Release wil in Haarlem wegloophuis realiseren Hoe gaat het in Vondelkwartier Filmhuis en open studio hoog op prioriteitenlijst Commissie geeft voorrang kI Ondoorzichtig beleid HOR niet acceptabel aan eerste wijkoefenhal Meerderheid kunstcommissie wil van start: Vijfentwintig punten op sportprioriteitenlijst Commissie financiën wil deelbegrotingen OPVANGVOOR EX- PSYCHIATRISCHE PATIËNTEN s 1 I sn N Finales afgelast Principe College-onderhandelingen ZATERDAG 2 I I 9 7 9 STAD 8 )- -J3 /vij: Die bewoners zijn namelijk bij dezen uitgenodigd om maandag avond naar het dienstencentrum aan de Tesselschadestraat 4 te komen. Daar kunnen ze aan verslaggevers hun visie op het wonen in de wijk en de eventuele nieuwbouw kwijt. Om acht uur gaat de deur open. eef )0 Wi de ag” (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Met enig kunst en vliegwerk slaagde wethouder Tinus van de Water van kunstza ken er gistermiddag in de vier hoogste posten op zijn verlang lijst voor nieuwe uitgaven in 1980 op hun plaats te houden. Dat be tekent dat de verhoging van het voorstellingenbudget van de To neelschuur met 70.000, de start van een filmhuis annex open stu dio voor 45.000, een stijging van twee procent voor het Muziekcen trum Kennemerland, die 70.000 kost en ƒ2.500 voor de Literaire Instuif, in die volgorde, de meeste kans hebben om in 1980 te wor den gerealiseerd. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Regelmatig zo eens in de veertien dagen staat er bij Release Haarlem ie mand op de stoep, die is weggelo pen of „voor straf” ontslagen uit een psychiatrische inrichting. De mensen vragen om hulp, maar die kan Release niet bieden. Ook andere welzijnsinstellingen als het Crisisinterventiecentrum (CIC) of de sociaal-psychiatrische afdeling (SPA) van de GG en GD kunnen de weglopers niet opvan gen. Daarom moet er in Haarlem een zogeheten wegloophuis ko men, een pand waarin de hulp vragers een tijdje kunnen verblij ven om in alle rust een beslissing te nemen over hun toekomst. Re alisering van zo’n wegloophuis zou de gemeente jaarlijks bijna 200.000 gulden gaan kosten. Een en ander staat in een nota, die Release heeft opgesteld in samen werking met enkele studenten uit Amsterdam. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. In het Haarlems Dagblad van 17 mei 1949, dertig jaar geleden dus, werd de bouw aangekondigd van 75 *woningen aan de Vondelweg in Haarlem-Noord. „De huur der woningen zal vermoede lijk 6,65 per week bedragen”, schreef de verslaggever. De coöpera tieve woningbouwvereniging „Volkshuisvesting” was de opdracht gever. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De bouw van een oefenhal, om het aantal sport accommodaties in de wijken uit te breiden, is, zo vond de raads commissie voor sportzaken, de belangrijkste nieuwe zaak die in 1980 moet worden aangekaart. Daarom ging de commissie, tij dens de bespreking van het ver langlijstje prioriteitenlijst) van de wethouder akkoord met een eerste plaats op de lijst voor de post van hef st 140.000 in 1980 voor deze wijkoefenhal. _[23 25>?B^ 11 'V 16 wijk te kijk nkam., lllllllllll! CDA’er Fred Hosselet lllllllllll (veel em-Hoi km va !t 2 dag <embur< en wan Ab van Schooten (PvdA) zei dat de HOR best autonoom mag opereren maar dat de raadsleden wel moeten weten waar de centen aan uitgegeven worden. „De HOR leeft in Haarlem als een God in Frankrijk en heeft meer subsidie gehad dan werd uitgegeven”, aldus Van Schooten. Finan cieel deskundige Moné verduidelijkte dat de HOR een voorschot van de gemeente van 921.000 kreeg en maar acht ton heeft uitgegeven, zodat 121.000 moet worden terugbetaald. Hij zei dat moeilijk beoor deeld en gecontroleerd kan worden wat deze stichting met het geld doet. Er blijkt herhaaldelijk om deelbegrotingen te zijn gevraagd, maar ze kunnen of willen die niet verstrekken, aldus de ambtenaar van financiën. Die manier van prioriteiten wegen zorg de overigens voor een zig-zag-lijn in het stemgedrag van de commissieleden. Het was hen niet allemaal geheel duidelijk dat een post die bijvoorbeeld nummer 3 heeft, automatisch nummer 4 wordt, zodra er een andere post wordt tussengeschoven. Dan wordt nummer 4 nummer 5 enzo voorts. Dat betekent dat, wie liever de verhoging Van het kunstenaarsbudget op de tweede plaats heeft dan het geld voor filmhuis en open studio, óók de overige nummers naar beneden doorschuift. Het maakt niets uit of het muziekcentrum op nummer 4 komt doordat nummer 2 naar 3 is doorgeschoven, of dat dat gebeurt om dat het muziekcentrum zélf naar beneden is geschoven doordat een andere zaak als belangrijker wordt gezien. Het is wel een gemakkelijke manier van zaken afwegen, want je hoeft alleen maar appels met peren te vergelijken en kunt de overige vruchten van de prioriteitenlijst even rustig vergeten. CDA’er Hosselet vond het allemaal maar weinig bevredigend, dat de commis sie kunstzaken nu eigenlijk een nieuwe kracht moet zien te verwerven via de prioriteitenlijst, terwijl die kracht er ei genlijk allang was. Hij vond kortom, dat de 40.000 die het muziekcentrum betaalt voor de diensten van Van der Tweel, di rect door de commissie kunstzaken uitge- De kindermanege De Zonneruiters die op non-profit basis werkt mag een eenma lige subsidie van vijfduizend gulden heb ben vonden de commissieleden, boven dien moet Openbare Werken onderzoeken of het terrein in erfpacht kan worden gegeven en moet de manege de jeugd- sportsubsidie voor 1979 van 898,60 wor den verstrekt. Pieter Eibers (CPN) had er moeite mee dat het tarief voor de lessen verhoogd zal moet worden naar 95 per twee maanden. Hij kreeg hierbij steun van Van Schooten, die er echter op wees dat als er meer subsidie verstrekt moet geven zouden moeten kunnen worden voor een andere stafkracht. „Zoiets ver dient bijstelling”, aldus Hosselet. Die uit spraak wekte nogal wat beroering bij de raadsleden van de commissie, want het integrale beleid dat de gemeente Haarlem voert, waarbij dus alle inkomsten en uit gaven tegen elkaar worden afgewogen, is één van de pijlers van het collegeprogram dat WD, PvdA, D’66 en óók CDA vorige zomer ondertekenden. Wethouder Van de Water, doorlaverend tussen het politieke spel van leden van deze niet-politieke commissie, ging snel over tot de orde van de dag. De stemmin gen over de prioriteitenlijst leverden op dat in plaats van de stafkracht voor de afdeling culturele zaken de verhoging van het budget voor gemeentelijke kunstaan- kopen de vijfde plaats kreeg in de lijst. Nummer zes werd die stafkracht, terwijl subsidie voor het Haarlems Kunstenaars Overleg een plaats naar boven schoof, ten kosten van de verhoging van de bijdrage voor het Muziekinstituut van de Bavo, die op nummer acht terecht kwam. Op de negende plaats bleef geld voor de activi teitenpot van cultureel centrum De Ege lantier, terwijl geld voor kadercursussen voor Kreater tiende werd in plaats van veertiende. lende regeling getroffen wordt”, aldus de nota. Het wegloophuis zou in 1980 en 1981 moeten functioneren als experimentele voorziening, menen de initiatiefnemers. Het huis zou bestuurd moeten worden door een stichting, waarin de stem van de cliënten hard doorklinkt. Ook een wijziging, voorgesteld door CDA’er Ben van Niekerk vond genade in de ogen van de meerderheid van de com missie. Hij pleitte ervoor de 10.000 voor sportkadervormingswerk terug te bren gen tot 6250, omdat met name de provin cie veel subsidieert bij het opleiden van technisch sportkader. Bij de raadscommissie bestond overi gens grote eenstemmigheid over de lijst die wethouder Thuis in elkaar had getim merd. Wel werd een voorstel van Jan Adelaar (PSP/PPR) om de aanschaf van een geluidsinstallatie voor het zwembad Houtvaart van de ongenummerde lijst een lange lijst met wensen die in elk geval in ’80 niet aan bod komen en daarom geen volgorde hebben) tussen punt 8 en 9 van de genummerde lijst in te schuiven. Iedereen weet dat die tijden definitief voorbij zijn. Er zijn nog maar weinig mensen die voor dergelijke buurtjes wonen. Hoe mensen nu in het Vondelkwartier wonen, gaan de verslaggevers van vandaag proberen uit te vissen. Daarom komt WIJK TE KIJK maandag in het Vondelkwartier. Het Vondelkwartier wordt begrensd door, hoe kan het anders, de Vondelweg, de Rijksstraatweg, het Tesselschadeplein en de Eksterlaan. Het gebied grenst aan het bijna gelijknamige Vondelweggebied, waar volgens een rapport van het CDA best eens woningen zouden kunnen worden gebouwd. Of de bewoners van het Vondelkwartier die mogelijke oplossing van een stukje woningnood in Haarlem ook een goede vinden, zullen we maandag wel merken. „Als u bij de lijst van onvermijdelijke uitgaven uitgaven waarover in raad, commissie of B. en W. al een beslissing is gevallen) de vervanging van de geluidsin stallatie van het zwembad Kleverlaan op neemt, ga ik ervan uit dat zo’n installatie in de Houtvaart ook nodig is”, aldus Ade laar. Hoewel hij er door de diverse leden op werd gewezen dat de situatie in de twee gemeentelijke baden niet helemaal gelijk is, werd zijn voorstel wel aanvaard. Wethouder Ton Thuis (WD) kwam zelf al met een wijziging van zijn eigen lijst aanzetten. Hij pleitte ervoor een post van 15.000 voor de ontwikkeling van de ge handicaptensport van de tiende naar de derde plaats te brengen, waarmee de kans op realisering groter is geworden. WIJK TE KIJK is het portret van een stukje Haarlem waarop kinderen naar school gaan, mensen in de hondepoep stappen, plantsoenen groen of niet groen zijn, vetes bestaan, de kroeg om elf uur dicht gaat, de auto van de buurman voor de deur staat, de lift kapot is, kortom: waar Haarlemmers hun dagen slijten. Bij de schildering van dat portret gaat het vooral om het beeld dat de bewoners zelf van hun wijk hebben. Verslaggevers van Haarlems Dagblad leggen al die blauwdrukken over elkaar in één pagina: Uw WIJK TE KIJK door de bril van u, van uw buren en van uw onbekende buurtgenoten. IJssel en van i f 1201 k bied ad. Vriji rkdagei .30 uur Een- 160. achter- dubb. ouche- nt. HAARLEM. De stichting Haarlemse Organisatie voor Recreatie (HOR) zal voortaan met deelbegrotingen op de proppen moeten komen, want zoals het nu gebeurt hebben gemeentelijke dien sten noch raadsleden enig inzicht in het doen en laten van deze gesubsidieerde organisatie. Tot deze conclussie kwamen gistermiddag de leden van de commissie financiën tijdens de behandeling van de bestemming van het pand Schotersingel 49 als buurthuis. Met drie praktijkvoorbeelden willen de notaschrijvers het nut van een wegloop huis benadrukken. Het gaat om de lotge vallen van twee mannen en een vrouw met wie Release blijkens de nota heel wat heeft afgetobd. Slot van het liedje is stee vast: geen enkele instelling kan of wil iets doen. Zo zou een 31-jarige invalide man, ontslagen uit het Provinciaal Ziekenhuis, eind vorig jaar na veel omzwervingen in een algemeen ziekenhuis terecht zijn ge komen, waar hij helemaal niet thuis hoorde. Welke posten op sportgebied uiteinde lijk verwerkelijkt worden blijkt pas als in juni de zogenaamde geïntegreerde priori teitenlijst op tafel komt, waarop alle mo gelijke nieuwe uitgaven in een bepaalde volgorde staan. De posten die de hoogste plaatsen innemen hebben de grootste kans gerealiseerd te worden. 25 Vijfhoek/Raaks-Doelen 26 Zuiderhout 27 Wilhelminapark 28 Bosch en Vaart 29 Haarlem Zuid-West 30 Leidsevaart 31 Frans Hals 32 Stuyvesant 33 Te Zaanen 34 Planetenbuurt 35 Kleverpark 36 Centrum oede is W. uche sn uit sn. U van enkele praktijkvoorbeelden waarom het wegloophuis nodig is. De notaschrij vers willen, dat het huis volgend jaar geopend kan worden. Dat zal naar alle waarschijnlijkheid een vrome wens blij ven, want de subsidie-aanvrage staat op de prioriteitenlijst van de commissie so ciale zaken, die maandag vergadert, op een volstrekt kansloze plaats. Ook wet houder Leo van den Berg geeft, zo vertel de hij desgevraagd, het wegloophuis geen schijn van kans. Hetgeen niet betekent, dat er geen be hoefte aan een voorziening als het weg loophuis zou bestaan. De nota spreekt daar duidelijke taal over. „Bij het werken met hulpvragers uit de psychiatrie wordt Release Haarlem steeds weer geconfron teerd met het feit, dat voor mensen die een psychiatrisch verleden hebben het voor zieningenpakket in Haarlem volstrekt on voldoende is. Dit geldt temeer, wanneer we kijken naar de groeiende groep cliën ten die vroegtijdig of met straf ontslag (hieronder wordt verstaan ontslag van de cliënt wegens eigenzinnigheid, wanneer de cliënt niet mee wil werken aan de geboden behandeling en het nut ervan niet inziet) of tegen het advies van de behandelaars in de inrichting verlaat en waarvoor terugkeer naar een inrichting geen oplossing betekent”. Hoewel het CIC en de SPA geen opvang kunnen bieden, zijn de instellingen er vol gens de nota wel van overtuigd dat er opgevangen dient te worden. Dat er zich cliënten aanmelden is niet verwonderlijk, omdat er in de naaste omgeving vier psy- Van Schooten zei het wel te begrijpen: „uit deelbegrotingen kun je hun beleid afleiden en dat willen ze niet. Ze hebben een totaalbedrag en daar schuiven ze on gemerkt mee. De leden en waarnemend voorzitter Leo van den Berg schaarden zich achter de eis van Van Schooten, die gevoegd zal worden bij de goedkeuring Haar- eeg te >7820. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De finales van het Haar lemse schoolvoetbaltoemooi op de velden van Ripperda zijn vrijdagmiddag wegens de regen afgelast. Ze zullen nu op woens dag 25 april worden gespeeld. Over een wijziging van de aanvangstijden wordt maandag een beslissing genomen. De CDA’er was zich nog van niets be wust, zo leek het en vond dit ook meer een zaak voor de raadscommissie financiën. „Als het opnieuw in financiën aan de orde komt, dan kan het ook bij andere zaken opnieuw ter tafel komen”, aldus Bert Bruijn (PvdA) die doelde op het college program, een zaak waarover CDA en WD enerzijds en PvdA anderzijds, het nog lang niet helemaal eens zijn, getuige een fikse politieke rel die op 3 mei verder wordt uitgepraat. voor bestemming en beheer van buurt huis Schotersingel 49. Wil van Straaten (CDA) volgde het advies van afdeling fi nanciën de kosten van het buurthuis in de prioriteitenprocedure 10.800). De verhoging van de bijdrage voor de Pas 65, waardoor ouderen tegen korting naar Stadsschouwburg en Concertge bouw zouden kunnen, belandde onder nummer 15 van de lijst. De post bleef daarmee ongenummerd, -enigszins tot leedvermaak van de commissie die daar mee de - afwezige - Ina Jonkergouw, pleit bezorgster voor het culturele leven van de oudere medemens, in de wielen reed. Konden de veertien aanwezige leden van de commissie, die behalve raadsleden ook burger-leden telt, instemmen met de eerste post, meer moeite bleek een aantal te hebben met de post voor de start van filmhuis annex open studio. Jacques Brons en Belinda Thöne (beiden VVD) schaarden zich gisteren achter Léoni Broersen (CDA) die liever een tweede plaats zag ingeruimd voor de verhoging van het budget voor gemeentelijke kunst- aankopen met ƒ20.000. Ook Rike Ruiter (D’66) en W. van der Geest voelden daar voor. De overige acht leden echter niet. De zaak afgestemd, probeerde Marijke Don nog eens de kunstaankopen meer kans te geven door ze te laten afwegen tegen nummer drie van de lijst, de verho ging van gelden voor het Muziekcentrum. Maar ook dit plannetje viel in het water, want uitsluitend G. Daniëls stemde met haar mee. ng ap- le uit: >onka- :en en er jaar I.OOO,- T telder- per 'OON- :oop/ 023- Waar de hal komt te staan is nog niet bekend, maar daarover zal binnenkort wel meer informatie worden verstrekt. De bouw van de hal gaat de gemeente in totaal ruim 1,2 miljoen kosten, waarvan de 140.000 in 1980 de zogenaamde bud gettaire last (zeg maar rente en afschrij ving) vormen. Als tweede op de lijst van wensen voor nieuw sportbeleid stond de aanstelling van een bureaumedewerker voor de Dienst Sport- en Jeugdzaken die jaarlijks zo’n 48.000 kost. Tot slot wijden de opstellers van de nota een hoofdstuk aan een experiment in Italië met wegloophuizen dat zeer ge slaagd zou zijn. Onder het motto: wat daar kan, kan bier ook. Overigens zou de realisering van een wegloophuis in Haar lem een voor Nederland unieke ontwik keling betekenen. Wel een die geld kost: 189.750 per jaar om precies te zijn. nnette. nkam., ir, toil., koop in de inge- 1000,- an. Br. t blad. (hoorn vrijst., 00 m2 s aan Dek- r riant /ISTE- srden- 1.000,- I. chiatrische ziekenhuizen zijn met geza menlijk 3800 patiënten. Verder wijzen de opstellers van de nota erop, dat het colle geprogramma een passage bevat waarin de noodzaak van een voorziening als een wegloophuis wordt onderkend. Vervol gens wordt uitgelegd, hoe het wegloop huis zou moeten functioneren. Kernpunt is, dat het wegloophuis geen klein psychiatrisch centrumpje wordt met volijverige artsen en hulpverleners. Het is ook niet de bedoeling, dat psychiatrische inrichtingen naar het wegloophuis gaan verwijzen. Voor wat betreft de organisato rische opzet denken de notaschrijvers aan een soort Blijf Van Mijn Lijf formule. Dit houdt in, dat de bewoners totaal zelfstan dig zijn en elkaar helpen de problemen te overwinnen. Een dagelijkse huisvergade ring zou moeten beslissen over hoe het wegloophuis reilt en zeilt. Er moet voor gewaakt worden, dat het wegloophuis tij delijke opvang biedt en geen pension achtige voorziening wordt, die binnen de kortste keren dichtslibt. De bewoners moeten wel (deskundige) hulp kunnen krijgen als ze dat wensen, aldus de initiatiefnemers. Het huis zou dagelijks bezocht kunnen worden door vrijwilligers of stafkrachten; die mogen echter niet blijven slapen. Cliënten die het wegloophuis verlaten zouden rechten moeten kunnen laten gelden op volwaar dige woonruimte, wordt in de nota ge steld. „Dit kan niet via de bestaande in- schrijvings- en urgentiebepalingsregeling voor woningen gerealiseerd worden. Het is daarom noodzakelijk dat een aanvul- .T Olt, Toen wethouder en leden keurig de pri-‘ oriteitenlijst doorgeëxerceerd hadden, kwam wethouder Thuis nog met een on- schuldig-lijkend plannetje op de proppen. Zou het niet verstandig zijn, zo betoogde hij, om de 15.000 budgettaire last voor de aanleg voor de verlichting van het Haar- lem-stadion maar vast als vijfentwintigste (en laatste) plaats op de lijst te zetten? Maar, en dat bleek ook wel uit de daarop volgende discussie, er school een addertje onder het gras. „Daar voelt mijn fractie niet zoveel voor. Als we al iets aan die De studenten maken deel uit van de projectgroep politiserende hulpverle ning van de subfaculteit andragologie van de Universiteit van Amsterdam. In de nota wordt uiteengezet aan de hand Met uitzondering van de liberaal Jac ques Brons, die zijn stem voorbehield omdat hij geen kerkelijke instanties wilde subsidiëren, gingen alle leden van de com missie akkoord met het verlenen van een garantie aan de stichting Turks Islami tisch Centrum voor de tijdige betaling van een geldlening van twee ton. Dit bedrag is nodig voor de aankoop van het pand Ko- ningsteinstraat 2, waarin een moskee zal komen. Zowel Eibers als Van Schooten was niet gelukkig met het feit dat be stuursleden persoonlijk borg staan, om dat dit een grote druk op gezinnen legt. Wethouder Van den Berg zei dat het wel nodig was de tienduizend gulden die in dertijd voor de moskee in de Spaarne- kerk, is toegezegd (wat niet doorging), alsnog verstrekt wordt. De huidige ge bedsruimte biedt plaats aan 350 Islamie ten, terwijl Haarlem vijfentwintighon derd praktiserende Turkse en duizend Marokkaanse Islamieten telt. De commissieleden gingen tenslotte ak koord met het invoeren van een korting van tien percent op zwemabonnementen voor de gemeentelijke openluchtbaden als die in de voorverkoop gekocht worden. Zij maakten daarbij wel de aantekening Voor hij in het ziekenhuis belandde bracht hij „enkele weken zwervend en slapend in portieken door”, aldus de nota. Ook met de vrouw, die erg in de war en agressief was, kon Release volgens de nota geen kant heen. De vrouw verzeilde zelf in het crisiscentrum in Tilburg en bracht een nacht door op het politiebu reau. Kortom, ellende troef. Ook de ande re man raakte na zijn ontslag uit PZ van de regen in de drup, meldt de nota. Zijn „onderdak”: kraakpanden en politie cellen. Een uitvoerige discussie kwam gister middag op gang naar aanleiding van num mer 5 van de lijst. Daarop stond 80.000 voor een stafkracht voor de afdeling Cul turele Zaken. Tinus van de Water zette uiteen, dat Hans van de Tweel van de afdeling vijftig procent van zijn oorspron kelijke tijd in dienst is bij het Muziekcen trum Kennemerland. De wethouder ver telde erbij dat het geld dat Van der Tweel in die tijd verdient door het Muziekcen trum wordt terugbetaald aan de gemeen te. Dat geld komt terecht, zoals in Haar lem met alle inkomsten het geval is, bij de algemene middelen, de grote schatkist waaruit alle wethouders een stukje krijgen. Uiteindelijk kreeg Thuis de steun van Van Niekerk en Van Straaten terwijl Ade laar, Bruijn en Kerkhoff tégen stemden. Omdat de wethouder natuurlijk zelf voor stemde en zijn stem bij gelijke stemming dubbel telt, verscheen de post nog onder aan de lijst. Dat die post in de toekomst nog wel wat discussie in de Haarlemse gelederen zal veroorzaken, zal niemand verbazen, aangezien het gaat om een prin cipiële stellingname over de taak van de op sportgebied al zo’n 130.000 kost en dat de eerste tien posten van de prioritei tenlijst al met al zo’n 300.000 lasten mei zich meebrengen. „Dan zitten we wel over een half miljoen te praten”, aldus Kerk hoff, die verwees naar de karige 3 mil joen die de gemeente Haarlem in 1980 totaal aan nieuwe guldens mag besteden. verlichting doen, moeten we budgettair neutraal spelen”, aldus Bruijn, die erop doelde dat het de gemeente geen guldens mag kosten. Thuis verwees daarop naar het collegeprogram, waarin staat dat de accommodatie voor de betaalde sport een zorg van de gemeente is, maar ging niet in op de tweede helft van die formule in het collegeprogram, waarin wordt gezegd dat de exploitatie-subsidies in de betaalde sport in principe moeten worden afge7 schaft. Gekoppeld aan dat voorstel wilde hij de overgeschoten 2750, gebruiken voor de uitbreiding van manuren van de part- time-medewerker van de Sportraad van 10 naar 15 uur, een post die op de lijst I ongenummerde nieuwe uitgaven stond. Terwijl hij werd gesteund door zijn frac tiegenoot Wil van Straaten, door PvdA’er Bert Bruijn en door PSP/PPR-commissie- lid Adelaar, stemden zowel Thuis als Vic lijst beter vond en Kerkhoff omdat hij helemaal gekant was tegen de subsidie voor het sportkadervormingswerk. Terwijl de leden van de raadscommissie prioriteit na prioriteit vaststelden, riep ,;w Kerkhoff, die ook lid is van de raadsco- missie financiën, zijn commissiegenoten tot de werkelijkheid terug. Hij wees erop dat de lijst van onvermijdelijke uitgaven 11 Nieuwe Amsterdamsebuurt 17 Patrimoniumbuurt 1O f g |_gn(j vgn p^vlnalfe 19 Rozenprieel 20 Omg. Zijlweg-Wesel. Randweg 21 Slachthuisbuurt a r> D i j 1 Bakenes/Wijnga 2 Boerhaavewijk 3 Burgwalbuurt 4 Europawijk 5 Harmenjanswijk 6 Heiliglanden/Kamp 7 Indischebuurt Zuid 8 Leidsebuurt 9 Meerwijk 10 Molenwijk 12 Nw-kwartier-Binnenstad 13 Oude Amsterdamsebuurt 14 Oosterduin 15 Oud Schalkwijk 16 Parkwijk 24 5 20 8 30, 9 ird worden dit wel in de prioriteitendiscussie terecht komt. moet gelden, en niet alleen dit jaar zoals het college-voorstel aangeeft. 22 Spaarndam 23 Stationsbuurt 24 Transvaalbuurt 29/ /2a Kerkhoff (PvdA) tegen het voorstel. Thuis, omdat hij de huidige prioriteiten overheid ten opzichte van de betaalde sport. 35 /31 21 15 1

Haarlem's Dagblad | 1979 | | pagina 9