Weinig belangstelling voor aanbod luchthaven streek in 't kort Gemeente spreekt reserves aan voor riool in Abbenes Verkeersproef op Dreven in Nieuw Vennep Deze week bij de melkman: Toch kappen op! woningen in Hoofddorp-oost Wie geeft u 'n goed advies over betrouwbare reizen? Waar vind ik ’n lekker plekje in de zon? I KM? ft IMi nu* Neelie Smit-Kroes opent restaurant I DINSDAG 16 DECEMBER 10 helicoptervluchten naar Raad van State hoofddorp hillegom VAN DERWSl heemstede schiphol. - De N»- Bezwaren tegen lawaai tuur en Milieu is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen de wei gering van staatssecretaris Smit- Kroes om de vergunning in te trek ken van KLM-Helikopters B.V. voor het houden van toeristische rond vluchten. 1980 REGIO Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. I Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. k MM I t fijne lachtige s. :nde hoog- aag en agerok. Vit. 36 SHETLAND PULLOVERS 45,- Pringle - Coxmoore - Mc. Gregor Wagons-lits Reizen natuurlijk. (30 reisbureaus in Nederland). Wagons-lits Reizen, als u zéker op reis wilt. Ook dat weten ze bij Wagons-lits Reizen. (30 reisbureaus in Nederland). Wagons-lits Reizen, als u zéker op reis wilt. net 4 (Van een onzer verslaggevers) HOOFDDORP. Bewoners in gebieden met een geluidsbelas ting van meer dan 65 Kosteneen heden (KE) hebben weinig be langstelling om zich door de luchthaven Schiphol te laten uit kopen en elders in Haarlemmer meer te haan wonen. Hoewel de luchthaven momenteel nog de laatste hand legt aan een inventa risatie van de 136 voor verhuizing in aanmerking komende mensen, staat nu al vast dat slechts een klein deel gebruik wil maken van de uitkoopregeling. De definitie ve cijfers zullen binnenkort door Schiphol worden vrijgegeven. 3^- (Van een onzer verslaggevers) HOOFDDORP. Het bekappen f van de woningen in Hoofddorp-oost kan waarschijnlijk toch doorgaan) Gisteravond gaf de raadscommissie ruimtelijke ordening en bouwnijver) heid goedkeuring aan het plan, dat de afgelopen jaren aanleiding is geweest! voor lange discussies. Tegenstanders van bekapping zijn bang voor schade) aan de woningen en aantasting varj de wijk. Het wachten is nu nog op B en W die goedkeuring moeten verle nen voor een wijziging van het be) stemmingsplan. Mm™ Bewoners lawaaigebieden laten zich niet uitkopen (ADVERTENT/ES) Bewoners van woningen binnen de 65 KE-grens willen niet verhuizen vanwege het vliegtuiglawaai. (ADVERTENTIE) i' 't. (ADVERTENTIE) l I •Xv.y.y» -X* In Abbenes wordt het afvalwater direct in het oppervlaktewater geloosd. Het totale brugrestaurant, dat, alle afdelingen meegerekend, straks plaats zal bieden aan zevenhonderd gasten, heeft een investering van ruim 16 mil joen gulden gevergd. Het complex, dat het grootste van zijn soort in Europa wordt genoemd, heeft een totale lengte van 125 meter. Dit bleek gisteren tijdens de'vergade ring van de raadscommissie voor openba- re werken toen wethouder Kamper mee deelde dat hij, om volgend jaar met de werkzaamheden te kunnen starten, een onvoorzien bedrag van ongeveer 6 ton nodig heeft. (Van een onzer verslaggevers) ABBENES. De demping van het open riool in Abbenes en de aanleg van een nieuw rioolstelsel in dit zuidelijke dorp van de Haarlemmermeer mag dan hoog op het prioriteitenlijstje van de gemeente staan, de provincie denkt hier duidelijk anders over. Behalve Natuur en Milieu en de Vereni ging Contact Milieubescherming Noord- Holland, hadden ook de gemeenten Am sterdam en Rotterdam bezwaren geuit tegen de rondvluchten. Veel mensen hebben de afgelopen zo- Blnnenweg 125 - Heemstede - 023-281310 Donderdag koopavond van 19.00-21.00 uur pens in Nederland zullen een rol spelen iri de discussie. De toegang voor deze bijeen! komst, die om acht uur in de Deining te Hoofddorp aanvangt, is voor alle belang; stellenden gratis. berichten naar Oudeweg 12-14 in Haarlem A:: ■W^*'>** (Van onze streekredactie) HOOFDDORP. Staatssecretaris Neelie Smit-Kroes is een goede klant van Ricks Brugrestaurant, dat vlak bij Schiphol over de rijksweg Amsterdam- Den Haag wordt gebouwd. Sloeg ze vorig jaar de eerste paal voor dit enor me horecabedrijf, donderdag isi ze er weer om de eerste hap te nemen van een reusachtige ijsco en daarmee het zelfservicerestaurant te openen. De uitkoop van woningen rond de lucht haven is een gevolg van de in 1978 aange nomen zoneringswet. Hierin is bepaald dat het wonen in een gebied met een geluidsbelasting van meer dan 65 KE schadelijk is uit een oogpunt van volksge zondheid. De wet beoogt dat deze huizen worden gesaneerd. Vooruitlopend op de inwerkingtreding van de wet kunnen de betrokkenen hun huis op dit moment al verkopen aan Schiphol, die de kosten la ter weer vergoed krijgt van het rijk. De bewoners, de luchthaven en de ge meente Haarlemmermeer hebben in het verleden ook andere mogelijkheden voor gesteld, zoals het aanbrengen van geluid- werende voorzieningen. De wet staat deze FNV. De FNV-afdeling Hillegom houdt woensdagavond 17 december a.s. een the- ma-avond over de Welzijnsactiviteiten van de FNV. Spreker op deze avond is Bert Vulink, beleidsmedewerker FNV. Kernpunten van zijn toespraak zijn: Spe-» ciale aandacht voor uitkeringsgerechtig den; Individuele dienstverlening aan de FNV-leden; De betekenis van de vakbe weging voor mensen in de WAO. De avond wordt gehouden in het KWJ-gebouw, Wee- resteinstraat 15 te Hillegom, aanvang 20.00 uur, en is toegankelijk voor leden en belangstellenden. Besloten zal worden met een gezellig samenzijn. 05201-021 echter niet toe. Of de woningen worden nu verkocht of de bewoners blijven voorlopig zitten eh verkopen het huis in een later- stadium. Indien besloten wordt de woning te verlaten, ontvangt men een schadeloos stelling. De hoogte van dit bedrag wordt bepaald door een taxatiecommissie met vertegenwoordigers van de Rijkslucht vaartdienst en de luchthaven Schiphol. De gemeente Haarlemmermeer ver zorgt herhuisvesting. Hoeveel mensen voor het vliegtuiglawaai willen wijken, zal komende week duidelijk worden. Schip hol wil op dit moment nog geen nadere mededelingen dóén en zegt eerst het eind resultaat van de inventarisatie te willen afwachten. Gisteravond klaagden enkele betrokke nen, bewoners van de Rijnlanderweg en inwoners van Rozenburg, hun nood on de commissievergadering ruimtelijke orde ning en bouwnijverheid. Volgens land bouwer Jan Verbeek is in de afgelopen tijd gebleken dat ongeveer 90 procent van de mensen in de gebieden met veel vlieg tuiglawaai gewoon wil blijven wonen. Mensen die niet op het aanbod van Schiphol ingaan kunnen echter geen kant op. De huizen mogen niet worden ver kocht of uitgebreid en als men isolerende voorzieningen wil aanbfengen komt men niet in aanmerking voor subsidie, zo ver telde Verbeek. Bovendien hebben enkele mensen die wel weg wilden ervaren dat de waarde van de huizen aan de lage kant wordt getaxeerd. Verbeek stelde voor om als gemeente samen met de luchthaven bij het Rijk aan te kloppen en een soepelere regeling te bepleiten. Een idee dat steun'kreeg van WD-er A. Elenbaas en R. Divendal (CPN). Ook wethouder W. de Vrey-Vrin- ger vroeg zich af wat er moet gebeuren nu blijkt dat de mensen er zelf niets voor voelen om te verhuizen. Het is volgens haar gewenst dat het beleid wordt aange past, zeker omdat de mensen kennelijk naar volle tevredenheid wonen. Ook zou ze het betreuren als goede woningen aan de Haarlemmermeerse woningmarkt worden onttrokken in een tijd dat de woningnood nog zeer groot is. mer bij de gemeente Amsterdam en bij de Stichting Geluidshinder Schiphol ge klaagd over geluidsoverlast van de heli kopters. De gemeente Amsterdam heeft daarop gevraagd om intrekking van de vergunning of minstens strenge voor schriften die vluchten boven Amsterdam alleen bij hoge uitzondering toelaat. Ook (Van een onzer verslaggevers) NIEUW VENNEP. Worden de Dreven in Nieuw Vennep veiliger wan neer de thans geldende voorrangsrege- ling wordt gewijzigd? De gemeentelij ke verkeersdeskundigen menen van wel, een aantal bewoners uit Nieuw Vennep is van het tegendeel overtuigd. Om tot een oplossing te komen die aan beide partijen recht doet, wil wet houder Kamper samen met de ver- keersgroep aan een vertegenwoordi ging van de buurtbewoners voorstellen mee te doen aan een onderzoek dat staat onder auspicië van Rijkswater staat en dat uiteindelijk een antwoord moet geven over het effect van een voorrangswijziging. Dit betekent dat Rijkswaterstaat ge durende een bepaalde periode, wan neer en hoe lang blijft geheim, een aantal snelheidsmetingen doet op de Dreven in Nieuw Vennep en een analy se maakt van de verkeerssituatie al daar. Dan wordt gedurende een be paalde tijd de voorrangsregeling ge wijzigd en worden de metingen her haald. Omdat er verder geen verkeers technische maatregelen worden geno men kan vrij gemakkelijk het positieve of negatieve effect na deze wijziging worden nagegaan. Mocht de buurt haar mening gestaafd zien uit de ver kregen gegevens, dan kan, aldus de wethouder, de voorgenomen maatre gel teruggeschroefd worden en beke ken worden welke andere maatregelen eventueel genomen moeten worden. Mocht de gemeente gelijk hebben, dan kan ook nog bezien worden welke ver dere stappen genomen kunnen worden om de Dreven in Nieuw Vennep nog veiliger te maken. CPN „Christendom- en Marxisme” is het onderwerp dat woensdagavond 17 decem ber uitvoerig behandeld wordt tijdens een openbare bijeenkomst van de C.P.N. Met name een aantal recente uitspraken, zoals die van bisschop Ernst van Breda (voor-' zitter Pax Christi) en die van de synode van de Hervormde Kerk over de kernwa- In zoverre onvoorzien dat de gemeente gerekend bad op een forse subsidie van het rijk op grond van de Rijksbijdragere- geling Kostbare Rioleringswerkzaamhe- den 1980. Anderhalf jaar geleden name lijk werd de gemeente uitgenodigd een rioleringsproject aan te melden waarme de snel een begin gemaakt moest worden. Uit milieutechnische redenen en uit het oog van de volksgezondheid kwam Abbe nes in aanmerking voor zo’n snelle uitvoer en de daaraan gekoppelde rijkssubsidie, vond de gemeente. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- land lieten echter, na de aanmelding, we ten dat voor 1980 slechts objecten tot een totaal van circa 3 miljoen aan benodigde subsidie mochten worden aangemeld. En dat betekende dat de Haarlemmermeer buiten de prijzen zou vallen. Slechts een zestal van de door de 81 gemeenten aange melde projecten kwamen in aanmerking voor de rijkssubsidie. Het college van B. en W. stelt voor om de benodigde 6 ton te halen uit het potje onrendabel van het Haarlemmermeerly- ceum waaruit een bedrag van 600.000 gul den overschiet nu men geen noodlokalen Plattelandsvrouwen uit Heemstede hou-- den dinsdagavond 16 december hun) Kerstviering in het E.H.B.O.-gebouw Herenweg/Kerklaan. Mevrouw van Bork-' Sorgdrager uit Schagen vertelt kerstver halen en het koor zal voor de muzikale- omlijsting zorgdragen. De viering begint; om half acht. Woensdag 17 december houden de vrou- wen een gespreksochtend over het onder werp „Kerst en Oud en Nieuw, vroeger en) nu”. Mevrouw R. Wilbrenninck leidt de ochtend. Aanvang: 10 uur in de Meerl-j horst. Voor inlichtingen kan gebeld wor-l den naar 023-240103. - voor het Haarlemmermeerlyceum hoeft te bouwen door de ingebruikneming van de Willem de Zwijgermavo. Het grootste deel van de commissie kon hier wel mee ak koord gaan maar met name de CDA-er Stokman en de PvdA-er Melissen blijven het een teleurstellende zaak vinden, voor het blok gezet te worden omdat de raad geen inzicht heeft in de investeringsruim te bij de diverse plannen die in de komen de jaren moeten worden uitgevoerd. De aansluiting op het rioolnet van het gedeelte van de Hoofdvaart-oost vormt de eerste fase van een plan dat uiteindelijk ten doel heeft Abbenes op de waterzuive ring bij Zwaanshoek aan te sluiten. Voor het echter zover is moeten er nog enkele Werkzaamheden worden uitgevoerd in de komende jaren. Zo zal er een zinker in de Hoofdvaart worden gemaakt ter hoogte van het Langerak en wordt de bestaande riolering ten westen van de Hoofdvaart aangesloten. Er wordt een rióolgemaal nabij het Langerak gebouwd en er moet een persleiding naar Lisserbroek worden aangelegd. Tenslotte moeten er nog riolen komen aan de Hoofdweg-westzijde en in de verlengde Cornelia Sophialaan. Voor het maken van de zinker in de Hoofdvaart is een vergunning bij het wa terschap Groot Haarlemmermeer aange vraagd. Aan de desbetreffende huiseige naren zullen geen aansluitingskosten in rekening worden gebracht. Nadat de wo ningen zullen zijn aangesloten zullen ze in de rioolbelasting worden betrokken. Rotterdam heeft gevraagd om een vlieg verbod. Natuur en Milieu heeft niet alleen be- zwaren tegen het vliegen boven wopnge) bieden maar ook tegen overlast in natuur- en recreatieterreinen. KLM-Helikopters B.V., die de toestellen heeft voor offshore-) activiteiten en loodsing, wil ze zoveel mo-. gelijk rendabel maken door ze in te zetten) voor toeristische rondvluchten. In een re clamecampagne werd de afgelopen zomer! gesuggereerd dat deelnemers aan dé rondvluchten laag over de Amsterdamse binnenstad en het Zandvoortse nudisten-i strand zouden vliegen, wat in strijd is met het luchtverkeersreglement. Het bestemmingsplan moet worden aangepast, omdat de goothoogte in het huidige plan is vastgesteld op 6 meter) Deze hoogte wordt overschreden wanneer de kappen worden aangebracht. De tegen) standers van het plan vinden dat de gei meente niet moet meewerken aan de be, stemmingsplanwijzigipg. De woningen aan de Van den Berghlaari werden ongeveer tien jaar geleden gej bouwd en hebben platte daken. In 1971} kwam er van een aantal bewoners eeij verzoek om een schuin dak te mogen aanbrengen. Daarop verenigden andere) bewoners zich in een groep, die zich tegen de plannen uitsprak. Volgens de tegenstanders is er een ge ringe belangstelling voor bekapping. Ver) der vreest men een aantasting van het stedebouwkundig karakter van de wijk en verlies van zon- en lichtinval en privacy! Tenslotte zal er volgens de tegenstanders schade ontstaan aan de woningen die niet worden bekapt. De bezwaren worden niet' gedeeld doof de gemeente. Het karakter van de wijk zal uiteraard veranderen, maar er is geerj sprake van een aantasting. Het wordt door de gemeente meer gezien als een aanpassing aan de huidige eisen van wooncomfort. Het verlies van zon- eri lichtinval hangt vooral af van de situering van de woonblokken. Schade aan naburige woningen is niet uit te sluiten tijdens de bouwwerkzaambe-i den. Hiervoor zijn echter goede regelinj gen te treffen, zo bleek in de commissie: Op CDA-er P. Blom na ging de hele com missie akkoord met het bekappingsplan; Aan de hand van dit advies zal het college van B en W beslissen of de noodzakelijke bestemmingsplanwijziging wel of niet wordt goedgekeurd. Activiteiten. Woensdagochtend 17 de) cember is er in Centrum 111 aan de He- renweg 111 van 9.45-11.30 uur volop gele) genheid om kerststukjes te maken. Als u zelf leuke bakjes in huis hebt, neem ze gerust mee. De kosten zijn gelijk aan het gebruikte materiaal. Kinderopvang is aanwezig. Op donderdagochtend zijn dij 50-plussers welkom in het Centrum. Van af 11.00 uur staat de koffie klaar. Om 12.1^ uur volgt de warme maaltijd. Voor de| nieuwkomers en bezoekers die niet op de vaste lijst staan: graag even bellen opi woensdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur (284975). Donderdag 18 december is) de themaochtend. Aanvang: 10.30 uur! Wanneer u iets voelt voor het kerstdiner) dat op tweede kerstdag in het Centrumj gehouden wordt, dan kunt u zich telefo-i nisch met het Centrum in verbinding stellen. i

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 11