Nieuw bemiddelingsbureau zoekt voetballers voor Amerika Ministeries stellen onderzoek in Proftour Nederland Kansen op promotie in Kings-cuptoernooi vrijwel verkeken grotendeels „rond Kritiek op Tenmann neemt toe VAN DER SMISSEN EVENAARDE RECORD Van Kessel op nieuwe motor Ickx terug in formule 1 AMERIKA- toro-lotto WICKHAM ZWOM WERELDRECORD KLM Thuis in de lucht. Dl De Vries ambieert voorzittersfunctie SPORT 19 7 8 FEBRUARI VRIJDAG 24 e u I 1 BOEK BU UW KLM-AGENT. GRATIS BROCHURE. i COUPON. I Naam J Straat TIEN 1 27-29 Theo Kinsbergen EDERLAAG ENNISTEAM Louk Sanders speelde erg geconcentreerd in zijn partij tegen Jan Kodes. JAN PREENEN Josh Tenmann (Van onze sportredactie) Stuurt u mij de 496,1110 WG Amsterdam. HD te i ian na en, ot d 6,-*. (Van onze sportredactie) E AMSTERDAM. Na bijna zes uur heeft het Nederlandse tennisteam Tsjechoslo- wakije alsnog voorrang moeten verlenen 'op weg naar de eerste divisie van het toernooi om de Kings-Cup. In het Frans btten-stadion in Amsterdam verloor Ne derland. dat afgelopen zondag de eerste ontmoeting tegen Denemarken had ge wonnen, de tweede promotiewedstrijd met 2-1. Zonder Tom Okker, die op 17, 18 en 19 maart in Praag wel zal meespelen in de Davis Cupwedstrijd tegen de Tsjecho- slowaken, bleef de spanning lang gehand haafd. De advertentie, die gistermorgen in een landelijk ochtendblad stond. ontbrekende punt zou moeten scoren, dat was verkeerd, daardoor ging ik ook in de fout”. De doorbraak werd er door uitgesteld tot de zesde game, waarna Sanders de winst veiligstelde via de cijfers 6-3. San ders, die van plan is dit jaar in wat grotere toernooien uit te komen (onder meer in Parijs) had daarmee bewezen mentaal sterker te zijn dan bijvoorbeeld Rolf Thung, die evenals in de voorgaande inter lands tegen Portugal, Monaco en Dene marken de plaats innam van de met een polsblessure tobbende Wouter Fok. Thung werd geconfronteerd met Jiri Hrebec, die in oktober van het vorig jaar in de eerste ronde van de Australische Indoorkampioenschappen in Sidney nog met 6-4, 6-3 werd verslagen door Sanders. En de man die de mogelijke oorzaak zal zijn is geen schaatsenrijder, maar trainer Josh Tenmann. Zijn positie namelijk wordt door de Noorse „Essen” Stensen, Storholt, Stenshjemet en Sjöbrend aange vochten. Volgens dit viertal is het leider schap van Tenmann zeer discutabel ge worden. Sten Stensen, de oudste van het viertal en verreweg de rijder met de mees te ervaring wilde nauwelijks iets loslaten- over de juiste toedracht. Toch zei hij: „Ook in Noorwegen zijn we wat de samenwer king betreft afgegleden. De groep verwijt Tenmann dat hij hen te kort houdt. Nee ik praat niet over een mogelijk ontslag van hem. We wachten eerst het WK af.” Het rumoer dat in Noorwegen is ont- MIJDRECHT. Het directoraat-generaal van het ministerie van Sociale Zaken gaat in samenwerking met het ministerie van Justitie een onderzoek instellen naar de activiteiten van het dezer dagen opgerichte bemiddelingsbureau K S Partners hip. Dit bureau roept via een advertentie beroeps- en amateurvoetballers op, die gedurende de maanden april tot en met augustus onder contract willen staan van een Amerikaanse voetbalclub. De ministeries willen nagaan of de werkzaamheden van het nieuwe bureau in strijd zijn met de wet op de arbeidsbemiddeling. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan zal de officier van justitie worden gevraagd K S Partnership te vervolgen. De oprichting van het nieuwe bemiddelingsbureau werd gisteren via een adverten tie bekend gemaakt. K S Partnership staat onder leiding van Theo Kinsbergen, directeur van Kinzo en sponsor van de gelijknamige basketbalvereniging, en Bert Spaak, uitgever van de inmiddels opgeheven bladen „Sport" en „Spits”. Kinsbergen: „Via de basketbalsport heb ik erg veel relaties in Amerika. Er is in dat land een grote behoefte aan goede voetballers. Om mijn vrienden in Amerika te helpen, ben ik dit nieuwe bureau begonnen.” Thung leek die prestatie te gaan kopiëren, toen hij na een achterstand van 4-2 de eerste set met 7-5 won. Hrebec, de num mer 64 van de wereld, kwam echter goed terug. Op een eerste doorbraak van de Tsjechoslowaak had Thung, die aanvan- staan is niet geheel nieuw. De zestiger Tenmann die er de laatste jaren voor heeft gezorgd, dat Noorwegen zich ontworstelde aan de macht van Nederland en met een vrijwel nieuwe generatie op de proppen kwam Sjöbrend, zijn eigen pupil, Stor holt en Stenshjemet heeft intern al eerder kritiek gekregen. Die kritiek kwam uit de hoek van de clubtrainers. Tenmann zou volgens deze trainers geen enkel oog meer hebben voor de jeugd. Slechts zijn viertal telde. 40 51 60 60 60 53 60 60 36 60 40 36 60 56 60 54 60 42 60 60 60 32 37 37 63 63 78 78 53 53 61 61 41 41 10 7 9 9 10 11 8 8 8 7 7 7 6 5 6 6 5 7 6 5 4 5 4 8 5 7 6 8 7 7 7 7 7 7 7 1 545 1.072 1.011 0.897 1.272 0 990 0.971 0.677 0.844 0 820 0.816 0 644 1.621 0.972 0.952 0.888 0.769 0.692 1 132 0792 0.983 0983 1 463 0 780 1.22.4 0 734 1.500 1.000 BRISBANE. Tracey Wickham heeft gisteren in Brisbane een nieuw wereldre cord gezwommen op de 800 meter vrije slag. De Australische kwam tot een tijd van 8.30.53, waarmee zij het bestaande record van haar landgenote Michelle Ford (8.31.30) verbeterde. kelijk opviel door een goede service nog wel een antwoord, op de tweede niet: 5-7. In de derde set speelde Hrebec min of meer zonder tegenstander en won hij zo als hij wilde met 6-3. Mocht de kernploeg van de Noren ook uit elkaar spatten, dan kan dit mogelijk catastrofale gevolgen hebben voor het internationale schaatsen. Wie blijven dan nog over? Slechts een Heiden en Marts- joek mag men in de toekomst nog als serieuze kandidaten zien voor een Euro pese of wereldtitel. Verkerk: „Als deze vier zouden stoppen betekent dit de dood steek voor het schaatsenrijden. Het lijkt wel of het zo moet. We moeten door een diep dal. Daar ben ik van overtuigd.” De VVCS betreurt de oprichting van het bureau. Jansen: „Het Nederlandse voetbal is hiermee niet gediend. Alle betrokkenen zullen spoedig rond de tafel moeten gaan zitten om deze merkwaardige ontwikkeling tegen te gaan.” De VVCS zal de oprichting van het bureau ter sprake brengen in de vergadering van de stichting Arbeidszaken. BRUSSEL. De 33-jarige Jackie Ickx keert na een pauze van een jaar terug in de formule-1-racerij. De teamdirekteur van Ensign, Mo Nunn, heeft de Belgische auto coureur gecontracteerd voor de resteren de veertien formule-1-races van dit sei zoen. Ickx neemt de plaats in van Danny Ongais De 35-jarige coureur van Hawaii is door Nunn aan de dijk gezet wegens te leurstellende prestaties. Jackie Ickx reed op 22 mei 1977 zijn laatste formule-1-race in Monaco. Sedert zijn debuut bij de grote prijs van West Duitsland in 1966 won de Belg dertien races in de formule 1. Dit voorjaar er even tussen uit. Een snoepreisje naar Lissabon. U ziet, voor het geld hoeft u ’t niet te laten. GOTHENBURG (ANP). Eensgezind draaien ze hun rondjes. De telgang wordt door niemand verstoord. Een hecht gezel schap zo te zien op het kunstijs van Ullevi. Maar schijn bedriegt, want met de rust die zo op het eerste oog zou heersen in de Noorse schaatsploeg, is het slecht gesteld. Ook de Noren hebben hun problemen. Voor Egbert van ’t Oever barstte de bom zondag, binnenkort zijn de Noren aan de beurt. 12 10 10 8 7 6 6 6 4 2 1 0 69 69 54 54 47 47 41 41 0.869 0.579 0.944 1.111 1.276 1.276. 1.292 1.463 Kinsbergen ontkent niet, dat hij aan arbeidsbemiddeling doet. „Natuurlijk doe ik dat”, zegt hij, „maar je moet het wel positief benaderen. Ik beschik over de relaties om voetballers aan een goede baan in Amerika te helpen. Daar zijn zowel de spelers als de Amerikaanse clubs mee gebaat. Als de wet mij verbiedt mensen te helpen, dan vind ik dat de wet niet deugt. De spelers beschikken zelf nu eenmaal niet over de contacten om in Amerika aan de slag te kunnen.” Inmiddels heeft de oprichting van het nieuwe bureau opschudding veroorzaakt bij de KNVB en de spelersvakbond WCS. De voetbalbond gaat zich op korte termijn beraden over de stappen, die tegen het bureau ondernomen moeten worden. „We weten nog van niets”, aldus de voorlichter van de KNVB, „maar het is duidelijk, dat aan deze kwestie de nodige aandacht geschonken zal worden.” De KNVB dient de belangen van de clubs te behartigen en het ligt voor de hand, dat de clubs bezwaren zullen aantekenen tegen een eventuele uittocht van Nederlandse voetballers naar de Verenigde Staten. Ook Karei Jansen, secretaris-generaal van de WCS, is allerminst gelukkig met de oprichting van K S Partnership. „Dit bureau is te vergelijken met Inter Football, dat zich volgens een uitspraak van de rechtbank schuldig maakt aan arbeidsbemidde ling. Of dat met het nieuwe bureau ook het geval is, weet ik niet. Het is de vraag of er tussen de Verenigde Staten en Nederland een overeenkomst bestaat, die over dit soort zaken handelt”, aldus Jansen. 3441 :-4551 5-3141 575 Voor Kees Verkerk, de coach van de Zweden die nog altijd in Noorwegen woont was dit gegeven allerminst nieuw. „Er broeit iets in Noorwegen. Dat is juist. Finn Hodt, de trainer van Stensen is de eerste geweest die openlijk Tenmann is afgevallen. Volgens mij kan het niet lang meer duren. De jongens pikken zijn autori taire gedrag ook niet meer. Vorige week kwamen de eerste kritieken goed los. Ten mann verbood ze aan wedstrijden deel te nemen, toen hij hoorde dat ook Heiden zou verschijnen. Langzamerhand is men Ten mann met zijn angsten beu. De goede man ziet slechts deze vier en zijn bloedeigen dochter. Voor de anderen haalt hij zijn schouder op. Hij bekijkt ze niet eens. Ik verwacht zeer binnenkort een explosie. Alleen bewaren de Noren dit voor na het WK.” -AD Vlij het bezin ma B (Van onze sportredactie) HAARLEM. De ex-wereldkampioen motorrace op de weg, Henk van Kessel, zal dit seizoen uitkomen op een Sparta-motor- fiets. Nederland dreigde in de 50 cc-klasse na jarenlange overheersing op het tweede plan te raken, omdat de beste technici naar het buitenland zijn vertrokken. Van Kessel heeft nu in samenwerking met ingenieurs van de bromfietsenfabriek een nieuwe machine ontwikkeld, waarmee hij samen met enkele andere Nederlandse motorcoureurs aan Grand Prix, meetel lend voor het wereldkampioenschsp, gaat deelnemen. P.S. Ook echt», dure op m«t de mensen gulden werkt, onderhandelt met een aan tal merkenteams. Volgende week wordt beslist over de deelname van Jet Star Jeans. Na de serie van 11 in de elfde beurt - Ceulemans en Bitalis hadden met een se rie van tien de hoogste reeks achter hun naam - had Van der Smissen al een riante marge (21-6). Regel matig bouwde hij die voor sprong daarna uit en na 27 beurten was het verschil (45-25) voor Bitalis eigen lijk al niet meer te over bruggen. De temperament volle Fransman moest noodgedwongen vanaf zijn stoel toe blijven kijken. Voortdurend trok hij de aandacht met opzichtige gebaren en af en toe leek hij zelfs spontaan in tranen uit te barsten. Maar zijn eindelijk losgeslagen te genstander bleef ijzig kalm onder de monoloog van de komische Fransman. Na twee poedels mocht hij in de 37ste beurt zijn derde winstpartij bijschrijven. 7 Stand na zes ronden 1. Ceulemans 2. Dielis 3. Scherz 4 Müller 5. Bitalis 6. V d Smissen 7. Thögersen 8. Sögaard 9. Noren 10. Oddo 11. Rico 12. Vinagre Lissabon is een schitterende stad waar veel te zien en te genieten valt. Ga slenteren door de eeuwenoude moorse wijk Alfama, rondneuzen op de beroemde rommelmarkt, genieten van een cerveja (Portugees biertje) en daarna smullen in een gezellig fado-restaurant. Heerlijk! *t/m 22/3-78. Daarna 8 dagen v.a. 590,-. U herkent’m aan het KLM-uithang- bord. Hij is uw vertrouwde adviseur en de meest ervaren man om uw uitstapje naar Lissabon te regelen. De KLM heeft een speciale brochure samengesteld voor korte reizen naar Lissabon, Istanboel, Rome, Wenen, Parijs en Londen met alle informatie en talloze tips. Ga ’m halen bij uw reisbureau óf KLM-kantoor öf stuur de coupon in. I VIJFDE RONDE: V d Smissen 60 Sögaard Oddo Müller Noren Bitalis Dielis Thögersen Scherz Vinagre Ceulemans Rico DEN HAAG. De toto van de afgelopen zondag, met twaalf vervangende uitslagen door een team van onbekende deskundigen samenge steld heeft 5.465 eerste-prijswinnaars opgele verd, die elk 34,60 ontvangen. Lotto nummer zeven kent één winnaar, die de bruto som van ƒ641.852,90 opstrijkt. Uitslag lotto 7 (19 februari). In deze lotto vielen 16.685 prijzen. Inleg. ƒ3.659.492,00, Prijzenbe- drag. 1.771.721,07. Ie prijs: 1 winnaar die bruto ƒ641.852,90 ontvangt. 2e prijs: 2 winnaars die elk bruto 86.912,90 ontvangen 3e prijs: 160 winnaars die elk bruto 1.629,60 ontvangen. 4e prijs: 7162 winnaars die elk ƒ48,50 ontvangen. 5e prijs: 9360 winnaars die elk 37,10 ontvangen. Uitslag toto 7 d.d. 19 februari 1978. In deze toto vielen 42.927 prijzen. Inleg: 693.971,00. Prij- zenbedrag. 329.636,23. Door het enorm grote aantal derde-prijswin- naars daalde het prijsbedrag onder de 2,50. Het bedrag van de derde prijs kan daarom niet worden uitgekeerd, maar komt voor de helft bij de eerste prijs. De andere helft gaat naar de tweede prijs. Ie prijs: 5465 winnaars, die elk 34,60 ontvangen 2e prijs: 37.462 winnaars die elk 3,70 ontvangen DORDRECHT. Nico de Vries wil niet op de achtergrond raken in de nationale wielerwereld nu zijn Frisol-profploeg niet meer bestaat. Mede daarom heeft hij zich naast waarnemend voor zitter Ir. J. K. Hylkema kandidaat gesteld voor de vakante voorzittersfunktie in de Wielerunie. De Vries is van plan reclame voor zichzelf te maken. Daartoe heeft hij de vertegenwoordigers van de districten uitgenodigd voor een bijeen komst op 9 maart te Bunnik. „Ik ga inderdaad", zei De Vries „een verkiezingscampagne voor mij zelf op touw zetten. Kort maar krachtig Een avond slechts, dan kan ik ze precies vertellen wat mijn plannen zijn als ik voorzitter zou worden. Ik ambieer die functie werkelijk, daar maak ik helemaal geen geheim van en ik meen dat er wat moet veranderen binnen de bond” Van der Smissen heeft met de winst op Bitalis eveneens zijn kansen op uitzending naar het wereld kampioenschap gaaf weten te houden. Want na zijn eerste gewonnen duel, woensdagavond laat tegen Dieter Müller, zette hij ook in de vijfde ronde zijn op mars voort, door een over winning op de houterig spelende Deen John Sög aard. Tegen Bitalis echter kregen de hooguit vijftig toeschouwers voor het eerst de echte Christ van KOPENHAGEN. In een vorstelijk gespeelde partij heeft Christ van der Smissen gisteravond in Kopenhagen in zijn duel met de Fransman Richard Bitalis het Nederlands re cord partijgemiddelde geëvenaard. Na een sub lieme start, waarin Christ „en passant” de tot nu toe hoogste serie van het toer nooi liet noteren, speelde hij uit in 37 beurten, een resultaat dat Rini van Bracht in 1972 een natio naal record opleverde. In de advertentie zegt Kinsbergen samen te werken met een van de grootste Amerikaanse bureaus’ „U hoeft alleen maar goed te voetballen. Wij zorgen voor de reis, de woning, de auto en de contracten met de Amerikaanse clubs”, aldus de tekst van de advertentie. Ook roept Kinsbergen „talentvolle amateurs, die in de hoofdklas- se nu al een aardig zakcentje verdienen” op. De advertentie heeft volgens Kinsbergen een groot aantal reacties opgeleverd. „Hoeveel het er precies zijn, weet ik niet. Duidelijk is in ieder geval wel, dat veel voetballers in Amerika willen spelen. Ook spelers van vooraanstaande clubs uit de eredivisie hebben interesse.” MverttaUes) Bert Spaak en Theo Kuwbergen kunnen II alles bieden “at U nodig beeft als beroepsvoetballer in W(j zoeken contacten en contracten met talentvolk voetballers, die in de maand Blaart een trainingskamp willen bezoeken in CaliforniaxrfFlood*, waar de zon altHd schijnt. VortMHé* the v«h Bpffl «ot w rttt augustus wfflen spelen in de Verenigde Staten Dankzij onze samen werking met een van de grootste Amerikaanse buro’s kunnen wji Uw Amerikaanse verblijf compleet bege leiden. U hoeft alleen maar goed te voetballen. Wy zorgen voor de reis, de woning, de auto en de con tracten met de Amerikaanse clubs. Talentvolle ama teurs, die in de hoofdklasse nu al een aardig zakcentje verdienen en (jeugd)spelers van de profclubs kunnen onderstaande bon insturen naar. KAS partnenhip/Postbua 95/Mijdrecht tel. 02979 - 5051 tijdens kantooruren (Van onze sportredactie) DORDRECHT. In de voorbereidingen op de „Proftour Nederland” hebben de organisatoren een voorsprong van drie maanden. Het aantrekken van sponsors, het vinden van etappeplaatsen en het con tracteren van ploegen voor het evenement dat van 14 tot 19 augustus wordt gehou den, levert geen problemen meer op. John Uylen, penningmeester in het stichtingsbe stuur zegt: „Onze Proftour is een begrip geworden. Wij zouden de wedstrijd zonder enige moeite twee of drie dagen langer hebben kunnen laten duren. Enkele comi tés die graag een ritaankomst voor hun rekening hadden genomen, hebben wij moeten teleurstellen. Zo groot was de keuze”. De „Proftour Nederland” zou in 1978 tóch een dag langer hebben geduurd in dien er toestemming was verleend door de AIOCC. Deze „Vereniging van Organisa toren van Profwedstrijden” is echter ge- ‘bonden aan voorschriften dat een etappe- wedstrijd als de Proftour, de proloog niet meegerekend, slechts vijf dagen mag om vatten. Voor het jaar 1979, als de Neder landse ronde-nieuwe-stijl het eerste lus trum viert, is een uitzondering gemaakt. Nijmegen is de stad waar de Proftour van start gaat. Op maandag 14 augustus vindt er de proloog plaats; een individuele tijdrit over twee kilometer. De traditie dat aansluitend een criterium (80 km) wordt verreden waarvan de uitslag niet meetelt voor het klassement van de etappekoers, blijft gehandhaafd. Na deze proloog zal Nijmegen op dins dag 15 augustus, de karavaan zien vertrek ken, richting Heerenveen, via een korte aanloop door Duitsland. Afstand van de rit: 200 kilometer. Premier van Agt lost in de Keizer Karelstad het startschot. Na de etappe Heerenveen-Heesch (225 km) komt de „Proftour Nederland” in Limburg. „De etappe Heesch-Maastricht over 215 kilometer wordt de koninginnerit”, voor spellen de organisatoren. In het traject zijn onder meer de Adsteeg, Cauberg en Keu- teberg opgenomen. Maastricht-Zevenber- gen (190 km) en Goes-Goes (100 km) vor men nog niet het sluitstuk. Dat wordt namelijk, enkele uren na de tocht door midden-Zeeland, de ploegentijdrit over 15 kilometer in Goes. Om te voorkomen dat (zoals verleden jaar op weg naar Heerler- heide) tientallen kansloze renners de strijd staken, is bepaald dat de ploegentijdrit meetelt voor de ploegen- en individuele klassement. Bovendien is de tijd van de vierde renner beslissend. Tien ploegen van acht renners komen in actie. De deelname van TI Raleigh (met onder meer Raas, Kuiper en Knetemann), Flandria (o.a. Maertens), Bode (Cees Bal) en Lejeune (Fedor den Hertog en Theo Smit) staat reeds vast. De stichting die met een budget van 400.000 iNaam Adres Woonplaats I Leeftijd 1 I Clubs I I Telefoon ’s avonds tussen 7 en 9: Eerstvolgende wedstrijden op de volgende data 1 en plaatsen: mtndw dure prtrf» rijn welkom. Neem conaci die weten wit akendoen in Amerika betekent (ADVERTENTIE) 6DAGEN LISSABON PER KLM INCL. HOTEL v.a.452 49 49 40 40 ZESDE RONDE V d Smissen 60 Bitalis Noren Müller Oddo Sögaard Dielis Vinagre Rico Scherz Ceulemans Thögersen Na een nederlaag van invaller Rolf ;H.Thung tegen Hiri Hrebec verraste Louk /■Sanders de nummer eén van Tsjechoslo- ■wakije Jan Kodes. waarna het dubbelspel Hde beslissing moest brengen Daarin wis ■ten Thung en Sanders onder meer met twee setpoints in de eerste set geen raad, H waarna ze met 7-6 (tiebreaker) en 6-1 van S|^HKo<ies-Hrebec verloren Tsjechoslowakije. dat dit seizoen voor het eerst aan het Kings-Cuptoernooi deelneemt, kan door Nederland alleen nog van promotie wor den afgehouden als Denemarken zondag in Praag met 3-0 of 2-0 wint. De mogelijk heid daarop is echter zuiver theoretisch. Louk Sanders heeft in Amsterdam de rol overgenomen die voor Tom Okker was gereserveerd. De nationale kampioen re kende met bij vlagen knap spel af met Jan Kodes en deed daardoor Okker vrijwel vergeten. De op zijn retour zijn Nederlan der voelde er niets voor om aan te treden voor de beslissende ontmoeting in de pro- motiecompetitie van de Kings Cup. Hoe wel hij ongeveer twee weken in Nederland is ging Okker niet in op uitnodigingen van medespelers, tennisbond en interim- bondscoach Fred Hemmes, met als argu ment dat hij de afgelopen maanden inten sief heeft getennist in Amerika en daar door hard toe is aan rust. Sanders stond bij die tegenvaller echter niet te lang stil, accepteerde dat hij als eerste enkelspel- speler zou moeten aantreden en begon aan het werk onder het motto „maken wat er van te maken valt”. In de praktijk bleek dat meer dan ver wacht. De 27-jarige Leidenaar stelde zich aan Kodes voor met twee aces en bleef ook daarna associaties oproepen aan de partij en in 1977 tegen Okker en de Chileen Jaime Fillol, in het World Star tennistoer nooi, zijn beste partijen op overdekte ba il®. De 31-jarige Kodes mag dan nog nadrukkelijker dan Okker op zijn retour zijn (de Wimbledon-kampioen van 1973 is inmiddels naar de 39e plaats op de werel dranglijst afgezakt), een feit is dat hij tegen de veel soepeler bewegende Sanders geen kans kreeg iets van zijn glorieuze verleden te laten herleven. Kodes, die sinds zijn grote succes in Londen alleen een toernooi heeft gewonnen in Madrid in 1975 en dit jaar zelfs min of meer in de anonimiteit is verdwenen, maakte een houterige indruk tegen een bij vlagen su perieure Sanders. De op de 99e plaats van de ATP-lijst vertoevende Nederlander hield zich vooral in de eerste en derde set goed aan de met Hemmes uitgestippelde tactiek. Die kwam erop neer, dat geprobeerd zou worden Kodes niet het initiatief te laten nemen en hem bovendien te confronteren met zijn Wakke punt, de forehand De zelfverze kerde Sanders die zich niet uit zijn concen tratie liet halen door vele dubieuze beslis singen, bewoog zich veel sneller over de baan, durfde meer risico te nemen en viel niet alleen op met een goede service, maar ook met een geweldige spreiding en een opvallende koelbloedigheid op momenten dat dropshots of dropvolleys moesten wor den af geleverd. Onder meer via twee lovegames trok Sanders in 25 minuten de winst in de openingsset naar zich toe. In de tweede reeks liep Kodes aanvankelijk weg tot 5-2, waarna Sanders nog een tiebreaker wist te forceren, die hij uiteindelijk met 6-4 ver loor. In de beslissende derde set had San ders het alleen in de openingsfase nog even moeilijk. „Toen ik al vrij snel de kans kreeg om door de service van Kodes te breken had ik gewoon moeten doorgaan, zoals ik tot dan toe had gedaan. Ik ging echter lopen nadenken hoe ik nou het der Smissen te zien. Met een uitzonderlijke precisie caramboleerde de Braban der al in de openingsfase van zijn partij een belang rijke voorsprong bij elkaar. Stuurt u mij de brochure „Europese Steden’! Plaats In een ongefrankeerde open envelop I opsturen naar KLM Nederland, Afd.SPL/UC, Antwoordnummer 4Q6 1 1 1 0 WG A mdprdnm -

Haarlem's Dagblad | 1978 | | pagina 35