Competitieduels te vaak ten onrechte afgelast Roosen Piet Vet kansloos Fittipaldi stopt spoctpuntiq Landlust Multiplan is vandaag verhuisd DIO-TRAINER STAPT OP Ie kansloos Stars verliest verrassend laten beslissen” Harde aanpak spreekt me aan Gantwarg nog steeds op kop „HVB zelf lp amateurvoetbal i ma 30 I i& ■LS I DECEMBER SPORT 19 80 31 IS BADMINTONSPEELSTER PAULA KLOET: Aanvoerster Strenge training naar de Zijlstraat 65, Haarlem drijf en aan en en r )NS Intensief bezig ’t Zit er bijna op. We zijn de laatste spullen op de goede plaats aan t zetten? Maandag, 15 december, kimt u ons weer bellen (023- 319522) voor een goedbetaalde tijdelijke baad. Of kunt u komen er- Wim Roosen: „KNVB zou meer begrip voor ons moeten hebben”. .500 .500 750 .500 .000 1.000 ’.500 ’.250 Paula Kloet: „Ik voel me heerlijk als ik na een training kapot ben (ADVERTENTIE) e van merk HEID JAN PREENEN. zegevierde spelend. .250 .000 .950 .500 .500 .500 .500 .500 .500 .500 .500 .750 .750 .750 .000 000 900 750 .500 .750 .750 .000 750 750 250 950 500 500 000 000 000 500 .500 .500 400 154 400 400 314 490 104 8 8 8 8 8 8 13 13 109 39 154 47 216 227 206 64 40.00 15.40 26.66 7.93 66.60 52.32 80.00 20.80 Peters is een voorstander van de harde aanpak, waarbij hij overigens altijd zegt waarom zijn oefeningen vaak zo intensief zijn. Zijn stelregel („Ik ben hard, maar geen beestmens”) spreekt Paula Kloet erg aan: „Hij is heel streng. Je moet bij hem tot het uiterste gaan. Ik vind het wel goed als je op de training eraan went om de vermoeidheidsgrens te verleggen. Dan kun je dat in een wedstrijd ook. In het begin dacht ik, goh, wat een harde man, laat die nou eens ophouden. Maar nee, dan was het weer „doorgaan, doorgaan". per week speel. Als ik hier bij Duinwijck niet met Marjan Ridder kan trainen, dan oefen ik met jongens. Het voordeel is dat die sneller spelen en dat je de shuttle vaker terugkrijgt. Ik leer daar meer van dan dat ik met andere meisjes van de club zou trainen”. lijke wedstrijden losbarsten maakt het in feite nog veel schrijnender”. Volgens hem liggen de velden er op dit moment overigens redelijk bij. Voor het doorgaan van de wedstrijden ge pland voor het komende weekeinde is hij dan ook niet zo bevreesd. „Het heeft per slot van rekening flink gewaaid”, aldus Wim Roosen. „Als er nu niet al te veel water meer naar beneden komt dan kan er gevoetbald worden. Althans wat de afdeling Haarlem betreft”. HAARLEM. Gerard van der Meeren heeft ontslag genomen als trainer van DIO. „Bijna tweeëneenhalf jaar ben ik met veel plezier bij DIO geweest, maar de laatste tijd is het werkklimaat door de houding van enkele bestuursleden niet best”, aldus de vertrekkende Van der Meeren. „Ik leefde op een vulkaan”. tater- jdag nder- 14-23 (bij '161 Mator >.000. 3 KRG >vag- 1.000 eerd OOR 49 166 208 98 159 270 155 gen uur. zijn 1.750 1.500 1.000.- „Ik was dat niet gewend. Ik werd altijd getraind door Guus van der Vlugt, mijn dubbelspelpartner. Dat ging ook erg goed, maar Peters gaat verder. Hij heeft ook gezegd waarom hij dat doet. Hij wil de top van Duinwijck breder en beter maken. Nou, dan heb ik het ervoor over om zo hard te trainen. Het is toch gezond om moe te worden? Als ik na een training kapot ben en ik zit dan op de bank bij te komen, dan voel ik me heerlijk. Ik vind het gewoon fijn om te trainen, zelfs om me te pijnigen. Peters eist erg veel van je. Een paar mensen zie je nu niet meer op de training, omdat ze voor de lol willen bad mintonnen”. 16.74 50.00 50.00 23.62 32.62 50.00 28.69 154 30.76 rnaakt omdat we daarvoor relatief wei nig tijd hebben slaat in Zeist niet zo aan”, aldus Roosen. 10 10 15 119 15 6 6 5 5 Voor Paula Kloet is het dan ook geen probleem dat zij als studerend amateur („Ik neem m’n huiswerk altijd mee naar de wedstrijden en naar het trainings kamp”) bijna altijd zes dagen per week met badminton bezig is. Niet alleen bij Duinwijck, maar ook twee weekeinden per maand met de nationale jeugdploeg op Papendal en iedere woensdag met de A- en B-seniorenselectie in Amstelveen. In de ogen van anderen („Jongens en meisjes op school bijvoorbeeld”) staart ze zich te veel blind op badminton, waar door ze ontspanning van disco’s, biosco pen en popconcerten mist. Paula Kloet kan daar evenwel niet mee zitten: „Natuurlijk kom ik ’s winters niet veel in de stad, omdat ik dan veel moet badmintonnen. Maar vergeet niet dat je tijdens toernooien ook feestjes hebt. Het is echt niet zo dat ik nergens aan toe kom. Ik speel piano, wandel langs het strand, ga naar verjaardagen en verder vermaak ik me best met badminton. Dat doe ik nou eenmaal erg graag. Ik speel nooit als ik geen zin heb. Dan zou je je toch alleen maar ergeren. Voor mij is dat echter geen punt. Ik heb altijd zin. Daarom maakt het me ook niet uit of ik tien of vijftien uur \(Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Voor de dames van Eve and Adam Stars is het treffen met de nog puntloze debutant Sea Devils in de bas- ketbal-eredivisie op een bittere teleur stelling uitgelopen. De Castricumse for matie, die zich in de nieuwe omgeving in feite al verzoend had met louter nederla gen, zorgde gisteravond voor een verras sende 60-61 overwinning. 134 400 400 189 '261 ..,.400 373 400 Om tegen de tijd dat het gesprek met de KNVB zal plaatsvinden extra sterk te staan worden momenteel gegevens be treffende afgelastingen en de toestand van de terreinen in Haarlem - op dat moment verzameld. Roosen hoopt daar mee aan te kunnen tonen dat het verloop van de competitie in Haarlem ten on rechte in gevaar wordt gebracht. „Het argument dat de competitie voor lagere teams maay zelden kan worden afge- AMSTERDAM. De Nederlandse bas- ketbalkampioen bij de dames heeft don derdag in Amsterdam een nederlaag gele den tegen Levski Spartak Sofia in Het toernooi om de Europese beker. De Bul gaarse ploeg won met 54-83 (27-44). Sco rers Landlust: Dulfien Fega 17, Frances Brakel 14, Ria van Reemst 8, Yoka Ver hoeven 5, Karen Mulder en Hellen Zwane- burg 4, José Snijders 2. Levski Spartak Sofia: Krassimira Bog danova 19, Krassimira Barsova, Petkana Makajeva en Julia Boganova 10, Rodmilla Vassileva 8, Krassimira Panova 7, Kosta- dinka Radkova 6, Medka Goitsjeva en Romijana Sjenova Sjenova 4 en Jelena Pirova 5. De oude Bulgaarse ploeg speelde letter lijk en figuurlijk hecht doortimmerd da- mesbasketbal. Het bleek in de eerste vier minuten, (2-14), waarbij geen schotkans werd gemist. Landlust kon zijn verdedi ging niet sluiten tegen dames die niet zo geweldig snel speelden, maar wel de bal razend snel lieten rondgaan. De Neder landse ploeg kon dat gewoon niet en kreeg vrijwel geen kans onder de basket. Dat neemt echter niet weg dat het vier tal op nationaal niveau geleidelijk uit de anonimiteit te voorschijn komt. De aan voerster van het kwartet is Paula Kloet, die zich heeft opgewerkt tot een vijfde plaats op de Nederlandse ranglijst. Met vier nationale jeugdtitels (twee in het en kelspel en twee in het dubbelspel) geldt de 17-jarige Haarlemse als een van de talen ten in Nederland waar al jaren tevergeefs wordt ge vacht op nieuwe namen aan de absolute top. I Anderhalf jaar geleden speelde ze nog in het vijfde team van Duinwijck, dit seizoen werd ze door trainer Lon Peters „geforceerd” als tweede dame ingezet in het eerste team van de landskampioen. „Misschien is ze er nog niet aan toe, maar in ieder geval zal ze nu veel meer ervaring opdoen”, zo vertelde Peters in september. Drie maanden later stelt Paula Kloet vast dat zij sneller dan verwacht gewend is geraakt aan haar nieuwe omgeving: „Peters heeft risico genomen door mij in het eerste op te stellen, omdat ik nog erg onervaren was. Maar ik zie nu ook wel in dat het beter is om een poosje op je tenen te lopen dan in het tweede onder je niveau te spelen en wel te winnen. Trouwens, in de hoofdklasse gaat het ook best aardig. Ik heb alleen twee keer verloren van Eline Coene, die pas 16 is. Anders ben ik nooit zo zenuwachtig, maar tegen haar was ik het wel. Tegen ouderen speel je onbevan gen, heb je niets te verliezen, maar tegen haar moest ik me waarmaken. Peters heeft me gezegd dat ik moet vergeten wie er aan de andere kant van het net staat. Ik moet onpersoonlijk en vrijuit spelen, on geacht wie de tegenstander is”. in 1981 in Edinburgh aan de Europese jeugdtitel zal helpen, maar die profetie had. zo blijkt nu, weinig met de realiteit te maken. Voorzitter John Munk van DIO wil niet ingaan op de ontslagname van de trainer. „Gérard viel goed bij ons in de selectie- groep en zijn ontslag heeft ons verrast”, zegt hij. „We hebben inmiddels als inte rim-trainer Peter Spape aangetrokken en als nieuwe elftalleider Han de Haan”. Aanvankelijk fungeerde Arie Munk als elftalleider, maar die heeft een paar we ken terug die fünctie neergelegd. Ruud Krijgsman van Zandvoort’75, die in het eerste duel van het seizoen 1980-’81 tegen Bloemendaal al na tien minuten spelen met een blessure aan de enkelban den moest uitvallen, is eindelijk zover- hersteld, dat hij weer kan spelen. De Amsterdamse trainer Cees Kick van hoofdklasser EDO is geslaagd voor het (hoogste) trainersdiploma A. Hij is er zo’n anderhalf jaar mee bezig geweest en slaagde in één keer. „Ik heb stage gelopen bij Ajax en daar heel wat opgestoken”, aldus Kick. „Net als een voetballer wil je ook als trainer zover mogelijk komen en ik hoop dan ook nog eens bij een goede club in het betaalde voetbal aan de slag te kunnen, maar voorlopig richt ik al mijn aandacht uiteraard op EDO”. Als hulp- trainer van Telstar heeft Kick reeds aan het betaalde voetbal „geroken”. „Aan de andere kant ik het zo dat hij niet op iedere training zo hard te keer gaat. Bovendien kan je altijd bij hem aanklop pen als je ergens mee zit en als je het druk hebt, wil hij je best ontzien. Omdat ik een paar weken geleden als reserve mee moest naar Zweden voor die wedstrijd om de LJber-Cup heb ik erg veel moeten trai- J nen. Net in die periode had ik ook nog eens tentamens op school. Omdat ik door dat vele trainen erg moe was, zei Peters tegen me dat ik een week maar niet moest komen en ook helemaal niet aan badmin- 1 ton moest denken. Ik ben toen in mijn eentje gaan hardlopen omdat ik mijn energie kwijt wilde. Ik ben nu eenmaal geen type dat stil kan blijven zitten”. Bjj de heren lijkt Delta Lloyd zich volle dig hersteld te hebben van een zwakke periode. In Dordrecht moest Frisol-R op nieuw zijn meerdere in de Amsterdamse ploeg erkennen. Voor Frisol betekende de 84-85 nederlaag dat de play-off-kansen een gevoelige knauw kregen. Eve and Adam StarsSea Devils 60-61 (rust 34-35). Topscoorsters Stars: Marjo- lijn Drijver (10-12), Sonja Kroon (10-6). Sea Devils: Nel Mohrs (12-14) en S. Pep ping (10-8). Tegen een aanzienlijk gemotiveerder spelend Sea Devils heeft Stars voor eigen publiek een even verrassende als verdien de nederlaag geleden. De ploeg van coach Bert Samson opereerde vooral in defen sief opzicht zwak. De niet agressief verde digende Stars-speelsters lieten keer op keer gaten in de defensie vallen. De gasten profiteerden hiervan, vooral in de re boundduels onder de borden waarin de thuisclub volledig de baas waren. Aan Haarlemse zijde werd Annemiek Bouma, die wellicht in deze reboundduels voor wat meer evenwicht had kunnen zorgen, node gemist. In dit duel, waarin beide ploegen ófh beurten aan de leiding gingen, had Stars tot twintig seconden voor het einde de winst voor het grijpen. Voldoende had dé thuisclub aan de door Roos Hellingman' verkregen voorsprong echter niet. Luttele seconden voor het laatste fluitsignaal van‘-( de arbiters strafte Sea Devils het gebrek-'"- aan inzet bij de thuisclub af door dé beslissende treffer te laten aantekenen.- Een tweede verrassing bij de dames vieL" in Oud-Beijerland te noteren, waar Delta-j Lloyd de huidige landskampioen het nog ongeslagen BOB met 64-75 verslpègr-- De Amsterdamse dames kwamen doqr~ deze winst weer op gelijke hoogte met het J door blessures geplaagde BOB. Stand: Delta Lloyd 10-18, BOB 9-16, Raak 9-12, Rotterdam-Zuid 10-12, Parker 8-10s Voorburg 10-10, Eve and Adam Sta.rs 10-8, The Blue Stars 10-6, Jolly Jumpers. 10-2, Sea Devils 10-2. (Van onze sportredactie) SANTPOORT. Voor het eerst wordt de afdeling Haarlem van de KNVB dit jaar niet gezien als een zelf standig onderdeel van het district West 1 waar het aankomt op de beslissing of er onder slechte weersomstandigheden wel of niet wordt gevoetbald. Mocht de HVB vorig seizoen nog zelf beslissen of de competitie binnen de afdeling Haar lem bij slecht weer doorgang zou vin den, ditmaal moet de HVB zich neerleg gen bij de uitspraak die van hogerhand wordt gedaan. Wel of niet spelen van geplande wedstrijden is nu onder ande re afhankelijk van de toestand van de velden in de afdelingen Noord-Holland, Utrecht en Amsterdam. Er heerst bij de HVB nogal wat onvrede over dat feit. Was het drie weken geleden in Utrecht en op het merendeel van de sportvelden in de afdeling Noord-Holland absoluut onmogelijk om te voetballen en werd het (hele) programma er om die reden dan ook uitgenomen, in Haarlem had er toen met enige goede wil best gespeeld kun nen worden. HVB-secretaris Wim Roos en: „De ontsnappingsclausule werkt dus niet meer en dat is voor ons erg spijtig. We moeten met de beslissing leven die echter veel te vaak in ons nadeel uit valt”. Samen met voorzitter Duinker reisde Roosen deze week naar Zeist af om er achter te komen wie uiteindelijk de beslissing of er in West 1 wel of niet gevoetbald wordt neemt en of er alsnog iets gedaan kan worden om Haarlem toch een eigen beslissingsrecht te geven. „De verantwoordelijke persoon is niet bekend geworden”, aldus Roosen, „die wordt volgens mij bewust een beetje verborgen gehouden. In feite komt het er op neer dat men in Zeist een uniforme regeling wil hebben. Ze keuren het bij voorbeeld niet goed dat een eerste elftal van een club niet kan spelen terwijl lagere teams van diezelfde vereniging wel aan de bak komen”. De KNVB-afdeling Haarlem heeft in een brief naar de amateurssectie van de KNVB haar ongenoegen nog eens geuit en een gesprek aangevraagd om op nieuw „ontsnappingsmogelijkheden” te bespreken. Dat ook de afdeling Amster dam inmiddels wereldkundig heeft ge maakt dat zij niet erg tevreden is met de huidige gang van zaken is voor de HVB een hele steun. „Ik verwacht wel tegen stand van de zijde van de KNVB, maar wij moeten vind ik vechten voor onze afdeling. Er moet gevoetbald worden als dat maar enigszins kan. We zijn toch een voetbalbond en geen afgelastings- bond”. In het streven naar autonomie waar het de afgelastingen betreft wordt de HVB gesteund door de buitendienst van de dienst Sport- en jeugdzaken. Roosen daarover: „Op vrijdagochtend heb ik met die dienst al de eerste contacten over de toestand van de velden. Op za terdagmorgen gebeurt dat nog eens. Het is erg frustrerend zelf te weten dat er gespeeld kan worden om dan van boven af te vernemen dat het allemaal niet door mag gaan. Dat na het bekend wor den van die beslissing de vriendschappe- Betty Stöve heeft zonder te spelen de kwartfinales van de internationale dames tenniskampioenschappen van Nieuw- Zuid-Wales bereikt. Haar tegenstandster, de Amerikaanse Pam Shriver, kon we gens een blessure niet aantreden. In de kwarteindstrijden komt Betty Stö ve uit tegen Claudia Kohde (Wdl), die eerder de Australische Salida uitschakel de: 1-6, 6-2, 6-2. IJet Nederlandse militaire basketbal team heeft zijn tweede wedstrijd voor het Shape-toemooi tegen Frankrijk verloren. Het verschil was overigens minimaal: 74- 73. •~De meisjesploeg van AZPC heeft in het Amersfoortse zwembad (25 meterbaan) het nationale adspirantenrecord op de 10x100 meter vrije slag verbeterd. Het tiental kwam tot 10.21.6 en dat was 4,1 seconden beter dan het oude record, dat ook al op naam stond van AZPC- Nederland heeft de tafeltenniswed- strijd in Judenburg tegen Oostenrijk met 4-3 verloren. Het was een wedstrijd in de eerste divisie van de Europese competitie. Het betekende de derde nederlaag uit vier wedstrijden voor Nederland, dat hierdoor in de gevarenzone blijft. BAMAKO. Nu het toernooi om het wereldkampioenschap dammen in Ba mako in Mali bijna tot de helft is gevor derd, is het verschil aan de kop nog maar zeer gering. De Rus Gantwarg heeft on danks het feit, dat hij in de tiende ronde voor de tweede achtereenvolgende maal met een remise genoegen moest nemen nog steeds de leiding. Tegen de Canadees Veltman leek het er lange tijd op dat Gantwarg geconfronteerd zou worden met zijn eerste nederlaag in dit toernooi. Veltman miste op een gegeven moment de winnende voortzetting en moest zijn tegenstander toch remise toestaan. LYON. Al in zijn eerste partij van het EK anker kader 47/2, heeft Piet Vet zijn kansen op de eindoverwinning zo goed als verspeeld. Hij verloor in zes beurten van de Fransman Paul Couespel. De nederlaag van Vet was de grote verrassing in de eerste ronde; Couespel behoort immers niet tot de erkende gro ten, maar hij overtrof zichzelf in zijn ope- ningspartij. In de tweede" ronde liet de Nederlandse kampioen het opnieuw afwe ten. Ditmaal moest hij zijn meedere (Van onze sportredactie) HAARLEM. Hoewel Joke van Beusekom zich zondag in de Catharijnehal in Utrecht hoogstwaarschijnlijk voor de twaalfde maal zal uitroepen tot de beste badmintonspeelster van Nederland, is haar belangrijkste concurrente door die suprematie bepaald nog niet ontmoedigd geraakt. Marjan Ridder, al zes keer in de finale verslagen, moest de nationale kampioenschappen vorig jaar missen omdat zij drie maanden tevoren haar achillespees had gescheurd in het Deense Aarhus. Nu zegt zij: „Nu of nooit is altijd een gevaarlijke uitdrukking, maar ik zou nu eindelijk wel eens dolgraag eerste willen worden”. Een groep junioren, bestaande uit Eline Coene, Jeannette van Driel, Grace Kakiay en Paula Kloet moest voorlopig van af stand toekijken, ook al heeft Paula Kloet in 1978 dank zij een bye en een blessure van Maureen Oskam al eens de halve finale bereikt. Weliswaar heeft bonds coach Steen Sorensen jaren geleden al kennen in de Westduitser Hose. Eerste ronde: Klaus Hose (wdl) Josef Mastny (Oos) Willy Wesenbeek (Bel).... Jose Galvez (Spa)..., Paul Couespel (Fra) Piet Vet (Ned) Francis Connesson (Fra) Jean Arnaud (Fra) Tweede ronde. Couespel Mastny Wesenbeek Amaud Vet Hose Connesson Galvez Door deze resultaten heeft de Belg Wesenbeek alleen de leiding met vier punten. De uitslagen van de partijen in de tiende ronde: Van der Wal (Ned)-N’Diaye (Mal) 1-1, Diaw (Sen)-Wiersma (Ned) 0-2, Soumaoro (Mal)- Ba (Sen) 0-2, Marcos (Bra)-Bastiaannet (Ned) 0- x aangekondigd dat dit groepje Nederland 2, Clerc (Ned)-Verpoest (Bel) 1-1, Lesjtsjinski - (Sov)-Jansen (Ned) 2-0, Korenevski (Sov)-Krista CTsj) 1-1, Gba Benoit (Ivo)-Misjtsjanski (Sov) 0-2, Sjtsjogoljev (Sov)-Issalene (Fra) 2-0, Veltman (Can)-Gantwarg (Sov) 1-1, Mogiljanski (Sov)- Issa Traore (Ivo) 2-0. Na tien ronden is de stand: 1. Gantwarg 16 punten, 2. N’Diaye 15, 3. Misjtsjanski 14, 4. Korenevski, Letsjinski, Wiersma, Mogiljanski en Sjtsjogoljev 13, 9. Clerc 12, 10. Van der Wal 11, 11. Verpoest 10, 12. Ba, Bastiaannet en Gba Benoit 9, 15. Jansen, Marcos en Veltman 8, 18. Diaw en Issa Traore 7, 20. Issalene 5, 21. Souma oro 4, 22. Krista 2. Harm Wiersma heeft zijn zelfvertrou wen duidelijk hervonden. De Fries speel de een degelijke partij tegen Diaw en met de zwarte schijven RIO DE JANEIRO (AP). De Brazili-. aanse autocoureur Emerson Fittipaldi, tweemaal wereldkampioen bij de formu le I, heeft aangekondigd te stoppen. Fittipaldi noemde de dood van veel van zijn collega’s als de belangrijkste reden voor zijn besluit na tien jaar met autoracen op te houden. A

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 31