Hinderpalen niet inruilen voor parkeerplaatsen stad in het kort at ide eld d van aal Wijkraad wil beperking aantal cafes in centrum Directeur van luchthaven houdt lezing 1 Reglement bepaalt werkman wijkraad burgerlijke stand en I I I Financiën boort 20.000 aan voor De Spil 5 1 l Uit de wijken B 4 Buurt in actie 8 9 STAD VRIJDAG 1 7 OKTOBER 1980 >tc. y Wijkraad Centrum over voorstel wethouder stede. HAARLEM gint de rale van m ver- >n geza- i te de Dode -J «71 i zijn. 3F jat, paal >lie, ■oom. In september stuurde plaatjes aan (Van een onzer verslaggevers) Vernield gebouw (Van onze stadsredactie) Frankestraat. de gemeente sierbestrating verdween De wijkraad Bosch en Vaart vindt dat het gemeentebestuur de wijkraden moet raadplegen over een structuur plan om de woonkwaliteit in de stad te verbeteren. „Wij betreuren het dat u kennelijk van mening bent dat alleen ambtenaren deskundig zijn om u te adviseren”, zo stelt de wijkraad in een open brief aan het college. In de brief die ook aan alle wijkraden is ver stuurd, tipt de wijkraad het college welke vragen het de wjjkvertegen- woordigers moet stellen. Met twee, voor de hand liggende vragen, eindigt het schrijven: Wat moet er in uw wijk gebeuren om het woon- en leefklimaat te verbeteren en wat is volgens u de beste manier om de huidige woning nood te bestrijden. Overigens valt het op dat de wijkraad die vragen in de brief zelf niet beantwoordt. schade- - jongen oor een ind zei ;eslagen r obser- is Joan- bescha- thuis oude hinder- zijn, ver- be- A. P. Sieraad en S. J. Weber; L. H. A. van Lierop en J. J. M. de Jong; A. C. Bronk en G. W. Heres; W. F. de Nijs en E. Vergers. Woensdag 5 november vergadert de wijkraad Centrum aan de Warmoes- straat 18. De aanvang is half negen. Zover ter redactie bekend worden de komende twee weken de volgende wijk- en buurtvergaderingen gehou den. Lang niet alle wijkraden komen op de lijst voor, want alleen de aankon digingen die naar de redactie gestuurd worden zijn in deze kolom opgenomen. Dezelfde avond vergadert de Slach thuisstraat en de Graafschapstraat. De aanvang is hier acht uur. Donderdag 6 november komen de wijkraadsleden van de Boerhaavewijk bijeen in de Don Boscoschool aan de Floris van Adrichemlaan 100, aanvang acht uur. Die ontwikkeling is een doorn in het oog van de wijkraad Centrum, die vindt dat er op voldoende plaatsen in de binnenstad drank wordt geschonken. Alle bezwaren tegen het grote aantal cafés werden door de gemeente tot dusver terugverwezen naar een artikel in de Drank- en Horecawet, dat het volgens de stadsbestuurders onmogelijk maakt om een vergunning voor het vestigen te weigeren. Als iemand de nodige papieren op zak heeft, kan hij zijn gang gaan. Het gaat niet best met de welvaart in dit land, iedereen zal een stapje terug moeten doen. Horecabedrijven zien de toekomst niet zo somber in, de exploitanten rekenen er op dat Hollanders er geen pilsje minder om zullen gaan drinken. Dat valt tenminste af te leiden uit het toenemende aantal cafés in de binnenstad. F. A. Mollema en C. M. Boelaars; R. H. van der Giezen en L. Eerhart. De bewoners zelf wijten de vernielingen aan ontbreken van toezicht van hun kant, wat het geval was in de maanden toen velen met vakantie waren. Een andere oorzaak is het langdurig afwezig zijn van de beheerder wegens ziekte en vertrek van de opbouwwerker, die inmiddels een opvolger heeft. Léonie Broerssen (CDA) stelde nog voor om met het herstel van de schade te wachten tot weer een beheerder in het kamp is, maar zij erkende tegelijk dat zo’n man ook geen vierentwintig uur per dag controle kan uitoefenen. Daar zullen de bewoners zelf voor moeten zor gen. Gerard Buurman (PvdA) had wat dit betreft goede hoop en benadrukte dat niet alleen in het woonwagenkamp vernielin gen worden aangericht. Binnenkort komt de nieuwe verordening voor de wijkraden van de gemeente. Daarin worden de rechten en plichten van de Haarlemse wijkraden geregeld. De wijkraad van de Frans Halsbuurt heeft in aanvulling op de reeds bestaande verordening een huishoudelijk reglement opgesteld, waarin vooral de inspraak van bewoners wordt geregeld. Bij het opstellen van de artikelen kre gen de wijkraadsleden de hulp van een notaris, die voor een vriendenprijsje de helpende hand bood. Nauwkeurig is be paald welke vergaderingen openbaar moeten zijn, en wanneer de wijkraad besloten bijeen komt. De positie van de wijkkrant is geheel zelfstandig: in tégen- stelling tot veel andere wijken bepaalt de redactie de inhoud van de krant en niet de wijkraad. De buurtvereniging Texelhof wil dat de gemeente iets doet aan de verkeers situatie op het kruispunt van de Euro- paweg, de Laan van Angers en de Zuiderzeelaan. „Gaarne zouden zij van u willen vernemen hoeveel doden er (nog) moeten vallen op het kruispunt, eer u tot plaatsing van verkeerslichten op genoemd kruispunt wilt overgaan. Uw antwoord zien wij met spanning tegemoet”. Zo luidt de cynische tekst van de brief aan het college. loutstraa jeken9 :n GEBOREN EEN ZOON VAN: R. A J. van Straaten en M. van der Hoek, H. de Jonge en W. K. Douwes, C. Wilten- burg en E. C. Kemp, L. M. Strengholt en T. A. M. A. de Sonnaville, J. de Vries en H. E. Hoogerbeets, C. Schoónakker en M. C. M. Steur. )INA- Prijs El- ijdag rveer GEBOREN EEN DOCHTER VAN: M. G. Kortleve en J. M. R. Dumpel. F. A. M. Wijdeveld en C. M. Goebert; L. B. van Vuuren en A. A van Leeuwen. ONDERTROUWD: S. P. Groffen en M. I. van der Leur, P. Cornet en M. Roos, M. J. Bolwijn en J. Tourneij, R. Huart en C. H. Rentema, W. H. Wenning en M. J. Creemers, M. H. P. M. Nelissen en M. L. Blaauw. GETROUWD: R. Bakx en M. Polak. W. M. M. Heeremans en J. M. B. Heems kerk; J. T. B. Koop en A. D. Meijer. OVERLEDEN: E. W. Mes-Bogaart, 84 j„ L. Pasteur- straat; J. W. van Geldorp-Snoeks, 86 j., Ridderstraat; P. V. van Schie, 74 j., Beels- laan. T. Hageboud-Van der Heide, 70 j., Zui- derhoutlaan; M. C. E. Nordsiek, 78 j., Floraplein. ;ens- ïltjes 35,- I iter Alle leden gingen overigens unaniem akkoord met het collegevoorstel om de vernielingen aan gebouw De Spil te laten herstellen. Onder meer zijn alle ramen aan de noordkant en alle glazen bouwste nen stuk geslagen. Van het interieur zijn deuren, ramen, kozijnen, lampen en der gelijke vernield. Inmiddels zijn tijdelijk de ramen geblindeerd. Herstel is volgens de commissie Openbare Werken noodza kelijk. De hoop bestaat dat daarna de woorwagenbewoners en met name de jon geren deze voorziening in het kamp in goede staat houden. Deze rubriek staat onder redactie van Max Sipkes. Bijdragen kunnen gestuurd worden naar de stadsredactie, Oudeweg 12-14, Telefoon 319053. De wijkraadsleden vinden dat het college wel mogelijkheden heeft om een vergunning te weigeren. Volgens de wijkvertegenwoordigers weigert de gemeen te Vlieland wel vergunningen. Tegen dat besluit van Vlieland is bezwaar gemaakt, maar in laatste instantie besloot de Kroon, de hoogste rechtsinstantie, dat een gemeente voor een bepaald deel van de stad (bijvoorbeeld het centrum) de verkoop van drank kan verbieden. De gemeente geeft vervolgens een ontheffing van het verbod aan het aantal horeca-ondernemingen dat gewenst wordt. woonwagenkamp wordt hersteld Dat is dé manier om te voorkomen dat er steeds meer cafés uit de grond gestampt worden en dat scheelt een slok op een borrel tegen lawaai-overlast, zo vinden de leden van de wijkraad Centrum, die aan alle juridische uitzoekerij een hoop werk hebben gehad. onderhoud uit te bekostigen. Het voor 1980 gereserveerde bedrag is al uitgege ven. Rike Ruiter (D’66) liet wel weten dat duidelijk afgesproken was dat als er er gens in de gemeente geld overbleef, overlegd zou worden welke bestemming dit moest krijgen. Bij afdeling financiën denkt men daar blijkbaar anders over. Openbare Werken treft in elk geval geen schuld liet Vos weten. Het vernielde centrumgebouw aan de Waarderveldweg in het woonwagenkamp zal binnenkort worden hersteld. Om verdere afbraak te voorkomen had de gemeente de ramen al geblindeerd. de stoet efoon nisatoref de nuffi- 1990. Hei vrouwen ie groef Disco Zaterdavond om half negen staan de speakers bij sociëteit Ka- mis aan de Zoetestraat 116 op volle sterkte. Tijd voor discostampers en hitswin- gers. Platendraaier Theo beheer er een ge- Vossejacht Veel 27- MC’ers waren het zat. Steeds werden de radio amateurs van de kanalen 2, 11. 17 en 22 gestuurd, omdat anderen via een van deze kanalen een vosse- Ook de procedures die gevolgd moe ten worden voordat de wijkraad bij de gemeente adviezen uitbrengt, staan om schreven. Zo is de wijkraad verplicht om ook minderheidsstandpunten aan het college door te geven. Vóór een advies Actief De Haarlemse stichting JHVU is actief. Voor vanavond zijn er weer twee activiteiten op touw gezet. In het gebouw aan de Kamperstraat 37 wordt de film Milestones gedraaid. Om kwart over acht gaan de lichten uit en begint het gezoem van de projector. In de Mr. A. Bruchschool aan de Raaks houdt de heer G. van Beekhoven een praatje over de Amsterdamse Wa terleidingduinen, waarvan hij ook dia’s vertoont. De lezing begint om acht uur. Voor beide evenementen kunt u de kaarten aan de zaal kopen. Zwemmen Een zwem diploma is een prachtig be zit. Nog mooier is het in ons kikkerland als u ook reddend kunt zwemmen. De Haarlemse Reddings Brigade zet zich hiervoor in. Zo zijn er morgen voor jong en oud oefenuren in het sportfondsenbad Schalkwijk. Van vier tot vijf uur kunt u er onder leiding van mevrouw E. Duin reddend zwemmen leren. Vanavond is er een oefenuur in de Planeet (van half acht tot half ne gen) in Haarlem-Noord en op de woensdagavond kunt u van kwart over ne gen tot kwart over tien in het sportfondsenbad aan het Frederikspark terecht. U kunt zich ook aanmel den voor de EHBO-cursus. Informatie via telefoon nummer 323697. NVSH Er is weer een boekjaar voor de NVSH voorbij. Dat jaar passeert vanavond de revu. De jaar vergadering wordt gehou den in het NVSH-pand aan de Ripperdastraat 11. Om acht uur klinkt de eerste hamerslag. Onder meer het programma komt aan de orde. Misschien zijn er leuke suggesties. Na het vergaderen is er soos. HAARLEM Gisteren werd weer eens duidelijk dat niet raadsleden maar ambtelijke deskundigen weten hoe je het ene financiële gat met het andere moet vullen. Tot verbazing van de leden van de commissie voor Openbare Werken toverde financieel specialist Molenaar een oud potje te voorschijn, waarin nog wel twintig duizend gulden van 1978 zat voor herstel van centrumbouw „De Spil” op het woonwagenkamp aan de Waarderweg. Wethouder Aad Vos, die zijn laatste vergadering van deze commissie voorzat, gniffelde verge noegd en maakte er geen geheim van wat betreft dit soort zaken vaker overhoop te liggen met de financiële experts-Molenaar wierp tegen dat als dit potje in de „goeie tijd” niet opge bouwd was er nu niets „boven tafel had kunnen komen”. Overigens bleef het al met al een duiste re geschiedenis en er werd ook niet pre cies duidelijk hoeveel van de vier ton die gespaard was nu nog over is. Afdeling financiën had het college van B en W geadviseerd voor het woonwagenkamp maar uit deze voor de aanwezige raadsle den „geheime reserve” te putten. Zij wil den zich er ook niet in verdiepen, aange zien dit onderwerp de financieel specialis ten in de fracties aangaat. Voor het be- druf van Openbare Werken betekent het in* der geval dat een nieuwe bron bestaat om uit te putten. En dat komt goed uit, want volgens Vos is het budget van dit bedrijf onvoldoende om zelfs het normale jacht hielden. Ook de vos- sejachtclubs ze schieten als paddestoelen uit de grond werd het te dol. Vier clubs hebben nu de deal gemaakt alleen ka naal 2 voor hun vossejach- ten te 'gebruiken. Het via de 27 MC-band opsporen van een zender de vos gebeurt normaal op woensdagavond, vrijdag avond en -nacht, zaterdag avond en zondagmiddag en -avond, ’t Is maar dat u het weet. voor de besteding van het geld. Het was hem gelukt om de pacht over te ne men van een parkeer plaats op de hoek van het Spaarne en de Helm- brekersteeg. Om de par keerplaats in te richten was nog geld nodig, ook om de kosten van parke ren voor buurtbewoners te beperken. Het voorstel kwam op tafel om de dertigduizend gulden te besteden aan het inrich ten van de parkeer plaats. Xavier Wonders legt namens de wijkraad uit helemaal niet zo blij te zijn met het voorstel van de wethouder. „Er is in de wijk een enorm groot parkeerprobleem”, zegt hij. „Toch is er volgens ons geen enkele reden om blij te zijn. Op het parkeerterreintje dat commercieel gerund wordt staan momen teel soms honderd au to’s. Het is tenslotte in het belang van de pach- aan het gemeentebestuur wordt gegeven moet in alle gevallen de werkgroep die zich met het onderwerp bezig houdt ge raadpleegd worden. Wellicht is het reglement interessant voor andere buurtorganisaties, die het kunnen afhalen bij het buurthuis van de Frans Halsbuurt, aan de Schotersingel 49. medewe: n druïde iangehot' al. In d >n post» alsmej efeninge. ner- I )t in bars De wijkraadsleden van de wijkraad Cen trum vinden dat wet houder Vos hen niet serieus neemt. Het gaat om de verkeers veiligheid van de Klei ne Houtstraat, de Lange Veerstraat en de Sinds daar aanbracht de officiële rijbaan. „Waar blijft het bedrag en wanneer wordt be gonnen met de werk zaamheden?”, vroeg de wijkraad. Enkele dagen later nodigde wethouder Vos de wijkraadsleden uit om eens te komen praten. De wethouder kwam met een voorstel Bijen Bijen hebben de laatste tijd nogal in de Haarlemse schijnwerpers gestaan in verband met de mysterieuze gele druppels die her en der in Haarlem- Noord zijn gevonden. Bij enliefhebbers kunnen van avond terecht op de afde- lingsbijeenkomst van de Vereniging tot Bevorde ring der Bijenteelt. Er wordt een film, met dë sprekende titel „de bij” vertoond. De bijeenkomst, die om acht uur begint, wordt gehouden in het ge bouw van Scouting Haar lem aan de Parklaan 108a. Kienen In een katte belletje van speeltuin Pa radijsje aan de Witte Her enstraat wordt melding ge maakt van een kienavond, die vanavond in het club huis plaats heeft. De op brengst is voor de kinde ren, die van de tuin ge bruik maken. Hoe laat het kienspel vanavond begint, meldt de speeltuin niet. Ruilen Verwoede ver zamelaars van de afdeling Kennemerland van vereni ging De Verzamelaar krij gen nooit genoeg van het uitbreiden van hun collec tie. Morgen kunnen ze op nieuw aan de bak in buurt- centrum-Noord aan de Reggestraat 21. Voor een kwartje kan er geneusd worden tussen één en vijf uur. De raadscommissie voor openbare werken sprak over het voorstel om de palen neer te zet ten. De staten moesten toch nog „aangekleed” worden, een goede gele genheid om de palen in de plannen te betrekken. Een bijkomend voordeel van het aankleden, zo vond ook de commissie, was dat de verkeersvei ligheid toe zou nemen. Voor de veranderingen aan de drie straten stelde de commissie een bedrag van dertigduizend gul den ter beschikking. HAARLEM. De Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel in Haarlem houdt op donderdag 30 oktober een lunchbijeenkomt in Lion d’Or. De heer J. w. Wegstapel, directeur van de -ji, N.V. Luchthaven Schiphol zal een lezing waate houden met als titel „Onze nationale luch thaven”. De bijeenkomst begint om twaalf uur. De wijkraad stelde een plan op om met behulp van lantaarn palen en banken een verkeersveiliger situ atie te maken voor voetgangers. De palen zouden voor automo bilisten een paal moeten waardoor de keerssnelheid perkt zou worden. de wijkraad een brief naar alle raadsleden, want er was nog steeds geen paal geplaatst. ter er zoveel mogelijk au to’s op te zetten. Als de gemeente het over neemt en parkeerautomaat plaatst wordt kunnen er niet meer dan vijftig wa gens geparkeerd wor den. Daar heeft dus ei genlijk niemand wat aan”. De wijkraad blijft dus vasthouden aan het plan om de dertig mille te be steden aan de palen en de banken. Het wachten is nu op een oordeel van de politiek. Scouting Nog meer ra- diogebeuren. Zaterdag (van tien tot acht uur) en zondag (van tien tot vier) kunt u een kijkje komen nemen bij Scoutinggroep Pieter Hasselaer. Deze club doet mee aan de „Jamboree On The Air”, een wereldevenement, zo delen de scouts mee. De bedoeling: over de hele aardbol trachten scouts ra dioverbindingen te leggen. Pieter Hasselaer werkt op de 80-, 60-, 40-, 20- en 2- meterband. Er wordt ver der met televisiebeelden gewerkt. Belangstellenden zijn welkom in het club huis aan de Noord Schalk- wijkerweg 117, op de hoek met de Belgiëlaan. praat de elkaar. I

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 9