Artis. Aanvang: 9.30 uur. Kosten: 5,-. Leeftijd: v.a. 6 jaar. Speeltuin Jeugdland (Theemsplein): zie Klarenhof. Vanaf speeltuin. Bos en Vaart (verzamelpunt Oranje- plein): zie Klarenhof. Speeltuin Buitenrust (Voortingplant- soen): plaats: zie vorige dag. Speeltuin Oosterkwartier (Pladella- straat): plaats: speeltuin. Aktiviteit: spe lendag. Aanvang: 10.00 uur. Kosten: 1,-; Leeftijd: alle. Speeltuin Haarlem Oost (Jac. van Looystraat). Plaats: speeltuin. Aktiviteit: kreatieve dag. Aanvang: 10.00 uur. Kos ten: 0,75. Leeftijd: alle. Speeltuin Kindervreugd (Godfr. van Bouillonstraat): Plaats: speeltuin. Aktivi teit: kreatieve dag. Aanvang: 10.00 uur. Kosten: 0,75. Leeftijd: alle. Speeltuin de Ring (Westermanstraat): Plaats: speeltuin en Schalkererf. Aktivi teit: bezoek Amsterdamse Bos. Aanvang: 10.00 en 10.10 uur. Kosten: 2,50 NL 4,-. Leeftijd: alle. Speeltuin Schaapskooi/EVNH (Laan van Angers): zie de Ring. Vertrek vanaf Engelandlaan 9.00 uur. Speeltuin Glasblazers (Scheepmakers- dijk): Plaats: vanaf speeltuin. Aktiviteit: bezoek Kennemer Duinen. Aanvang: 8.30 uur. Kosten: ƒ2,75 incl. bus. Leef tijd: alle. Speeltuin Jong Leven (Kromhoutlaan): Plaats: speeltuin. Aktiviteit: poppenwas dag. Aanvang: 10.00 uur. Kosten: 0,40. Leeftijd: tot 6 jaar. Plaats: Buurtcen trum. Aktiviteit: „Spookhal”. Aanvang: 14.30 uur. Kosten 0,25. Leeftijd: alle. Buurthuis De Ark (Klein Heiligland 48): 12-18 uur naar speeltuin Oud-Val- keveen, ƒ3,-. Speeltuin Floragaarde/Buurthuis De Til: 10-17 uur huttenbouw, kleutertent, 0,50. Het programma vooi; dinsdag 26 juli. Buurtcentrum Noord (Reggestraat- /Maasstraat) 10 uur duintocht, 2,50. Rayon Noord Noord: de speeltuinen DVS aan de Vondelweg. Hof van Eden, Muiderslotweg en Reviusstraat. Nieuw Leven, Boezemkade Spaamdam. Delft- wijk I, A. van Schendelplantsoen. Delft- wijk II, Du Perronstraat. Plaats: speel tuin DVS. Aktiviteit: Oud-hollandse spel- dag. Aanvang: 10.00 uur. Kosten: 1,-. Leeftijd: alle. Speeltuin Noordervreugd (Planeten laan) en speeltuin Dartele Jeugd (Flevo- plein). Plaats: Dartele Jeugd. Aktiviteit: schatgraven. Aanvang: 10.00 uur. Kos ten: 0,75. Leeftijd: tot 9 jaar. Speeltuin Weltevreden (Nieuw Guinea- plein): zie VZOD. Vertrek om 9.30 uur. Speeltuin Zaanenoord (Zaanenstraat- Spaarndamseweg): zie VZOD. Vertrek om 9.30 uur. Speeltuin Elba (Gedempte Schalkbur- gergracht). Plaats: speeltuin. Aktiviteit: waterdraagwedstrijd. Aanvang: 10.00 uur. Kosten: Leeftijd: alle. Speeltuin VZOD iWerfstraat). Plaats: speeltuin. Aktiviteit: kreatieve dag. Aan vang: 10.00 uur. Kosten: 1,-. Leeftijd: alle. Speeltuin Te Zaanen (Albert Verwey- laan). Plaats: speeltuin. Aktiviteit: song festival. Aanvang: 10.00 uur. Kosten: 1,- Leeftijd: alle. Speeltuin Burcht ter Cleeff (van Dordt- straat). Plaats: speeltuin. Aktiviteit: rom melmarkt en minikermis. Aanvang: 10.00 uur. Kosten: 1,-. Leeftijd: alle. Rayon Centrum: de speeltuinen het Paradijsje (Witte Heerenstraat). Cen trum (Wilsonplein). Don Bosco (Phoenix- straat). Plaats: speeltuin Centrum. Akti viteit: muziekfestival. Aanvang: 10.00 uur. Kosten: 0,75. Leeftijd: alle. Plaats Don Bosco. Aktiviteit: fietstocht 10 km. Aanvang: 14.00 uur. Kosten 0,75. Leef tijd: vanaf 6 jaar. Speeltuin Klarenhof (Brouwersplein). Plaats: vanaf speeltuin. Aktiviteit: be- bleem moet oplossen. Velsen is daarbij altijd afhankelijk van andere sleden, om dat deze gemeente niet beschikt over een stortplaats. Dat verklaart ten dele het op zienbarende tarief dat de ondernemer fiad moeten betalen voor zijn wagentje met grof vuil. Want bij de Velser reiniging wordt alle troep in bakken gekieperd die met vrachtauto’s naar de belt in Beverwijk worden vervoerd. Dat transport brengt extra kosten met zich mee die gedeeltelijk door de vuilaanbieders moeten worden opgebracht. Gedeeltelijk omdat voor de reinigingsdienst het profijtbeginsel niet geheel wordt gehanteerd. De dienst is bij Zaterdag 30 juli, 14.00 uur: Wielercri terium voor amateurs en profs. Par cours aan de Terrasweg. Zondag 31 juli, 12.30 uur: Concours Hippique aan de Hagelingerweg. Drie rubrieken, waarvan twee met barrage. Maandag 1 augustus, 14.00 uur: Kin- dermiddag in De Stoeterij. Entree 2,-. Kaartverkoop bij sigarenmagazijn Seegers, Hoofdstraat 230 en P. Winke- laar, Hagelingerweg 58 en aan de zaal. 18.30 uur: Handicaprace met tractoren aan de Hagelingerweg. Van 15.00 tot 17.00 uur: Inschrijven voor ringrijden, puzzelrit en Midgetgolfwedstrijden in „Zomerlust”. Dinsdag 2 augustus, 8.30 uur: Ring- (Tijden in de Hoofdstraat voor wielrij ders van 9 tot 18 jaar; 10.45 uur: idem voor losse paarden en pony’s; 14.00 uur: idem voor aangespannen paarden; 19.00 uur: idem voor bromfietsers met duo-passagiers. Woensdag 3 augustus, 9 uur: Midget golfkampioenschappen bij restaurant Brederode voor jongens en meisies De gemeente Velsen beschikt niet over een eigen belt. Vandaar dat men zich moet behelpen met deze vuilcontainers. heid kunnen deponeren. Particulieren kunnen de reinigingsdienst bellen als zij grof huisvuil kwijt willen. De eerste ku bieke meter - dat wil zeggen een bakstel of een bureau - wordt gratis opgehaald. Voor de overige troep moet per m3 17,50 wor den betaald. Onder grof huisvuil wordt niet verstaan een tuinopruiming, een afge broken binnenmuur of een opgeruimde schutting. De vuilophalers willen zo’n par tij wel meenemen maar daarvoor moet alles worden betaald. Als het puin ver van de straat ligt, bijvoorbeeld in de achter tuin, dan worden voor het rijden met een kruiwagen extra kosten berekend. De verwachting is dat alle tarieven in de komende tijd flink zullen worden opge trokken. Zodra de belt in Beverwijk wordt gesloten, moet de gemeente Velsen haar afval naar de vuilverbrandingsinstallatie in Zaanstad transporteren. Het stortrecht zal daar het dubbele bedragen van wat in Beverwijk wordt betaald. Momenteel geldt voor de belt een tarief van 30,- per ton. Het grove, onbrandbare, vuil krijgt straks een plaatsje in het recreatiegebied Spaarn- woude waar de provincie Noord-Holland een speelheuvel wil aanleggen. vanaf 9 jaar. 18.30 uur: Fietsrally voor de jeugd vanaf 9 jaar. Start bij Juliana van Stolbergschool in de Frans Net- scherlaan. Donderdag 4 augustus, 13.30 uur: In ternationale kortebaandraverij in de Hoofdstraat bij Broekbergenlaan. To- talisator aanwezig. 19.00 uur: Wedstrij den in handboogschieten door de schietvereniging VZOS op terrein aan Hagelingerweg. Vrijdag 5 augustus, van 9.30 tot 17.00 uur: Grote Oud-Hollandse jaarmarkt in de Hoofdstraat annex bijenmarkt en paardenkeuring. 16.30 uur: Handicap race voor paarden en pony’s in de Hoofdstraat. Zaterdag 6 augustus: Grote landelij ke rijtuigendag door Santpoort en orm geving. Van 30 juli tot 6 augustus van 14.00 tot 24.00 uur: Groot Lunapark en iede re avond in de Bierelier muzikaal op treden van diverse orkesten en mu ziekgezelschappen ■x llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll i. - ►s - as»?' - '*8'’* - W - A Musikaal vertier met als klapstuk The George Baker-selection. Il &&SS& x-

Haarlem's Dagblad | 1977 | | pagina 4