Casino’s kunnen Pan Am vertrekt voor de tweede keer van Schiphol Crossers kunnen misschien Spaarnwoude” terecht in NOG IETS LEUKS OP TV? KIJK IN DE KRANT. Minister krijgt wind van voren over plannen voor regionale radio Bloemendaal vraagt GS duidelijkheid landgoederen weg bezuiden Bennebroek) aan orde. Voorzitter recreatieschap tegenstander h belastingschuld niet afbetalen schqatskalericler y Vervoersbonden accepteren ontslagen niet zangdienst g” J war 9 A 90. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 9n. verleden 1980 REGIO rg in 'ij BLOEMENDAAL. Wat te doen met de waardevolle landgoederen in de gemeente? Op die vraag zal het Bloemendaalse college van burge meester en wethouders antwoord ge ven in een notaatje dat binnen afzien bare tijd te verwachten valt. B. en W. zullen het probleem aansnijden wan neer ze binnenkort naar Gedeputeer de Staten van Noord-Holland gaan om een aantal knellende zaken te bespreken. Zo komt ook de wegen- problematiek (doortrekking S 19 of joen gs- e ge in die :n 8 r Z A T E R DAG 19 JANUARI SCHIPHOL. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Pan Ame rican World Airways zal met ingang van 20 maart alle diensten op Schiphol staken. Dit heeft de directeur Pan Am Nederland, de heer H. C. Schiphorst, vrijdagmiddag bekend gemaakt. De luchtvaartmaatschappij heeft tot deze maatregel besloten gezien de verliesgevende operaties op Amsterdam van het afgelopen jaar, tegen de achtergrond van de sombere verwachtingen voor 1980. Pan Am lijdt momenteel een verlies van 1 miljoen dollar per dag als gevolg van de sterk gestegen brandstofkosten. Van de 49 personeelsleden die momenteel bij Pan Am Nederland in dienst zijn zullen er volgens Schiphorst ongeveer dertig moeten worden ontslagen. Met de vakbon den is hierover inmiddels contact opgenomen. I (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Woordvoerders van de provincie Noord-Holland en het gemeentebestuur van Am sterdam hebben vrijdag in Den Haag fel uitgehaald naar de voor stellen van minister Gardeniers met betrekking tot de regionale omroep. Ook het optreden van de bewindsvrouw op CRM ten aan zien van het voortbestaan van de hoofdstedelijke omroep STAD werd vernietigend gekritiseerd, met name door wethouder Wolf fensperger uit Amsterdam. Hij en de andere drie sprekers uit Noord-Holland hielden de leden van de vaste commissie voor CRM uit de Tweede Kamer voor dat de provincie op zijn minst twee regionale radiostations zal moeten krijgen. De kosten daar van zouden centraal door de rijksoverheid moeten worden be taald. Beide laatste ideeën staan haaks op de voorstellen die de minister verleden jaar heeft gedaan. SPAARNWOUDE. Met grote tegenzin heeft voorzitter W. van Gelder van het recreatieschap Spaarnwoude vrijdag toegezegd, dat hij zal laten onderzoeken of een klein gedeelte van het recrea tiegebied kan worden ingericht als crossterrein. Van Gelder meent dat zo’n accommodatie niet thuis hoort in het recreatiege bied, maar op aandrang van drie bestuursleden van het schap heeft hij toch een onderzoek beloofd. Zaterdag Zondag Maandag WW en is- en de l de inge- ne- en: en len je en het twee i de t, en voor ds- Qj dra- )ri- pavil- le in ipli- De leden F. IJsselmuiden, P. Captijn en N. Luirink pleitten vrijdag, tijdens de ver gadering van het recreatieschap, voor de aanleg van een crossterrein. Dit naar aan leiding van een brief van de Dorpsvereni- ging Haarlemmerliede, waarin verzocht werd om een crossterrein bij het Rottepol- derplein, om zodoende het crossen in het dorp te kunnen verbieden. Crossen is een geliefde bezigheid onder de jeugd van Haarlemmerliede, maar bezorgt de overi- Amerikaanse maatschappijen de terug keer van Pan Am op Schiphol. Voor daarop antwoord te geven is het nuttig eerst de situatie rond STAD te schetsen. Die enige lokale omroep in de provincie heeft vanaf begin 1976 twee jaar experimenteel gedraaid. Daarna betaalde CRM nog twee jaar rechtstreeks uit de algemene middelen. Dat zelfde geldt voor de SROB. Eind vorig jaar heeft minister Gardeniers (CDA) aan STAD nog een half jaar extra de tijd gegeven, de SROB weet zijn bestaan veilig tot 1981. Een verschil in behandeling dat in Noord-Holland veront waardiging heeft gewekt. Amsterdam en Noord-Holland menen beide dat de pro vincie net als Zuid-Holland recht heeft op (minimaal) twee regionale radiostations. De bewindsvrouwe wil echter per provin cie elke omroep per jaar 1,3 miljoen gul den geven. De andere benodigde gelden moeten bijeen gebracht worden door pro vincie en-of de plaatselijke overheden. Lokale STER-reclame acht de minister uit den boze. Zijn mede-bestuurslid Captijn viel hem bij. „Als je voor die jongens niks bedenkt gaat het gebeuren op plaatsen waar het helemaal niet kan. Bovendien wordt door de jongens veel plezier aan het crossen beleefd. Het is een vorm van recreatie en daar is het recreatiegebied voor”. De Am sterdamse vertegenwoordiger N. Luirink In de zomer van '78 deed Pan Am van zich spreken door vanaf Schiphol spotgoedkope opstapdiensten met Boston te onderhouden. Volgens voorlichter Bert Duym weige ren de vervoersbonden FNV mee te wer ken aan de ontslagen bij Pan American. Zij willen wel met de maatschappij pra ten, maar dan wel over de beslissing en niet alleen over de gevolgen daarvan. Als daaraan niet wordt voldaan, gaat het ge- Hoewel in het geheel niet enthousiast („ik blijf het nauwelijks recreatie vinden”) antwoordde voorzitter Van Gelder de mo gelijkheden daartoe te zullen laten onder zoeken. sloot zich eveneens bij IJsselmuiden aan. Hij vond dat bekeken zal moeten worden of er in de directe omgeving van Haar lemmerliede een geschikt terrein gevon den kan worden. sprek voor wat de bonden betreft niet door, aldus Duym. Bogaards kon niet zwart op wit aantonen dat Gardeniers die uitspraak had gedaan. Kamerlid Van der Sanden kon later aan de hand van een verslag van het gesprek Nooteboom deelt het parlement verder mee dat de buitenlandse adviseurs, die voor honderdduizenden guldens door de Nederlandse casino-exploitant zijn inge huurd, verkeerde voorlichting hebben ge geven. Daardoor werd voor het verkeerde belastingsysteem gekozen. HOOFDDORP. In de gereformeerde kerk op het Marktplein zal zondag 20 januari a.s. om vijf uur een bijzondere zangdienst met het Sloter-kerkkoor o.l.v. Sytze Stel gehouden worden. Medewer kenden zijn o.a. de sopraan Eka Witte- veen, de bariton Tiemen Talkens, de trom pettist Geeri Bakker en de organist Ma- rijn Ros. Belangstellenden zijn van harte welkom. Kleine kinderen kunnen worden opgevangen in De Deining. Op dit moment wordt in de Nederlandse casino’s alleen roulette en black jack (een entwintigen) gespeeld. Overwogen wordt of baccara (een kaartspel) in de Neder landse casino’s moet worden toegelaten. Geen woord derhalve over het negeren van een motie. Kamerlid Voogd: „Dat laatste zijn we van dit kabinet overigens wel gewend. Mevrouw Kraaijeveld-Wou- ters heeft twee moties naast zich neerge legd”. Naast STAD is zonder meer een tweede nodig, maar het is volgens Vlaar nooit de bedoeling geweest via het tweede station één programma te maken voor Texel tot en met Haarlem. „Wij zijn goedwillende amateurs die ons idee uitdragen. In maart gaan we een poging beginnen de maat schappelijke discussie hierover in Zuid- Kannemerland en ten noorden van het Noordzeekanaal op gang te brengen”. Vlaar verzette zich tegen bindingen tus sen de regionale omroep en het bedrijfsle ven, de plaatselijke overheden en de wel zijnsinstellingen. „Die laatste kunnen een even grote druk uitoefenen als de ande ren, dat willen we niet. Wij zijn betrokken burgers die willen communiceren”. Vlaar meldde dat de SIRONN nog geen uit spraak kan doen over gedeeltelijke finan ciering via lokale reclame. Persoonlijk voelt hij er alles voor om „in deze con sumptiemaatschappij” de rol van de re clame terug te dringen. De hoorzitting van de kamercommissie zal op 28 januari worden gevolgd door overleg tussen minister Gardeniers en de parlementariërs. Nog dit voorjaar zou een debat met de voltallige Kamer moeten plaatsvinden. HAARLEM. De schaatskalender van de wedstrijden en toertochten op natuu rijs ziet er voor de komende dagen als volgt uit: Op 28 oktober 1978 heeft Pan Am haar diensten op Schiphol gestaakt. Een ingrij pende reorganisatie van het lijnennet had toen tot gevolg dat Pan Am, na tientallen jaren Schiphol met lijndiensten te hebben aangedaan, deze bestemming liet vallen. De regionaal directeur West-Europa van Pan American Martin Shugrue heeft ver klaard al het mogelijke te zullen doen om voor de overtollig geworden personeelsle den van Pan-Am Nederland vervangende arbeid bij andere luchtvaartmaatschap pijen te vinden of voor hen een zo gunstig mogelijke financiële regeling te treffen. Hij verklaarde dat minstens dertig ar- jd- ime-, is voor ons geen academische kwestie maar berust op een reële vrees. STAD volgt ons zeer kritisch, dat moet ook maar in sommige gevallen gaat men naar onze mening zelfs over de schreef. Ik denk daarbij aan de verslaggeving van zaken als het kraken, het minderhedenbeleid en nu in het bijzonder de zaak van de OGEM- panden aan de Keizersgracht. Ik moet er niet aan denken dat we jaarlijks zouden moeten discussiëren over een bijdrage aan die instelling. Ik wens per se geen persbreidel en daarom moeten we voorko men dat het voortbestaan telkens op nieuw ter discussie kan worden gesteld”. ge inwoners vaak last. Het beheersbureau had daarom in antwoord op die brief laten weten het verzoek van de bewoners van Haarlemmerliede wel gerechtvaardigd te vinden. „Maar”, zo werd er aan toege voegd, „in het deelgebied Dijkland kan echter geen terrein beschikbaar gesteld worden, omdat dit in strijd zou zijn met de doelstellingen voor het deelgebied”. De heer IJsselmuiden, tevens burge meester van Haarlemmerliede, gaf vrij dag evenwel te kennen met dit antwoord geen genoegen te nemen. „In het recrea tiegebied ligt een kern die levend wil blij ven. Haarlemmerliede moet de ruimte ge boden worden die het nodig heeft om levend te blijven. De mensen vragen niet om een officiéél crossterrein. Kunnen we dan niet ergens een verloren hoekje aan de spoorlijn vinden”, zo vroeg hij de ver gadering. Bogaards verwekte verwondering met een citaat dat hij aan de minister toe schreef. In een gesprek met de provincie bestuurders voor culturele zaken zou de bewindsvrouw zich keihard hebben opge steld. „Als de Kamer zich middels een motie uitspreekt voor totale centrale fi nanciering zal ik die naast mij neerleg gen”. Het niet-uitvoeren van een motie was nieuws voor de meeste Kamerleden. n -laar- I DEN HAAG. De casino’s zijn nauwe lijks in staat om de huidige belasting schuld van circa 350 miljoen gulden af te betalen. De netto-winst van de speelhui zen zou niet eens voldoende zijn om de jaarlijkse rentelast te kunnen betalen. Om die reden blijft staatssecretaris Nooteboom van financiën bij zijn stand punt de belastingschuld van de casino’s kwijt te schelden. Een meerderheid van de Tweede Kamer is van oordeel dat de casino’s hun schuld moeten afbetalen. De gigantische belastingschuld kon ont staan doordat was gekozen voor een ver keerd systeem voor de heffing van kans spelbelasting. Op dit moment moeten de casino’s meer belasting betalen dan er inkomsten tegenover staan. Staatssecre taris Nooteboom heeft nu een wetswijzi ging voorgesteld, waardoor de casino’s in een gunstiger belastlngklimaat vallen. De Tweede Kamer zal zich op korte termijn over de voorstellen van de regering uit spreken. Nooteboom heeft de Tweede Kamer vrijdag meegedeeld dat de belasting schuld maandelijks met circa 20 miljoen gulden toeneemt. De bewindsman zegt dat hij er niets voor voelt om voortaan de belasting aan de speeltafels bij de spelers te innen. Om praktische redenen wijst hij dit af. Het voorstel van de regering komt er nu op neer dat 33,3 percent kansspelbe lasting wordt geheven over het totaal van inkomsten en uitbetalingen. De casino- exploitant betaalt die belasting. Óp dit moment moeten de casino’s over iedere prijs van duizend gulden of meer kansspelbelasting betalen. Het komt ech ter voor dat iemand vele malen op een avond duizend gulden wint en vervolgens dat geld weer verliest. De casino-exploi tant moet echter wel steeds belasting beta len, ook wanneer de speler op het eind van de avond zonder winst naar huis gaat. situatie zich nog wijzigt via overleg van de Kamer met mevrouw Gardeniers. Woordvoerder Bogaards van de provin cie had het gisteren over een gele kaart die de minister Noord-Holland had laten zien. Dit omdat Gedeputeerde Staten niet had den willen toezeggen dat bij Provinciale Staten en Amsterdam zou worden aange drongen op mede-financiering. Bogaards: „Bestraffing is niet uitgebleven, zie de termijn die daarna nog aan STAD is ge gund. Hadden we maar net als Brabant geschreven dat we met de gemeenten zou den gaan overleggen. Dat is inmiddels overigens van start gegaan”. Desgevraagd moest Bogaards verklaren dat de bewuste brief aan gemeenten en gewesten het pro vinciehuis nog niet heeft verlaten. Wethouder Wolffensperger drukte het krasser uit dan de provinciale woordvoer der. „Om diverse redenen konden en wil den wij niet aan het verzoek van de minis ter voldoen. Daarna is de minister geko men met die stopzetting per 1 juli aan staande. Dat is duidelijk een dwangmaat regel. Ik ken daar een heel lelijk woord voor dat ik hier niet zal gebruiken”. Waar mee de stadsbestuurder het begrip chan tage vermeed. Hij stelde ook nog dat het gemeentebestuur zich zeer betrokken voelt bij de regionale omroep. „Het is echter fout te denken dat verantwoorde lijkheid en betrokkenheid vorm moeten krijgen via een financiële bijdrage. Dat standpunt hebben gemeenteraad en colle ge altijd gehad”. Wolffensperger (D’66) stelde nadrukke lijk de centrale financiering ook te willen zien tegen de achtergrond van beducht heid voor het verlies van de journalistieke onafhankelijkheid. „En die beduchtheid schonden staat bewaren, maar anderzijds erkennen dj dat het tegenwoordig voor een particulier vrijwel ondoenlijk is een kapitaal woonhuis plus bos te onderhou den. Dan kun je twee kanten op: de boel verpatsen aan de overheid of het terrein verkavelen en er een aantal nieuwe villa’s bouwen. Dat laatste bevalt de WD’ers het best, de voorkeur van de progressieven gaat uit naar het eerste. De provincie lijkt de meest aangewezen instantie om zulke landgoederen eventu eel aan te kopen. Omdat echter onduide lijk is in hoeverre de Noordhollandse be stuurders bereid zijn daarvoor in de beurs te tasten, gaan B. en W. van Bloemendaal daar eens opheldering over vragen. Mevrouw Gardeniers-Berendsen kreeg gisteren bijna unaniem de wind van voren van alle dertien organisaties die in Den Haag door de kamercommissie werden gehoord. De twaalf regionale omroepen die zij wil toestaan naast RONO en ROZ, die onder de vlag van de NOS varen, zijn bij lange na niet voldoende. Om een voor beeld te geven: namens de Stichting Regi onale Omroep Brabant (SROB) voerde Jacques Grij pink aan dat vier aparte in stellingen voor zijn provincie zeker nodig zullen zijn om recht te kunnen doen aan de regionale verschillen. Een opmerking die de liberaal Keja ertoe bracht te vragen waarom verschillende Noordhollandse sprekers zo bescheiden waren en slechts twee regionale omroepen bepleitten. Pan Am voert momenteel vijf maal per week retourvluchten tussen Amsterdam en New York uit met DC-10 toestellen, als mede eenmaal per week een dienst Miami- Frankfurt-Amsterdam-Miami eveneens met een DC-10. De terugkeer van Pan Am op Schiphol is maar van korte duur ge weest. Op 22 december gaf president Car ter de toestemming tot de ftisie tussen National Airlines en Pan American. Daar door kon Pan Am per 1 januari 1980 de diensten van National Airlines op Schip hol ovememen. Hoewel de kleuren van National Airlines nog niet van de DC-10 toestellen waren verdwenen en de vluch ten tot 1 juni aanstaande onder de naam National Airlines uitgevoerd zouden wor den, betekende de fusie tussen de beide Op dit moment kost STAD per jaar een bedrag van 2,7 miljoen maar Amsterdam noch de provincie lijken bereid in de toe komst het verschil te gaan betalen. Dat moet CRM maar centraal doen, desnoods via een kleine verhoging van de omroep bijdrage. Amsterdam en Noord-Holland hebben de minister eind verleden jaar laten weten niet te kunnen ingaan op een voorwaarde die zij heeft gesteld met be trekking tot het voortbestaan van STAD. Reden voor de bewindsvrouwe die om roep maar zekerheid te geven tot de helft van dit jaar. Dat betekent in de praktijk dat per 1 april ontslag zou moeten worden aangevraagd voor de 26 mensen die thans bij de omroep in dienst zijn. Tenzij de beidsplaatsen na 20 maart zullen verval len. Volgens Shugrue zijn het alleen de sterk gestegen brandstofkosten geweest die Pan-Am hebben doen besluiten om de diensten op Amsterdam te staken. Natio nal Airlines heeft volgens Shugrue in 1979 op haar diensten op Amsterdam een ver lies van twee miljoen dollar geleden. In 1980 zal dat verlies volgens zijn zeggen het viervoudige bedragen. Gemiddeld ver voerde National Airlines in 1979 168 pas sagiers per vlucht tussen Amsterdam en de Amerikaanse bestemmingen. met de minister de uitlating van Bogaards tot zijn ware proporties terugbrengen. In dat verslag staat dat de minister geen voorstel zou verdedigen dat centrale fi nanciering voor honderd procent beoogt. De heer A. Vlaar, woordvoerder van de Samenwerkende Initiatieven Regionale Omroep Noord-Holland-Noord (SI RONN), kon de kamerleden Keja en Kos- to (PvdA) geen rechtstreeks antwoord ge ven op de vraag of twee omroepen wel voldoende zijn voor de gehele provincie. Provincieambtenaar Bogaards had juist vermeden de centrale financiering in verband te brengen met de journalistieke onafhankelijkheid. „Gedeputeerde Staten willen zichzelf zo’n bewijs van wantrou wen ten opzichte van het eigen beleid niet geven”. Bogaards noemde het inconse quent dat de minister af wil van de totale centrale financiering die zij nu immers wel toestaat voor STAD en SROB. Net als Wolffensperger zette hij vraagtekens ach ter het samenwerken van tientallen ge meenten in een op te richten instelling ten behoeve van de streekradio. In de prak tijk zou dat onwerkbaar blijken of althans een zeer moeizame zaak. Ook daarom moet de minister voor centrale financie ring zorgen, desnoods maar via een kleine opslag op de omroepbijdrage. De toekomst van de fraaie landgoede ren is al geruime tijd een vraagpunt voor de Bloemendaalse bestuurderen. Ener zijds willen zij het natuurschoon in onge- Ursem, Mijzer poldertocht over 30 km. Start tussen 10 en 14 uur bij café Halfweg. Jisp, Bannetocht over 30 km., start tus sen 9.30 en 14 uur in Jisp, Jispersluis, Wijde Wormer, Neck, Spijkerboot. Oudendijk, Vijfdorpentocht 10 en 35 km., start tussen 10 en 14 uur in Ouden dijk, Beets, Grofthuizen. Avenhom en Berkhout. Tel. 02294-1395. Hoogkarspel, ronde toertocht over 20, 40 en 60 km, start tussen 10 en 14 uur bij café De Eerste Aanleg. Tel. 02286-2179. Edam, Zeevangstocht, start tussen 10 en 14 uur in Edam, Kwadijk, Middelie en Oosthuizen, tel. 02293-71627 en 72619. Rhenen, Grebberondetocht over 15, 30 en 45 km, start tussen 10 en 13 uur, tel. 08276-4358. Westzaan, Bannetocht over 15, 30 en 45 km, start tussen 10 en 15 uur op de Lam bert Nelis ijsbaan. Callantsoog, ronde tocht over diverse afstanden, start 13 uur, ijsbaan Zwanewa- ter, tel. 02248-1214. Uithoorn, poldertocht over 20 en 40 km, start tussen 10 en 14 uur, bij Fort de Kwakel en in Uithoorn, tel. 02975-62455 en 64847. Nieuwe Niedorp, tocht over 25 tot 40 km, start tussen 10 en 14 uur bij ijsbaan De Nijd, tel. 02161-1383. Lisserbroek, koppelwedstrijden heren senioren, start 14 uur, tel. 02521-13789. Spaarndam, gewestelijke kortevaan- kampioenschappen Noord-Holland/ Utrecht heren senioren, start 13.30 uur, tel. 023-373777 of 370899. Ouderkerk aan de Amstel, kampioen schap gewest Noord-Holland/Utrecht da mes en heren c en d, start 10 uur, tel. 02963-1496. Harderwijk, Schaatsmarathon over een afstand van 70 kilometer. De gezamenlij ke ijsclubs rond het Veluwemeer hebben het gehele traject sneeuwvrij gemaakt en daarbij is gebleken dat de baan in uitste kende conditie verkeert. Maximaal 250 rijders zullen tot de wed strijd, waarvoor vrijdag tot 18.00 uur de inschrijving open staat (telefoon: 03410- 12590), worden toegelaten. Zaterdagmor gen om 08.30 uur is de start bij het dolfina rium in Harderwijk. ia4 Tevens wordt zaterdag op hetzelfde traject een toertocht gehouden over 35 of 70 kilometer, de start is tussen 10.30 en 15.00 uur bij het Dolfinarium of op het strand bij Nulde (rijksweg Amersfoort- Zwolle). De Kwakel, poldertocht 20 en 40 km, start 10 en 14 uur, tel. 02975-62455 of 64847. Grootebroek, toertocht van 7 tot 70 km, start tussen 10 en 14 uur, tel. 02285-11498 of 12145. Avenborn, Vijfdorpentocht 10 tot 35 km, tel. 02294-1395, start in Oudendijk, Beets, Grosthuizen en Berk hout. Winkel, jubileumtocht 10, 25 en 40 km, start tussen 10 en 14 uur, tel. 02244-1315. Akersloot, Limmerpoldertocht, tussen 15 en 30 km, start tussen 10 en 14 uur. (Kerkemeer). Spaarndam, schaatsfeest, jeugd tot 12 jaar, start tussen 10 en 12 uur, vanaf 13 jaar ringsteken en priksleeën vanaf 13 uur (gekostumeerd), Spaarndam, fakkeltocht, van 19 tot 22 uur, 10, 25 of 50 ronden, inschrijving 5,-, fakkels 2,50. Abcoude, Botsholtocht over 35 km. Start tussen 10 en 14 uur in Abcoude, Ouderkerk a/d Amstel, De Waver, Voetan- ger en Stokkelaarsbrug. Hensbroek, Molentocht 10-60 km. Start tussen 10-14.00 uur. 02265-1398. Zevenhuizen, Rottemeren-tocht 10-150 km. Start vanaf 10.00 uur in Zevenhuizen. Hoogmade, Rijkwetering, Oude Ade en Roelofarendsveen. Afstanden 20, 30 en 50 km. Nieuwkoop, piassentoertocht, start 9-14 u. tel. 01725-1267 of 01761-8813. Afstanden 35 en 70 km. Landsmeer, Waterland-Westtoertocht, start 10-14 u. Aanmelden bij café de Drei Zwanen in Den lip en ijsbaan Oostzaan in Landsmeer. Afstanden 30, 60 en 90 km. tel. 02902-1212. Broek in Waterland, Waterkand Oost- toertocht start tussen 11 en 14 u. afstan den 15, 30 en 45 km. tel. 02902-1416. Ter Aar, merentocht 20, 40 en 60 km, start tussen 9 en 15 u. tel. 01722-2247. Ouderkerk, Poldertocht over 25 en 50 km start tussen 10-14 u. aanmelden in de Hoef clubgebouw Schattenkerkerweg in Ouderkerk. Giethoorn, Hollands Venetië Tocht over 45 km. Start tussen 10-14.30 uur. Start bij alle horecabedrijven in Giethoorn, café Nijenhuis, hotel Meerzicht en café Blauwe Hand in Wanneperveen en belt Schut- sloot. 05216-1790, 1229 en 1640. Andijk, Usselmeer toertocht over 8, 40 en 80 km. Start tussen 10-15.00 uur bij café 't Ankertje. 02289-1436. Onderdijk, driedorpen-tocht over 30 km. start tussen 10-14.00 uur in Onderdijk, Twisk, Oostwoud. 02288-1298. Wervershoof, IJsselmeer ronde tocht over 15, 30, 60 en 90 km. Start tussen 10- 14.30 uur cantine de Zeehoek. 02288-2340. Maasland, een lange afstandwedstrijd ghouden voor heren over 100 kilometer, voor dames over 40 kilometer. Daarin begrepen zijn de Zuidhollandse Mara- thonkampioenschappen. Aanmelden: ca fé het Wapen van Maasland, tot 12.30 uur. TeL: 01899-12768, 12285 of 17144. De telefonische sport weekeinddienst van het ANP op nuinmer 020-214214 zal gedurende het komende weekeinde, waar nodig nadere unformatie (b.v. afgelastin gen wegens ijs- of weersomstandigheden) worden gegeven.

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 9