puzzel van de week F P- Collectie Koster: prijswinnaars [zeepost j Boswandelingen schrijvende lezers weer T(r)ips Boek van de maand J modejournaal 2 tlm 11 maart P- P- P- !=p r P-- Over de dag dat de rails krom trokken en de koeien in de IJssel zwommen... Over noodweer, zeilweer, elfstedentochtweer enhonde- In speciale Boek van de Maand oplage f22,50. Na 31 maart f37,50. Ml ITU iet] IAG IET UN NT IN. F r I 1 «MM Dumpprijzen boeken F >op <end ntiel Ook op de HiswiT^ even tu ent Tl VRIJDAG 2 MAART 19 7 9 zr f Int.watersporttentoonsttólling in, ■^TÖW V 21 8 f 1 AMSTERDAM ra De mens en het weer. Een schitterend kijk-, lees- en opzoekboek.Geschreven door Chriet Titulaer. Een boek dat zo’n 70 onverwachte aspecten van een alle daags onderwerp behandelt. Zoals „weer en veiligheid” of „weer en economie”: energie, kleding, werkgelegen heid, landbouw; verder artikelen over windwijzers, molens, kunst, wadlopen etc. Dit alles rijk geïllustreerd met meer dan 300 1 foto’s,waarvan 160 in kleur. t wsssss«K«ssws$sww»^^ T 2 P 4 7 o 3TT [V 55 iï 'O 6 '4 '7 gestolen. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll I „Nedlloyd Tasman’’ 2 ms. imiiiiiimiiiimiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim (ADVERTENTIE) 7 (ADVERTENTIE) „ER even tussen UIT" is een rubriek met t(rjips voor onze lezers, die er eens een paar uur of wat langer uit willen Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De datum, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staat achter de naam van het schip vermeld. Australië ken aan menige toeschouwster een zucht van verrukking. HET AVONDLIJKE kledinggebeuren kwam zonder enige twijfel aan alle ro mantische gevoelens tegemoet en boven dien bleek nu een heel plezierige bijkom stigheid voor veel dames het brede prij- zenscala. Ragfijne mousseline de soie met handdruk dessins en zelfs met hand geschilderde bloemen leverde de beel- digste modellen op. En wat dacht u bij voorbeeld van kant in de meest tere tinten, waarbij een betoverende japon in parelgrijs mijn hart in ieder geval heeft maart, ms. „Resolution Bay” 8 maart. Brazilië ms. „Santa Fé” 7 maart; Canada ms. „C. P. Discoverer” 9 maart; Israël ms. „Wotan” 7 maart; Japan ms. „Tokio Ex press” 8 maart; Kenya, Oeganda, Tanza- nië ms. „Ujamaa” 7 maart; Ned. Antillen ms. „Adviser” 2 maart; Nieuw-Zeeland ms. „Resolution Bay” 8 maart; Ver. Staten van Amerika ms. „American Leader” 5 maart, ms. „Atlantic Causeway” 6 maart; Zuid Afrika (rep.) ms. „City of Durban” 6 maart. In uw krant van dinsdag stond een artikel inzake het eventueel loslaten van de vaste prijzen in de boekhandel. De heer F. Meurs stelt daarin, dat dank zij het loslaten van de prijzen van grammofoon platen de consument er beter op is gewor den en dat zulks ook voor de boekenmarkt zal gelden. Tegen dit ons voorgeschotelde fabeltje moet protest worden aangete kend. Immers, juist in de platenhandel is een verwoestende oorlog aan de gang ge weest, waardoor talloze kleine onderne mers de afgrond zijn ingejaagd en de werkgelegenheid voor velen in gevaar kwam. Van service is nauwelijks meer sprake en de prijzen die men in eerste aanleg zo laag hield werden trapsgewijze weer hoger. Nu zijn stripverhalen niet zo zeer cultuur te noemen, maar de echte goed romans worden door een klein pu bliek gelezen en het uitgeven van een nieuw werk is bepaald duurder dan men op het eerste gezicht wel zou denken. Jonge schrijvers van niveau zullen nog minder aan de bak komen en nauwelijks de kans krijgen hun werk uitgegeven te zien. Juist zaken als Elpee hebben menig ondernemer naar de Bijstand geholpen en dat kunnen wij in de toekomst zeker ver wachten als de vaste prijzen, ook in de boekhandel, worden losgelaten. Voordelige Trein-Tóegang-biljetten bij NS-stations STEVE OLFFERS, Haarlem. door Bé ter Maat J Geopend van 10-17 en 19-22 uur, zaterdag en zondag 10-17 uur, toegang f 7,50 kinderen tot 14 jaar f 5,- Parkeren op Ijsbaanpad (Olympisch Stadion): gratis bus naar RAI (met tijdens avonduren) ?-2 De nieuwste modellen tenten van superlicht tot luxe bungalows en alles wat er op en bij hoort was in vele variëteiten te bewonderen. Grijze en donkerblauwe flannel, het laatste met witte accenten, leverden een paar fraaie modellen op. Beslist onweer staanbaar zijn, van het Italiaanse huis Lesy, de pakken van uiterst soepel leer en niet in het minst door opgestikte dessins of smockwerk voor schouder- pasjes, manchetten of wat dies meer zij. FLATTEUZE ZUIVER zijden japon nen werden bij Koster gecombineerd met mooie, slank gesneden mantels. Couture met hoofdletters diende zich onder andere aan in een ensemble van Armand Dana uit Parijs, bestaande uit een zuiver zijden jurkje met een zeer verfijnd dessin en een kort tweed com- posé jasje. Namen van andere grote Pa- rijse huizen, zoals Nina Ricci en Yves Saint Laurent, treft u eveneens in de nieuwe collectie aan. Van St. Laurent zag ik overigens een zeer begerenswaar- dig jurkje enigszins te vergelijken met een lange tennistrui. ALS VOORPROEFJE op de komende winter ‘en gevoeld de temperatuur buiten was het nog acceptabel stond een kleine „bontronde” op het program ma van deze show. Fraai verwerkte vos- semantels, degrade' ingeverfd, ontlok- HET DOET MIJ altijd veel plezier als ik u iets zonnigs mag aanbieden. Vandaag hoop ik dat te kunnen rea liseren met het voorstellen van de nieuwe voorj aars- en zomercollectie van de Koster Boutique. Al enkele seizoenen kiest deze Haarlemse zaak het Zandvoortse hotel Bouwes als lokatie voor haar presentaties. Hoewel het buiten nog behoorlijk guur was, werd die winterse ellende alras vergeten bij het aanschouwen van de hartverwarmende show. ALLE MODIEUZE facetten van het op handen zijnde seizoen waren duide lijk herkenbaar, zoals de iets verbrede schouderlijn, een accentuering van de taille, kleine kraagjes en colletjes alsme de de slanke rok met split, maar dan wel in een milde vertaling. Het pak of als u dat fraaier vindt klinken de tailleur ‘2 13 ’FnP- |36 P7| PUZZEL NUMMER 9 Horizontaal: 1. jongensnaam; 3. jon gensnaam; 6. rivier in Europa; 8. ten laat ste (afk.); 10. ontvangstbewijs; 11. leerling (frans); 14. koraaleiland; 15. titel; 17. gast; 19. kern; 21. snoeshaan; 23. alsmede; 25. uitroep; 27. omroepvereniging (afk.); 28. Verenigde Arabische Republieken (afk.); 30. deel van een dier; 33. deel van een huis; 35. nakomeling; 36. afschuw; 39. klein vertrek; 40. ambtshalve (Lat. afk.); 41. stel; 42. memorandum (afk.); 43. persoonlijk voornaamwoord; 44. rivier (Spaans); 46. voorzetsel; 48. lidwoord; 50. diep, innig; 52. hinderen; 55. een zekere; 56. lokspijs; 58. bijbelse naam; 59. jong dier; 61. plaats in Noord-Holland; 64. netto (afk.); 66. ver pakkingsmiddel; 67. kleur; 69. koortswe- rend middel; 70. houder van schepen; 72. rivier in Duitsland; 74. persoonlijk voor naamwoord; 75. drinkgerei; 76. water plantje; 77. nummer (afk.). Vertikaal: 1. slede; 2. deel van Sumatra; 3. Europeaan; 4. plaats in Zwitserland; 5. lidwoord; 6. hennepbraak; 7. dwaas; 8. Indische winkel; 9. laatstleden (afk.); 12. aardig; 13. ik verbied; 16. zijrivier van de Donau; 18. erfdeel; 19. schrede; 20. lenig; 22. land in Azië; 23. regel; 24. vervoermid del; 26. aaien; 29. vloeistof; 31. woede; 32. heden; 33. geluidnabootsing; 34. keur: troep; 37. tijdperk; 38. plaats in Duitsland; 45. hetzelfde; 47. jongensnaam; 49. land in Europa; 50. dun; 51. dichtbij (Engels); 53. breekbare; 54. nieuw; 56. deel van een toneelstuk; 57. legende; 60. werelddeel; 62. vaartuig; 63. tijdperk; 65. bijwoord; 66. toiletgerei; 68. zwaar; 69. gewicht (afk.); 71. kindergroet; 73. regerings reglement (afk.). g; 1 gggWigsg 100. Te u. Hon- ’aradiso :ie bord end. IEKE ei. meube lt Schot- Open dl, )O-18.00 Glorie Sant- 390746 WAT MIJ TENSLOTTE ook immer deugd doet, is het feit dat bij deze shows hoedjes, shawls, corsages, bijous, tassen, handschoenen en waar nodig paraplus zo smaakvol met het een en ander wor den gecombineerd. Helaas moet het bij deze summiere opsomming blijven, want een krant is nu eenmaal niet van elastiek. Ware zulks wel het geval, ik zou het verhaal nog verder hebben gerekt. Voor de hand liggende conclusie: Koster Boutique met haar collectie is een rek baar begrip. Deze aanbieding is geldig t/m 31 maart. Echter zolang de voorraad strekt. 3 Op ge aureerft en klo)| In eige ns ou« s 10-1 apavonr 5, Sas Te Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: DAMIATE PERS B.V., POSTBUS 18, 1970 AA, IJMUIDEN. Oplossing puzzel nummer 8 Linkerhelft horizontaal: 1. flater; 4. Rol de; 6. ton; 7. gril; 9. et; 10. Tiel; 12. ar; 14. pl.; 16. ako; 18. kam; 20. m.t.; 22. is; 23. tand; 25. zo; 26. oude; 27. E.E.G.; 29. graaf; 30. striem. Verticaal; 1. fotograaf; 2. eelt; 3. cent; 4. ruit; 5. doel; 8. lip; 11. elk; 13. r.k.; 15. Amsterdam; 17. oma; 19. ai; 21. t.n.o.; 23. toer; 24. duif; 25. zege; 28. gast. Rechterhelft horizontaal: 1. flacon; 4. raden; 6. Epe; 7. uier; 9. o.e.; 10. pels; 12. id.; 14. ka; 16. eed; 18. mot; 20. ia; 22. no; 23. gems; 25. Ee; 26. plek; 27. lid; 29. stoep; 30. oorlam. Vertikaal: 1. formulier; 2. orde; 3. snee; 4. reep; 5. epos; 8. rok; 11. lam; 13. de; 15. Stockholm; 17. die; 19. on; 21. amp.; 15. Stockholm; 17. die; 19. on; 21. amp.; 23. geit; 24. slap; 25. Eist; 28. dodo. De ANWB opent het seizoen op 3 en 4 maart met weekend wandelingen vanuit DE HARSKAMP op de Veluwe en AUS TERLITZ bij Zeist, die op zaterdag 10 en zondag 11 maart worden herhaald. De route bij De Harskamp voert de deelnemers door het uitgestrekte gebied van bos, heide en stuifzand rond Koot wijk. Zij hebben de keus uit drie afstan den respectievelijk ongeveer 6, 13 en 18 km. lang. De hond mag aangelijnd met zijn baas mee. De vertrekpost is beide weekeinden ge vestigd op het kampeerterrein „De Hars- kamperdennen. Houtvester Van ’t Hof weg 25 in De Harskamp. Op dit adres zijn tussen 9.00 en 14.30 uur routebeschrijvin gen te verkrijgen. Het weelderig beboste gebied rond Aus terlitz biedt zelfs bij guur weer talrijke wandelmogelijkheden, waarvan de ANWB steeds meermalen heeft geprofi teerd. Toch zag zij kans drie nieuwe rou tes te vinden, van ongeveer 6, 12 en 18 km. die door de Staatsbossen, Bornia en Den Treek lopen. Het vertrekpunt voor deze wandeling is gedurende vier wandeldagen in café-restaurant „Bonaparte”, Oude Postweg 144 in Austerlitz, waar eveneens tussen 9.00 en 14.30 de routebeschrijvin gen klaar liggen. De hond, mits aan de lijn, is ook welkom. 25: Mw. H. Dekker-Heeg, Herenweg 120, Heemstede; 25: A. J. Zonneveld, Berken straat 32, IJmuiden; 15: W. F. Nieuwen burg, Kanariestraat 64, Haarlem-Noord; 15: Mw. A. Nijssen, Schiplaan 200, IJ muiden. 10: Mw. L. Aangeenbrug-Nagtegaal, Nassau- park 57, Lisse. 10: Mw. J. Haak-Berg- man, Van Saelenplantsoen 18, Velsen-N. Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers” dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen: maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt. ondertekening met naam en woonplaats. Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend worden gemaakt anonieme brieven worden niet geplaatst geen persoonlijke aanvallen. De inhoud van brieven mag niet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief. Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd. AMSTERDAM. Aan de Oostelijke Handelskade liggen tussen 2 en 7 maart twee Britse marineschepen. Zaterdag 3 en zondag 4 maart zal de „Galatea” met 245 bemanningsleden voor het publiek toe gankelijk zijn, de 800 ton metende „Enga- dine” met 124 man aan boord is alléén zondag 4 maart te bezichtigen. ALPHEN AAN DE RIJN. De agenda van de Nederlandse vereniging „De Ver zamelaar” vermeldt een ruilbeurs op za terdag 3 maart van 11 tot 5 uur in zaal „Nabij” in Alphen aan de Rijn en een tentoonstelling met ruilbeurs op zondag 4 maart van 11 tot 5 uur in het Nederland Congresgebouw in Den Haag. LEEUWARDEN. De Koninklijke Ne derlandse vereniging „Het Friese Paar denstamboek” houdt zaterdag 3 maart van 10 tot 3.30 uur een centrale hengsten- keuring in de Frieslandhal. ZOETERMEER. Voor het weekeinde van 3 en 4 maart staan 3 clubmatches van de kynologenvereniging op het program ma: zaterdag van de Nederlandse Chow- Chow club in „De Meerpaal” in Dronten (O. Flevol.) en van de Meppeler kynolo genvereniging in Volkshogeschool „Overcinge” in Havelte; zondag van de Zoetermeerse Kynologische vereniging in „De Driesprong” in Zoetermeer. Alle 3 clubmatches beginnen om 10 uur. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIlill L ■A Midden: Etage- a vond japon van zijden organza in shocking pink van Paulette Bu- raud uit Parijs ü- Links: Fraai wollen crochet van Armand Dana uit de voorjaars- en zomercollectie van Köster Boutique

Haarlem's Dagblad | 1979 | | pagina 27