TYBB houdt kans op titel Na fraaie winst tegen DIO Vreugde en verdriet RIANTE KANS OP van Polec voor teams TITEL VOOR DCIJ Tijdens judostrijd in Zaandam Periodetitel voor HSVC s Haarlem 3 BVC Bloemendaal speelt driekwart eeuw voetbal Cocktailrit ASV Haarlem Zaalvoetbal RCH-dames BADMINTONJEUGD GAAT IN DE SLAG Derde plaatsen voor Van Guldener en Dirksen weer op dreef n 0 Dit weekeinde festiviteiten en evenementen •atis n tuut, nt u? ans? aan? I PWJJ Afscheiding en ren.) Gerenommeerd kjes ien 20 21 SPORT 19 7 7 NOVEMBER DINSDAG 1 5 !St ?ral. i. Z7 4 O Gerard Voogd: „De sfeer in onze vereniging is uitstekend; we kampen alleen met een groot gebrek aan kader". (Van een medewerker) w 1 (Van een medewerker) HAARLEM. Jroble- zonder Vorig seizoen bijna gedegradeerd en dit seizoen bijna kampioen. Dit lijkt een ver rassende ontwikkeling bij IJmuiden te zijn. Het is echter minder verrassend wan neer men weet dat DCIJ met maar liefst vier spelers versterkt werd, namelijk Hooij- berg, Adelaar, Van Duyvenbode en Win ter. Ook tegen DIO werd het weer duide lijk dat deze spelers stuk voor stuk een aanwinst voor LTmuiden genoemd mogen worden. Ron Adelaar opende de sensatio nele score door een fraai geforceerde com- binatieve winst. Daarna liet ook Joost Hooijberg zich niet onbetuigd en kreeg een zo sterke stelling op het bord, dat z’n tegenstander zich in alle bochten moest wringen om aan een nederlaag te ontko men. Doch dit mocht niet baten en Hooij berg maakte de zaak kundig af. Aan het tiende bord boekte Peter Pippel z’n eerste winstpartij van het seizoen en deed dit erg overtuigend. Het werd 8-0 door een impo nerende partij van Wim Winter. Heel geraffineerd bezorgde Winter z’n opponent steeds nieuwe problemen en op het moment dat deze de indruk gehad moet hebben dat hij alle moeilijkheden had weten op te lossen, sloeg Winter com- binatief toe. De IJmuidenaren kwamen helemaal los, want Piet van den Berg wik kelde z’n partij, waarin hij in de opening een dam had behaald, zoals gewoonlijk uiterst secuur af en won dan ook verdiend. Vervolgens was de beurt aan Cees van Duyvenbode, die heel listig een serie fout- zetten wist uit te lokken om daarna het initiatief te nemen hetgeen uiteindelijk in een fraaie winst resulteerde. Na gelijk waardige remises van Jos Bierman en Bert de Haas, gaf Ton de Haas de zege een nog ruimer aanzien door z’n partij, waarin pioenschap, vooral daar de eerste drie een uitnodiging zullen ontvangen om aan de nationale training deel te nemen die on der leiding staat van de vijfde dan Chris de Kort?. Hoewel Heemstede door een 12-8 zege op V.A.D. 3 een theoretische kans bezit om nog op een gedeelde eerste plaats te eindi gen, moet deze mogelijkheid toch niet al te serieus genomen worden. Er wacht de Heemstedenaren nog een zware uitwed strijd tegen Papendrecht, terwijl de thuis wedstrijd van koploper Davo tegen V.A.D. 3 geen problemen kan geven voor de Til- burgers. Problemen bleken er namelijk ook niet weggelegd voor Heemstede dat De BVC (Bloemendaal Volksweerbaar heid Combinatie) Bloemendaal is voortge komen door een fusie tussen het oudste Bloemendaal en jongere Volksweerbaar heid. Het waren aanvankelijk twee afzon derlijke verenigingen die door de mobili satietijd in de eerste wereldoorlog met een tekort aan leden kampten en daarom tot samengaan besloten. Heel lang werd al leen voetbal bedreven en pas in de laatste kwarteeuw zijn er de afdelingen softball (dames), honkbal en zaalvoetbal bijgeko men met als laatste loot aan de stam soft ball voor heren. „Alle afdelingen en com missies hebben een eigen bestuur met elk een afgevaardigde in het hoofdbestuur”, zegt algemeen voorzitter Gerard Voogd, die al meer dan dertig jaar als zodanig aan het bewind is. „De afdelingen hebben een grote mate van zelfstandigheid en mogen ook straffen uitdelen tot op een bepaalde hoogte. In zware gevallen beslist het hoofdbestuur. De sfeer in onze hele vereni ging is goed en alleen kampen we met een groot gebrek aan kader. Het wordt over het algemeen goed opgevangen, maar toch zou er wat meer medewerking van de ouders moeten komen. Vooral zaterdag ligt het erg moeilijk en daarom kunnen we BLOEMENDAAL. Het is vandaag precies 75 jaar geleden dat de BVC Bloe mendaal als voetbalvereniging in het le ven werd geroepen en dat is een feit waaraan uiteraard niet zonder meer voor bij wordt gegaan. Het komende weekend zijn er een groot aantal festiviteiten en evenementen. Bloemendaal heeft in het vaderlandse voetbal nimmer de hoogste toppen bereikt en speelt nu al sinds 1950 onafgebroken in de vierde klasse KNVB. Bloemendaal behoorde in het begin van de dertiger jaren tot de gerenommeerde tweedeklassers hoger heeft het nooit gespeeld en de „whites” namen het toen met succes op tegen clubs als RCH, Haar lem, EDO, Stormvogels, VSV en Blauw Wit. Een van de bekendste spelers uit die tijd was balvirtuoos Charley de Bock. Hij speelde reeds op zijn vijftiende jaar in het eerste elftal en werd ook een keer gekozen in het Nederlands elftal voor de interland tegen Noorwegen en scoorde toen met een kopbal op de valreep de gelijkmaker: 3-3. Het is de BVC Bloemendaal niet altijd voor de wind gegaan en in het begin van de dertiger jaren kwam het door interne strubbelingen tot een afscheiding, waaruit de nieuwe club Kemphaan voortsproot, die wat later opging in Terrasvogels. Sinds 1936 speelt Bloemendaal op het velden- complex Bleekenberg aan de Bergweg. Daarvoor speelde men iets zuidelijker op de huidige hockeyvelden van BMHC. Als club- en kleedhuis kreeg Bloemendaal op Bleekenberg de beschikking over een oude boerderij en lag daarmee vergeleken bij andere verenigingen in die tijd in het voor span. „Zo’n dertig jaar later voldeed die oude boerenstal niet meer aan de steeds hogere eisen”, laat voorzitter Voogd we ten, „en na ons zestigjarig jubileum zijn we gaan werken aan verbetering van de ac commodatie en velden met als mijlpaal de opening van het clubhuis in 1969. Onze enige wens is nu nog kunstverlichting en als dat gerealiseerd is, hebben we het mooiste complex in de buurt”. (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. Het afgelopen weekein de bracht de tafeltennisvereniging Polec Detachering aan de ene kant treurnis en aan de andere kant vreugde. Het eerste team degradeerde door een 7-3 nederlaag tegen AMVJ uit de hoofdklasse naar de promotie-hoofdklasse, terwijl het tweede team via een 10-0 zege kampioen werd en daardoor promoveerde van de promotie- overgangsklasse naar de overgangsklas- se. Zodoende is het verschil van drie klas sen, aan het begin van het seizoen, tussen beide teams teruggebracht tot een klasse. ht 120. in ge- (Van onze judomedewerker) ZAANDAM. Zaandam was afgelopen zondag de plaats waar de Nederlandse spelers (14- en 15-jarigen) gingen uitma ken wie zich in deze speciale leeftijds groep kampioen van Nederland mocht noemen. Van ieder district, (in totaal ze ven) mochten de eerste drie proberen de nationale titel in de wacht te slepen. Jean Pierre van Deursen was de enige die voor het district Noord-Holland de fel begeer de titel in het gewicht tot 56 kg. in huis kon halen. Fred Dirksen en Koen van Guldener, beiden uit Haarlem, behaalden respectievelijk een derde prijs in de klas se tot 46 kg. en in die tot 56 kg. Het mocht in die periode weliswaar twee maal de kampioensvlag in top hijsen, maar heeft ook meerdere keren alle zeilen bij moeten zetten om de positie als vierde klasser te kunnen behouden. In de laatste decennia is er veel gedaan aan de verbete ring van velden en accommodatie op het complex Bleekenberg aan de Bergweg in Bloemendaal met als hoogtepunt de inge bruikneming van het fraaie clubhuis in 1969. Uitslagen hoofdklasse: Huizum-Lent 9- 11, Twente’s Eerste-RDG 6-14, VAD-Roxy Dual 9-11, Huissen-Almelo 12-8, NOAD- Constant 9-11, Eerste klasse A. -Assen- Houdt Stand 7-13, Leiden-Davo 11-9, Het Oosten-Bussum 6-14, BDV-Papendrecht 12-8. Eerste klasse B: Zaandam-Treebeek 7-13, TDV-Ons Geno'egen 10-10, Excelsior- Alblasserdam 13-7, VAD 2-Dordrecht 12- 8. vrijwel geen leden meer aannemen. We hebben er momenteel zo om en nabij de 750”. Jr- J- het derde team van V.A.D. op bezoek kreeg. Een snelle voorsprong via overtui gende winstpartijen van Tielrooij en Ste- rel haalde de spanning slechts even uit de wedstrijd, want na de remise van Huib van der Vossen, moesten Boerrigter en Harry van der Vossen capituleren. Laatstge noemde kreeg loon naar werken, doch Boerrigter kwam na een redelijke midden- spelbehandeling plotseling tot de onaange name conclusie dat hij niet aan schijfver- lies kon ontkomen en verloor kansloos. „In een wedstrijd voor het Kennemer elftal tegen een Haarlems elftal scoorde Charley alle zes de doelpunten”, weet Pum Noordhoff zich te herinneren. „Als jongen heb ik nog met hem samen gespééld en tn. Tel. Co Sluiter zorgde voor een ogenschijn lijk simpele overwinning in een klassieke stand en werd door dit resultaat tevens definitief topscorer van Heemstede. Ger rit van der Eem speelde een Roozenburg- aanval zo sterk tegen, dat hij zelfs schijt en partijwinst wist te behalen. De neder laag van Piet Bellen werd weer goedge maakt door een eindspelwinst van Nico van Hal. Mocht Heemstede inderdaad niet op een gedeelde eerste plaats eindigen, dan mag men desondanks toch op een goed seizoen terugzien, hoewel er uiter aard toch voor het laatste kansje gevoch ten dient te worden. hij vanaf de opening voordeel had, in winst om te zetten. De remise van Cees Pippel bepaalde de eindstand op 17-3. De enige zorg die begeleider Jan Apeldoorn na deze wedstrijd nog heeft, is het waken over een al te groot optimisme voor de laatste ontmoeting tegen Treebeek, die za terdag a.s. om 12.00 uur in het Fidelisge- bouw zal plaatsvinden. Het eerste team van Polec vocht tegen AMVJ voor zijn laatste kans, want bij verlies zou het afgelopen zijn voor het Polec team in de hoofdklasse. Het trio Hopstaken, Oostenrijk, Prorok achtte zich voor het duel wel in staat om minstens een gelijkspel te behalen (het eerste duel was in 5-5 geëindigd), maar dit bleek een te optimistische kijk op de zaken. De start (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM, - Een sterke thriller was in Zandvoort de ontknoping van het eerste periodekampioenschap in de eerste klasse heren volleybal. Sporting/OSS ontmodtte HSVC dat met 3-0 moest winnen om zich zonder moeilijkheden periodekampioen te noemen. Concurrent Heemstede bleef dan één set achter; verlies van een set betekende dat de gamepunten over de 6 eerste wedstrijden de doorslag zouden geven, terwijl gelijkspel of verlies van HSVC de titel bij Heemstede zouden brengen. In de eerste set speelde een uiterst ge concentreerd HSVC een degelijke partij volleybal, waartegen het Zandvoortse Sporting weinig in te brengen had. Met 15- 7 leek HSVC de zaak snel te beslissen. Niets was echter minder waar. Na een volledig gelijk opgaande strijd in de twee de periode hield HSVC het niet meer en volledig verdiend kwam deze set bij Spor ting, dat hiermee alle inzet beloond zag. HSVC moest nu aan de gamepunten gaan denken. Een uiterst moeilijke opgave, die de spoorwegploeg echter goed de baas kon. Hard werkend hield de ploeg Spor ting op afstand en kon vooral via een onnavolgbaar serverende Martin van Rooden de eindstand op 15-5 bepalen. De zenuwen braken echter pas goed los in de laatste set. In de wetenschap dat Sporting niet verder mocht komen dan 11 tegenpun- ten werd aan deze set begonnen. Na een 7-1 voorsprong was bij 8-8 de strijd weer open. HSVC hield het hoofd koelen via 15- 9 werd de overwinning en de periodetitel door de ploeg van Theo Vermeeren bin nengehaald. In de Beijneshal te Haarlem nam Ovra 2 het op tegen Die Raeckse 3. Wat in vooraf gaande wedstrijden al kenmerkend was voor de ploeg van Ovra, was ook nu weer het geval. Technisch heer en meester, maar vooral in de slotfase mentaal te zwak om een set af te sluiten. De wedstrijd begon met goed spel van beide kanten, maar verviel na verloop van tijd naar een matiger peil. Die Raeckse trachtte door rustig spel met veel plaatsballen de Ovra-defensie te ontregelen, iets wat met name in de slotfa se van die eerste set goed lukte. Met 16-14 nam Die Raeckse een 1-0 voorsprong. Ovra herstelde zich goed en kwam terecht en zonder veel problemen via 15-7 en 15-9 op 2-1. In de laatste set liet Ovra het intiatief weer zakken en weer was het in de slotfase dat de tegenparij doordrukte en in dit geval Die Raeckse de set pakte. Met 15- 13 werd het een 2-2 gelijkspel, een uitslag waar Die Raeckse dik tevreden mocht zijn, maar waarmee Ovra zich tekort deed. veel van hem geleerd”. Samen met voorzit ter Voogd, Jan van Leuven, Andries van Esveld en Wim Oosterhof als voorzitter van de jubileumcommissie, behoort Noordhoff tot de harde kern van Bloemen daal, die al jarenlang meedraait. In 1937 was het met de goede verrichtin gen van de „whites” gedaan en degradeer den zij naar de derde klas. Twaalf jaar later moest Bloemendaal weer een stapje terug doen en kelderde naar de vierde klas. In het eerste jaar als vierdeklasser werd Bloemendaal meteen kampioen, maar in de promotiewedstrijden bleek het Haarlemse Ripperda een te groot struikel blok. Het ging daarna heel wat minder best met de Bloemendalers en pas in het seizoen 1961-’62 konden zij weer eens een kampioenschap vieren, maar opnieuw moesten zij in de promotiewedstrijden met Succes, ZW en De Foresters het onder spit delven. Vijf jaar later moest Bloemen daal na een met 1-0 verloren beslissings wedstrijd tegen Wijk aan Zee op het veld van Schoten, naar de eerste klas van de HVB degraderen. Na een door de poli tierechter gedane uitspraak over een inci dent bij de wedstrijd DSS-Wijk aan Zee en de bemoeienissen van de heren Leo Horn, Chari Boeree en Dirk Nijs, mocht Bloe mendaal toch weer in de vierde klas aan treden. Het had toen in de HVB al een wedstrijd gespeeld tegen Alliance en met ruim verschil gewonnen. Momenteel draait Bloemendaal in de subtop mee en de club is ondanks zijn 75 jaar nog spring levend. Het systeem dat iedere deelnemer mini maal twee maal liet judoën, bleek voor veel deelnemers gelukkig gekozen, daar enkelen zich via de verliezersronde tot in de finale wisten terug te vechten. In de voorrondes tot 46 kg. won de Haarlemmer Fred Dirksen achtereen twee partijen voordat hij door de latere kampioen R. Henneveld uit Rotterdam n^ar de ver liezersronde werd teruggewezen. Hij vocht zich daar goed terug via een overwinning ip Van Kesteren, maar werd via een du bieuze beslissing van hoofdscheidsrechter Paanen net geen finalist in zijn partij tegen Merwin Eliazer. Het bleef voor Fred Dirk sen dus bij een derde plaats. De tweede Haarlemmer die een derde prijs in de wacht wist te slepen was Koen van Guldener. Hij stevende direct ongesla gen op de halve finale af, waar ook hij in de latere kampioen Leon van Nieland zijn meerdere moest erkennen. De succesvolle lijn van zijn voorrondes zette hij nog voort door winst op G. de Snoyer, maar werd daarna toch door J. H. de Vries via een houdgreep uitgeschakeld. Jean Pierre van Deursen uit Hoofddorp liet er geen ondui delijkheid over bestaan waarvoor hij was gekomen. Ongeslagen bereikte hij de fina le waar hij in een bijzonder spannend gevecht de Horinees Eric Bos ontmoette. De strijd ging vrijwel gelijk op maar bracht op beslissing van de scheidsrech ters toch de overwinning bij Jean Pierre. De overige Haarlemse deelnemers be haalden de volgende resultaten. Raymond ter Horst zag zijn kansen, na vier winstpar tijen, in rook opgaan tegen de sterk draai ende Wim van Hummel (derde prijs). Ray mond eindigde op een vijfde plaats. De anders zo sterk judoënde Rob Hageman, kon na één gewonnen partij de tweede niet in winst omzetten. Ook in der verliezers ronde kwam het er niet meer uit. Tino van Kempen uit Bloemendaal verloor welis waar zijn eerste wedstrijd, maar won daarna twee maal achter elkaar zijn par tijen totdat hij uiteindelijk vastliep op G. de Snoyer uit Westwijk. Voor het rayon Haarlem was het uitein delijk dus toch nog een succesvol kam- (Van een medewerker) HAARLEM. Ondanks de slechte weers- en terreinomstandigheden werden er in de eerste klas van de damesVoetbal- competitie in de afdeling Haarlem KNVB toch nog een paar wedstrijden gespeeld. De dames van RCH hadden op eigen veld geen moeite met die van DSC’74 en won nen ruim met 5-0. Clary van Veen-Koper scoorde twee maal, terwijl international Astrid Mole naar, Marlies Schonewille en Anja Bokho- ve alleen een keer raak schoten. Bij de rust stonden de Racing-girls met 2-0 voor. Inter Heemskerk leed op eigen veld een 1-3 nederlaag tegen The Haarlem Girls. (Van een medewerker) HAARLEM. In een partij voor de hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoet- balcompetitie heeft Umond *73 in de Spaarnehal met 7-2 gewonnen van Club 12. Jan Sieraad scoorde voor IJmond '73 een hattrick, Frans v.d. Horst nam twee goals voor zijn rekening, en Aad Bot - invaller voor de geblesseerde Pim Janssen - en Hans Kiewiet scoorden elk eenmaal. De tegenpunten waren van Herman Seeg ers en Ton Zwart Na de eerste spelperiode leidde Umond ’73 met 3-1. Haarlem (Beijneshal): tweede klas D: FC Lootsma-Intemationaal 1-3; derde klas D: Har- mes-Plan '71/Hepla 2-4; derde klas E: Bronraad- Haarlem 7-3; Van Egmond-Fluor 2-1; res. derde klas D: Internationaal 2-DSS 3 3-2. Haarlem (Spaarnehal): hoofdklas: Umond ’73- Club 12 7-2; tweede klas C: DVS-Blom Boys 3-6; tweede klas D: FC Luykx-Van Egmond 3-3; res. tweede klas C: Komduur 2-DSS 2 5-2; res. derde klas F: De Brug 3-Geel Wit 4 5-0. Hoofddorp: derde klas G: Secura-Vrouwen- troost 4-2; derde klas J: De Meer-Citadel 8-1; derde klas H: NAS-v.d. Meij Boys 1-9; res. derde klas J: Hoofddorp 4-De Mon 3 1-9; ’t Karrewiel 2- Lansing Bagnall 2 4-4 Wijk yan Zee: res. tweede klas A: Fransen- Schoot 3 -Sport Schoone 4 0-3res. derde klas A: Klein Zwitserland 3-Verhorst Boys 3 1-2; PW Boys 2-Carrousel 3 4-2. Haarlem (Beijneshal): res derde klas F: DVS 5-Figee 3 0-7res. derde klas G: DVS 6-Bloemen- daal 3 1-3; DSS 7-DSC '74 5 5-2; res. derde klas H: Geel Wit 5-DSS 8 5-3; Kennemerland 3-DGS Smul 4 2-2. MJ .♦T De Autosportvereni- ging Haarlem organiseert op zaterdag 19 november een cocktailrit. Het is een rou- tebeschrijvingsrit over circa 45 kilometer, met een eenvoudig stukje kaartlezen over tien kilometer. De Cocktailrit is uitgezet door Matthijs Bouff en Frans Cleeren, terwijl Arie Lutterman de nalijder is. „Ook voor degenen die nog nooit het sys teem bolletje-pijltje en kaartlezen hebben gereden, is deze rit gemakkelijk te rij den”, zegt het sportcommissielid Dirk Proper van de ASV Haarlem. „We hopen, dan ook op een groot aantal deelnemers. De prijzen bestaan uit bekers en waarde bonnen". Inschrijving is zaterdagmorgen vanaf elf uur mogelijk vanaf elf uur in de kanti ne van het Van der Aartsportp^rk in Haar- lem-Noord. Het inschrijfgeld bedraagt vijf’ gulden per persoon. De eerste equipe start om 12.01 uur. Meteen na afloop volgt in de.^ kantine de prijsuitreiking. De Cocktailrit is aan zijn vierde uitvoering toe. (Van onze badmintonmedewerker) UTRECHT. Dit weekeinde vinden in de Utrechtse Catharijnehal de Nederlandse jeugdkampioenschappen badminton plaats voor de leeftijdsgroep van 16 tot 18 jaar, wat overigens niet inhoudt dat er geen jongeren aan mee mogen doen. Het toernooi is meer dan vol en via een voorselectie is men uitgekomen op een aantal van 205 partijen. In het damesenkelspel.is een goede klassering weggelegd voor Haarlem speelster Annette Rozemeijer, terwijl zij ook in het damesdubbel hoog moet kunnen eindigen met Zijderveld speelster Grace Kakiay. Wat betreft de heren uit deze regio zijn de verwach tingen stukken minder hoog gespannen. De kampioenschappen in de twee lagere leeftijdsklassen worden op 7 en 8 januari in Haarlem gehouden. (Van onze dammedewerker) HAARLEM/IJMOND. Damclub IJ- muiden heeft na de schitterende 17-3 over winning op DIO het damkampioenschap in de landelijke eerste klasse voor het grijpen. De succesvolle Umuidenaren hebben zaterdag a.s. in de thuiswedstrijd tegen Treebeek aan een gelijkspel genoeg om volgend seizoen in de hoogste klasse te kunnen spelen. Damclub Heemstede is in haar groep vrij ongemerkt naar een twee de plaats opgeklommen en omdat koplo per Davo een verrassende nederlaag op liep, is het theoretisch zelfs nog mogelijk, dat de Heemstedenaren op een gedeelde eerste plaats eindigen. was slecht voor Polec: 3-0 achter door onder andere een verliespartij van Fred van Oostenrijk tegen Wim van de Berg met 21-18 in de derde game na een 15-8 voor sprong. Polec kwam terug tot 3-2 door zeges van het dubbel Prorok/van Oosten rijk (eindelijk eens goed draaiend) en Lad- dy Prorok, die Mauri Colthof weer be-JkS heerst naar een nederlaag speelde. In dé"’”’ hierna volgende partijen bleek het Polec- trio steeds wat tekort te komen waardoor AMVJ tot 7-2 uitliep, alvorens Laddy Pro rok het verlies iets draaglijker maakte door Wim van de Berg in drie games te verslaan: 7-3. Alleen Laddy Prorok presteerde dus op niveau: voor de zesde achtereenvolgende keer twee overwinningen. Fred van Oos tenrijk, zeker niet slecht spelend en Jos- Hopstaken konden beide niet tot een zege komen. Er resten nu nog twee duels voor Polec in de hoofdklasse: een wedstrijd tegen koploper Docos (komende zaterdag thuis) en een duel tegen het onderaan staande PSV. Na deze twee ontmoetingen kan Polec zich gaan opmaken voor des nieuwe competitie in de promotie-hoofd klasse, een klasse waarin het zeker weer mogelijkheden heeft om te promoveren. Team twee van Polec werd het afgelo pen weekeinde verrassend kampioen. Zelf won het met 10-0 van Quick 32 5 (dat daardoor degradeerde), waardoor een 6-4 nederlaag tegen TSO 2 in de laatste wed strijd genoeg zou zijn voor het kampioen schap. Maar omdat TSO 2 zeer verrassend met 6-4 verloor van Oriënt, werd Polec 2 nu al kampioen. Gerrit Busé, Ignaat Jor dan en Paul de Lugt waren zeer snel klaar met het karweitje Quick 32 5. In ruim twee uur was het 10-0 en alleen Paul de Lugt had twee keer een derde game nodig om tot drie zeges te komen. TYBB houdt ook nog steeds kansen op het kampioenschap na de ruime 8-2 over7 winning op Overschie. Na acht wedstrij- den staat het een punt achter op Twenty One Up, dat twaalf punten heeft. Tegen Overschie won Bert van Bruggen uiter aard weer driemaal en ook Ton van Brug gen en Giëno di Piëtro presteerden het, r getuige hun twee overwinningen. Komen- - de zaterdag speelt TYBB thuis het grote duel tegen Twenty One Up; het eerste duel eindigde in een 5-5 gelijkspel. Rapidity 1 heeft ook kansen op het kam pioenschap en zou daarmee het derde team kunnen worden dat promoveert naar j de overgangsklasse. Tegen UTTC werd er moeizaam met 6-4 gewonnen en dat na een' 5-1 voorsprong. Rapidity 2 zal op de vierde, plaats eindigen, net boven de degrada- vt tieplaatsen. Afgelopen weekeinde werd er met 8-2 verloren van Tempo Team 3 (te genpunten op naam van Gerrit Eveleens). In de eerste klasse won Nieuw Vennep 1 t weer met grote cijfers: 9-1 tegen TYBB 2. Hans Luiten verschalkte Han Diets, waar door TYBB een volledige afgang bespaard bleef. Het op de tweede plaats staande Prowano had weinig moeite met het derde team van Nieuw Vennep: 7-3. Wim Boom verraste Rob Besse en John Loerakker en tevens leverde hij zijn bijdrage in het ge wonnen fubblespel. Bij Prowano Was Wim Jögers een niet te nemen veste. Het reser- veteam van Nieuw Vennep won nogal ver rassend van Tog met de cijfers 7-3. Bij Nieuw Vennep blonk Jan Spaargaren weer uit: drie zeges. Zijn teamgenoten Dirk Biesheuvel en Gerrit Verdonk capitu leerden alleen voor Harmen Huidekoper. Standen: Hfdkl. B: Docos 8-15, St Aloysius 8- 12, AMVJ 8-9, Scylla 2 8-7, Polec 8-3, PSV 8-2. Pr.m.kl.E: Polec 2 9-17, TSO 2 8-11, Dito 9-9, Oriënt 8-6, Treffers 2 8-5, Quick 225 8-2.' Pr.Ov.kl.H.: Rapidity 8-13, NMB/VDO 3 8-11, Delta Lloyd 3 8-9, Pit 54 8-7, UTTC 8-6, ZTTV 2 8-2. Pr.Ov.kl.O: Treffers 2 8-13, Quick 324 8- 12, Tempo Team 3 7-10, Rapidity 2 8-6, Dé Burcht 8-4, Spirit 7-1. Pr.ov.kl.P: Tw. One Up 8-12, TYBB 8-11, Wibauts 3 8-9, Victoria 8-6, TTVU 8-5, Overschie 8-5. Ie klaaae: Nw. Ven nep 1 8-16, Prowano 8-13, Trog 8-7, TYBB 2 8-L 7, Nw. Vennep 2 8-5, Nw. Vennep 3 8-0.

Haarlem's Dagblad | 1977 | | pagina 21