VVD-statenlid Woud van regels maakt slagvaardig beleid onmogelijk wil notitie over bouwplan Ruigoord stad in het kort A zakennieuws streek in 't kort 'n NIEUWE NAAM 'n NIEUW ADRES 't ZELFDE BEDRUEq mampaey haarlem bv mes qnnie MAMPAEY MilS MAMPAEY HAARLEM B.V. Nu ook Zondags geopend! TONTIAO groeibrillant-ringen Opsporing verzocht hillegom zwanenburg overveen meubelkeur zitparadijs Specialisten in leer bloemendaal 2 en 3 december u een noordwijkerhout 7 ZATERDAG 29 NOVEMBER 1980 6 STAD Van der Knoop >1 Boetseercursus -1 GS? een diamant is voor altijd ET VOORTAAN 1 JUWELEN V I» Wat Mampaey Haarlem a.v. voor U kan doen Binnenweg 132 Heemstede I I gevraagd of over de mogelijkheden daartoe een notitie kon worden opgesteld. Waarom al deze veranderingen? technisch bureau 7 O z :5 maakt dit jaar uw sinterklaasin kopen tot een dubbel feest Naast talloze originele cadeaus staat dinsdag- en woensdag avond sneldichter ter zijde! (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het PPR-Sta- tenlid Janssens heeft er vrijdag in de vergadering van de Staten commissie voor de ruimtelijke or dening haar teleurstelling over uitgesproken, dat er zo weinig terecht is gekomen van de Staten beslissing om de bouw op open plekken in het stedelijk gebied te bevorderen. Janssens beschul digde GS er van, dat het idee om open plekken te benutten, steeds negatief werd bejegend. Men hoorde niets dan tgenwerpingen. Het was tè duur, te moeilijk en er gebeurde vrijwel niets. Zij vond dat met nieuw elan de mogelijk heden van de open plekken onder ogen moesten worden gezien. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Burgemeester IJsselmuiden van Haarlemmerliede en Spaarnwoude heeft (voorlopig) zijn zin gekregen. Zijn idee, om bij Ruigoord in het Westelijk Havengebied een bouwplaats te maken voor vijf achtduizend huizen, is opgepakt in de Statencommissie voor de ruimtelijke ordening. Daar is momenteel een discussie gaande over de mogelijkheden voor woningbouw vlak bij Amsterdam. Het WD- Statenlid Hopman heeft vrijdag in het kader van die discussie aan GS i V HL 1 Volbouwen open gaten is in praktijk erg moeilijk bérichten naar Oudeweg 12-14 in Haarlem I, Hille- (ADVERTENTIES) 99 4 i i Il se ■renweg spelen agelijks HAARLEM. De heer N. de Vries geeft vanaf 1 januari in zijn geheel nieuwe atelier aan de Lange Lakenstraat 33 een cursus boetseren. Het lesgeld bedraagt 135 per tien lessen. De Vries is telefo nisch bereikbaar onder nummer 327374. Anders Statenleden spraken de vrees uit, dat invoering van de wet op de geluid hinder vergelijkbare ruimtelijke nadelen zal hebben in het stedelijk gebied. van spreken pas op de lijst, wanneer men dakloos is. Voorts vond zij, dat ook de gemeente Haarlem (net als Amsterdam) een rapport op tafel zou moeten bregen over de bouwmogelijkheden in en onmi dellijk bij de stad. Scheveningen, Gevers Deynootweg83 (100 meter vanaf Kurhaus) Zondag open Maandag t/m zaterdag kDonderdagavond.meubelkoopayond De gedeputeerde was van mening dat de gemeenschap nog te weinig geld overheeft voor de huisvesting. Hij voorzag grote moeilijkheden in het financiële vlak, wan neer daarin geen vemadering zou komen. In sommige Amsterdamse bouwplaatsen moet al gerekend worden op een bedrag van 200.000 aan grondkosten per woning (de kosten van grond, wegen, leidingen etc.). Daar komt dan nog eens 100:000 bovenop voor de woning zelf. „Er is een tijd geweest, dan kon alles. Er was gedl er was ruimte. Er kon gebouwd worden. Nu is er van alles tekort: te kort aan geld, te kort aan tijd, te kort aan ruimte. De toekomst is niet meer wat hij geweest is”, aldus Van der knoop. Regel kast en bouw Stadsverwarming Optimalisering tsactie. Jan Ham van Soli- daridad komt over het the ma vertellen. Voor de kof fiepauze doet hij dat, aan de hand van een diaserie over Brazilië. Na de pauze is er gelegenheid om vra gen te stellen of om te dis cussiëren. Het gebeurt alle maal in het Goede Herder- centrum aan de Laan van Angers in Schalkwijk. Om acht uur ’s avonds begint de bijeenkomst. W Slotfeest. In het artikel over de viering van het twaalfde lustrum door het Kenne- mer Lyceum in de Beyneshal op zaterdag 29 november is een foutje geslopen. Ver meld werd dat het avondprogramma om 21.00 uur zou beginnen. Met dit officiële gedeelte zal echter al om 19.00 uur worden gestart. Verder is er al vanaf vier uur ’s middags een bijzondere muzikale happe ning te beluisteren in de Beyneshal. Feestmiddag. Ook dit jaar verzorgt car navalsvereniging de Bietenbouwers uit Zwanenburg weer een feestmiddag voor zieke, eenzame en gehandicapte dorpsge noten. Het feest dat om twee uur begint, heeft plaats op zaterdag 29 november in cultureel centrum De Olm aan de Olmen laan te Zwanenburg. Ruilbeurs. Verzamelaars van postzegels en oude munten kunnen zaterdag 29 no vember hun hart ophalen in ’t Poelhuys te Lisse. Van 10.00 tot 16.00 uur wordt er een ruilbeurs gehouden. Volwassenen betalen één gulden, kinderen slechts één kwartje om binnen te komen. Dank aan alle gulle gevers en aan de collectanten! De gedeputeerde herhaalde zijn stand punt, dat het een illussie is te mene, dat Amsterdam door het vullen van open ga ten en bouwterreintjes vlak bij de stad in de acute woningnood zou kunnen voor zien. Verschillende Statenleden hadden de „hardheid” van de gegevens over die woningnood en trouwens die in de provin cie als totaal, in twijfel getrokken. Zo pleitte Van Velsen (PvdA) er voor dat de criteria, waarop de gemeenten hun gege vens baseren eens beter op elkaar zouden worden afgestemd. In de enge gemeente staan mensen, die graag wat ruimer wil len wonen, op de lijst van woningzoeken den en in de andere komt men bij wijze Wel, er zijn eenmaal bedrijven die zeer voorspoedig groeien De behuizing in Bloemendaal werd voor onze activiteiten anno 1980 te krap Dit dreigde remmend te gaan werken op de snelle en gezonde ontwikkeling Het aantal medewerkers groeide van 7 naar 50 en de omzet van t 250 000 - naar t 6 500 000,- Hoogste tijd dus om uit te zien naar een ruimer pand Resultaat het nieuwe bedrijfspand in Haarlem met ruim 2 maal zoveel bedrijfsruimte (U weet toch dat wij een zusterbedrijf hebben in Dordrecht Mampaey Installatietechniek B v Zandvoort. Stationsolein 13-15 Zondag open Maandag t/m zaterdag ^Vrijdagavond, meubelkoopavond Expo- enburg- woord”, vrij. 10- 02507- leopend idvoort, dag, za- naplein. .agelijks rlening, iulp, tel 1 en 12 Zand- Advent. Morgen is de eerste zondag van de Ad vent. Reden voor de werk groep Mondias en de missi onaire werkgroep Groot Oost een open discussie te organiseren over de adven- TELEFONISCHE HULPDIENST Telefonische Hulpdienst Haarlem, bereik baar van ma. t/m vrij. 19.00-04.00 uur; zat. en zon. 11.00-04.00 uur. Telefoon: 32 66 55. Overdag Crisis Interventie Centrum, tele foon: 25 61 99 Stichting Algemene Christelijke Hulpdienst: 34 42 30 dag en nacht bereikbaar. n, Sant- aterdag (ingang loedlijn 16.30 u. ewater- gseweg, iterwin- rde ten- in het r. Extra il 1981. irmatie- alfweg). egebied igen 11- lerkweg Gedeputeerde Van der Knoop reageer de uiterst geprikkeld op de klaagzang. „Geef dan eens een lijstje van de moge lijkheden”, kwam het haast snauwend uit zijn mond. In een bewogen verhaal schet ste hij de moeilijkheden van de woning bouw in de stad in schrille kleuren. Eigen domsverhoudingen, een doolhof van voor schriften en een gecomplicieerd woud van subsidieregelingen vormden een vrijwel onneembare barrière om iets binnen de stad van de grond te krijgen. „Ik moet de man nog tegenkomen die de weg weet in alle subsidievoorschriften”. „Open-deurdienst” In de Hervormde Kerk te Hillegom wordt zondag 30 novem ber de eerste adventszondag een „open-deurdienst” gehouden, waarbij als voorganger ds. E. Rothfusz optreedt. Mu zikale medewerking verleent Helen Shep herd, begeleid door Dub de Vries op het orgel. De drie protestantse kerken uit Hil legom werken aan de dienst, die om vijf uur begint, mee. Het thema zal zijn: Bent U daar voor het feest? Amsterdam heeft als bouwplaats voor de lange termijn onder meer het zoge naamde Uilenbos op het oog. Dat is een gebied ten oosten van Amsterdam, buiten gaats gelegen aan de Diemerzeedijk. Zou men dit gebied voor woningbouw willen benutten, dan moet dit stukje IJsselmeer (IJmeer) eerst worden aangeplempt. Een dure zaak. Hopman stelde dat men naast dit Uilenbos en andere grote bouwplaat- Gedeputeerde Van der Knoop hield ten slotte nog een persoonlijk pleidooi voor de invoering van een woonbelasting. Veel mensen wonen naar verhouding tot hun inkomen te goedkoop en zitten woning zoekenden uit de lagere inkomensgroepen in de weg. Zij profiteren wel van de subsi die, waarmee de gemeenschap de bouw van hun woning heeft mogelijk gemaakt. Dat was een onbillijkheid die met een woonbelasting kon worden opgehgeven. J W Lucasweg 4, Industrieterrein Waarderpolder 2031 BE HAARLEM Noteert U even ons nieuwe telefoonnummer9 023 - 31 94 54 matie kan verschaffen, die kan leiden inlichtingen kan verschaffen tot zijn opsporing, wordt verzocht kon- over de verblijfplaats van Connu Du takt op te nemen met de recherche van Fossé, of meent de man de laatste dagen de Haarlemse politie, tel. 023-122010, of te hebben gezien, of enige andere infor- met de politie in de eigen woonplaats. Achterstraat (CDA) sprak zijn ergernis uit over de ruimte die soms in nieuwbouw- plannen moeten worden verspild als ge volg van de eis, dat woningen 150 meter uit de buurt van een gasbuis moeten blij ven. In Haarlemmermeer zit men bijvoor beeld met het probleem, dat een strook grond van 150 „meter breed aan weerskan ten moet worden vrijgehouden voor een gasleiding en oliepijpleiding (Mobil Oil), die langs de Nieuwerkerktocht loopt. Dat is stedebouwkundig een zeer onaange naam gegeven, omdat woonwijken niet met elkaar kunnen worden verbonden zodat een tochtig gat in de bebouwing overblijft. Over een afstand van vier kilo meter betekent zo’n strook van driehon derd meter een ruimte van 120 hectare. Daar had men dus 3500 huizen kunnen bouwen. Als we zuinig moeten zijn met ruimte, zouden we de aanleg van zulke gasleidingen en de veiligheidsnormen toch eens kritischer moeten bezien, zo was zijn mening. (De Nieuwerkerkertocht-pij- pleiding loopt tussen Hoofddorpse wijken Pax en Bornholm door als een harde scheidslijn, die tot in lengte van jaren het stedebouwkundig aaneengroeien van bei de wijken in de weg zal liggen). Archeologische gemeente ;2 ma. t/m 171212 n 13.45- 258181). Sorti- 59). Ge- -16 uur, (Orion- a. 18-01 zat. en Irava 1, 'm don. rdamse- 31.00 u, zon. 10- I ral. tel. 13.30-16 Maand. Centrale verwarming Meet- en regeltechniek Airconditioning Luchtbehandeling Renovatie Elektrotechniek sen nu ook het „Uylezand” zou moeten toevoegen aan de lijst. Hij zinspeelde,, daarmee op het gegeven dat Joop den Uyl destijds, als wethouder van Amsterdam,, het initiatief heeft genomen voor de op- spuiting van de IJpolders. Het nog steeds grotendeels braak liggende zand in het Westelijk Havengebied wordt dan ook spottend wel als „het zand van Joop” aangeduid. Het WD-Statenlid vond, dat in elk ge val het idee van IJsselmuiden eens serieus zou moeten worden onderzocht. Zijn sug: gestie werd met name in de hoek van de PVdA-Statenleden met hilariteit en hoon gelach! begroet. En gedeputeerde Van def Knoop hakte er onmiddellijk op in, doof te wijzen op de aanwezigheid van een olieraffinaderij op korte afstand van de' voorgestelde bouwplaats. De veiligheids zone, die rondom de Mobil Oil-raffinade-- rij in acht moest worden genomen reikte verder (westelijker) dan Ruigoord, zei de gedeputeerde. De tijd ontbrak om uitvoe riger op het idee in te gaan. Hopman kreeg geen antwoord op zijn vraag om een noti tie over de bouwmogelijkheden rondom Ruigoord. Dat komt wellicht nog, wan neer de vergadering van de Statencom missie op 7 januari wordt voortgezet. Het WD-Statenlid keerde zich overi gens tegen het idee om de polders en kassengebieden ten westen van de hoofd stad voor woningbouw te benutten. HAARLEM. De Haarlemse politie verzoekt, mede namens de familie de opsporing van Conno Du Fossé. Deze 28- jarige Haarlemmer heeft ongeveer drie weken geleden zijn woning in depres sieve toestand verlaten. Hoewel kennis sen hem begin deze week meenden te zien, is hij tot op heden spoorloos. Hij is 1,78 meter lang, heeft kort don ker blond haar, een baard en een snor, blauw grijze ogen en een mager postuur. Hij was op de dag van zijn verdwij ning gekleed in een bruine ribbroek, een blauw geruit overhemd, blauwe trui, droeg een groen blauw geruit jack en bruine lage schoenen. Inmiddels is de bruine herenfiets, waarmee hij was ver trokken, teruggevonden nabij Kraantje Lek. Volgens zijn familie bestaat er een grote kans, dat Connu Du Fossé zich schuil houdt in het duinengebied. Ech ter, naspeuringen in die richting heb ben tot dusver niet tot enig resultaat geleid. Wie middag leden van het Bo- mansgenootschap. Vanaf vijf uur komen die bijeen in Wienerwald aan de Gro te Markt. NW-vrouwen. Mooie en malle mode komen aan de orde in de diashow waarop de heer G. Kooy de dames van de NW-vrouwenbond maandagmiddag vergast. Om twee uur begint die in de Remonstrantse kerk aan de Wilhelminastraat. Hardnekkig wordt altijd beweerd, dat het bebouwen van open plekken zou bete kenen het opvullen van volkstuinen, trap veldjes en plantsoentjes in de stad. Als deze ruimten nu eens geheel buiten be schouwing lieten, dan zijn er nog gaten genoeg om te benutten. De bebouwing van gaten in de stad zou eindelijk een serieuze poot moeten zijn onder de volkshuisves ting, q.MEENDE ZIJ. Janssens vond het erg jammer, dat er dire jaar sinds het aannemen van de „openplekken-motie” van de PPR zo weinig was gebeurd. Kaartlezen. Evert Wou- tering en Paul van Tiel zijn meente Immanuëï, de breinen achter de Kaartleesboeketrit die de autosportvereniging Ken- nemerland voor maandag avond heeft uitgezet. Om één minuut over acht start de eerste deelnemer. In schrijven kan vanaf half acht in de kantine van het Van de Aartsportpark. he zijn vanaf acht uur welkom. Haarlem (023) 324839 Sassenheim (02522) 19000 Grote Houtstraat 33 Hoofdstraat 234 Bomans. Cees Spran- gers, oud-wethouder van Heemstede en cultuurmin- naar, kwam ooit Godfried Bomans tegen op het ei land Curasao. Over die ontmoeting vertelt hij van- ven kan worden. De afstanden waaraan men kan deelne men zijn: 10 km (dames, heren en vetera nen), 5 km en 2 km (jeugd en trimmers). Voor de langste afstand dient men 5 te betalen en komt men na het uitlopen in het bezit van een speciale standaard. De 2 en 5 km-lopers, voor wie de kosten 3 bedragen, ontvangen een medaille. Collecte. De in Lisse gehouden collecte ten behoeve van de Nierstichting Neder land heeft in totaal 8631,85 opgebracht. Atheense vrouw. Niet al leen beide bovengenoemde heren houden zich met oudheid bezig. Ook drs. H. van Dolen verdiept zich in ’t menselijk bestaan van eeuwen terug. Maandag avond houdt hij voor leden van het Nederlands Klas siek Verbond een lezing over de Vrouw in het klas sieke Athene. Dat doet hij vanaf kwart over acht in het gebouw Wilhelmina straat 22. Leden mogen in troducés meenemen. Meidencafé. Vorige week werd in het meiden café in DAC aan de Rip- perdastraat 13a gepraat over het thema uiteriijk. Morgenavond worden naar aanleiding hiervan collages gemaakt. De toe gang is gratis. Meiden jul- heid Beide bedrijven tellen samen 250 medewerkers en de totale omzet benadert de t 30 000 OOO.-J en is niet meer in Bloemendaal maar in Haarlem gevestigd. Aanstaande zondag houdt de atletiek- club „NSL” een prestatieloop in Noord wijkerhout waaraan iedereen kan deelne- Expositie. Zondag 30 november a.s. om men. De start zal om 11 uur plaatsvinden 14.30 uur zal in de expositiezaal van het bij de kantine WSB sportpark De Boek- gemeentehuis een tentoonstelling worden horst”, waar tevens vanaf 9 uur ingeschre- geopend over Oud Bloemendaal. De expo- 1 J sitie toont schilderijen, gravures en teke ningen uit vroeger tijden, afkomstig uit het gemeentearchief. Ook particulieren hebben werk hiervoor afgestaan. Voorzit ter drs. H. L. Prenen van het tentoonstel- lingscomité zal met een inleiding de ope ning verrichten. Tot en me 20 december blijft deze tentoonstelling te bezichtigen; dagelijks van 14 tot 17 uur, ook op zondag. Op maandag blijft de toegang (aan de achterkant van het raadhuis) echter ge sloten. Opgravingen. Drs. R. W. Brandt en dr. S. van der Leeuw zijn onderzoekers bij het instituut voor Prae- en Protohistorie in Am- sterdam. Onlangs hebben ze de Assendelfterpolder omgespit, op zoek naar sporen van de aanwezig- 1 van Romeinen die rond het jaar Nul in ons land hebben rondgewan deld. Maandagavond ver tellen beide deskundigen over de resultaten van dat werk op een bijeenkomst van de Werkgemeenschap Kenne- merland. Om acht uur be gint die in de zaal van de doopsgezinde aan de Frankestraat 24. Verzoening. Arie Ben Is raël is in ’t land. Hij houdt hier een paar spreekbeur ten. Ook in Haarlem. Hij wil, aldus een aankondi ging van de Pinksterge- Z7-, een we reldwijde verzoening en vernieuwing van de totale mens naar geest, ziel en lichaam. Arie Ben Israël is in 1960 vanuit Rusland naar Israel geëmigreerd. Zondag kunt u in de Zuid- Oostenkerk aan de Ri chard Holkade 9 naar hem luisteren. Hij is er vanaf zeven uur. Amnesty. Er wordt heel wat afgepraat, de laatste jaren, over mensenrech ten. Dat is ook nodig, want nog steeds zijn er regerin gen van landen, die er de gewoonte op nahouden om personen die kritiek heb ben op hun regime, weg te stoppen in gevangenissen of soms zelfs te laten ver dwijnen. Ook de Haar lemse afdeling van Amnes ty organiseert periodiek schrijfavonden, waar brie ven worden verzonden naar regeringsleiders in landen die zich van boven genoemde handelwijze be dienen, met daarin vragen over vermiste personen of politieke gevangenen. Maandagavond worden er brieven geschreven in de Ontmoetingskerk aan de Frankrijklaan. Woensdag 3 december staan tafels en papier en pen gereed in de Sionskerk aan de Ekster- laan in Haarlem-Noord. Beide bijeenkomsten, waar elke Haarlemmer welkom is, beginnen om acht uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar achter de te lefoonnummers 313561 en 321507. Dartele Sint. De kinde ren van speeltuin Dartele Jeugd aan het Flevoplein in Haarlem-Noord krijgen zondagmiddag Sint Nico- laas op bezoek. Bij de fa milie Van Hooydonk die aan de Rijnstraat 15 woont kunnen toegangskaar- ten worden afgehaald. Sint komt om twee uur in het clubhuis.

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 7