VOGELENZANG OPENT DERDE POLIKLINIEK burgerlijke stand Land- en tuinbouw willen niet uit het PBO stappen i GEMEENTE HAARLEMMERMEER DREIGT ACHTER HET NET TE VISSEN i recreatiegebied zelfstandig bedrijf Celstraf voor frauderende veerlieden van ’t Kaageiland Personeelsgebrek vertraagt plannen woningsplitsing n BIJ P.W. BLOEMENDAAL HAARLEM ZANDVOORT Ontbinding -rx o. I 5 REGIO 19 7 8 4 JANUARI WOENSDAG 1 door Weert Schenk L derden lopen uiteen van zestien tot veertig hectare. Daarnaast is één van de betrok ken agrariërs in Overbos van plan officieel bezwaar te maken tegen de onteigening van zijn grond. Hij wenst zijn bedrijf gewoon voort te zetten en niet op te offeren aan woningbouw. Hij is eigenaar van veertig hectare land. De LTB be hartigt zijn belangen. V (Van een onzer verslaggevers) SPAARNWOUDE. De Land- en Tuinbouw Bond, afdeling Haar lem (LTB) heeft de hoop nog niet opgegeven dat in het deelplan Dijkland van het recreatiegebied Spaarnwoude een aantal boeren voor eigen rekening hun bedrijf kan voortzetten. Het deelplan omvat het gebied in de driehoek die wordt gevormd door de Veerpolder ten oosten van het Haarlemse industrieterrein, het dorp Spaarnwoude en Halfweg. In dit gebied oefenen op dit moment nog ongeveer vijftig boeren (gedeeltelijk part-time) hun vak uit van wie een-vijfde geen schadeloosstellingsovereenkomst voor pachtontbindin^ wenst. De grond in het gebied is al wel voor ruim negentig procent in handen van de Stichting Beheer Landbouwgronden (SBL). (Van een onzer verslaggevers) HOOFDDORP. De pogingen van de gemeente Haarlemmer meer om te voorkomen dat parti culiere zakenmensen voor wo ningbouw bestemde agrarische grond in handen krijgen, lijken als mosterd na de maaltijd te ko men. Grondspeculanten hebben al stukken in het Overbos (ten westen van Bornholm) gekocht. Dit terwijl de gemeenteraad zich morgen moet uitspreken over een voorstel van burgemeester en wethouders dit gebied te onteige nen. Van de 125 hectare bezit de gemeente veertig hectare. De schattingen over de aankoop door Gewijzigde opzet I 1 Boeren hebben nog hoop \ontpacntmg in or tel» T J*** Zakenlui kopen grond in de polder I 1 i r De grond ten westen van Bomholm die de gemeente wil onteigenen. op zelfstandig bedrijf 5, 1 1 3 i, a u;c„z,. handelingen verdachte werd de bezoldiging geheel of ir ir Niet alleen in Overbos is grond door particulieren gekocht, Ook in de driehoek Cruquius Haarlem Hoofddorp, waar woningbouw gaat plaatsgrijpen, zijn be drijven actief geweest. Zo heeft een aan nemer twintig hectare kunnen verwerven om in de toekomst verzekerd te zijn van werk. Hij zou de zeer hoge prijs van twin tig gulden per vierkante meter betaald hebben. De gemeenteraad van Haarlemmermeer beperkt zich morgen echter tot het gebied Overbos. Besluiten de raadsleden tot ont eigening, dan krijgt de gemeente te maken (Van onze stadsredactie) BLOEMENDAAL. In de raadscom missie voor ruimtelijke ordening van Bloemendaal kaartte wethouder ir. G. C. Ebeli nogmaals het probleem van de on derbezetting bij de dienst Publieke Wer ken van de gemeente aan. Hij deed dat in het kader van aanvragen die bij de dienst zijn binnengekomen voor de splitsing van woningen. Hij weet niet hoeveel de gemeente bereid is op tafel te leggen voor grond in Overbos. „Maar voor vijf en een halve gulden krij gen ze daar niets”, stelt hij vast. Op het gemeentehuis was het bod niet te achter halen. Er vielen bedragen van vijf en een half en zes gulden. Naar alle waarschijn lijkheid maken B en W morgen het bedrag in de gemeenteraad bekend. Toch is niet alles verloren, zegt het con fessionele raadslid. Volgens hem heeft de gemeente in de onderhandelingen met de agrariërs een ijzersterke troef in handen: vervangende landbouwgrond. „Een boer die nog jong is of opvolgers heeft, gaat sneller akkoord met de gemeente. Omdat hij kan blijven boeren. Een ander aantal dat het wel voor gezien heeft, verkoopt z’n land aan de meest biedende. Of inderdaad, een boer gaat zelf ook op de grondmarkt opereren. Hij verkoopt dan z’n land aan de meest biedende en koopt zelf vervangende landbouwgrond. Maar hij zal daar niet veel aan over houden. Denk ik". Niet alle agrariërs delen het optimisme van Stokman. Getuige het voornemen van de boer die in Overbos veertig hectare bezit. Hij gaat met steun van de LTB formeel bezwaar aantekenen, indien de gemeenteraad tot onteigening van grond in dat gebied besluit. Een LTB-woordvoer- der: „Deze akkerbouwer kreeg op oude jaarsdag een brief van de gemeente. Daar in stond dat hij rekening diende te houden met de onteigening. Het was de eerste keer dat hij er iets van hoorde. Deze man heeft veel geld geïnvesteerd in modernisering en renovatie van zijn bedrijf. Hij voelt er niets voor zijn grond op te offeren aan de wo ningbouw". Een ingewijde in grondtransacties tus sen boeren en overheid vertelt dat gemeen- OVERLEDEN: (buiten de gemeente) Gerrit J. Huijgen, 65 jr., geh.m. S. H. van Deelen, Cornelia A. Th. van der Gaauw, 79 jr, geh.gew. m. A. A. M. Wiercx. Marten Rison, 62 jr., (Nieuw Unicum), Willem H. Doorman, 66 jr., Jac. van Heemskerck- straat 71. De stichting werft voor het recreatiege bied Spaarnwoude (2750 ha. groot) de ter reinen aan in opdracht van de ministeries van Volkshuisvesting en CRM. Het deel- plan Dijkland omvat 650 hectare, bijna een kwart van „Spaarnwoude”. Het stich tingsbestuur heeft de zes participanten om hun mening gevraagd over het ont werp voor Dijkland. De gemeente Haar lemmerliede en Spaarnwoude is één van die zes en organiseert op 10 januari een hoorzitting over Dijkland. Negen dagen later stelt het gemeentebestuur zijn opi nie vast en verstuurt die naar „Spaarn woude”. De stichting wil haast maken met uitvoe ring van het deelplan dat in ontwikkeling wordt gebracht na de gebieden Ooster- Stokman reageert nuchter: „Voor dat soort gevallen nemen we het onteigenings- besluit. Maar met kwade honden is het slecht hazen vangen, is het gezegde. Het is gebleken dat juist dit soort kwesties jaren kunnen gaan duren en de woningbouw- programma's ernstig vertragen. den dan door een ambtenaar met mede werkers. Het is bovendien goedkoper. Je hoeft dan namelijk geen pachtontbin- dings-schadeloosstelling te betalen. Bo vendien zal „Spaarnwoude” andere ge bouwen nodig hebben dan er nu staan als zij haar plannen doorzet. De huidige boe renbedrijfspanden zijn dan te klein en er moet nieuw gebouwd worden. Dat levert kapitaalverlies op. Dat voorkom je als je boeren voor eigen risico laat zitten. Boven dien kunnen die dan pachtsommen beta len en dat verlicht de lasten van de stich ting weer. GEHUWD: M. A. Smits en M. H. Alvarez Lobera, J. de Jong en D. Ivanisevic, E. J. Chan-Jong- Chu en M. A. V. Storimans, J. W. P. Scholte en A. M L. van Campen. OVERLEDEN: Doederus A. de Vries, 69 jr., (Nieuw Unicum), Johannes F. Hiddes, 68 jr., geh. m. J. C. Meijer. GEBOREN EEN ZOON VAN. P. C. M. van Parera en L. W. M. van der Geer. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: F. A. L. Coers en A. C. Leurink; W. J. Negerman en J. A. M. Borra. ONDERTROUWD: L. M. P. Zut en L. E. Muijen, F. J. Oldenburger en J. Koopmans; C. Pieter sen en A. J. van den Berg; M. Fakher en W. M. J. van der Hoek; H. Klomp en C. Ca- landt; J. C. Berghuis en A. M Mulders. OVERLEDEN: J. M. Vola, 89 j., Zuiderhoutlaan; I." Konings, 71 j., Vondelweg; P. Alkema, 78 j., Bantamstraat. GEBOREN: Buiten de gemeente) Christina Johanna, d.v. H. H. J. Spolders en J. M. Oudendijk. Marjolein Sabine, d.v. A. M. Vosse en H. L. P. Brekelmans. Leo- nie, d.v. J. C. Sprenkeling en W. H. Zwart. ONDERTROUWD. A. J. van der Moolen en H. Brand. s- n Is n jr n 1, n g n s i- 5 n n e „De splitsing van panden, ze bewoon baar maken voor twee of meer gezinnen, vergt veel planning. Daar gaat voor onze mensen veel tijd in zitten. Ik heb twee man extra nodig om de achterstand die we daarbij hebben opgelopen weer in te ha len. Graag zou ik zien dat de raad in deze zaak een ad-hoc besluit zou nemen”, zei de wethouder. Commissielid W. J. van der Ploeg (CDA) vulde aan dat hij enthousiast was over het streven om te grote panden geschikt te maken voor eigentijdse manie ren van bewoning. Odk de PvdA-er J. J. de Korte steunde de wethouder. Hij vroeg zich alleen af of de splitsingsprocedures het enige argu ment van de wethouder was. Ebeli rea geerde: „Het gaat vooral om die gebieden die we nog niet hebben kunnen aanpak ken. Bij mij zijn vier aanvragen bekend, maar bij de dienst het kwadraat van dat aantal. Er moet een oplossing in deze situa tie komen.” met een Amerikaans zakenman, die aldaar van een kippenfokker/fruitteler zeker 16, doch vermoedelijk 20 hectare land kocht. Naar verluidt tegen een prijs van 17 gul den per vierkante meter. Hoewel ook be dragen van twaalf, dertien gulden worden genoemd. De yank onderhandelt nog met een andere agrariër over de aankoop van eveneens twintig hectare. De boer, die de gemeente tegen de speculant uitspeelt, zou gisteren een beslissing genomen hebben in het voordeel van de Amerikaan. Een be vestiging was nog niet te krijgen. Akkerbouwer en CDA-raadslid G. Stok man uit Beinsdorp (geheel buiten de wo- ningbouwlokatie) laat weten dat project ontwikkelaars, grondspeculanten en geld beleggers de gehele Haarlemmermeer af stropen. Zelf bezit hij 25 hectare in een gebied waar beslist niet gebouwd zal wor den. Toch is Stokman naar zijn zeggen reeds driemaal benaderd door kopers. „Het is moeilijk om er achter te komen wat ze willen”, zegt hij, „er was iemand bij die een bedrijf heeft in Koeweit. Nee, hij was geen Arabier. Maar je gaat toch de won derlijkste dingen denken. Ik zou me kun nen voorstellen dat een oliesheik hier in de polder geld wil beleggen”. Stokman vertelt dat de heren in de om geving van Zwaanshoek beslag hebben weten te leggen op tien hectare aan diverse stukjes grond. In Zwaanshoek gaat het verhaal rond dat een verzekeringsmaat schappij een particulier inschakelde om grond te kopen. Deze liep alle kleine land eigenaren af. „Grage kopers” kregen acht gulden de vierkante meter, „trage” twintig gulden. De gemeente heeft van aankopen in Zwaanshoek afgezien, omdat ze de grond te duur vond, aldus de geschiedenis. CDA-man Stokman weet dat de bedrage die de speculanten bieden, variëren van tien tot vijf en twintig gulden per vierkante meter. Dat hangt af van de kwaliteit van de grond en de ligging. De prijs van agrari sche grond ligt in de Meer op zeven, acht gulden. „De beleggers bieden voor ieder willekeurig stukje grond opgezien vijf en een halve gulden. Zelfs voor land in de geluidszones van de landingsbanen van Schiphol wordt gigantische bedragen ge boden”, aldus Stokman. Burgemeester en wethouders zijn niet alert geweest met de grondaankoop, meent de heer Stokman. „Ze hadden eer der grond moeten aankopen. Gedeputeer de Staten hebben daar ook schuld aan. Twee jaar terug mocht de gemeente van wege het minimummodel van streekplan De Meerlanden niets kopen. Een half jaar terug had het al wel gekund.” Gesprekken met agrariërs bevestigen de Gouden Kaart van de gemeente Haarlem- Een zegsman meldt dat men zich in agrarische belangenorganisaties altijd verbaasd heeft over het gemakkelijke aan koopbeleid van Haarlemmermeer. „De ge meente heeft steeds de wind in de zeilen gehad. In Nieuw Vennep en in Hoofddorp kocht ze zonder veel problemen en voor normale prijzen landbouwgronden. Door de activiteiten van particuliere beleggers en alle cowboyverhalen over de prijzen daar om heen is een nieuw klimaat ont staan. Ingewijden zeggen dat Haarlem mermeer door die ontwikkeling wakker schrok en hals over kop stukken grond gaat onteigenen.” pen. De voedingsbonden riepen 1977 uit tot het jaar van de waarheid voor de PBO in Nederland. In dat jaar zouden de werkge vers zich principieel moeten uitspreken voor meer daadwerkelijke invloed van de werknemers op de besluitvorming binnen de schappen, anders zouden de voedings bonden zich terugtrekken. Op 23 januari zal de federatieraad van de voedingsbonden FNV de reacties van de werkgeversorganisaties op zijn ultima ta toetsen en zal hij eventueel beslissen of men schappen de rug zal toekeren en zo ja welke. Vooruitlopend op deze definitieve beoordeling mogen de diverse vakgroepen van de voedingsbonden hun adviezen ge ven. De vakgroepen vlees en pluimvee hebben dat eind vorige week al gedaan. Zij zijn tegen het functioneren in de PBO’s. In een advies aan de federatie noemden zij het medewerken zinloos. De schappen waarmee de vakgroepen land- en tuinbouw en siergewassen hebben te maken zijn ondermeer de produkt- schappen akkerbouw, granen, zaden en peulvruchten, groenten en fruit en de be- drijfsschappen landbouwschap en bos schap. Bestuurder H. Ligtenberg van de voedingsbonden zei, dat de werkgevers in die schappen over het algemeen negatief of zelfs helemaal niet hebben gereageerd op de brief van de federatieraad. Sommige werkgevers verwezen naar de Sociaal Eco nomische Raad (SER, het toporgaan van de PBO) die op verzoek van de voormalige minister van sociale zaken, Boersma, bezig is met-het opstellen van een advies over de PBO broek, Buitenhuizen, Westhof en Houtrak. De laatste tijd heeft vooral het deelplan Mooie Nel in de belangstelling gestaan wegens de inspraakavonden in omliggen de gemeenten. Kritidk van de gemeente Haarlemmerliede en anderen is geweest dat voor Dijkland een dergelijke inspraak procedure nooit is gehouden. Vandaar dat de bewuste gemeente dat nu, zij het op het nippertje, heeft geregeld. Op het nippertje, want de tijd dringt. In de tweede helft van dit jaar wil de stichting al een aantal werken in Dijkland uitvoeren. In de meer jarenbegroting is daarvoor een bedrag van ruim één miljoen voor 1978 opgenomen. De LTB herinnert in zijn schriftelijke reactie aan het adres van B en W van Haarlemmerliede o.a. aan het feit dat zij al in 1975 haar wensen aan de stichting recre atiegebied heeft duidelijk gemaakt. De Haarlemse afdeling van de boerenorgani satie zegt toen voor het eerst te zijn gecon fronteerd met andere plannen voor Dijk land. Ging het aanvankelijk om een recre atiegebied met de nadruk op verblijf, het nieuwe plan legt meer accent op de spor tieve bewegingsrecreatie. Dat betekende in eerste aanleg een meer parkachtig land- schap, nu moet het dichter bij het open weidegebied blijven dat Dijkland nu al is. „Destijds,” aldus de LTB, „wees het stich tingsbestuur onze voorstellen af. Nu met Ook dit soort insiders kan niet tegen spreken dat door tussenkomst van dit soort commerciële buitenstaanders prijs verhogingen in de hand worden gewerkt. Uit deze kringen komt ook het bericht dat de grondhandelaren wel op het vinken touw in de Meer zitten, maar nog" niet daadwerkelijk in actie zijn gekomen. Vol gens deze bronnen doen altijd cowboyver halen de ronde over speculanten die met oliegeld van Arabieren in de kontzak links en rechts grond kopen. Wel is het een feit dat sommige boeren in het verleden op tiecontracten hebben getekend. Waarbij ze zich eenzijdig verplichten. Met grote ver halen haalden grondhandelaren die agra riërs over. Terwijl ze zich zelf nergens toe verplichtten. Grondhandelaren lopen nu te leuren met die opties bij projectontwik kelaars. In de hoop de grond met forse winst door te verkopen. de uitgewerkte plannen op tafel menen wij dat onze stelling van twee jaar geleden volledig gehandhaafd kan worden. Zelf standige veehouderij is zeer zekér met die plannen te combineren.” De gewijzigde opzet voor Dijkland kwam midden 1977 uit de handen van de ontwerpers vandaan. Daaruit en uit de discussie in het stichtingsbestuur onder leiding van gedeputeerde Van der Knoop is duidelijk naar voren gekomen dat boe ren voor eigen.risico in de toekomst uitge sloten zou zijn. Het hele gebied van 650 hectare wordt in vijf beheerseenheden op gedeeld en wellicht dat een gelijk aantal boeren in dienst van de stichting kan ko men om het land te bewerken. Volgens de ontwerpers en het bestuur zal van hun deskundigheid gebruik kunnen worden gemaakt, niet om intensieve-veeteelt te bedrijven maar wel voor extensieve land bouw. Het melken van koeien zou niet meer worden dan een bezienswaardigheid. De boer wordt daarmee een soort park wachter. In het deelplangebied zou de beplanting met bomen en struiken van 1,6 van de huidige oppervlakte moeten worden ver groot tot 10,5%. De boerenorganisatie vindt dat het beplantingsplan tot vijf pro cent zou moeten worden teruggebracht Voor de vijftien boeren de de LTB zelf standig wil laten blijven werken (als pach ters van de SBL-grond) zou niet meer dan eenvijfde van „hun” land aan beperkende bepalingen moeten zijn gebonden wat het gebruik betreft. Zo’n regeling bestaat nu ook al en houdt bijvoorbeeld in dat het land niet voor 1 juli gemaaid mag worden Die twintig procent heeft dan de bestem ming van natuurgebied ten behoeve van flora en fauna. LTB-secretaris Joh. W. Nelis: „De afwis seling in het gebied kan beter door zelf standige boeren in stand worden gehou- Stokman heeft goede hoop. Met in z’n achterhoofd die vervangende grond denkt hij dat de gemeente in Overbos zeker de helft kan kopen van de nog te verkrijgen t- achtig hectare. „Dan staat de gemeente verschrikkelijk sterk tegenover projec tontwikkelaars. Ze kan gewoon zeggen: op de grond die jullie hebben, plannen we wegen, trapveldjes en dat soort dingen. Daar heeft een ontwikkelaar geen bood schap aan. Die wil dure woningen bouwen. Dus zal hij wel bijdraaien.” mermeer. De meesten voelen voor uitwij ken naar, de Zuidelijke Flevopolders. Het lijkt daarom van groot belang dat het overleg tussen Gedeputeerde Staten, de gemeente en de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders positief resultaat afwerpt. Anders vallen de Meerse akkers vrijwel zeker voor een zeer groot deel in handen van projectontwikkelaars. Wat ongetwij feld invloed zal hebben op de prijzen van de woningbouw. UTRECHT. De vakgroepen land- en tuinbouw en siergewassen van de voe dingsbonden FNV voelen er niets voor om uit de diverse publiekrechtelijke organisa ties (PBO) te stappen. Algemeen is welis waar de onvrede over het functioneren van de huidige produkt- en bedrijfschap pen maar desondanks meent men dat de vertegenwoordigers van de voedingsbon den in deze organen naar middelen moe ten blijven zoeken om de werknemerswen- sen, zoals meer daadwerkelijk medezeg genschap bij investeringen, te verwezen lijken. Een en ander is dinsdag duidelijk gewor den op een gecombineerde vergadering van de beide vakgroepen in Utrecht. Een kleine meerderheid van de vergadering nam een motie aan, waarin duidelijk „ja” werd gezegd tegen de PBO en waarin werd gepleit voor een „volwassener” PBO, waarin ook de vakbonden hun gewicht meer dan voorheen kunnen laten gelden. Dit was tegen de zin van de vakgroepbe sturen, die bij monde van voorzitter C. Soeterbroek lieten weten dat ze het aanne men van de motie „strategisch” zeer on verstandig vonden. Soeterbroek zei dat de vakbonden bij de onderhandelingen in een zwakke positie komen te verkeren als de werkgevers nu al weten, dat de bonden niet uit de diverse produkt- en bedrijf schappen zullen treden. Met dat uittreden dreigde de federa tieraad van de voedingsbonden FNV eind 76 in brieven aan de werkgeversorganisa ties die zitting hebben in de diverse schap- I Vorig jaar heeft de SBL de ongeveer twintig pachters die er nu nog zitten de pacht opgezegd maar daarbij is zij juri disch in de fout gegaan naar onze mening. Kijk, voor degenen die toch willen stoppen is dat geen probleem maar voor de ande ren die niet aan ontbinding willen is het een houvast. Volgens ons had de SBL voor 1 oktober met een nieuwe brief moeten komen. Dat heeft zij niet gedaan. Wij vin den daarom dat die pachters een nieuw recht op pacht voor zes jaar hebben ge kregen De LTB wijst in zijn schriftelijke reactie aan het gemeentebestuur van Haarlem merliede en Spaarnwoude nog op het plan voor uitbreiding van „Mooie Nel”. Die moet naar mening van de boerenorganisa tie niet ten oosten van de huidige plas worden aangelegd maar in de Veerpolder, langs de spoorlijn tussen de Haarlemse industrie en het water van de Binnen Liede. Verkeer zal dan aan de buitenkant van het recreatiegebied blijven. De aanleg van autowegen rond het dorp Haarlem merliede en langs de Kerkweg zal dan niet nodig zijn, meent de LTB. Ook in het kader van de inspraakprocedure bij het deelplan Mooie Nel is veel verzet gebleken tegen de aanleg van autowegen in het gebied. ten naar buiten toe vaak „erg moeilijk doen” over projectontwikkelaars, maar diep in hun hart vaak erg blij zijn met dit fenomeern. Ze zijn daarmee namelijk af van een hoop sores. Zo’n bedrijf regelt alles en de gemeente hoeft alleen maar te zeggen hoe het plan moet worden inge vuld. „Dat zo’n projectontwikkelaar zijn gang maar kan gaan, is natuurlijk onzin. Men is gebonden aan wat de gemeente raad in een bestemmingsplan voor schrijft.” den haag. 8 de rechtbank in den Haag heeft dinsdag zes van de a<hl‘J'1' van de motorpont Kaageiland-Buitenkaag wegens bewezen geac e v veroordeeld tot korte voorwaardelijke gevangenisstraffen, variëren kropen tien dagen met proeftijden van een tot twee jaar. Twee van de veer vrijspraak. De rechtbank achtte hun ontkenning gegrond. De officier van justitie, mr. J. A. Blok, had veertien dagen tegeidboete veerlieden de „eenheidsstraf” van twee maanden voorwaai' J -x-htste invaller van duizend gulden, subsidiair een maand hechtenis geelst h btenls geëist. De was een boete van vijfhonderd gulden, subsidiair twintigHaagse rechtbank als rechtbankpresident mr. Rigters kenschetste het vonnis va rekening heeft een „lichte straf". Hij zei, dat de rechtbank in.haar overwegingen -ken.ng^eejt gehouden met de sancties van de gemeente Alkemade tJ„(. wlJze verkregen rechtbank geen gebruik heeft gemaakt van op onr opsporingsbeleid van bewijsmateriaal. Met name doelde mr. Rigters hierme I gemaakt van recher-- de gemeente Alkemade, waarbij onder andere gebruik weiu k cheurs in burger. De gemeente Alkemade schorste de van frauduleuzi veerlieden op 16 november '76. Medio februari ’77 w<=. nen terugvielen op de gedeeltelijk ingehouden, waardoor de veerlieden met g.. veerijeden beklaagden bijstand of gedwongen werden in te teren op eigen bnongerecht in Den Haag zich over deze schorsing in de herfst van 1977 bij het ambt. na r stekende üp dlt Hier werd hun klacht gegrond verklaard. De «"^Xen ingetrokken vonnis beroep aan wat betekende dat de salarissen nsvchiatr ^et een OP611 huis voor genodigden op vrijdag 6 januari neemt no'li p a sc ^henhuis „Vogelenzang” haar derde polikliniek in gebruik: deze nieuwe functioneren va aad ^,utu'*straat in Hoofddorp en zal vanaf dinsdag 10 januari Ziekenhn^T*1.8 beschikte reeds over poliklinieken in Heemstede (in het Diaconessen streek w uk'00*!- regio Zuid-Kennemerland en in Bennebroek voor de regio Bollen- e poli bovendien spreekuren houdt in Hillegom en Lisse. op^^vmrV^ de psychiatrische zorg is de laatste jaren meer en meer komen te liggen behandeld n °tm?n van opname in het ziekenhuis. Indien mogelijk wordt poliklinisch of studie I a81 S voordeel dat rnen kan blijven deelnemen aan gezinsleven werkkring poliklinieken regel zijn het de huisartsen die patiënten naar de psychiatrische uit het ziek '^rwijzen. Deze poli’s spelen verder een rol bij de nazorg van patiënten, die verzoi-pri enhuis zijn ontslagen. Ook wordt vanuit de poli’s informatie en advies 1 or andere hulpverleners, zoals huisartsen. niek van dT po**^hnieken kan worden doorverwezen naar de zogenoemde binnenpolikli- ogelenzang voor gespecialiseerde vormen van behandeling. wordt voórh Polikliniek in Hoofddorp, gehuisvest in het voormalige Cebeco-gebouw, middag en aire ^eer per week spreekuur gehouden: op dinsdagmorgen, woensdag- Psychiatnschr d agni°rgen De P°t* wei-kt nauw samen mqt de Stichting Sociaal SS

Haarlem's Dagblad | 1978 | | pagina 5