Bloemendaal wil scholen warm maken voor cricket Feestje in vliegtuigmuseum i- y STEEDS MEER BEDRIJFJES GAAN OP DE FLES Ook in Schalkwijk vindt u natuurlijk Haarlems Dagblad faillissementen Kerk tegen de vlakte UJl I )tor 10 lylll motor, an. Tel ;cu ÏTL ita >04 De koning te rijk 3 tl DECEMBER 19 80 ZATERDAG 13 REGIO 10 (Van een onzer verslaggevers) ln het Winkelcentrum Schalk wijk met zijn ideale parkeer ruimte staan naast het postkan toor de deuren voor u -open van een modern kantoor waar u van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.30 en van 13.00 tot 17.00 uur; zaterdags van 10.00-13.00 uur Kortom een kantoor waar je van tijd tot tijd eens naar bin nen moet lopen. Tot ziens! BOLLENSTREEK. De bollenkwekers maken moeilijke tijden door. Vooral onder de klei ne bedrijven vallen harde klap pen. Het gaat hierbij meestal om kwekers die nooit genoeg winst hebben gemaakt om te kunnen moderniseren. Nu de economi- sche teruggang ook in deze be drijfstak merkbaar wordt, moe ten de kwetsbare kwekers het af leggen in de concurrentiestrijd met de grotere gemechaniseerde bedrijven. Ontslagen zijn aan de orde van de dag en verschillende bedrijfjes hebben besloten ermee op te houden. van 't Sierhuis-Lamp \Barteljorisstraat in Haarlem. AUTO-LIPS- CYLINDERSLEUTELS /«s. WIJK Er is groot nieuws voor de ver zamelaars van Kerst- en jaar- borden. U kent ze wel die prachtige van Hummel en van beroemde fabrieken als Rosen thal, Bing Grpndahl, een fantastische geldbelegging, omdat er van elk maar een be perkt aantal wordt gemaakt, zodat ze hoe ouder ze worden sterk in waarde stijgen. Er zijn voorbeelden van een aanschaf fingsprijs van f 80,- (jaren ge leden), die nu op de beurs on geveer f 2000,- noteren. Wedgwood brengt nu voor de eerste keer ook een jaarbord 1980 uit met een schitterende reproduktie van Windsor Cast le in Engeland in zeer realis tische kleuren en een rand van bessendragende hulst met op de achterkant een korte be schrijving van het befaamde kasteel, waar zich een stuk ko ninklijke historie heeft afge speeld. Dit is groot nieuws voor verzamelaars, die er ech ter snel bij moeten zijn, want ook Wedgwood heeft maar een zeer beperkt aantal Windsor Castle borden gefabriceerd, die in de loop der jaren meer en meer in waarde zullen stijgen. Een geweldige geldbelegging dus voor mensen, die met hun kollektie de koning te rijk zijn. NTRUM r W Alleen de moderne bedrijven boeren nog goed in de bollenkwekerij. (ADVERTENTIES) IE WEG l 750 bj el. 023- bj. '79. el. 023- Kleine bollenkwekerij heeft het erg moeilijk In het luchtvaartmuseum Aviodome is gistermiddag een feestje gevierd. De fles ging van de kurk om twee redenen. Directe aanleiding was de nieuwe aanwinst, een Hawker Hunter MK IV. die tussen de andere vliegtuigen in de expositiezaal een opvallend plaatsje heeft gekregen. Bovendien heeft het museum dit jaar voor het eerst in haar bestaan meer dan tweehonderdduizend bezoekers mogen verwelkomen. Daarmee behoort het Aviodome tot de tien best bezochte musea van ons land. Op de foto (van links naar rechts) de vrolijke gezichten van conservator Westerop, Wingcommandant Mudge (die het toestel overdroeg aan het museum) en Aviodome-voorzitter Lankhof. genomen. De laatste ontwikkelingen op het gebied van mechanisatie is hun nog wel bij te brengen. De situatie in de bollenstreek baart niet alleen de kwerkers, maar ook het geweste lijk arbeidsbureau in Lisse zorgen. Direk- teur De Brabander, maakt de balans op. Ruim 100 werknemers uit de bollensector zijn de afgelopen maanden werkeloos ge worden. De toekomstverwachtingen van De Brabander zijn pessimistisch. „Bij de kleine exportbedrijven gaan de grootste Robert Johannes Tweebeeke in Aerden- hout, Aerdenhoutsduinweg 16a. Curator mr. R. F. Meijer, advocaat en procureur in Haarlem. Handels-Ring Nederland B.V. statutair in Zaandam, doch zonder bekende vesti gingsplaats hier te lande. Curator mr. R. J. G. Smit, advocaat en procureur in Haarlem. Op 9 december is het faillissement uit gesproken, na intrekking voorlopig ver leende surséance van betaling, van: Maria Huibertia Luberti in Bennebroek, Van Ittersumlaan 21, h.o.d.n. Gambiet Bennebroek. Curatrice mr. L. van Cra- nenburgh-Taveme, advocate en procu reur te Haarlem. In bovengenoemde faillissementen is mr. M. A. J. Tabingh Suermondt-Oostvo- gel tot rechter-commissaris benoemd. Overigens is ook De Brabander, de me ning toegedaan, dat de middelgrote be drijven nog goed draaien. „Als zij het niet klappen vallen. Overigens komt deze situatie niet zo maar uit de lucht vallen. Het is een proces van jaren geweest. Een soort stille sanering, zegt hij. Vele kwekerijen in de bollenstreek zijn familiebedrijven. Gaat de zaak niet over in handen van de kinderen, dan zijn deze bedrijven (in tegenstelling tot enkele jaren terug, toen was er altijd wel een koper te vinden) gedoemd ten onder te gaan. Dat is een van de aanwijsbare oorzaken, volgens De Brabander waarom de kleine kweke rijen het momenteel zo moeilijk hebben. De firma Onderwater in Lisse is zo’n middelgroot bedrijf. Een bedrijf dat dui delijk met zijn tijd is meegegaan. De heer Postma, medewerker van het bedrijf, ziet voor de toekomst dan ook niet zoveel problemen. „We draaien zelfs zo goed, dat we in plaats van 40 seizoenarbeiders het komende jaar ruim 100 man aan moeten nemen. Dit vanwege de vele orders. Het overgaan op machines is voor Post ma een van de belangrijkste redenen, dat de zaak nog goed loopt. „We moeten wel. Als je buurman het doet, moet jij er ook (Van onze correspondent) BLOEMENDAAL. Een opmerkelijk sportief gebeuren zal tijdens de kerstva kantie worden gehouden voor de Bloe- mendaalse schooljeugd. Men gaat probe ren, de kinderen enthousiast te maken voor „the king of sports”, het cricketspel. kunnen bolwerken klapt de hele markt in elkaar. Feit blijft dat deze ondernemingen meer deskundigheid in huis hebben”. Het propagandablad van de Nederlandse cricketbond schrijft het ook uitnodigend: „cricket is er voor iedereen”. De spelregels zijn overigens ingewik keld. Het zou een te groot tijdsbeslag op abonnementen kunt opgeven of betalen verhuizingen en vakantie-adressen kunt doorgeven groentjes en advertenties kunt laten plaatsen voor als u iets wilt kopen of verkopen Inlichtingen kunt krijgen of boeken voor die speciaal voor u uitgezóchte of sa mengestelde Damiate Extra Reizen (Van onze correspondentie) HILLEGOM. Deze week is begonnen met de sloop van de begin november afge brande gereformeerde kerk Hillegom. De restanten van de afgebrande zijmuren zijn neergehaald. Als laatste zijn de slo pers begonnen met het afbreken van de toren. Leden van de gereformeerde kerk zijn momenteel bezig met het samenstel len van een eisenpakket voor het kerkge bouw. In januari zullen alle wensen op papier staan. Tevens worden enkele hoor zittingen georganiseerd. Daarna een ar chitect aan het werk om een ontwerp voor het nieuwe gebouw te maken. Mark II, s. eind trekh uitlaat. 02265- 1300 L. install Tel OPEL len '79 02520- continuïteit in het bedrijf is gewaar borgd.” Ondanks de positieve en negatieve be richten wordt de werkloosheid in de agra rische sector steeds groter en zitten de oudere werknemers, zoals in zovele ande re sectoren het geval is, zonder werk. Velen van hen maken gebruik van de zogenaamde VUT-regeling, waarbij 62-ja- rige met pensioen kunnen gaan met be houd van 85% van hun salaris. De wat jongeren onder hen krijgen een half jaar een WW-uitkering er daarna tot hun pen sionering een WWV-uitkering. Een lot dat nog veel oudere werknemers in het bollen- bedrijf zal treffen. INEKE VAN DER MEER KLAAR TERWIJL U WACHT DE SLEUTELSPECIALIST Lange Veerstraat 10 - Haarlem Telefoon 321362 600 de ’7. km sn is in 6750 HAARLEM. Op 2 december is bij beschikking van de rechtbank aan: Bouw bedrijf C. van Luling B.V. in Rozenburg, Aalsmeerderweg 483, voorlopig surséance van betaling verleend, met benoeming van Mr. R. E. Gerritsen, advocaat en pro cureur te Aalsmeer, tot bewindvoerder. De vergadering der crediteuren is be paald op dinsdag 10 maart 1981 om 15.30 uur, in het gerechtsgebouw, Jansstraat 81 in Haarlem. Op 9 december is wegens het verbin dend worden van de enige uitdelingslijst geëindigd het faillissement van: Carco B.V, h.o.dm. Carco-Zaanstad, gevestigd in Krommenie, kantoorhoudende in Edam, Ambachtstraat 15, uitgesproken 27 no vember 1979, curator mr. N. Pesman in Zaandam. Op 9 december is wegens gebrek aan baten opgeheven het faillissement van: F. Kotte B.V. te Nieuw-Vennep, Bergsma- straat 60, uitgesproken 7 oktober 1975, curatoren mrs. J. S. Dijkstra en G. A. P. de Kort. Coöperatieve Vereniging F. K. Veranke ring U.A. in Nieuw-Vennep, Bergsma- straat 10, uitgesproken 5 oktober 1976, curatoren mrs. G. A. P. de Kort en J. S. Dijkstra. Peter Cornells de Vries in Haarlem, Engeland laan 123, uitgesproken 26 febru ari 1980, curator mr. J. J. Perrels in Haarlem. CEDES 74. kl, 5250.- mog. sport- >1. 023- 600 XL rvart vi- en ver staat !765 R4de bj. '74, behan 0. Tel 1900 Prijs 27940 20 Y.bj" 00, Tel. uur. ie ban al I. bak '72201 ANADA !r pr 10317 testen i Aalst, hoek 10235 VAGEN ar, au- motor. 33262 FORD irt. '80, Zilver- Tel. Volgens Postma hebben veel kleine be drijven moeten interen op hun vermogen. De grondprijs werd steeds duurder, en bovendien wordt de handel in de bollen langzaam maar zeker toch minder. „Wij hadden daar van te voren al rekening mee gehouden, vanwege het vergaarde kapi taal. Veel bedrijven konden de stijgende kosten niet meer opbrengen en kunnen het nu zeker niet meer inhalen. Onze regel is nu een goede prijs voor de bollen te vragen. We maken geen winst, maar de st. v. as. Vr >51440 'lem CO S 31.588, aanw ANWB 42473 as. Tel TOE- loop- >autos 'an on- vrijwa- 023- r uur pee. kl 27.000 slen, in 50 Tel uitvoe- m ach- eel/wit, onber 3750 60, IJ- 02550- Een andere oorzaak is het afzetsysteem. „Ze concurreren elkaar dood. Voor de bollen bestaan vastgestelde minimumprij zen. Vaak wordt er echter onder de mini mumprijs verkocht. Voor de kleine bedrij ven is het dan heel moeilijk om het hoofd boven water te houden”. Minder negatieve berichten komen van de bloemenveiling Hobaho. Volgens een woordvoerder van Hobaho is het pessi misme over de bollenhandel niet juist. Geluiden als: de importbloemen zijn onze ondergang, of; dit jaar willen de buiten landers onze bollen nog kopen, maar vol gens jaar niet meer, gaan voorlopig nog niet op en zeker niet voor de middelgrote- en grote bedrijven. Men wil niet suggere ren dat de handel probleemloos«zal blij ven verlopen, maar het beeld van het in- en verkoopbureau laat een positieve ont wikkeling zien. 72.000 sn., b.j. 0. Tel Jan Rempt in Koog aan de Zaan, De Glazenmaker 20 v/h h.o.d.n. Parfumerie Hettema in Diemen, thans verblijvende in Diemen, G. Burghoutweg 42. Curator mr. R. J. Frans, advocaat en procureur in Zaandijk. Johannes Wilhelmus Schavemaker in Overveen, Prins Hendriklaan 58. h.o.d.n. J. W. Schavemaker Aannemersbedrijf. Curator mr. F. W. Huizinga, advocaat en procureur in Haarlem. In de bollenstreek zijn de eerste klappen gevallen. Oktober dit jaar zag het bedrijf de Gebr. Driehuis in Lisse zich genood zaakt de boel te sluiten. Met ingang van 1 april gaat ook het bollenbedrijf M. Veld- huyzen van Santen in Lisse dicht. Ook bij het bedrijf van De Groot en Co staan de zaken er minder rooskleurig voor. On langs heeft men een ontslagvergunning voor een aantal personeelsleden in moe ten dienen. Een medewerker van één der bedrijven voorziet een sombere toekomst. „Export- kwekerijen, die de modernisering links hebben laten liggen, kunnen in deze tijd niet meer draaien. In de streek zijn vele van deze kleine kwekerijen. Voor hen zijn de problemen stuctureel”. Het bedrijf waar de man zijn brood verdient gaat over enkele maanden dicht. „Door de slui ting komen achttien werknemers op straat te staan.” Een deel daarvan zijn vakmensen. Die komen nog wel aan de bak. Mensen met kennis worden immers nog steeds gevraagd”. Het bedrijf oveme- men bleek niet mogelijk. Daarvoor zitten te veel bedrijven in het zelfde schuitje. Dat het niet eenvoudig is om in deze tijd aan werk te komen is een bekend gegeven. In de bollensector is het echter helemaal triest gesteld. Door sluiting van bedrijven zijn de laatste maanden rond de honderd mensen op straat komen te staan. Voor de jongeren is er bij grotere bollenbedrijven nog werk genoeg. De ouderen tussen de 50 en 60 jaar zijn echter de dupe. Vroeger waren het vakmensen en in feite zijn zij dat nog steeds. Van machines en andere technische ontwikkelingen hebben zij echter geen kaas gegeten. Voor hun is het dan ook moeilijk, gezien de leeftijd, deze zaken nog onder de knie te krijgen. Voor de grote bedrijven zijn deze mensen dan ook niet meer interessant. Voor de jonge ren liggen de zaken wat anders. Zij wor den door grote bedrijven nog wel in dienst Deelname aan het toernooi komt leerlin gen op één gulden te staan. Op de school kan men zich opgeven. Een aanzet is er al: de Vondelschool, met initiatiefneemster mevrouw Chambers, komt in elk geval met 25 leerlingen naar de Beyneshal. Men hoopt op een grote toeloop van andere scholen. Het is de bedoeling, dat het niet bij één toernooi zal blijven. Wanneer de belangstelling deze keer groot genoeg is zal men volgend jaar tijdens de paasva kantie een toernooi op cricketvelden houden. tomaat km.st Juurste shuifd i. Veel 28.000 500 off Tel het kersttoernooi leggen om' alles uit te leggen. Vandaar dat men voor een vereen voudigde versie heeft gekozen. Zowel meisjes als jongens kunnen op 22 en 23 december aan het toernooi in de Beynes hal deelnemen. De wedstrijden, die tussen 10 en 5 uur worden gehouden (met tussen half een en twee uur een pauze), worden geleid door Mike Gosling, een bekend Engelse jeugdtrainer, die werkt op de Lord’s Cricketschool in Londen. De prijzen worden op 24 december uit gereikt in het clubhuis van hockeyclub Bloemendaal aan de Zomerzorgerlaan. De schoolsportcommissie van de gemeen te is onder aanvoering van Fred Stol, druk bezig met de voorbereidingen van een kerstcrickettoemooi in de Beyneshal. Het vindt plaats op 22 en 23 december. Marjo- ke Chambers, sportlerares aan de Vondel school, nam het initiatief voor dit festijn, waarvoor de drie hoogste klassen van de basisscholen en de eerste twee klassen bij het voortgezet onderwijs zijn uitgenodigd. Cricket, op het eerste gezicht een weinig spectaculaire sport die in ons land nauwe lijks publieke belangstelling trekt, stamt uit Engeland. Daar is het de belangrijkste zomersport. Duizenden toeschouwers staan bij wedstrijden langs de lijn. Op Engelse scholen begint men al vroeg met cricket-onderricht. Met dit voorbeeld voor ogen wil men in Bloemendaal een poging wagen jongeren voor het cricket te win nen. Jeugdleider R. van der Sloot van Cricketclub Bloemendaal wil het beeld kwijt, dat cricket een elite-sport zou zijn. rigineel - rood V - -/ Gilles Hendrik van Buuren in Assen delft, Dorpsstraat 1039, h.o.d.n. G. H. van Buuren, uitgesproken 8 juli 1980, curator mr. R. J. Frans in Zaandijk. Erik Cornells Petrus Houssart in Haar lem, Roordastraat 16, h.o.d.n. firma Hous sart, uitgesproken 19 augustus 1980, cura tor mr. C. M. Sanders in Haarlem. Volker Gerd Walter Cammann in IJ- muiden, Loggerstraat 23, h.o.d.n. Garage Cammann, uitgesproken 4 november 1980, curator mr. L. P. Wytzes in IJ- muiden. Op 9 december is het faillissement uit gesproken van: Heemsteedse Handels- en Aannemings- maatschappij B.V. te Heemstede, Kerk- laan 47. Curator mr. J. R. Goppel, advo caat en procureur in Haarlem. P. Limburg in Haarlem, Henri Dunant- straat 27. Curator mr. J. K. Gaasbeek, advocaat en procureur in Haarlem. James Edward Kuipers te Zandvoort, Lorentzstraat 83. Curator mr. S. H. J. M. Linthorst, advocaat en procureur in Haarlem. aan geloven. Hadden we het niet gedaan dan zou onherroepelijk ook voor ons de doodklap zijn gevallen. Gelukkig hadden we genoeg geld om investeringen te kun nen doen.” (ADVERTENTIE) W -x \c\ O' mi ,Q

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 11