PAND NIEUWE GROENMARKT recreeren in m Fel verzet CDA tegen naakt Spaarnwoude burgerlijke stand A I „Bergrit” voor toerrijders grethadebruijn Eindstanden jeugdvoetbal Haarlem-Oost 95 59 W Bos makelaars MEERDERHEID COMMISSIE VOOR Vraag het maar aan de huizen-computer. i g aH'M I nlïa Met ekstra kortingen voor verwende sporters en hen die graag vrijetijds-kleding dragen. er meer van! Twijnderslaan 7-9 Haarlem 0 1 Te|ef00n 023-3133 58 HAARLEM 7 STAD DONDERDAG 1 2 JULI 19 7 9 6 est eral. r (v.a. donderdag 19 juli) I 1 4 Beverwijk: Winkelc. de Bever (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Onder grote publieke be langstelling heeft de gerechtsdeurwaarder vanochtend het op 22 januari gekraakte pand Nieuwe Groenmarkt 45-47 ontruimd. In het pand bevonden zich op dat moment ongeveer twintig personen, bewoners zo wel als sympathisanten. Die verlieten het huis niet vrijwillig, zoals ze in een eerder uitgegeven verklaring al hadden aange- kondigd. De deurwaarder moest de hulp van de politie inroepen om de bezetters uit het pand te verwijderen. Haarlem: Cronjéstraat 87 (naast de brandweer!) de makelaars die méér voor u doen. 4 Prima idee! Uw eigen vertrouwde kaas mee op va kantie Gegarandeerd ’blijf-vers” verpakt, óók als t warm is Rechtstreeks uit de koele (air-condttio- ned) winkels en met een keuze uit 240 soorten. Grote sortering boerenkaasjes van 1 en 3 kilo. Ook kleine gekruide boerenkaasjes Tot gauw! De vraag of uw droom huis op dit moment te koop staat, is voor u geen vraag maar een wéét. U kunt die vraag name lijk zelf aan de Huizen Data Bank bij Bos komen stellen. En al zijn uw wensen nög zo ongewoon, u krijgt het antwoord a la minute. En is het antwoord nu nog „nee”, dan wordt u getipt als uw droomhuis wél beschik baar komt. Gratis service. Graag gedaan, zegt Bos. isSiaias? Krakers plegen lijdelijk verzet bij ontruiming (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) ».l I n in Zandvoortselaan 57 2106 CJ Heemstede ,1bl. 023-290080 Ook wij ruimen on 979 luijsen De president van de rechtbank, mr. H. F. van den Haak, deed op 13 juni uitspraak en wees de eis toe. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Ik ben gewoon te gen, principieel en mijn principe zet ik voor niets of niemand opzij. Dat zeg ik keihard. Voor mij is het nee”. Niek van de Brande (CDA) stelde zich onwrikbaar op, woensdag in de commissie milieu en recreatie. Het onderwerp was er ook naar. Ter dis cussie stond de vraag of naakt recre eren mogelijk gemaakt moet worden in het recreatiegebied Spaarnwoude. Een gevoelig punt, vandaar dat het bestuur van Spaarnwoude elk van de deelnemende gemeenten gevraagd heeft een uitspraak te doen alvorens gezocht gaat worden naar een terrein dat geschikt is voor naaktrecreatie. Jonkergouw en Van de Brande waren niet te vermurwen. Jonkergouw: „Laat ze het maar in het Amsterdamse Bos doen”. Van de Brande herhaalde zijn principiële De krakers hebben inmiddels aangekondigd dat zij tegen de uitspraak van de Haarlemse rechtbank in beroep zullen gaan. Volgens hen is de dagvaarding aan het adres van de „vereniging Haarlemse Kraak- groep” onjuist want die vereniging bestaat niet, aldus de krakers. Ze hebben de advocaat mr. Tom Hoogen- boom van het Amsterdamse Advocaten Kollectief ingeschakeld om hen daarbij te ondersteunen. Hij heeft de beroepsprocedure in gang gezet. Zoals bekend vangt de gemeente Haarlem niet langer alle uitgezette krakers op. Na de ontruimings- actie in de Alberdingk Thijmstraat heeft het college daartoe besloten, omdat de opvang mogelijkheden uitgeput zijn. naaktrecreatie in het gebied Spaarn woude. rrondis- te Haar- is Cor- wonen de Zaa- er cura- De start van de „bergrit” is zondagmor gen tussen half tien en tien uur bij het clubhuis van De Kampioen in Spaarn woude. Het gaat vandaar via Spaarndam. Santpoort, Velserend, Bergweg (3e cat.), Kopje van Bloemendaal (1ste cat.), Brou- werskolkweg (3e cat.), Elswout, Aerden- fi houts Kopje (2e cat.), Kraantje Lek, Brou- werskolkje (2e cat.), Bloemendaal en Spaarndam terug naar het clubhuis. Er j wordt weer een bonificatie van tien kilo meter toegekend. Zes rijders hebben in dit seizoen de grens van duizend kilometer overschre den en kregen daarvoor bij de eindcontro le van de zeventiende tocht een nieuw ontworpen medaille als beloning. Er wer den ook weer vier gouden, negen zilveren en acht bronzen „plakken" uitgereikt. Groep A (15 en 16 jaar): 1. ABC 1 16-31; 2. FC Adler 16-28; 3. Haarlem-Oost 1 16-17; 4. Haarlem-ZW. 1 16-15; 5. ABC 2 16-13; 6. He Boys 16-12; 7. ABC 3 16-10; 8. VZB 16-9; 9. Ringboys 1 16-9 Groep B (13 en 14 jaar): 1. ABC 4 16-27; 2. Haarlem-ZW. 2 16-26; 3. Ringboys 2 16- 25; 4. Ringboyw 4 16-21; 5. ABC 5 16-19; 6. Haarlem-Oost 2 16-12; 7. Mebo 1 16-8; 8. Ringboys 5 16-6; 9. Ringboys 3 16-0. Groep C (11 en 12 jaar): 1. Ringboys 7 12- 21; 2. Haarlem-ZW. 3 12-19; 3. Ringboys 8 J 12-16; 4. Haarlem-Oost 3 12-16; 5. ABC 6 12-16; 6. ABC 7 12-15; 7. Thieltrappers 12- 12; 8. Mebo 3 12-12; 9. Ringboys 6 12-12; 10. Ringboys 9 12-9; 11. Ringboys 10 12-6; 12. Kleine Theresia 12-1; 13. Mebo 2 12-1. Groep D (8, 9 en 10 jaar): 1. Haarlem- Oost 4 16-28; 2. Haarlem-ZW. 4 16-27; 3. Ringboyw 12 16-21; 4. Ringboys 13 16-19; 5. Ringboys 14 16-17; 6. ABC 9 16-13; 7. ABC 8 16-12; 8. Ringboys 11 16-5; 9. Mebo 4 16-2. De door Hans Sluis uitgeloofde sportivi- teitsprijs kwam met 4.58 punten in het bezit van de Thieltrappers. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De achttiende rijwiel- toertocht van de HSV de Kampioen wordt zondag a.s. als „bergrit” verreden en daarin komt als voornaamste obstakel het Bloemendaalse Kopje voor. Hij telt als een col van de eerste categorie. Er moeten ook twee cols van de tweede categorie en twee van de derde categorie worden bedwongen. standpunt en haalde zich daarmee de woede van Wiedemeijer op de hals. De sociaal-democraat: „Ik respecteer uw pri- vé-opvattingen, maar u kunt toch als stadsbestuurder een groep mensen niet verbieden naakt te recreëren”. Van de Brande: „Dat ik een groep mensen uit sluit, daar heb ik niks mee te maken. Ik ben en blijf tegen”. Het makelaarskantoor van mejuffrouw J. G. M. van der Putten heeft het pand in verkoop. Volgens de krakers moet het f 275.000 opbrengen. De makelaar was vanochtend niet bereikbaar om die uitspraken te bevestigen dan wel te ontkennen. I Behalve krakers en hun huisraad droeg de politie ook de hond van een van de krakers naar buiten. Hij verzette zich niet tegen deze actie. Ter zitting waren geen krakers of hun vertegenwoor digers verschenen die verweer voerden tegen de eis. Het vier verdiepingen tellende pand verkeert in een erbarmelijke staat. De muren vertonen scheuren, kozijnen zijn scheefgezakt, ruiten zijn stuk en provi sorisch aangebrachte houten wandjes maken het pand er niet brandveiliger op. „Wrakkig, vies en verveloos”, omschreef een van de aanwezigen de toestand. In meerderheid was de commissie voor, maar wat de gemeenteraad gaat doen is nog onzeker. WD en CPN waren woens dag niet vertegenwoordigd. Voor stemden Bart Wiedemeijer (PvdA), Rike Ruiter (D’66) en Jan Adelaar (PSP/PPR). Ook wethouder Paul Captijn (D’66) had geen enkele moeite met naaktrecreatie. „Als ik voor mezelf spreek zeg ik: het zal me worst wezen of iemand op zijn kop staat of zonder broek aan loopt”. Ina Jonkergouw (CDA) dacht er heel anders over. Ze stelde zich niet zo hard op als Van de Brande, maar was toch tegen. Voor Jonkergouw gaf de doorslag, dat een deel van het recreatiegebied „niet effi ciënt gebruikt zou worden”. Kennelijk gaat mevrouw Jonkergouw ervan uit, dat men alleen naakt recreëert als de mussen dood van de dakrand vallen want ze vroeg zich vertwijfeld af waarom er zo’n drukte werd gemaakt, omdat „we hier toch haast nooit een hittegolf hebben”. Paul Captijn legde uit, dat het eventueel voor naaktre- creëren te bestemmen gebied ook voor niet naaktlopers toegankelijk zou zijn en begreep niet wat Jonkergouw met niet efficiënt gebruik bedoelde. „Het is toch simpel”, aldus Captijn. „Als je denkt dat naaktrecreëren je ergert hoef je toch niet te gaan kijken. Voorwaarde is trouwens, dat het terrein goed af ge schermd wordt, afgelegen ligt en dat dui delijk wordt aangegeven waar men naakt mag lopen”. Volgens de christen-demo- craten is de behoefte aan naakt recreëren helemaal niet aangetoond. Jan Adelaar liet een totaal ander geluid horen. Volgens hem zijn de criteria veel te streng. Waarom moeten mensen, die naakt willen lopen ergens achteraf wor den weggestopt, achter begroeiing, vroeg hij zich af. Captijn was het wel met hem eens, maar vond dat er toch maar binnen de criteria, opgesteld door de Hoge Raad, gehandeld moest worden. „We kunnen ermee uit de voeten, laten we daar dan maar genoegen mee nemen”. Overigens is het college van B. en W. in meerderheid ook voorstander van het toelaten van Captijn gaf toe, dat er van „een geweldi ge behoefte” nog geen sprake is, maar „het steekt de kop op en dan moet je bijtijds reguleren. We kunnen deze? ont wikkeling toch niet tegenhouden. Kijk naar Zandvoort, daar was men eerst ook tegen en heeft men door de ontwikkelin gen gedwongen toch een naaktstrand aan gewezen. We moeten deze vorm van recre atie positief tegemoet treden”, aldus de wethouder. De gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude heeft zich tegen de naaktre creatie uitgesproken; Amsterdam en Vel- sen stellen zich positief op. Het idee voor het terrein is van de gemeente Amster dam afkomstig. Zouden Haarlemmerliede en Spaarnwoude voet bij stuk houden, hetgeen Captijn betwijfelde als de andere gemeenten voor zijn, dan kan er op die gebieden, die binnen de jurisdictie van Haarlemmerliede en Spaarnwoude val len, niet legaal naakt gerecreëerd worden. Maar, er blijven terreinen genoeg over, verzekerde Captijn de commissie. Am sterdam is bereid naaktrecreatie in het Amsterdamse Bos mogelijk te maken, antwoordde de wethouder tenslotte Jon kergouw, die dacht dat Amsterdam pro beerde de andere gemeenten met de naaktrecreatie op te zadelen. De uitzetting was het gevolg van de uitspraak van de Haarlemse rechtbank. Op 6 juni diende een kort geding dat de eigenares van het pand, mevrouw C. M. Thoolen, had aangespannen. Haar raadsman, mr. J. V. C. Constaridse dagvaarde de „vereniging Haar lemse Kraakgroep” en eiste ontruiming van het pand. Dat was volgens hem noodzakelijk omdat de eigena res er niet in slaagde het pand te verkopen, zolang het door de krakers werd bewoond. „„Kandidaat kopers konden het pand niet bezichtigen. Ze werden door de krakers niet toegelaten in het huis”, aldus mr. Con- standse. Overleg tussen deurwaarder (linksonder), politie en krakers leidde niet tot vrijwillige ontruiming van het pand Nieuwe Groenmarkt 45-47 door de laatsten GEBOREN EEN ZOON VAN: A. Verkerk en F. Gerrits, J. H. Brand en A. A. T. W. van Stijn, D. Berkhout en M. van den Ham, W. P. F. M. Bruens en B. E. S. Hartmann, J. J. C. Kabel en M. R. P. den Boer. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: G. F. C. Kortekaas en A. C. op den Kelder, G. Elderbroek en M. E. van der Weijden, H. A. Joosten en M. D. J. de Geest. ONDERTROUWD: W. H. Goddijn en D. D. Pedersen, J. F. G. Otto en E. J. C. Claasen, P. G. M. Schoen en M. G. M. Kuntz. GETROUWD: G. G. Ugar en C. W. Goedemans, H. van Wetten en M. E. B. Hoonhout, C. C. Chung f en W. C. M. van Eeden. t OVERLEDEN: M. C. Jansen-van der Meij, 75 j., Berla- gelaan. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. In vier leeftijdsgroepen is de competitie in het jeugdzomeravond- voetbal Haarlem-Oost verspeeld en daar van waren de eindstanden: De krakers hadden het pand versierd met spandoeken, waarop zij hun kritiek op het Haarlemse volks huisvestingsbe leid tot uiting brachten (onder). tl

Haarlem's Dagblad | 1979 | | pagina 7