op Zandvoort streeksport Spaarnvvoude sportpuntig SENSATIE IN NK SCHAKEN Volleyballer Tino Vinkesteijn haalt nationaal team Telstar klopt Be Fair: 0-2 Van Ravensberg breekt records Vijftig teams in 4 uurs-race Driedaagse wielerkoers Conflict over voorbereiding waterpoloteam op „De Spelen [Z Rietbergen ontevreden over besluit competitieleider K i •w r ROOSWIJK SPEELT DEGRADATIEDUELS X V - l i r HF 16 HD SPORT ZATERDAG 4 AUGUSTUS 19 7 9 Z A '0 'I 1| (i ll 1 1 II Ki i i 1 i Hr Tino Vinkesteijn: onverwacht naar Europees kampioenschap in Portugal. I k r i Klaas Lok van Phoenix heeft tijdens internationale atletiekwedstrijden in Ko penhagen de 3000 meter gewonnen in de beste Nederlandse seizoentijd: 7 minuten in 53,2 seconden. De Amerikaan Craig Masbach werd tweede in 7.53,7. 1 1 1 s 1 i i Gezien het aantal kansen, had de overwinning groter moeten uitvallen. Zo wel voor de rust als daarna speelde de wedstrijd zich louter op de Be Fair-helft af maar er werd nogal wat gemist door de Telstar-spelers. Trainer Martin van Via- nen: „Er had veel meer uit moeten komen dan twee doelpunten. Vermoedelijk is de zware training van deze week in de benen gaan zitten.” De doelpunten werden ge maakt door Gé van Wees (onlangs overge nomen van Ajax waar hij in de C-jeugd speelde) en Paul Stam. Op Ayre na (nog steeds geblesseerd) was Telstars basis compleet. (Van onze sportredactie) ZAANDAM. De Haarlemse atleet Frank van Ravensberg heeft vrijdag avond drie Nederlandse records snelwan delen verbeterd. Hij deed dat op de sintelbaan van AV Zaanland. Op de 5 kilometer kwam Frank van Ravensberg tot 23.05; op de 10 kilome ter noteerde hij 46.35.9 waarmee hij onder de limiet voor het EK-jeugd (47.00) bleef; en in het uur kwam hij tot 12 kilometer, 837 meter en 85 centimeter DIEREN (ANP). In de derde ronde van de strijd om de open Nederlandse schaaktitel viel in Dieren volop sensatie te beleven. John van der Wiel behield zijn honderd procent score, terwijl Nemet, Böhm en Van Riemsdijk een punt moes ten inleveren. De belangrijkste uitslagen zijn: Tweede ronde: Nemet (Joe)-Carlier 0-1. Derde ron de: Carlier-Böhm afgebr.; Van der Linde- Vogel 'A-'A; Van der Wiel-Luberti 1-0; Re- net-Van Riemsdijk (Bra) afgebr.; Van der Sterren-Pliester afgebr.; Langeweg-Ku- nas afgebr.; Raymaekers-Nemet afgebr.; Janssen-Agur 1-0. Na drie ronden gaan aan kop met drie punten: Van der Wiel, Grun, D. Dieks, R. Dieks, Janssen en Scheeren. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. In de eerste klasse van de honkbalcompetitie is opnieuw een be- Het idee voor deze driedaagse is van de liefhebbers en veteranen zelf gekomen. Zij menen er in de gezamenlijke koersen met amateurs en junioren op Spaarnwou- de veelal te bekaaid van af te komen en hebben daarom gevraagd om eens iets meer voor hen te doen. De wedstrijdcom- missie van De Kampioen honoreerde dat verzoek. Er moet elke avond vijftig kilometer worden gereden en de start is steeds om zeven uur. Het inschrijfgeld voor de drie avonden is vijf gulden en dat zal als prij zengeld worden verreden. Aan de start worden onder meer ver wacht de Haarlemmers Ron Bakker, Jan v.d. Horst, Gé Fennis, Dick Schouten, Henny en Hans van Leeuwen, Han Kra mer, Freek Comelisse, Jan Koomen en Herman Neeskens met voorts Henk Buis uit Vijfhuizen, Karei Teeuwen uit De Zilk, de Badhoevedorper Joop Riensema, Joop Cuvelier uit Nieuw-Vennep, de Zwanen burger Cor Leunis. Waren voor Rooswijk de belangen groot, voor Sparks stond er gisteravond helemaal niets meer op het spel. In tegen stelling tot de Velsenaren was de thuis club niet meer gewikkeld in de strijd om lijfsbehoud, maar dat nam toch niet weg dat Sparks-coach Max Rietbergen ook deze wedstrijd graag in een Haarlemse overwinning had zien eindigen. „Ik wil nu eenmaal altijd winnen en het streven van iedere coach is toch om met zijn ploeg zo hoog mogelijk te eindigen”, aldus de Amsterdammer na afloop. „Bo vendien moesten wij onze sportieve plicht ten opzichte van Volewijckers nakomen. slissing gevallen. Door de in het Noorder- sportpark behaalde nipte 3-2 overwin ning van Rooswijk op Sparks is het Am sterdamse Volewijckers gedoemd te de graderen naar de tweede klasse. De Am sterdammers, die dit seizoen in de eerste klasse debuteerden, delen daarmee het lot van Euro Stars. De reden van Geurtsens dreigend af scheid bij AZC Alphen is een ernstig meningsverschil tussen de Arnhemmer en de Werkgroep Nationaal Zevental, alsme de bondscoach Trumbic. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Zoals de zaken er nu voor staan, zal de Arnhemse waterpolotrainer George Geurtsen drievoudig landskam pioen AZC Alphen verlaten en zich het komend seizoen uitsluitend gaan bezig houden met de arbitrage. Volgend jaar hoopt Geurtsen, die AZC de laatste jaren vanuit de eerste klasse naar de top van de hoofdklasse bracht, in Moskou als olym pisch scheidsrechter op te treden. Bondscoach Trumbic wil in december de nationale selectie, die zich nog moet kwalificeren voor de Spelen van Moskou, in een trainingskamp bijeen brengen. Geurtsen: „Ik kon er vrede mee hebben dat wij als clubs medewerking verlenen aan de voorbereiding van het nationale team. Daarom accepteerden we ook de noodcompetitie en het feit van het spelen van dubbelwedstrijden. Ik vind dat we hiermee voldoende hebben ingeleverd en acht het niet verantwoord de spelers - AZC telt vijf internationals - in december nog een periode af te staan”. eerste klasse van de Afdeling Haarlem gepromoveerde Heemstede. Het in de vierde klasse zaterdagvoetbal KNVB spelende elftal van Hoofddorp speelt ter voorbereiding op de nieuwe competitie een zestal oefenwedstrijden, allemaal op eigen veld in het sportpark Amoldushoeve. Het programma ziet er als volgt uit: woensdag 8 aug.: Hoofddorp- SVOW; zaterdag 11 aug.: Hoofddorp-De Sleutels; donderdag 16 aug.: Hoofddorp- Amstelveen; zaterdag 18 aug.: Hoofddorp se Lisse; woensdag 22 aug.: Hoofddorp- De Spartaan; zaterdag 25 aug.: Hoofd dorp-’s Gravenzande. De lange-afstandsloper Piet van Alp hen uit Amsterdam heeft de marathon (45 jaar en ouder) tijdens de strijd om de wereldkampioenschappen atletiek voor veteranen in Hannover gewonnen. Zijn tijd was twee uur 27 minuten en 50 se conden. Marianne van de Torre heeft tijdens het tennistoernooi om de Europese jeugd kampioenschappen in Baastad haar par tij voor de derde ronde van het enkelspel voor meisjes tot en mei 18 jaar gewonnen. Ze versloeg de Italiaanse Murgo met 6-2 6- 3. In de categorie jongens tot 16 jaar werd Eric Wilborts in de kwartfinales uitge schakeld. Hij verloor met 2-6 3-6 van de Zweed Thomas Hoegstedt. (Van onze sportredactie) WADDINXVEEN. Ook Telstars der de oefenwedstrijd is in een overwinning geëindigd: 0-2 tegen de amateur derde klasser Be Fair uit Waddinxveen. (Van onze autosportmedewerker) ZANDVOORT. Vier uur lang strij den zondag Europa’s beste toerwagen groep 2-rijders om de Zandvoort Trophy. Voor deze lange afstandsrace die meetelt voor het Europees kampioenschap heb ben maar liefst vijftig teams ingeschre ven, waaronder dat van de leiders in het kampioenschap, het Belgische trio Xhen- ceval/Dieudonné/Van Hové in een BMW 3,0 CSL. Grano, die vorig jaar met Toine Heze- mans op Zandvoort zegevierde bemant dit seizoen met de Belg Joosen een 3,2 liter BMW. Het tweetal staat momenteel twee de in het kampioenschap. Grote namen dit weekeinde op Zandvoort in dergelijke supersnelle wagens zijn voorts de Italia nen Finotto en Facetti. In dezelfde klasse van 2000-3000 cc strijden de gebroeders Frankenhout en Huub Vermeulen mee in een Opel Monza. Rob Slotemaker en Ton- ny Zwaanenburg besturen in de klasse tot 1300 cc één van de drie fabrieks Skoda’s, terwijl de andere wagens door Tjechische coureurs bemand zullen worden. Een bedreiging voor de zware BMW’s vormen de drie Zakspeed Escorts met als kopman de Duitser Hans Heyer. Overi gens komen deze Fords uit in de klasse van 1600-2000 cc. Om het Europees kampioenschap zal worden gestreden in vijf klassen, die in de vier-uursrace gelijktijdig starten. In alle klassen wordt felle strijd verwacht, aan gezien in elke klasse punten voor het Europees kampioenschap te verdienen zijn. Deze strijd speelt zich ook af in de pits, waar de in de vier-uursrace noodzakelij ke stops plaatsvinden voor rijders- en bandenwisselingen en het innemen van brandstof. Na de training worden zater dag twee races gehouden en wel om 15.45 uur produktie toerwagens tot 1600 cc en om 16.30 uur de formule Ford 1600. Zon dag gaat de vier-uursrace om 13.50 uur van start. werken bij de voorbereiding op Moskou, maar niet ten koste van alles”. AZC-voorzitter A. in de Maur: „George Geurtsen is door de successen met het team in de visvijver van het nationale zevental gekomen. Daarbij is ook nog een ongelukkig artikel gekomen in het offici eel orgaan De Zwemkroniek, waarin niet Geurtsen maar vooral Trumbic als de man achter de AZC-successen werd be stempeld, omdat hij als bondstrainer zo veel spelers van ons onder zijn hoede had". I 11 <i 1; j Waterpolotrainer George Geurtsen: „Ik weiger mee te werken" treden de internationals van AZC proble men te willen besparen die uiteraard ont staan als er gekozen moet worden tussen de plannen van de bond en de belangen zoals Geurtsen die ziet voor AZC. Alleen wanneer Trumbics plannen voor het trainingskamp niet doorgevoerd zou den worden bestaat er nog een mogelijk heid dat Geurtsen op zijn beslissing terug komt. „Maar dan zullen er nieuwe afspra ken moeten komen. Dit in een gesprek met trainers van de clubs die internatio nals leveren. Nogmaals, ik wil best mee- (Van onze wielermedewerker) SPAARNWOüDE. Op het 3200 meter lange wielerparcours in Spaarnwoude wordt op drie achtereenvolgende avon den (dinsdag 7 augustus, woensdag en donderdag) door de HSV de Kampioen een driedaagse voor liefhebbers van clubs uit de regio gehouden. De defintieve beslissing omtrent de der de degradant valt op zijn vroegst pas in het weekeind van 25 en 26 augustus, wan neer Rooswijk en het Bredase Alro Jeka in een tweekamp zullen strijden voor één qlaats in de eerste klasse van het volgende seizoen. Sparks 2-0-0-0-0-0-0-0-0 2. Leo van der Burg 12-2-7-2. Rooswijk 2-0-0-1-0-0-0-0-0 3. Frank in den Bosch 5-3-7-3. Het Braziliaanse voetbalelftal heeft in het Maracanastadion te Rio de Janeiro een wedstrijd voor het toernooi om het Zuidamerikaanse kampioenschap tegen wereldkampioen Argentinië met 2-1 ge wonnen. Bij de rust was de stand 1-1. Barbara Krause heeft op de openings dag van de Oostduitse zwemkampioen- schappen een briljante tijd afgeleverd op de sprint: 55.71 seconden. Zij verdrong daarmee de Amerikaanse Cynthia Wood head van de eerste plaats op de seizoen- ranglijst die 55,80 achter haar naam had staan. Barbara Krause zelf en haar land genote Kornelia Matthes-Ender zijn ooit sneller geweest op deze afstand met resp. 55.41 seconden en 55.65 seconden. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Als zondag in het Portugeese Porto het startsein wordt gegeven voor het Europese kampioen schap volleybal voor de herenjeugdploe- gen, dan zal dat voor Tino Vinkesteijn een soort laatste hoofdstuk zijn van een jongensboek, dat ineens waar werd. Zijn keuze voor het Nederlands team kwam namelijk onverwachts. Op een moment dat hij daar eigenlijk al niet meer op rekende. Met de B-selectie, spelers die over twee jaar als eerste team klaar zou den moeten zijn voor de volgende E.K., speelde hij in Hongarije een soort af- scheidstoemooi; de Internationale Vol leybal Federatie bracht twee maanden geleden de leeftijdsgrens voor junioren een jaar terug. Gevolg was dat Tino Vin kesteijn in 1982 dan een jaar te oud zou zijn. Tijdens het toernooi in Hongarije speelde Tino Vinkesteijn tegen de Honga ren een dermate goede partij, dat hij alsnog bij de A-selectie werd gevoegd en na zijn terugkomst in Nederland direct door kon reizen naar Canada waar hij met de Nederlandse selectieploeg een 14- daags trainingskamp doorbracht als laat ste voorbereiding op Portugal. Tino Vinkesteijn begon 4 jaar geleden op 12-jarige leeftijd bij de Haarlemse ir Een prima staaltje van honkbalarbitrage. Hoofdscheidsrechter Wedemeijer is ter plekke om Ed de Boer (Sparks) „uit te geven” op het derde honk nadat de aangooi van Jan Oudejans (Rooswijk) tijdig de handschoen van Henk Vereschildt heeft bereikt Het naar de derde klasse van de KNVB gepromoveerde DIO speelt zondag een oefenduel tegen HVB eerste klasser DIOS uit Nieuw Vennep. De wedstrijd wordt gespeeld aan de Schotlandstraat en begint om 14.30 uur. Vooraf ontmoet de B-selec- tie van DIO om 12.00 uur het naar de Ik betreur het dan ook dat de competitie- leider deze wedstrijd niet op zondag heeft laten spelen, zoals oorspronkelijk was vastgesteld. Zo’n competitieleider denkt er alleen maar aan hoe de competitie zo snel mogelijk beëindigd kan worden, ter wijl aan de problemen van de clubs te vaak wordt voorbij gegaan.” De coach van Sparks doelt daarmee ondermeer op het feit dat zijn team zon dag weer de beschikking zou hebben over twee spelers die momenteel deelnemen aan de trip van Jong Oranje naar Cura sao. Rietbergen: „Het zou voor een eerlijk verloop ''tan de competitie toch veel beter zijn geweest, wanneer zowel Sparks als Rooswijk op volle sterkte hadden kunnen uitkomen.” Rooswijk, dat ook enige spelers miste, veroverde in de eerste inning een 2-0 voor sprong door honkslagen op rij van Frans Bakker, Gé van der Lem, Francis Arends en Henk Vereschildt Het antwoord van Sparks kwam al in de gelijkmakende slag- beurt, toen Paul Bakker en Nico Koopen profiteerden van een vangfout op een verre klap van Michel Baljet. In de vierde inning zou Rooswijk echter opnieuw op voorsprong komen. Ben Manshanden bereikte het tweede honk door een fout van kortestop Erwin Ooster- baan, waarna een gestolen honk en een wilde worp van Leo van der Burg de Velsenaar in staat stelde het thuishonk te passeren. volleybalvereniging Allides. In die vier jaar klom hij onder trainer Jan Koehorst snel op naar het eerste team van Allides, waarvoor hij het afgelopen seizoen uit kwam. Met zijn 2.03 meter voelt de blonde Haarlemmer zich vooral in de aanvalspo sitie vanuit het midden zich het meeste thuis, temeer daar hij blokkerend het voor de tegenpartij erg lastig kan maken. Komend seizoen zal Allides het zonder hem moeten doen. Tino Vinkesteijn be sloot namelijk over te stappen naar The Smash uit Castricum. „Niet dat ik het bij Allides niet naar mijn zijn had”, zegt hij, „maar ik ga bij The Smash op een niveau spelen dat het noodzakelijk maakt om er alles aan te doen. En dat vind ik een geweldige uitdaging”. In Portugal is Nederland ingedeeld bij de landenploegen van Tsjechoslowakije, Joegoslavië en Italië; een vrij ongelukki ge loting, want deze poule is zonder twij fel de sterkste. Over die sterkte kan Tino Vinkesteijn overigens weinig zeggen. „Met het team hebben we al zo’n beetje bekeken dat we in de openingswedstrijd misschien Italië flink kunnen verrassen. Vandaar uit kunnen we dan misschien tweede in de poule worden, zodat we bij de laatste vier in de finaleronde komen." „In december hebben wij als club overi gens een trainingskamp in Australië. Maar ook al zouden we zelf niet op trai ningsstage gaan, vind ik nog dat in die periode de clubbelangen voorop staan. Ik heb te zorgen voor AZC Alphen, ik moet met de ploeg proberen het kampioen schap te prolongeren. In dat streven past geen trainingskamp voor onze internatio nals. Bovendien weiger ik mee te werken, omdat het allemaal als een bevel overkwam en bepaald geen kwestie van vragen was. Een keuze was er niet”, aldus George Geurtsen, die zegt door zijn terug- r 1 f

Haarlem's Dagblad | 1979 | | pagina 16