Vakbond wil INSPRAAKPROEF EEN MISLUKKING GOEDKEURING RAADHUISPLAN HEEFT VERREGAANDE GEVOLGEN meepraten over Schipholplannen ft bollepraat achtergrond „UITSTRALINGSEFFECT SPEELZAAL IS ERG GROOT” L Speelweek voor de jeugd in Noordwijkerhout en s ma r Kopers boos, gemeente teleurgesteld DOOR RIEN POLDERMAN 1 41/7 I jonge dieren puzzelen 9 MAANDAG 25 JULI 8 19 7 7 REGIO iking r59 I door J. Zandbergen (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT. Volgens de casino-directie is het uitstralings effect van de speelzaal zo groot dat verschillende Zandvoortse on dernemers hebben besloten hun bedrijf uit te breiden of op te knappen. Zonder te willen over drijven, zo meldt een verslag over de aanloopperiode van het gokbe drijf, kan worden vastgesteld dat het casino als trekpleister tot voordeel van velen zal strekken. (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM. Het experiment van de gemeente Hillegom om de bevolking in een zo vroeg moge lijk stadium bij de opzet en uit werking van een bouwplan te be trekken, is voor beide partijen op een teleurstelling uitgelopen. De toekomstige bewoners hebben zelf het gevoel bedrogen te zijn en verenigen zich nu in een belan gengroep om actie te voeren tegen het onrecht dat hen door de ge meente zou zijn aangedaan. Zandvoort profiteert van het casino m, tel. Het aantal bezoekers aan het cassino is buiten verwachting Lilium Enchantment de grote boosdoener IN DE BIJBEL wordt de lof van de lelies n en Jnt uit. na. tot it 120, Dat het plaatselijke zakenleven meer dan een graantje meepikt, is, zo vertelt directeur Nico de Rooij geen natte vinger bewering. „Sommige bedrijven die anders ’s winters sluiten zijn nu opengebleven. We hebben dat zelf kunnen constateren. Een taxibedrijf in de badplaats heeft dankzij de klandizie van het casino nieuwe wagens kunnen kopen. De voorzitter van de win keliersvereniging heeft mij vertelt over de plannen die de middenstanders koesteren. Dat zo’n geweldige tent als Castel Plage naar Zandvoort is gekomen, heeft ook met het casino te maken. De speelzaal trekt elke dag meer dan duizend mensen naar In het verslag staat dat de stichting Casi nospelen „de uitstralingseffecten op het omringende economische en culturele le ven wil intiniëren en stimuleren”. Direc teur de Rooij zegt dat het moeilijk is dat streven concreet in voorbeelden te verta len. „We willen als casino meer dan een goktent zijn. Valkenburg is daar een goed voorbeeld van. Er is daar ook ruimte voor congressen en manifestaties. In het Kur- haus van Scheveningen wordt het hele maal fantastisch”. Zandvoort toe, logisch dat anderen daar ook iets van merken”. Van hun wensen zou teweinig zijn terug te vinden. De initiatiefnemer van de belan gengroep de heer Mandos noemt het expe riment een farce. „Zonde van alle tijd en energie die er aan besteed is”, zegt hij. teruggetrokken. Voor Zuid Holland staat naast Scheveningen ook Rotterdam op de lijst. Het geven van een financieel overzicht door de wet verplicht gesteld was nog HET KAN VERKÉREN!Vier weken geleden werden op de bloembollenbeurs in Hillegom honderdduizenden twaalven van de Darwinhybride Apeldoorn verkocht voor 7,- per 100. Een prijs die ook bij een best gewas en daar is vandaag zeker geen sprake van te laag is om de kweker een goed belegde boterham te garanderen. Het kwam, zoals zo dikwijls, allemaal door geruchten. De tulpen zouden een goe de oogst geven, zo heette het, en de Dar- winhybriden een hele beste. Van die laat ste groep is Apeldoorn nu eenmaal veruit de belangrijkste vertegenwoordiger. In verband met dat gerucht hadden de expor teurs een hoofse minachting voor offertes met normale prijzen. De kwekers die er weinig voor voelden om voor 7,- per 100 te gaan verkopen, werden op hun beurt wat korzelig en zo ontstond op een gegeven moment in beide kampen een soort „Wir vormt Hoofddorp inderdaad het cen trum van de gemeente. Zogezien zou het terecht zijn, wanneer het raadhuis in het „centrum” van Hoofddorp zou blijven. Het nieuwe raadhuis wordt echter bear gumenteerd met de verstedelijking, die de gemeente doormaakt. Over de oude agrarische structuur heen heeft de uitdij ende Randstad een stedelijk patroon ge legd, waarvoor Hoofddorp helemaal niet meer centraal is gelegen. Het „centrum” van Hoofddorp, waarin de raadhuis- nieuwbouw is gepland, ligt uiterst a-cen- trisch ten opzichte van de nieuwste dorp- suitbreidingen (Pax, het toekomstige Bornholm en de wijk Overbos, de Hoofd dorpse interpretatie van de NORON-lo- catie). Het was dus minstens het overwe gen waard geweest, te streven naar een centralere ligging voor het nieuwe raad huis ten opzichte van de grote uitbrei dingen. De bouw van het dure raadhuis staat bovendien een eventuele opdeling van de gemeente in de weg. Bij de verwezenlij king van de NORON zou een langgerekte stedelijke aaneenklontering kunnen ont staan van Hoorddorp via NORON-stad, Vijfhuizen, Schalkwijk, Haarlem tot de IJmond. In de bestaande plannen voor wollen den Sieg”-stemming. Niettemin re sulteerde dat alles in grootscheepse verko pen van twaalven van Apeldoorn voor 7,- per 100. Vandaag krijgt men voor beste kwaliteit weer graag 9,20 en soms nog meer per 100. Vele honderdduizenden tul penbollen werden dus verkocht voor een te lage prijs enkel en alleen op grond van niet te controleren geruchten. Een kweker met een aanbod van 100.000 stuks Apel- dóorn die vier weken geleden te vroeg toehapte, incasseerde dus een strop van ruim duizend gulden. En zo’n bedrag wordt in het bollenvak ook in 1977 nog altijd niet als een bagatel beschouwd. niet mogelijk. De feitelijke verslagperiode (van oktober tot januari) was daar te kort voor. In het jaarverslag over 1977 zullen ook de financiële gegevens over de eerste drie exploitatiemaanden van 1976 worden een provinciale herindeling zou de grens tussen de mini-provincies Amstelland (waar Haarlemmermeer bij is ingedeeld) en Zuid-Kennemerland dwars door de vergrote Haarlemse agglomeratie komen te lopen. In die situatie zou het logisch zijn, om het aldus verstedelijkte deel van de Haarlemmermeer (Hoofddorp, NO RON-stad en Vijfhuizen) bij Haarlem te voegen. Of men zou van deze kernen een afzonderlijke gemeente kunnen maken, waarvan de NORON-stad dan het logi sche centrum zou kunnen worden. Zwa nenburg, dat toch al één dorp vormt met Halfweg, zou deel kunnen worden van de gemeente Haarlemmerliede. En dat ge heel (Zwanenburg en Hoofddorp, NO RON-stad en Vijfhuizen) zou dan bij de mini-provincie Kennemerland kunnen worden gevoegd. Schiphol en Badhoeve- dorp (die Amsterdamse buitenwijk) zou den vervolgens ingedeeld kunnen blijven bij Amstelland. Het onderste deel van de Haarlemmermeer zou een nieuwe ge meente kunnen worden, met Nieuw-Ven nep als centrum (zoals oorspronkelijk de bedoeling was ten tijde van de inpolde ring van het Haarlemmermeer). Het agrarische deel van de Haarlemmermeer zou dan door een gemeentegrens geschei den zijn van het hoofdzakelijk verstede lijkte deel. Het locale bestuur zou daarop in kunnen spelen en agrarische en stede lijke belangen zouden veel minder, dan thans het geval is, binnen één gemeente met elkaar hoeven te botsen. Dit opzichzelf volkomen logische be stuurlijke antwoord op de ruimtelijke ontwikkelingen in dit deel van de Rand stad zou natuurlijk vooral bij de plaatse- opgenomen. De stichting leende bij de bank zeven miljoen gulden om de uitgaven en investeringen tijdens de aanloopperio de te financieren. jinnen sn be- 023- iehoeft liggen jr Jt g jt Riole- k voor RIO- MHE- itstop- onder ju wen 023- offerte ’384 el dt k, et dt g 44. Sracht jwers- iedere an je id et jrvoer lexan- 9. Ie HET LIJKT ER haast op, dat Gedepu teerde Staten van Noord-Holland hun best doen om een goede stedebouwkun- dige ontwikkeling in de Haarlemmer meer zo veel mogelijk belemmeringen in de weg te leggen. Bij de presentatie van de Nota Ruimtelijke Ontwikkelingen in Noord-Holland (NORON) en de daarin voorgestelde bouwplaats tussen de Haar lemse agglomeratie en Hoofddorp kon men nog enig optimisme koesteren. Er werd in dit stuk althans verwezen naar de wenselijkheid om daarvoor een enigs zins stedelijke structuur en vormgeving toe tè passen. De goedkeuring door GS van de ambitieuze plannen voor een pe perduur nieuw raadhuis in Hoofddorp slaat alle hoop, dat het ooit nog goed komt met de verstedelijking in de Haar lemmermeer, opnieuw een stukje de bo dem in. De totstandkoming van een nieuwe stad tussen Haarlem en Hoofddorp zou toch al een ernstige, zij het niet onoverko melijke, moeilijkheid ontmoeten in het tracé van rijksweg 16 (die zoals men weet, dwars door de aangewezen bouw plaats is geprojecteerd). Met het nieuwe raadhuis in Hoofddorp en de gigantische diepte-investering van rond de vijftig miljoen gulden, die daarmee wordt ge daan, wordt in feite een nieuwe hindernis opgeworpen voor de verwezenlijking van de NORON-stad. In feite lopen GS daar mee vooruit op de politieke beslissing over de stedebouwkundige ontwikkelin gen in de Haarlemmermeer, waaroverzij zelf de discussie zijn begonnen met de presentatie van de NORON. De gemeente Haarlemmermeer heeft HOOFDDORP. Ook de FNV-afde- ling Haarlemmermeer is verontrust door de uitgelekte prognose van de KLM dat bij beperking van de nachtvluchten op Schiphol een 200 arbeidsplaatsen verlo ren kunnen gaan. In een brief aan de gemeenteraad van de Meer zegt het FNV het onbegrijpelijk te vinden dat in een tijd, waarin iedereen de mond vol heeft van het scheppen van werkgelegenheid een hoogwaardige werkgelegenheid als de nationale luchthaven regelmatig ter discussie staat. De enorme toeloop van bezoekers heeft er wel toe geleid dat het casino in Zand voort al te klein is. Uit de waarderingstes- ten, die het Nipo onder het publiek heeft gehouden, blijkt dat zestig procent van de ondervraagden klaagt over de beperkte ruimte. Desondanks oordeelde 82 procent gunstig over de accommodatie als totaal en verklaarde 93 procent nog eens terug te komen. Hoewel de mogelijkheden aanwe zig zijn, wordt voorlopig niet gedacht aan uitbreiding of nieuwbouw elders in Zand voort. Verwacht wordt dat het rustiger wordt in Zandvoort als meer casino’s in Nederland de toevloed van spelers kunnen opvangen. Volgens de stichting Casinospe len leert de ervaring in Zandvoort het Nederlandse publiek op speelzalen heeft zitten wachten. Het lijkt volgens het ver slag daarom alleszins verantwoord om rustig en weloverwogen te werken aan een verdere uitbouw van de activiteiten. Na de opening van het casino in Scheveningen voorjaar 1979 zullen dus nog meer speel zalen worden gebouwd. Vijfentwintig ge meenten hebben zich als kandidaat vesti gingsplaats aangemeld. In Noord-Holland is dat alleen Amsterdam. Zakenlieden van de Grote Markt in Haarlem hebben zich nadat eerst belangstelling was getoond IFFEL- L met vr.pr 10489 61 jr. iNDIN 'ietsen. asbies 4075 Het casino zelf profiteert op de eerste plaats van de belangstelling. De interesse voor het gokspel in Zandvoort bleek zo groot te zijn, dat al binnen drie maanden na de opening de 100.000ste bezoeker kon worden ontvangen. De eerste marktver kenningen gaven geen aanleiding op meer dan 150.000 per jaar te rekenen. Inmiddels hebben 302.000 spelers zich laten inschrij ven. Zandvoort haalt dit jaar gemakkelijk de 350.000 bezoekers en kan zich daarmee tot de belangrijkste casino’s van Europa rekenen. INTUSSEN ZITTEN de leliekwekers lichtelijk in de zorgen. Om te beginnen zit de handel in Enchantment, de cultivar die een allesoverheersende positie in de le- liecultuur heeft, tamelijk in het slop. De uitbreidingen zijn veel te fors geweest en bovendien worden de bloemen van En chantment nu al enkele weken heel matig betaald. Zo gaat dat als er een te veel van een bepaald artikel komt. En het ziet er naar uit, dat de kans op een herstel er op korte termijn niet in zit ook. Het Produkt- schap voor Siergewassen heeft nl. de cij fers bekend gemaakt van de aantallen lelies die in het derde kwartaal van 1977 zijn en worden opgeplant voor de bloem- produktie. En die liegen er niet om. Plantte men vorig jaar in het derde kwartaal zes miljoen bollen van Enchantment voor bloemproduktie (76% van het totaal aan bod) dit jaar zullen het er tien miljoen zijn. Daarmee is het percentage van het totaal aanbod van leliebloemen van Enchant ment op 80 gekomen. Dat is natuurlijk „te gek”, want als nu de markt voor Enchant ment al verzadigd is, hoe moet het dan straks wel? Incl. lijke politici op grote weerstanden stui ten. Die politieke weerstand zou objectief bezien evenwel overwonnen kunnen worden. Het idee van de driedeling van de Haarlemmermeer heeft immers ook in CDA-kring aanhangers (zoals in maart van dit jaar tijdens een CDA-bijeen- komst over Bestuur-Bestuurden uit een betoog van prof. dr. H. A. Brasz van de Vrije Universiteit nog is gebleken). Een dergelijke bestuurlijke reorganisatie zou echter worden bemoeilijkt, als men net vijftig miljoen gulden heeft uitgegeven voor een raadhuis op een verkeerde plaats. Alles bijelkaar genomen, waren er ge noeg redenen voor GS geweest, om met het al of niet goedkeuren van de Haar- lemmermeerse raadhuisplannen te wachten, totdat de Staten de politieke beslissing over de NORON en de daarin aangewezen extra bouwplaats zouden hebben genomen. GS hebben dit uitstel om politieke of andere reden kennelijk niet nodig gevonden. En dat maakt het voor de Staten het komend najaar min der aantrekkelijk om voor de NORON- stad tussen Haarlem en Hoofddorp te kiezen. Tenzij men medewerking wil ver lenen aan een voortzetting van het Hoofddorpse stedebouwkundige knoei werk. Misschien wettigt een en ander tenslot te de conclusie, dat GS het idee van een NORON-stad tussen Haarlem en Hoofd dorp inmiddels al hebben opgegeven ten gunste van een bebouwing van de Velser- broekpolder. Het college zou daarmee ongetwijfeld tegemoet komen aan de in bestuurlijk Zuid-Kennemerland de IJmond levende wens daartoe. LISSE. Zaterdag 20 augustus wordt in Lisse een zogenaamde jongdierendag ge houden. Hoenders, dwerghoenders, sierduiven, konijnen en cavia’s die vorig jaar geboren zijn worden onder leiding van de PKV in de schuur Julianastraat vanaf ’s ochtends tien uur gekeurd. In schrijfformulieren kunnen bij het secreta riaat Julianastraat 51 worden afgehaald. welijks droog is. Bij de beslissing over de bouw van het raadhuis in Hoofddorp hinkt ïnen óp twee gedachten: In de oude agrarische structuur van de Haarlemmermeer De start van het hele plan was zo veelbelovend. Normaal worden eerst hui zen gebouwd en dan kopers gezocht. Voor 125 premie-koopwoningen in Elsbroek werd de zaak eens omgedraaid. Elke Hille- gommer kon meedoen. Liefhebbers die een goedkoop huurhuis achterlieten, kre gen voorrang. Niet minder dan vierhon derd mensen reageerden. Na een algeme ne informatiebijeenkomst kwam het expe riment uit de startblokken met een groep kandidaten die net zo groot was als het aantal woningen dat gebouwd zou worden. De gemeente zat klaar met een gewillig oor en de architect had het potlood in de aanslag om alle wensen te noteren. Wat kon er fout gaan? Wethouder Manshande (volkshuisves ting) vertelt over zijn ervaringen. „De ver wachtingen waren veel te hoog gestemd. Iedereen dacht op deze manier zijn zin te kunnen krijgen. De opzet was iets gemeen schappelijks tot stand te laten komen. In praktijk is dat niet gelukt. Zo had de gemeente verwacht dat de woonruimtebehoefte sterk uiteen zou lo pen, met als gevolg een gevarieerde wijk. Maar iedereen koos voor het grootste type woning met de meeste ruimte. Na een eerste inventarisatie en discussie vertaal de de architect de wensen en verlangens in een grof bouwplan. De kopers hadden allemaal zelf mogen kiezen in welk gedeel te van de wijk ze bij voorkeur wilden wonen. „Toen eenmaal die verdeling in blokken was gemaakt, ging iedereen van uit zijn eigen hokje zitten praten”, vertelt wethouder Manshande. „De gemeen schappelijke gedachte was ineens verdwe nen. Als blok x meer tuin wilde en de architect daarvoor zorgde door blok y een kwart slag te draaien, begonnen alle men sen van y te roepen dat ze al goed stonden. Erg jammer”. Teleurstelling ook bij de kopers, die zich vooral opwinden over de magere resulta ten van het inspraakexperiment. De hoge grondprijs in Hillegom maakte het nood zakelijk dat de huizen sober werden uitge voerd om onder de premiegrens te kunnen blijven. Dus geen ligbad, maar een douche en geen fraai afgetimmerde zolder, maar gewoon hout onder de pannen. Grootste grief is de voortdurende stijging van de koopprijs. In sommige gevallen is die tij dens het inspraakproject al met twintig duizend gulden opgelopen. En dat terwijl de definitieve prijs nog niet bekend is. De kopers zijn nu de huizen gebouwd wor den ook slecht te spreken over de tastba re resultaten van het inspraakexperiment. HILLEGOM. Op 19 augustus is er in en rond Hillegom weer een autopuzzeltocht, georganiseerd door de carnavalsvereni ging de Oude Pomp. Deelname kost een tientje en inschrijving kan plaatsvinden bij de plaatselijke VW. Verontwaardiging is er bij een groep kopers over de geringe prijsverschillen tussen de huizen op mooie plekjes aan het water en die welke ingebouwd staan. Men ervaart het als stijlloos dat door iedereen is meebetaald aan extra’s voor anderen. Oorspronkelijk zouden de koopprijzen ook verder uit elkaar liggen, maar omdat de duurste huizen aan het maximum van de premiegrens gebonden zijn is het ver schil steeds kleiner geworden. „Een onont koombare zaak”, zegt wethouder Mans hande, die zich de teleurstelling bij de kopers over verschillende aspecten van de procedure heel goed kan voorstellen. De gemeente is niet van plan de inspraak in de geëxperimenteerde vorm voort te zetten. „We zullen moeten zoeken naar een meer algemene vorm en pas later huizen gaan toewijzen. Deze methode leidt tot frustraties naar beide kanten toe. Bouw je een kant en klaar plan dan is iedereen gelukkig en tevreden. Nu doen we het eens anders en dan krijg je alleen maar kwade gezichten. Nee, in de toekomst moet het anders”, aldus wethouder Manshande. reeds bezongen. Onder meer wordt gezegd „dat zelfs Salomo in al zijn heerlijkheid niet was bekleed als een van deze”. Nu de overproduktie een feit lijkt te zijn, zal dat leiden tot forse verliezen. Dat zal weer een beperking van het areaal tot gevolg heb ben en op de duur herstelt zich ook de markt wel weer. Zo blijkt een koninklijk gewas als de lelie bij overproduktie in een ordinaire varkenscyclus verzeild te kun nen raken! De plaatselijke vakbondsfederatie eist, nu volgens haar blijkt dat de regering op korte termijn geen uitspraak doet over een tweede nationale luchthaven, een eendui dig werkgelegenheidsbeleid voor Schiphol van alle overheidsinstanties, de mogelijk heid tot uitbreiding van de luchthaven en het betrekken van de vakbeweging bij deze problematiek. Voorzitter Ph. Uythoven van de FNV- afdeling gelooft dat Schiphol een steeds belangrijker functie voor de Haarlemmer meer krijgt in de werkgelegenheid. Zeker wanneer de Noronstad verrijst. Hij meent dan ook dat de werknemers zeker bij alle plannen moeten worden betrokken, zodat er geen arbeidsplaatsen verloren gaan. Uythoven stelt zich voorts op het stand punt dat de vakbeweging in ieder geval vertegenwoordigd moet worden in de Stichting Geluidshinder Schiphol. Hij vindt het vreemd dat daarin de werkge vers al wel een stem hebben. In een ge sprek met burgemeester Van Stam van Haarlemmermeer heeft Uythoven deze wens naar voren gebracht. Van Stam heeft toegezegd dat hij daarover overleg gaat plegen. De burgemeester zag overigens wel een plaats voor de vakbeweging in de SGS zitten. NOORDWIJKERHOUT. Van maan dag 25 juli tot en met vrijdag 29 juli wordt er in Noordwijkerhout voor de vijfde keer een SPEELWEEK gehouden. Deelname- staat open voor alle kinderen van zes tot twaalf jaar. Deelnemen kost per dag 1,50 per week 7,50. De speelweek wordt maandagmorgen om half elf begonnen met een schatgraafwedstrijd op de plaats waar de oude Viktorschool heeft gestaan. ’s Middags om half twee beginnen de binnenaktiviteiten in het parochiehuis aan de Kerkstraat en het jeugdhuis aan de^' Langevelderweg. Deze aktiviteiten vinden ook plaats op dinsdag, woensdag en don derdag yan 9.00 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Verder is er maandagmiddag om half twee een songfestival bij Puycken- dam en om drie uur een straattekenwed strijd bij de nieuwe St. Viktorschool. Dins dagmorgen 10 uur kan de jeugd gaan hengelen in de Guldemondvaart en gaan picknicken op het terrein van het Zuid- Hollands Landschap aan de Gooweg. Een duinspeurtocht begint ’s middags half twee op het parkeerterrein aan de Lange- velderslag. Woensdagmorgen 10.00 uur wordt de jeugd verwacht in de Kornoelje- laan voor ringsteken op de fiets en behen- digheidswedstrijden op de autoped. Om twee uur in de middag is er een fietspuzzel- tocht met start op de Brink. De poppen dokter zit op donderdagmorgen tien uur in de wijkgebouwen. Gelijktijdig zijn er zwembadspelen in het overdekte zwem bad. ’s Middags om twee uur is er een rubberbotenwedstrijd in de Guldemond vaart en een rolschaatswedstrijd bij het zwembad. In Hotel Van der Geest in de Zeestraat zal vrijdagmorgen een mode show worden gehouden, aanvang half tien. Tot besluit is er ’s middags een hoepelrace op het parkeerterrein van Zeewinde. er van begin af aan geen enkele twijfel over laten bestaan, dat men daar de NORON-stad niet zag zitten. Men wilde daar liever gewoon doorgaan met het structuurloze breiwerk van Hoofddorpse dorpsuitbreidingen. En men mag toch aannemen, dat GS beseffen welke diepgaande invloed de goedgekeurde miljoeneninvestering zal hebben op de uiteindelijke vormgeving en structuur van de NORON-bebouwing. De uitgave van vijftig miljoen gulden blokkeert andere noodzakelijke uitga ven. Men kan een gulden maar één keer uitgeven. Het geld, dat in het nieuwe raadhuis wordt gestoken, kan niet meer worden besteed voor de aanleg van fietspaden, subsidies aan sportverenigin gen of de verwezenlijking van hoognodi ge welzijnsvoorzieningen in de diverse dorpsuitbreidingen. Voor de bouw van de NORON-stad zullen hoge kosten moe ten worden gemaakt op het gebied van de infrastructuur (wegen, eventuele spoorwegen, parkeergarages, stations voor openbaar vervoer en andere voor zieningen). Die kosten zal men niet alle in de koop- en huurprijzen van de wonin gen mogen doorberekenen. Het ware wenselijk, dat de gemeente daarvoor wat geld achter de hand had gehouden. In plaats daarvan echter krijgt Haarlem mermeer van GS toestemming voor de bouw van een raadhuis, waarvan - gezien de NORON - nog niet vaststaat of het planologisch wel op de juiste plaats komt. En dat terwijl de inkt van de brief, waarin de gemeente extra geldelijke on dersteuning heeft gevraagd vanwege de feitelijke aanwijzing tot groeikern, riau- repa- s. uw I arprijs. I. 023-1 itr. 94. itingen Oene

Haarlem's Dagblad | 1977 | | pagina 9