Ria Hooij onthult werk Kees Verkade op Stationsplein MANIFESTATIE IN SCHALKERERF tl Haarlem Bloemenstad richt zich op Corso s nva END SEN Ties] faillissementen Restauranthouder veroordeeld tot zeven jaar cel SUCCES MANIFESTATIE AFHANKELIJK VAN WEERGODEN Openbare vergadering Commissie sociale zaken maandag bijeen Zak op parkeermeter man politiecel in Horeca serveert veel gerechten uit andere landen in Haarlem 4 l’ F ig! 8 9 STAD 19 7 9 ZATERDAG APRIL 5 l :z (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Tussen de buien door is gistermiddag op het Sta tionsplein onder grote belangstel ling het bronzen beeld „De Bloe menmeisje” van Kees Verkade onthuld. Dit werd gedaan door Ria Hooij, die in vijfentwintig jaar de Haarlemse Bloemenmeis jes tot een begrip heeft gemaakt in binnen- en buitenland. Het beeldje was haar hartewens zei VVV-voorzitter L. van Sambeek en een bekroning van deze onge kroonde Haarlemse koningin. een nieuwe kijk op zekerheid... Zeker is, dat assurantiekantoren, die lid zijn van de NVA u een nieuwe kijk op zekerheid geven! Eerst analyseren zij uw persoonlijke en zakelijke risico’s. Dan geven zij aan welke risico’s kunnen worden voorkomen en welke kunnen worden beperkt. Uit de inventarisatie van bestaande voorzieningen en regelingen die u kunt treffen, volgt tenslotte een verantwoord verzekeringsplan. Zo’n nieuwe kijk op zekerheid vereist vak kennis, ruime ervaring en een onafhankelijke opstelling. Die voorwaarden kan de NVA- assurantieadviseur u garanderen. Hij geeft u ’zicht’ op uw zaken. Hij let op uw zekerheid en op uw rechten als u onverhoopt een beroep op de polis moet doen. Het enige waar op hoeft te letten is, of uw adviseur lid is van de NVA. U herkent hem aan het NVA-vignet. w stalte, Beeld van Bloemenmeisje uzen- t met bij VVV-kantoor Haarlem nmels Kom wij vol (ADVERTENTIE) i kopje Warme pleidooien voor natte >k met Chileense appel-boycot I I r april 1 (Van een onzer verslaggevers) (Van onze stadsredactie) CS 3 Ni sprak Mario Olives namens de CUT. Over de bedoeling van de boycot zei hij: „We kunnen de dictatuur laten zien, dat de werkers van de wereld één zijn als het gaat om de eis dat in Chili de vrijheden en de rechten van de arbeiders en hun orga nisaties weer van kracht worden”. oresen terdam nenten 30 uur zijn, romer agbal, Drie andere verdachten in deze zaak werden door het Hof veroordeeld tot ge vangenisstraffen van vijf, vier en twee jaar. Een vierde verdachte werd vrijge sproken van het hem ten laste gelegde wegens gebrek aan bewijs. Hij was door de rechtbank in eerste instantie veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes jaar. Tijdens de uitspraak van het Hof ont brak de verdachte, die tot vijf jaar is veroordeeld. De man heeft gebruik ge maakt van een schorsing van de voorlopi ge hechtenis door de benen te nemen.. Op de invalswegen zijn gisteren viertali ge borden geplaatst waarop bezoekers wordt gewezen op deze manifestatie. Wij nen, afkomstig uit Nijmegen, hoopt hier van een jaarlijks internationaal gebeuren te maken zoals de Vierdaagde in de Keizer Karelstad, waarvoor een budget van ze ven ton beschikbaar is. In Haarlem zijn de financiën nog beperkt budget, maar de belangstelling is enorm. De radio heeft deze week al aandacht aan Haarlem ge- steed, terwijl de televisie op 13 april de Bloemenmeisjes in een programma van Willem Duys haalt. Organisator Wijnen, die met nadruk de soepele samenwerking benadrukt en het „internationale werk” dat Veldkamp van de gemeente heeft verricht, betreurt het dat Haarlem in al die afgelopen jaren het Bloemencorso uit deze stad heeft laten vertrekken zonder er verder zelf op in te haken. Dat is nu veranderd en hij is er van overtuigd dat ook in het buitenland Haar lem steeds meer bekendheid zal krijgen door dit jaarlijks terugkerende evene ment. De eerst internationale contacten zijn uiteraard der zaak gelegd met de jumelagesteden Osnabrück en Angers. Ook het effect van een boycot leek Oli ves van groot belang: „De kracht en de omvang zou de val van de dictatuur kun nen bewerkstelligen of versnellen”. Hij bedankte verder de Nederlandse arbei ders om hun solidariteitsverklaring met de Chileense arbeiders in hun strijd tegen „de fascistische dictatuur van Pinochet”. Jacques Meulmeester sprak tijdens de bijeenkomst gisteravond over de activitei ten van de Chili Beweging Nederland. Na gewezen te hebben op de ellende na de coup van 1973 met „al die verschrikkelijke gevolgen”, die „de verontwaardiging ex tra groot hebben gemaakt”, pleitte hij voor een economische boycot. „De junta luistert naar harde economische argu menten” merkte hij op, waarbij hij het Chileense belang van de export van goe deren benadrukte. „Daarom moeten we ze daar treffen”, aldus Meulmeester, doe lend op de appel-boycot. De Chili-inanifestatie werd muzikaal ondersteund door het ANJV-koor en de Chileense groep Amaranto. Op initiatief van burgemeester J. Ree horst werd een comité in het leven geroe pen „Haarlem Bloemenstad Internatio naal”. Dat betekent een week vol activitei ten met een hoogtepunt op zaterdag 21 april. Er zal tijdens de manifestatie ook aandacht aan het jaar voor het kind wor den besteed. Onder meer komt er een show van kleine bloemenmeisjes, waar voor zich al ruim dertig kinderen hebben aangemeld. Uniek is ook dat vanuit alle Haarlemse wijken muziekkorpsen en kin deren met versierde fietsen naar de Dreef zullen gaan. De organisatoren hopen dat er snel mooi weer komt, omdat anders het aantal bloemen schaars zal zijn en ze met name voor het corso uit het buitenland gehaald moeten worden. De kans wordt zeer ge ring geacht dat op de Grote Markt een bloemenmozaïek van zesendertig meter gelegd kan worden. Wijnen denkt dat hiervoor een andere oplossing nodig is. De voorzitter memoreerde de oud-VVV directeur W. van Willige wiens vrouw aanwezig was, die het initiatief voor de ü- Ria Hooij van het VVV onthult het Bloe menmeisje van Kees Verkade dat een plaats op het Stationsplein heeft gekregen. Goede contacten met Osnabrück hebben er toe geleid dat ook een brouwerij uit deze stad naar Haarlem komt en dit Duit se bier hier wordt geschonken. De tien horecabedrijven hebben als slogan geko zen: „Grenzen vervagen tijdens Haarlems culinaire dagen”. Ria Hooij was bijzonder blij met het geschenk en zei dat lente een meisje is en een gebaar. Zij zei te hopen dat bezoekers tot in lengte van jaren worden ontvangen met een bloemengroet. Van Sambeek zei de geste van de Haarlemse onderneming zeer op prijs te stellen „een eerbetoon van de professionele reclame aan de niet-pro- fessionele reclame en dat brengt dit bron zen beeld tot uitdrukking. Het opspelden van een bloem is eqp gebaar van geluk en een welkom, ook aan de toeristen, nu al vijfentwintig jaar”. Hij wees op de aanwe zigheid van verschillende „meisjes” van vorige lichtingen en de bevoorrechte posi tie van de Bloemenmeisjes-1979 door dit jubileum. Een woord van dank richtte hij tot ondernemer M. van Buren, die zorgde (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Gisteren is een bewoner van een huis aan het Donkere Spaarne een half uur in een cel van het politiebu reau opgesloten, omdat hij een vuilniszak over een parkeermeter had gehangen. Uit protest, want de gemeente had hem groen voor de deur beloofd maar een parkeer meter neergezet. Een medewerker van de wijkraad Bakenes, die ons het voorval meedeelde, was bijzonder verontwaar digd over deze opsluiting van een buurt bewoner. Een politiewoordvoerder zei gis teravond nog niets van het gebeurde te weten, „omdat politiegegevens de hiërar chische weg volgen”. bloemenmeisjes had genomen. Het beeld je is een geschenk van Donelley-Vier- hand, waarvan directeur C. Schilling zei dat zijn onderneming een vermenselij king van de reclame voorstaat en het zilveren jubileum van zijn bedrijf aanlei ding was voor dit cadeau. Hij vond dat de kunstenaar precies had verbeeld wat de initiatiefnemers zich er van hadden voor gesteld. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Tien Haarlemse restau rants haken in op de manifestatie Haar lem Bloemenstad Internationaal, door in de week van 14 tot 21 april gerechten voor te schotelen uit Zweden, Italië, Oosten rijk, Duitsland, Frankrijk, Canada, Zwit serland en natuurlijk Nederland. Om maar eens wat lekkernijen te noemen: sole pochée Frans Hals, Esterhazy Rost- braten, Wiener Früchtebrot mit Glüh wein, wilde rijst uit Canada met Prime roast beef, de Zweedse Gravad Lax, Steak Osnabrück, filets van zuiglam uit Frank rijk en Carré d’agneau a l’Argenteuil. De N VA is een organisatie van makelaars in assurantiën en andere onafhankelijke assurantie-tussenpersonen. Secretariaat: Utrechtseweg 135, Amersfoort. dat het beeld verwezenlijkt werd. Aan vankelijk zou het op de Grote Markt ko men, maar de commissie toegepaste mo numentale kunst besliste anders. IK. irsen G. van der Storm B.V., gevestigd te Zandvoort, v/h Grote Krocht 30-32, thans Thorbeckestraat 22. Rechter-commissa- ris: mr. C. A. Terwee-van Hilten. Curator: mr. G. Bessels, advocaat en procureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 96, postbus 177, 2000 AD Haarlem. nte In h( tan boor aar Felit aan lant te kiezer met all ferry va sten in d an van d in de bar slenterei a dekken dagelijk 23.59 uu volgend! lixstowe Holland s-avondi errassin] 'horesen ontuurtjf' i tientjes Het werk zal worden gedaan door Hout en Plantsoenen, terwijl het marktwezen de ruimte ter beschikking stelt. De etala gewedstrijd gaat door, ook al zal de aan voer van bloemen schaars blijken. Het 32ste bloemencorso met als motto „Lente- kinderen” is op de laatste dagen van de Haarlem-manifestatie. De praalwagens vertrekken van de Nassaulaan en rijden via het centrum naar de Zandvoortselaan, Bennebroek naar de Bollenstreek. Haar lem Bloemenstad Internationaal zal wor den afgesloten met een bal in de Winter tuin op het Stationsplein. De gemeente wijst er op dat al veel inwoners vooral in binnenstad na de aktie „versier uw stad” de omgeving van hun huis hebben ver sierd en dat ook de winkelstraten en open bare gebouwen door de plantsoenen dienst zijn aangekleed met bloeiende planten. (Van onze stadsredactie) HAARLEM.Maandag vergadert de commissie sociale zaken, volksgezond heid en woonruimteverdeling openbaar in het stadhuis. Aanvang 15 uur. Op de agen da ondermeer de volgende punten: priori teiten in het collegeprogramma; nieuws brief van de sociale dienst inzake een wachttijdenonderzoek; problematiek Frans Halsbuurt. Dit laatste punt komt rond 16.30 uur aan de orde. HAARLEM. De rechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 3 april 1979 in staat van faillissement verklaard: Willem Cornells Stange, wonende te Haarlem, Lange Poellaan 15A. Rechter commissaris: mr. C. A. Terwee-van Hil ten. Curatrice: mr. M. C. D. Boon-Niks, advocaat en procureur te Haarlem, Kleine Houtweg 26. Verder wordt het internationale karakter versterkt door optreden van een Turkse dansgroep en „buitenlandse” eethuzen waar de aandacht extra op zal worden gevestigd door de Haarlemse horecabe drijven. Aanleiding voor de samenwerking van de middenstanders in de verschillende winkelcentra was primair het 25-jarig be staan van de Haarlemse Bloemenmeisjes. Zeker is (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Een Chinese restauranthouder uit Haarlem, die wordt beschouwd als de grote man achter een internationale heroïnesmokkel, is door het Amsterdamse gerechtshof veroor deeld tot een gevangenisstraf van zeven jaar. De procureur-generaal bij het Am sterdamse Hof had tegen de man een gevangenisstraf van twaalf jaar geëist. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis- van de rechtbank te Haarlem dd. 3 april 1979 opgeheven het faillissement vans. Oshlassoo A. G. te Vadus, Liechtenstein, P.B. 34684, filiaalhoudende te Schiphol- Oost, gebouw 70, postbus 7729, onder de naam AVTAP International Trading Company, uitgesproken op 24 oktober 1978, curator mr. J. Weermeijer te Haarlem. De Chili-manifestatie, die gehouden werd als start van een fruit-boycotactie tegen Chili, werd georganiseerd door de CUT, de Chileense ondergrondse vakbe weging en door de Bewustwording Ont wikkelingssamenwerking Vakbond (BOV), de FNV en het NW-Jongeren Contact. Zo’n dertig belangstellenden wa ren naar het Schalkererf gekomen om daar naar een aantal sprekers te luisteren en informatie via stands te krijgen. De boycotactie roept mensen op geen Chi- leens fruit, met name de bekende Granny Smith-appels, te kopen. Binnenkort, zo merkte Piet Jeuken verder op tijdens zijn spreekbeurt, gaan FNV-leden bij Haar lemse markten en warenhuizen posten om winkelende voorbijgangers te vragen geen appels te kopen. De manifestatie werd geopend door de heer C. Gulickx, voorzitter van de afde ling Haarlem van de NW en van de FNV, die in Haarlem in oprichting is. Na hem Theodoor Louis Roeleven, h/o „Home- decor” te Wijk aan Zee, gem. Beverwijk, de Zwaanstraat 4. Rechter-commissaris: mr. C. A. Terwee-van Hilten. Curator: mr. J. S. Pen, advocaat en procureur te Vel- sen-Zuid, Stationsweg 103, postbus 204. 1970 AE Velsen-Zuid. H. A. S. Beheer Amsterdam B.V., geves tigd te Zandvoort, v/h Grote Krocht 30-32, thans Thorbeckestraat 22. Rechter-com- missaris: mr. C. A. Terwee-van Hilten. Curator: mr. G. Bessels, advocaat en pro cureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 96, postbus 177, 2000 AD Haarlem. Iedereen is nu tevreden over de plek tegenover het VW-kantoor. Ook wet houder A. J. Vos, die vertelde dat de bloemenmeisjes binnenkort naar Enge land gaan en zich daarbij afvroeg hoe het komt dat tot ver over de grenzen belang stelling voor ze is. Hij benadrukte het feestelijke effect van het geven van bloe men en vond dat Kees Verkade dit zelfs in het beeld heeft kunnen vastleggen. De 7 heer Vos herdoopte het Stationsplein in een Ontmoetingsplein waarop dit beeld door zeer velen zal worden bekeken. Na mens het gemeentebestuur, dat het ge schenk bijzonder op prijs stelde, bood hij” het symbolisch aan de burgerij van Haar lem. Na afloop van de onthulling vertrok, het gezelschap, waaronder de Bloemen- meisjes paar restaurant Lion d’Or voor een feestelijke receptie. Ook de oud-wet- houders Van Liemt en Geluk, WV-direc- teur A. Toonen en vele andere bekenden uit de Haarlemse burgerij gaven blijk van hun belangstelling. Cornells H. Arends, wonende te Haarlem, Scheepmakerdijk 32. Rechter-commissa- ris: mr. C. A. Terwee-van Hilten. Curatri ce: mr? E. Koekkoek, advocaat en procu reur te Overveen, Adr. Stoopplein 5. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Federatie Neder landse Vakbeweging (FNV) neemt maan dag een - waarschijnlijk positief - besluit over de vraag of zij op 1 mei een officiële delegatie stuurt naar Chili om daar de dag-van-de-arbeid te vieren. Dit liet Piet Jeuken, beleidsmedewerker van de FNV inzake internationale zaken, gisteravond weten tijdens de Chili-manifestatie in het Schalkererf. Het doel van deze dele gatie is, zo legde hij uit, ter plekke solida riteit met het Chileense verzet tegen het regime van Pinochet te tonen. ri- De voorzitter C. Gulickx van de Haarlemse afdeling van de NVV leidt de Chili-manifestatie in het Schalkererf in. HAARLEM De commissie voor eco nomische zaken houdt op maandag 9 april om 14 uur een openbare vergadering in het stadhuis. Op de agenda staan het bestemmingsplan Burgwal, de parkeerta rieven (vignettensysteem), nota winkel sluiting en behandeling prioriteiten be groting 1980. HAARLEM. Alleen de weergoden kunnen de manifestatie Haarlem Bloe menstad Internationaal die van zaterdag 14 tot 21 april wordt gehouden nog beder ven. Dit is de mening van P. Wijnen van het organiserende comité, die gistermid dag verduidelijkte dat dit unieke gebeu ren een half jaar voorbereiding heeft gevergd. Uniek, omdat voor het eerst een samenwerking tot stand is gebracht tus sen alle Haarlemse winkeliersverenigin gen, de overkoepelende federatie, de ge meente, bloemencorso-organisatie en VVV. I Wo

Haarlem's Dagblad | 1979 | | pagina 9