Europese organisatie nationale comité’s: paardenkoersen J UEFA betaalt ruim vier ton voor EK Cruijff in december bezit van Cosmos Schaaksters aan leiding n I Diplomats opgeheveo Vier Ajacieden in jeugdselectie 99 ieten imen gt~ jrschip sma ‘iet 16 ZATERDAG 22 NOVEMBER 1980 SPORT 17 irant n •to® VI Financiële pot to' Harm Kuipers Geen persoonlijkheid to (Van onze sportredactie) GRONINGEN Aan een tafeltje in het restaurant van het Heeren- veense Thialf-stadion zit Tjaard Kloosterboer symbolisch precies tussen twee gebeurtenissen waarbij schaatsen te pas komen. In de ijshockeyhal bezorgen studenten van het sportinstituut een groep geestelijk gehandicapten een genoeglijk uurtje op het ijs. Door een ander raam heeft Kloosterboer uitzicht op een selectiewedstrijd tussen de beste Friese schaatsers, onder wie diverse rijders van zijn kernploeg. Curieus I Kloosterboer: „Ik ben door de schaatsbond gebruikt 3 I Plan Olympische Spelen '*1 T inkjes, isende leid Tempe- 30 uur zaal. jven op end MALTA. Op de eerste dag van de schaakolympiade in La Valetta heeft Ne derland met ZJ/e-P/z gewonnen van België. De dames maakten korte metten met Japan (3-0). Dat moment zou aan het eind van het vorig seizoen zijn aangebroken indien er niets te vieren was geweest. „Als de resul taten niet waren gekomen zou ik zijn gestopt. Het gaat niet direct om het olym pische zilver van Piet Kleine of de wereld titel van Hilbert van der Duim. Zeker, dat zilver was dik verdiend. Bij het wereld kampioenschap hebben allerlei factoren meegewerkt, zoals het wisselvallige weer. Maar Hilbert moet het dit jaar maar be wijzen”. „Er moesten wat sprekende dingen be haald worden, maar concurrerend kun nen functioneren in de internationale top Zelfs de „promotie van professionele wedstrijden” (Peter Ritter noemde in dit verband tennis) zouden door de NOC’s aangewend kunnen worden voor de geza menlijke financiële pot. Maar dr. Ritter, een zakenman uit Liechtenstein, had nog meer suggesties achter de hand: „Een was het belangrijkste. Als dat er niet was uitgekomen zou ik zo kwetsbaar zijn ge worden, dat een ander het maar had moe ten ovememen. De kritiek zou dan zo hoog zijn opgelopen dat die een belemme ring vormde voor de ontplooiing van de schaatsers. En dat mag niet”. Het voorstel is zonder twijfel zo ingrij pend en zo delicaat voor de pure olympi sche beweging, dat het werkstuk van de commissie Ritter vooralsnog min of meer als een discussienota gezien moet worden. De afgevaardigden van de verschillende Europese olympische comités kregen het rapport van de werkgroep Marketing pas tijdens de zitting van vrijdag onder ogen en werden dan ook duidelijk overvallen door deze voorstellen. Peter Ritter somde verder nog als moge lijkheden op: sportreizen, die speciaal aantrekkelijk gemaakt kunnen worden door de deelneming van topsporters. En ook ziet hij inkomsten uit een olympische loterij, olympische muntstukken en me dailles en olympische postzegels als moge lijkheden. Tenslotte zouden de NOC’s moeten deelnemen in reisbureaus, die speciaal trips naar olympische evenemen ten organiseren waarbij dan ook een deel van de toegangsbewijzen naar de NOC’s zouden vloeien. met iume- De Newyorkse club, kampioen van de Amerikaanse liga, waarin ook Canadese clubs meespelen, zal Cruyff zelf vermoe delijk niet opstellen. De Cosmos worden namelijk getraind door de Westduitser Hennes Weisweiler, die na een conflict met Cruyff bij de Spaanse club Barcelona als oefenmeester moest vertrekken. 13.30- fijn te Huize 023- In de afgelopen weken zijn hardnekkige pogingen gedaan om voetbal voor de Amerikaanse bootstad te behouden, maar geen van de uiteenlopende groepen geldschieters bleek uiteindelijk bereid veel geld te stoppen in een ploeg, die niet alleen uiterst matig voetbalt (en daarom weinig geld kan bijverdienen in de wedstrijden om bet kampioenschap), maar ook afbetaling ver eist van eerdere verliezen. De manager van de Diplomats, die zeer betrokken was bij de onderhandelingen, heeft zich dezer dagen teruggetrokken en krijgt nu een baan bij een honkbal- ploeg in het Californische Oakland. -262389. 4- lio’s en sten te anten- Carfit. Ie. Haak, lem. Tel. ind en xbren- tin met 't liefst >onom- sn: tel. 3aauw, xjrt N. 3 uur. oolgrill .1334, LUXEMBURG. De Europese Unie heeft ruim 400.000 gulden uitgekeerd aan de landen die hebben deelgenomen aan het toernooi om het Europese voetbal kampioenschap voor junioren. Tijdens de vergadering van het bestuur van de UE FA te Luxemburg werd bekend gemaakt dat aan de deelnemende tanden 200.000 Zwitserse franken (240.000 gulden) is uit gekeerd als tegemoetkoming in reiskos ten. De organisator, Oost-Duitsland kreeg 150.000 franken als garantiesub- sidie. I Het bestuur „verdeelde” tevens de fina les om de Europese bekers voor lands kampioenen en bekerwinnaars. De finale van de landskampioenen zal op 27 mei in het Prinsenpark van Parijs worden ge speeld. De eindstrijd van de bekerwin- „Luister”, gaat hij verder, „ik heb mij op het specifieke van het schaatsen ge worpen. In Nederland was er tot dat moment over de inspanningsfysiologie met betrekking tot het schaatsen erg wei nig bekend. Met mijn basiskennis kon ik een heel andere ingang zoeken. Op een vrij snelle manier zijn er toch raakvlak ken gekomen, maar het eerste jaar is toch een grote gok geweest. Dat geef ik toe. Het is een positieve ervaring dat Harm Kuipers achter mij is gaan staan. We zitten redelijk op dezelfde golflengte”. Maar of dat ook van toepassing is op Egbert van ’t Oever maakt Kloosterboer niet in concrete bewoordingen duidelijk. Het staat wel vast dat het onderlinge communiceren wordt bemoeilijkt door de academische opleiding die bij de steevast als bloembollenkweker naar vo ren gebrachte man ontbreekt Toen Pfrommer in het voorjaar een nieuwe structuur ontwierp was daarin geen plaats weggelegd voor Egbert van ’t Oe ver, maar wel voor Kloosterboer en die ging hiermee akkoord. Erg solidair was Kloosterboer dus niet, want hij stond toe dat zijn metgezel zou verdwijnen. Ingrij- gecom- jistrans- gehele yp voor in u veel vervoer Jan v. 322623 n oude n tegen swaarde >BE VAN Juwelier, (vlakbij wijk. DSCHAP IN moet n. Linde 421. Natuurlijk is Peter Ritter (en met hem de hele werkgroep Marketing) realist ge noeg om enkele bijzondere problemen te signaleren. Zo noemde hij het een uitda ging om een groot internationaal reclame bureau te vinden dat de immense proble men van een zo gecompliceerd project kan oplossen. Ook wilde hij „enige twij fel” niet uitsluiten of het inderdaad moge lijk is een club van Europese sponsors te realiseren en als grootste vraagteken noemde hij: „Zal het mogelijk zijn om bedrijven of instellingen als sponsor in de Oostbloklanden te vinden”. Ook wordt voorgesteld een zogenaamde „supersportstercompetitie” op te zetten waarbij ieder nationaal comité een top sporter (en bij voorkeur een olympische- medaillewinnaar) aan de start brengt. Pe ter Ritter voegde er opmerkelijk genoeg zelfs aan toe: „Hierbij kan worden overAvogen of het evenement meer show dan sport is”. Ook de tv-rechten en de reclameopbrengsten van deze super sportstercompetitie moeten in de geza menlijke pot vloeien. >er. Ook op be- 12615. jna alle- ■n u om Dat zijn k. Onze aarvoor. Bestuur, it 25, IS Europese tv-sportshow met hoogtepun ten uit verschillende Europese landen” en verder: „Videocassettes van olympi sche sportgebeurtenissen uit het verle den, gecombineerd met reclamebood schappen”. Het voorstel van de werkgroep Marke ting houdt onder meer in dat de nationale comités (of grotere overkoepelende olym pische organisaties) zelf de televisierech ten gaan verkopen van alle grote evene menten die met de Spelen hebben te ma ken (dus bijvoorbeeld van de zogenaamde Pre-Olympics). Verder zal er in ieder land een „commerciële exploitatie van een NOC-mascotte” moeten komen. Hij knikt naar de binnenbaan en ver telt dat er voor ClOS-mensen nog een terrein braak ligt in de ijsrecreatie en maakt meteen de verbinding naar de in storm en regen ploeterende topschaat- sers: „Topsport ftingeert als trekpaard van de recreatiesport Het is de blikvan ger. Niet voor niets wordt er nog altijd over het „Ard en Keesie”-effect gespro ken. Het is trouwens opvallend dat er momenteel veel meer schaatsen worden verkocht dan vorig jaar om deze tijd. Maar dat zal minder met de wereldtitel van Hilbert van der Duim te maken heb ben dan met de vroeg ingevallen winter”. De publiciteit die topsport met zich meebrengt is aan Tjaard Kloosterboer niet voorbijgegaan. Zijn aanstelling riep meteen erg veel weerstanden op, want een bondscoach die nooit eerder iets met de schaatssport te maken had, was een erg onlogische keus. Ook zijn verschijning samen met Egbert van ’t Oever inspireer de de vindingrijkheid van de critici. Nim mer klonk het „heia Tjaard”, maar wel pesterig „arme Tjaard”. Kloosterboer: „Er is van mij een karika tuur gemaakt die zeer onelegant is. Ik ben geen vaste luisteraar van het radiopro gramma waarin steeds „arme Tjaard” wordt geroepen, maar ik vind het arm dat ze niet iets nieuws kunnen bedenken. Nee, op het CIOS plagen ze me er niet mee. Ik denk dat mijn studenten daar ver door heen kijken. Die schat ik wat dat betreft veel hoger in dan de heren van het radiop rogramma”. „Alle kritiek in de afgelopen drie jaar is beslist geen prettige ervaring geweest Ik ben me bliksems goed gaan realiseren dat je ongelofelijk kwetsbaar bent in zo’n functie bij de schaatsbond. Je hoort som mige trainers wel zeggen: kritiek, och, die laat je langs je heen glijden, maar je moet het toch maar kunnen verwerken. En er zijn grenzen aan je incasseringsvermo gen. Ik heb twee kinderen, een van 12 en een van 8. Die worden nu ook zo groot dat ze betrokken raken in dingen die er over mij worden gezegd. Zodra ik merk dat zij er schade van ondervinden, verbind ik er voor mezelf consequenties aan. Ik ben niet van plan mijn gezin in de waagschaal te stellen voor mijn egotrip”. ik op een gegeven moment voorzitter Van Laer belde en heb gezegd dat ik wilde beginnen. Ik had het idee dat ik buiten de kritiek van de technische commissie stond en er moest toch iemand zijn die met die topsporters aan de gang ging. Die mochten niet weer het slachtoffer wor den zoals in mijn eerste jaar. We begon nen toen pas in augustus en het werd een compleet fiasco. Niemand die in mei, toen ik het initiatief nam, zo blij was als Egbert van ’t Oever. Ook zonder hem was ik doorgegaan. Mijn functioneren binnen de schaatsbond is niet afhankelijk van de positie van Egbert van 't Oever”. Zolang Kloosterboer, in innige samen werking met Van ’t Oever, is belast met de zorg over de Nederlandse topschaat- sers, is er geen echte persoonlijkheid op gestaan (zelfs de wereldtitel van Van der Duim dreigt om die reden sriel in de .vergetelheid te belanden), terwijl het evenmin mogelijk is gebleken de rijders gedurende een langere periode in vorm te krijgen. De WK-resultaten, later in het seizoen, waren altijd iets beter, of zo men wil, minder slecht, dan tijdens een EK- toemooL Kloosterboer kan dat niet tegenspre ken. Over het ontbreken van een coryfee die aanspreekt bij de massa: „Ieder mens is niet gelijk. Een schaatser heeft het recht om te zijn hoe hij is. Het publiek ziet graag een goed gebouwde sportman, die prima oogt en een vlot verhaal kan houden. Hilbert van der Duim zijn per soonlijkheid is dat hij niet wil opvallen en evenmin steeds vooraan wil staan. Dat moet je ook respecteren. Je kunt niet altijd de kampioenen met elkaar verge lijken”. Een topvorm gedurende drie maanden blijft voor een schaatser een probleem, is de conclusie van Kloosterboer. „We zijn ermee bezig, maar er is geen oplossing voor gevonden. In andere sporten wor den aan de hand van bloedmonsters proe ven gedaan, maar met het schaatsen blijft het gissen. Alles draait om de loka le belasting met de daaraan verbonden melkzuur-ophoping. Het is de type zit die dat bepaalt en iets dergelijks komt in naars is op 13 mei in het Rheinstadion van Dusseldorp. Het Nederlands UEFA-jeugdelftal speelt 25 november in Sittard de kwalifi catiewedstrijd voor het toernooi om het Europees kampioenschap voetbal tegen België. De volgende spelers werden voor dit duel geselecteerd: Theo Snelders (FC Twente), Geofredo Elburg (FC Twente), Ruud Gullit (Haar lem), Jaap Kemper (Volendam), Jan Gaas beek (AZ’67), Mike Snoei (Feyenoord), Jos Rutten (FC VW), Ronald Koeman (FC Groningen), Orlando Patrick (FC Amster dam), Ferry Kotta (NAC), Ruud Das (Vi tesse), Pieter Groen (FC Den Haag), Wim Kieft (Ajax), Frank Rijkaard (Ajax), Den nis de Graaf (Ajax) en Johnny van 't Schip (Ajax). Terug naar zijn entree in de schaats sport, want die kwam nogal curieus tot stand. Op zoek naar iemand die de in ongenade gevallen, maar nog wel in func tie zijnde Leen Pfrommer zou kunnen bijstaan, repte KNSB-directeur Wim Commello over dit knellende schaatspro- bleem op een familiefeestje in Gronin gen. Een conditietrainer die de algehele leiding van Pfrommer zou ovememen, dat was de bedoeling. De aangesprokene, gymleraar Allejan Boerstra, kwam met de oplossing: Tjaard Kloosterboer, met wie hij les had gegeven aan een lyceum. Er volgde een gesprek en ondanks de gebrekkige schaatskennis van de volsla gen onbekende kandidaat was alles spoe dig in kannen en kruiken. Kloosterboer glimlacht: „Ja, zo zal het ongeveer zijn gegaan". Hij blijkt nu in te zien destijds als pion te zijn behandeld in het wegwerken van Pfrommer en voor de felle reacties van toen leeft eveneens alle begrip. Klooster boer „Op grond van mijn kennis van conditionele arbeid kon ik het wel aan. Maar de bestuurlijke en technische orga nisatie binnen de schaatsbond waren veel gecompliceerder dan ik dacht. Tot op dit moment heeft Leen Pfrommer het altijd erg diplomatiek en correct naar mij ge speeld. Het is nooit mijn bedoeling ge weest hem eruit te werken, maar ik heb me er wel voor laten lenen. Het was erg naïef van me om er in die situatie zo in te stappen. Ik heb het idee dat ik door men sen in de bond gebruikt ben”. „Dat de NSTV (de vereniging van schaatstrainers red.) uit protest tegen mijn aanstelling met vliegtuigjes ging vlie gen was sneu geld. Ze hadden beter een inleider kunnen betalen voor een interes sante lezing. Maar over die protesten zeg ik, ja, ze hebben gelijk gehad. Dat reali seer ik me nu pas door de manier waarop ik ben begonnen. Er is momenteel een stuk acceptatie. Men is minimaal bereid een gesprek met mij aan te gaan. Maar daar heb ik drie jaar hard voor moeten werken en veèl moeten incasseren. Sinds kort ben ik zelfs lid van de NSTV, ongedi plomeerd in hun ogen, maar ik ben wèl lid”. Na enig nadenken formuleert Klooster boer behoedzaam zijn belangrijkste erva ringen in de achterliggende periode: „In de persoonlijke sfeer heb ik gemerkt dat je in een kwetsbare positie verder komt met luisteren dan dat je zegt: ik heb altijd gelijk. Die ontdekking heeft me verschrik kelijk goed gedaan. Verder heb ik wel leggen Vijfhui- el 023- enburg Ook s In de tweede ronde ging het de héren minder naar wens. Ze moesten met l*/2-2l/z een nederlaag accepteren tegen Denemar ken. Opnieuw toonde de damesploeg zich sterk door Wales met 2l/a-l/z te kloppen. Door deze resultaten hebben de heren vier punten en de dames, die daarmee de lei ding hebben, 5V2 punt. (Van onze correspondent) WASHINGTON Johan Cruyffs voetbalclub de Washington Diplomats houdt maandagavond om zes uur Nederlandse tijd op te bestaan, tenzij voordien nog een koper kan worden gevonden voor de ploeg. De eigenaar van de Diplomats, de Madison Square Garden Corporation, heeft in twee jaar tijd een verlies geleden van zes miljoen dollar (13 miljoen gulden). De Dips maken momenteel een toer in Japan en komen dinsdag naar de Amerikaanse hoofdstad terug, vermoedelijk als een groep werklozen. Johan Cruyff is de enige van de 24 spelers die niet tijdens de komende vergadering van de Amerikaanse voetbalbond bij opbod aan de andere clubs kan worden verkocht. Hij wordt per 1 december eigendom van de Cosmos, tenzij een andere club bereid is op voorhand 400.000 dollar neer te tellen: de prijs waarvoor de Cosmos bereid zijn hem te laten gaan. pen van hogerhand, het dagelijks be stuur, voorkwam deze mutatie. Kloosterboer zegt daarover: „Aan de profilering van de nieuwe organisatie had ik zelf meegewerkt, niet aan de in vulling van de personen. Ik wilde met Van ’t Oever niet dezelfde fout maken als toen ik begon en Pfrommer moest ver trekken. Ik weigerde me opnieuw te laten gebruiken. Maar het was bijna gebeurd, inderdaad. Pfrommer heeft wel gezegd dat je eikaars taal moet kunnen verstaan voor het goede en snelle onderlinge be grip, maar zal rancune ten opzichte van Van ’t Oever bij hem echt geen rol heb ben gespeeld? Ik stel me niet boven Van ’t Oever omdat hij niet de opleiding heeft die ik heb. Een trainer kan ook andere dingen in zijn bagage hebben dan die kennis. Egbert is aanspreekbaar voor de sporter. Zijn overtuigingskracht, vooral op de jeugd, is zijn kwaliteit. Zo’n vent kun je niet bij het oud vuil zetten. En dan zeker roepen: vuilnisman, kan deze zak ook mee?” Toch ging Kloosterboer met de condi tietraining van start zonder dat vast stond of Van 't Oever zou terugkeren. „Het duurde allemaal zo lang waardoor >n wel- liet op Als U wen. ia een woond upillen TJAARD KLOOSTERBOER: „Ik ben niet van plan mijn gezin in de waagschaal te stellen voor i_ mijn egotrip geleerd dat je door een heleboel be stuurlijke kwesties heen moet kijken. De naïviteit die ik eerst wel had, ben ik kwijt”. TE"! forma- 2. zelfs een groot internationaal reclamebu reau inschakelen. Het voorstel werd gelanceerd door dr. Peter Ritter, voorzitter van de werkgroep Marketing van de ENOC. De kogel is overigens nog lang niet door de kerk, want het verregaand en ingrijpend voor stel sloeg in als een bom bij de afgevaar digden van de Europese nationale comités die in theorie amateurisme en afkeer van commercie zo hoog in hun vaandel heb ben geschreven. geen andere sport voor. Daarin gaat het om de algemene lichamelijke vermoeid heid”. „Het vorig jaar hebben we waarschijn lijk te lang doorgetraind, waardoor we in Trondheim de boot misten. Met kunst en vliegwerk waren we op tijd klaar voor Lake Placid en na de wereldkampioen schappen hadden we nog wel drie weken op dat niveau door kunnen gaan. Dit seizoen gaan we drie weken voor de Ne derlandse kampioenschappen de training terug nemen in de hoop dat we er nu wel bij het EK zijn”. De seizoenopbouw heeft, ook te maken met de bescherming die kernploegrijders genieten bij de selectiestrijd voordat de internationale toernooien beginnen. Kloosterboer „Er zijn inderdaad mo menten geweest dat we onze schaatsers bewust de hand boven het hoofd hebben gehouden. In principe is iedereen gelijk, alleen als het verschil erg klein is kies je voor de jongste. Natuurlijk moet op een gegeven moment het mes erin. Verliezen is ook goed voor het rijpingsproces, maar een regio-rijder bereidt zich anders voor dan de kernploeg. Onze belangen liggen anderhalve maand verder weg. Wij trai nen nu zeer intensief door en als je hard traint kun je niet hard rijden. De meesten zijn nu moe en kunnen bij de IJssel Cup beslist niet optimaal presteren. Daarom mag een rijder uit de regio niet denken: ik rijd nu hard en daarom hoor ik in de kernploeg”. Op dit ogenblik kan Tjaard Klooster boer als verantwoordelijke man van de heren-allrounders als de voornaamste KNSB-coach worden beschouwd. Hij hoeft maar ja te zeggen of de schaatsbond geeft hem een vaste aanstelling als coör dinator. Hij zal zijn baan bij het CIOS daarvoor moeten opgeven. Kloosterboer aarzelt echter of hij zal toehappen. „Ik neem er de tijd voor. Mijn beslissing heb ik uitgesteld tot maart, april”. Op zijn overwegingen wil hij niet diep ingaan. Wel zegt Kloosterboer niet eens zozeer bezorgd te zijn over de wankele stoel waarin hij plaats neemt, want ook een trainer-coach in volledige dienst loopt voortdurend het risico eruit te vlie gen als de gewenste resultaten uitblijven. Het bestuurlijke gekrakeel noopt hem eerder tot gekrab achter het oor en ver der vreest hij een te eng arbeidsterrein als coordinator. „In de dubbelfunctie die ik nu heb kan ik al weinig aan ontwikke ling doen en er moet een periode komen dat je die accu bijlaadt. Mijn interesse gaat vooral uit naar het wetenschappelij ke achter het schaatsen en daarvoor wil ik wel in de gelegenheid zijn”. Actueel is ook het vinden van een op volger voor Egbert van ’t Oever. Het is de bedoeling reeds tijdens het seizoen de nieuwe ijstrainer te benoemen, maar de kandidaten liggen niet voor het oprapen. „Het is heel moeilijk een geschikte figuur te vinden”, geeft Kloosterboer toe. Maar er zal toch wel ergens, bij wijze van alternatief, een tweede Tjaard Kloosterboer opgespoord kunnen wor den? De KNSB’ers hoeven slechts hun familiefeestjes te bezoeken. „Die fout zal toch niet weer worden gemaakt”, zegt Kloosterboer ad rem. Hij schijnt een beet je van die woorden te schrikken, maar meent oprecht: „Er is bij mijn aanstelling een besluit genomen dat naar vele kanten als onverantwoord uitgelegd kan worden”. voortaan te sponsoren (Van onze sportredactie) LONDEN Het is bijna even opzien barend als tegenstrijdig: de ENOC (de organisatie van Europese nationale olympische comités) wil de sponsoring en dus de commercie binnen de olympische poorten halen. Hoewel die commercie vooral bij de Spelen van München, Mont real en Moskou reeds als sluikreclame binnensloop heeft de olympische bewe ging zich altijd op ethische en amateuris tische gronden heftig verzet tegen invloe den van sponsoring. Tijdens het congres van de European National Olympic Committies in Londen werd echter donderdag het voorstel gelan ceerd een gezamenlijke Europese club van sponsors te vormen waardoor de ver schillende nationale olympische comités zoveel inkomsten krijgen dat ze zichzelf grotendeels kunnen bedruipen. Anders gezegd: dat deze nationale comités niet langer voornamelijk afhankelijk zijn van regeringssteun. De ENOC wil hiervoor HILVERSUM. Morgenmiddag heeft de drafbaan van Hilversum een programma van elf koersen, eerste start om één uur. Onze prog noses luiden: SAUVAGEPRIJS (2000 m., met trio): Twiggy Taime-Theo Kooman-Trudy Marijke; outs. Thor Volo. STAR LAGUNA-PRIJS (2440 m„ met trio): Tumer-Sorry H-Sander Oranje; outs. Sandbox du Bois. SAM HOLLYROODPRIJS (2440 m„ super- trio): Redwood du Bois-Rembrandt-Rabbani; outs. Omantes Duke. SEREDINE FOREST-PRIJS (2000 m., met trio): Topper D-Sjalom Antola- Raldo W; outs. Recent. SAVEROPRIJS (2000 m.): Toscan Star-Signo- rita Daster-Sesar, outs. Solo dl Robles. SONJA WOLDBERG-PRIJS (1609 m., trio): Oona Olivier-Pharosa Duc-Ralf Ri laar; outs. Onno van Assum. KAMPIOENSCHAP DER VIERJARIGEN (2440 m.,): Sam Hollyrood-Sonny Alkestis-Speed SAN AVON-PRIJS (2900 m., bandenstart; met trio): Scotch Oostwyck-Sandra Rumelaar- Raoul D; outs. Robin d’Espoir. STAR VAN EPSE-PRIJS (2000 m.): Natahan Olivier-Leo D-Natalie Hanover. SEREDINE FOREST-PRIJS (2000 m, met trio): Sunny Boy-Slawuta-Topper Berkum; outs. Robijn Kid. SNEL E-PRIJS (2000 m.): Roidur-Rio Tinto- Norman Dakota.

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 17