burgerlijke stand zakennieuws examens stad in het kort 379.- Oprichtingsvergadering van een wijkraad Bosch en Vaartkwartier Èg I P&C. Geweldige mode, gezellige sfeer. Peek &Cloppenburg n Deskundigheid Openbare vergadering Wijkraad Leidsebuurt Vrijdag afscheid dr. Van Mansvelt I VA? Rwee voorbeelden uit P&Cs kollektie Irkirk De één is een chique kombinatie van flannel met zwart yelours****De ander is een echte Holthaus***Dus voor wie de kerst met stijl omkleed wil zien... 31 I WO 6 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 7 8 DECEMBER 1 3 WOENSDAG Opening broodzaak Metten 1 -i Flannel pak. Ontwerp: Dick Holthaus. Dubbele rij knopen en haakrevers. HAARLEM (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Ongeveer dertig bewoners uit het Bosch en Vaart kwartier zijn tot de conclusie gekomen, dat er in de wijk behoefte bestaat aan de vorming van een gemeenschappelijke belangengroep. Tijdens een vergadering op woensdag 29 november zagen de aanwezi gen uitsluitend voordelen in het oprichten van een buurt- of wijkraad. Tevens bleek toen, dat in de buurt voldoende zaken leven, die tot het werkterrein van een nieuwe wijkraad kunnen gaan behoren. Hoewel vele aanwezigen zich bereid toonden direct de handen uit de mouwen te steken, vond een niet onaanzienlijke groep het nodig en noodzakelijk eerst de buurtbewoners uit te nodigen voor een oprichtingsvergade ring. De vergadering wordt gehouden op donderdag 14 december in de kantine van de Sancta Maria Scholengemeenschap aan de Van Hogen dorpstraat en begint ’s avonds om kwart over acht. Composé-pak.Vest en broek van grijs QEQ flannel, lasje van zwart velours. 'Miii Of j -w C. Mooij, 95 jr., Saenredamstraat. Met het oog op de feestdagen A 05201-575 (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Vrijdag 15 december neemt dr. J. van Mansvelt afscheid als Dat het Bosch en Vaartkwartier geen grote problemen heeft, blijkt uit een op somming van zaken, waarmee de wijkraad zich zou moeten bezig houden. Op dat -lijstje komen uitsluitend standaard zaken Volgens Frederik Parmentier, die sa men met Frans Pasman deel uitmaakt van de publiciteitscommissie, zijn de ini tiatiefnemers zeer gemotiveerd. „De men sen staan te trappelen om aan de gang te gaan. Het enthousiasme is volop aanwe zig. De voorbereiding loopt op rolletjes. De goede voornemers om in de buurt wat zaken op te rakelen leefden bij sommi ge bewoners al een lange tijd. Hier en daar werden ook wel wat initiatieven ontplooid om bepaalde voorzieningen gerealiseerd te krijgen, maar de meeste activiteiten had den een incidenteel karakter. Tot op een goede dag iemand daar tabak van had en een oproep plaatste in het krantje van de speeltuinvereniging om te bezien of het oprichten van een wijkraad tot de moge lijkheden behoorde. De reactie was over tuigend: dertig bewoners gaven gehoor aan de oproep en, wat belangrijker is, verklaarden zich bereid mee te werken aan het welslagen van de onderneming. viert kerst- daaraan aandacht te besteden", laten zij er onmiddellijk op volgen. De structuur en de werkwijze van de wijkraad staat nog ter discussie, maar volgens Pasman moet de buurt zien te voorkomen, dat het wijkvertegenwoordi- gend orgaan een semi-overheidsgroepje wordt. „Als we niet alles in regels vast leggen zijn we gericht democratisch bezig We kunnen wat dat betreft volstaan met het instellen van werkgroepen en een se cretariaat, dat de lopende zaken coördi neert”, aldus Pasman. Soest en M. J. Mol, W. de Flart en P. de Grooth, J. de Lint en R. van Overzee. H. Cosijnse en C. Meijer, W. J. F. Tax en H. M. Edel, A. J. Liefveld en M. L. Ooster- werff. T. F. Dek en C. M. Borst, J. F C. Akersloot en M. Hoolwerf, E. W. Reynders en J. C. M. Brink. HAARLEM In de Marsstraat 11 heb ben Peter en Bep Metten een broodwinkel geopend. Ter gelegenheid hiervan zijn ei de komende week voor de buurtbewoner! speciale aanbiedingen. 1 HAAI Benneb vat, st« Haarler splitsen lezen d; eind ok toegeno HAA ten aai gaat oi organi.* bestuui (VBZK Maatsc waarbi GEBOREN EEN ZOON VAN: G. A Harff en A. T Boesveld. J. W Koper en D V. Lacourt, H. J. Slenders en J. W. A. Smidt, R. Sharon en N. Terpstra, E. J. M. J. Imanse en J. M. Kuiper, L. J. M. Ridder en M. J. M Kem per, M. B. ter Borg en M. L. A. Neervoort. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: A. M. Voet, V. Gönuülal en F. Demir, J. Voskuyl en W. A. M. Brasser, J. H. van den Bosch en J. W. Wagensveld. ONDERTROUWD: C. Klarenbeek en M. A. Beenders, C. van Eersel en H. J. Drost, M. Aarts en J. M. C. van Zeeland, R. L. de Rooij en M. E. Vos, A. A. Schipper en E. A. Buis, J. M. M. van OVERLEDEN: M. C. Kraaijenhagen-Harfst, 67 jr, Zwit- serlandstraat; M. C. Elferink-Telman, 81 jr., Beukenstraat; H. C. Oosterom-Nor- bart, 81 jr., Schotersingel; M. Kwant, 8 j., Vondelweg; J F. van Mourik, 83 jr., v. Heijthuizenweg; J. Beunder, 58 jr., Boer- haavelaan. GETROUWD: E. J. G. Roest en A. M. Waasdorp, H. A. T. Braber en Y. Vink, J. F. Roetemeijer en W. C. van der Duijn Schouten, K. Schellin- ger en P. A. M. Prins, P. C. Jansen Hen driks en A. Y. Kappen, J. J. Latumahina en J. J. Bernardus, P. Wehnes en T. S. van Kouteren Mr F desgev voelen, ring, 1 VBZK gen. \i discuss voor Si indicat Kennel Het c bouwd verzon gen de richten wel ovt tie- en zaak is vindt, i zich o scheidi voorzit het set Inmi reau e Het we werk 1 bureau niet be Het optimisme straalt ook door in de woorden van Parmentier en Pasman. „In het Bosch en Vaartkwartier is een enorme deskundigheid aanwezig. Dat is een zekere garantie om ons doel, een verbetering van het leefklimaat, te bereiken. Onze buurt kent geen echt nijpende problemen en daarom kunnen we vanuit een gunstige positie werken aan verbetering. Je kunt eigenlijk stellen, dat we in onze buurt een positieve nood hebben”, vertelt Pasmap over de situatie in de wijk. van de verkeersveiligheid, bejaardenhulp, meer inspraak en inzicht in bestemmings plannen, kinderspeelplaatsen. Geen on derwerpen om je over op te winden, geven de heren van de publiciteitscommissie toe, „maar voor de buurt belangrijk genoeg om AMSTERDAM Vrije Universiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid E. V. Knopper te Haar lem. Voor het doctoraal examen economi sche wetenschappen W. F. Kniese te Haar lem. Voor het docoraal examen psycholo gie T. van Vlis te Haarlem. DELFT Technische Hogeschool. Ge slaagd voor het doctoraal examen mijnin genieur G. L. Molenkamp te Santpoort. Voor het doctoraal examen scheepsbouw kundig ingenieur L. Goossens te Heemste de. Voor het doctoraal exampn natuurkun dig ingenieur G. J. Van der Kolk te Benne- broek. Voor metaalkundig ingenieur E. W. Suman te Haarlem. v LEIDEN. Rijksuniversiteit. Geslaagd voor het artsexamen nieuwe stijl P. G. R. M. Hamers te Haarlem. Gevraagd. Speeltuinve reniging Het Paradijsje (aan de Witte Herenstraat) heeft leuke middagen voor •kleuters en tieners georga niseerd. Woensdag 's mid dags is er een kinderinstuif en donderdags is er van twee uur tot half zes een theesoos voor tieners. Om te zorgen dat alles op rollet jes loopt heeft de speeltuin spelletjes (zoals een sjoel bak en een ping-pongtafel) en vrijwilligers nodig. Het bestuur heeft behoefte aan nieuwe mensen en het ge bouw zit te springen om een nieuw verflaagje. Wie helpt? Aanmelding kan bij de Haarlemse Organisatie voor Recreatie, telefoon 320018. Parmentier en Pasman zijn eensgezind van mening, dat de wijkraad geen harde acties moet schuwen, als dat noodzakelijk mocht blijven. Voor de rest moet volgens hen de praktijk het bestaansrecht van de wijkraad uitwijzen. Voorlopig staan zij onbevangen tegenover het wijkvertegen- woordigend orgaan en ze hopen dat de bewoners zelf initiatieven zullen ont plooien. Ze zouden graag zien dat een eerste antwoord daarop wordt gegeven tijdens de oprichtingsvergadering van aanstaande donderdag. Huisvrouwen. In Kring Haarlem-Noord van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen wordt mor genochtend vanaf tien uur het kerstfeest gevierd. Het samenzijn wordt muzikaal ondersteund door het eigen zangkoor onder leiding van mevrouw N. Zwikker. Ook worden gedichten voorge dragen. Alle leden van de vereniging zijn welkom in het pand aan de Van Eg- mondstraat 7. Bij d< rayon z vrouwe: gestegei J vraag n ruggelo eind nc niet zo dingbra wen zie maar li Eind no werkne 27 nodi bleem i: zo gr o o het de den 96 econom slechts aangeb' hetzelfc zoekenc De mar Eind ok terwijl Eind nt die een den, en In de rayon I In okto dan 19 werkzo nog 76. met 49 lijk mo 129 we ingesch cijfer o plusser gevond ven. In de 60 waren Voorouders. De Neder landse Genealogische Ver eniging, afdeling Kenne- merland houdt vanavond een thema-avond over „De praktijk van het onderzoek naar onze voorouders”. Op deze informatiebijeen komst is ook een forum aanwezig. Aanvang: acht uur in de zaal van de Re- monstrantenbond aan de Wilhelminastraat 22. Ongetwijfeld krijgen we met frustraties te maken, maar er zullen beslist ook heel leuke dingen tussen zitten. Voor ons is het belangrijk, dat de betrokkenheid van de mensen toeneemt. Daarnaast willen we een goede gesprekspartner van de ge meente zijn”. Uitstel. De kienavond van Reisvereniging TOP die morgen zou worden ge houden is uitgesteld tot woensdag 20 december. Dan wordt er in zaal De Linge (aan de Lingenstraat 1) gespeeld vanaf 20.00 uur. Gymnastiek. Sinds gym nastiekvereniging Hercu les kan beschikken over de gymzaal van basisschool De Eenhoorn, heeft zij tal van nieuwe activiteiten op het programma staan. Zo is er elke maandagavond badminton. Dinsdags is er volleybal en ritmische gymnastiek Woensdags is er jazzgym en donderdags en vrijdags wordt er gym nastiekles gegeven. Op de zaterdagse sportinstuif van tien tot twaalf uur is iede reen, lid of geen lid van Hercules, welkom. Er wordt een entreeprijs van 2,50 gevraagd. In de gym zaal van de Beatrixschool (Blinkertpad in Overveen) wordt voor leden van de vereniging volleybal- en gymles gegeven. Voor meer inlichtingen kunt u bellen naar Hercules, telefoon. 240188. meer als een soort venster naar een andere, onbeken de wereld. Heeft u een ikoon thuis en heeft u be langstelling voor de lezing vanavond, zoudt u dit exemplaar dan mee willen nemen?. De bijeenkomst begint om kwart over acht. J. A. J. Joosten en H. C. Mulder, R. van Duijn en M. Spoor, J. Beneker en G. A. M. Ruijgvoorn, J. Meinema en M. G. J. van Eeken, R. J. Linck en M. E. J. A. Tijssen, F. B. Richters en G. M. I. Schmal, P. van der Wal en M. P M. de Weerd. H. J Moerker-Timmer, 84 j.. Zonne- bloemstraat; C. C Visser-Semp, 87 j., p Kiesstraat; L. C Merten-de Boer, 82 j., y Heijthijzenweg; C. W van den Berg, 92j Houtplein; A B M. Spaan-Vergnes, 78 j. v. Heijthuijzenweg; G. J. H. de Graaff, 7; j„ v. Heijthuijzenweg; B. J. Vreeswijk, 7j j.< Boerhaavelaan; W. Goedhuijs, 79 j„ Vel- serstraat; J. Melse, 84 j., Ridderstraat; F J Mondriaan, 72 j., Faradaystraat; A. P Daniels, 89 j„ Oost-Indiëstraat; M. B. A. R A. Zwitser, 60 j„ Dijkstraat; J. P. P. Klop, pers, 68 j., Spaarne. Niéuw. Het bruist van het leven in Haarlem. Ook speeltuinvereniging De Ring (aan de Friesland- laan) is deze week gestart met nieuwe activiteiten. Maandag ’s avonds is er jazzballet voor jong en oud. Dinsdags kunnen kinderen komen handarbeiden. Elke woensdagmiddag is er een instuif, waar gekleid, ge knipt en geplakt wordt en donderdags wordt er ge volksdanst. De Ring kan u verder inlichten. Het tele foonnummer is 341127. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Wijkraad Leidse buurt houdt donderdag een openbare ver gadering in buurtcentrum De Til aan het Leidseplein 36 rood. Er wordt gesproken over het verslag van het gesprek over stadsvernieuwing, dat de wijkraad heeft gevoerd met wethouder Tinus van de Wa ter. Verder komt het verslag van de bewo nerscommissie over vijftig gemeentewo- ningen aan de orde. Na de pauze laat de wijkraad, die in zijn huidige vorm nu een jaar draait, zijn activiteiten van het afgelo pen jaar de revue passeren. De vergade ring begint om 20.00 uur. Kerst. Haarlem-Zuid-West donderdagmiddag feest in het gebouw aan de Kamerlingh Onnestraat 83. De happening is be doeld voor alle bejaarden in Haarlem. Op de bijeen komst komt een heuse kerstman, die voor alle aanwezigen een presentje achterlaat. Verder is er de ze middag muziek te beluis teren, van onder meer de Muller Sisters. De toegang is gratis. De zaal gaat om half twee open, hetechte feest begint om twee uur. Ikonen. De Adelbert Ver eniging Kennemerland heeft voor vanavond een bijeenkomst op stapel staan in Voloptee-Spaarn- berg aan de Wüstelaan 80 in Santpoort. Drs. A. M. Janssens uit Utrecht, con servatrice van het Centraal Museum daar, komt praten over ikonen. In OosUEuro- pa worden ikonen niet al leen gezien als versiering van huis of kerk, maar veel medisch directeur van het Elisabeth Gast- voor als het behoud van groen, bevorderen huis. Het officiële gedeelte begint om 15 i uur in het amphitheater. Van 17 tot 19 uur wordt in het restaurant van het EG aan de heer Van Mansvelt een receptie aangebo den.

Haarlem's Dagblad | 1978 | | pagina 6