Discussie over verklaringen van Kruisinga en Van der Klaauw S Rij huistoewijzing voc Staatssecretaris Brokx algemene zware huurverhoging Parlement wil Kruiswerk Ei St Beleidsstuk over Ziekenfondsraad: mensenrechten op komst PAKKET VAN AWBZ Betoging tegen discriminatie Jurgens voor PPR kandidaat Sahalessy mag voorlopig blijven en dan dit noq NOS-voorzitter financieel veilig stellen „KUNSTMIDDELEN IN „Geen OVÉ 99 Mevr. Veder-Smit blij met motie 99 V R I BINNEN- EN BUITENLAND 2 1078 F F R R U A R I VRIJDAG 4 Sterk maken In Amsterdam Afspraak Ontsnapt Februaristaking Leger des Heils Satellieten Vrij na 4 maanden Nog zieker DEN HAAG (ANP). De Ne- derlandse regering zal zich er voor inzetten om de aanmaak van de neutronenbom en het invoeren van dit wapen bij de NAVO- strijdkrachten in West-Europa te voorkomen, aldus heeft minister Kruisinga van Defensie gister middag in de Tweede Kamer ver klaard. Bejaarden NIC nou hi van zi, te ver Sad; vliegvi Cypris Kyp met E ernaai blijvei S'3 Verbrande vliegtuigen Brandschade .És Si? E5 Geschoten Naar de stembus Onder de trein Gelegaliseerd ,.s Kamerdebat neutronenbom naar (V volgende week verschoven K het \x/eer WEERRAPPORTEN 1 22 14 23 O 1 15 0.6 1 AMSTERDAM. (ANP) Ongeveer 150 mensen hebben gisteravond in Amster dam geprotesteerd tegen discriminatie van buitenlanders en Surinamers bij toe wijzing van woningen in de hoofdstad. Op de bijeenkomst werd geëist, dat de ge meente geen wijken voor etnische min derheden afsluit. Hij zei dit nadat minister Van der Klaauw van Buitenlandse Zaken had ge zegd dat een definitief besluit van de Ne derlandse regering thans, weinig begrip bij de NAVO-bondgenoten zou ontmoeten en de Nederlandse positie in het NAVO- overleg zou ontkrachten. In dit overleg zal Nederland „met kracht”, aldus Van der Klaauw, er voor pleiten dat besprekingen met de Sovjet-Unie worden gevoerd. Hij voegde hier aan toe „goede hoop” te heb ben dat de NAVO-raad hiermee akkoord zal gaan. De uitspraken van beide ministers volg den op speciaal kabinetsberaad, nadat eer der overleg van beide ministers met verte genwoordigers van de regeringsfracties niet tot een oplossing had geleid over de vraag, hoe men moet reageren op de PvdAZPPR/D66-motie, waarin de regering wordt gevraagd de N-bom nu al definitief af te wijzen. 4 20 10 14 0.3 0.6 0 0 0 0 minister Van der Klaauw dat niet had gezegd, zei minister Kruisinga dat zijn collega van Buitenlandse Zaken hem had gevraagd te zeggen dat dit ook zijn stand punt was. Later verklaarde de woordvoerder van het ministerie van Defensie dat hetgeen minister Kruisinga had gezegd op geen enkele wijze in strijd was met hetgeen in het kabinet was af gesproken. Een woord voerder van Buitenlandse Zaken zei ech ter dat de uitlating van minister Van der Klaauw, namelijk dat invoering van de N- bom kan worden voorkomen door het in brengen in de wapenbeheersingsbespre- kingen zoals MBFR, het kabinetsstand punt is. Op voorstel van de CDA-fractieleider Aantjes werd de discussie over de verkla ring van beide ministers uitgesteld tot volgende week, waarschijnlijk dinsdag. Hij vroeg uitstel voor enkele uren, maar minister Van der Klaauw kon, op grond van een reeds weken geleden gemaakte afspraak eten met de koningin en bui- De Nederlandse regering zal het beleid van het vorige kabinet aangaande de rech ten van de mens voortzetten. Zij hangen ten nauwste samen met de bescherming van de rechten van het individu en de democratie, aldus de bewindsman. De kwestie van de mensenrechten zal ook indien nodig ter sprake worden gebracht wanneer de EEG gaat onderhan delen over een vernieuwing van de ak koorden met ruim vijftig ontwikkelings landen in Afrika, het Caraïbisch gebied en de Stille Oceaan (het zgn Lomé-II-ak- koord). Volgende week zal dan ook de door minister Van der Klaauw ontraden motie van de drie oppositiepartijen in stemming komen. Het CDA heeft zich reeds enkele weken geleden tegen de invoering van de N-bom uitgesproken, maar acht aanvaar ding van de motie, zoals het Tweede-Ka- merlid De Boer eerder deze week zei, onge wenst omdat het parlement dan de rege ring „voor de voeten zou lopen”. De VVD wil zonder meer de uitslag van het NAVO- beraad afwachten. verband wees zij op de forse bezuinigin gen, waarvoor de regering nu staat. De motie werd ook ingediend om het kabinet duidelijk te maken, dat de Kamer de nood van het Kruiswerk zwaar op neemt. In het algemeen, zo werd gesteld, moet onverminderd worden voortgegaan met het beleid ter versterking van de eer ste lijnszorg (huisarts, Kruiswerk, maat schappelijk werk e.d.), zoals reeds jaren lang in de bedoeling ligt. Financiering van het Kruiswerk via de AWBZ moet in dit streven voorrang hebben. tenlandse ambassadeurs 's avonds niet in de Kamer aanwezig zijn. Van der Klaauw herhaalde wat de toen malige ministers Van der Stoel en Stemer- dink in oktober vorig jaar hebben gezegd, namelijk dat Nederland „grote zorg en twijfels” heeft over de negatieve aspecten van de bom. Maar het overleg dat mede op Neder landse aandrang in de NAVO wordt ge voerd is nog in volle gang, en een defini tieve beslissing thans zou de Nederlandse positie ontkrachten. Minister Kruisinga zei dat het stand punt van het kabinet „voor een deel” door minister Van der Klaauw was vertolkt. Zelf had hij „van het begin af aan zeer ernstige bedenkingen” tegen de invoering I van de N-bom gehad. Hij zei „wel oog te hebben” voor de militaire voordelen als genoemd door de VVD-defensiesprecia- list Ploeg (een doeltreffend wapen tegen de Russische tankovermacht), maar voor al zeer grote politieke en ethische bezwa ren te zien. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. NOS-voorzitter Eric Jurgens heeft zich in Amsterdam kani- daat gesteld voor een plaats op de PPR- lijst bij de gemeenteraadsverkiezingen. Hij zal geen lijsttrekker zijn en het feit dat hij bij de NOS wil blijven werken maakt het onwaarschijnlijk dat hij op een verkiesbare plaats komt. Op 4 april zal de definitieve lijst van de PPR worden gepu bliceerd. Jurgens, die van 1958 tot 1970 voorzitter was van de Politieke Partij Radicalen was bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1970 in Amsterdam lijsttrekker voor de PPR. Zijn partij behaalde toen geen enke le zetel. De PPR in Amsterdam zal een samen werkingsakkoord sluiten met de Partij van de Arbeid. STAATSSECRETARIS BROKX gezinswoning bewonen met een huur van 6300 of meer per jaar toch aanspraak zouden kunnen maken op individuele huursubsidie. Een andere wens van de PvdA om wo ningwetwoningen te bouwen die een mo daal gezin kan betrekken zonder aan spraak op individuele huursubsidie te hoe ven doen, wees Brokx ook in tweede ter mijn van de hand. Brokx maakte voorts nog eens duidelijk dat er definitief geen verkooprecht voor eigenaren van woningwetwoningen zal komen. De staatssecretaris kondigde voorts aan dat hij er op zal aandringen dat gemeente lijke stuurgroepen die de behoefte aan huisvesting voor alleenstaanden onderzoe ken, actiever worden. Minister Beelaerts van Blokland kondig de aan dat hij met zijn collega van Justitie zal bekijken of een wettelijke regeling te gen de leegstand van woningen te maken is. In 1978 zullen de zieken fondsen volgens de laatste ramingen voor (het huidige pakket) kunst- en hulpmid delen 113,9 miljoen uitge ven. Zelf betalen de verze kerden ƒ72,4 miljoen (39 percent van het totaal). Door grote tegenwoordigheid van geest heeft de oudste zoon van een Spaanse bankier gisteren in Madrid weten te voor komen dat hij zou worden ontvoerd. Vijf onbekende gewapende mannen dwongen de 30-jarige Bdefonso Fierro in een drukke straat te stoppen met zijn auto, maar hij schakelde in de achteruit en reed met volle snelheid het terrein van de generale staf op. De wachtposten arresteerden de ban kierszoon omdat ze dachten dat hij een aanslag wilde plegen op de generale staf. Morgenmiddag om vijf uur wordt op het Jonas Daniel Meijerplein in Amsterdam de Februaristaking van 1941 herdacht Vanavond om half acht wordt door het Comité van Aanbeveling van de Universi- teit van Amsterdam ter herdenking van de staking een bijeenkomst gehouden in de Oudemanhuispoort, zaal D 118. In de periode van 27 februari tot en met 11 maart houdt het Leger des Heils zijn jaarlijkse collecte. De raad van Europa organiseert op 11 maart in Toulouse een discussie over de vraag of Europa zelf waarnemingssatd- lieten in de ruimte moet brengen of niet Afgevaardigden uit de twintig aangesloten landen zullen in Toulouse spreken over de praktische gebruiksmogelijkheden van sa tellieten, zoals oogstvoorspellingen, gege vens over waterhuishouding en olie-opspo- ring. De discussie spruit voort uit de we tenschap dat de Sovjetunie en de VS nu de alleenheerschappij hebben op het gebied van waarnemingssatelieten. De 23-jarige zoon van de Italiaanse smeeroliemagnaat Belloli is na bijna vier maanden vrijgelaten door zijn ontvoer ders. Dit nadat de Italiaanse autoritieten eindelijk een oogje dichtknepen toen de familie het losgeld betaalde. Dat zou bijna 1,2 miljoen gulden hebben bedragen. De overheid wilde eerst geen medewerking verlenen aan de betaling van het losgeld. Ze is van mening dat de zin aan ontvoerin gen wordt ontnomen als de (eventuele) daders weten dat nooit zal worden toege staan dat losgeld wordt betaald. Volgens de Romeinse ziekenhuisartsen dient de Romeinse „Policlinico” een van de grootste ziekenhuizen in Europa met 4000 bedden te worden gesloten omdat de patiënten daar door gebrek aan verzor ging en medicijnen nog zieker worden dan ze al zijn. „Een patiënt die met één ziekte I binnenkomt, gaat er weg met vier”, zo staat in het rapport van de ziekenhuis artsen. HONC bliek Cl legeroff pen en werd gi een torj veer 10 Inmid Egyptisi 9 8 7 5 11 6 10 8 9 11 5 14 17 3 17 12 8 11 -6 7 6 16 7 14 7 14 20 3 15 -9 16 12 0.2 0.5 14 0 0.2 0.4 0 0.2 0.1 0.2 0 0 0 2 20 4 0.2 3 3 0 0 0 2 0 0 DEN HAAG (ANP). Minister Van der Klaauw (Buitenlandse Zaken) heeft giste ren de Tweede Kamer een specifiek be leidsstuk toegezegd over de mensenrech ten. Hij kwam hiermee tegemoet aan een wens van het CDA, maar wees er op dat het wel enige tijd zou duren. Brokx zegde het CDA en de PvdA toe te onderzoeken of bejaarden die een gewone Ook 1 manier te hebb Fan Joe vliegtuii beloond miljoen cier var Na verki de in beeld De c steld d de reet onderz voorge na bez PA voert Emp; meer kerei blijf) linge joen zijn zijn c betal Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Mallorca München Nice Oslo Parijs Split Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel Aviv Tunis zw. bew. 1. bew. regen onbew. regen onbew. h. bew. zw. bew. 1. bew regen mist onbew. geh. bew. zw. bew. h. bew regen geh. bew. geh. bew. 1. bew. zw. bew. zw. bew. regen regenbui regen zw. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. 1. bew. geh. bew. sneeuw h. bew geh. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. 1. bew zw. bew. onbew. onbew. 1. bew. z z z z z zzw zzw zzw z z z windst. windst. zzo zo z verand. windst. zzo w nnw zo wnw o z zzw ozo windst. zzw o ono zzo nno verand. nnw zzw z windst. wnw ozo ozo DEN HAAG (ANP). De Zuidmolukse 39-jarige onderwijzer Sahalessy mag in Nederland blijven. Het ministerie van Justitie heeft hem een voorlopige ver blijfsvergunning gegeven. Die geldt voor een half jaar. De vergunning is uitgereikt in afwachting van een definitieve beslis sing over zijn toelating als vluchteling in Nederland, aldus een woordvoerder van het ministerie. Bij een brand in het vliegtuigmuseum van de Amerikaanse stad San Diego zijn gisternacht vijftig vliegtuigen verbrand, waarvan vele uniek waren. De schade aan het gebouw beloopt al vijftien miljoen dol lar. Van de schade aan de vliegtuigen is nog geen schatting voorhanden. De co 'ers, drii eensten- Baader, ben gep verwon, suggere gevang» en daar missie (Van o: BONF van in Stamm! en spri worden door ee missie i berg. D nadat o onder Indrea: en Jan gewond fen, hee deskunc eindrap ZATERDAG 25 FEBRUARI Zon- en maanstanden Zon op 7.36 uur onder 18.12 uur Maan op 21.15 uur onder 8.23 uur Waterstanden Umuiden Hoogwater 5.13 uur en 17.23 uur Laagwater 1.00 uur en 13.20 uur Mevrouw Veder zal zich in het kabinet voor deze uitbreiding van de AWBZ sterk maken, daarom was zij ook dankbaar voor de motie. Terecht had volgens haar de Kamer gesteld, dat juist het ministerie van Volksgezondheid zich in de afgelopen jaren sterk heeft ingespannen voor kos tenbeheersing. Onze goodwill moet het nu mogelijk maken dat dit plan wordt aan vaard, aldus de bewindsvrouw. Mocht 1 juli niet worden gehaald, dan moet een overgangssituatie worden geregeld. Het vorige kabinet besloot in het kader van de 1-procentsoperatie tot verlaging van de subsidie voor het Kruiswerk. Daar bij werd aangenomen dat enige contribu tieverhoging mogelijk zou zijn en geen beperking van het werk nodig was. Voor 1977 was aanvankelijk een verlaging van 6 miljoen gulden gepland. Hendriks, de vori ge staatssecretaris, moest dit bedrag onder druk van de Kamer tot ruim 3 miljoen beperken. Voor dit was de situatie volgens me vrouw Veder-Smit zo, dat op basis van de door het Kruiswerk verstrekte gegevens over het personeelsbestand per 1 oktober 1977 maatregelen nodig zouden zijn om de nu geldende subsidie met ongeveer ƒ11 miljoen te verlagen om geen begrotings- overschrijding te veroorzaken. Zij heeft nu de Ziekenfondsraad gevraagd te bezien welke besparingen in de kosten van ziekenhuizen kunnen worden bereikt door een andere financiering van het Kruis werk. Ook moet de ZFR de omvang van het Kruiswerkpakket bekijken. De u Kurt R Baader door ht gesmok weerlej •ijk dat verbou via de het be komen Gebit de ver! tact ko nen in is nooil Sahalessy vluchtte vorig jaar via West- Duitsland naar Nederland. Sinds decem ber zat hij ondergedoken in Nederland, beschermd door een groep Zuid-Molukse jongeren in Hoogkerk. Sahalessy heeft in Indonesië enkele ma len gevangen gezeten wegens zijn sympa thieën voor de onafhankelijkheid van de Zuid-Molukken. De manifestatie was georganiseerd door de „Overleggroep Pensions”, waarin wel- zijnsstichtingen van Surinamers en bui tenlanders participeren. De organisaties willen op korte termijn openbare hoorzit tingen van de betrokken raadscommissies. De zaak van de discriminatie kwam in oktober vorig jaar aan het licht na een publikatie in het blad JERE van de over koepelende Surinaamse welzijnsstichting Welsuria. B. en W. antwoordden in decem ber op vragen van twee WD-raadsleden dat er inderdaad naar wordt gestreefd niet meer dan één Surinaams of buitenlands gezin per trap te huisvesten. Wethouder Louis Kuypers van Volkshuisvesting (PvdA) heeft zich gedistantieerd van deze werkafspraak bij de gemeentelijke dienst herhuisvestin g. Raadsleden van WD, PSP, CPN en PPR stelden zich op de bijeenkomst achter de eisen van de stichtingen. De bewindsvrouw heeft dit plan wel, maar zij weet niet of de datum haalbaar is. Zij heeft vorige week de Ziekenfondsraad gevraagd de uitslag van zijn onderzoek in dit kader spoedig te willen bekendmaken en wel voor 1 mei. De motie, ingediend door mevrouw Van Leeuwen (CDA) en gesteund door PvdA, D’66, VVD, PPR en DS’70 stelt dat als 1 juli niet kan worden gehaald er zodanige oplossingen moeten worden gevonden, dat geen aantasting van kwaliteit en voorziene omvang van het Kruiswerk mag ontstaan. Ook mag er geen aanmerkelijke contri butieverhoging worden toegepast om ver minderde opbrengsten aan te vullen. De contributie mag slechts voor inflatie wor den aangepast. Mevrouw Veder-Smit hoopt op een positief antwoord van de Ziekenfondsraad, maar verbond er wel de voorwaarde aan dat het kabinet de zaak in zijn beleid zou kunnen inpassen. In dit VOORUITZICHTEN VOOR ZONDAG: Zacht weer met enige tijd regen. Aantal uren zon 0 tot 5, minimum temperaturen: omstreeks 6 graden, maximum temperaturen: omstreeks 9 graden, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 percent, kans op een geheel droog etmaal: 30 percent. Minister Kruisinga, tegenstander van de bom-, kwam tot zijn uitspraak over het voorkomen van het in produktie nemen na interrupties van oud-premier Den Uyl en oud-staatssecretaris Brinkhorst. In ant- I woord op een opmerking van Den Uyl, dat (Van onze pariementsredactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft gisteren in tweede instantie duidelijk te kennen gegeven de financiële positie van het Kruiswerk geheel veilig te willen stellen. Zes partijen kwamen met een motie, die staatssecretaris mevrouw Veder-Smit een steun in de rug zal geven per 1 juli van dit jaar financiering van deze zorgverlening via de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten te regelen. (Van onze pariementsredactie) DEN HAAG. Staatssecretaris Brokx (Volkshuisvesting) wenst niet het etiket opgeplakt te krijgen dat hij het huurbeleid van oud-minister Udink zou ovememen. De staatssecretaris reageerde hiermee gisteren tijdens het slot van de begrotingsbehande ling van zijn departement op opmerkingen van zijn voorganger Van Dam (PvdA), die de vrees had uitgesproken als zou Brokx net als Udink jaarlijkse huurverhogingen van twintig of meer procent willen doorvoeren. Brand in een fabriek voor maquette bouw in Den Haag heeft gisteren voor een half miljoen gulden schade aangericht Het vuur is door nog onbekende oorzaak ontstaan in de afdeling voor verfopslag op de eerste verdieping. "Weer In binnen- en buitenland d 55 De extreem-linkse Italiaanse stadsguer rillastrijders, verenigd in de Rode Briga des, hebben gisteren weer een slachtoffer gemaakt: de bankdirecteur Borghetti werd op weg naar zijn werk in de schouder geschoten. De 54-jarige Borghetti raakte niet ernstig gewond bij het incident, dat zich afspeelde toen hij met zijn auto bij een stoplicht stond. perkter hulpmiddelenpak ket dan de ziekenfondsen. Door de uitbreiding wordt de verstrekking van kunst- en hulpmiddelen aangepast aan de medische en technische vooruitgang van de laatste jaren. Het zou ook mogelijk moeten worden om daar voor in aanmerking ko mende artikelen niet in ei gendom aan de verzeker den te geven maar in bruik leen. Verder stelt de raad een beperking van de eigen bijdragen voor. Minister Van der Klaauw (Buitenlandse Zaken) tijdens het neutronenbomdebat in de Tweede Kamer. Links van hem zijn collega Kruisinga van Defensie. Die hoge huurverhogingen zouden nodig zijn om de scheve verhoudingen tussen huren van gelijkwaardige huizen (qua woonkwaliteit) versneld recht te trekken. Op dit moment bedraagt het maximale huurverhogingspercentage (inhaalpercen- tage) 11 procent. Brokx liet weten dat hij beslist geen zware algemene huurverhogingen in de zin heeft. Ook na lang aandringen van Van Dam wilde Brokx zich echter niet uitlaten over de vraag of het inhaalpercentage bo ven de genoemde 11 procent zal uitkomen. Brokx kondigde aan nader te bezien of huizen met gezien het wooncomfort te lage huren, sneller dan Van Dam voorstond, gelijkgetrokken kunnen worden met de huren van vergelijkbare huurhuizen. Bij de behandeling van de Huurprijzenwet zal de staatssecretaris concrete voorstellen rond het aanpassingspercentage en de cri teria die daarbij worden gehanteerd, be kendmaken. Van Dam had het inhaalpercentage on der zijn bewind gekoppeld aan het trend matige huurverhogingspercentage dat voor het merendeel van de huurwoningen van toepassing is. De 11 procent was ge koppeld aan de gewone huurverhoging van 7 procent. Dit jaar is de werkelijke huurverhoging door een verschuiving van de ingangsdatum van 1 april naar 1 juli slechts 5,25 procent. Indien dit percentage ook voor 1979 zou gelden en het inhaalper centage niet wordt verlaagd, zouden de huurders van woningen met een te lage huur toch sneller op het peil zitten van de huren van gelijkwaardige huurwoningen. Den Uyl constateerde, bij interruptie, dat minister Kruisinga de opvattingen van de WD-defensiespecialist afwees. En na herhaald aandringen op duidelijkheid door de oud-premier en Brinkhorst, kwam minister Kruisinga tot de opmerking dat in beginsel in de uitspraak opgesloten lag dat Nederland zich er voor zal inzetten om de aanmaak en de invoering van de N-bom te voorkomen. Minister Kruisinga ging niet in op de vraag van Den Uyl, wat hij dan voor bezwaar had tegen de motie van PvdA, PPR en D’66, die eerder door Van der Klaauw was ontraden. De CDA-Tweede-Kamerfractie heeft gistermiddag kort over de regeringsver klaring vergaderd. Uitgebreid overleg in de fractie zal dinsdagmorgen plaats vinden. AMSTELVEEN (ANP). Een meerderheid van de Ziekenfondsraad heeft gis teren besloten, de regering uitbreiding van het pakket „kunst- en hulpmiddelen” (prothesen, boortoestellen, orthopedisch schoeisel enz.) te adviseren, alsmede van dit uitgebreide pakket een AWBZ-verstrekking te maken. Door de overheve ling naar de AWBZ (een volksverzekering) wil men meer rechtsgelijkheid be reiken. Verschillende par ticuliere verzekeraars ver goeden nu namelijk een be- Driekwart van de door het NIPO onder vraagde Nederlanders is van plan op 29 maart zijn stem uit te brengen voor de verkiezing van Provinciale Staten. Dertien procent wist nog niet zeker of de gang naar de stembus gemaakt zou worden en zeven procent weet al zeker dat ze niet gaan. Vijf procent van de ondervraagden had geen mening. In totaal werden voor de enquête door het NIPO eind januari 1045 mensen ondervraagd. 55 procent van hen wist dat op 29 maart verkiezingen voor Provinciale Staten worden gehouden. 45 procent wist dat niet. De bestuurder van een dienstauto van de PTT, de 40-jarige J. Zwagerman uit Scha- gen, is gisteren in Schagen bij een botsing van zijn auto met een trein zwaar gewond geraakt. Het ministerie van Justitie heeft een van de 182 Marokkaanse hongerstakers, die nu bij de Raad van State proberen een verblijfsvergunning voor Nederland te krijgen, toegestaan hier te blijven. Volgens mr. S. de Laat, de Utrechtse advocaat van de man, heeft het ministerie dit besluit genomen op humanitaire gronden, het geen zoveel betekent als dat de man ge vaar loopt als hij naar zijn land terugkeert ■c -s Overheveling van het huidige pakket naar de AWBZ, waardoor het van toepassing zou worden op de hele bevolking, zou het AWBZ-fonds 162,7 mln gaan kosten. De verzeker den zouden zelf 103,48 mln betalen. a £2 4 6 6 5 9 4 7 8 4 10 4 6 10 2 11 10 3 5 -23 1 -2 -3 12 1 9 5 8 10 -3 14 -9 9 6 k

Haarlem's Dagblad | 1978 | | pagina 2