agenda V I 1 Haarlemse herover wil naar psychiatrische inrichting Klachten over vliegtuiglawaai burgerlijke stand Waznuifa BIJ CORTY ALTHOFF ZIJN DE DIEREN NUMMER ÉÉN 1 IN HOGER BEROEP BIJ GERECHTSHOF IN AMSTERDAM Automobilist gewond VELSEN Haarlemmer wegens bezit van wapens aangehouden Man bij inbraak op heterdaad betrapt bij aanrijding H 5 19 7 7 4 ill allemaal van ons zelf”. JL1 r.oo tin en ap- de GENIET NU VAN DE ZOMER DAAROM NU NIET IN DE KEUKEN STAAN w HET CULINAIRE HART VAN HAARLEM Dressuur Ö'l HAARLEM. „Niemand weet meer hoeveel generaties Althoff al in het circus werkten. Zover je terug kunt kijken, zijn de Althoffs circuskinderen geweest. En altijd hebben dieren in een circus Althoff een belangrijke plaats ingenomen. Dat is ook bij mij zo. De diren zijn in dit circusnummer één. Eerst moeten de dieren verzorgd worden. Waarom? Mensen kunnen zichzelf helpen, dieren niet. Als een mens iets wil drinken, dan gaat hij iets drinken. Maar wat moet een dier? Daar moet je als mens goed om denken. We zijn trots op onze dieren, STER SPECIALITEITEN: door Ko van Leeuwen lililiilii Zandvoort Haarlemmerliede VLEESSPECIALITEITEN: WILDSPECIALITEITEN: KIPSPECIALITEITEN: MAANDAG 25 JULI 197 7 STADt In en om Haarlem VISSPECIALITEITEN: Bollenstreek F Maar Corty Althoff is er ook de man niet (ADVERTENTIE) iiiiiiiiii Gebraden hazerug iiiiim >lij- •Rk ik het liefst bij de olifanten oor ana tfet- Alléén opwarmen en serveren met aardappelpu ree of rijst, met groente, salade of compöte. Duizenden fijnproevers genieten van onze verrukkelijke kant en klare gerechten! Alléén opwarmen en de soepen iets verdunnen. 9.95 17.50 19.50 10.95 8.95 8.95 8.95 8.95 8.95 8.95 19.50 9.95 10.50 9.95 8.95 9.95 9.95 5.95 5.50 9.95 6.95 7.95 5.95 naar om directeurtje te spelen. Hij weet zijn gloednieuwe circus, dat hij samen met zijn broer Giovanni drie jaar geleden op richtte, draaiende te houden door zichzelf niet in het minst te sparen. „De circuswereld verschilt nogal van de wereld daarbuiten”, zegt Althoff. „We zijn hier allemaal op elkaar aangewezen. Het is een stad die zich steeds verplaatst en daar om moet er orde en regelmaat zijn. Dat weet iedereen die in een circus thuis is. Het circus moet een stralende indruk maken, moet schoon zijn. Ik duld het niet als hier iemand een scheur in zijn kleding heeft; iedereen moet er tijdens de voorstelling piekfijn uitzien. Dat hoef je niet steeds te zeggen, dat is voor een echt circusmens een ere-zaak”. Corty Althoffs grootste liefde gaat dus uit naar zijn dieren. „Ja, beslist!” roept hij bijna pathetisch uit. „Als jongen sliep ik bij de olifanten. Dat zijn altijd mijn lieve lingen geweest. Mijn vader Carl heeft me heel wat keren gezegd: Corty, jongen, verd.je zal toch eens iets anders moeten doen dan alleen maar bij de dieren zijn. Hij heeft me heel vaak bij de olifanten vandaan gehaald. Ik sliep gewoon in het stro en altijd tussen mijn lievelingsdieren Birma Sjmatra. Nu ben ik achtendertig jaar, maar Birma en Sumatra zijn er nog steeds. Die heb ik meegenomen uit het circus van mijn vader. Soms denk ik wel eens dat ik gek ben.hoe kan een mens nou echt veel van zulke dieren houden, denk ik dan.maar het is werkelijk zo, ik houd van ze”. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Een 26-jarige inwoner van Haarlem is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden in verband met wapenbezit. De man voer» omstreeks half drie in het Spaame ter hoogte van de Waarderbrug, toen hij naar de kant toe werd geroepen. Terwijl hij naar de kade voer, trachtte de man iets te verbergen. Bij onderzoek bleek dat hij in het bezit was van een FN-pistool, dat hij naar zijn zeggen twee maanden geleden in een Beverwijks café had ge kocht. Ook had de man een pistool bij zich dat hij zelf zou hebben gemaakt. De man verklaarde drie flessen rosé te hebben gedronken en daarna met zijn boot naar de vuilstortplaats Schoteroog te zijn geva ren. Daar zou hij twaalf patronen hebben afgevuurd. Er werden door de politie 31 patronen gevonden. Een twintigjarige Haarlemmer is zater dagmiddag, omstreeks twee uur, op heter daad betrapt, toen hij een cassetterecorder uit een auto trachtte te stelen. De auto was door de eigenaar, een wachtmeester uit Spaarndam, geparkeerd op het Doelen plein. De luidsprekers die in de auto zaten, waren al door de Haarlemmer gedemon teerd. Hij bekende de afgelopen dagen uit diverse auto’s goederen te hebben ge stolen. Een fotocamera met een waarde van driehonderd gulden is in de nacht van zaterdag op zondag gestolen uit de auto van een 23-jarige secretaresse uit Haarlem die aan de Gasthuisvest stond. Een diplo matenkoffertje, dat ook uit de wagen was ontvreemd, werd teruggevonden. De da der was in de auto gekomen door een tochtraampje te forceren. Maar die dressuur, is dat niet onnatuur lijk? Althoff: „Ja, natuurlijk. Maar zo’n dier kan beter in een circus leven, dan in een dierentuin, waar datzelfde kritische publiek elk dier altijd maar wil voeren”. Even is het stil, dan zegt Curty Althoff zacht: „Wonderlijk, wonderlijk, zoals die ren reageren. Maar ook zoals mensen rea geren. Je leert een dier nooit echt kennen, zeggen ze wel eens. Mensen wel? Ik sliep bij de olifanten omdat ik ze vertrouwde. Nee, omdat ik eiMjjet aan dacht dat er ook maar iets mis zou kunnen gaan tussen mij en Birma en Sumatra”. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Een 59-jarige Haarlem mer is zondagavond omstreeks half negen gewond geraakt bij een botsing op de Leidsevaart. De man reed in zijn auto over de Leidse vaart en raakte, vermoedelijk bij een in haalmanoeuvre, met de rechtervoorzijde de linkerachterzijde van de auto van een 33-jarige Haarlemmer. De 59-jarige man is met een aantal gebroken ribben en wat snijwondjes opgenomen in de Mariastich- ting. Door de aard van de verwondingen was hij niet in staat een blaastest af te leggen, doch hij liet een bloedproef afnemen. De auto van een dertigjarige Haarlemse is tussen woensdag 16 en woensdag 23 juli gestolen. De wagen stond afgesloteh aan de Kennemerstraat. De eigenares is voor duizend gulden gedupeerd. De verdachte, die talloze keren wegens vermogensmisdrijven is veroordeeld, ver klaarde op de zitting, dat hij achteraf zelf erg van het gebeurde was geschrokken. „Ik had nooit verwacht, dat ik tot zoiets in staat zou zijn”, zei hij. Daarom wilde hij nu graag zelf meewerken aan een. psychiatri sche behandeling, zoals die door een psy chiater en de reclassering was geadvi seerd. Directeur Corty Althoff in werkplunje op zijn lievelingsolifant Sumatra. Bestaat niet. Hier wel. Die dieren maken niets kapot. Ik kan Indra rustig even over het terrein laten wandelen. Denk je dat ik anders met tien olifanten door de stad durf?” Veen vrijdag tegen een 22-jarige Haarlem se arbeider, die wegens een drietal bero vingen met geweldpleging voor het Hof terecht stond. En inderdaad, ’s morgens is Curty Alt hoff de grote leider van de dierenkaravaan geweest. „Dat kan ik alleen”, zegt hij een voudig. „Ik wil niet opscheppen, maar er is niemand die de dieren zo door de stad krijgt. Als ik er niet bij ben, dan lukt dat niet. Daarom ben ik altijd ontzettend bang dat ik eens iets aan m’n voet krijg of zo, dat ik er niet bij kan zijn. Dan kan zo’n intocht zijn cliënt nog een laatste kans te geven en een zodanige straf op te leggen, dat de man over een maand kan worden opgenomen. Het Hof zal op 29 juli uitspraak doen. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Een 21-jarige inwoner van Haarlem is vannacht aangehouden in het Sportfondsenbad aan de Zwemmers- laan. De man, die ter waarde van hon- derdvijftig gulden aan goederen en geld bij zich had, verklaarde ingebroken te hebben om enkele automaten open te breken. door de stad niet doorgaan. Weet je dat ik tranen in m’n ogén kreeg, toen ik zoveel mensen langs de weg zag staan? Ik geloof dat Haarlem van het circus houdt. Dan v,ertel ik van circus Bouglione, dat zo’n zes jaar geleden voortijdig de toernee door ons land moest afbreken. De belangstelling was te gering, de kos ten konden niet meer worden gedekt. En dan zegt directeur Curty Althoff: „De naam Bouglione was hier onbekend. Het circus is goed. Maar Althoff zégt de men sen iets. Dat heb ik nu overal gemerkt. Nee, ik ben niet bang. We hebben een goed programma, de mensen zullen komen naar Circus Althoff”. Een 18-jarige Haarlemmer is zondag ochtend om zes uur in zijn woning aange houden, omdat hij na een aanrijding te hebben veroorzaakt, zou zijn doorgereden. Omstreeks vijf uur ’s ochtends waren op de Raamvest en de Gedempte Raamgracht twee auto’s aangetroffen die door een aan rijding waren beschadigd. Na onderzoek bleek dat op de Gedempte Voldersgracht een auto stond, die sporen van een recente aanrijding vertoonde. De wagen is naar het bureau gebracht. De achttienjarige ei genaar, die niet in het bezit van een rijbe wijs bleek te zijn, verkeerde onder invloed. SCHIPHOL. Het klachten- en infor matiecentrum van de Stichting Geluids hinder Schiphol (tel. 020-175000) ontving deze maand 186 klachten van 126 perso nen. Hiervan kwamen er 44 uit Amstel veen (33 pers.), 38 uit Amsterdam (29 pers.), 29 uit Lijnden (5 pers.), 18 uit Uithoorn (8 pers.) en de rest uit de overige plaatsen. Veel klachten, vooral uit Amster dam, Amstelveen en Lijnden, hadden be trekking op het overvliegen van vliegtui gen, opgestegen van baan OIL of 09. Per plat 2 pers. 5.95 14.95 9.95 11.95 9.95 9.95 11.95 9.95 9.95 10.95 9.95 (Van onze correspondent) AMSTERDAM/HAARLEM. „U vindt de straf te hoog? U hebt drie mensen voor lijk geslagen en bewusteloos laten liggen om ze te beroven. Als u voor een dergelijk ernstig feit anderhalf jaar al te hoog vindt, waar mogen we dat dan nog wel voor geven?” Aldus de president van het Amsterdamse Gerechtshof mr. J. N. van .00 de- 3P- 1U- ML In de To- rij- de lan en smul van de KANT en KLARE GERECHTEN VAN WARMOLTS! Gedempte Oude Gracht 102 Tel 326739 Ook gevestigd in: Amsterdam, Bussum en Hilversum. Toch is lang niet elke dierenliefhebber zo blij met circusdressuur. Onnatuurlijk, eèn dier hoort niet in een circus, wordt meer dan eens gezegd. Wat vindt Corty Althoff daar van? Zelf heeft hij alle dieren in dit circus gedressuurd en gaf hij zijn huidige dresseurs hun opleiding. Een negentienjarige Haarlemmer is za terdagavond omstreeks zes uur gewond geraakt op de kruising van de Europaweg met de Nederlandlaan. De man, die over de Nederlandlaan reed, verleende geen ■voorrang aan een 52-jarige automobilist die over de Europaweg reed. Met een zwa re hersenschudding is hij in het Elisabeth Gasthuis opgenomen. Zijn auto was totaal vernield. De auto van de andere automobi list werd aan de voorzijde zwaar bescha digd. Terwijl we praten maakt het circus zich op voor de eerste matinee. Aanvankelijk zou de eerste voorstelling in Haarlem ’s avonds zijn, maar de toeloop tot het circus noopte tot een extra middagvoor stelling en als de hekken opengaan volgt er een onafgebroken stroom van mensen. Corty Althoff, pérschef Otto Mark, foto graaf Poppe de Boer en ik wandelen naar de staltent met olifanten. Corty zal met een van zijn troeteldieren op de foto gaan. De staljongen heeft al een van de dikhuiden naar buiten gebracht, maar Cortys voor keur gaat uit naar een andere. We staan nog even te praten, als Corty me plotseling aan m’n arm trekt. Kijk nou eens, kijk nou toch, daar wandelt Indra. Heb je dat wel eens eerder gezien, in een ander circus? Een 23-jarige en een 21-jarige inwoner van Haarlem zijn zaterdagmiddag aange houden op verdenking van winkeldiefstal. De oudste zou voor 166 gulden bij een warenhuis aan de Grote Houtstraat heb ben gestolen, de jongere voor 134 gulden. Beide mannen, die van Egyptische af komst zijn, zijn ingesloten, aangezien hun visa al enige weken zijn verlopen. Vijf leren jasjes, die zaterdagochtend omstreeks vijf uur waren gestolen uit een leermodezaak aan het Julianapark, zijn door een passant teruggevonden op de Rijksstraatweg. De man verklaarde iemand tegen te zijn gekomen op de weg, die erg veel haast scheen te hebben. De jasjes hebben een waarde van elfhonderd gulden. De daders kwamen de winkel bin nen door een ruit in te gooien. Alléén opwannen per plat 2 pers. i Chicken a la King Coq au Vin I Kip-kerry ragout Kippelevertjes in pikante sauce Pou let Provengale Poulet Warmolts Corty Althoff, circusdirecteur. Een man die een grote liefde voor dieren koestert. Toen ik hem ’s morgens voor de eerste keer ontmoette, bij het uitladen van zijn tien olifanten, meende ik met een circus knecht te doen te hebben. Corty maakt beslist niet de indruk van een heerszuch tig directeur. Zijn halflange haar gaat schuil onder een geruite pet-British-Style. Een ruige trui, een corduroy broek en werkhandschoenen maken hem meer tot werkmens dan toekijkend directeur. Hij is in de voorste linies van het circus als inspirator en stimulans voor het perso neel. GEHUWD: D. Noordewier en K. Brussé, Santpoort; E. G. C. Laarhoven en E. M. M. Brouwers, Heemstede. ONDERTROUWD: H. W. van Vloten, Haarlem en E. A. 1 Tervoort, IJmuiden. De verdachte was in hoger beroep geko- I men van het vonnis van de rechtbank in Haarlem, waarbij hij voor deze feiten een jaar en zes maanden had gekregen. Hij gaf als motief voor zijn hoger beroep, dat hij de straf te hoog vond en liever in een psychiatrische inrichting wil worden be handeld. n de Pge- ordt tiaar latie echt at in I feldt ton. raks arn- land t ieren Is zij 1 ku- telof Voor wor- rordt afge- imde par- moet ■van hter- een Casino, (Badhuisplein, Zandvoort). Europese roulette en Black Jack. Geopend dag. 14-02 u. Dolfirama, (Hotel Bouwes Palace, Zandvoort). Voorstellingen dag. 10.30, 12, 14 en 16 u. Avond voorstelling di, vrij en za. 21 u. Bowling Centrum, (Burg. Van Fenemaplein, Zanvoort) Geopend dag. 16-01 u. zon. en ma. 14- 01 u. Mitgetgolf en Verkeerstuin, (Vondellaan 44, Zandvoort), Geopend dag. 10-22 u. Cultureel Centrum, (Gasthuisplein 9b, Zand voort) Dag. 14-17 u.: Bezichtiging van o.a. am bachtelijke zilversmid. Kinderrecreatiepark „Sandorado” (naast Doi- firma, Zandvoort) Met o.a. minicircuit, opblaas- matras, speel- en klimfort, mini speedbootvijver en terras. Geopend: dag. 10-22 u. Langzaam schudt Corty Althoff het hoofd. Kijkt vermoeid voor zich uit en zegt dan: „Ik weet het. Altijd hetzelfde verwijt van mensen die denken dat ze echt van dieren houden. Soms hebben ze zelf een voortreffelijk zingende kanarie in een kooi. Echt waar, dat heb ik eens meege maakt. Is dat zo goed? Mensen gaan met vakantie en zetten een hond onderweg uit hun auto, of ze binden hem vast aan een boom. Honden en katten als huisdieren, dat was oorspronkelijk toch ook niet ge woon? Nu is dat gewoon, na een onnoeme lijk lang proces. „Dan zegt hij gedeci deerd: „Ik kan iedereen recht in de ogen kijken. Geen van mijn dieren heeft het slecht. Ze worden met zorg en liefde be handeld. Maar niet als een oud wijf. Wat heeft een paard eraan als je hem op de flanken klopt en zegt dat hij zo braaf is. Dat zal het dier een zorg zijn. Maar dat paard wil zijn hoeven schoon hebben, dat wil gepoetst worden, schoon zijn, een goeie stal hebben en op tijd zijn eten”. Informatiecentrum Krayenstein, (Machine- weg 1, Halfweg) informatie over het recreatiege bied Spaamwoude. Geopend ma. t.m. vrij. 14-16 u. za. 13-17 u. en zon. 11-18 u. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Bo venzaal: t/m 28 augustus expositie samengesteld uit eigen bezit van het museum op het gebied van hedendaagse kunst. Nieuwe Zaal t.m. 30 novem ber: keuze uit eigen bezit van het museum van moderne kunst. Regentenzaal: Kleine expositie antiek naaigerei daterend vanaf de 17e eeuw t.m. de Napoleontische tijd t.m. 3 september. T/m 3 september elke zaterdagavond extra openstel ling van 20.30-22.30 uur. Permantente tentoon stelling. Werk van Frans Hals en andere schil ders uit de Haarlemse School van de 16e t.m. 20ste eeuw, Zilver, glas, meubelen, munten, boe ken, stijlkamers, poppenhuis en oude apotheek. Tevens tegelcollectie van Dingeman Korf uit Heestede. Geopend: dag. 10-17 u„ zond. 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) t.m. 4 september expositie prenten naar Rubens n.a.v. de Rubens- herdenking in België. Permanente tentoonstel ling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw en tekeningen uit Hollandse, Italiaanse en Franse School, fossielen mineralen en kristallen, histori sche natuurkundige instrumenten. Geopend di. t.m. za. 10-17 u. Ie zondag van de maand 13-17 u. Vleeshal, (Gr. Markt) Tentoonstelling „Twee eeuwen Stadspark en Buitenplaats’”, ter ere van het 75-jarige bestaan van de Haarlemse Dienst voor de Hout en Plantsoenen. Geopend: dag. 10- 17 u„ zon. 13-17 u. t.m. 4 september. Preekstoel (ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstr. 93) Collectie religieuze goederen. Ge opend di., do. en za. 10-12 en 14-16.30 u. Cruquiusmuseum, (Aan de Ringvaart bij Heemstede). Maquettes van de waterstanden en waterbeheer Nederland, stoomgemaal enz. Ge opend: dag. 10-18 u. Aanmelden bij het Thee huis, tel. 023-286946. De stal van de Stadskweektuin. (Kleverlaan 9.) Tentoonstelling oude gereedschappen, curio sa, foto’s en archiefmateriaal i.v.m. het 75-jarige bestaan der Haarlemse Dienst van Hout en Plantsoenen en Begraafplaatsen. T.m. 29 sept. beeldententoonstelling in de tuin. Geopend dag. 10-12 u. en 13-16 u. „De Ark” (Nieuw Heiligland 3) Expositie teke ningen en kunststofobjekten van Rien Albers. Geopend: dag. 17-02 u. en zon. vanaf 14 u. t/m 1 augustus. Galerie Eijlders (Haltestraat 75-77, Zandvoort) Expositie oude en moderne schilderijen. Ge opend: dag. beh. dinsdag van 10-18 u. t.m. 1 september. Openbare Bibliotheek (Prinsesseweg 34, Zandvoort) T.m. 6 augustus de tentoonstelling „Rasrealist Jef Bosman”, Geopend: Tijdens de uitleenuren en zon. 15-17 u. DIVERSEN Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4) di. 14.30 u.: Glittergroente. Parkeerterrein winkelcentrum Schalkwijk Dag. 15 en 20 u.: Optreden van Circus Althoff. Pim Muller Honkbalstadion, (Haarlem-N) t/m 31 juli: Europese Honkbalkampioenschappen 1977. Grachtenrondvaart (Afvaart t.o. Damstraat) Dag. 12 en 14 uur. Zon- en feestdagen ieder uur. Grote of St. Bavokerk, (ingang Oude Groen markt 23). Dag. beh. zond, geopend 9-16 u. Schatkamer Kathedrale Basiliek St. Bavo, (Leidsevaart 146) Dag. geopend 10.30-12 en 14.30- 16.30 u. Bezichtiging kathedraal dag. 9.30-12 en 14-16.30 uur. VVV Haarlem (Stationsplein). Geopend ma. t.m. za. 9.30 en zo. 11-14 en 17-19 u. Bowling Centrum Haarlem Bowling, (Orion- weg, Delftlaan). Geopend ma. 18-02. u. di. t.m. zond. 13.30-02 uur. Jeugdbowlen za. 11.30-14.30 u, zond. 11.30-13.30 u. Do.middag bejaardenclubs. Midget-golfbaan „In de Hout” (Oosterhout- laan) Geopend: dag. 10-22 u. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal.) Ge opend di t.m. za. 9-12 en 13.30-17 u. zond. 9-13 u. Midgetgolfbaan „Rusthoeve” (Brederodelaan 82, Bloemendaal). Geopend dag. 10-22 u. Bezoekscentrum „Duyvetil” (ingang Oase, Aerdenhout). „Zoogdieren in onze duinen”. „Wa ter uit onze duinen”. Geopend za. 10-16 u. Iedere zondag 13 u. wandeling o.l.v. gids. Nat. Park „De Kennemerduinen”, (ingang Koevlak, Overveen) „Van vloedlijn tot binnen- duin”. Geopend dag. 10-22 u. .Alléén opwarmen per plat 2 pers. Boeuf Bourguignonne Hongaarse Goulash Matelote des Tonneliers Getrancheerd verkenshaasie Ossetong in pikante sauce Ossetong in Madeirasauce Boeuf Stroganoff Kalfs-kerryragoüt |Alléén opwarmen] per plat 2 pers. Wildzwijnragoüt piuife-' Gebraden hazerug NU 2 gebraden hazebouten Reeragoüt t MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dag. 12.30-13 u. tev. di. 19-20 a.: Beiaardbespelingen door stadsbeiaardier B. Winsemius, di. 20 u: Concert door de Oostenrijke organiste Monika Henking. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Rocky”, 12 j. dag. 13.30 u.: „Tarzan in New York”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „Een goeie haan is niet vet”, 16 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Twee door het dolle heen”, 12 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „Een brug te ver”, 12 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 en 20 u.: „Once upon a time in the west”, 12 j. Studio (Gr. Markt) 14 u.: „Peter en de vliegen de autobus”, a.l. 19 en 21.15 u.: „Als de kraanvo gels overvliegen”, 16 j. di. 19 en 21.15 u.: „What's up doc”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Sex- paradijs”, 16 j. Alléén opwarmen j per plat 2 pers. Gesauteerde zwezerik in rode wijnsauce Paella Valenciana Lamsragoüt Stroganoff Pilaf la Turque Niertjes in Madeirasauce Ragout Fin a la Reine Cous-Cous Chili Con Came Ratatoulle Provengale Op de avond van 5 decerriber 1976 was de man er met een vriend op uit gegaan om mensen te beroven. In de Jansstraat in Haarlem maakten ze drie slachtoffers, voordat ze konden worden aangehouden. Ze sloegen telkens een man neer en als hij op de grond was gevallen' stompten en schopten zij hun slachtoffer net zo lang, tot hij bewusteloos was. Daarna doorzochten ze zijn zakken naar geld en waardevolle voorwerpen. Over het voor en tegen van zo’n behan deling ging het grootste deel van de zitting. Een reclasseringsambtenaar voerde aan, dat de verdachte nu lang genoeg heeft vastgezeten en dat een snelle aanvang van de behandeling van groot belang is. Hij vroeg het Hof daarom nog geen uitspraak te doen in deze zaak, maar de zaak aan te houden, terwijl de verdachte intussen in een inrichting zou worden opgenomen. Procureur-generaal mr. G. H. van Ever- dingen zag in een dergelijk uitstel weinig heil, te .meer daar de voorgestelde inrich ting Groot Batelaar een grote vlueht- kans biedt. Hij vroeg het Hof het vonnis van de rechtbank in Haarlem te bevesti gen. De raadsman van de Haarlemmer, mr. E. F. Seunke, vroeg het Hof tenslotte Betronse vissoep Crabragoüt Gestoofde paling Gepocheerde heilbot in dillesauce Bouillabaisse Fruits de Mer Nantua Stokvisschotel Bowlingcentrum Treslong. (Parklaan, Hille- gom). Geopend 10-01 u. Tulipshow Frans Roozen. (Vogelenzangseweg 49, Vogelenzang) Geopend dag. 9-17 u. en za. en zon. 9-12 u. Linnaeushof, (Bennebroek). Dag. geopend van 9-18 uur. City-theater (Hoofdstraat 94, Hillegom) ma. 20 u.: „Je kunt me er midden in de nacht voor wakker maken", 18 j. „Als jongen sliep t

Haarlem's Dagblad | 1977 | | pagina 5