BOUW 119 APPARTEMENTEN HAALBAAR Inmenging campagne PSP Diploma-uitreiking moeder-mavo Burgemeester politieoptreden niet correct Actie van DrukDoor krijgt vervolg in tv-programma gietha de bruijn rZz. Meet er meer van! Auto uit bocht; chauffeur gewond OVER TRAGE BEANTWOORDING BRIEVEN DOOR OVERHEID DONDERDAG 28 JUNI STAD 19 7 9 Haarlem: Cronjéstraat 87 (naast de brandweer!) Beverwijk: Winkelc. de Bever Prima idee! Uw eigen vertrouwde kaas mee op va kantie. Gegarandeerd ”blijf-yers" verpakt, óók als t warm is. Rechtstreeks uit de koele (air-conditio- ned) winkels en met een keuze uit 240 soorten. Grote sortering boerenkaasjes van 1 en 3 kilo Ook kleine gekruide boerenkaasjes. Tot gauw! Twijnderslaan 7-9 Haarlem i Te|ef00n 023.3133 53 k' l M 11 - W w Subsidiëring plannen oude Diaconessenhuis lijkt rond I (Van onze stadsredactie) I (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) Voor dit soort woonruimte zijn extra gelden van het rijk beschikbaar, waarvan Haarlem zijn portie denkt te kunnen krijgen. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Burgemeester J. Reehorst is van mening dat de politie anders had moeten optreden tegen een PSP’er, die op 24 mei probeerde een vernield verkiezingsbord op de Zandersbrug te vernieuwen. De poli tie nam die dag het meegevoerde re- Nel Bijman: „De actiegroep DrukDoor heeft met betrekkelijk weinig mensen een grote actie op poten gezet, die uitstekend past in het kader van ons programma. DrukDoor had al veel dingen gedaan en beschikte bovendien over een goed thema. „Hoewel de ondernomen politie-activi- teit formeel niet onjuist was ben ik van mening dat in dit geval beter anders opge treden had kunnen worden. Met de wijze van afdoening door de politie kan ik mij dan ook niet verenigen”, schrijft Ree horst. Hij merkt nog op, dat als er schade is geleden dit alleen te wijten is aan het op onjuiste wijze plaatsen van de borden, waarvoor volgens Reehorst het bestuur van de PSP verantwoordelijk is. geven kwam de aap uiteindelijk uit de imouw. Thuis liet weten, dat het college de volledige opdracht in feite al aan de archi tect had gegeven, omdat de raad wil dat de plannen met de grootste spoed op tafel komen De commissie moest nu formeel haar goedkeuring aan de beschikbaarstel ling van de 195.000 gulden hechten; deed ze dat niet, dan „moet alles worden stop gezet", deelde de wethouder mee. En dat wilde niemand, zo bleek, op zijn geweten hebben. Zeker het CDA niet, dat nota bene in de persoon van Hosselet in 1971 al opperde het complex aan te kopen. Iets wat Gudde nog graag even memoreerde, er de na druk op leggend dat de gebouwen toenter tijd voor 2 miljoen te koop werden aange boden, terwijl nu het driedubbele dient te worden neergeteld. Thuis kon het niet ontkennen. „U weet: het college durfde het toen niet aan", verweerde hij zich. Tenslotte ging de commissie akkoord, zei het dat Fred Hosselet een voorbehoud bleef maken. Overigens krijgt de gemeen te de 195.000 gulden van het rijk terug als de plannen doorgaan. Dat ze doorgaan is volgens Thuis vrijwel zeker. Komt er toch een kink m de kabel, dan krijgt de ge meente de voorbereidingskosten alles bij elkaar zes ton op haar nek. begonnen Daarvoor bestond de moeder-mavo alleen als avondonder wijs De animo voor de nieuwe opleiding was groot. In een keer kreeg het Erasmus College er 125 leerlingen bij. Daarvan hebben na drie jaar studeren 75 cursisten met goed gevolg de opleiding afgesloten. Daarom was het voor ons ideaal om met de actiegroep in zee te gaan We hebben besloten een reconstructie te maken van de actie, die DrukDoor heeft gevoerd. Later volgt er in de studio een nagesprek Op die manier hopen we te bereiken, dat de actie landelijk iets gaat betekenen" houder, die de procedure „volkomen nor maal" noemde. Gudde wilde eerste wel eens weten hoe het met de plannen van Smit’s Bouwbe drijf in beverwijk gesteld was. Zoals be kend heeft Smit met het bestuur van hst Diaconessenhuis een voorlopig koopcon tract afgesloten en wil Smit het complex aan de Hazepaterslaan ook verbouwen. In het plan van Smit zitten echter ook pre- miekoopwoningen en daar hebben met name de progressieve partijen geen trek in. Wiebe Koster (PvdA) zei het heel duide lijk: „De plannen van Smit kunnen wat mij betreft de prullebak in”. Gudde voel de daar niets voor. Hij wilde de garantie, dat- straks beide plannen met elkaar ver geleken kunnen worden. Thuis gaf hem die garantie, maar verduidelijkte dat er eerst in gevolge een raadsbesluit met man en macht gewerkt wordt aan het plan voor de 119 appartementen, een plan dat wordt opgesteld door een speciale projectgroep in samenwerking met de architect. „Met de plannen van Smit maken we voorlopig pas op de plaats", aldus de wethouder. Overigens heeft de projectgroep deze plannen afgewezen. Toen Hosselet en Gudde, gesteund door Annemie de Haan (VVD), tegengas bleven Reehorst heeft de PSP geantwoord, dat de verbalisering en de inbeslagneming van het reparatiemateriaal gebeurde, om dat was gebleken, dat de PSP’er zonder vergunning verkiezingsaffiches aanplak te op de door de PSP aan de brug beves tigde borden. Later is gebleken, dat de man te goeder trouw heeft gehandeld en met verantwoordelijk kan worden gesteld voor het feit, Hat de PSP zelf de borden aan de verkeerde kant van de brug had bevestigd. Naar aanleiding daarvan is be sloten het opgelegde procesverbaal in te trekken en het inbeslaggenomen materi aal terug te geven. Een uitpuilende zaal vol bekenden en familieleden zorgde voor een ontspannen sfeer tijdens de diploma-uitreiking. Op de foto: conrector E Wolters overhandigt het diploma van de dagopleiding moeder-mavo aan mevrouw L. Heemskerk-Schreurs. paratiemateriaal in beslag en slinger de de pacifist op de bon. Dit was voor de afdeling Haarlem van de PSP aan leiding een woedende open brief te schrijven aan burgemeester Ree horst, die aan het hoofd staat van de politie De PSP tekende in de brief protest aan tegen de „politie-inmen- ging in onze verkiezingscampagne”. zending hopen we een landelijke discussie op gang te brengen”. „Bovendien betekent het voor ons een stimulans om de kwestie opnieuw in Haarlem aan te kaarten. Wij hebben al voorgesteld om de gemeenteraad zelf een folder te laten maken, waarin de procedu res worden uitgelegd. Ook zou daarin moeten worden aangegeven hoe de proce dures versneld kunnen worden, bijvoor beeld door het opbellen van een gemeen teraadslid. De PvdA’er Van Schooten en de PSP’er Evers hebben zich al achter dit idee geschaard. Het zijn allemaal maar kleine stapjes, maar wie weet hebben ze misschien toch nog eens effect”, aldus DrukDoor-man Sipkes. die het niet zo nauw nemen met het geven van informatie. Volgens Sipkes is de traagheid van het gemeentelijk apparaat bij het beantwoor den van brieven het uitgangspunt van het programma. In die zin is de televisieuit zending een vervolg op de DrukDoor- actie, die vorig jaar de gemoederen in de Spaarnestad danig in beweging bracht. Via het drukken van een groot aantal brieven, die-vervolgens massaal naar het stadhuis werden gestuurd, stelde Druk Door toen het lakse reageren van de stede lijke overheid aan de kaak DrukDoor verwoordde daarmee het bij particulie ren, wijkraden en actiegroepen bestaande gevoel van onmacht, als er met naar hen werd geluisterd Hoewel de actie geen concrete resulta ten heeft opgeleverd, is zij volgens Sipkes niet zinloos geweest. „Wij hebben een dis cussie op gang gebracht en een heleboel mensen zijn gaan nadenken over hoe het beter kan. Voortdurend hebben wij erop gehamerd, dat het verschaffen van inzicht in de procedures al een aardige stap in de goede richting zou zijn. Toch is er in feite nipts bereikt, waaruit eens te meer blijkt, dat de fouten niet schuilen in de mensen, maar in het systeem. Door de televisieuit- van de provinciale dienst voor de volks huisvesting een akkoord zijn bereikt. De HID wil op korte termijn volledig uitge werkte plannen en cijferopstellingen on der ogen krijgen en het is daarom nood zaak, benadrukte Thuis, dat architect Bertus Mulder vlot door kan werken Hij vroeg de commissie haar fiat te geven aan een uitbreiding van de opdracht aan Mul der opdat deze bestektekeningen en be grotingen kan vervaardigen. Van de zijde van het CDA werd in de personen van Bart Gudde en Fred Hosse let wat tegen gesputterd. Hosselet hikte aan tegen het bedrag van 195.000, dat voor het werk van de architect en zijn medewerkers moet worden uitgetrokken. De christen democraat wilde het bedrag, waarvan 90 mille al eerder was gevoteerd, best uitgeven, maar niet zonder meer. „Zet het op een bestemmingsreserve”, was zijn voorstel, ingegeven door de ge dachte, dat het geld dan beschikbaar blijft als onverhoopt mocht blijken, dat de plan nen geen doorgang kunnen vinden Wet houder Thuis begreep van dit voorstel niets. Hij legde uit, dat Mulder alleen zijn geld krijgt als hij het geplande werk doet. Maar je kunt iemand geen opdrachten geven als je geen geld achter de hand hebt om hem te honoreren, aldus de wet- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Er komt schot in de plannen voor de verbouwing van het voormalige Diaconessenhuis aan de Hazepaterslaan. Een optimistische wethouder Ton Thuis kon de com missie volkshuisvesting woensdag meedelen, dat de subsidiëring door het rijk praktisch rond lijkt en dat het college van B. en W. met de eigenares van het complex, het bestuur van het Diaconessenhuis in Heemstede, een principeovereenkomst heeft afgeslo ten over aankoop en aankoopprijs. De gemeente zal ongeveer zes miljoen op tafel dienen te leggen. De verbou wing van het oude ziekenhuis behelst de realisering van 119 appartementen voor 1- en 2-persoonshuishoudens. Er moet wel snel gehandeld worden, want het aanbod van het rijk blijft niet onbeperkt geldig. Zo rond september moet met de hoofdingenieur-directeur Het ligt in de bedoeling om tijdens de uitzendingen van open-schoolprogram- ma’s regelmatig terug te komen op de actie van DrukDoor. In april van het vol gend jaar willen de samenstellers op een rijtje zetten of de uitzending gevolgen heeft gehad. Door prikacties, waarvan de precieze inhoud nog niet helemaal vast staat, hopen zowel DrukDoor als Teleac overheidsinstanties op hun verantwoor delijkheden tegenover de burgers te wij zen. Max Sipes noemt als een van de mogelijke prikacties het instellen van een landelijke jury, die in voorkomende geval len bekeuringen uitdeelt aan gemeenten, Het programma over de actiegroep DrukDoor wordt uitgezonden op zondag 4 november. Tijdens de opnamen aan staande maandag geven vertegenwoordi gers van ambtenaren, de pers, het ge meentelijk bureau voorlichting en enkele Haarlemse politici commentaar op de actie van DrukDoor. DrukDoor zelf staat met een grote pers klaar om affiches te drukken met de tekst „Een ambtenaar is ook maar een mens, het systeem deugt niet”. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Nel is prima”, ver telt Max Sipes, een van de leden van de actiegroep DrukDoor. Het welgé- meente compliment is bedoeld voor Nel Bijman, regie- en produktieassis- tente van de Open School uitzendin gen van Teleac. Volgens Sipkes kan zij alles vertellen over de groots opge zette manifestatie, die maandag 2 juli ongetwijfeld veel opzien zal baren. Vanaf 14.00 uur die dag maakt Teleac in de Grote Houtstraat opnamen voor een televisieprogramma van een uur, dat als onderwerp heeft: de toeganke lijkheid van de overheid. De opnamen worden gemaakt in het kader van een open schoolprogramma. In een uitzending van een uur behandelen de samenstellers diverse onderwerpen, die tot doel hebben de mondigheid en bewust wording van de burgers te bevorderen. Een van die onderwerpen is de toeganke lijkheid van de overheid. Volgens Nel Bij man was de in oktober van het vorig jaar gevoerde actie van DrukDoor een uitste kend handvat om het programma handen en voeten te geven. rf- Voor de eerste keer in de geschiedenis van het Haarlemse onder wijs ontvingen kandidaten van de dagopleidingen mavo en havo van het Erasmus College het diploma, behorende bij de door hen gevolgde studierichtingen Het betreft hier leerlingen van de zogenoemde moeder mavo. Een met helemaal juist begrip, omdat de opleiding ook door mannen is gevolgd. Ongeveer 75 cursisten namen gisteravond in het gebouw van de Klaas de Vries mavo aan het Santpoorterplein het diploma in ontvangst uit handen van conrector E Wolters. Drie jaar geleden is het Erasmus College met de dagopleiding HAARLEM. Een 43-jarige Haarlemmer is woensdagavond met zijn auto uit de bocht gevlogen op het Donkere Spaarne. De man kwam met wagen en al tegen een lichtmast tot stilstand. Hij is met onbekend inwendig letsel in het Eli sabeth Gasthuis opgenomen. De au to werd geheel vernield. Volgens de politie had de man gedronken Zijn rijbewijs is ingevorderd (ADVERTENTIE) Lisse Heereweg 148-152. tel 02521 19005’ Europa Doorlopend geopend di t/mvr 900-18 00uur -do koopavond 1900 - 21 OOuur -za 9 00-17 00 uur meubel UB Kom met uw woon- ,'W wensen en inteneur- O plannen naar Tissing Lisse Europa Meubel i In schetsvorm wordt I gestalte gegeven aan uw I ideeen. waarbij u ons als k een gewillig klankbord en j|K een geïnspireerd en enthousiast meedenker kunt beschouwen. Interieurverzorging is ons j»> vak. Wij maken dan tevens vrijblijvend een i kostemndicatie Of het nu om uw woon- fat kamer, uw slaapkamer, f i uw eetkamer, uw vloeren, uw vensters of de slaap- V kamer van uw kinderen gaat, wij zijn u graag van I dienst

Haarlem's Dagblad | 1979 | | pagina 9