In Olympia's Ronde In individuele tijdrit Giro Schotse fans doden treinreiziger Zege Gerulaitis Wales zeker van sportpuntiqj ch tweede plaats Vijf clubs: toch shirtreclame Ook Nederlandse sportbonden tegen deelneming Zuid-Afrika 99 Cosmos en Aztecs treffen regeling Bleekemolen vijfde 16 17 SPORT 2 6 M E I 19 7 9 t te ZATERDAG 1 4 *- -J Jos Lammertink Afrikaanse staten woest al op rozen 5 Giuseppe Saronni troeft Moser af )t 5 n. k. k. ü- Hennie Hollink tor- lete te- Bleekemolen bereikte dat resultaat gis teren tijdens de laatste training. De eerste en de tweede startpositie zijn respectieve lijk voor Alain Prost uit Frankrijk en de Italiaan Pedersoli. Lammertink: „Ik vond het best dat de koers zich zo ontwikkelde. Ik verwachtte dat Möhlmann in de groep van Mutsaars zat en in dat geval zou Gerry’s trui niet in gevaar zijn gekomen. Met nog één ronde voor de boeg merkte ik dat Möhlmann er niet bij was. Ja, en toen zat ik op rozen”. kon ik achter zijn wiel kruipen. Alleen de laatste meters heb ik op eigen kracht moeten sprinten”. Met de ritwinst in Schijndel kreeg Plu- gers wat hem aan het begin van Olympia’s ronde voor ogen stond. „Verder mag ik eigenlijk nergens op hopen. Mutsaars is bij ons de belangrijkste man. Maar een étappe winnen was voor mij haalbaar”. In Schijndel plukte Plugers tevens de vruch ten van de gedegen voorbereiding op de ronde. Onlangs reed hij een étappekoers voor amateurs in Frankrijk (Ruban-Gra- nitier-Breton). „Daar heb ik kracht opge daan”, aldus Plugers. De twee Nederlandse deelnemers, die op de tweede dag van het toernooi om de Europese judo-titels in het Belgische Vil voorde in actie kwamen, hebben geen eremetaal behaald. Rob Bakker kwam in zijn categorie tot 78 kilo nog het verst. Hij bereikte de kwartfinale door een tweede plaats in zijn poule. In de categorie tot 86 kilo werd Rob Geurts in de kwalificatie- ronde uitgeschakeld. De wielrenner Francesco Moser wil in de herfst een aanval doen op het werel duurrecord van Eddy Merckx. Moser wil het record (49 kilometer en 431 meter, gevestigd op 25 October 1972) breken op de 3700 meter hooggelegen wielerbaan van La Paz, de hoofdstad van Bolivia. Iser Koeperman en Harm Wiersma zijn als eersten geëindigd in de damzeskamp in Bedum. In de laatste ronde speelden zij remise tegen elkaar. Zij vergaarden zeven punten en verdienden ieder een bedrag van 1250 gulden. ZEIST (ANP). De tuchtcommissie van de KNVB heeft trainer Hennie Hol link van Heracles een boete opgelegd van 500 gulden. Bovendien werd hem door de tuchtcommissie het recht ontzegd om zich tussen 23 mei en 1 juli binnen de afrastering te bevinden bij wedstrijden van het A- en jeugdelftal van Heracles. wilde komen dat gemolesteerd werd. Er bevonden zich meer dan 500 Schot se voetbalfans in de trein, een van de 16, die de meer dan 8000 sportliefhebbers naar de vandaag te spelen voetbalwed strijd in het Wembley-stadion moeten vervoeren. Er deden zich nog veel ande re incidenten voor zoals diefstal, terwijl vijf andere reizigers met lichte verwon dingen in het ziekenhuis behandeld moesten worden. De politie heeft inmid dels bekend gemaakt dat een van de voetbalfans gearresteerd is op verden king van moord. Anderen worden ter DEN HAAG. „Nederland kan reke nen op een boycot van de Afrikaanse landen, zoals die ook tijdens de Olympi sche Spelen in 1976 in Montreal tegen Nieuw Zeeland is ondernomen.” Dat hebben vertegenwoordigers van de „Su preme Council for Sport in Africa” van uit hun kantoor in Londen laten weten, naar aanleiding van het besluit van het organisatie-comité voor de Olympische Spelen voor gehandicapten om Zuid- Afrika toe te laten tot de Spelen, die volgend jaar in Nederland worden ge houden. De Afrikaanse staten zijn van plan om zich te verzetten tegen de aan wezigheid van Nederland bij alle inter nationale sportevenementen, waaraan ook Afrikaanse landen deelnemen. ondervraging vastgehouden. Paus Johannes Paulus II heeft giste ren de nationale voetbalelftallen van Ita lië en Argentinië ontvangen en tot hen gezegd hoe hoog hij de sport schat. „At letische activiteit helpt bij het ontwikke len van kracht en weerstand en schept innerlijke energie en moed", vond hij. De paus is een groot liefhebbers van de sport en heeft in zijn jongere jaren veel aan voetbal, zwemmen en skiën gedaan. Vanavond komen de twee elftallen in Rome uit tegen elkaar in een vriend schappelijke wedstrijd. Maar gisteren kwam er een onverwacht, voortijdig einde aan zijn leiderschap. Een navrant einde voor Moser, want juist in zijn specialiteit, de korte, individuele koers tegen de klok, werd hij vernietigend verslagen. Zijn grootste concurrent in ei gen land, de pas 22-jarige Giuseppe Sa ronni, greep de achtste etappe aan om zijn illustere landgenoot volledig af te troeven. Zijn voorsprong op Moser bedroeg na de 28 kilometer tussen Rimini en San Marin maar liefst 1.24. De Noor Knudsen gaf het minste terrein prijs met 32 seconden. De tweede Scandinaviër, de Zweed Bernt Jo hansson, eindigde als derde op 1.17, Moser vierde. De tijdrit bestond uit twee delen, veer tien kilometer plat en evenzovele kilome ters bergopwaarts, zij het dat het stijging- spercentage niet al te fors was. Na afloop klaagde de verslagen Moser dat hij al dagenlang geplaagd wordt door maag klachten. Het kon zijn nederlaag op het geaccidenteerde terrein niet verbloemen. Roy Schuiten werd op 6.36 27ste. ZEIST. Vijf clubs zullen vandaag tijdens de voorjaarsvergadering van de sectie betaald voetbal van de KNVB toch pleiten voor de invoering van shirtrecla me. Ajax. FC Amsterdam, AZ'67, Feye- noord en Roda JC hebben dat in een brief aan het sectiebestuur laten weten. De clubs zullen een reglementsvoorstei in dienen, dat erop neerkomt dat de vereni gingen die dat willen toch van shirtrecla me als extra bron van inkomsten gebruik kunnen maken. kaans team dat niet op raciale basis is samengesteld, zal de Regering haar me dewerking aan de Spelen niet onthou den,” aldus de brief van de minister. Na de forse inspanningen van donder dag bij de beklimming van de Ventoux werd gisteren de vierde etappe van de Dauphiné Liberé gekenmerkt door een wandelend peloton. Alleen in de beginfase sloop er wat onrust binnen de karavaan toen Bernard Hinault voor opschudding zorgde door te demarreren. Hij kreeg ge zelschap van de Belg Pevenage en de Spanjaard Fernandez. Het trio nam 45 seconden. Lang duurde de ontsnapping niet. Na goed 30 kilometer koersen slokte de compacte massa het drietal weer op en was de rust hersteld. Het organisatiecomité rekent erop binnen de begroting van 15 miljoen gul den te kunnen blijven. Volgens voorzit ter Van Emden van het organisatieco mité is op dit moment reeds zeven mil joen guiden toegezegd. Voorts worden tal van acties gestart om het benodigde geld bijeen te krijgen. Zo zal Mies Bouwman de televisiequiz „Tele-bingo” presenteren, dat gedurende dertien we ken door de AVRO wordt uitgezonden. I W- sn Ü- n, a- ■s, sn k. n i. NEW YORK (ANP). Peter Short, de woordvoerder van de Aztecs, de nieuwe club van de oud-aanvoerder van het Ne derlandse elftal Johan Cruijff heeft in een interview in de New York Times verklaard dat de Aztecs een bedrag van 600.000 dollar aan Cosmos moet betalen, uitgesmeerd over een periode van drie jaar, voor Cruijff. Cosmos had een bedrag gevraagd van een miljoen dollar. 14 ll- n, ir, te 2. >n n. 2 k. n n f- r, c d. >n, et. :a- ile .k. zij 3 i, It 1. n 1, O. I.: in e: te >1, c n. d. k. De Nederlandse regering stelt zich nog steeds achter dat advies van twee jaar geleden, maar heeft geen bezwaar tegen de deelneming van Zuid-Afrika als het team op niet-raciale basis is samengesteld. Dat heeft minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken schriftelijk aan het organisatiecomité meegedeeld. „De beslissing over de deelneming van Zuid-Afrika aan de Spelen behoort tot de verantwoorde lijkheid van de Nederlandse Invaliden Sportbond c.q. de Stichting Olympische Spelen voor Gehandicapten 1980. In ge val van deelneming door een Zuidafri- De Afrikaanse staten zijn woedend, omdat Nederland niet aan hun verzoek wil voldoen om Zuid-Afrika te weren bij de Olympische Spelen voor gehandicap ten, die van 21 juni tot en met 5 juli 1980 in Arnhem en Veenendaal worden ge houden. Het organisatiecomité voor de Spelen maakte gisteren tijens een pers conferentie in Den Haag bekend, dat Zuid-Afrika tot de Spelen zal worden toegelaten. Wel stelde het organisatieco mité als voorwaarde, dat het team van Zuid-Afrika op interraciale basis moet worden samengesteld. Mocht uit de sa menstelling van de Zuidafrikaanse ploeg blijken dat alleen blanken van het team deel uitmaken, dan zal Zuid-Afrika alsnog van deelneming worden uitge sloten. Tegen de komst van Zuid-Afrika be- Vijfhonderd gulden boete voor Hollink worden, dan zal dat aantal aan de hand van een verdeelsleutel worden bijge stuurd. De Olympische Spelen zullen op drie plaatsen worden gehouden: op het natio naal sportcentrum Papendal, waar acht van de elf takken van sport worden verwerkt; in de Rijnhal in Arnhem, waar basketbal en volleybal plaatsvinden en in het Valleibad in Veenendaal, waar de zwemwedstrijden worden afgewerkt. Op Papendal wordt de atletiekaccom- modatie aangepast. Er komt een stadion met een capaciteit van ruim 11.000 zit plaatsen. Op Papendal vindt ook de ope nings- en sluitingsceremonie plaats. De tribunecapaciteit in de Rijnhal en in het zwembad in Veenendaal zal worden op gevoerd tot het maximaal haalbare. staan niet alleen bezwaren van de Afri kaanse landen, maar ook van enkele Nederlandse sportorganisaties. De bas ketbal- en volleybalbond blijven zich verzetten tegen de deelneming van Zuid- Afrika. Zij verwijzen naar een twee jaar geleden uitgebracht advies van de minis ter van CRM om geen contact met Zuid- Afrika te onderhouden vanwege de apartheidspolitiek van dat land. Op grond van dat advies doet Nederland ook niet mee aan internationale sport evenementen, waaraan Zuid-Afrika met een op basis van die apartheidspolitiek samengesteld team wel deelneemt. Cruijff is hiermee de duurste speler van de westkust van de Verenigde Staten ge worden. Pele heeft in de periode dat hij in de Verenigde Staten speelde een bedrag van 4.700.000 dollar verdiend. Indien Cruijff voor een periode van vier jaar bij de Aztécs blijft spelen zal hij evenveel of meer gaan verdienen dan Pele. Zelf heeft de voormalige oranjevedette uitgeroepen na zijn eerste wedstrijd: „Als er meer toeschouwers komen, word ik de best betaalde speler ter wereld". 5 gelijkmaker van Robbie James in de 62ste minuut kwam men echter niet. MONACO. Michael Bleekemolen uit Haarlem heeft zich verzekerd van de vijf- J de startpositie tijdens de Grand Prix van Monaco formule 3, die vandaag zal wor den gehouden. De schermutselingen werden weer geo pend 20 kilometer voor de eindstreep. De renners van Peter Post waren daarbij zeer actief. Eerst gingen Leo van Vliet en Ste fan Mutter aan de haal. Nadat zij waren teruggepakt, probeerde Henk Lubberding het nog een keer in zijn eentje. Tevergeefs, de ploegen stuurden het aan op een mas sasprint, waarin Mare Demeyer de snelste was. Voor Jacques Esclassan flitste de Belg over de streep. De daaropvolgende vier plaatsen waren voor de equipe van Peter Post. Wilfried Wesemael, Klaus Thaler, Leo van Vliet en Johan van de Velde gingen in deze volgorde door de finish, gevolgd door Frits Pirard, die woensdag de etappezege behaalde. SAN MARIN (AFP). Francesco Moser was gisteren de grote verliezer in de Ronde van Italië. De 62ste Giro was hem op het lijf geschreven: veel individuele tijdritten en weinig of geen echte bergetappes. Acht dagen geleden pakte hij in de proloog de rose leiderstrui. Vele volgers voorspelden de absolute heerschappij van Moser in deze wielerronde, vanaf het begin tot aan het einde. LONDEN. Een 20-jarige supporter, John Murray, is om het leven gekomen en een ander raakte zwaar gewond toen gisteren Schotse voetbalfans in de overvolle sneltrein van Glasgow naar Londen op hun eigen wijze van hun sportieve geestdrift getuigden. Bij aankomst in Warrington werd in de trein een man aangetroffen, die door messteken om het leven was gebracht. Een ander moest met spoed in het hospi taal worden opgenomen. Ooggetuigen zeiden dat het slachtoffer met messen bewerkt werd toen hij een meisje te hulp drecht: R. Opschoor, een wedstrijd on voorwaardelijk geschorst en 100 gulden boete; FC Den Haag: J. Galje, 200 gulden boete; Sparta: W. Doesburg (Pim), 150 gulden boete; Telstar: R. Kick, vrijgespro ken wegens gebrek aan bewijs; Vitesse: T. Hendriks, een wedstrijd voorwaardelijk geschorst en 150 gulden boete; Excelsior: A. Pattinamma, een voorwaardelijke schorsing van een wedstrijd omgezet in een onvoorwaardelijke; Helmond Sport: G. van Melis, een voorwaardelijke schor sing van een wedstrijd omgezet in een onvoorwaardelijke. BELFAST (AFP). Wales heeft gister- t avond in Belfast een gelijkspel moeten toestaan aan Noord Ierland (1-1). Door deze prestatie is Wales verzekerd van de lom het Britse Dit was de uitspraak na een mondelinge behandeling van de gebeurtenissen bij de wedstrijd FC Vlaardingen-Heracles, vori ge week zondag. Hollink wond zich op over de leiding van scheidsrechter Kees Bakker en sommeerde op een bepaald moment zelfs zijn spelers om het veld te verlaten. De tuchtcommissie schorste tij dens dezelfde zitting de Heraclesspelers Drost en Bekkenutte voor één wedstrijd. Bekkenutte kreeg er nog een wedstrijd bij, omdat hij nog een voorwaardelijke schorsing had lopen. Drost moet ook een boete van 100 gulden betalen. De overige straffen in het betaalde voet bal zijn: SVV: J. Zoetmulder, 100 gulden boete; Excelsior: F. Struis, een wedstrijd voorwaardelijk geschorst en 150 gulden boete; De Graafschap: J. Koenders, 150 gulden boete; SC Amersfoort: Ph. Kraak, een wedstrijd onvoorwaardelijk ge schorst en 125 gulden boete; FC Dor- De uitslag van de eerste étappe van Bladel naar Schijndel, over 114 kilometer is: 1. Hans Plugers (Dri) 2.30.02 (met tijdverg. 2.29.47), 2. Arie Versluis (BIK) z.t. (met tijdverg. 2.29.52), 3. Wim Albersen (REB) z.t. (met tijdverg. 2.29.57), 4. V.d. Broek (Dri) 2.30.02, 5. Pribil (Sov). 6. V.d.Poel (Erp), 7. Feiken (Uni), 8 Kuiken (Bat), 9. Maas (Gaz), 10. Hassink (Ams). Algemeen klassement: 1. Lammertink (Ams) 2.41.25, 2. Broers (Erp) 2.41.35, 3. Bierings (Erp) z.t., 4. Hassink (Ams) 2.41.53, 4 Wijnands (Ams) z.t. 6. de Rooy (Gaz) 2.42.03, 7. Prinsen (Gaz) z.t., 8. Koetznetsov (Sov) 2.42.04, 9. Dedenov (Sov) z.t.. 10. Kuiken (Bat) 2.42.05. Gerulaitis versloeg de Italiaanse favo riet Gianni Ocleppo in twee sets met 6-4, 6- 2. Ofschoon hij tot tweemaal toe een dub bele fout maakte. Maar de 22-jarige Itali aan maakte daarvan onvoldoende ge bruik. Gene Mayer had eveneens maar twee sets nodig om de Amerikaan Terry Moor de weg naar de halve eindstrijd te versperren: 6-4, 6-2. Guillermo Vilas en Eddie Dibbs completeerden het kwartet door respectievelijk overwinningen op Adriano Panatta met 6-1, 6-7, 7-5 en Ha rold Salomon met 2-6, 6-3, 6-5. In het internationale toernooi in Mün chen werden de halve finalisten eveneens bekend: Manuel Orantes door een 6-2, 3-6, 6-4 zege op de Westduitser Werner Uirg- nal, de Tsjech Jiri Hrebec door een zege op de Columbiaan Iwan Molina (1-6, 7-5, 6- 2), Andres Gomez van Ecuador, die de Tsjech Jan Kodes met 4-6, 7-6, 6-4 uitscha kelde en de Pool Wojtek Fibak die de Westduitser Peter Elter elimineerde 6-2, 6- 3. De stand in het algemeen klassement na de 8ste etappe is: 1 Saronni (Ita) 37.39.09, 2 Knud sen (Noo) op 34 sec., 3 Moser (Ita) op 1.02, 4 Laurent (Fra) op 2.59, 5 Johansson (Zwe) op 3.04, 6 Beccia (Ita) op 3.33, 7 Conti (Ita) op 5.24, 8 Bertoglio (Ita) op 6.13, 9 Fuchs (Zwi) op 7.08, 10 Schmutz (Zwi) op 8.14, 55 Schuiten (Ned) op 17.18. voordelige uitgangspositie. Een overwin- I hing zou de „Welschmen" dichtbij het kampioenschap brengen. Verder dan de l.'7 s_ tweede plaats in de strijd voetbalkampioenschap. Het gelijke spel biedt Engeland de kans om de titel te veroveren. Daarvoor moet het vandaag op Wembley winnen van Schotland. •Noord-Ierland kwam al in de eerste minuut aan de leiding door een doelpunt van Derek Spence. Na die vroege treffer heeft Wales met man en macht gepro- beerd die achterstand om te zetten in een De stand in het algemeen klassement na vier etappes is: 1 Hinault (Fra) 23.16.15, 2 Zoetemelk (Ned) op 9 sec., 3 Van Impe (Bel) op 23 sec., 4 Nilsson (Zwe) op 36 sec., 5 Baronchelli (Ita) op 6.59, 6 Lubberding (Ned) op 7.00, 7 Criquelion (Bel) op 7.01, 8 Vallet (Fra) op 7.05, 9 Bernardeau (Fra) op 7.08, 10 Galdos (Spa) op 7.08, 14 Maas (Ned) op 7.11, 21 Kuiper (Ned) op 7.54, 24 Van Vliet (Ned) op 11.12, 25 Pronk (Ned) op 11.14. Het voorstel van die clubs heeft echter geen schijn van kans door de algemene vergadering aanvaard te worden. De meerderheid van de 37 verenigingen heeft al in een bijeenkomst van de belangenor ganisatie FBO besloten voorlopig van shirtreclame af te zien. Bij invoering van shirtreclame zouden de clubs de subsidie van het ministerie van CRM en de Stich ting Nationale Sporttotalisator verliezen. Inkomsten uit shirtreclame zouden dat verlies niet ongedaan kunnen maken. Voorts zal tijdens de vergadering het voorstel van het sectiebestuur over de speeldagen in stemming worden ge bracht. Het voorstel behelst, dat de clubs met ingang van het volgend voetbalsei zoen op zaterdagavond om half acht of op zondagmiddag om half drie moeten gaan spelen. Het spelen op vaste tijden is één van de voorwaarden, waaraan de be drijfstak betaald voetbal moet voldoen om in aanmerking voor de subsidie te komen. massaspurt de prijzen verdeelde. i van Schijndel, waar in de slotfase van deze openingsetappe viermaal een rondje van 10 kilometer moest worden afgelegd, in het sprint aan het langste eind, maar Lammertink, die zich in het kielzog van Plugers over de finish liet meevoeren, spon het meest garen bij de aankomst. Jos Lammertink wist dat hij „gebak ken” zat toen hij zonder de aanwezigheid van Möhlmann in het peloton Schijndel bereikte, maar verbaasde zich toch wat over zijn snelle leiderschap. Immers in Schijndel, vlak voor het ingaan van de laatste omloop, werd een kopgroep van 26 J renners, waarin op Henk Mutsaars na 1 vrijwel alle favorieten voor de eindzege, door het achtervolgende grote peloton in- gelopen. Eén minuut en twintig seconden t bedroeg, niet ver van Schijndel, de groot- ste marge tussen de koplopers en de ach- tervolgende groep, maar ondermeer door het jakkeren van Mutsaars aan het kop van het veld en door afstoppend werk van zijn kompanen, die zich wel in de voorste gelederen bevonden, werd het gat van ruim één minuut snel gedicht. ü- Hans Plugers (nr. 63, derde van links) wint de eerste etappe van Olympia 's Ronde van Nederland. Plugers verslaat onder anderen Arie Versluis (nr. 52, geheel links). Möhlmann, die donderdag na de pro loog nog fier beweerde de oranje trui tot het uiterste te zullen verdedigen, had zich voor de start van de eerste étappe in Bladel al bij voorbaat verzoend met een tegenvaller. „Dit is geen weer voor mij. Regen en wind. Ik kan er niet tegen. Ik ben een renner die weinig risico neemt. Op gladde wegen houd ik me in. Als er dan, zoals vandaag, flink wordt doorgere den ben je vlug geklopt”. Winnaars Hans Plugers hij won in maart de openingsklassieker bij de ama- j teurs, de Ster van Zwolle voelde zich, I met de eindstreep in Schijndel in zicht, al I evenzeer in verloren positie. Als een van I de laatsten in het peloton draaide hij de laatste bocht voor de aankomst in, maar het geluk lachte de Eindhovenaar toe, met nog een paar honderd meter voor de boeg. Eén van de renners uit de Russische j ploeg, die vlak voor Plugers reed, demar reerde uit de achterhoede plotseling naar voren. Plugers haakte aan en werd zo in ijltempo in de positie gemanoeuvreerd, die hem uiteindelijk de ritzege opleverde. Plugers: „Ik was kansloos achterin het peloton. Maar toen die Rus wegsprong. Het organisatiecomité heeft het stand punt van de minister overgenomen. „Zuid-Afrika moet aan de Spelen van 1980 kunnen deelnemen, mits dit team op een interraciale basis is samenge steld. Het stichtingsbestuur, dat van te voren de gegevens van de deelnemers ontvangt, zal nagaan of inderdaad ook duidelijk blijkt dat het team interraciaal is samengesteld. Is dit niet het geval dan zal deelneming niet mogelijk zijn,” zo luidt het officiële standpunt van het or ganisatiecomité. Voor de Olympische Spelen voor ge handicapten hebben tot nu toe 27 landen ingeschreven. Daarnaast hebben nog eens zestien landen toegezegd te zullen komen. Van de overige drie landen heeft het organisatiecomité nog niets verno men: Iran, India en Guatemala. De 27 landen, die reeds hebben ingeschreven, vaardigen 2285 atleten af. Maar het Olympisch dorp, dat gevestigd wordt in de Oranje-Nassau-kazerne in Schaars- bergen, heeft slechts een capaciteit van ongeveer 2500 mensen. Mocht het aantal definitieve inschrijvingen nog groter (Van onze sportredactie) SCHIJNDEL. Het oranje leiderstri- cot in Olympia’s amateur wielerronde van Nederland is terechtgekomen bij Jos Lammertink, de coureur van ploegleider Herman Krott, die hoog genoteerd staat in het rijtje van kanshebbers voor de eindzege. Gisteren, in de eerste etappe over 114 kilometer van Bladel naar Schijndel, nam de nationaal kampioen op de weg bij de amateurs de leiderstrui I over van ploegmaat Gerrie Möhlmann, die op het korte traject in Brabant toch geacht mocht worden de kop in de rang- schikking zonder veel moeite te kunnen I vasthouden, maar Möhlmann ging in de eerste de beste „echte” dag van Olympi- a’s ronde door een dal, in een karavaan die geteisterd werd door een harde wind en enkele fikse slagregens. Möhlmann, die donderdag in Bladel tij- dens de proloog met Lammertink nog eerste werd in een korte koppeltijdrit, kon zelfs het peleton, nog voor de helft van de etappe achter de rug was, al niet meer I volgen. Hij eindigde in Schijndel op vele (zes) minuten van de hoofdmacht, die in Hans Plugers trok in de straten ROME (Reuter). Vitas Gerulaitis en Gene Mayer plaatsten zich als eersten in de halve finales van het toernooi om de open Italiaanse tenniskampioen schappen.

Haarlem's Dagblad | 1979 | | pagina 17