UITNODIGING G t Visserijtopman dr. Kranenburg overleden Gufjêfarsen, I Isolatie in Geleerdenwijk nog deze winter van start burgerlijke stond W' I H Alleen bij Berg Berg kost katoen zo weinig... Marokkaanse 'u11'4" karpetten 1 H iI i i r Gordijnen worden gratis gemaakt. F H L 1 Katoenen tapijt heeft erg veel pluspunten. Het is pure natuur, sterk en sfeervol, makkelijk in onderhoud. Haarlem: Julianapark 30*32 023 257680 Woningbouwvereniging roemt uitgekiend systeem” HEEMSTEDE Hockeyclubs zouden Donkerelaan voor zich alleen krijgen „Sportvelden Dompvloedslaan meer gebruiken voor scholen” Berg Berg laat u profiteren van de laagste prijs in Nederland... Dit 100% katoenen tapijt heeft natuurlijk ’n jute rug, en het is er in vijf prachtkleuren. Inclusief vakkundig leggen en vijf jaar volledige garantie betaalt u bij Berg Berg voor dit pure woonkamertapijt per strekkende meter slechts Zaandam: Lisse:^^^ Dam 22 24 Berkhoutlaan 2 Hoofdstraat 47 075-163992 02521*16449 02520-15257 reu IK r D riAAKLblvid JAübLAU OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 8 0 DINSDAG DECEMBER 9 10 Sint Joris Drumband Tel. 02977-21274 4 T. Herman Geraniumstraat 83 Aalsmeer Superieur”. Deze karpetten zijn voorzien van een A. Nooy 2e Hogewoerddwarsstraat 42 Haarlem Tel. 251020 Het bestuur van de drumband nodigt oud- leden uit om contact op te nemen met één der onderstaande adressen, waarna, bij vol doende interesse, op korte termijn een reü nie zal worden gehouden: B. Kinkelaar Baron de Coubertinstraat 7 Haarlem Tel. 336935 SPOTLIGHTS OPBOUW- DRAAI* en RAILSPOTS E var gor de het gro eer ave Tol bet: eer gro ner der voc var het ger pre z< de i Wilt bezi min nin| riun waa logs F wai par bin wij: gek de Hoi enk een dor in con tra vee V Origineel hand geknoopte marok- kaanse berberkarpet- - J- I gezegeld staatslabel, een kwaliteitsgarantie van het Marokkaanse gouvernement. Bij k Berg&Berg vindt u deze karpetten in de maat 170x240cm al Svoor Md| I I r (1 per maand), maar daar staat een merk- i At» - (Van onze streekredactie) HEEMSTEDE. De Heemsteedse woningbouwverenging St. Jospeh is blij I WAND-, INBOUW-, LICHTRAIL LICHTREGELAARS Óp ons atelier worden gordijnen door vaardige naaisters gemaakt volgens het internationaal hoog gewaardeerde "KEURKON"-svsteem. 100% vakwerken daar hoeft u bi) Berg&Berg geen stuiver voor te betalen. (Van onze LJmondredactie) DEN HAAG-UMUIDEN. In zijn woonplaats Den Haag is zaterdag ge heel onverwacht dr. H. A. H. Boel mans Kranenburg overleden. De leden van „Vogelenzang” betaalden vorig jaar samen zo’n 9300 huur, 47 per lid. „Dit is absoluut en relatief zeer hoog”, constateert het college. De kosten zouden gedrukt kunnen worden door de zelfwerk zaamheid verder op te voeren, maar daar is een (technische) grens aan. Bloemen daal meent dan ook, dat het ledental ver groot moet worden. Niet alleen door ont wikkeling van de wijk Vogelenzang-Oost, maar ook door bijvoorbeeld inwoners van Bennebroek bij „Vogelenzang” te be trekken. i Al oper mee: D vani ven pret mor pari gen- ging van pari deft zij c zwa Vi te b pari BB1 deli wen de l mer sten deel na beic' J. kiez O verl add mor den ken pari ten) sing verl ond de 1851 VTOl nag( SPECIAALZAAK Gen. Cronjéstraat 6-8 Tel. 257280 anti-statiich,blijft 2 tot 31 maal langer «hoon door scotchgard I Luxueus gedessineerd x hoogpool tapijt, een sterk staaltje vakmanschap. Berg&Berg garandeert het 12 jaar, dat zegt wel wat dachten wij! Ofift Inkl. leggen per mtr. mOÖ«" „Door ook gebruik te maken van de kennis die over isolatie bekend is bij de officiële instanties is het deze actieve wo ningbouwvereniging gelukt aan haar be woners een zo voordelig, compleet isola- tievoorstel te doen, dat hier van een groot succes gesproken kan worden,” stelt St. Joseph tevreden vast. Het gaat om 99 woningen. Er waren tal van avonden vol met ver gaderen en berekenen voor nodig om het zover te laten komen. Half oktober heb ben de eerste bewoners een officiële aan bieding van St. Joseph gekregen, „waar bij het unieke was, dat elke bewoner di rect de voor zijn of haar woning geldende huurverhoging en de te verwachten be sprekingen gepresenteerd kreeg, zodat de bewoners direct wisten over welke con crete bedragen werd gesproken.” Nadat er begin november een informa tieavond was gehouden waren alle bewo ners eensgezind: de voorstellen werden aanvaard. Het pakket omvat de volgende maakregelen: De muren worden geïsoleerd met twee verschillende procédés. Voor de kopge- vels zal UF-schuim worden gebruikt (in de spouw zat al een isolatieplaat, maar die isoleert te weinig). De voor- en achterge vels worden met steen wolvlokken gevuld. De binnenzijde van deze gevels bestaat uit schoonmetselwerk en daarbij heeft steen- wol-isolatie een beter resultaat. Overal in de woningen komt dubbele geglazing, waarbij St. Joseph een nieuw draairaam zal installeren in de voorgevel en een nieuwe tuindeur achter. De kosten de gemeente ruim 174.000. Voor rente en afschrijving moest men vorig jaar 132.000 neertellen, terwijl met gemeente lijke bijdragen aan clubgebouwen 87.000 was gemoeid. Een kleine tiendui zend gulden werd uitgegeven in het kader van jeugdsportsubsidie. GEBOREN EEN ZOON VAN: P. J. Visser en I. J. van Leeuwen, C. Boesveld en A. J. Bogaard, R. S. Violenes en C. P. Tieken, P. M. Verhaar en C. A. M. Does. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: R. J. Kempers en A. M. Broer, F. F. Faber en M. J. Sportel, G.B. Eikendal en I. J. A. Kok. ONDERTROUWD: R. E. Smit en J. Laarman, W. L. Rusman en E. M. Vester. GETROUWD: H. Hendriks en C. Makkes van der Deijl, P. J. Verhagen en S. M. Reijns, P. M. Holdorp EN A. H. Combee, J. A. van Klaveren en I. M. G. Bosman’ OVERLEDEN: Mw. W. Schipper-van Herk, 79jr., Mw. M. M. Sjjperda-Schrier, 68jr., Mw. C. J. Peeperkom-van Empelen, 83jr., K. Fe- nijn, 79jr., W. E. Jonker, 52jr., Mw C. van der Ster-Iking, 85jr., Mw. A. B. van Lent- Draijer, 82jr., J. K. van Keulen, 83jr., Mw. E. M. Selhorst-Delissen, 82jr., J. van der Bij beschikking van de arr. rechtbank te Haarlem is op 26 november 1980 over de onder curatele gestelde Janse Jacoba Kremers, wo nende in het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort- Zuid, tot curator benoemd Adolph Cornells Melchior, wonende te Heerhugo- waard, Middenweg 65, en tot toeziend curator be noemd Alexius Tiggeler, wonende te Obdam, Dorps straat 175. Bloemendaal overweegt nu, of scholen meer gebruik kunnen maken van de vel den aan de Dompvloedslaan. Men denkt onder meer aan de Hartenlust-mavo en de Bomwaterschool. De Dompvloedslaan ligt niet veel verder weg dan de Donkere- laan (waar de scholen nu terecht kunnen), zeker wanneer straks een fietsroute wordt aangelegd van Kleverlaan naar Domp vloedslaan, in het kader van bestem mingsplan Buytentwist. Door de scholen naar de Dompvloeds laan te verwijzen zou men twee vliegen in één klap slaan: de velden worden dan optimaal benut én hockeyclubs zijn (voor een deel) uit de brand, want de velden aan de Donkerelaan kunnen dan uitsluitend voor de hockeysport benut gaan worden. De hockeyverenigingen Bloemendaal, Rood-Wit en HBS hebben grote behoefte aan velden. De Donkerelaan zou daar een oplossing voor kunnen vormen. De suggesties staan, overigens heel voorzichtig verpakt, in een nota waarin B. en W. van Bloemendaal de kosten op een rijtje hebben gezet van sportvelden en - kleedruimten/clubhuizen. Uit de nota blijkt onder meer, dat de gemeente vorig jaar een dikke ƒ411.000 heeft uitgegeven voor de Bloemendaalse sportverenigin gen. Daarbij zijn de Donkerelaan en de Dompvloedslaan buiten beschouwing ge laten, alsmede het halfverharde veld aan de Bergweg. Het onderhoud van de velden is verhou dingsgewijs het duurst. In 1979 kostte dat I 4-k (Van onze streekredactie) BLOEMENDAAL. De gemeente Bloemendaal overweegt iets te gaan doen tegen de „leegstand” van sportvelden op het complex aan de Domp vloedslaan Het veldencomplex, dat indertijd is aangelegd ten behoeve van het CIOS (Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleraren), blijkt in de praktijk minder gebruikt te worden dan de bedoeling was Het CIOS geeft de voorkeur aan velden langs de Zeeweg. Het gebruik van de velden aan de Dompvloedslaan door hockeyclub Bloemendaal beperkt zich tot trainingen, twee keer per week. „Dompvloedslaan” kost de gemeente nogal wat: jaarlijks moet bijna ƒ25.000 aan rente worden betaald. Ter vergelijking: voor het sportcomplex aan de Donkerelaan komt de rentelast op slechts tien mille. Katoenen woonkamertapijt voor de laagste prijs in 1 land In kringen van de Nederlandse visserjj- wereld genoot de overledene een grote bekendheid. Hij was onder meer secreta ris van het Visserijschap, secretaris van de Stichting van de Nederlandse Visserij, secretaris-penningmeester van de Reders- vereniging voor de Nederlandse Zeevisse rij en secretaris van de Coöperatieve Pro ducentenorganisatie van de Visserij. Dr. Boelmans Kranenburg had in Ne derlandse visserijkringen een gezagheb bende stem. Als zodanig was hij ten nauw ste betrokken bij het visserij-overleg in Europees verband te Brussel. Over al de daarmee samenhangende problemen had hjj een zeer weloverwogen en duidelijke mening. In verband met het bereiken van de 65- jarige leeftijd zou hij per 1 januari 1981 worden gepensioneerd. Ter gelegenheid daarvan zou hem op 19 december in het Kurhaus in Scheveningen een afscheids receptie worden aangeboden. Deze is ui teraard afgelast. Twee dagen voor zijn plotselinge dood had onze verslaggever Eli Vlessing een interview met dr. Boel mans Kranenburg. Onze bladen zullen dat zaterdag publiceren in het wekelijks bij voegsel De begrafenis zal woensdagmiddag om streeks 15.20 uur plaatshebben op de rooms-katholieke begraafplaats aan de Kerhoflaan in Den Haag. De plechtigheid zal worden voorafgegaan door een dienst in de kerk van St. Antonius Abt aan de Scheveningseweg 235. Dr. Boelmans Kranenburg werd in 1970 benoemd tot officier in de Orde van Oren- De voetbalclub Vogelenzang is voor Bloemendaal het duurst van allemaal: de gemeente betaalde voor deze club in 1979 107.000. Cricketclub Bloemendaal kost de gemeente het minst: in 1979 slechts 5500. De hoge kosten van „Vogelenzang” worden vooral veroorzaakt door het grote bedrag aan rente dat hiervoor betaald moet worden. Daat staat tegenover, dat het dorp Vogelenzang waarschijnlijk een van de mooiste complexen heeft in Neder land voor een voetbalcub met 200 leden, constateren B. en W. in hun nota. Liefko zend wordt er over het Wembley van Zuid- Kennemerland gesproken. Bij exploit van mij, deur waarder, van 5 december 1980, is op verzoek van HENDRIK SIMON BAK KER, wonende te Zaan dam, gemeente Zaanstad, procureur mr. L van Cra- nenburgh-Taverne, Wa genweg 61 te Haarlem, ge dagvaard HEDWIG SAS KIA BAERSELMAN, ge woond hebbende te Zaan dam, gemeente Zaanstad, aan de Bloemgracht 126, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in en buiten het Koninkrijk, om op dinsdag 10 februari 1981 des voormiddags om 10.00 uur vertegenwoor digd door een procureur te verschijnen ter terechtzit ting van de Arrondisse mentsrechtbank te Haar lem aan de Jansstraat 81 te Haarlem, strekkende de daarbij ingestelde vorde ring tot echtscheiding, sub sidiair scheiding van tafel en bed, met neven vorde ring. De gerechts deurwaarder: V. E. A. Galle, Kinderhuissingel 96, Haarlem. Kosteloos Uit een exploit van mij, tk. gerechtsdeurwaarder, d.d. december 1980, blijkt, dat ten verzoeke van Gabriella Wilhelmina Cafe, wonende te Haarlem, (proc. mr. W. J. R. M. Welschen, Nieuwe Gracht 49-51 te Haarlem) is opgeroepen Pieter van Loevezijn. thans zonder be kende woon- en/of verblijf plaats zowel binnen als bui ten het koninkrijk om op donderdag 19 februari 1981, des voormiddags te 9.40 uur te verschijnen ter terechtzitting van de arr. rechtbank met gesloten deuren te Haarlem, alsdan en aldaar gehouden wor dende in het gerechtsge bouw aan de Jansstraat 81, teneinde te worden ge hoord omtrent de voorzie ningen als bedoeld in art. 161 en 165 van het BW. C. H. J. Wijers, tk. gerechtsdeur waarder Jansstraat 14, Haarlem, tel. 023-310563. I Maar liefst 12 jaar volle garantie krijgt u van Berg&Berg op dit onverwoestbare noppen tapijt uit Denemarken. Het is er in gezellige kleuren. Inkl. leggen AQQ per str. mtr. Zqq- Men is er na een jaar van intensief speur- en rekenwerk in geslaagd, de bewoners van de Geleerdenwijk een pakket isolatiemaatrqgelen aan te bieden dat er, volgens St. Joseph, zijn mag. „Het geheel is gebaseerd op eefi uitgekiend systeem,” constateert St. Joseph in een persbericht waarin over de voorgenomen plannen de loftrompet wordt geblazen. daarvan zijn voor rekening van de wo- k ningbouwvereniging. Het dak zal worden geïsoleerd door tus sen de pannen en het dakhout een schuim- massa aan te brengen. De bewoners gaan straks meer huur betalen (variërend van 19,21 tot 26,01 per maand), maar daar staat een merk baar lager energieverbruik tegenover. De werkzaamheden starten binnenkort. Op 1 juli volgend jaar moet het karwei klaar zijn. St. Joseph biedt het isolatiepakket niet alleen aan haar huurders aan. Ook de bezitters van hetzelfde type huizen in de Geleerdenwijk kunnen ervan profiteren. Uiterlijk 15 december krijgen zij een aan bieding in de bus. berg Ihmmj Uw velours* gordijnen nu ook van buiten mooi Extra isolerend, keuze y

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 10