HAARLEM: RUST TERUG treffers en missers Schumacher blijft bij 1 FC Köln ORANJE ZEKER IN MINI-WK Beslag op Voetbalstaking dreigt OVRA-dames: kwart-finale De Vinken houdt KIOS op afstand Rivera van Schermsucces Rorik Janssen goederen van Cruijff omkoping beschuldigd Tijsseling-beker voor Groenendaal 4 tototips Oosterkwartier uit gevarenzone k? rer te llf? 24 19 8 0 DINSDAG 28 OKTOBER SPORT 25 I rant n f leren, s zijn. 023- KNVB negeert oproep van Uruguay-comité tp Bt-» b.g.g ’78-’79 ’79-’80 3-0 3-1 20 30 10 60 Wil van Vliet (OVRA): succesvolle wissel. Hans van Doorneveld: positief gesprek met Abe van den Ban. 2 30 iburg. Haar- abank/ tevre- inqois, entebe- en zijn e aan. in de j, Nieu- Derdeklasser Haarlem speelde niet best maar boekte toch winst op Arena (10-8). Afdelingseersteklasser Rapid won de be langrijke partij tegen Concurrent Heeins- terk in de slotfase: 4-3. De Vinken-Kios 10-6 (7-1). Doelpunten Kios: Anja Meijaard 2, Rinus Jongeneel 2, Fred Wilken, Jonneke Wilken 1. „We weten nu weer waar we moeten staan”, merkte Kios-speler Hennie Kool na deze nederlaag op. Vinken was de betere ploeg. Bovendien miste Kios twee strafworpen en daardoor de aansluiting. In het tweede bedrijf herstelde de Ven- nepse ploeg zich wel, maar verder dan 9-6 kwamen zij niet. „We hebben een fijn en goed gesprek gehad, waarin alles is uitgepraat. We gaan vanaf vandaag dan ook met een schone lei verder. Abe heeft achteraf toegegeven, dat het juist is geweest, dat ik hem heb weggestuurd, alleen de straf vond hij nogal zwaar. Een dergelijke harde aanpak had hij volgens zijn zeggen niet verwacht. Hij was dat in elk geval bij Barry Hughes niet gewend”, aldus Hans van Doorneveld, die zoveel belang hecht aan de inbreng van de 34-jarige Van den Ban dat hij bij het bestuur nu al wil aandringen op een verlenging van zijn contract. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Hans van Doorneveld, trainer van de eerste divisieclub Haarlem, en Abe van den Ban hebben de vrede weer getekend. Tijdens een onderhoud, dat gistermiddag plaatsvond, zijn alle problemen uitgesproken. Abe van den Ban werd vorige week disciplinair gestraft door de Haarlem- oefenmeester omdat hij een eerder gemaakte afspraak niet was nagekomen. Om die reden ontbrak de middenvelder gisteren tegen De Graafschap. Rapid-Heemskerk 4-3 (3-2). Doelpunten Rapid: Erna Gillissen 3, Bert de Swart. Rapid was eerst de betere ploeg, maar in deel twee van dit duel nam Heemskerk het initiatief over. Heemskerk probeerde het spel te bevriezen bij 3-3, maar Erna Haarlem-Arena 10-8 (4-2). Doelpunten Haarlem: Hans van den Hoek 3, Dick van Ladestein 2, Peter van der Kroft 2, Bar bara van der Veer, Austin Hehanusa, Ron Hehanusa. „We hebben gewonnen. Maar dat is ook alles”, aldus Haarlem-coach Leo Reyns na afloop. Oosterkwartier-Victoria 6-4 (5-4). Doel punten Oosterkwartier: Christa Dinger- dis 2, Marion Tutert, René van der Kamp, Harry Keeman, Jan Willems. Oosterkwartier stelde de overwinning al in de eerste helft veilig. Door goed spel hield de ploeg van Jos van Zwol zijn tegenstander steeds op afstand. In de voortzetting zaten de omstandigheden niet mee. Daardoor vond alleen Harry Keeman nog een keer met een afstands schot de weg naar de korf. Zijn formatie werkte zich door deze overwinning uit de gevarenzone. Vertegenwoordigers van de nationale voetbalploegen van Argentinië, Brazilië, Chili en Portugal hebben secretaris Jan Huijbregts van de KNVB in Montevideo laten weten een of meerdere oefenduels tegen het Nederlands elftal te willen spelen. OVRA startte met de 15-jarige Ingrid Alten op de plaats van Wil van Vliet. In de eerste set ging de strijd aardig gelijk op. OVRA, dat fel speelde kwam snel in haar spel. Steunend op een goede veldverdedi- ging werden vele aanvallen van Be Quick goed opgevangen. Via 11-11 bereikten de Zwolse dames een 13-11 voorsprong waar na OVRA overschakelde op het 1-5 sy steem; routinier Wil van Vliet kwam in het veld voor Ingrid Alten. Deze wissel had succes. Via een spannend slot won OVRA de eerste set met 15-13. „En tenslotte”, aldus Huijbregts, „kre gen we de aanbieding van Argentinië om in het seizoen 1981-1982 in Buenos Aires een wedstrijd te komen spelen op basis van recettedeling. Al deze uiterst aan trekkelijke aanbiedingen zullen zeker door ons in beraad worden genomen.” In de vierde set domineerde OVRA op alle fronten: in 14 minuten liep het over de Zwolse dames heen: 15-4. Hierdoor wonnen de Haarlemsen deze wedstrijd met 3-1 voorsprong waardoor zij zich plaatsten voor de kwartfinale van de volleybal- beker. De tweede set gaf hetzelfde beeld. OVRA, zonder echte uitblinkers maar als collectief erg sterk, scoorde erg veel door snel aanvalsspel. Via 4-1/7-7/7-0 Be Quick met 14-12 de leiding en kwam via een 15T2 set winst op gelijke hoogte. DEN BOSCH. Rorik Janssen van de schermvereniging Visser uit Amsterdam heeft gisteren het toernooi om de St. Jans- basiliek-trofee gewonnen. Janssen won in de finale alle vijf partijen. Hans Rijzen- brjj, een clubgenoot van Janssen, eindig de met drie gewonnen partijen als tweede. Bij de dames ging de overwinning, na barrage, naar Marijke Lugthart van Zaal Hazes uit Amsterdam. Conny Mosmuller bezette de tweede plaats. (Van onze tennismedewerker) VELSEN. Het jeugdteam van de ten nisvereniging Groenendaal is winnaar geworden van de strijd om de Tijsseling- 0-2 2-0 0-3 0-0 2-0 2- 1 3- 0 V 26 3 40 10 10 40 10 40 20 30 10 20 10 20 T 20 n wel- ilet op Als U iven. rading d. Alle laten-, 3ozen- eur van p Kiel Kunst- ingang worden (Van onze sportredactie) ZEIST. Het Nederlands elftal zal in ieder geval deelnemen aan het zogenaam de Mini-WK, dat van 30 december tot 10 januari 1981 in Uruguay zal plaatsvinden. Secretaris Jan Huijbregts van de KNVB verklaarde dit gisteren na terugkeer uit Uruguay. De KNVB zal per wedstrijd 150.000 dollar incasseren van het Urugua- yaanse organisatiecomité. Vast staat nu al dat het Nederlands elftal tenminste twee wedstrijden zal spelen in Uruguay. De bankgarantie voor die twee duels (300.000 dollar ofwel 600.000 gulden) is inmiddels ontvangen. De komst van Rinus Michels blijkt het bedrijfsklimaat bij de 1 FC Köln aanzienlijk te hebben verbeterd. De doelman van het Duitse nationale elftal Harald Schumacher leverde daarvan het bewijs. Spontaan bood hij aan zijn in 1983 aflopende contract onder gelijk blijvende financiële voorwaarden met twee jaar te verlengen. „Het aantrekken van Rinus Michels als trainer heeft mij tot de overtuiging gebracht, dat onze ploeg weer een zeer goede toekomst bezit. Mij bevalt het hier in Keulen. Ik zou hier niet meer wegwillen”, aldus de doelverdediger. 2-0 1-3 1-4 1-1 3- 0 2-0 4- 2 1-1 2-0 2- 1 4-1 0-1 3- 0 4- 2 0-2 1-0 1-0 G 12 Sparta R NAC Excelsior FC Groningen FC Den Haag —AZ’67 PEC (Z) —FC Amsterdam —Heracles Fortuna S FC Vlaardingen Telstar IE”! orma- tge-in- opend jr. Li- 25.-. ma. V 14.00 gast- 023- <akker- m enz I62784' 1 30 90 90 40- 90 30 80 60 90 20 90 80 lemden st. Tel. Johan Cruijff: financiële problemen. ör ICJ) 3V 02 nU )is iA ex sexy dag. 3323. MADRID (ANP). De Spaanse spelersvakbond (AFE) is van zins met ingang van 9 november voor onbepaalde tijd een staking uit te roepen in de eerste vier divisies van het betaalde voetbal in Spanje. De AFE wil op deze wijze protesteren tegen de nieuwe regel, die voorschrijft dat er vanaf de tweede divisie tijdens een wedstrijd in elk eerste elftal in ieder geval twee spelers van onder de 20 jaar moeten zijn opgenomen. De spelersvakbond meent dat deze maatregel niet constitutioneel is en tegen hun belangen van de beroepsspelers indruist omdat de meesten hun carrière op gevorderde leeftijd beëindigen in lagere divisies. ie sexy e dag. 63323 nt tot enige 4 uur. legen- >822. Aurora-Amersfoort 4-8 (3-6). Doelpun ten Aurora: Joke Rosenhart, Carla Groe- newoud, Harry Haringa, Sander Heems kerk. „Amersfoort is een ploeg die lekker en mooi wil spelen. Geef je ze de ruimte dan lukt dat en pakken .ze je in”, aldus Joop Seympnds, de coach van Aurora. Aurora gaf die vereiste ruimte in de eerste helft. In de voortzetting kwamen de Haar lemmers goed terug, maar Amersfoort had de winst al op zak. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Eersteklasser Kios heeft moeten ervaren dat er in de eerste klasse B nog meer sterke ploegen acteren. Het team verloor de uitwedstrijd van De Vinken: 10-6. Tweedeklasser Nieuw Flo ra had weinig moeite met Stormvogels en behaalde een ruime overwinning (3-7). Oosterkwartier deed het in de vierpun tenwedstrijd tegen Victoria in de tweede klasse B goed en won (6-4), terwijl Aurora |in dezelfde afdeling in Amersfoort zijn Tneerdere moest erkennen: 4-8. van diezelfde mensenrechten. Jan Huij bregts geeft de actie van de FUK echter weinig kans van slagen. „Ik wil er niet te veel over kwijt, maar het moet nu maar eens duidelijk zijn dat de KNVB een voetbalbond is, die praat en voetbalt met en tegen landen die zijn aangesloten bij de UEFA (Europese voet balbond) en de FIFA (Wereldvoetbal bond). En daar hoort Uruguay ook bij.” MILAAN (ANP). Gianni Rivera, de beroemde Italiaanse oud-international en tegenwoordig vice-president van de A.S. Milaan wordt ervan beschuldigd be trokken te zijn bij een grootscheepse om- koopaffaire. De derde set was de spannendste met goed aanvalsspel, goed verdedigend werk en uitstekende lange rally’s. Be Quick had steeds één twee punten voorsprong en liep uit naar 13-12. Ineke Bisschops ging in het achterveld de plaats innemen van Nel- leke Hop, en ze groeide op het einde van deze set uit tot een uitblinkster. Nadat zij drie keer een schitterende redding had verricht kwam OVRA met 14-13 voor; via een korte combinatie tussen Ingrid Snij ders en Tonneke de Groot scoorde OVRA het vijftiende punt waarna de Haar lemsen via 15-13 een 2-1 voorsprong na men. (Van onze sportredactie) MADRID. De Spaanse Banco Cen tral heeft met behulp van de rechtbank te Barcelona maandag voor ruim 2,5 mil joen gulden beslag laten leggen op de goederen van Johan Cruijff. Hiermee wil de bank het krediet van 83 miljoen pese ta’s proberen terug te winnen, die de bankeenheid de Nederlandse voetbalster en zijn manager, de Fransman Michel Georges Basilevlch, In 1978 verstrekte voor de financiering van drie onderne mingen. De directie van de Banco Central heeft weinig hoop dat men het verleende kre diet geheel uit de verbeurdverklaring van de goederen kan terugwinnen, aangezien. de drie bedrijven van het begin af aan verliesgevend zijn geweest. Het wordt overigens steeds duidelijker dat Johan Cruijff zich tijdens de periode dat hij aanvoerder was van FC Barcelona zakelijk heeft laten misleiden door zijn manager Basilevic, die eerder in opspraak kwan door financiële problemen van de ex-Ajacied. Groenendaal hoefde in alle partijen die in de oudste leeftijdsgroep (tot en met zeventien jaar) aan de finale voorafgingen slechts een partij aan een tegenstander te laten. In de finale tegen Hoofddorp won het door Dick Suyk getrainde Groenendaal- team, dat bestond uit Judith Booms, Petra van Daalen, Digna Ketelaar, Silvia Steen voorden, Pablo Knaven, Remco Kinders, Dick Ludlage en Kees Post met 3-2. In de groep tot en met veertien jaar werd Hoofddorp eerste, voor Bennebroek en Groenendaal. In de jongste categorie ein digde Heemstede op de eerste en Zand- voort op de tweede plaats. Stormvogels-Nieuw Flora 3-7 (0-2). Doelpunten Nieuw Flora: Yvonne Bak ker 3, Ron Otten 2, Richard Hehanusa 1, Sjaak Warmenhoven 1. In deze wedstrijd benutte Nieuw Flora de kansen goed. Er zat wel meer in tegen de Utrechtenaren, maar die staken zelf in zo’n slechte vorm, dat winnen voor Nieuw Flora geen punt was. Stormvogels had overigens zijn twee sterkste heren niet opgesteld. Daardoor kon Nieuw Flora door goed werk in het middenvak via 6-1 naar 7-3 winst freewheelen. eumer. ij Hout- Ma. 19 uur. )0 uur Rivera is één van de achttien personen, die afgelopen zaterdag te horen kregen, dat zij zich ter beschikking van de politie dienen te stellen. De vroegere bambino d’oro wordt ervan beschuldigd in 1973 vijftig miljoen lire (een kleine 120.000 gul den) te hebben ontvangen van één van de maatschappijen uit de olie-industrie, die onder verdenking van fiscale fraude staan. Het onderzoek, dat in 1978 van start ging, heeft aan het licht gebracht dat Italiaanse bedrijven in totaal meer dan 2300 miljoen dollar aan belastingen heb ben ontdoken. Het aantal in hechtenis -genomen personen bedraagt meer dan Gillissen zorgde voor de winnende treffer. tachtig. Daar het Nederlands elftal op weg naar het Mini-WK, van 30 december tot 10 janu ari 1980 in Uruguay, een tussenlanding in Portugal maakt, bood de Portugese voet balbond de KNVB aan daar meteen ge bruik van te maken om een vriendschap pelijke wedstrijd tussen Nederland en ooi die uur. ijs s van Portugal te laten plaatsvinden. Chili kwam met het verzoek na afloop van het Mini-WK, mits het Nederlands elftal niet in de finale belandt, door te reizen naar Chili en een wedstrijd tegen het nationale Chileense elftal te spelen. Brazilië wil in 1981 een wedstrijd tegen het Nederlands elftal in Nederland spelen. Het nationale elftal van Brazilië start in mei een Europese tournee en zal daarin zeker uitkomen tegen Engeland, Frank rijk en West-Duitsland. Als „openings wedstrijd” van deze tournee wil men spe len tegen Oranje. Deze ontmoeting zou in de retumsfeer gezien moeten worden. Het tweede duel tussen Nederland en Brazilië zal dan in 1982 in Brazilië plaats moeten vinden. ct ge- 1TEKA- uimten jb. me- i Auto an 1, )09. (Van een medewerker) ZWOLLE. OVRA heeft in de hand- balbekerwedstrijd de kwartfinales be reikt door in Zwolle Be Quick in vier sets te verslaan: 1-3. In de volgende ronde moeten de Haarlemsen het nu opnemen tegen landskampioen Prins DVC. Hiermede is dan ook meteen alle twijfel weggenomen over het al of niet meespelen van het Nederlands elftal in dit toernooi. De KNVB liet enige tijd geleden al weten dat men nog steeds geen bankgarantie van het organisatiecomité had mogen ont vangen. .De voetbalbond verklaarde toen dat men zeker niet naar Uruguay zou afreizen, indien er enige onzekerheid over de financiën zou bestaan. Jan Huijbregts maakte, na een vijfdaags verblijf in Mon tevideo, een einde aan die twijfels door persoonlijk de bankgarantie mee terug naar Nederland te nemen. Zoals bekend startte de Federatie van Uruguay Komités (FUK) twee weken gele den een actie onder de slogan „Oranje, wat heb je in Uruguay te zoeken?” Met deze actie wil de FUK de KNVB er op -wijzen dat zij er verkeerd aan heeft ge- daan de invitatie van het organisatiecomi té van het Mini-WK, waar naast het Neder lands elftal ook de nationale ploegen van Argentinië, Brazilië, West-Duitsland, Ita lië en Uruguay zelf aan deelne men, te aanvaarden. Reden voor de boy cotactie van de FUK is het militaire regi me in Uruguay dat al verscheidene malen door verschillende mensenrechtenorgani saties is veroordeeld wegens het schenden bleven de Rotterdammers aan de goede kant van de score (tegen PEC en NEC) maar bij Roda JC werd met die cijfers verloren. Door het verlies van Vitesse tegen FC Den Bosch is AZ’67 nu nog de enige ploeg in het betaalde voetbal zonder nederlaag. De minst succesvolle ploeg van dit moment is Excelsior. De Rotterdam mers, het vorig seizoen zo verrassend op dreef, zijn nu reeds negen wedstrijden achtereen zonder overwinning en haal den slechts drie gelijke spelen. Er is momenteel een groepje ploegen, dat het de laatste weken op vreemd terrein belangrijk beter doet dan op het eigen. PSV is er één, want thuisverlies tegen Feyenoord en FC Utrecht werd gecompenseerd door uitwinst op FC Twente en Willem II. De laatstgenoem de, Willem II, verloor zijn laatste twee thuiswedstrijden tegen respectievelijk Wageningen en PSV, maar won bij NAC en Excelsior. Wageningen won nog niet op eigen terrein maar won bij Willem II en speelde gelijk bij GA Eagles. FC Den Bosch spant echter de kroon. De eerste uitwedstrijd verloor men van De Graafschap, waarna thuis van Haar lem werd gewonnen, maar sindsdien gaat alles verkeerd om. Vijf keer thuis verliezen tegen vier keer uitwinst, afge lopen zondag bekroond bij Vitesse. Fortuna S speelt de „pannen van het dak”. Na een slechte start onder Frans Körver, leverden de laatste zes wedstrij den twaalf punten op, maakte het twin tig, goals en is men de grootste bedrei ging voor koploper Haarlem geworden. René Hofman (Roda JC) en Johan Bijsterveld (Willem II) maakten hun eerste eredlvisietreffer. Wim Suurbier scoorde voor het eerst voor Sparta te gen NEC, waartegen hij met Ajax zijn laatste scoorde in het seizoen 1975- 1976(!). Hugo Hovenkamp (AZ’67), Ber- tus Quaars (NAC) en Tjeerd van ’t Land (PEC) scoorden hun eerste seizoendoel- punt. Telstar gaat onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om af te komen van het contract, dat de Velsense club heeft met René Smit, die door de tuchtcommissie van de KNVB tot 31 maart 1981 is geschorst. In dat verband heeft Telstar een juridisch adviseur in de arm genomen, die zijn oordeel in de loop van deze week zal geven. beker, de districtskampioenschappen voor clubteams. Dit evenement moest afgelopen zomer door slechte weersom standigheden worden uitgesteld en werd daarom in de herfstvakantie op het ten nispark de Heerenduinen in Velsen als nog afgewerkt. Toto 44 - wedstrijden van 1 en 2 november. ’77-’78 Wageningen Roda JC FC Utrecht Willem II Feyenoord FC Twente MW De Graafschap Volendam Veendam Heerenveen FC Den Bosch Toto-gelijk: 8-12-16-18-20-26. De topper I FC Twente—AZ’67 Schumacher (met Arie Haan als oppo nent): ,.Het bevalt me weer bij Köln „Een stukje erkenning, waarmee ik erg blij ben”, zo licht de Haarlem-speler toe. In een eerder stadium had hij overigens nog laten weten, dat hij geen basis meer zag voor verdere samenwerking met Van Doorneveld en derhalve om ontbin ding van zijn contract zou vragen. Abe van den Ban: „Ik was aanvankelijk zeer verbolgen over die straf. Ik had nooit verwacht dat Van Doorneveld het zo hard zou spelen. In het gesprek van vandaag (maandag-red.) zijn echter alle meningsverschillen opgelost. Ik heb hem mijn excuses aangeboden, ik ben gewoon fout geweest. Vervolgens zijn we als vrienden uit elkaar gegaan. Ik heb trouwens nooit de werkwijze van de trainer veroordeeld, in tegendeel, zijn oefenstof is erg goed. Mijn kritiek betrof in feite alleen de manier, waarop hij deze zaak had afgehandeld.” 1 2.3 6 3 3 PSV-FC Utrecht: Dertien seizoenen achtereen had FC Utrecht niet gewon nen in Eindhoven. Slechts eenmaal speelde het gelijk. Laatste winst werd onder de naam DOS genoteerd in het seizoen 1966-1967 met dezelfde uitslag (2-3) als nu. De laatste zeven seizoenen was men zelfs niet tot scoren gekomen en nu dan plotseling drie goals, even veel als in de vier uitwedstrijden van dit seizoen in totaal en evenveel als PSV er in zijn vier thuiswedstrijden om de oren kreeg. Het betekende ook de eerste uitoverwinning van FC Utrecht dit seizoen, en voor PSV de vierde ach tereenvolgende thuiswedstrijd zonder overwinning. Door de 2-0 winst op de Go Ahead Eagles heeft ook NAC eindelijk een zege geboekt. Het vorig seizoen leverde de tiende competitiedag ook de eerste overwinning op voor NAC en ook toen tegen een Oostelijke ploeg: FC Twente (1-0). FC Den Haag pakte zijn vierde overwinning in successie. Deze prestatie wordt nog wel verbeterd door de serie in het seizoen 1977-1978 toen het vijf wed strijden niet verloor van de 18e t/m de 22e competitiedag. Joop Hiele is na de 0-0 bij FC Gronin gen 515 minuten achtereen zonder tegen doelpunt in de competitie. Opvallend is, dat FC Den Haag in zijn laatste vier wedstrijden vijft!) straf schoppen kreeg toegewezen. Pen en Al bertsen, ieder tweemaal en Schoenma ker faalden niet. De 2-0 winst op Ajax betekende voor PEC (Z) de eerste thuiswinst van dit seizoen en tevens de eerste doelpunten op eigen terrein. De laatste treffer werd gemaakt op 11 mei door Ron Jans in de 2-2 tegen FC Utrecht. Ron Jans was nu de eerste die de nul-lijn doorbrak. Het betekende eveneens de derde opeenvol gende nederlaag voor Ajax na FC Den Haag en AZ’67. De laatste drie wedstrijden van Spar ta eindigden telkens in 4-1. Twee keer

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 25