Na ruim Duinschool qevon dertig jaar weg bij Bos en Roefie, de ontgoochelde vermiste en gevonden huisdieren BOWLEN+ FONDUE! i FC Adler en ABC 1 in strijd om titel jeugdvoetbal Oost \h\ De Zoete Inval” R ER wacht u voor de hond ARKT ■Ji VAN HARTEN- KROUWELS „De Zoete Inval’’ Pasgeboren in Artis. DONDERDAG 2 8 JUNI STAD 19 7 9 Tel. 023- 24 12 66 onderhoud elektrische revisie installaties aar. igavond 1. G. Vis- LETRASET ART-MATERIALS AFWRIJFLETTERS bij goed weer uw lunch of diner op ons terras week o' uur pei Voor groepjes van 4 - 6 personen. Om drie uur lang te genieten, maar alleen ’s middags van 4 tot 7 uur (maandag t/m vrijdag). Dit bieden we u aan: een welkomstconsumptie naar keus een welvoorziene vleesfondue een uur bowlen op een van onze 12 banen (met air-conditioning) Kosten: Slechts f 25,- per persoon’ Vindt u dit idee zó attractief dat u er een familiefeest van wilt maken? Welkom. Al komt u met z’n veertigen. Ruimte genoeg. Ook om te parkeren. Maar wel snel reserveren’ Hoogstraat 10 - Tel. 023-3212 95 't straatje t/o de melkbrug or di Naam: Roefie Leeftijd: 2 jaar Geslacht: reu Ras: bastaard Prijs: ƒ70 Informatie: 244443 Alweer een idee van Juffrouw Jo zal de kinderen missen (AD VER TENTIES) Juffrouw Jo van Kempen. Fijn op bezoek of zomaar wat dollen. (ADVERTENTIES) Zo komt u er (Van onze stadsredactie) ie lede- en nenwer- edagen hops. litste- laan- 'aren- eman met Zij is ook een onderwijsmens, al wat lan ger gepensioneerd, en ze vindt het wel gezellig dat ik thuis ben”. Maar toch is het afscheid moeilijker ge worden dan ze zich had voorgesteld. Een plotselinge ziekte was daarvan de oor zaak. Ze kon niet, zoals ze dolgraag had gewild, het cursusjaar uitdienen. In febru ari moest ze naar het ziekenhuis en sinds dien heeft ze niet meer voor de klas ge staan. Alleen morgen nog eventjes. Maar dan niet om les te geven, doch om afscheid te nemen van collega’s, leerlingen, ouders en oud-leerlingen. Een bittere pil was het wel, dat voortij dig gedwongen afhaken, vertelt juffrouw Jo in de zonovergoten tuin van haar wo ning aan de Zuider stations weg. „Ik had het zo graag afgemaakt. De collega’s zijn heel aardig geweest, hoor, tijdens mijn ziekte. Die heb ik toen allemaal wel ge zien. Maar dat ik de kinderen moest mis sen, dat deed me wel het meeste”. (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL De geschiede nis herhaalt zich. Zesenveertig jaar geleden ,toen juffrouw Jo van Kem pen het onderwijs in wilde, heerste er in die sector werkloosheid. Alleen wachtgelders kwamen voor een echte baan in aanmerking. Juffrouw Jo moest genoegen nemen met een nau welijks beloonde functie als „kweke ling met akte”. En nu ze met pensioen gaat, is er weer malaise. Haar plaats aan de christelijke Bos en Duinschool in Bloemendaal zal niet worden opge vuld. Daarvoor zijn er te weinig kin deren. Niet zo’n slecht moment om met pensi oen te gaan, vindt mejuffrouw J. J. van Kempen zelf. Er moest dit jaar een leer kracht uit bij de Bos en Duinschool. Dan bever zij zelf, dan een van de jongeren. Zes en veertig jaar onderwijs, waarvan niet minder dan 31 jaar aan de Bos en Duinschool. „Zo’n goede leerkracht vind je vandaag de dag haast niet meer”, ver kondigt hoofd der school Koning met stel ligheid. In de loop der jaren heeft mejuf frouw Van Kempen meestal eerste klas sen onder haar hoede gehad. Honderden HAARLEM. Het einde van de jeugd- zomeravondvoetbalcompetitie Haarlem- Oost komt zo langzamerhand in zicht en de eerste beslissingen zullen niet lang meer op zich laten wachten. In groep A van de oudste lichting vijftien- en zes tienjarigen kan vrijdagavond mogelijk de nieuwe kampioen begroet worden, want dan moeten de twee overgebleven titelkandidaten FC Adler en ABC 1 het tegen elkaar opnemen. Zij kwamen in het eerste duel niet verder dan een gelijkspel en verspeelden daarmee allebei het enige verliespuntje. ABC 1 kwam in de voorbije wedstrijd- week tot twee overwinningen en bleek Voor woningen subsidie tot 500,- SCHOUWTJESLAAN 27 - HAARLEM Tel. 317326 Roefie, een niet grote en niet kleine, niet te dikke of te dunne, niet zwarte en niet witte hond, kortom een hond van een onbekend merk, zuchtte eens, ter wijl hij ging verliggen, om zich extra te laten koesteren door de warme zonne stralen. Heerlijk weertje, peinsde hij, voor het moment wel tevreden met het le ven. Had ik van de winter, toen ik nog in Zandvoort woonde, maar zoveel zon op mijn bast gekregen, dan was ik pas mooi bruin geworden en had er wel licht aantrekkelijk uitgezien. En, zo bedacht hij er onwillekeurig bij, had een of andere hondenliefhebber in de dop me wel meegenomen. Hoewel de zon Roefies leven in het asiel aan het Houtmanpad zeker veraangenaamde was hij, in essentie, een ontgoochelde hond. Stel je voor, je hebt een leuke baas, die best een ommetje wil maken, best wil stoeien en je ook nog goed te eten geeft. En op een goeie dag of liever gezegd een kwade neemt de baas je mee uit wandelen. Ha, lekker, denk je dan, van de prins geen kwaad wetend. De gruwelijke waarheid drong pas tot hem door toen zijn baas maar niet terugkwam. Die dag, ’s avonds en ook de week daarna, kwam de baas niet opdagen. Wat zou er toch met hem aan de hand zijn, zo vroeg Roefie zich af. De baas van het asiel in Zandvoort legde Roefie voorzichtig uit, dat het baasje niet meer terug zou komen. Op het waarom daarvan kreeg de hond geen antwoord, geen afdoende ant woord althans. De asielbaas, zelf ook enigszins uit zijn humeur, mompelde iets over zogenaamde hondenliefheb bers die opeens hun hond in de steek laten. Roefie wist genoeg. De weten schap dat hij ongewenst was zette hem de eerste tijd aan het denken. Wat had hij dan toch fout gedaan? Hij beet niet, was aardig voor kinderen en had alle honden deugden die je je maar kon wensen. Bloemendaalse kinderen begeleidde zij op hun eerste stappen in de wereld van leer gierigheid. „Heel leuk en boeiend om dat leerproces van het begin af mee te ma ken”, vindt zij. „Maar je moet wel het geduld op kunnen brengen om te luisteren naar dingen die jezelf misschien niet erg interesseren, maar die voor de kinderen belangrijk zijn, die ze graag vertellen.” Kinderen leren lezen heeft juffrouw Jo steeds het aardigste van haar werk gevon den. „Vooral sinds er allerlei nieuwe me thoden zijn bedacht. Er zijn zoveel gezelli ge hulpmiddelen gekomen. Dat is het aar dige van lezen: je kunt er zo veel gezellig heid in leggen”, zegt ze. De uitslagen: groep A: ABC 1—Heboys 8-2; ABC 2VZB 1 2-4; Haarlem-Oost 1 FC Adler 1-3; Haarlem-ZW. 1—ABC 3 4-0; ABC 2ABC 1 3-17. Groep B: Ringboys 2—ABC 4 4-0; Ringboys 3—ABC 5 2-18; u zich van lout- 8. SS daarbij heel schotvaardig. Na eerst met 8- 2 van Heboys te hebben gewonnen, moes ten de eigen makkers van ABC 2 er met een monsterscore van 17-3 aan geloven. FC Adler kwam eenmaal in actie en zege vierde met 3-1 over Haarlem-Oost 1. In groep B van de dertien- en veertienja- rigen heeft de strijd om het kampioen schap zich toegespitst tussen ABC 4, Ring- boys 2 en Haarlem-ZW. 2. Ringboys 7 kan in groep C (elf- en twaalfjarigen) het kam- Het lijkt nog steeds allemaal leuk als je, tijdens de wandeling een heleboel andere honden ontmoet. „Misschien krijg ik er wel een kameraadje bij”, zo had Roefie onnozel bedacht. En hij had nog wel gekwispeld toen hij zelfs een hok in mocht. Ook toen het baasje schielijk wegsloop had Roefie daar nog niets achter gezocht. Sindsdien ben ik nog wel een paar keer even naar school geweest om iets op te ruimen of zo. Voor die tijd durfde ik dat niet zo best”. En zo raakt juffrouw Jo langzaam maar zeker al gewend aan het feit dat ze niet meer dagelijks voor de klas mag staan. Wel stilletjes zo ineens, maar ze zal zich wel amuseren, verwacht ze. „Ik hoop straks volop van mijn pensioen te kunnen genieten. Samen met mijn zuster. Hare Majesteit zelf besloot echter de pil wat te vergulden. Zij kende mejuffrouw Van Kempen een onderscheiding toe: de Eremedaille in Goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. „Dat lintje heb ik op het gemeentehuis gekregen van de burgemeester. De kinderen waren er alle maal bij en die hebben voor me gezongen. Gevonden Teef: Groenedaler, zwart langharig; rode band leren hartje vloband. Gevonden Reu: Bast. Boxer, grijze plastic doorzichtige band Haarlem, Amsterdamsevaart 95. tel. 023-333336/342084 grond geraakt. Hij wende aan het leven in het Zandvoortse asiel, maar voelde nog wel hartepijn als hij zag hoe soms andere thuisloze honden een baasje kregen. Ach, er zal wel eens een dag komen, dat er iemand komt die mij meeneemt, zo dacht hij berustend. De dagen werden weken, de weken maan den. Een half jaar ging voorbij en Roefie had geen nieuwe baas. Vorige week verhuisde hij naar het asiel in Haarlem. Wellicht komt de dag nu spoedig, dat iemand me komt halen, hoopte Roefie opnieuw. Die gedachte lag ook ten grondslag aan zijn verhui zing, omdat het Haarlemse asiel meer toekomstige hondenhouders op bezoek krijgt. Roefie wacht nog steeds op die gouden dag in zijn leven. Breekt die nu aan? Dina, de hond van de vorige week, wacht met hem in het asiel ook op een baas. pioenschap haast niet meer ontgaan, ter wijl in de jongste groep D (negen- en tienjarigen) Haarlem-Oost 4 en Haarlem- ZW. 4 gaan uitmaken wie zich kampioen mag noemen. WACHT U VOOR DE HOND schrijft over thuisloze honden die in het asiel aan het Houtmanpad op ad optie wachten. Het asiel is dagelijks geopend van 9 tot 5 uur. Ook van avond kan men er terecht van half zeven tot half acht. WE!. Amsterdamstraat 32-36 Haarlem Tel. 327644. Tevens Postagentschap 2 SIBERISCHE BEERTJES, 4W0LFJESEN 2 ZWARTE PANTERTJES. Maar met het verstrijken van de da gen was de baas enigszins op de achter- Die gezelligheid zal morgenmiddag on getwijfeld ook heersen wanneer juffrouw Jo van Kempeh van vier tot zes uur haar afscheidsreceptie houdt in de Bos en Duinschool. Dat gebeurt in het lokaal waar ze 31 jaar lang haar beste krachten als onderwijzeres aan de Bloemendaalse kinderen van christelijken huize heeft ge geven. In hetzelfde lokaal ook waar zijzelf als zevenjarig meisje voor het eerst met i het onderwijs kennis maakte. Er worden morgen veel mensen verwacht op deze plek, die een belangrijk deel van haar leven is geworden. Haarlem-Oost 2—Ringboys 3 10-0; Haar lem-Oost 2—ABC 5 1-3; Mebo 1—Ring- boys 4 1-4; Ringboys 5Ringboys 3 8-2; Haarlem-ZW. 2—ABC 4 1-5; Ringboys 4— ABC 5 2-3; Ringboys 5Haarlem-Oost 2 2- 11, Mebo 1—Ringboys 3 10-2. Groep C: Thieltrappers—Haarlem-Oost 3 1-5; Haar lem-ZW. 3—Ringboys 9 3-2; Ringboys 7— Ringboys 10 5-0; Thieltrappers—Ringboys 6 2-3; ABC 6Ringboys 9 3-4; Mebo 3— Haarlem-ZW. 3 1-4; Haarlem-Oost 3—Me bo 2 8-1; Thieltrappers—Ringboys 8 2-3. Groep D: Ringboys 14Ringboys 11 0-9; Ringboys 13—ABC 9 3-2.; Ringboys 12— ABC 8 2-4; Haarlem-ZW. 4Haarlem- Oost 4 1-1; Ringboys 11Mebo 4 3-1; Ring boys 14ABC 9 1-0; Ringboys 13Ring boys 11 4-1. wangen, mager. Gevonden Kater: Zwart, wit borst sokken en punt neus, gecastr. Gevonden Poezen: Rood/beige/Abri- koos, kleurig, blauwe band en bellen witte vloband, Wit 1 jr.; Zwart, 4 witte pootjes, snor, vlek neus en vloband, lichtgroene ogen, Va jr. Vermiste Katers: Zwart, witte poten, bef, ongecastr. 1% jr, litteken, neus, stukje uit oor; Zwart, wit bef vloband adresb., gecastr.; Zwart, wit bef voorsokken gecastr.; Zwart, 2 witte puntjes bef buik; Cypers, bruin/grijs/zwart, beetje wit klein brui ne band kokertje, gecastr. 1 jr.; Cy pers, wit bef poten, gecastr., 1 jr.; Cypers, grijs, wit bef v. sokken, 1 jr., gecastr. Vermiste Poezen: Cypers, geen wit, witte vloband, dikke vacht staart, beige buik; Zwart, witte v. poten, 2 zwarte plekjes in neus, 12 jr.; Zwart, paar witte haren, 5 mnd.; Crème Pers, langharig; Lapje, beetje langharig Rd/ zwart/wit, IVa jr.; Effen Grijs, 4 witte voeten bef; Grijs, dikke vacht; Lap, gespikkelde kop en vloband, 10 jr. Vermiste Reuen: Bast, bruin, witte buik, vlek tussen ogen, gladharig, 7 jr.; D. Herder, zwart dek beige poten, ket ting om tatouage aan beide oren EBI 782; Duitse Dog, geel/beige gecou peerd, grijze band; Ierse Setter; Bast. Friese Stabij zwart, witte vlek borst, middelgroot. Vermiste diverse: Parkiet, licht blauw en beetje wit, praat en fluit; Kakatoe, wit, gele kuif en wit vlekje teen. Diverse gevonden dieren in asiel: 244443. Inl. over deze opgave: AMIVE- DI: 315285. Uw huisdier terecht bel ons even. Dat vond ik toen ontzettend leuk. Dat heeft me er ook doorheen geholpen. is -

Haarlem's Dagblad | 1979 | | pagina 11