Njord en DWT op tekortkomingen gewezen Herenturnen in opmars It Op vergadering Noord-Holland-Utrecht Rayon titels Ter Metz en Minnaard Herenteam DWR verstevigt positie op de ranglijst r Krappe meerderheid steunt motie tegen KNSB-bestuur Schakers vijfde in Olympiade Alie Boorsma snelste in West-Berlijn 2 1 PIET KLEINE OP AFSTAND IN EINDHOVEN C -0 20 21 DECEMBER 1980 M A A N D A G 1 0 sportier I i iiii a Hilbert van der Duim neemt leidersrol over Hilbert van der Duim: training niet aanpassen. rd-Ex- (VAn onze turnmedewerker) Hans ter Metz: indrukwekkend. Sijtje van der Lende heeft zondag in Groningen tijdens regionale schaats- I I I I I I Slie- Ver- j-Sc. 9 8 7 8 8 8 9 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 p vier lan de n Stu- plaats staan. en nu am op 11 9 8 8 7 5 2 8 7 7 7 6 9 8 8 7 6 5 9 8 7 6 6 5 Anja Minnaard (Heemstede) veroverde voor het derde achtereenvolgende jaar de titel bij de dames, waardoor ze in het bezit kwam van de wisselbeker. Het gevecht om de ereplaatsen was trouwens een geheel Heemsteedse affaire. Caroline Schouten werd tweede, ruim voor haar clubgenote Sonja ter Wolbeek. HAARLEM. Gisteren werden in de Spaarnescholengemeenschap de rayonkampioenschappen van Kennemerland gehouden. Overtuigend win naar bij de heren werd Hans ter Metz, terwijl de Heemsteedse Anja Minnaard zonder grote tegenstand de titel bij de dames in de wacht sleepte. Twintig jeugdturnsters streden om de tien plaatsen die recht geven op deelname aan de kringkampioenschappen. Winna res werd Ilse Dekker van VOLO. Bijzon der verrassend was het optreden van Bir git Ruygrok. Ze werd tweede voor Anne- marie Breukels (Heemstede). Elvira Jans- se en Harriet Stroef (beiden BATO) plaat sten zich als vierde en vijfde, waardoor De heren-junioren hebben in Hans v. Niel van Bato een nieuwe kampioen. Ze ker turnend en zonder tegenstand bereik te hij de eerste plaats. Bij de jeugdturners wist Harry v. Schie (VOLO) zijn titel met overmacht te prolongeren. Lex Verweij (BATO) kon nog juist voor Bert Dammers (TVS) de tweede plaats bereiken. BATO de eerste prijs bij de ploegen be haalde. De Bato-formatie revancheerde zich met dit resultaat voor het povere optreden een week geleden. Het dagelijks bestuur van de KNSB is niet in staat geweest resultaten uit bijeenkomsten met de technische en trainers- wereld te Dronten, de bijeenkomst met afgevaardigden van de gewesten in Heerenveen en de rapporten van de heer Keulen te behalen en het rapport van de structuurcommissie in een beleidsmatig plan om te zetten. Hierdoor is er na tien jaar nog steeds geen wezenlijke stap gezet naar een nieuwe structuur van de bond en is de onmacht van dit dagelijks bestuur vastgesteld. Het dagelijks bestuur van de KNSB voert zo’n onvolledig en onduidelijk beleid, dat dit niet alleen zeer grote vraagtekens oproept binnen het bondsbestuur, maar ook bij de verenigingen en de leden, waardoor het het vertrouwen heeft verspeeld. Conclusie: op grond van het voorgaande wordt het beleid en handelen van dit dagelijks bestuur afgekeurd, omdat dit niet in het belang van de schaatssport is en zal zijn, waarbij tevens wordt vastgesteld dat dit dagelijks bestuur het ver trouwen van de leden volledig heeft verloren en ook niet meer zal kunnen herstellen. De motie, die door de Alkmaarse ijsclub tijdens de 100ste jaarvergadering van het gewest Noord-Holland-Utrecht van de KNSB werd ingediend en aangenomen luidt als volgt: Het dagelijks bestuur van de KNSB heeft de laatste jaren duidelijk blijk gegeven niet in staat te zijn om met opeenvolgende landelijke technische commissies tot een duurzame en vruchtbare samenwerking te komen, waar- door het het vertrouwen van de wedstrijdsport binnen de KNSB heeft verloren. Hans van Helden heeft zondagavond op de Alkmaarse baan twee overwinningen behaald. Hij was zowel op de 1500 meter als de 3000 meter de snelste. Bij de dames won Coby Borst de 1000 meter en Trijnie Rozendaal-Rep de 1500 meter. grond. Na het veelbelovende optreden in de vorige wedstrijd werden beide teams door de koplopers van de derde klasse, WIK en Vivax, duidelijk op hun tekort komingen gewezen. 1-3, -Fo- partij FC omst- «tbal elijk- [BS- /lin- -0. 10-13, r 9-11, DS’79 m 9-5, 0-1, 0-3, Jni- 3 Een opmerkelijk feit bij deze rayon kampioenschappen was, dat voor het eerst meer heren en jongens deelnamen dan dames en meisjes: 33 tegen 24. Het lijdt geen twijfel dat het herenturnen, althans in Kennemerland, in opmars is. Smaakmaker van dit herenturnen was Hans ter Metz. Op indrukwekkende wijze pakte de VOLO-tumer de eerste plaats voor ploeggenoot Fred Kuypers. Ter Metz wist het spaarzame publiek vooral te boei en met zijn rek-, brug- en vrije oefening. Paul Jurriëns kon nog juist voor de tegen vallende Han Los eindigen en werd derde. (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. Van de Haarlemse wa- terpoloverenigingen kwamen alleen de teams van DWR tot goede prestaties. Zo wel het heren- als het damesteam zege vierde tegen respectievelijk De Kikker (9-8) en HZC de Robben 2 (4-1). De DWR- heren verstevigden hiermee hun gedeel de tweede plaats op de ranglijst en voor de dames betekende het de eerste overwinning in dit seizoen. De overige Haarlemse ploegen verloren. Njord en DWT staan weer met beide benen op de keerde tijdens de Winterspelen terug en toen de buitenlandse concurrentie moege streden in Heerenveen arriveerde, sloeg Van der Duim zijn slag, zij het met behulp van de weerselementen. Al was de uiteindelijke oogst, de wereld titel, een enorme meevaller, de beste Ne derlandse allrounder wil nu behoedzamer te werk gaan en niet zo hard van stapel lopen. Van der Duim: „Voor geen enkele wedstrijd ga ik de komende weken mijn training aanpassen. Ik werk mijn normale programma af, richt me in eerste instantie pas op de Nederlandse kampioenschap pen in januari. Het vorig jaar zijn we waarschijnlijk te lang doorgegaan en heb ik te veel gegeven in kleinere wedstrijden. Toen het er echt op aan kwam, voelde ik me moe. Dat moet nu in ieder geval wor den voorkomen”. In het jaar waarin hij zich als wereld kampioen dient waar te maken, stuit Van der Duim op de compleet gebleven Noorse ploeg. Het toptrio Storholt, Stenshjemmet en Sjpbrend heeft afgezien van het voor nemen om Lake Placid als eindstation van hun carrière te kiezen. Sterker nog, ze schijnen zeer beslagen ten ijs te komen over drie weken in de jaarlijkse interland tegen Nederland, gezien de opzienbaren de tijden waarmee ze in Lillehammer het seizoen hebben ingezet. daarbij met name op de 500 meter (44,51 en 45,51) en Rys werd op de 1000 meter twee keer tweede (1.28,41 en 1.31,27) ach ter de negentienjarige Alie Boórsma. Ria Visser miste op de eerste dag de kans op een hoge klassering door een val op de 500 meter. Bij de heren ging de overwinning naar Anatoli Medennikov uit de Sovjet-Unie. Medennikov, al jarenlang een belofte die het echter op belangrijke toernooien laat afweten, legde de basis voor zijn zege op de 500 meter (derde in 39,39 en eerste in 39,83). De Candadees Gaetan Boucher, winnaar van de zilveren medaille op de 1000 meter in Lake Placid, eindigde als tweede en Medennikovs landgenoot Ser gej Khlebnikov bezette de derde plaats. De talentvolle ploeg van BATO wist op uiterst imponerende wijze de rayontitel bij de jongens binnen te halen. Ruim der tien punten bedroeg het verschil met de VOLÓ-equipe die tweede werd. De strijd om de derde plaats ging tussen TVS, Heemstede en BATO 2, welke tenslotte met miniem verschil door eerstgenoemde vereniging gewonnen werd. DWR-Kikker 9-8 (2-2, 2-0, 3-2, 2-4). Doel punten: Hans Stocker 3x, Ben Willemze 2x, Daan Kramer 2x, Frits van Kampen en Louis Bos ieder lx. De Kikker uit Emmen, die vorige week nog koploper BZPC verraste, slaagde er niet in voor een tweede maal een stunt uit te halen tegen een topploeg. Vooral in de tweede en derde periode moest debutant De Kikker buigen voor de ervaring van de DWR-ploeg, die van alle teams de langste staat van dienst heeft op dit niveau. Toch wist De Kikker in de laatste periode op knappe wijze de achterstand van 9-5 tot 9- 8 te verkleinen. De heren van DWR gingen in de laatste fase van de strijd in hun enthousiasme om een nog hogere score te bereiken zover dat de verdedigende taken verwaarloosd werden. Bovendien werd uit allerlei moeilijke situaties getracht te scoren hetgeen veel balverlies opleverde waarvan de Emmense ploeg via snelle tegenaanvallen in de slotfase profi teerde. WEST-BERLIJN. Alie Boorsma heeft dit weekeinde op verrassende wij ze de internationale schaatswedstrij den (sprint) in West Berlijn gewonnen. De jeugdige Friezin won drie van de vier afstanden. Op de eerste dag was zij ongenaakbaar: de 500 meter leverde een overwinning op in 44,13 seconden en op de dubbele sprint verbeterde zij zelfs haar persoonlijk record met twee-tien- de seconde. Zij kwam tot 1 minuut en 28,30 seconden. Joke van Rijssel zorgde zondag dat het Nederlandse succes com pleet werd. Zij zegevierde op de 1000 meter in 1.31.14. De voornaamste concurrentie voor de kernploegleden kwam van Erwina Rys uit Polen en Monika Holzner uit West- Duitsland. Zij bezetten respectievelijk de tweede en derde plaats in het eind klassement. Holzner onderscheidde zich EINDHOVEN De koppositie van het Nederlandse herenschaatsen is weer in handen van Hilbert van der Duim. De Friese wereldkampioen had een stroeve seizoenstart bij de IJsselcup, maar zater dag in Eindhoven, waar de nationale top traditiegetrouw zijn tanden zette in de eerste 5000 meter, nam hij de leidersrol over van Piet Kleine. De verrassende winnaar van Deventer zag geen kans zijn stuntwerk te herhalen, ofschoon de vijf kilometer meer op zijn terrein ligt dan het voor sprinters geschikte IJsselcup- programma. De Drent, die naarmate zijn afscheid nadert steeds spraakzamer wordt, was zes seconden langzamer dan Van der Duim, maar dit betekent niet dat er nu reeds vraagtekens bij zijn alternatieve voorbe reiding geplaatst moeten worden. Kleine heeft altijd een lange aanloopperiode no dig gehad, daarom valt onmogelijk al te zeggen of het geringer aantal trainings- uren hem dit jaar zal opbreken. Evenals Piet Kleine pakt ook Hilbert van der Duim de zaken anders aan. Trekt Kleine minder vaak zijn trainingspak aan, de Fries waakt ervoor zijn kruit te ver schieten in het voorseizoen. Vorig jaar won hij in het begin van de winter elk wedstrijdje, maar vlak voor de Europese titelstrijd volgde een inzinking. De vorm 5 zijn wijten t mis- ntract (deze in het itig jordat 1 kon- t wor- iecen- nslem lemen Haar- tegen- seling m dat *ug te hpun- leljjke Het s won e ont- 2 de a zes volgt Burg 2 42, (Van onze sportredactie) HOOFDDORP Als eerste gewest van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond heeft Noord-Holland- Utrecht op zijn algemene ledenvergadering zaterdag in Hoofddorp duidelijk zijn afkeuring kenbaar gemaakt over het beleid van het dagelijks bestuur van de KNSB. Dat kwam tot uiting in een door de Alkmaarse ijsclub ingedien de motie van wantrouwen, die met een krappe meerderheid (20 voor, 18 tegen) door de vergadering werd aangenomen. Eerder al hadden de gewesten Zuid-Holland en Friesland afkeurende woorden gebezigd over de werkzaamheden van het dagelijks bestuur. Dat leidde eveneens tot een motie van wantrouwen, maar deze twee gewesten hingen hun grieven vooral op aan de toewijzing van de twee wereldkampioen schappen in 1980 aan bepaalde kunstijsbanen. Een pré- advies van het dagelijks bestuur aan het bondsbestuur, dat de uiteindelijke beslissing moet nemen, betekende dat Alk maar en Assen kandidaat werden voor de WK’s sprint en heren allrounders en dat Heerenveen en Den Haag waren gepasseerd. De kritiek op dat pré-advies werd in de motie duidelijk naar voren gebracht. Noord-Holland-Utrecht ging zaterdag een stap verder. Bij monde van voorzitter Peter de Groot meldde de Alkmaarse ijsclub dat het aanwijzen van WK- plaatsen slechts een enkel facet van een groot geheel is. Niet alleen zaterdag maar eerder al was men tot de conclusie gekomen dat het beleid van het dagelijks bestuur van de KNSB veroordeeld diende te worden. Onder meer geschiedde dat tijdens een licentiehoudersvergadering van de verenigingen van het gewest Noord-Holland-Utrecht. Toen werd al duidelijk dat een motie tegen het gevoerde »n en liet in ie ne- an de iecen- -14 en n Den en op luden. DWR-HZC de Robben 2 4-1 (1-0,1-0, 2-0, 0-1). Doelpunten: Marijke Korstenbroek 3x, Jolanda Willemze lx. De DWR-dames lieten er vanaf het be gin geen twijfel over bestaan wie de sterk ste was maar zij konden hun overwicht niet in voldoende doelpunten tot uiting brengen. Toen DWR halverwege de laat ste periode een 4-1 voorsprong nam leek de eerste overwinning binnen. De coach van de Robben gooide echter onver wachts roet in het eten. Doordat hij wei gerde het bad te verlaten, hetgeen de leiding hem wegens aanmerkingen had opgedragen, besloot de scheidsrechter de wedstrijd te staken. Het damesteam van NVA/HHC moest na een 11-4 nederlaag tegen de Futen het leiderschap in de tweede klasse overgeven aan deze Amstelveense ploeg die recht streeks op zijn derde achtereenvolgende kampioenschap lijken af te stevenen. De Njord-dames incasseerden hun achtste competitienederlaag. wedstrijden zowel de 1000 als de 1500 meter gewonnen. Op de 1000 meter kwam ze tot een tijd van 1.33,1 op de 1500 meter liet ze 2.21,3 noteren. Henny Eb- binge eindigde beide keren als tweede achter Van der Lende. Björg Eva Jensen heeft tijdens natio nale schaatswedstrijden in Leangen haar goede vorm getoond. De olympisch kampioene van Lake Placid op de 3000 meter won zowel de 500 als de 1500 meter. De twintigjarige Noorse maakte tijden van respectievelijk 44,8 seconden en 2 minuten en 18,2 seconden. Turid Lillehagen uit Hamar had op de 500 meter ééntiende seconde meer nodig en eindigde als tweede. Op de tweede dag won Eva Jensen de 5000 meter in 8.05.0 minuten. Op de tweede dag won Eva Jensen de 5000 meter in 8.05,0 minuten. Vivax-DWT 6-3 (3-0, 2-0, 1-0, 0-3). Doel punten: Jeroen Muylaert, Jurgen Klein hout en Leon van der Peet ieder lx. Vivax, dat na de eerste competitie-ont- moeting tegen Njord niet meer verloren heeft, maakte ook tegen DWT zijn kampi- oensaspiraties volledig waar. DWT lijkt door deze nederlaag de aansluiting met de top van de derde klasse definitief verloren te hebben. In Oegstgeest had DWT gedu rende het grootste deel van de wedstrijd weinig in te brengen tegen de met een zeer grote inzet spelende Vivax-ploeg. Vooral door deze inzet, die de Haarlemmers in veel mindere mate ten toon spreidden werd DWT in de beginfase overrompeld. Vivax wist regelmatig de voorsprong uit te bouwen terwijl DWT de meest unieke kansen, zoals meerderheidssituaties en posities oog in oog met de keeper, niet in doelpunten omzette. Slechts in de laatste periode slaagde DWT erin de stand een draaglijk aanzien te geven door in tegen stelling tot de eerder geboden kansen nu wel de numerieke meerderheden uit te buiten; 6-3. Njord-WIK 3-8 (1-2, 2-1, 0-1, 0-4). Doel punten: Remco Wildschut 2x, Koen Sohl lx. In deze wedstrijd stond veel op het spel want de ploeg die dit duel zou winnen had zich samen met Vivax lijkstaanvoerder van de derde klasse mogen noemen. Tot en met de derde periode was Njord met behulp van vele zware overtredingen, het geen tot talloze minderheidssituaties leid de, in staat de Wassenaarse ploeg enigzins af te stoppen en in de score op redelijk gelijke hoogte te blijven. Het spel van Njord was ver beneden peil en werd voor al gekenmerkt door onnodige overtredin gen. WIK, dat beter tegen de spanning was opgewassen, bereikte vooral in de laatste periode een veel hoger spelpeil dan de Haarlemmers. Een feit waaraan de ploeg met vier gave treffers gestalte gaf. beleid van het dagelijks bestuur in de jaarvergadering van de KNSB die zaterdag 13 december zal plaatsvinden, van die kant alle steun zal krijgen. Hun prestaties duiden erop dat de No ren het schaatsen nog wel degelijk erg serieus nemen, maar Van der Duim laat zich er naar zijn zeggen allerminst door afschrikken. „Ik zal niet wakker liggen van die 7.16,6 van Storholt,”, was zijn laconieke reactie. Daar is ook geen reden voor, want elke vergelijking van schaats- prestaties gaat mank als de wedstrijden niet op hetzelfde tijdstip, dezelfde baan en onder gelijke omstandigheden plaats vinden. Verder herinneren met name Piet Klei ne en Hans van Helden zich nog maar al te goed hun spectaculaire opening van vier jaar geleden toen ze bij de IJsselcup een 1500-metergevecht afsloten na een fractie meer dan twee minuten. Wat echter na die bliksemstart volgde, was een winter van kommer en kwel. Zo weinig zeggen dus schaatscijfers als de internationale titeltoernooien nog veraf zijn. Van der Duim hoefde zich niet te generen met zijn winnende score (7.37,33) in het zeer winderige Eindhoven, maar hij ondervond wel felle tegenstand van de 19-jarige Zwollenaar Rob Vunde- rink, van wie al bekend was dat hij een sterke 5000 meter in de benen heeft. Het verschil bedroeg op de eindstreep amper meer dan een seconde. Op zijn Brabantse geboortegrond deed Hans van Helden een nieuwe poging zich in de buurt van de kernploeg te nestelen. Alle adviezen om zich op de sprintafstan den (500 en 1000 meter) toe te leggen, sloeg hij in de wind. En daarom was de 5000 meter van zaterdag voor hem een belang rijke test. Hij bracht het er redelijk vanaf, beter althans dan Wim Pol, die ook een come-back voor ogen heeft, maar het lang niet kon bolwerken tegen Fred van Wil- tenburg, een van de kemploeg-nieuwelin- gen. Voor de nu 32-jarige Van Helden was zijn hoge klassering in elk geval een stuk opwekkender dan de erg povere 1500 me ter in Deventer, waar trouwens ook Van der Duim met een troostprijsje genoegen moest nemen. In Eindhoven zou, ondanks zijn goede vijf kilometer, de Brabant Trofee toch aan zijn neus voorbij zijn gegaan als starter Martin Barel minder coulant was geweest, want na twee valse 500-meter- starts bewoog Van der Duim andermaal te vroeg. Barel liet hem èn tegenstander Frits Schalij wel opnieuw de vertrekhou- ding aannemen, maar de verwachte dis kwalificatie van Van der Duim bleef uit. heren ;t wa- Haag, zijn zaren. Hans svaar- lessu- Njord-DSZ 3-4 (0-1, 0-1, 2-0, 1-2). Doel punten: Chiny Sieverding 3x. Het hoofdklassedebuut van de Haar lemse dames verloopt tot nog toe verre van voorspoedig. In acht wedstrijden heeft Njord nog geen winstputen weten te boeken. Toch moet Njord gezien het ver toonde spel zich wel kunnen handhaven in de onderste regionen van de hoofdklasse. Schotvaardigheid is wat er bij de Njord- dames ontbreekt. Vrijwel alle doelpunten komen van de hand van Chiny Siever ding. Wanneer slechts een persoon in staat is de vaak goed opgezette aanvallen af te ronden is het voor een tegenpartij niet moeilijk om de produktiviteit van Njord tot een minimum te beperken. Het Haagse DSZ, dat dit seizoen een geweldige terugval meemaakt, was gezien de spelverhouding bepaald niet sterker dan Njord. Het werd een zeer spannende wedstrijd waarin DSZ er toch nog in slaagde om in de slotfase een 3-2 achter stand om te zetten in een 3-4 voorsprong. LA VALETTA. Het Nederlandse schaakteam heeft in het afgelopen week einde de wedstrijd in de achtste ronde tegen Canada, die een tussenstand had van IVz-Va, met 21/2-l1/z gewonnen. Voorts werd in de negende ronde Zweden met 3- 1 geklopt en werd tegen koploper Honga rije in de tiende ronde een achterstand van li/ï-Vï opgelopen. Na de negende ron de deelde Nederland de vijfde plaats met Ijsland, Bulgarije en de Verenigde Staten. In twee afgebroken partijen tegen de Hongaren heeft Langeweg winstkansen tegen Farago en zal Timman waarschijn lijk remise spelen tegen Portisch. Timman speelde tegen Portisch een Da- me-Indische opening, wat meestal tot een rustig speltype leidt. In dit geval werd het ^echter heel scherp. Na verschillende com plicaties kwam tenslotte een dame-eind- spel op het bord, waarin Timman een ver opgerukte pion heeft, die dreigt te promo veren. Vermoedelijk kan Portisch remise forceren door eeuwig schaak. Sosonko speelde tegen Ribli met zwart een rustige positionele partij, die vrij spoedig remise werd gegeven. De partij tussen Ree en Sax, waarin de Hongaar een wilde vorm van het Wolga-gambiet .toepaste, was aanvankelijk erg gecompli ceerd, maar rond de twintigste zet was een rustige stelling ontstaan met ongeveer ge lijke kansen. Op dit moment deed Ree een slechte zet, die zijn stelling moeilijk maak te en vervolgens overzag hij een eenvoudi ge wending die hem een stuk kostte. Tussen Farago en Langeweg ontstond na de Nimzo-Indische opening een zware positionele strijd, waarin het leek dat geen van beide spelers veel nuttigs kon onder nemen. Tegen het einde van de eerste zitting kwam Langeweg toch in duidelijk voordeel. In de afgebroken stelling heeft Langeweg een pion minder, maar zijn zeer actieve stukkenspel geeft hem uitste kende kansen op winst. Tegen Malta zetten Timman en Lange weg hun hangpartijen tegen Day en Vuka- dinov in remise om. In het duel tegen de Zweden speelden Timman en Van der Wiel remise tegen Andersson en Renman en versloegen Sosonko en Ree respectie velijk Karlsson en Schneider. De dames deelden na negen ronden met Spanje, China en de Verenigde Staten de achtste plaats. Eerste is ook hier Honga rije. In de negende ronde werd Columbia met 21/2-1/2 verslagen. Alleen Van Parreren moest een half punt afstaan aan Leyua. In de tiende ronde is de tussenstand in de wedstrijd HongarijeNederland 1-0, om dat Van Parreren verloor van Csonkis. De kwalificatiecommissie van de we reldschaakbond (FIDE), die aan het con gres aanbevelingen doet voor het verlenen van titels heeft Hans Ree aanbevolen als grootmeester en Frans Borm, Paul Boers- ma en Peter Scheeren als FIDE-meester. De Noorse schaatsenrijders hebben tijdens de eerste schaatswedstrijden op de kunstijsbaan bij Leangen hun visitekaartje afgegeven. Jan Egil Storholt werd op de 500 meter tweede achter Kay Stenjhemmet (39.37) in 39.52. De 5000 meter leverde hem een triomf op in 7.16,6 met Stenhjemmet als tweede in 7.18,1. Enigszins tegenvallend waren de openingstijden van de Noorse belofte Tom-Erik Oxholm. De 500 meter legde hij af in 40.72 seconden en de 5000 meter in 7.22,6.

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 21