STAND HYPOTHEEKRENTE beurs deze week "Nieuws! Maar dan óók van vlakbij.” U WILT TOCH OOK SNEL WHEN DAT ER EEN NIEUW, ZUINIGER MODEL IS UITGEBRACHT? KUKIN DE KRANT. Rabobank moet toezeggingen aan omwonenden vastleggen z In -00.0^2 *0^ VIER NOVITEITEN IN SANTPOORTSE FEESTWEEK Raad van State schorst bouwvergunning s 19 8 0 26 JULI 6 ZATERDAG STAD r I (V H. een pati lam te c wor kon likli doo Noc lijst Er wac dati twe< Ir ech met bij klin De inv< dur nee de i Vossen Prijzen (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. De Sant poortse feestweek gaat de twee- honderdtweeëntwintigste jaar gang in. Zaterdag 2 augustus wordt het traditionele feestge druis weer met de vermaarde rij tuigenshow ingezet, waarna een lange reeks van activiteiten volgt. Hoogtepunten zijn ook dit jaar de harddraverijen, het springcon cours, de kermis en de jaarmarkt, die steeds meer landelijke be langstelling krijgt. Santpoort is weer klaar voor het achtdaagse feest van „paard en pils”. Programma 5 paard en pils” met Feest van I Naam Bank: vossenjacht voor zendamateurs t Amrobank Bouwfonds Ned. Gem. 10,9 10,9 11,76 11,76 Ned. Middenstandsbank 12,2 12,43 5/10 jaar 2 11,1 11,3 Jt: Centrumbank Nationale Nederlanden Ned. Credietbank De gegevens voor dit overzicht zijn verschaft door de vereniging Eigen Huis in Amersfoort. Rentepercentages per 22 juli 1980. 5/10 jaar 5/10 jaar 10 jaar 10 jaar 10.5 10,5 10.4 10,4 10,4 10,4 10,81 10,81 10,81 10,81 10,4 10,4 10,4 10,4 10,81 10,81 11,16 11,2 10,81 10,81 Rente vast Afsluitprov. gedurende: in proc.: 1 1,25 11,16 11,2 De Amsterdamse effectenbeurs be hield er zijn vriendelijk gezicht bij, ook al kwam het deze week niet tot die koersrijzing, die zich vorige week heeft voltrokken. Ook hier was eerder sprake van een zekere consolidatie. Maar be paalde fondsen, zoals de aandelen in de hypotheekbanken, beleefden nog eeh ei gen forse hausse. Dit laatste hield ver band met de verdere rentedaling in ons land, die voortvloeide uit de discontover- laging van de Nederlandsche Bank. Met ingang van afgelopen maandag zijn de tarieven van onze centrale bank opnieuw met een half procent verlaagd, nadat op 23 juni ook al een verlaging van dezelfde omvang was doorgevoerd. Dit keer bracht de verlaging het wisseldi sconto op 9 procent en het promessedi- sconto op 10,5 procent, waardoor ook alle bankrentetarieven met een half pro cent zijn teruggebracht. Hoewel de offi ciële discontoverlaging als een zeker meelopen met de markt moet worden beschouwd, bewijst zij wel dat er voorlo pig geen stijging meer behoeft te worden gevreesd. De beurs reageerde dan ook positief en de obligatiemarkt bleef doorgaan met een gestadige stijging. Dit bracht het ministerie van Financiën ertoe voor de komende week een nieuwe staatslening uit te schrijven, met een couponrente bepaald dat de winnaar van het concours kan rekenen op een heel anker wijn. Het geen net zo veel inhoudt als 45 flessen van het geestrijke vocht. Maandag 4 augustus: 14 uur kindermid- dag in „De Bierelier”, 16 uur inschrijven voor fietsringrijden, puzzelrit en midget golf in „De Bierelier”; 18 uur handicapra ce voor tractoren aan de Hagelingerweg (inschrijving bij de start). Zondag 3 augustus: 12.30 uur spring concours aan de Hagelingerweg met hip podroom, strodorp, dressuurwedstrijden en demonstraties. paarden en ponies; 14 uur voor paren met paard en tilbury of aangespannen voertui gen; 19 uur voor brommers met duo-pas- sagier. Woensdag 6 augustus: vanaf 9 uur mid- getgolf-kampioenschappen voor jongens en meisjes vanaf 9 jaar op de baan van restaurant „Brederode”; 17 uur wielercri- terium voor nieuwelingen en amateurs. Zaterdag 9 augustus: 9.30 uur fietspuz- zelrit voor de jeugd; start Frans Netscher- laan. Om 11, uur handboog-schietwedstrij- den op terrein aan Bloemendaalsestraat- weg. Alle dagen van 14 tot 24 uur luna park. Dinsdag 5 augustus: ringrijderijen in de Hoofdstraat: 8.30 uur voor fietsers (leef- Nutsspaarbank West Nederland Postgiro en Rijks Post Spaarbank Rabobank (adviesrente) Westland-Utrecht standaard Levenhypotheken Centraal Beheer Ennia Levensverz. aangesl. bij N.V.L. Nationale Nederlanden INFORMATIE OP HOOG NIVEAU. 1 jaar 5 jaar variabel 5 jaar 2 jaar 5 jaar 30 jaar 5 jaar 10 jaar 1 jaar 2 jaar 5 jaar 1 jaar 3 jaar 5 jaar variabel 3/5 jaar s rt»*' 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1 1,5 1,5 1,5 1,5 1 1 1 1,25 1,25 10,75 11,0 11,0 11,0 10,75 11,0 10,75 11,25 11,0 10,5 10,75 10,5 11,0 11,0 11,17 11,67 11,47 12,02 11,74 11,16 11.43 11,16 11,51 11,51 Opgave bank 10,75 11,3 11,0 11,5 11,25 10.5 10,75 11,0 11,0 11,0 10,75 11,25 11,25 11,25 11,17 12,0 11,74 12,29 12,02 11,16 11,43 11,71 11,51 11,51 11,4 11,67 11,51 11,51 10,5 10,5 11,4 11,95 11,77 11,77 Annuïteitenhypotheken A.B.N. werke lijk D nog pas dati hee bou aan' myt ren bou tiez bij bou D vra< bou het bes lida zen Elis Dec een gen rinj H tusi fon din ged dat zen ges me 5 jaar variabel G Imr A Rec stee Piji GE Ma, en ON M. E. Boi ma Oio OV stn laai hui 90j var Dc niscl waai nacf al m cent gaar Wijk deel zorg bou' rein< sant In bou' plaa bek< dagi Bun tiecc verd blee het part dag’ Bloc is n Ei den moe nng latei wer tijd Geheel toegespitst op de populariteit van 27 Mc-apparatuur is een zogenoemde „Vossejacht” in het programma opgeno men. Deze start zaterdag 2 augustus om 20.00 uur bij Beeckestijn en gaat richting recreatiegebied Spaamwoude. Hiervoor kan worden ingeschreven bij de heer J. G. van Gooi, Cura<?aostraat 25 te Santpoort, telefoon 023-370752. Voor de paardeliefhebbers, die speciaal tijdens deze feestweek aan hun trekken komen is het springconcours aan de Hage lingerweg grootser van opzet. Het bestuur van de harddraverijvereniging, dit jaar voor het eerst met de heer Jan G. Wester- hoven als voorzitter, heeft ditmaal drie maneges bereid gevonden medewerking te verlenen. Naast manege de Weers, zijn nu ook de maneges Kennemergaarde en Lievendaal present. Er zullen drie terrei nen worden uitgezet voor de afdelingen springen, dressuur en demonstraties. Ook is een oud gebruik uit de kast gehaald. Lange tijd is het gebruikelijk geweest de winnaar van het springconcours een half anker wijn te laten schenken aan de ver liezers. Om deze gulle handeling min of meer in ere te herstellen heeft het bestuur Rentepercentages met Gem. gar. zonder Gem. gar. Opgave werke- Opgave werke- bank lijk bank lijk ’"X- x Donderdag 7 augustus: internationale kortebaandraverij, vanaf 13.30 uur in de Hoofdstraat. Vrijdag 8 augustus: van 9.30 tot 17 uur Oudhollandse jaarmarkt in de Hoofd straat; 16.30 uur handicaprace voor paar den en ponies op baan aan Hoofdstraat. van 9,5 procent, waarmee men zich weer op dezelfde lijn bevindt als aan het begin van het jaar, toen de laatste 9,5 procent- staatslening werd geplaatst. Ook nu zul len bedrag en emissiekoers na de in schrijving bekend worden gemaakt, waarbij de collectieve voorkeur van de inschrijvers als basis zal dienen. De nieuwe discontoverlaging bewijst ook de toegenomen onafhankelijkheid van onze gulden van de Westduitse Mark, want dit is nu al de tweede dis contoverlaging in successie zonder West- duits voorbeeld. Er worden in de Bonds republiek weliswaar op korte termijn ook enkele tegemoetkomingen verwacht op het rentefront, maar een discontover laging zou daar niet toe bêhoren. Wel is het duidelijk dat voor de centrale bank in ons land de buitenpositie van de gul den nog altijd de hoogste prioriteit heeft in het bepalen van de rentepolitiek. ]JJu het kan, is de renteverlaging een pluspunt voor de binnenlandse econo mie, maar als om welke reden dan ook de externe positie van onze gulden onder druk zou komen, wordt het offi ciële disconto weer met dezelfde voort varendheid verhoogd. Het meegenomen effect van de rente daling voor onze economie vertaalde de beurs deze week ook in de belangstelling voor de hypotheekaandelen. De ver- Naam: =5 De landelijke rijtuigendag op zaterdag 2 augustus belooft voor de vierde maal een geweldig startpunt voor de Santpoortse Feestweek te worden. Opmerkingen: Vorige week spraken wij de verwachting uit dat het door Centraal Beheer gegeven voorbeeld, om de rente te verlagen, door meerdere banken gevolgd zou worden. Deze verwachting blijkt te zijn uitgekomen. Vele banken hebben een verlaging van de hypotheekrente doorgevoerd. De grootte hiervan varieert van 0,2 tot 0,5,. Een lening met gemeentegarantie en een vijf jaar vaste rentevoet kan men nu voor 10,5, verkrijgen. Publicatie verzorgd door de ’vereniging eigen huis’ te Amersfoort De Harddraverijvereniging Santpoort en omstreken heeft opnieuw blijk gegeven niet voor een kleintje vervaard te zijn. De feestgangers wordt in de week van zater dag 2 augustus tot en met zaterdag 9 augustus wederom een boeiend en veelzij dig programma voorgeschoteld. Traditioneel opent de feestweek voor de vierde keer met een landelijke rijtuigen dag, waaraan één-, twee-, vier-, zes- en zelfs een achtspan deelnemen. Een bonds- jury van de Federatie van Verenigingen voor het Aangespannen paard zal elk span beoordelen op originaliteit van de koetsen, de kleding en de koetsiers, alsme de de mede-inzittenden. De beoordeling telt mee voor het Nederlands kampioen schap. Naast de evenementen die de Sant poortse Feestweek ook vorig jaar sierden is het bestuur van de harddraverijvereni ging er dit jaar in geslaagd op te proppen te komen met vier noviteiten. De schorsing houdt in dat op het terrein achter het bankgebouw tot 30 dagen na de behandeling van de bezwaarschriften die bij de gemeente Velsen zijn ingediend geen bouwactiviteiten mogen plaatsvin den. Mogelijk zal dinsdag 29 juli door het college van B. en W. hierover worden beslist. Uiterlijk moet 12 augustus een beslissing vallen. Indien de bezwaarschriften van vier be woners van de Kruisbergerweg in Sant poort worden afgewezen kan binnen 30 dagen beroep worden aangetekend tegen deze beslissing. Inzet van het schorsingsverzoek bij de Raad van State waren twee forse berken, het uitzicht, de bereikbaarheid van de woningen die met hun achtererf aan het terrein van de bank grenzen en daarmee in verband de brandveiligheid. Door de bankuitbreiding lopen met na me twee 40 jaar oude berken in de achter tuin van de familie Van Vliet gevaar. Door aantasting van de wortels Zal mogelijk een van de twee bomen het loodje leggen, zo blijkt uit een rapport van twee Utrechtse boomspecialisten, de gebroeders Copjjn. De tweede boom zou bij intensieve be- vloeiing tijdens de bouwwerkzaamheden nog enige overlevingskansen hebben. Doordat op het gebied geen bestem mingsplan rust kon uit planologisch oog punt geen halt worden toegeroepen aan de toekenning van bouwvergunning. Als antwoord op de bezwaren van de omwonenden zegde de Rabodirectie toe de fundering van de bankuitbreiding zo danig te wijzigen dat de overlevingskan sen voor de bomen toenemen. Deze toe zegging werd echter niet op schrift gesteld en als zodanig ook niet in de bepalingen van de bouwvergunning vermeld, hetgeen voor de voorzitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State, mr. J. van der Hoeve aanleiding was om de vergun ning te schorsen. Zonder ook maar iets van landelijk- of wereld nieuws te hoeven missen. Daarom maken wij het Haarlems Dagblad voor u. Als u hier woont moet u maar eens lezen wat wij onder een ’’dubbele^” krant verstaan. Twee weken lang het nieuws, óok van vlakbij, gratis in uw brievenbus. Als u nü de bon invult! Met uitzondering van de auto-indu- strie heeft zich tot dusver nog niets alar merends voorgedaan. Reden om een flinke reactie na de eerder deze maand opgetreden forse hausse in te zetten, had de beurs dus niet. Wat niet wil zeggen dat er geen winst genomen werd. Uit de opnieuw zeer hoge omzet ten deze week in Wall Street en het vaak grillige verloop van de koersen op een en dezelfde dag, volgt dat er wel degelijk vele beleggers aan het verkopen waren. Maar dat is ook geen wonder na een koersstijging van 850 tot 930 sedert be gin juni. Zoals gezegd, bleef ook de Amster damse effectenbeurs deze week de toe komst wat optimistischer bekijken. De koersstijgingen van de vorige week wer den overwegend licht doorgetrokken. Het binnengekomen bedrijfsnieuws was dan ook positief. Rijn-Schelde-Verolme ziet zelfs kans, door een winstboeking in de tweede helft van 1980, het lopende boekjaar ponder verlies te kunnen af sluiten. Dit bracht het aandeel omhoog van f 46 tot f51. De handelsonderneming Landré en Glinderman kon, dank zij de milde win ter, de vorig jaar opgelopen vorstschade ontlopen en daardoor in de eerste helft van 1980 aanmerkelijk meer verdienen. Dit bracht de koers van 130 gulden op de markt brengen, konden lichte 145 en van Ceteco, ook een handels- maatschappij, van 120 op 140. Voor Ahold was een verder herstel weggelegd van 5 en voor BOG, Océ van der Grin ten en Amfas van 8. Zelfs Philips trad naar voren en boekte een verbetering van enkele guldens. Stuur mij 14 dagen GRATIS uw krant ter kennismaking. Daarna néémt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement. Kwartaalabonnement. Nieuw is ook het „Winscore”-systeem dat bij de harddraverij wordt toegepast. Degene die een gokje wil wagen op de circa 25 deelnemende paarden, waaron der de sterkste paarden van Nederland hebben hierdoor meer kans om met een gevulde buidel naar huis te gaan. Het prijzenpakket voor de winnende paarden is vastgesteld op: 4000 gulden voor nummer één, 2000 gulden voor num mer twee, 1000 gulden voor nummer drie, 600 gulden voor nummer vier, 300 gulden voor nummer vijf en 100 gulden voor nummer zes. Met name in de avonduren zal de feest tent De Bierelier aan de Vlugthovenstraat centraal staan. Hier treden in de loop van de week een reeks van artiesten op van verschillende pluimage. Te zien en te horen zijn: de Dixo Wan kers, Corry Konings, Pommetje Horle piep, Rob de Nijs, Die Tiroler Musikanten, wachting dat de rentedaling ook voor hypotheken de vraag naar bouwhypo- theken zal doen toenemen, bracht vele beleggers naar dé hoek van deze aande len die, door het slechts beperkt aanwe zige materiaal, forse koerswinsten boekten. Fries-Groningse Hypotheekbank liep op van 60 tot 75; Westland-Utrecht van 219 tot 251 en de Tilburgse Hypo theekbank van 110 op 130. Later in de week begonnen de hypotheekbanken met de afgifte van 9,75 procent-pand- brieven tegen 98 procent, nadat de afgif- teprijs voor de 10,5 procent-pandbrieven al tot 101 procent was verhoogd. Uit de nu over Wall Street heenstorten- de stroom van bedrijfswinstcijfers blijkt dat de olieconcerns over het tweede kwartaal opnieuw fors hogere winsten hebben behaald. De meeste als rustig bekend staande ondernemingen die arti kelen voor het eerste levensonderhoud op winststijgingen boeken, maar de meer conjunctuurgevoelige bedrijven uit me taal-, bouw- en constructiesectoren, plus de toeleveringsbedrijven, hebben in het tweede kwartaal doorgaans een flinke veer moeten laten. (Van eer? onzer verslaggevers) SANTPOORT-NOORD. De vergunning voor uitbreiding van de Rabobank aan de Hagelingerweg is voorlopig geschorst. Dit heeft donderdag de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State beslist omdat wijzigingen van het uitbreidingsplan niet op schrift stonden. Deze wijzigingen waren door de Rabo directie mondeling meegedeeld aan omwonenden die bezwaar maakten tegen de bouwplannen. Dutch Rhythm-, Steel- en Showband, J. L. S. Big Showband en Willem Duijn. Voor de muzikale opvulling van het geheel tijd 9 tot 16 jaar); 10.45 uur voor losse zorgt het vaste Bierelier-huisorkest Trio -J-- - Stevens. Ook de ouderen zijn niet verge ten. Woensdag 6 augustus staat de feest tent in het teken van* een bejaardenmid dag, die om 13.45 uur begint. Zaterdag 2 augustus: vierde landelijke rijtuigendag. Start en aanspanning bij ’t Vinkennest, Duin en Kruidbergerweg om 10.30 uur; presentatie op de Bloemendaal- sestraatweg om plm. 14 uur. Wall Street consolideerde positie (Van een medewerker) AMSTERDAM. Wall Street gebruikte deze week om zijn verworven positie boven de 900 te consolideren. En het moet gezegd worden, dat de beurs daar wonderwel in slaagde. Het koerspeil bewoog zich tijdens de vele uren handel voortdurend rond de 930 en het slot kwam steeds dicht bij dat van de vorige dag terecht, i Adres: Postkode:Woonplaats: i Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: ra Haarlems Dagblad, Antwoordnummer 416,2000 VC Haarlem. Of bel: (023>-31 90 53. •5 p

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 6