Volleyballers met verlies Peters: nog drie jaar AZ ’n Ei hoort erbij topspelers beginnen oefencampagne Basketbalgala toch met alle =3 ER 5 f2 Gort* of bloempap halve liter tijdelijk I Ja I r Ollli 1 i F p 30 31 SPORT WOENSDAG 2 I MAART I 9 7 9 St ral. r ral. pn t ntjes ej H.: i vel s 9 <ig tik ine rd. st SITTARD-BREDA. Zowel Ajax als PSV heeft gisteren een goede uitgangspositie bereikt voor het behalen van een plaats Jjij de laatste vier in het toernooi om de KNVB-beker. De Amster dammers zegevierden met 2-0 bij Fortuna SC en PSV kwam een 1-1 fjuntendeling overeen in Breda tegen NAC. Niet de oude F WEINIG PROBLEMEN VOOR AJAX EN PSV Jan Poortvliet gelijkmaker Frank Arnesen twee doelpunten in ban van Europa Cup Beveren o 1 (ADVERTENTIE) ■A- Jean-Marie Pfaff: ,,lk wil per sé tegen Inter spelen jns Alleen voor Melkunie-<>l Menken Landbouw produkten. KS* Maar na het optreden in Milaan, waar Beveren zich twee weken geleden via een gelijkspel (0-0) tegen Inter een voortreffe lijke uitgangspositie verschafte voor een plaats in de halve finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars, weet de interna tionale voetbalwereld wel beter. „De amateurs uit Beveren bedwingen de miljonairs uit Milaan”, jubelde BRT- commentator Rik de Saedeleer na het enerverende duel in San Siro. Inderdaad, amateurs, want Beveren kan het zich’ nog steeds niet veroorloven rasvoetballers als Jean-Marie Pfaff en Jean Janssens een fors salaris aan te bieden. En toen Beve- vorig jaar met de aankoop van een (Van onze speciale verslaggever) dacht aan besteed. „Wij spelen tegen het Inter zonder Rossi en die klus is al zwaar genoeg”, verzekerde Pfaff. Angst heeft Jean-Marie Pfaff in de aanloop naar het Europese treffen alleen voor een hardnek kige blessure, die hij overhield aan een competitieduel met Berchem. Zondag te gen Club Luik ging het troetelkind van Beveren door een diep dal en het wekte grote verbazing dat hij zelfs bij een 3-0 voorsprong nog niet gewisseld werd. De blessure aan een dijspier werd maandag provisorisch opgelapt. „Normaal zou ik met dit letsel een volle week rust moeten houden. Maar ik wil persé spelen tegen Inter Milaan. Deze wedstrijd is te belang rijk voor Beveren”, aldus Pfaff. Europese successen heeft Beveren ei genlijk nooit beleefd. Sinds 1973, toen de Waaslandse club debuteerde in de UEFA Cup met een schrijnend verlies bij Arse nal, was de top van de Belgische competi tie telkens een onbereikbaar mikpunt. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Een wijziging in het basketbalprogramma van de hereneredi visie is er oorzaak van, dat komende zondag tijdens het basketbalgala in de Martinihal te Groningen toch nog gestre den kan worden tussen twee volledige ploegen uit noord en zuid. aan te trekken en hij weerde zich uitste kend. Hans Engbersen en Rob Hutting verschenen in de slotperiode vrij voor Schrijvers, maar telkenmale wist de Aja- cied redding te brengen. De vijfde set gaf een geheel gelijk op gaande strijd te zien, die pas laat met 15- 13 in het voordeel van de Verenigde Sta ten af werd gesloten. Daarmee hielden de Amerikanen het ongeslagen record tegen Nederland staande. Zeker in de eerste set was het enthousias me en de werklust van de oranje-brigade opvallend. Vooral de blokkering van Mar tin de Groot en Ruud de Wit sloot uitste kend en aanvallend scoorden Bert Goed koop en Rob Lantsheer veel punten. De Amerikanen beschikken echter over een goed team. Daardoor kon Nederland pas op 17-15 de set besluiten. De selectie van de bondscoaches Jaap Korsloot en Ben Krysic, die voor een groot gedeelte uit spelers van Delta Lloyd- AMVJ bestaat, speelde over het geheel genomen een zeer goede partij volleybal. I I 5 (fe 5 I versV tere 0. 3.0C De 20-jarige NEC-speler Jan Goossen gaat voor Edmonton spelen. Edmonton is de ploeg van Hans Kraay, die aanvanke lijk in Oakland zou gaan werken, maar met de hele ploeg is verkocht naar Cana- 3 DOORN. Het Nederlandse heren-vol- leybalteam is de oefencampagne voor de lentebeker in het kwalificatietoernooi voor de Europese kampioenschappen met een 2-3 nederlaag (17-15, 5-15, 8-15,15- 8 en 13-15) tegen de Verenigde Staten begonnen. obson overtuigd van een wonder ■ir Bobby Robson Barcelona mocht alles z’n minst een strafschop onthouden door Palotai.” Ondanks de geringe marge van één doelpunt (2-1 werd het in Ipswich), gelooft Robson, zeker na de 2-0 overwinning za terdag op het hoger geklasseerde Arsenal, dat de Engelse pers in jubelende koppen gewag zal moeten maken van de verras sende Ipswich-victorie in Barcelona. Rob son, die maandag al met zijn team in Spanje is neergestreken: „Natuurlijk weet ik dat Barcelona dit seizoen op eigen veld nog maar één keer heeft verloren. Maar ze zullen nu wel moeten aanvallen. En Ips wich heeft voldoende snelle mensen tot zijn beschikking ohn daarvan te kunnen profiteren. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Jan Peters heeft gister middag in Zaandam een nieuw driejarig contract bij AZ’67 getekend. De AZ-lei- ding kon voldoen aan de verlangens van - de middenvelder, die straks de taak van de scheidende Wim van Hanegem als spelmaker moet overnemen. Het nieuwe contract loopt tot 1 juli 1982. In de strijd om de KNVB-beker blijft Ajax voorlopig nog meetellen. Sterker, de Amsterdammers kunnen vast reke ning gaan houden met de komende wed strijden in de halve eindstrijd. Niet dat de prestatie van gisteravond, in de eerste ontmoeting met de leider in de eerste divisie, nu indrukwekkend genoemd mag worden, maar de 2-0-zege in de uitwed strijd tegen Fortuna SC moet voor het team van de veelgeplaagde trainer Cor Brom genoeg zijn om de kwartfinales te overleven. Voor de insiders stond het eigenlijk bij voorbaat al vast dat Ajax in Fortuna SC de zwakste van de acht overgebleven ploe gen had getroffen, maar de recente slech te resultaten in de competitie tegen NAC en PSV hadden hier en daar toch wel enige twijfels gezaaid. En niet zonder re den, zoals in Sittard in het tweede deel van dit eerste bekertreffen zou blijken. Echter ook in de eerste helft was Ajax niet superieur aan Fortuna, maar het had geluk dat het al na zes minuten op een 1-0 voorsprong kwam. Na een pass van Hans Erkens naar Arnesen schoof de Deen de bal voor het doel, waar Schoenaker net iets eerder bij de bal was dan de uitlopen de doelman Geilman en vervolgens ge makkelijk kon scoren (0-1). Fortuna schrok van dat vroege doelpunt en was N JE tors saia k I ren vori, iR I Borussia Mönchengladbach heeft zich gisteravond als eerste ploeg geplaatst voor de halve finale van de strijd om de UEFA-beker. Op eigen veld zegevierden de Westduitsers voor 35.000 toeschouwers met 3-1 over Manchester City. De eerste ontmoeting was twee weken geleden geëindigd m een l-1 gelijkspel. Vlak voor de rust werd het 1-0 door middenvelder Kulik. Bruns en Del’Haye bepaalden in de tweede helft de stand op 3-0, waarna de Pool Deyna voor de Britten scoorde. Scheidsrechter Charles Corver zal ver moedelijk zeer binnenkort moeten wor den geopereerd aan een ontstoken linker- achillespees. De Voorburgse arbiter, die afgelopen zaterdag al moest bedanken voor PSV-Ajax heeft al meer dan een half jaar last van de blessure en zal, behalve zaterdag AZ-Roda, vermoedelijk de inter land Tsjechoslowakije-Frankrijk moeten missen. In Engeland werden gisteravond drie inhaalwedstrijden gespeeld voor de eerste divisie. Liverpool won met 2-0 van Wolver hampton Wanderers. Aston Villa zege vierde met 3-1 over Queens Park Rangers en Coventry City won in een doelpuntrijk duel van Manchester United: 4-3. In West-Duitsland werd één inhaalduel gespeeld. Op eigen terrein won VFL Bo chum met 2-1 (1-0) van 1. FC Nürnberg. Het Italiaanse amateurelftal heeft gis teren in Schwenningen met 2-0 gewonnen van West-Duitsland. Nicoletti scoorde in deze vriendschappelijke ontmoeting bei de doelpunten voor de Italianen. Dat het een echte oefenwedstrijd betrof, toonde Korsloot in de tweede en derde set. Zijn vele wissels brachten zeker geen rust bij oranje en de Verenigde Staten konden beide sets simpel met 15-5 en 15-8 winnen. Ook voor de Amerikaanse coach Coleman was het een oefenpartij. In de vierde set wisselde ook hij zijn sterkste spelers in. Oranje bewees toen sterker te zijn dan de Amerikaanse tweede keus en won met 15- 8. n Tegenover de legio mogelijkheden van Fortuna SC kon Ajax in de tweede helft maar twee kansen stellen en de Amster dammers mochten blij zijn dat zij onge schonden het eindsignaal van scheids rechter Geurds haalden. Verder bekeren moet nu voor Ajax geen problemen meer opleveren en misschien geeft dat de for matie van Cor Brom het zelfvertrouwen dat nodig is om ook in het verloop van de competitie een woord te blijven meespre ken in de strijd om de landstitel. Maar dit jaar stormde de club onder trai ner Robert Goethals resoluut naar een vrijwel onaantastbare koppositie. Vijf punten voorsprong heeft Beveren met nog tien wedstrijden te gaan op Anderlecht. Club Brugge, RWDM en Standard Luik volgen op nog grotere achterstand. Internationaal „in the picture” kwam Beveren pas na de bekerwinst in eigen land. Met speels gemak werden in de eerste cupwedstrijden Rijeka uit Joego slavië (0-0 en 2-0) en Ballymena uit Ierland (3-0 en 3-0) opgerold. Inter Milaan was het eerste karwei van allure. En met ingeto gen trots mocht Jean-Marie Pfaff ook na San Siro nog pralen met indrukwekkende doelcijfers (8-0). Verrassend was het daarna niet dat bondscoach Guy Thijs voor de interland BelgiëOostenrijk (volgende week woensdag in Brussel) vier spelers van Beveren opriep voor de centrale training. Jean-Marie Pfaff en Jean Janssens zijn al verzekerd van een plaats in de basis. Mare Baecke en Bert Cleytens, de jonge ren in het team van Beveren, mogen Thijs tegen Milaan nog eens overtuigen van hun kwaliteiten. Maar behalve op die vier „internationals” rekent het legioen van Beveren vanavond vooral op de schotvaardige spits Erwin Albert, die zich op de Belgische topscorerslijst met 20 voltreffers net achter leider Ruud Geels (21) heeft genesteld. Een flinke dreun voor de eerste-divisie- club, maar de teleurstelling werd verbe ten en met hernieuwde moed werd de aanval gezocht. Libero Joop van Daele trok herhaaldelijk mee naar voren en hij had pech toen hij in de 64e minuut een keihard schot, buiten bereik van Schrij vers via de paal weer in het veld zag springen. De Ajax-doelman wilde kenne lijk bewijzen dat hij nog lang niet versle ten is zoals bekend is Ajax in de slag met de doelverdedigers Galjé van FC Den Haag en Van Breukelen van FC Utrecht om een van beide als vervanger voor hem Naast de Flamingo’s-spelers Parker en Armstrong komen in het noordelijke team verder uit: Collins, Plaat, Woudstra (Par ker), Zwiers, Franken, Johnson (Donar), Smith en Davis (Delta Lloyd). Zuid treedt aan met de spelers: Schulz, Murphy (BOB), Moore (Frisol-R), Freeman, Mallo ry (Musette R/Z), Kirkland, Lister, Cra mer, Dekker en Akerboom (EBBC). De langzaam maar zeker verwende basketbalfans zullen in april ook weer kunnen genieten van de Harlem Globe trotters, die opnieuw een bezoek aan ons land brengen. Utrecht, het Sportpaleis Ahoy en de Evenementenhal in Gronin gen zullen op 20, 21 en 22 april ongetwij feld tot de laatste plaats bezet zijn. De sensationele opening kreeg echter geen vervolg. NAC-PSV zakte weg naar een vlakke wedstrijd met de meeste uit schieters voor PSV, dat steeds meer de greep op het gebeuren in Breda kreeg. Want NAC was leeggespeeld. Had zelfs geluk dat Willy van de Kerkhof de bal na een voorzet van broer René op de paal tikte, NAC perste er nog een klein offen sief uit in de slotfase. De kracht om PSV met de rug tegen de muur te zetten was echter niet meer aanwezig. even bevreesd voor een debacle. Maar niet voor lang, want al snel zetten de Limbur gers gesteund door zo’n 16.000 aanhan gers alle schroom van zich af en kwamen zelfs enkele malen gevaarlijk dicht bij het doel van Piet Schrijvers. Toch zou Ajax nog voor rust de marge kunnen vergroten tot twee doelpunten en opnieuw stond Hans Erkens aan de wieg van dit doel punt. Hij bediende Arnesen op maat en na een een-twee-combinatie met zijn landge noot Lerby liet hij Bram Geilman ander maal kansloos (0-2). Fortuna gaf zich echter nog lang niet gewonnen en begon de tweede helft met een offensief dat bijna de volle 45 minuten zou duren. De Ajax-defensie had het na rust bijzonder moeilijk en mocht van ge luk spreken dat de Sittardse voorwaart- sen van de vele kansen die zij zich wisten te scheppen er geen konden benutten. De grootste kans om zijn ploeg dichter bij Ajax te brengen kreeg Hutting in de 55e minuut. Nadat Everse spits Engbersen in het strafschopgebied onderuit had ge haald, mocht de topscorer in de eerste divisie vanaf de elfmeterstip proberen te scoren. Doelman Piet Schrijvers capitu leerde echter niet en stopte de strafschop bekwaam. rust besloot Krijgh op de Engelsman te zetten, en Wildschut de bewegingen van Vreijsen te laten volgen. Poortvliet ver huisde naar het middenveld. Daar had de Zeeuw het wat minder moeilijk, omdat NAC het tempo in de tweede helft niet naar grote hoogten kon stuwen. Toch be gon de tweede helft sensationeel met twee kansen, één voor elke ploeg. Hooyer ste vende na een fout van Dierckxs in zijn eentje op Van Eenennaam af. De PSV-er haalde uit de kans echter niet meer dan een hoekschop. Even later mocht Spran- gers aan de andere kant op avontuur. Slechte balcontrole leidde tot een eenvou dig ingrijpen van Van Beveren. ■era USSl jnon over de grond zijn bewaker Brandts meer dan eens te vlug af, en Mohorovic kregen kansen, maar reageerden niet alert ge noeg. PSV kon daar in aanvallend opzicht aanvankelijk niet zoveel tegenover stel len. Wildschut en Willy van de Kerkhof waren weer de spelers die in stelling ge bracht moesten worden. Dat lukte niet zo best, omdat bovengenoemd tweetal in ver dedigend opzicht heel wat werk moest opknappen. De gelijkmaker kwam dan ook onver wacht. Een vrije trap van Willy van de Kerkhof werd door Tom Dekker, de ver vanger van Budusic (bronchitis), verkeerd beoordeeld. Poortvliet, tijdens het compe titieduel in Breda door Vreijsen wegge speeld, Rijvers had hem daarom wijselijk aan Goodlass gekoppeld, kwam daardoor gemakkelijk aan de bal. Uit een moeilijke hoek knalde de Zeeuw keihard raak: 1-1. Dat doelpunt doofde meteen het NAC- vuur. PSV kon zich geruime tijd aan de druk ontworstelen, al kregen Sprangers en Mohorovic toch nog kansen. Want ach terin klopte het bij PSV nog steeds niet. Stevens en Brandts voelden elkaar niet aan; Poortvliet kreeg totaal geen greep op Goodlass. Vandaar dat Rijvers tijdens de da. Vandaag heeft Goossens, die geen vaste plaats heeft in het eerste van NEC, zich gevoegd bij Kraays selectie, die mo menteel in San Francisco in trainings kamp is. PSV heeft na de eerste kwartfinalewed- strijd goede uitzichten op een plaats bij de laatste vier. In Breda werd het tegen NAC 1-1, maar dat de landskampioen nog steeds niet de oude is, werd in Breda opnieuw bewezen. De Eindhovenaren, die Lubse, Deijkers en Van Kraay misten, hadden het tegen streekgenoot NAC knap lastig. Zeker in de beginfase, toen NAC het tempo hoog opschroefde en tot vreug de van de 10.000 toeschouwers reeds in de achtste minuut via Sprangers op 1-0 kwam. In feite een kadootje van de PSV- defensie, die een voorzet van Quaars on voldoende wegwerkte. Sprangers profi teerde handig met een droge knal: 1-0. Het vroege succes inspireerde de thuis club, die dan ook massaal bleef aanvallen. PSV reageerde paniekerig. Gelegenheids- laatste-man Huub Stevens slaagde er niet in de organisatie rond te krijgen. Dat leidde tot chaotische toestanden voor het doel van Jan van Beveren. Sprangers, in de eerste helft kilometers afleggend, en - BARCELONA. De eerste Europa- Cupconfrontatie van dit seizoen met CF de Barcelona heeft bij Ipswich- manager Bobby Robson flink wat er gernis achtergela ten. Eerst was er de geringe interesse in eigen land voor het bekerduel van Ips wich, omdat men buiten Ipswich er tonder meer van is uitgegaan dat ploe gen als Nottingham Forest, Glasgow Rangers (beiden Eu ropa Cup 1), West Bromwich Albion en Manchester City in de UEFA Cup duidelijk meer mo gelijkheden moes ten worden toebedacht om de halve fina les te bereiken dan Ipswich, dat boven dien ook nog eens verschillende promi nente spelers moest missen: Paul Mariner, Kevin Beattie (die in Barcelona na enkele weken afwezigheid zijn rentree zal ma ken), Clive Woods en Frans Thijssen. Ech ter: nog meer heeft Robson zich opgewon den over de brutale manier van spelen van. Barcelona en de discutabele manier van arbitreren van Karoly Palotai. Robson: „Tegen Innsbruck vielen er zes kaarten, maar in vergelijking met de spe lers van Barcelona hebben wij ons toen als engelen gedragen. Die knapen moch ten twee weken geleden alles. Schoppen, slaan en spugen. Bovendien werd ons op dynamische spitsspeler voorzichtig naar een iets hogere klassering mikte, moest de peperdure trainer Braems noodgedwon gen in de uitverkoop. Tegen dit „bescheiden” clubje moet In ter vanavond de smadelijke afgang van Milaan uitwissen. Voor de reputatie van de Italiaanse clubs, die de laatste jaren toch al niet met klaterende successen ver wend zijn, kan een wanprestatie in Beve ren catastrofaal zijn. En zeker nu Inter een astronomisch bod heeft gelanceerd op Paolo Rossi, de befaamde aanvalsleider van het Italiaanse elftal, zijn inkomsten uit Europees voetbal dringend gewenst. Anderhalf miljard lire (bijna 4 miljoen gulden) „cash” heeft Inter volgens de ge ruchten geboden voor Paolo Rossi. En verder mag Vicenza Lanerossi, de club waar Rossie nu nog speelt, kiezen uit twee spitsspelers van Inter Altobelli of Marro. „Voor zo’n gigantisch bedrag kan Inter bij ons de hele ploeg opkopen”, grapte Jean-Marie Pfaff gisteren na een lichte veldtraining van Beveren. De nationale doelman van België veronderstelt echter dat de geruchten onderdeel zijn van een psychologische oorlogsvoering. Beveren heeft er verder weinig aan- (ADVERTENTIE) 59 (Van onze sportredactie) BEVEREN WAAS. De onverbiddelij ke machtsgreep van Beveren Waas heeft in de Belgische voetbalcompetitie gere nommeerde topclubs als Anderlecht en Club Brugge met stomheid geslagen. Met een verlokkelijke spelvreugde en een krachtig collectief verpulverde de „smaakmaker” uit het spontaan meele vende Waasland brutaal alle ambities van de gevestigde grootmachten. Een toe valstreffer, zo werd aanvankelijk deni grerend geoordeeld.

Haarlem's Dagblad | 1979 | | pagina 67