■a HENK KUYT IN TOPVORM zaalvoetbal VIERKAMPEN GEOPEND Oefenwedstrijden Grote prestigestrijd Verkouden? OVERTUIGENDE ZEGE VAN HOC OPSTELLINGEN Otrivin helpen direkt le „Hier ga ik in elk geval weg” 99 K i KI I I START TAFELTENNISCOMPETITIE 21 1980 19 JANUARI ZATERDAG JOS JONKER KRITISEERT MENTALITEIT FC DEN HAAG schoonmaakbedrijf b.v. 02510-25444 beverwijk sinds 1953 Beste speler Sleur Vechtlust Eventueel Telstar-AZ x neusdruppels SPORT - at in arbij )aar het betaalde voetbal PEN en DSKSpaamevogels. (ADVERTENTIE) AD HEESBEEN (ADVERTENTIE) IEP iep door 847 854 874 890 910 923 961 964 971 904 917 930 935 867 904 983 867 920 924 926 974 991 809 821 944 947 977 29 79 98 98 96 46 76 70 00 47 99 97 98 86 91 57 88 78 98 28 82 44 76 Exfla’s behield de theoretische promo tiekans in de tweede divisie door Landsla- ke Lions met 74-61 te verslaan. Dokko Jos Jonker startte zijn voetballoop- baan tien jaar geleden bij Telstar, dat toen nog uitkwam in de eredivisie. In die periode was de linker-middenvelder met uitzondering van het eerste seizoen als amateur voortdurend eerste keus van de technische leiders, die daar de scepter zwaaiden. De degradatie naar de eerste divisie in '78 resulteerde in een totale leegloop. Een ontwikkeling, die overi gens op bescheiden schaal al twee sei zoenen eerder was ingezet. Reden voor Jos Jonker eveneens naar een andere club uit te zien. Piet de Visser - ooit trainer bij Telstar en derhalve goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Castricummer, slaagde er vervolgens in, zij het pas na het betalen van een fors afkoop- en transferbedrag (217.000 gul den) de Telstar-speler, die officieel nog een contract had voor een jaar, los te weken en naar FC Den Haag te halen. (Van onze sportredactie) CASTRICUM. Als het aan Jos Jon ker ligt, wordt dit voetbaljaar voor hem in dubbel opzicht een eindstation. De 28-jarige Castricummer wenst niet al leen zijn verbintenis met zijn huidige werkgever FC Den Haag, die in juni afloopt, onder geen beding te verlengen, maar overweegt bovenal een punt te zetten achter zijn betaald voetbalcar rière. Licht Jos Jonl er toe: „Het is hoe dan ook mijn laatste seizoen bij FC Den Haag. Elk aanbod dat gaat over con tractverlenging, zal ik resoluut van de hand wijzen. En mocht FC Den Haag zo’n hoog transferbedrag voor mij vra gen, dat het omuogelijk wordt nog bij een andere vereniging te spelen, dan ga ik doodgewoon terug naar de amateurs. Daar zit ik helemaal niet mee. Het is op dit moment toch al zo dat ik weinig plezier meer beleef aan het betaalde voetbal. Ik heb er na tien jaar eigenlijk een beetje genoeg van.” Dat het aantrekken van Jos Jonker een goede greep was, bleek het afgelo pen seizoen, want op grond van zijn prestaties werd hij uitgeroepen tot de beste speler van FC Den Haag. Ook dit seizoen manifesteert hij zich zeer na drukkelijk, ondanks het feit, dat er toch talloze prominente spelers, onder wie Dick Advocaat, Aad Mansveld, Simon van Vliet en Henk van Leeuwen in de selectiegroep voorkomen. Een ander aspect, dat een belangrijke rol speelt bij zijn beslissing alle toe komstige aanbiedingen van zijn club naast zich neer te leggen is het dagelijk se traject Castricum-Den Haag-Castri- cum. Stelt Jos Jonker: „Dat reizen gaat me steeds meer tegenstaan. Het wordt een sleur. Je bent twee maal vijf kwar tier onderweg en dat vijf zes keer per week. Dat kan ik niet nog een seizoen opbrengen." Behalve de sfeer, de typische „Haag se” mentaliteit en de reistijd is ook het niveau waarop FC Den Haag (zondag de verloor tenslotte in de hoofdstad met 76-57 van het leidende The Blue Stars. Hoewel er sprake is van een sterk wisselende curve in de resultatenreeks, neemt de Haagse formatie een alleszins aanvaardbare positie in op de ranglijst. Reden om tevreden te zijn over de tot dusver geleverde prestaties is er volgens Jos Jonker niet. „Waar het bij velen aan ontbreekt is vechtlust. Daarom geloof ik dat De Visser er goed aan zou doen spelers in te zetten, die misschien over iets mindere kwaliteiten beschikken, maar die tenmin te bereid zijn zich te rend en een goede break lopend werd in die fase van de wedstrijd de marge tot 94- 48 uitgebouwd. (Van onze tafeltennismedewerker) KENNEMERLAND. De tafeltennis- teams in de landelijke competitie gaan, na het zo desastreus verlopen vorige sei zoen (vijf teams degradeerden), proberen hun prestige in de nieuwe competitie, die komende week start, weer wat op te vijzelen. Door de competitieopzet, twee volledige competities per seizoen, is het mogelijk voor een team de verloren gega- ne plaats snel te heroveren. Vooral de Onkyo/Haarlem teams, die beiden degra deerden, moeten zo proberen op hun oude niveau terug te komen. In de landelijke competitie debuteren het derde team van Onkyo/Haarlem en het damesteam van T.O.G. dat de plaats heeft ingenomen van Prowano. De afdelingscompetitie die een week later begint heeft duidelijk aan kracht gewonnen. Naast de uit de landelijke com petitie gedegradeerde teams van Nieuw- Vennep en Rapidity mag ook van Haar lem 4 en Prowano het één en ander ver wacht worden. Bij de dames lijkt Prowa no de sterkste. Exfla’s-Landslake Lions 74-61 (rust 44- 32). Topscorers Exfla’s: Eric Jager (12-10) en Tim Parker (10-6). goed van de Amsterdamse malaise, toen de Haarlemse aanval de Wilskracht-de- fensie keer op keer tot capitulatie dwong. (Van een medewerker) HAARLEM. De uitslagen van de standaardteams in de Haarlemse zaal- voetbalcompetitie luiden: HAARLEM/IJMOND. De opstellingen van Haarlem, tegenstander FC Den Haag, AZ’67 (vanavond op eigen veld in actie tegen MW), Telstar en tegenstander FC Den Bosch, luiden als volgt: Haarlem: Boersma; Masefield, Verkaik, Huyg, Van Leen; Gullit, Haar, Van de Ban; Balm, Kramer, Kleton. FC Den Haag: (vermoedelijk) Galjé; Tempelaar, Mansveld, Van Vliet, Korevaar Advokaat (of Wickel), Jonker, Schoenmaker; Melis, Van Leeuwen (of Wetzel), Goodlaas. Korevaar, Advokaat en Van Leeuwen zijn licht geblesseerd. Over het meespelen van dit drietal zal pas later worden beslist. AZ’67:mTreytel; Reijnders, Van Dongen, Spelbos, Hovenkamp; Metgod, Amtz, Nygaard; Welzl, Kist, De Graaf. Telstar: Nederburgh; Van Oorschot, Knoop, Kuut, Mols; Akersloot, Ayre, Büchel; Ressel, Van der Meer, Paizier. FC Den Bosch: V.d. Pluym; Salm, Breuer, Adriaanse, Eichhorn; Kanters (of v.d. Horst), Kamps, v.d. Bosch; Storm, Romijn, v.d. Dungen. Wanneer de wedstrijden van AZ en Telstar zouden worden afgelast, spelen deze twee clubs zondag om 14.30 uur op het terrein van Telstar een vriendschappelijke wedstrijd. S IS iste- 1201. ld te voor (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM IJMOND. In de basket- balcompetitie hebben de Haarlemse ver tegenwoordigers gisteravond in de Ken- nemer-Sporthal in geen enkel duel de winst moeten afstaan. Moeiteloos kwa men vooral de overwinningen van de Gratama-dames en de HOC-heren tot stand. Invalsters konden DSS niet ver hinderen met 47-17 over Wilskracht te zegevieren, terwijl in de streekderby tus sen HOC en Exercitia, HOC met 94-48 overtuigend sterker was. HOC-Exercitia 94-48 (rust 40-20). Top scorers HOC: Franck Wessels (17-12) en Bart Hos (8-10). Exercitia: Koch (8-2) en Bart Deerenberg (6-10). Zonder Hugo de Fauwe met basket bal gestopt en Paul Snijders heeft Exer citia tegen HOC weinig kans op succes gehad. Wel heel gemakkelijk kreeg HOC het toen de gasten in de eerste helft ook nog Kees Broek met een enkelblessure verloren. HOC, dat voor de basketverwis- seling het lengteoverwicht al in een 40-20 voorsprong uitdrukte, legde na de rust alle accenten op de aanval. Vlot combine- Gratama DSS-Wilskracht 47-17 (rust 18-7). Topscoorsters DSS: Karin den Her tog (6-6), Bettie Ruigrok (6-6) en Ans Maat (0-11). Zonder Doetie Anama en Monica Friedl heeft DSS geen enkele moeite met een zwak Wilskracht gehad. De Amsterdamse ploeg, die opnieuw aantrad zonder Janine Driehuis maakte een zo zwakke indruk, dat degradatie nu tot de reële mogelijkhe den is gaan behoren. Aanvallend kon de ploeg in het geheel geen vuist maken. Een matig DSS profiteerde na de rust pas Lees eerst de gebruiksvoorschriften uitsluitend verkriigbaar bij apotheker en drogist Vooral in de onderlinge streekduels tegen een ongewijzigd Heemskerk, zal moeten blijken of TOG een aanwinst is voor deze klasse. Nadat Haarlem voor de derde achter eenvolgende keer geen kans ag ich in de hoofdklasse te handhaven, gaat dit team wederom als favoriet in de promotie- hoofdklasse van start. Naast Gerrit Busé en Fred v. Oostenrijk zal het vooral van Ignaat Jordan, die in militaire dienst min der trainingsuren kan maken, afhangen of de titelaspiraties ook waargemaakt kunnen worden. Een klasse lager (overgangsklasse) moet Tybb aantonen dat het in de vorige competitie ten onrech te het kampioenschap miste. In het onge wijzigde team zal de vorm van Henny van Bruggen de doorslag moeten geven, voor- al tegen gelijkwaardige teams als ZTTV en The Victory. In de promotieovergangs- klasse openen Haarlem 2 en Tybb 2 van daag de competitie. Competitie-indeling seizoen 1980: Prom. Overg. Dames: TOG, Heemskerk, No- ad, Wibats, VVV, Taverzo. Prom. Hoofdklasse D: Onkyo, Irene, Mizu/ Sco, Ilac, Avanti 2, St. Hoger/TSB. Overgangsklasse F: Tybb, Scylla 6, Amster dam 2, The Victory, ZTTV, Mizu/SCO 3. Prom. Overgangsklasse P: Phoenix 3, Onkyo 2. Ilac 2, Oriënt, Tybb 2, Korenbeurs 3. Prom. Overgangsklasse S: Tafeltennishuis 2, NSSS. Amsterdam 3, Spirit, Onkyo 3, De Burcht. WIJK AAN ZEE. In het program ma van het Hoogovensschaaktoernooi was het vrijdag de beurt aan de vier- kampers. De heer Van Alkemade opende (zie foto) de wedstrijden die 240 deelnemers tellen. Maandag begin nen de tien-kampers, 200 in getal. Haarlem 4 dat door de competitieleider sterk is ingedeeld gaat een seizoen tege moet waarin ogenschijnlijk weinig eer te behalen valt. TOG beschouwt de landelij ke competitie als een goede leerschool voor haar jeugdige talent Yvonne Oonk. HAARLEM. Het door de KNVB afge lasten van het amateurvoetbalprogram- ma, betekent niet dat er geen wedstrijden zijn. Verschillende clubs spelen namelijk oefenwedstrijden. EDO ontvangt zondag op eigen veld Ripperda en Geel Wit speelt thuis tegen HFC. Beide wedstrijden be ginnen om 12.00 uur. Om 14.00 uur spelen op zondag: BloemendaalAjax amateurs Ons (Castricum). Goed individueel biljar ten toonde G. v.d. Kuyl tegen de meervou dig kampioen van Nederland in het 57/2 Jan Feeke. In de negende beurt scoorde de Noorderling v.d. Kuyl 118 caramboles en vier beurten later besloot hij met een moyenne van 18.46 de partij. C G) o 832 - 895 2 913 925 982 749 767' 768' 824 935 Maarten Wiersema en invaller Han Kemper wonnen ieder hun partij tegen respectievelijk Schris de Vries en Henk Schijvenaar. Mocht het team Vreeburg weer compleet zijn met Henk Westrus dan is deze formatie in Nederland praktisch oppermachtig. In de nationale kadercom- petitie heeft het team van Haarlem-Noord met 5-2 verloren van Onder In een matig duel, dat met name na de rust het aanzien nauwelijks waard was, heeft Exfla’s weinig moeite gehad het bezoekende Landslake Lions definitief voor promotie uit te schakelen. Wel kon den de gasten in de tweede helft met de thuisclub gelijke tred houden, maar de in de eerste helft opgelopen achterstand kon niet meer ongedaan gemaakt worden. Desondanks ziet Jos Jonker een voort zetting van het dienstverband bij de Ha genaars absoluut niet zitten. „Toen ik hier tekende”, zo verduidelijkt hij, „dacht ik dat ik bij een vereniging te recht was gekomen waar een goede mentaliteit zou zijn. Dat is me echter behoorlijk tegengevallen. Op de training blijkt dat bijvoorbeeld zeer duidelijk. Er zijn diverse jongens, die dan de „grote bink” uithangen, maar als het er op aankomt tijdens de wedstrijd niets pres teren. Een ander punt is dat een aantal spelers, voornamelijk de ouderen, bij herhaling laten blijken dat ze boven je staan. Zij domineren zo’n hele groep. Ik heb daar erg veel moeite mee. Bij Tel star lag dat allemaal wel even anders. Daar voelde ik me veel vrijer en meer op mijn gemak. Ik ben een jongen, die zich moeilijk aanpast, maar wanneer ik me ergens thuisvoel, zoals destijds bij Tel star, dan uit ik me veel gemakkelijker. Dat doe ik nu niet en daardoor ben ik erg onzeker, al valt dat tijdens een wedstrijd niet op. Dan is er uiteraard weinig gele genheid aan dergelijke dingen te den ken. Op een training ligt dat duidelijk anders. Nee, ik kan niet zeggen dat ik het bijzonder naar mijn zin heb bij deze vereniging. Vaak loop ik ’s middags voordat ik naar Den Haag afreis, met het idee om me maar ziek te melden. Dat doe je natuurlijk niet, maar het zegt genoeg.” willen leegknokken voor een goed re ul- taat.” Ondanks het feit, dat Jos Jonker veel kritiek heeft op de club uit de Residentie meent hij toch dat hij er verstandig aan heeft gedaan Telstar destijds te verlaten. Daarover: „Ik leefde de laatste twee jaar niet serieus meer voor het voetbal. Voor al het laatste seizoen was de sfeer slecht, omdat de degradatie in feite al na vijf tien wedstrijden vaststond. Er was on voldoende inzet op de training en dat is me toen ik bij Den Haag kwam behoor lijk opgebroken.” Aan een terugkeer naar Telstar, dat al voorzichtig heeft gepolst of hij interesse heeft om het komende seizoen op Schoonenberg te acteren, denkt Jos Jonker vooralsnog niet. „Ik heb er een mooie tijd gehad, maar ik geloof niet dat het verstandig is daar weer te gaan spelen. Ik heb echter tegen trainer Martin van Vianen gezegd, dat er altijd valt te praten. Waar ik bij voorbaat tegenop zie, is dat je van voren af aan moet beginnen en dat er weer het nodige van je wordt verwacht. Dat bete kent opnieuw op je tenen lopen en daar voel ik betrekkelijk weinig meer voor. Daar komt nog eens bij dat het plezier er een beetje af is. Ik ben na wat ik de laatste jaren zowel bij Telstar als bij FC Den Haag heb meegemaakt, afgeknapt op het betaalde voetbal. Het is elke week hetzelfde spelletje, iedere keer tref je dezelfde tegenstanders en telkens krijg je dezelfde opdrachten. Ik speel nu bij FC Den Haag ook alleen nog maar voor het geld, maar zo heb ik er in het verle den nooit over gedacht.” Over zijn toekomstplannen blijft de Castricummer vaag. Wat betreft zijn besluit definitief een punt te zetten ach ter zijn activiteiten in de betaalde voet- balsector houdt de oud-Telstarspeler nog duidelijk een slag om de arm. „De enige club, waar ik nog wel voor zou willen spelen, is Volendam. Het publiek en de manier, waarop het voetbal in die plaats wordt benaderd, spreken mij erg aan. Is dat om wat voor reden niet haalbaar dan ga ik terug naar de ama teurs, hetzij naar mijn oude club Vites se, hetzij naar ADO’20. Die club heeft onlangs al geïnformeerd of ik belang stelling had. tegenstander van en in Haarlem-red.) zich beweegt een teleurstellende erva ring geweest. Jos Jonker: „Ik had hoge verwachtingen, maar het voetbal dat Den Haag speelt, is me niet meegevallen. Vorig seizoen was er meer kwaliteit en werd er ook beter gespeeld. Vooral op het middenveld liep het met Albertsen (nu Feyenoord-red.) en Hoekema (naar SC Cambuur-red.) veel soepeler. Nu moet ik elke wedstrijd op mijn tenen lopen.” „We presteren dit seizoen erg wissel vallig, maar dat heeft vooral te maken met het feit dat een aantal basisspelers onder wie Advocaat, Melis, Goemans en Van Leeuwen, regelmatig en langdurig geblesseerd zijn geweest of nog zijn. We missen bovendien een echte centrum spits. Henk van Leeuwen is bijna altijd geblesseerd en wanneer hij eens kan spelen komt er niets uit. Vorig seizoen hadden we nog een goede vervanger in Bert Bliji, maar hij is verkocht en speelt nu in Belgie (bij Kortrijk-red.). Wanneer wij bijvoorbeeld de beschikking zouden hebben over Kees van Kooten dan zou den we nu bij de eerste vijf staan.” (Van onze biljartmedewerker) BLOEMENDAAL. In de competitie om de KNBB-beker driebanden-groot heeft het team Vreeburg een schitterende 9-0 overwinning behaald op RAECK (Amsterdam). De Kennemerlanders ste ken op het ogenblik in een uitstekende vorm. En Henk Kuyt speelde wel een bijzonder goede partij tegen Jan Ree horst. Kuyt was de gehele partij oppermach-, tig. Reeds in de 27e beurt (30 caramboles! stond het vast dat Kuyt een partij op zeldzaam hoog niveau stond te spelen. Reehorst was kansloos. Voor Kuyt bleek deze avond geen probleem te groot. In de 39e beurt besloot hij met het nationale moyenne van 1.1154 de partij. Ook Dono Gmelig Meyling was prima op dreef in zijn partij tegen de ere-klasser Jaap Lorist. Direct in de eerste beurt sloeg Meyling met een gave serie van zeven caramboles toe. Lorist schrok hiervan en was zeven beurten van slag. Meyling, ge sterkt door deze start, ging prima door en in de dertiende beurt was zijn voorsprong reeds zeven caramboles. Lorist kwam echter goed terug met drie en vier caram boles, maar Meyling herhaalde een serie van zeven caramboles. Lorist schudde mistroostig het hoofd en in de vijftigste beurt besloot Meyling met een moyenne van 1.00 rond de partij. Jos Jonker: „Ik heb een mooie tijd bij Telstar gehad, maar ik geloof niet, dat het verstandig is weer bij die club te gaan spelen. Beverwijk: hoofdklas: Verhorst Boys- Carillon Boys 4-5; vierde klas A: Europa M.-Woontoon 2-9; Never Down-Willem B. Boys 0-1. Umuiden (Oost): hoofdklas: IJ- mond’73-Wilms Floet 6-2; eerste klas B: Schaaper-Van Essen Boys 1-1; vierde klas A: Gebr. de Bie-Winnevan 2-9. Hillegom: eerste klas C: Zomerzorg-De Krim 1-3; derde klas J: b.d. Post M-De Gier 3-2. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): derde klas A: M. de Baandert-Maurits Disco 1-4; vier de klas A: CZS-Breed 2-8; Post S.-Stra- vers 6-7. Haarlem (Beijneshal): derde klas E: Goal Bakker Buys-Soc. Toshaba 2-4; derde klas H: Branding-Wisker Boys 1-2. Haarlem (Spaamehal): vierde klas B: FIO-Centrum 111 8-2; DCO-Wivado 6-0; vierde klas C: Chen Tong Kong-Arsenal ’79 3-3. Haarlem (Kennemer sporthal): vierde klas C; Goebert-Schipper S. 1-4; Codi H.-Snack Corner 3-3. Hillegom: tweede klas E: Buikx Sport-Bakker Zn. 0-1; SCW-Out 1-4. „Ik ben afgeknapt op

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 21