statcnverkiczi Verkiezingsbijeenkomst D’66 geen Redelijk Alternatief mode Hoofdstraat winkelerf VERDEELDHEID OVER PLAN VERPLEEGHUIS COMMUNISTEN CLAIMEN EEN GEDEPUTEERDE I 1 w k SM I B 1 ,1 Politieke praatjes KI 1 c/) --Wh? i I i UwKeukenpartner in Haarlem s 8 o s 8 o s MH 19 7 8 15 MAART REGIO 1 6 r GEMEENTE EN ONDERNEMERS IN PRINCIPE AKKOORD IU IJ en ust m I O S 2 l VEILIGE AANPASSING VAN KONTAKTLENZEN ONDER TOEZICHT VAN OOGARTSEN KENNEMER INSTITUUT VOOR KONTAKTLENZEN ’4 Meer dan 40 vestigingen door heel Nederland. DONDERDAG HILLEGOM. Hillegom verwacht in de nabije toekomst een groei van de verkeersproblemen. Wanneer de geprojecteerde weg van Nieuw-Vennep naar Hillegom gereed is, zal de druk op de bestaande Leidse- en Haarlemmerstraatweg toenemen, is de verwachting. Bin nenkort zullen de Hillegomse gemeentebestuurders hierover met de provincie gaan praten. - (Van onze streekredaktie) HOOFDDORP. Een Redelijk Alter natief voor ver kiezingsbijeenkom sten kan die van D’66 gisteren in Hoofddorp nauwe lijks genoemd wor den. Buiten de orga nisatie en enige vas te aanhang was er hooguit een tiental belangstellenden opgedraafd om vier Statenleden een fo rum te zien vormen. Het werd een ver schrikkelijk tam op treden van de heren J. Achterstraat (CDA), H. van Leeu wen (PvdA), J. de Lange (D’66) en H. Alma (VVD). Ze vlo gen elkaar niet in de haren en hun mager gehoor legde hun evenmin het vuur na aan de schenen. Nee, dan toch liever maar een lekkere verbale knokpartij. x - UJ co S Al öt' t w'” v F I (ADVERTENTIES) Voor afspraken: <r J ACHTERSTRAAT voor inlichtingen: ïS- De Hoofdstraat in Hillegom erbaai Mk ..y itn merkelijk is dat Hillegom een stuk van het tracé van de weg die SW 1 bij De Zilk met de randweg om Haarlem moet verbinden, van de kaart heeft gepoetst. In het uiterste noord-westen van Hillegom zou die provinciale weg binnen de gemeen tegrenzen komen. De aanleg ervan laat het verkeer niet helemaal uit de Hooid- straat worden geweerd. Wel wordt het genoodzaakt om stapvoets te rijden. Het aantal parkeerplaatsen moet drastisch worden ingekrompen. Op drukke winkel tijden zou de straat wel volledig voor het verkeer kunnen worden grsloten. In elk geval zal de NZH-bus een andere route moeten kiezen. Wethouder Van der Laan noemde het gisteravond tijdens een commissieverga dering noodzakelijk dat er maatregelen worden getroffen. De nieuwe weg zal uit- MARIASTICHTING, tel.319110, afd oogheelkunde DIACONESSENHUIS, tel. 319310, afd. oogheelkunde TELEFOON: 023-321760 (alle dagen, behalve maandag) Lid van de ANVC Alle maten vanabel neer het de provincie ernst is met het wegenplan, kan zij het bestemmingsplan van Hillegom alsnog wijzigeff. Voor even tuele schadeclaims kunnen de beide bol lenboeren dan in Den Haag terecht in plaats van bij de gemeente. Aan een groot aantal wensen van de indieners van de 87 bezwaarschriften te gen het plan landelijk gebied is de gemeen te inmiddels tegemoet gekomen. Dat houdt onder meer in, dat het gebied dat per se open moet blijven, kleiner is geworden. B. en W. hebben de Hyacinthenlaan „opgeof ferd”. Aanvankelijk wilden ze ook langs deze laan geen bouw van bedrijven of woningen toestaan. Nu is die mogelijkheid er echter wel. Alleen de Veenenburgerlaan en de zuidkant van de Pastoorslaan wor den nu nog als „open” aangemerkt. De gemeente blijft zich verzetten tegen plannen voor villabouw in het landelijk gebied of tegen de vestiging van detailhan del, industrie en andere bedrijven in bol lenschuren. Bezwaarschriften die daarop zijn gericht, worden niet gehonoreerd. (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM. Met ruim veertig win keliers in de Hoofdstraat heeft het Hille gomse gemeentebestuur in principe over eenstemming bereikt over de reconstruc tie van de winkelstraat. De ondernemers zullen, zo is de bedoeling, de helft van de kosten voor hun rekening nemen. Geko zen is vooreen volledig nieuwe bestrating van de Hoofdstraat, waarmee ruim een miljoen gulden zal zijn gemoeid. Wethouder Van'der Laan vertelde dit woensdagavond in de commissie ruimtelij ke ordening. Met de verwezenlijking van het plan zou eind van dit jaar al moeten worden begonnen. Het kan dan aansluiten op de werkzaamheden aan het Henri Du- nantplein. De kosten voor de ondernemers zouden worden verhaald via de baatbelas ting die al voor het parkeerplein wordt ingesteld. Volgens het plan dat nu ter tafel ligt, zou Japon in 100° o katoen in een fijne kleur bleu Maten 34 t/m 46. i HAARLEM. De CPN is van mening dat het dagelijks bestuur van de provincie Noord-Holland zo breed mogelijk moet worden samengesteld. Op grond daarvan menen de communisten aanspraak te kunnen maken op een zetel in het college van Gedeputeerde Staten. „De afgelopen vier jaar is aangetoond dat e^n programcollege onnodige hindernis sen opwerpt bij de besluitvorming. De slagvaardigheid van het bestuur wordt erdoor ondermijnd en de bureaucratie vergroot”, aldus de CPN in haar verkiezingsprogram ma. De communisten pleiten voor een college waarin alle grote partijen zijn vertegenwoordigd. Het dagelijks bestuur moet een afspiegeling zijn van de bevolking. den op 21 maart in de aula van het Kennemer Lyceum aan het Stoopplein in Overveen. Lisse. PvdA-wethouder en statenlid Van der Laan uit Hillegom komt 22 maart naar het Poelhuis, Ruishornlaan in Lisse om uit te leggen wat het provinci aal bestuur doet en wat de invloed ervan is op de leefomgeving. Na afloop van zijn uiteenzetting, die om acht uur begint, kunnen vragen worden gesteld. AMe maten vanabel Haarlem: Gr. Houtstraat 180; Winkelcentrum Schalkwijk, Rivièradreef 26; Alkmaar: Laat 161 C/J iony idetn de tracés voor de wegen opgenomen. Op- n met Fabian Heerkens BV.. Stationsplein 64 (parkeergarage om de hoek), tel. 023-314143 Geopend van 0900 17 30 uur Zaterdag van 0900 l700uur BLOEMENDAAL. - De reorganisatie van binnenlands bestuur is een van de onderwerpen die de Amsterdamse wet houder Goekoop zal aansnijden op een verkiezingsbijeenkomst van de WD in Bloemendaal. Hij gaat daarover in dis cussie met het CDA-statenlid mevrouw Bers Lips. De bijeenkomst wordt gehou- Maar goed, door een half uur later te beginnen dan gepland en een lange pauze werd de avond toch gevuld. De heren Provinciale Politici had den eerst hun partijpro gramma’s mogen toelich ten, het liefst voor zover ze betrekking hadden op de Haarlemmermeer. Zo dat de Noron-bouwloka- tie en Schiphol vrij uit voerig aan bod kwamen. ai i X I ca ÜJ Q echter al jaren op zich wachten. Nu blijkt dat twee bollenbedrijven ter plaatse in hun groei zouden worden belemmerd bij opne- Dming van het tracé in het bestemmings- momden op de Leidsestraatweg, die een I plan, heeft Hillegom het weggelaten Wan- extra druk niet kan verwerken. Volgens Van der Laan is het nodig de plannen voor een rondweg te verwezenlijken zodra de Venneper weg wordt aangelegd. Die rond weg sluit aan op de Van de Endelaan, kruist de Veenenburgerlaan en komt ten zuiden van de bebouwing op de Leidse straatweg terug. Daarnaast zou het vol gens de wethouder wel eens nodig kunnen zijn om parallel aan de Wilhelminalaan een nieuwe weg aan te leggen. Het verkeer van en naar De Zilk zou de laan te zeer gaan belasten. Het verkeersvraagstuk kwam gistera vond even ter sprake tijdens dé behande ling van het bestemmingsplan voor het landelijk gebied van Hillegom. Daarin zijn Japon in 100% polyester/ jersey. In de kleuren ecru. camel en brique. Maten 34 t/m 44. 89.- 109.- gisteravond, had liever gezien dat de SVHO een plekje dichter bij Hillegoms dorpskom had uitgezocht. „Maar vanuit Haarlem gezien is het kennelijk een presti ge kwestie. Men wil het zo dicht mogelijk bij Haarlem hebben, in elk geval niet in de kern van Hillegom”. Er is nu sprake van een tijdelijk tehuis, omdat er plannen bestaan een nieuw te huis onder te brengen in een van de Haar lemse ziekenhuizen. Wegens overcapaci teit zou een van die ziekenhuizen moeten sluiten. De Sonnevanck-bestuurder hier over: „Er is nu een enorme prestigeslag gaande tussen de ziekenhuizen. Ze zoeken allemaal naarstig naar mogelijk alterna tief gebruik van hun onbenutte ruimte. Dat gaat allemaal ten koste van de pa tiënten, maar dat schijnt bijzaak te zijn”. nee, nee, tenzijDat betekent in eerste instan tie „nee” tegen een droogmaking, tenzij de fractie van de noodzaak ervan overtuigd wordt. Van Leeuwen zei dat de PvdA zich pas verder wil beraden wanneer de maximum-capaciteit van Schiphol benut wordt. „Blijkt uitbreiding dan nodig, dan zien we wel wat in een aanvullende luchthaven in de Mar kerwaard. Want behoud van de werkgelegenheid in Noord-Holland staat bij ons voorop”. Dus niet naar het Brabantse Din- teloord met die Schiphol- dependance. De PvdA-er kon zich er niet verder druk om maken. „Een uitgroei van Schiphol is nog lang niet aan de orde”. De Nieuwe Liberaal De Lange verklaarde de mo tie van zijn partijgenoot Nijpels in de Tweede Ka mer over het verlenen van de status groeikern aan de gemeente Haar lemmermeer. „De bedoe ling van de motie is dat het rijk grote financiële De gemeenteraad zal daarom op 20 april de knoop moeten doorhakken. Het gaat om een plan van de Stichting Verpleeghuis Haarlem en Omstreken, voor een tijdelijk onderkomen voor 120 geestelijk gestoorde bejaarden aan de Nieuwe Weg. Het bouw terrein is eigendom van het psychiatrische ziekenhuis Vogelenzang, waarmee de stichting samenwerkt. „Een mooi plannetje”, schilderde Van der Laan enthousiast, „met bielzen, fietsenklemmen, bankjes en groen. Boven dien een leuke mogelijkheid om het plein tje rond de pomp mee te pakken. Mis schien kunnen er weer lei-lindebomen in”. Wat de kosten betreft maakt hij zich geen zorgen. Drie ton komt van het rijk, wegens afkoop van de onderhoudsplicht voor de Hoofdstraat. De rest van de gemeentelijke bijdrage zou kunnen worden gedekt uit de opbrengst van de verkoop van de grond onder het voormalige politiebureau. De conservatief Alma deed in een oppervlakkig toespraakje tenminste één duidelijke uitspraak: „De WD aanvaardt geen andere beperking van Schiphol dan door geluidshinder. Geen vijf de baan, behalve als de capaciteit van het huidi ge landingsbanenstelsel onvoldoende is en er geen Markerwaard komt”. Alma toonde zich wel een groot voorstan der van de inpoldering, „niet alleen vanwege de tweede luchthaven, maar ook als compensatie voor de landbouwers die in de Haarlemmermeer hun grond door de Noron kwijtraken”. Dat zouden die agrariërs dus ver moedelijk wel erg op prijs stellen HILLEGOM. De Hillegomse wethouders zijn het niet eens over de plannen voor een tijdelijk verpleeghuis voor geestelijk gestoorde bejaarden aan de noordrand van de gemeente. Wethouder Manshande (Sociale Zaken) wil toestemming geven voor de bouw. Zijn collega Van, der Laan (ruimtelijke ordening) vindt de planologische bezwaren tegen de voorgestelde plek echter zo groot, dat hij het plan afwijst. De derde wethouder, Smits, heeft nog geen standpunt bepaald. In de SVHO is ook de stichting Sonne- vanck vertegenwoordigd, die in Hillegom een tehuis voor demente bejaarden exploi teert. Dat tehuis is verouderd en moet worden vervangen. Sonnevanck, zo vertel de een vertegenwoordiger van de Stichting gisteravond, had liever gezien dat de De christendemocraat Achterstraat sprak uit sluitend over woning bouw in de polder. Een geliefd onderwerp van hem, omdat hij er ook als directeur van het socio grafisch bureau De Meerlanden nauw bij be trokken is. De dikke-si- garenrokende CDA’er meende dat in Noord- Holland gebouwd moet worden in de kleine ker nen, weliswaar op kleine schaal, in de overloopste- den Hoorn, Alkmaar, Purmerend, Lelystad en Almere, in de steden door stadsvernieuwing en uiteraard in de Noron- lokatie van Haarlemmer meer. „Woningbouw be tekent offers brengen”, predikte Achterstraat, „vooral die Noron is een bijzonder grote ingreep in het landschap. Dat houdt niet in dat we de Haarlemmermeer vol bouwen. Het gaat slechts om 700 hectare voor 15.000 woningen. Dat is maar vier procent van de gehele oppervlakte van de Haarlemmermeer. Dat offer zal wel ge bracht moeten worden”. ^Hillegom vreest forse toeneming verkeersprobleem i Nieuw i als de lente I Tijdens een commissievergadering bleek gisteravond dat het CDA geneigd is om ja te zeggen tegen het plan. Het sociale voordeel moet prevaleren, vond Van der Kamp. Immers, de raad moet kiezen tus sen een half ei of een lege dop. De Stich ting Verpleeghuis Haarlem en Omstreken heeft laten weten er niet over te peinzen het tijdelijke tehuis eventueel ergens an ders in Hillegom neer te zetten. De plaatse lijke bestuurders hadden dat graag ge wild. Volgens de stichting zijn de kosten dan echter te hoog en wordt de afstand tot de keuken van Vogelenzang (waarvan ge bruik zal worden gemaakt) te groot. c steun verleent aan de re alisatie van de Noronlo- katie. Dus het geld is niet bestemd voor andere kernen in de Haarlem mermeer”. Een nuttige aanvulling van de D’66- er, omdat men hier en daar op het gemeente huis veronderstelt dat het geld voor alles en nog wat met bakken uit de hemel valt bij het uitrei ken van de groeikern-on- derscheiding. De bebaarde Demo craat pleitte voorts voor stopzetting van het over- loopbeleid. Volgens hem dient de nadruk komen te liggen op de stadsver nieuwing. „De provincie moet de stadsver nieuwing als volwaardi ge bouwlokatie zien. Want zij hechten grote waarde aan het stedelijk milieu. Een verdergaan de verpaupering van bij voorbeeld de Kalver- straat kan alleen maar tegengehouden worden door de leegloop van de stad te voorkomen”, al dus De Lange. Over de NORON zei de socialist Van Leeuwen slechts dat er geen sma keloze nieuwbouwwij ken in het landschap mo gen verrijzen en dat de huizen bestemd moeten zijn voor de mensen met de grootste woningnood. Hij ging dieper in op Schiphol en de eventuele inpoldering van de Mar kerwaard. Een teer punt in de Noordhollandse Statenfractie van de PvdA. Omdat die zowel felle voor- als tegenstan ders telt, is voor het standpunt gekozen: „nee, J. DE LANGE A - I J V. v -

Haarlem's Dagblad | 1978 | | pagina 15