Inspraakgroep wil gezondheidscentra in nieuwe wijken Nu ook Leao in bollenstreek kerk Hillegom Steeds meer werk door bevoorraden booreilanden Nieuw gebouw Gereformeerde streek in 't kort Wethouders op studiereis naar Israel Offshorebasis IJmuiden uit de kinderschoenen Winterdienstregeling Schiphol verschenen Verkqpp Fokker F28 aan Kenia gaat door Informatie over nieuwbouw moet sneller" heemstede hillegom de zilk Zandvoort hoofddorp bennebroek lisse 14 15 REGIO” PROVINCIE WOENSDAG 12 NOVEMBER 19 80 )*46 Personeel LU*’.M (Van onze streekredactie) HOOFDDORP. In nieuwe - wijken moet worden gestreefd naar het opzetten van gezond heidscentra. Huisartsen, fysiothe rapeuten, tandartsen, wijkverple ging en maatschappelijk werk moeten in een vroegtijdig stadi um met elkaar in contact worden gebracht, zodat zij gezamenlijk vorm kunnen geven aan een pas sende samenwerking in de ge zondheidszorg. Dat is een van de belangrijkste wensen van de par- ticipatiegroep, die zich de afgelo pen maanden heeft gebogen over de plannen Overbos-zuid en Vijf- huizen-oost. Wildgroei (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Het bevoorraden van booreilanden op het zoge noemde Continentale Plat, dat zich uitstrekt over een groot deel van de Noordzee, geeft steeds meer werk in de havenplaatsen die dat gebied omgeven. De eer ste boorlocaties, waar pogingen in het werk werden gesteld om olie of gas aan te boren, bevonden zich in het meer noordeliike deel van het plat. Den Helder leek daarvoor de uitgekozen bevoor- radingsbasis. Naarmate het aan tal booreilanden zich in zuidelijke richting uitbreidde werd de IJ mond als bevoorradingspost steeds aantrekkelijker. De plan nen die er bestaan om nabij die zelfde IJmond olie- en gasleidin gen te laten aanlanden zijn daar voor mede een bevestiging. Gokje 3 tot|611 het -ylf. In 1968 werd voor het eerst de behoefte 'gevoeld om vanuit de IJmond te „opere- ‘.ren”. Een geschikt plekje werd gevonden ’-'óp een circa 80.000 vierkante meter groot terrein van het Staatsvissershavenbedrijf aan het einde van de Strandweg in IJmui den. Achter de IJ-bunker, ingesloten door de Westerduinweg en de Seinpostweg, met een stuk kade aan het meest westelij ke deel van de Haringhaven, vonden off- shore-bedrijven een hoekje voor een be scheiden nederzetting. soort ruilverkaveling toe te passen. We krijgen echt te maken met ruimtegebrek. Niet alleen op het terrein maar ook aan de kade wordt het dringen. Mat het staatsvis sershavenbedrijf bestaat een uitstekende verstandhouding. Hoe de zaken zich in de toekomst ook gaan ontwikkelen, de belan gen van de visserij zullen altijd voorop staan. Dat zijn we destijds overeengeko men. Daar willen we niet aan tornen. We zitten met onze offshore-activiteiten als vreemde eenden in het gebied van de visserij. Van overlast van onze kant mag geen sprake zijn. Die is er trouwens ook niet. Dat geloof ik best te mogen stellen. Dat geldt ook voor wat er op het terrein gebeurt. De enorme voorraden „mud”, dat is een poedervormig mengsel dat bij het boren wordt gebruikt valt in de geva- ren-tariefklasse nul. Is dus absoluut onge vaarlijk en milieuvriendelijk. Het zijn ook geen chemische stoffen maar mineralen en andere natuurlijke produkten. Fijnge malen en vermengd.” De insprekers betreuren het dat er wei nig tijd is geweest om de plannen te bekij ken. De inspraakronde begon in juli en moest voor 1 november zijn afgerond. Ondanks het gebrek aan tijd is de groep met een aantal op- en aanmerkingen geko men. Tevens wordt gesteld dat in de vol gende participatieronden meer tijd be schikbaar moet zijn. Voor wat betreft verkeer en vervoer vraagt de inspraakgroep vooral aandacht voor de nieuwe rijksweg A 22. Uitgangs punt bij de aanleg van deze weg moet zijn dat de geluidshinder tot een minimum beperkt blijft, zowel ten opzichte van de bebouwing als van het Haarlemmermeer- se bos. De groep pleit ervoor om de weg in de diepte aan te leggen, waardoor het landelijk karakter zoveel mogelijk behou den blijft. Dominee. Ds. E. Boswijk, gereformeerd predikant in Amsterdam-Noord, heeft een beroep naar Lisse aangenomen. Filmmiddag. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen zaterdag 15 november een leuke middag beleven in de Duinpan. Daar wordt een spektakelfilm gedraaid, waar van de eerste beelden om twee uur op het doek verschijnen. Voor één rijksdaalder kunnen de kinderen naar binnen. Vergadering. De commissie voor de so ciale aangelegenheden vergadert woens dag 12 november over de volgende pun ten: de subsidienormvergoeding wat be treft de emancipatieactiviteiten, de con ceptverordening op het gebied van het specifiek welzijn van de gemeente Bloe- mendaal en de beleidsnota werkvoorzie- ningsschap Zuid-Kennemerland. De ver gadering begint om half vijf in het ge meentehuis te Overveen. Jazzballet. Elke vrijdagmiddag van vier tot vijf wordt er in Centrum 111 aan de Herenweg 111 jazzballet gegeven voor meisjes van 12 tot 15 jaar. Wanneer je ook aan de bak wilt - of, in dit geval „aan de bar” - kun je je alsnog opgeven: tel. 284975. behuizing. Een soort bouwkeet. Sinds kort hebben we een modern gebouw met vier kantoorruimten en alles wat daar verder bijhoort. In 1968 behandelden we te hooi en te gras eens een supplyer (bevoorra dingsschip specifiek voor booreilanden, red.). Misschien 4 of 5 per maand. Nu zijn dat er zo’n stuk of vijftig per maand.” Waaruit bestaat de „belangenbeharti ging” door Damco? P. van Ommen: „Drie maatschappijen die zich bezig houden met booractiviteiten op de Noordzee hebben ons de zorg toe vertrouwd van de bevoorrading van hun booreilanden. Dat betreft dus voedsel, drank en kleding voor de mensen die daar *werken. Verder alle apparatuur, materia len en gereedschappen. Niets uitgezon derd. De maatschappij chartert zelf de bevoorradingsschepen, de supplyers. Wij weten wanneer die hier komen om wat te laden. Wij hebben er voor te zorgen dat OCH- al v.a of lang ian-Tex- >g 248B >204 en Koninklijke Militaire Kapel Om de ju bilerende Hillegomse muziekverenigin gen, de Hillegomse Harmoniekapel en harmonie Crescendo, eens in het zonnetje te zetten, wordt hundoor de gemeente Hillegom een uniek blaasconcert aange boden. De Koninklijke Militaire Kapel on der leiding van Jan van Ossenbruggen zal woensdagavond 12 november om acht uur een optreden verzorgen, waarbij bekende en minder bekende melodieën het oor van liefhebbers van blaasmuziek zeker zullen strelen. Plaats van handeling is de Tres long sporthal in Hillegom. Toegangsprijs is één rijksdaalder per persoon. Kaartver koop: bij het WV-kantoor aan de Jhr. Mockkade en bij het kantoor van de Kul- turele Raad in de Mossenestschool aan de Hoofdstraat 147 eveneens in Hillegom. datgene waarom men verlegen zit er is, op het moment dat de supplyer hier voor de wal komt. Vaak is het een zaak van „laden en wegwezen”. Ookalle douaneformali teiten worden door ons verzorgd.” Sinds 1968 is wel duidelijk geworden dat de activiteiten op het gebied van de offshore uit de kinderschoenen zijn ge groeid. Op het terrein achter de IJ-bunker is nauwelijks nog een stukje grond te vinden dat niet door een belanghebbend offshore-bedrijf wordt gebruikt. Daar over zegt de heer Van Ommen: „Niemand, heeft geloof ik voorzien dat het zou gaan zoals het is gegaan. Dat was ook niet te voorzien want alles was afhankelijk van de resultaten die behaald zouden worden met het boren. Er ontstond op dit terrein een soort wildgroei. Eigenlijk zou je er nu toe moeten overgaan op het gebied een te van plan is. Daarnaast noemt men een nieuw zwembad met zowel een recreatie ve als een instructieve functie. De huidige situatie vindt men ongewenst. Kinderen uit Nieuw Vennep krijgen les in Hoofd dorp, terwijl kinderen uit Hoofddorp naar Badhoevedorp moeten. De participatiegroep mist in de plannen een plaats voor een jongerencentrum. Zo wel in Vijfhuizen als in Overbos is een voorziening voor de jeugd noodzakelijk. Tenslotte de medische voorzieningen. De groep ondersteunt de suggesties van de bewonersgroep gezondheidszorg Born holm. In beginsel gaat de voorkeur uit naar samenwerking van artsen, instellin gen en organisaties in een gezondheids centrum. Is dat niet mogelijk dan moet in ieder geval een voor de bewoners van de nieuwe wijken zo optimaal mogelijke sa menwerking worden gerealiseerd. Dit kan onder meer door aangepaste richtlijnen vast te stellen met betrekking tot de vesti ging van werkers in de gezondheidszorg. ENHUIS i bedjes jpenwa- cadeau- n kerst De snelle ontwikkeling van de offshore business heeft een gunstige uitwerking op werkgelegenheid. Dat kan voor de IJ mond van belang zijn nu in andere be drijfstakken de zaken minder voorspoe dig verlopen. „Wat voor ons erg belangrijk is”, aldus de heer Van Ommen, „is een snelle leve rantie. Als er bijvoorbeeld van een „rig” (booreiland, red.) een noodkreet komt voor een bepaald onderdeel dat bijvoor beeld kapot geraakt is, dan wil men dat het liefst gisteren hebben. Snelle, heel snelle levertijden. Dat is belangrijk. Het is voor toeleveringsbedrijven dus gewoon een zaak van belang om zo dicht mogelijk bij de plek te zitten vanwaar wordt ver scheept. In die bedrijven is behoefte aan technisch geschoold personeel.” Zal in die situatie verandering komen als ertoe wordt overgegaan de aangeboor de bodemvondsten per pijpleiding aan wal te brengen? „Zeker niet. Integendeel”, aldus Van Ommen. „In de eerst plaats is het mis schien wel aardig om duidelijk te maken dat het publiek niets zal merken van mo gelijke pijpleidingen. Maar ook het station waar de leiding „aankomt” moet worden omgeven met de nodige zorg. Als, om maar eens wat te noemen, een afsluiter uitvalt moet direct een nieuwe worden geplaatst. Het kapotte exemplaar dient zo snel mogelijk te worden gerepareerd. Wat 1 en deskundig personeel op korte afstand noodzakelijk maakt is”, zo vertelt mana ger Van Ommen, „het feit dat de meeste oliemaatschappijen werken met leasing- materiaal. De leveranciers van dat materi aal hebben er maar voor te zorgen dat de spullen in orde zijn. Ook op dat gebied is de nodige concurrentie. Dus het blijft be langrijk om de zaken met de oliemaat schappijen goed te behartigen. We weten dat vrijwel op iedere plaats onder het oppervlak van de aarde olie of gas zit. Het hangt van de ontwikkeling van de tech niek af tot welke diepte men kan gaan om het te winnen. En daar hangt ook de toekomst van de offshore-industrie voor een belangrijk deel vanaf. De ervaring van de afgelopen jaren en de plannen die men op korte termijn wil realiseren moe ten voor iedereen toch wel duidelijk ma ken dat er voor de toekomst zeker vol doende reden is voor optimisme voor een verders uitbouw van IJmuiden als offsho- rebasis. Toneel. De toneelvereniging Hoofddorp brengt zaterdag 15 november de doldwaze komedie Gevaarlijk Snoepgoed op de planken. De voorstelling wordt gegeven in zaal Royal aan de Kruisweg 1049 om 20.15 uur. De deuren gaan een half uur eerder al open. Na afloop is er gelegenheid, tot dansen. Kaarten 5 per persoon, zijMjiér- krijgbaar bij: Marianne van Veen, Graan voor Visch 16415 (tel. 13197), Christa van Veen, Egholm 82 (tel. 10674), Theo Breu- ring, Graan voor Visch (19363 (tel. 15658), Leo Borghols, Manegelaan 13 (tel. 13277) en aan de zaal. Dialezing. Drs. R. J. Munneke, conser vator voor de afdeling Islamitische landen in het Volkenkundig Museum te Leiden, houdt woensdagavond 12 november om acht uur een dia-lezing over Afghanistan. In een nagebootste Afghaanse bazaar kunnen bovendien vele alledaagse ge bruiksvoorwerpen uit het land bewon derd worden. De entree bedraagt 5 per persoon. Leden van de Culturele Kring hebben gratis toegang. De lezing wordt gehouden in ontmoetingsruimte Het Tref punt aan de Rijksstraatweg 83 te Benne broek. Voor informatie over de avond kan getelefoneerd worden met de heer J. de Groot, tel. 02502-7097. Het terrein tussen Seinpostweg en Westerduinweg waar ..wildgroei' van een aantal offshorebedrijven een ruilverkaveling noodzakeli)k maakt ook de aanwezigheid van materiaal dm de beschikbare ruimte zo efficiënt mogelijk te benutten. Men vindt het niet gewenst dat Overbos- zuid wordt ontsloten via een aansluiting van de A 22 op de Van Heuven Goedhart- laan. Gepleit wordt voor meerdere ont sluitingen om zodoende verkeersknelpun- (Van onze streekredactie) LISSE. Met ingang van het nieuwe schooljaar gaat er in Lisse een school voor lager economisch en administratief on derwijs (Leao) van start. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens vanuit het on derwijs in vervulling. Al tien jaar lang heeft men geprobeerd in de bollenstreek een dergelijke school van de grond te krijgen. De Leao komt er nu eindelijk en dat is niet op de laatste plaats te danken aan de samenwerking van verschillende school besturen uit de bollenstreek. De besturen van Paulus uit Hillegom, de KTV uit Voor hout en de MVO uit Lisse besloten de handen ineen te slaan om deze onderwijs vorm te kunnen introduceren. De Leao krijgt onderdak in het nieuwe schoolgebouw van de MVO-school in Lis se. Niet alleen vanuit de bollenstreek, ook vanuit de Haarlemmermeer kunnen leer lingen zich voor de nieuwe school melden. Dat kan via de leiding op de basisscholen of direct bij de school zelf. Voor meer informatie kan gebeld worden naar de directie van de MVO-school: 02521-13561. meest direkt mee te maken hebben, krijgen nu de gele genheid om kennis te ma ken met een land dat op zeer creatieve wijze pro blemen op het gebied van ruimtelijke ordening en woningbouw heeft opge lost, aldus de woord voerder. Het was niet noodzake lijk om ambtenaren of des kundigen naar het congres te sturen omdat zij via pu blicaties en vakliteratuur op de hoogte zijn van nieu we ontwikkelingen. Met de reis van de twee wet houders is een bedrag van enkele duizenden guldens gemoeid, die door de ge meente zelf worden be taald. Naast Haarlemmer meer zijn ook andere Ne derlandse gemeenten op het congres vertegenwoor digd. onder andere Kam pen, Oss, Tilburg, Zwolle, Den Haag, Leiden en Am sterdam. De beide wet houders keren aan het eind van de week weer terug. Als gevolg van de sanering van die be drijven ontstond de Nederlandse Scheep vaart Unie. Uit een soort synchronisatie- proces van op elkaar aansluitende belan gen ontstond een „nieuwe” Damco. Dam co International, behorend tot de Rotter damse Nedlloyd-groep, onderverdeeld in Damco-transport, Damco-expeditie en Damco-air. De middelste van de drie Damco-poten, expeditie, houdt zich speci fiek bezig met dienstverlening. „Wij hebben een puur belangenbeharti- gende functie”, vertelt P. van Ommen, manager van de vestiging in IJmuiden. „De start hier in 1968 was gewoon een gokje. We begonnen in een eenvoudige SCHIPHOL. De N.V. Luchthaven Schiphol heeft een nieuwe dienstregeling uitgegeven. Deze winterdienstregeling geeft een overzicht van alle geregelde pas sagiers- en vrachtvluchten die in de perio de van 1 november 1980 tot en met 28 maart 1981 door de 64 lijndienstmaat- schappijen die op Schiphol vliegen, van en naar de luchthaven worden uitgevoerd. Er staan 156 passagiersbestemmingen in plus nog enkele tientallen bestemmin gen die door vrachtlijndiensten worden aangedaan. Vergeleken met de vorige dienstregeling zijn er zes passagiersbes temmingen verdwenen: Ajacio, Boston, Dalles/Fort Worth, Funchal, Guernsey en Jersey. Boston en Dallas/Fort Worth zijn verdwenen, omdat de Amerikaanse lucht vaartmaatschappij Braniff sinds eind ok tober niet meer op Schiphol vliegt; de^ andere vier zijn bestemmingen die in de regel alleen ’s zomers worden bevlogen. Behalve gegevens over vluchten bevat de dienstregeling ook informatie over de par keer- en openbaar-vervoermogelijkheden op Schiphol en over de gang van zaken bij het inchecken, het aankomen en het ko pen van tax-free-artikelen. De winterdienstregeling van Schiphol is gratis verkrijgbaar bij reisbureaus en passagekantoren. Men kan haar ook be stellen bij het secretariaat van de afdeling Externe Betrekkingen van de luchthaven, postbus 7501, 1118 ZG Luchthaven Schip hol (tel. 020-5172672). Cobi Schreijer, bekend zangeres van volksliedjes en de laatste tijd van vrou- ’wenliedjes, komt vrijdagavond naar vor mingscentrum Qbus in Lisse om er een optreden te verzorgen. In haar liedjes, die zij zelf op gitaar begeleidt, staan de actue le wereldproblemen en die van de vrouw centraal. Het programma duurt van 20.30 tot 22.30 uur. Daarna bestaat de mogelijk heid om nog wat na te praten, eventueel onder het genot van een drankje. Leden van Qbus betalen voor deze avond ƒ4, niet-leden moeten een gulden méér op tafel leggen. Het adres van Qbus is: Ruis- hornlaan 21 te Lisse (02521-14118). Eén van de bedrijven van het eerste uur was Damco. Van huis uit een binnenvaart- onderneming die haar belangen hoofdza kelijk had liggen op het gebied van de goederenaanvoer vanuit het achterland naar Amsterdam, de thuishaven van een RECHT’i aantal grote scheepvaartmaatschappijen, te tege- ssief ei- 00 per ir. Erin- lentrum, tel (Van onze streekredactie) HILLEGOM. Aan de Sixlaan in Hille gom zal een nieuw kerkgebouw voor de Gereformeerde Gemeente worden ge bouwd. Het nieuwe kerkgebouw zal in 'niets herinneren aan het kerkje dat vorige week door brand totaal werd verwoest. De leden van de Gereformeerde Ge meente hebben besloten tot totale nieuw- Tbouw. Herstel van het oude kerkgebouw js niet meer mogelijk. De herbouw zal worden aangegrepen om enkele al langer bestaande wensen ten aanzien van de kerkaccommodatie te verwezenlijken. Zo -wil de Hillegomse gemeente een gebouw laten neerzetten dat ook geschikt is voor congressen en vergaderingen. Wanneer met de bouw van een dergelijk multi functioneel kerkgebouw kan worden be gonnen, is nog niet te zeggen. Eerst moet er duidelijkheid komen over de uitkering van de verzekeringsmaatschappij. Wan neer bekend is over hoeveel geld kan worden beschikt, gaat de architect aan het werk. Structuurstudie. De inwoners van Zandvoort krijgen ruime inspraak in de toekomstige ontwikkeling van de bad plaats. De onlangs gepubliceerde struc tuurstudie staat namelijk centraal tijdens drie voorlichtingsavonden, waar het ge meentebestuur, het Provinciaal Opbouw- orgaan en het stedebouwkundig en ver keerstechnisch bureau, die de studie pro duceerden, aanwezig zullen zijn. De voor lichtingsavonden zijn 13 november in de Dr. Albert Plesman- school (speciaal voor Oud Noord en Noordboulevard) en op 20 november ih het Gemeenschapshuis (speciaal voor Centrum en Zuid). De aanvang is steeds om 20.00 uur. Vrijwilligers. Sinds een half jaar houdt de Zandvoortse bibliotheek zich bezig met het bezorgen van boeken aan huis. Dit gebeurt wanneer een lezer door ziekte of handicap zelf niet naar de bibliotheek kan komen. Voor dit werk worden dringend vrjwilligers gevraagd, die ééns in de drie weken een vaste „klant” gaan bezoeken om er boeken op te halen en er andere voor terug te brengen. Opgave is mogelijk via nummer 02507-14131. U kunt vragen naar Eva Herzet of naar Gert Toonen. i 10x236, 495, wit hoog, verpark) prullenbak. maar deze keer heeft men daarop een uitzondering gemaakt. Me de op advies van deskundi gen is besloten de wet houders naar het congres te sturen, zodat zij thuisra- ken in de problematiek van een snelgroeiende ge meente. De gemeente moet in de komende jaren 15 duizend huizen bouwen. De twee wethouders die daar het In nieuwbouwwijken moet niet alleen aandacht worden besteed aan woning bouw, maar ook aan andere noodzakelijke voorzieningen, zo vindt de participatie groep Overbos/Vijfhuizen. ten te voorkomen. De ontsluiting van de lokatie bij Vijfhuizen is op dit moment nog in het ongewisse. De geplande bus- route moet verder van het bos af komen en aansluiting krijgen op alle Haarlemse ziekenhuizen. In Overbos is volgens de insprekers zeker plaats voor een algemeen wijkcen trum. Het plan voor twee kleinere wijk- voorzieningen in scholen vindt weinig weerklank. De groep wil zich sterk maken om deze centra los te koppelen van de scholen en ze een eigen gebouw te geven. Dit verhaal gaat tevens op voor Vijfhui zen, vinden de participanten. In de nieuwe lokatie (ongeveer 6000 inwoners) is geen enkele voorziening gepland, terwijl daar zeker behoefte aan zal zijn. Ook op het gebied van de sport zijn de nodige voorzieningen gewenst. De be staande Hoofddorpse sporthal is op dit moment al volledig bezet, zodat er in Overbos een tweede hal moet komen en niet pas in Toolenburgh zoals de gemeen- SCHIPHOL. De levering van een Fokker F-28 Fellowship aan Kenia gaat door conform de overeenkomst die daar toe in het verleden met de Keniase rege ring werd gesloten. Dit heeft minister van der Klaauw van buitenlandse zaken dins dagmorgen in Nairobi meegedeeld. Van der Klaauw had over deze kwestie maan dagmiddag al zijn Keniase collega Robert Ouko aangeschoten. Nu de verkoop van dit eerste toestel rond is, lijkt de kans toegenomen dat Kenia in de toekomst nog meer Fellowships zal aanschaffen. Rond de levering van de Fokker Fel lowship aan Kenya Airways waren de laatste tijd enige problemen ontstaan die de overeenkomst op losse schroeven dreigden te zetten. Nadat de Keniase rege ring begin dit jaar schriftelijk had laten blijken in de aankoop van een F-28 te zijn geïnteresseerd, en vervolgens daarvoor ook een bedrag aan reserveringsgeld uit trok, liet Nairobi sindsdien niets meer van zich horen. In de Keniase hoofdstad ver luidt dat de Keniase regering ondertussen wel gesprekken was aangegaan met ande re vliegtuigfabrieken over de aankoop van enkele andere toestellen. Fokker, die met zijn F-28 Fellowship goed in de vliegtuigmarkt ligt, zag zich uiteindelijk gedwongen Kenia te laten we ten dat het voor 15 november uitsluitsel wilde hebben mocht dat er niet komen, dan zou het toestel aan een ander land worden verkocht. Het toestel voor Kenia wordt ingericht als een presidentieel vliegtuig, het kan echter ook door Kenya Airways als normaal lijnvliegtuig worden gebruikt. (Van een onzer verslaggevers) HOOFDDORP. Twee leden van Haarlemse college van B en W., wethouder W. de Vrey-Vringer en haar collega S. Cnos- sen, verblijven deze week namens de ge meente in Israel. In Je ruzalem bezoeken zij het 35ste wereldcongres van Internationa Fede ration of Housing and Planning, waar door een aantal stedebouw- kundigen wordt gespro ken over woningbouw en ruimtelijke orde ning. De beslissing om het con gres bij te wonen is geno men in het college, zo ver telt een woordvoerder van de gemeente. Normaal ge sproken verdwijnen de uit nodigingen voor congres sen en bijeenkomsten in de berichten naar Oudeweg 12-14 in Haarlem 4

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 15