Programma De Kampioen viert jubilerende 75-jarig bestaan wielerclub IN HONKBALCOMPETITIE DCIJ-speler vrijwel zeker van toernooiwinst Districtsteams stellen teleur DUBBEL VERLIES VOOR EHS Softbalteam oppermachtig Bloemendaal titelkandidaat Kinheim opvallend herschi/drinks Concurrentie profiteert niet van fout Sijbrands JUNGHANS 118,- VAN NIEL -HORLOGERIE- GR. HOUTSTRAAT 86 - HAARLEM Uw Kunstgebit de gehele dag AEG MOTORENDIENST 25 DINSDAG 10 JUNI Hoogtepunt organisatie wegkampioenschappen metzelaar techniek bv 1. i n» c i 24 SPORT 19 8 0 I van de merkwaardigste. Zo kon (Van onze dammedewerker) IJMUIDEN. De negende ron de van het Internationale Dam- toemooi in Umuiden was één AEG MOTOREN UIT VOORRAAD LEVERBAAR Moderne uitrusting voor al uw reparatiewerk t’i QUARTZ HORLOGES leider Ton Sijbrands niet winnen van hekkesluiter Mansour Koua- HU té, terwijl gegadigden voor de tweede plaats ook al niet hun beste dag hadden. Zo werd het onderlinge duel tussen Cees Pip pel en Jeroen Sterel een vrij bloedeloze remise en ook Bassi- rou Ba bereikte weinig tegen Seydou Soumaoro. Sijbrands blijft daardoor met twee punten voorsprong aan kop en kan de eindzege nauwelijks meer ontgaan. I ■4 (ADVERTENTIE) luriuuui ijuiuiucu ccu Arie (ADVERTENTIES) 7. Leo al vanaf (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Herschi/Hoensbroek, tel. (045) 21 17 77 I indruk en kwamen ze niet tot goed spel. Pas in de slotfase kon men twee keer de thuisplaat passeren en beiden keren was het Ted Arnold, die deze eer gegund was, na goed slagwerk van Rob Marijnen. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Het is alweer 75 jaar geleden dat in het toenmalige café ’t Centrum aan de Botermarkt in Haarlem de Haarlemse Sport Vereniging De Kampioen door een ploegje sportieve jongelingen in het leven werd geroepen. Dat feit willen de leden van de roodwitte wielerclub uiteraard niet ongemerkt voorbij laten gaan en ze gaan het dan ook op gepaste wijze vieren. Hoogtepunten van de feestviering worden een receptie en koud buffet in het restaurant De Wintertuin, de organisatie van de Nederlandse wegkampioenschappen voor junioren, nieuwe lingen en veteranen op het parcours in Spaarnwoude plus een Jubileumronde van Haarlem in de binnenstad. Een groot aandeel in de 13-0 zege van Kinheim had werper Bart Bruin. Ten eer ste wierp hij een voortreffelijke wedstrijd (cijfers 8-1-5-3) en vervolgens was hij met vier uit vijf de beste slagman. Maar ook zijn teamgenoten staken in een goede vorm. Dat alles resulteerde in een grote 13-0 zege. In 1934 kwam er een splitsing in De Kampioen en richtte een aantal leden de RKWV Achilles op. Daarna kwam en ook De Jonge Kampioen en Excelsior er als wielerclubs bij in de Spaarnestad. Alleen De Kampioen en Excelsior zijn tenslotte overgebleven. Tijdens de tweede wereldoorlog raak te de wielersport steeds meer in het slop en op het laatst werd er helemaal niet meer gefietst. Na de bevrijding in 1945 werd bij De Kampioen de draad weer opgepakt en het veertigjarig bestaan ge vierd met de organisatie van een drietal open koersen. De rood-witte wielerclub kwam tot nieuwe bloei en in het begin van de vijftiger jaren werden door de renners vele triomfen behaald. Zij wis ten bovendien driemaal in successie (1952, 1953 en 1954) voor De Kampioen het clubkampioenschap van Nederland op de weg in de wacht te slepen. Een maal eerder in het bestaan werd in 1933 het clubkampioenschap op de baan ver overd. Momenteel is de top van De Kam pioen duidelijk smaller dan zo’n kwar teeuw geleden, maar in de breedte is de club door de opkomst van het toerfiet sen en trimmen toch wel gegroeid. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Bij de herensoftballers heeft het er alle schijn van dat Bloemen daal de titel gaat prolongeren. De Whites, die in Haarlem bij het eveneens nog onge slagen Kennemerland op bezoek moes ten, zegevierden met 12-7. Dubbel verlies was er voor EHS, dat eerst met 10-15 de punten aan Kennemerland liet en vervol gens met 6-5 van DSC’74 verloor. „De renners zijn voor ons weliswaar het belangrijkste”, stelt voorzitter Jan van Riessen, „maar we zullen onze aan dacht toch ook op het recreatieve fietsen moeten richten. Ik verwacht dat steeds meer mensen voor hun ontspanning op de fiets stappen en die moeten goed In een aantrekkelijke en snelle wed strijd onder de bekwame leiding van me vrouw Van der Horst vierde werper Nico Assendelft zijn rentree in DSC’74 met een overwinning. Twee keer kon EHS door toedoen van Theo Heyselaar een voor sprong nemen. Beslissend was echter de derde DSC-slagbeurt waarin Han Con sent, Bert Herwerden, Ab van der Giessen en Jan Grimbergen de thuisclub op winst zetten. Tevergeefs streed EHS in de zeven de inning nadat Willem Spoor DSC op 6-2 had gebracht voor de aansluiting. Wel deden Ton Hendriks en Cees de Smit aanvallend van zich spreken, doch verder dan 6-5 kwam de ploeg uit Haarlem- Noord niet. van Bloemendaal, zag de gasten regelma tig uitlopen. Pas in de zevende inning kreeg de thuisclub vat op het werpen van Geert Uffen. Forse uithalen van Leo Kops, Cees Jan de Swart, Dirk Jan van Vloten, Tiemo Dalhuysen en Maarten de Hoog gaven de score een wat dragelijker aanzien. Uitblinkers aan slag waren bij EHS Harm de Fonkert en Ton Hendriks, die in de zesde inning met twee man op de honken een homerun sloeg. Het verlies tegen koploper Kennemerland kon de ploeg van Joop Schuitenmaker echter toch niet ontlopen. De regelmatig scoren de Kennemerland-formatie, die EHS in de zesde inning tot 9-10 zag terugkomen, maakte in de laastste slagbeurt aan alle onzekerheid een einde. Twee kostbare EHS-fouten en slagwerk van winnende werper Leo Kops, Cees Jan de Swart en Tiemo Dalhuysen maakten aan alle EHS- illusies een einde. Sinds een viertal jaren heeft De Kam pioen haar domicilie buiten de stads grenzen van Haarlem in het recreatiege bied Spaarnwoude. Er kan daar gefietst opgevangen worden. Voor de KNWU ligt hier een taak om alles goed te regelen.” Wikkelen en revisie, vacuümimpregneren, drogen, balanceren, belasten Dankzij vooral het goede slaan van Ge rard Hoppenbrouwer en Kuypers kon een als herboren spelend SC Haarlem tegen terreingenoot Sparks na drie innings een veilig lijkende 12-2 voorsprong nemen. Als zo vaak bewees Sparks echter niet geklopt te zijn alvorens de laatste bal geslagen was. Een driehonkslag van Pim Scholten in de vierde inning en slagwerk van Jan Baas, Kees Hoek, André van Lunenberg, Kees Klomp en opnieuw Pim Scholten in de vijfde slagbeurt zorgden voor de aan sluiting. In de daarop volgende slotfase bleek Sparks over de langste adem te beschikken, ook al kwam SC Haarlem door honkslagen van Kees de Haan, Mis- saro en Arie Versloot in de laatste slag beurt nog dicht bij. worden op een 3200 meter lang parcours en men heeft de beschikking over een eigen clubhuis met was- en kleedgele- genheid. „We mogen voorlopig tot 1984 hier gehuisvest blijven”, merkt Jan van Riessen op, „Wat er daarna gaat gebeu ren weten we nog niet. Herschi Cassis met zuiver mineraal water, zuivere vruchtensappen en uitsluitend natuurlijke suikers zonder toevoeging van onnatuurlijke smaak- of kleurstoffen! (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Het 75-jarig bestaan van de HSV de Kampioen is weliswaar pas op 26 juli a.s. een feit, maar vanwe ge de vakanties hebben het bestuur en de jubileumcommissie gemeend om een aantal evenementen reeds vóór die da tum te plannen. (Van onze softbalmedewerker) HEERHUGOWAARD. In één van de laatste oefenwedstrijden voor de start van de Haarlemse softbalweek heeft de nationale formatie van Nol Houtkamp tegen het door ons land toerende Canade se Oshawa Whitby een gemakkelijk 8-0 zege behaald. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. In de interregionale jeugdkompetitie leverde Kinheim een opzienbarende prestatie door het onge slagen Giants met maar liefst 13-0 te kloppen. De derby tussen Nicols en Sparks eindigde in een 13-3 overwinning voor de Nicols, terwijl Terrasvogels met 15-0 won van Odiz Frogs. OG leed een nederlaag tegen Amstel Tijgers, dat met 21-1 royaal zegevierde. Uitslagen 9e ronde: Ba-Soumaoro 1-1, Gueye- N’Diaye 0-2, Kouaté-Sijbrands 1-1, Diaw-Van der Sluis 2-0, Sterel-Pippel 1-1, Van Duyvenbo- de-Beerepoot 1-1. Stand: 1. Sijbrands 14, 2. Ba, Pippel en Sterel 12, 5. N’Diaye en Soumaoro 10, 7. Diaw 9, 8. Beerepoot en Van der Sluis 7, 10. Gueye 6, 11. Van Duyvenbode 5, 12. Kouaté 4. DSC’74 0-1-4-0-0-1-x 6. Nico Assendeift 5-6-8-1. EHS 1-0-1-0-0-0-3 5. Hans Bark 1-5-4-1. TYBB 0-0-0-0-0-0-0-0-0=0 Royers en Gel- dorp 5-3-12-7 Flying Petrels 0-3-2-0-0-0-0-1-7=13 Swart en Van Campen 10-2-4-0. Tot de laatste inning ging het met TYBB tegen koploper Flying Petrels niet eens zo slecht. Tot dat moment speelde de ploeg verdedigend helemaal niet slecht. De wer pers van de Flying Petrels bleken echter een te groot obstakel. 1 Kennemerland 2-0-0-0-01-4 Kops 0-2-14-5. Bloemendaal 0-5-1-0-1-2-3 12. Geert Uf fen 1-0-10-1. Haarlem, Pr. Bernhardlaan 2 Tel. 023-350104 Alkmaar. Bestevaerstraat 77 Tel. 072-117546 Meteoor 0-2-0-0-3-0-l-0-x=6 Bot en Rafae- la 13-6-6-2 DSS 0-0-0-0-0-0-1-01=2 Rob Marijnen 8-2- 7-5 DSS is er tegen de Meteoor niet aan te pas gekomen. Dat kwam niet door het feit dat de Meteoor veel beter was, maar meer omdat de Amsterdammers een grote hoe veelheid lef ten toon spreidden. Hierdoor raakten de jeugdige DSS’ers onder de SC Haarlem 6-3-3-0-1-0-2 15. Arie Ver sloot 2-5-12-5. Sparks 1-0-1-3-6-4-1 16. Jan Baas 4-3-11- 5. TEL. 312934 Speciaalzaak sinds 1883 in: il. d.) 1091 O. Ico Als een goed geoliede machine „wandel de” Bloemendaal in het belangrijke tref fen over Kennemerland heen. Kennemer land, dat de score via Dirk Jan van Vloten en Tiemo Dalhuysen opende, zag een ster ker Bloemendaal dankzij goed slaan van Kees Prins, Herm Haak en Rob Versluis in de tweede inning een 2-5 voorsprong nemen. Kennemerland, dat zich aanval lend stuk liep op het goede verdedigen Puntloos onderaan staan nog steeds SC Haarlem en DSS. Een incompleet DSS was met 18-3 kansloos tegen Kinheim, terwijl Sparks SC Haarlem met 16-15 ver sloeg. Nicols bleek in de derby tegen Sparks over alle linies over een betere ploeg te beschikken. De ploeg produceerde 17 honkslagen en ook verdedigend ging men minder in de fout dan Sparks. Bij de Nicols was Allan Mulder met 0,800 de beste slagman. Terrasvogels had geen en kele vat op de worpen van werper Nico Adam, die een no-hit no-run zege boekte. Maar liefst 15 mensen van de Frogs smeerde hij drie slag aan de broek. Het veld van de Birds maakte maar één foutje, begaan door dezelfde Nico Adam, maar er was niemand bij Terrasvogels, die hem dat aanrekende. Tegen een foutloos spelend Kinheim heeft een incompleet DSS de schade niet kunnen beperken. Dat DSS zelf nog tot scoren kwam dankte het aan werper Ruud Fehres die onder meer in de tweede inning een homerun sloeg. Andy Hout kamp twee keer René Storm twee keer Jan Siertsema en Peter van Ker sen sloegen voor de gasten in totaal zes homeruns. De ongelijke strijd kreeg na zes innings bij 3-18 een voortijdig einde. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De Haarlemse vertegenwoordigers in de districtsklasse hebben een weinig succesvol weekend achter de rug. Zo verloor TYBB met 13-0 van de Flying Petrels. Ook HFC Haarlem (4-1 tegen Foresters) en DSS (6-2 tegen de Meteoor) moesten een nederlaag incasseren. „Die ronde van de binnenstad wordt op zaterdag 16 augustus waarschijnlijk op de Dreef gehouden”, vertelt voorzit ter Jan van Riessen van De Kampioen. „Met de vereniging City Haarlem zijn we rond en ook van de politie krijgen we alle medewerking. Alleen moeten we nog tot een akkoord zien te komen met de NZH. Ik heb goede hoop dat dat wel zal lukken.” In de beginjaren van De Kampioen werd er ook aan hardlopen en atletiek gedaan. Nadien heeft men zich louter en alleen beperkt tot het wielrennen. In deze tak van sport heeft de vereniging vele kampioenen als onder meer Jan Tulleken, Jacques van Egmond (de Haarlemse „locomotief’), Gerard Pe ters, Cor Bijster, Cor de Best, Henk Ooms, Piet van Roon, Gerrit en Adrie Voorting, Piet Steenvoorden, Jan van der Horst en Roy Schuiten voortge bracht. Vooral door de successen van sprinter „Sjaak” van Egmond (Olym pisch- en wereldkampioen en zes keer nationaal kampioen) beleefde De Kam pioen in het begin van de dertiger jaren een ongekende bloeiperiode. Het aantal leden steeg van 25 naar liefst 300. Zo is de officiële receptie reeds op zaterdag 14 juni in het restaurant De Wintertuin aan het Stationsplein in Haarlem. Belangstellenden kunnen daar tussen 15.30 uur en 17.30 uur terecht om het bestuur te complimenteren. Op de zelfde dag is er 's avonds vanaf 20.00 uur in De Wintertuin een muzikaal omlijst koud buffet voor genodigden. De toerafdeling van De Kampioen ver zorgt 15 juni een jubileumtoertocht over 100 kilometer en daarvoor kan om negen uur ’s morgens gestart worden bij het clubhuis in het recreatiegebied Spaarn woude. Op het 3200 meter lange parcours in Spaarnwoude houdt de jubilerende club zaterdag 5 juli de nationale wegkampi oenschappen voor veteranen (64 km.), nieuwelingen (64 km.) en junioren (118,4 km.). De starttijden zijn respectievelijk 10.00 uur; 12.30 uur en 14.30 uur. De jubileumronde op zaterdag 16 au gustus in de binnenstad wordt verreden voor liefhebbers,veteranen en amateurs. De sportieve manifestaties rond het 75- jarig bestaan worden zondag 31 augus tus afgesloten met een groot jeugdtoer- nooi in Spaarnwoude. I Nederland 4-0-0-4-0-0-0 8 Petra Goedkoop 3-0-1-2 (4 in.); Loes Poort 1-0-0-2 (3 in.) Oshawa Whitby 0-0-0-0-0-0-0 0 Trace Fleetwood 0-1-6-4 Het toerfietsen neemt een zeer belangrijke plaats in bij de jubilerende wielerclub De Kampioen. Voorzitter Jan van Riessen maakt zich daar binnen zijn vereniging erg sterk voor. Op de foto de praeses van De Kampioen (links) met een van de jeugdige renners Piet Hoogland. De ploeg, die in Canada tot de sterkere ploegen wordt gerekend, maar die zeker niet van de kracht was van de formatie die op de laatst gehouden wereldkampioen schappen Canada vertegenwoordigde, moest in alle onderdelen van het spel haar meerdere in Oranje erkennen. EHS 0-1-0-2-2-4-1 10. Ton Hendriks (2 in.) 0-4-3-1- en Hans Bark (5 in.) 0-2-9-6. Kennemerland 2-4-0-2-2-0-5 15. Leo Kops 1-0-12-2. onwrikbaar op zijn plaats! Als U vj.ii, dat Uw kunstgebit ce ge hele dag door gemakkel.'ik. ste. g en zeker zit, neem dan Dentofix - het speciale moderne poeder - en strooi een weinig op de gebitsplaat. U zult meer dan tevreden zijn en alle onge makken van Uw kunstgebit vergeten, want U kunt lachen, spreken en eten zoals U Wilt1 Dentofix is daarb ver frissend en ts een weldaad voor U?. ge hemelte Verkiijgbaar bij apotheken en drogisterijen Foresters 0-l-l-0-0-l-l-0-0=4 Houtebos 8- 1-3-2 HFC Haarlem 0-0-0-0-01-0-0-0=1 Klooswijk 2-1-11-3 De nederlaag tegen de Foresters was gezien het aantal door de Haarlemmers geproduceerde honkslagen een niet meer logische gang van zaken. Gedurende de eerste vier innings slaagde er zelfs geen enkele Haarlemspeler in om de kussens te bereiken. Daarna lukte het wat beter, wat resulteerde in een punt van Rob van der Straat, die kon scoren omdat na een vang- bal de buitenvelder van de Foresters met bal en al buiten het veld belandde. In een ontspannen partijtje softbal heeft Oranje aan één inning voldoende gehad de Canadase gasten op een onover brugbare achterstand te zetten. Met suc ces hanteerden de speelsters van coach Nol Houtkamp vooral in de beginfase het wapen van de line-drive. Dankzij dit door Betty Veenstra, Truus de Ruiter en Ludy van Mourik gehanteerde wapen kon Ne derland snel een 4-0 voorsprong nemen. Hoewel Nederland in defensief opzicht enkele schoonheidsfoutjes maakte, kwam de no-run zege van Petra Goedkoop en Loes Poort niet in gevaar. Voor een hoog tepunt in de wedstrijd zorgde verreveld- ster Marijke Sijtsma, die in de vijfde in ning voor een miraculeuze vang zorgde. Voor goed veldspel tekende eveneens kor- testop Irene Brandsen en de op het derde honk opererende Truus de Ruiter. Het agressieve slaan van Nederland kreeg in de vierde inning opnieuw gestalte in de vorm van runs. Honkslagen van Irene Brandsen, Petra Goedkoop en Fredy van Offeren de designated hitter afgewis seld met enkele Canadese onnauwkeurig heden waren opnieuw goed voor vier runs en de 8-0 eindstand. Een kleine duizend toeschouwers waren getuige van dit aan trekkelijke treffen. Vanavond ontmoet de Canadese ploeg in Heiloo Jong Oranje. Beerepoot verraste zijn opponent volko men met een leep slagzetje. Voor van avond staan de partijen Sterel-Sij brands en Ba-Pippel op het programma en hierin zal ongetwijfeld de toemooibeslissing val len. Overigens kan men donderdagmid dag op 14.00 uur de Afrikanen bij Vroom Dreesmann in Umuiden aan het werk zien, alwaar zij een simultaanseance zul len verzorgen. DSS 0-1-2-0-0-0 3. Ruud Fehres 1-0-16-6. Kinheim 4-1-1-4-3-5 18. Andy Hout kamp 2-1-6-0. Een opmerkelijke speler is Kouaté. Al verscheidene malen hoefden zijn tegen standers er weinig aan te doen om te winnen, maar juist tegen hooggeklasseer- den gaat de nestor van het Senegalese gezelschap er eens extra voor zitten. Ton Sijbrands zag zijn vroeg ingezette lange- vleugelaanval volledig afgeweerd, maar leek op het einde van de partij de zaak toch weer in handen te hebben. Niettemin speelde het hoge tijdgebruik hem parten, waardoor Kouaté op curieuze wijze de remisehaven kon binnenzeilen. Mamina N’Diaye maakte eindelijk eens duidelijk waarom hij als één der favorieten getipt was. Tegenstander Ababracar Gueye werd in een mum van tijd onder de voet gelopen, zonder ook maar enig tegenspel te kunnen leveren. De beste technische prestatie kwam echter van Ahmet Diaw. Diaw ontketende een enorme aanval te gen Van der Sluis en verschafte zich zo veel terreinvoordeel, dat de blunder die Van der Sluis beging alleen maar de uit slag versnelde. Gerard Beerepoot werkte zich enigszins op uit de onderste regionen dank zij zijn combinatieve winst op Cees van Duyvenbode. In een moeilijk klassiek middenspel leek Van Duyvenbode de bes te kansen naar zich toe te trekken, doch

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 25