stad in het kort Fijnzinnig samenspel Kee en vioolduo Lemkes-Vos agenda burgerlijke stand Eerste prijs voor Haarlemse HTS Subcommissie muziek vergadert maandag Reisbureau FRANS HALS BV AVONDZUSTER Deskundig en persoonlijk advies over prijzen - kwaliteit - hotels - appartementen betreffende: Variaties van Rawsthome boeiend vertolkt HAARLEM De nieuwe zomergidsen 1979 zijn uit! BEJAARDENCENTRUM KENNEMERDUIN 1 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 1 5 (Va de hï (Va stel dat er geen krant was In en om Haarlem zakenreizen privérelzen etc. etc. etc. AE santé Lenn goed vallei r H. W. DAMES HERENKAPSALON aad van hoof MAERTEN VAN HEEMSKERKSTRAAT 2A - HAARLEM 'Gehele week geopend behalve maandag Donderdag (na 1 januari a.s.) alleen op afspraak 3 Bollenstreek V R Zandvoort DEC EMBER 1978 vliegreizen treinreizen touringcarreizen boot/cruisereizen verenigingsreizen Haarlemmermeer ONTEIGENING HE raad 4 in et merk kijken ande: met h corre Noor word lllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNIIIIIIIIIIIIIIIII verkeersplannen voor Vondel weg i Kienen. De Haarlemse morgenavond kienen geor- s Wethouder Aad Vos (CDA). Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllll kienavonden is gratis. o (Van onze stadsredactie) GEMMA COEBERGH De Griffier HAARLEM. De subcommissie mu ziek houdt op maandag 18 december om 14 uur een openbare vergadering in het stadhuis. Op de agenda staan het benoe men van een waarnemend voorzitter, har monie en fanfare op Koninginnedag en subsidies amateurmuziek. Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres ta.v. het hoofd der Verzorglngs Afdeling Zr. Toussaint. Heer cie Ke Getrouwd: L. A. M. Turkenburg en A. C. Heese- mans, K. J. van der Valk en M. M. G. Rodenrijs, N. J. Bon en W. J. van Vliet, J. P. Vesseur en J. C. F. van Vinkenstein, H. D. Kroesemeijer en G. Hiep. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Het is een heel slecht werkstuk dat hier is vertoond”. „De Vergierde- weg afsluiten, dommer kan het niet”. „Als hier niet op wordt doorgegaan, had ik beter thuis kunnen blijven, dan had ik naar Toon Hermans kunnen kijken”. Zo reageerden bewoners uit de buurt rond de Vondel weg op de plannen voor de reconstructie van de weg, die wethouder Aad Vos van Openbare Werken gisteravond lanceerde in de Van Eldenschool aan de Rembangstraat. Voorts konden lang niet alle aanwezigen zich verenigen met de plannen om delen van de ventweg langs de Vondelweg te veranderen in een tweerichtingsfietspad. Niet alleen verwachtte een aantal bewo ners parkeerproblemen voor de auto’s, ook werd benadrukt dat de situatie voor fietsers op de delen die dan wel ventweg blijven (met éénrichtingsverkeer voor au to’s) ook gevaarlijk is. Integendeel, hoewel de bezwaren tegen de plannen zeer gevarieerde redenen had den, werd duidelijk dat de buurt met het plan zoals het er nu ligt, in elk geval niet erv tevreden is. Wel, zo bleek tijdens de rumoerige bijeenkomst, waar elke uit spraak van welke bewoner dan ook,met applaus werd begroet, voelden de meeste aanwezigen voor het plaatsen van ver keerslichten op het kruispunt Vondelweg- Jan Gijzenkade, terwijl ook het opnieuw asfalteren van de Vondelweg de goedkeu ring van de buurt kon wegdragen. Terwijl de oudercommissies van de Jan Gijzenschool en de kleuterschool De Rob bedoezen bezorgd zijn over de plannen, waren ook ouders van leerlingen van de P. H. van der Ley school en de kleuterschool de Bijenkorf in beroering. Zij waren voor al bang dat de verkeerssituatie rond die scholen, bij de Eksterlaan, niet beter zal worden als de Eksterlaan niet meer schuin, maar haaks wordt aangesloten op de Vondelweg. Erg veel problemen rezen ook bij de buurtbewoners rond de plannen om het oversteken van de Vergierdeweg bij de kruising Vergierdeweg-Vondel weg voor automobilisten onmogelijk te maken. Dit zou, in de visie van de gemeente, moeten gebeuren om het doorgaand verkeer dat via de Vergierdeweg rijdt, de pas af te snijden. Dat zou kunnen door de berm tussen de hoofdrijbaan en de ventweg van de Vondelweg door te trekken, zodat au to’s er niet meer door kunnen. gebruiken. Uitzondering daarop vormen dan weer de automobilisten die in noorde lijke richting op de ventweg rijden, die mogen het laatste stukje niet in, zodat ze vanaf de Vondelweg dan niet linksaf de Vergierdeweg in kunnen rijden. Veel aanwezigen waren bang dat de voorgestelde maatregel een toeneming van het verkeer in de andere straten tot gevolg zou hebben „hetgeen hoofd Zuidema van de afdeling verkeer van de Dienst Openba re werken bestreed. Wethouder Aad Vos komt op donderdag 8 februari met de plannen eventueel in aangepaste vorm weer terug bij de bewoners. Duidelijke waardering voor de markan te punten in hun programma zal de con- certgevers hoogstwaarschijnlijk hebben bewezen dat dit publiek in ieder geval op de goede golflengte zat, en dat is uiteinde lijk interessanter dan een volle zaal die niet zo intensief reageert. In het gedeelte voor de pauze was zo’n markant punt de zelden uitgevoerde Sona te in G groot van Carl Philipp Emanuel Bach. Prachtig van lijn, interessant wat de ritmiek betreft en geïnspireerd vertolkt door het duo Lemkes-Vos, waarbij Piet Kee het Flentrop-positief bespelend adequaat aansloot. Op ditzelfde orgelposi- tief had Kee eerder in het programma het Adagio uit de eerste orgelsonate van ge noemde componist uitgevoerd, bezonken van sfeer en mild geregistreerd met acht voets fluit. Beide composities omsloten een elegante Sonate in C groot van (deze Bach’s tijdgenoot Philip Pool, die als luch tig niemendalletje juist de diepte van de in dezelfde elegante stijl geschreven maar veel betekenisvollere muziek van Carl Phi lipp Emanuel Bach waarneembaar kon maken. De mogelijkheden tot variatie in klank kleur van het orgelpositief werden door Piet Kee zinvol benut in de variaties over „Ei, du feiner Reiter” van Samuel Scheidt, die overigens ook een genot om te horen waren vanwege de fijnzinnig toegepaste De heer Kerlings zei het te betreuren dat slechts door zeven HTS’en aan de prijsvraag was deelgenomen en wees op de zorgelijke maar niet verontruste toekomstmogelijkheden voor de HTS- ingenieur. „De studieprijsvragen heb ben tot doel het kennen en kunnen van de jonge ingenieurs te tonen aan be drijfsleven, overheid en vele anderen. Henk Simons maakte een ontwerp voor een klein theater bij het Amster damse Vondelpark, waarvan de jury vond dat „de ontwerper het introverte karakter van een dergelijk theater juist heeft aangevoeld en er in geslaagd is het op overtuigende wijze te integreren in de bestaande bebouwing.” Eervolle vermeldingen en geldprijzen gingen naar de HTS Den Haag en Zwolle. De studieprijsvraag is in 1976 door de NI- RIA ingesteld. Film. Speeltuinv ereniging De Ring draait elke derde zondag van de maand een film voor de Schalkwijkse jeugd. Over morgen is het dus weer raak. Dan wordt in het Schalkererf de film De vlucht van de pijl vertoond. Kinderen zijn welkom van af twee uur. De entreeprijs bedraagt 1,25. Praatavond. De deuren van de Youth for Christ- centra staan morgenavond weer wijd open. Zowel in koffiebar Het Turfschip (Turfsteeg 2A) als in het Keerpunt (Goede Herder pad 5 in Schalkwijk) staat een lekker bakkie troost klaar terwijl er volop ge praat kan worden. Iede reen is welkom vanaf 20.00 uur. De toegang is gratis. Duiven. Postduivenvere niging De Snelpost houdt dit weekend weer een ten toonstelling. Zaterdag kan dan wist U niet dat er zo’n goeie baan vrij was navonden in het kerkcen trum aan de Amsterdam- wat meer luister bij te kun nen zetten organiseert hei ONDERTROUWD: F. de Graaf en K. Zomer, E. C. M. Bilars en M. de Gier, A. H. Hissink en A. M. Schotman, H. R. van Raad en J. Hacque- bard, M. Yahyaoui en G. C. van Riet Paap J. P. J. Dumans en M. E. van der Velde. OVERLEDEN: N. Delfos, 86 j. Ridderstraat, T. Ruig- rok, 71 j., Coltermanstraat, F. H. van Em merik, 73 j., Velserstraat, J. van der Wal- Haakma, 83 j„ Gijsbr. v. Aemstelstraat, C. Landsmeer-van Es, 102 j., Plesmanlaan, M. de Wilde, 90 j., Floraplein, G. B. Schols- Benoist, 79 jr., Berlagelaan. GEBOREN EEN ZOON VAN: D. van Wijk en M. P. V. van Meulenaars- graf, H. Booman en B. Wijma. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: J. J. van Leeuwen en L. F. M. Rusman, D. P. Bos en W. E. C. M. Bouwinkelman, A. Seubring en H. V-crveijzer. Herenweg 126, 2101 MS HEEMSTEDE Telefoon 023- 287550 In verband met het toenemen der werkzaamheden zoeken wij als vaste kracht in onze dienst een Frans Halspleln 16 (naast bioscoop), Haarlem, telefoon 023-250643 en 255313 Kruisstr. 19 Haarlem 023-320431 Lid diamantbeurs 020-225541 Kantoor 020-222829 IN- EN VERKOOP GOUD ZILVER OUDE en ANTIEKE JUWELEN TEL 023-250419 voor 3 avonden per week 137» uur) Wij denken aan een verpleegkundige of ziekenver zorgende die semen met nog 1 avondzuster haar dienst wil doen (Ook 1x14 dagen in de weekeinden) van 18.00-22.30 uur in ons bejaardenhuis. Een dèrgelijke constructie houdt in, dat degene die op de hoofdrijbaan van de Vondelweg rijdt, alleen de Vergierdeweg naar het noorden kan vervolgen, terwijl degene die de ventweg neemt, de Vergier deweg alleen in zuidelijke richting kan Ruim tweehonderd buurtbewoners, zo bleek tijdens de hoorzitting, hadden voor deze avond de voorkeur gegeven aan Aad Vos boven Toon Hermans, hetgeen echter niet inhield dat de reconstructieplannen door de buurtbewoners met gejuich wer den ontvangen. Bowlingcentrum Treslong, (Parklaan, Hille- gom. tel. 02520-16214). Geopend 10-01 u. Badmintoncentrum Driehuizen (Herenweg 30, Lasse). Badmintonspelen mogeUjk zonder club- lidmaatschap. Dag. geopend van 9-23 u. Tel. 02521-15556. Het afsluiten van de zuidzijde van de Jan Gijzenkade tussen de Bandoengstraat en de Vondelweg voor al het verkeer, achtten de meeste bewoners niet gunstig. Terwijl de raadscommissie voor Openbare Wer ken was verteld dat dit stuk wel voor fietsers toegankelijk zou zijn, hetgeen evenwel niet zal gebeuren, richtten de wijkbewoners zich vooral tegen de moge lijke toeneming van het verkeer in de Bandoengstraat en Nieuw-Guineastraat, waar zowel een kleuter- als een lagere school is. van de Teding van Berk- houtstraat en de Dr. Schaepmanstraat in Haar- lem-Oost. HAARLEM. Het zag er donderdagavond maar triest uit in de grote zaal van het Haarlems Concertgebouw, waar de aanwezigheid van een kleine twintig mensen nauwelijks voor aankleding kon zorgen. Maar als tegenwicht voor dit toch wel betreurenswaardige feit kan gelden dat dit handjevol zeer betrokken reageerde op alles wat door stadsorganist Piet Kee en het vioolduo Bouw Lemkes - Jeanne Vos werd vertolkt. Soos. Het COC houdt vanavond een soosavond in het gebouw aan de Ge dempte Oude Gracht 24. Deze gezellige bijeenkomst begint om half negen. Mor genavond is de telefonische Hulp- en Opvangdienst weer op volle sterkte van acht tot twaalf uur. Het te lefoonnummer is 325453. aanslagmanieren. Ook de Sonate opus II nr. 9 van Handel voor twee violen en continuo kenmerkte zich door een leven dig fijnzinnig samenspel van de drie in strumentalisten, waarbij de muzikale lij nen in natuurlijke tempi naar voren wer den gebracht. Maar de hoofdschotel was toch voor het gedeelte na de pauze bewaard. Een school voorbeeld van de heldere en beknopte wijze van componeren die de in 1971 over leden Alan Rawsthome er op na hield was wel diens Theme and Variations voor twee violen. De variatiekunst komt hierin niet volgens de procedure tot stand van een thema dat in zijn geheel steeds verschil lend wordt geëtaleerd, maar in het ontle den van dit thema in een aantal kiemcellen die in negen korte onderdelen een eigen gestalte krijgen. In het slotdeel Fantasia komen alle elementen aaneengeschakeld terug. Deze in gematigd modern idioom geschreven muziek werd door het duo Lemkes-Vos met een boeiende overtui gingskracht vertolkt, die terecht veel bij val oogstte. Dat gold overigens ook voor de tot slot van het concert door Piet Kee op het helaas niet geheel zuivere Cavaillé Coll- orgel vertolkte Troisième Choral van Cé sar Franck, waarbij alle onderdelen prachtig van contour en met bezielde emo tionaliteit werden opgebouwd. Bij g loop d voor r afgehe I daat, heeft ting w tingsci de Twi naars en op financ Sind voor b in Aei van d naar u verlies voor e met d maar c toch r klok v; beginn Het slag sp hamer TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62, tel. 319180). Geopend: dag. 10-17 u. zond. 13-17 u. Prentenkabinet: Grafisch werk van James En sor. t/m 15 januari. Nieuwe Zaal: Tentoonstelling samengesteld uit het eigen bezit van het museum. Teylers Museum (Spaame 16, tel. 320197) Per manente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw en tekeningen uit Hollandse, Itali aanse en Franse School, fossielen, mineralen en kristallen, historische natuurkundige instrumen ten, tentoonstelling van hoogtepunten der teken kunst „200 jaar verzamelen” t/m 16 dec. Geopend di. t/m zat. 10-16 u. Ie zond, van de maand 13-16 u. Stichting Beeldende Kunst, (Ged Oude Gracht 121, tel. 327895). Eerste verdieping: Aquarellen, olieverven en etsen van Michel van Overbeeke. In het keldertje. Poppen van Lies Bossinade, gedurende de maand december. Geo pend: di. t/m vrij. 13-17 u. dond.avond 20-22 u. De Waag (hoek Spaame en Damstraat, tel. 323871). Expositie etsen en tekeningen van Jo hannes Schepp. Geopend: di. t/m zond. 14-17 t/m 17 december De Ark (Nw Heiligland 3, tel 311078) Teke ningen en etsen van Albertus tot 2 jan. Geopend: dag. 17.00-02.00 u., zon. 14.00-02.00 u. Galerie Van I, (Hagestraat 18, tel. 313752): Tentoonstelling van werken van Boris Gerrets. t/m 20 december. Galerie Van II. (Hagestraat 18. tel. 313752) Foto-expositie van Jan Schaper, t/m 20 decem ber. Galerie Klein, (Krocht 6) Expositie van schil derijen van Marinus Fuit en Jan Verburg en een collectie keramische objecten van Kees van Renssen. Geopend: di. t/m zat. 12-17.30 u. t/m 3 januari. Studio’s Galerie (Stoofsteeg 6 zw. tel. 315692). Expositie ter gelegenheid van de officiële inge bruikneming van de Galerie van zes oud kursis- ten. Geopend: ma. t/m vrij. 12-16.30 uur, vrij.a- vond van 20-22 uur (alleen op afspraak). Studie Centrum voor Antroposofie (Flora plein 27, tel. 324823). Tentoonstelling van wand kleden in naaldkunst van Hanne Meijer-de Heer Geopend ma. 20-22 uur Dinsdag 10-12 uur Vrij. 14-17 uur, t/m 22 december. Gebouw Noord-Holland (J. J. Hamelinkstr. 4- 6, tel. 319390). Tentoonstelling acrylics en poé- iedereen komen 1 vanaf vier uur en zonda: gochtend vanaf tien uur. H Tentoonstelling in de verbindmgsgang van het ziekenhuis van George Riel. Preekstoel (ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstr. 93. tel. 323156) Collectie religieuze goe deren. Geopend di., do. en za. 10-12.30 en 14-16.30 uur. Cruquiusmuseum, (aan de Ringvaart bij Heemstede, tel. 285704). Maquettes van de wa terstanden en waterbeheer Nederland, stoomge maal enz. Geopend: Dag. 9-16 uur. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaamdam). Tentoonstelling van keramische produkten. Ge opend: zat. en zond. 14-17 uur. Koedief Galerie (hoek Koediefslaan en Heren weg, Heemstede). Expositie van Engelse aquarel len. Dagelijks geopend van 10-18 uur, zondag na gjfsprflak Cultureel Centrum ’t Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede) Expositie „Wat is mooi en wat is lelijk”, t/m 31 dec. Geopend: Woe. t/m zond. 14-17 uur. Cultureel Centrum Zandvoort Gasthuisplein 9b, Zandvoort, tel. 02507-6924). Expositie van schilderijen van Michiel Rieu. Geopend: woe. t/m zon. 14-17 uur t/m 7 januari. Casino Zandvoort: (Badhuisplein 7, Zand voort, tel. 02507-8044). Expositie van schilderij en van Siegfried Norbert Amerstorfer tot 31 januari. Openbare Bibliotheek (Prinsesseweg 34, Zandvoort, tel. 02507-4131). Gouaches en teke ningen van Chris Tonbreeker. Openbare Bibliotheek (Marktplein, Hoofd dorp. tel. 02503-16060). Schilderijen van Gertie Jansen en Anita Andriesse en kleinplastiek van Auke de Graaf. Amrobank (Lorentzplein, Badhoevedorp)- Ke ramiek van Pieter Groeneveldt tot 5 jan. Ge opend: op werkdagen van 9-16 uur en donder dagavond van 17-19 uur. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonsplein, tel. 319188). Vandaag en morgen 20.15 u.: Tekstpierement met „Van wie zou dat nou zijn?” Toneelschuur I (Smedestr. 23, tel. 312439). Vandaag en morgen 20.30 u.: Theatergroep Hare Majesteit met „De vergroeiing” Toneelschuur III (Smedestr. 23, tel. 312439). Vandaag en morgen 20.30 u.: Try-out van Toneel groep Centrum met „Roosje” en „Het prijsdier”. Gebouw de Kroeht (Grote Krocht 41, tel. 02507-5705). Vandaag en morgen 20 u.: Toneelve reniging Wim Hildering. Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4, tel. 316900). Zaterdag 14.30 u.: „Kerstfeest van het slakje”. Poppentheater La Condola (Warmoesstr. 11, tel. 324021). Zaterdag 14 en 16 u.: „De gouden krakeling” Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35, tel. 361961). Zaterdag 14.30 u.: „Slingertje en de heksenbezem”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr. 13, tel. 321155). 20.15 u.: Haarlems Gemengd Koor en het Noord- hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton de Beer. Cultureel Centrum 't Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede, tel 290805). 20.15 u.: Kamermuziek. Burgerzaal Gemeentehuis (Bloemendaalse- weg, Overveen) 19.30 u. Kerstuitvoering door de leerlingen van de muziekschool. Haarlemse Jazz Club (Zanderzaal, Gr. Heilig land 37, tel. 325082) 22 u.. New City Bluesband. Zaterdag 22 u.: Herman de Wit Kwartet. De Gravin (Gravmnesteeg, tel. 323590) 22 u.: Diverse jazzgroepen w.o. The Haarlem Hotpep- pers Jazzband. Zaterdag 22 u.: The Midgetown Jazzband. BIOSCOP EN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Grease”, a.l. Zaterdag 13.30 u.: „Het beste van Laurel en Hardy”, a.l. Vandaag en morgen 24 u.: „5 For Heil”, 16 j. Frans Hals (Fr. Halspleln, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „This is America”, 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.: Jaws H”, 12 j. Vandaag en morgen 24 u.: „Ema- nuelle in Amerika”, 16 j. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.: „Rollercoaster”, 12 j. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 14.30,19 en 21.30 u.: „Coming home”, 16 j. Vandaag en morgen 24 u. „Because of the Cats”, 16 j. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 20 u.. „Moord op de Nijl", a.l. Zaterdag 14 u.: „Twee jongens en een oude auto”, a.l. Vandaag en morgen 23.45 u.: „Diabolo menthe", 16 j. Kerstman. De kerstman wordt morgenmiddag om twee uur op grootse wijze in het winkelcentrum Cronjé binnengehaald. Ge zeten in een heuse arreslee komt hij om twee uur aan bij het Frans Halstheater, vandaar gaat hij via de Schoterweg en de Generaal Cronjéstraat naar het Juli- anapark. Hij heeft een escorte van herauten te paard. De muzikale omlijs ting wordt verzorgd door het korps Spaamebazuin. De happening is georgani seerd door de Stichting Winkelcentrum Cronjé. Tentoonstelling. Cursis ten van het Kreatief Cen trum Haarlem stellen mor gen en zondag van twee tot vijf uur hun zelfgemaakte boetseerprodukten ten toon in het atelier aan de Gasthuissingel 58. Tijdens de expositie zijn er ook le den van de tekengroep. Cursusgever C. Belmer kan dan informatie geven over de tekenactiviteiten van het centrum. Muziek. Het jongeren centrum DAC laat vana vond twee films zien met live-optredens van de groep Emerson, Lake en Palmer. De fans van deze band hoeven we niets te vertellen, die weten allang dat deze band muziek maakt die de pan uit swingt. De films vanavond heten In Classic en Sad Man. Verder worden veel langspeelplaten gedraaid en kan iedereen informatie over de musici krijgen. Aanvang: half negen. DAC heeft voor morgen ook het een en ander op het pro gramma prijken. Om vier uur gaat de bar open, om zes uur wordt er gegeten en om acht uur is het weer hossen en springen gebla zen met de disco. Zondag avond is er vanaf acht uur open huis. Centrum voor vrijwillige hulpverlening, (Postbus 100, 2040 AC Zandvoort). Voor advies, hulp en informatie tel. 02507-7373. Geopend ma. t/m vrij, van 11-12 uur en iedere zondag van 16-17 uur. Casino, (Badhuisplein, Zandvoort, tel. 02507- 7951). Europese roulette en Black Jack. Geopend dag. 14-02 uur. Dolfirama (Hotel Bouwes Palace. Zandvoort, tel. 02507-5741). Voorstellingen woe., zat. en zon. 12, 14 en 16 u. Bowling Centrum (Burg. Van Fenemaplein, Zandvoort, tel. 02507-4369) Geopend dagelijks 16-01 uur, zon, en ma. 14-01 uur. uur, di. t/m vrijd. 13.30-02 uur, zat. en zond. 11.30- 02 uur. Bowlingcentrum Schalkwijk (Costa Brava 1, tel. 335445.) Geopend: Ma. 13.30-01 u. Di. t/m dond en zond. 12-01 u. Vrijd. en zat. 12-02 u. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal, tel. 243342.) Geopend. Dlnsd. t/m vrijd. 9-12 u. en 13.30-16 u. Zat. 9-16 uur. Zondag en maandag gesloten. Ruïne van Brederode (Velserenderlaan, Sant poort). Geopend: di. t/m zo. van 9.30-12 u. en 13- 17.45 u. Nat. Park „De Kennemerduinen”, (ingang Koevlak, Overveen, tel. 257653.) „Van vloedlijn tot binnenduin". Geopend woe., zat. en zon. 9- 16.30 uur. Lustrum. Om het 75-jari- ge bestaan (in 1979) van de parochie St. Jan de Doper staat' wat meer luister bij te kun- I nen zetten organiseert hei van vanavond en aanstaande vies dinsdag wild- oftewel kie-zessi( van straat 59. Iedereen maakt nuntlf met een lot kans op iets] vorig extra’s. De toegang tot de] |- goedi gevoi volde Op 7 mei 1978 zijn ter Grif fie van de Arrondisse mentsrechtbank Haarlem ingeschreven de huwelijk se voorwaarden staande hu welijk gemaakt door de echtelieden, de Heer J. A. C. Beuger, fysiotherapeut en Mevrouw J. Zeelenberg, zonder beroep, wonende te Heemstede, Franz Lehér- laan 94. Mr. J. M. Bast, notaris DIVERSEN Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt, tel. 324399). Dag. beh. zon. geopend 9-16 uur. Gravensaai, (Stadhuis Haarlem) van ma. t/m vrij, te bezichtigen na tel. afspraak, tel. 319060 met de informatiebalie van 8.30-12.30 u. en 13.45-17.30 u. VVV Haarlem (Stationsplein, tel. 319059). Ge opend: Maand, t/m vrijd. 9-18 uur, zat. 10-16 uur. Bewoners hekelen Harmonie Kapel heeft voor j morgenavond kienen geor- a ganiseerd. Er wordt ge- 'inë speeld in de Lieven de Key- school aan de Korte Ver- spronekweg. Na het spel met de cijfers en de plank- jes kan er gedanst worden. -1 vTCJ Kamerorkest. In jonge rencentrum ’t Plein in Schalkwijk treedt morge navond vanaf acht uur hét Haarlemse Pandora-en semble op. De groep werd in 1973 opgericht als elek- trisch kamerorkest. De mu-1 ziek die gebracht wordt steunt op veel improvisa ties met een sterk accent op de solo’s. Het Brandpunt, (Hoofdweg 700, Hoofddorp). Zaterdag 10.30 u.: kinderfilm 6-12 j. „De komst van Robin Hood”. Dorpshuis Cruquius, (Spaameweg 1, Cruqui- us). Zaterdag 13.30: kinderfilm 6-12 j. „De komst van Robin Hood” Buurthuis De Hoek. (Plantsoenlaan 2, Zwa nenburg). Zaterdag 10.30 u.: kinderfilm 6-12 j. „Tekenfilmprogramma Chaplin: De emi grant”. Benedenlokalen Ned. Herv. Kerk, (Sloterweg 83. Badhoevedorp). Zaterdag 13.30 u.: kinder film 6-12 j. „Tekenfilmprogramma Chaplin: De emigrant”. Bij vonnis van de arrondis sementsrechtbank te Haar lem d.d. 28 november 1978 is inzake rolnummer 0.913/1978 van DE GEMEENTE HAAR LEM, haar zetel hebbende te Haarlem, eiseres, tevens geïntervenieerde, Procu reur: Mr. G. J. Vermeulen, tegen Elisabeth Maria Johanna SWEERS (of SWEERTS), weduwe van Hermanus Ig natius VAN GOOR, wonen de te Overveen, gemeente Bloemendaal, gedaagde, te vens geïntervenieerde, Pro cureur: Mr. H. J. Pot, en tegen Gerardus Franciscus VELTMAN, wonende te Haarlem, intervenient I, Procureur: Mr. H. J. Pot en tegen Th. VEENINGS, wonende te Haarlem, intervenient II, Procureur: Mr. H. J. Pot, bij vervroeging uitgespro ken de onteigening ten na me van de gemeente Haar lem van de percelen, kada straal bekend gemeente Haarlem, sectie E nrs. 1131 tot en met 1140, 1142,1143, 5431 en 5432, alle tot de gehele grootte, alsmede nr. 1362 gedeeltelijk, ter groot te van 53 centiare, grond plan no. 8. (Van onze stadsredactie) ROTTERDAM/HAARLEM. In het Rotterdamse Bouwcentrum ont ving vanmiddag Henk Simons, on langs afgestudeerd van de Haarlemse HTS, een eerste prijs van vijftienhon derd gulden zijn ontwerp van een klein theater. De prijs werd hem uitgereikt door ing. K. J. Kerlings voorzitter van de Nederlandse ingenieursvereniging (NIRIA) die de bouwkundeprijsvraag heeft uitgeschreven. De heer Simons is op de HTS-Haarlem begeleid door de docenten H. van Abeelen en Berghoef die bij de uitreiking aanwezig waren. goemenu vanai uen uur. H Zegwaard treedt op als Wieg' keurmeester. Zondagmid dag om vier uur worden de Diens prijzen uitgereikt. Meteen twee hierna volgt de trekking van de loterij. Duivenlief- L hebbers zijn welkom in het clubgebouw op de hoek ving Bowlingeentrum Haarlem Bowling (Orion- weg-Delftlaan, tel. 255545). Geopend ma. 18-02 vacuvuw wc; licuk;, uciviijrv ii, v/uuv Meer). Zaterdag 13.30 u.: kinderfilm 6-12 j. „Rob Roy”.

Haarlem's Dagblad | 1978 | | pagina 8