Geen overleg mogelijk over problemen rond bouwplan Heerensingel Ambulances uit elf gemeenten nu op centrale meldkamer burgerlijke stand onderwijs teveel theorie” „Bij individueel technisch I WAGENS RUKKEN BINNEN TWEE MINUTEN UIT Uitspraak recMernodig over verband heien verzakkingen Volgend jaar melding via (023) 319191 Scheidende directeur Lieven de Key-school: Twee wethouders naar hoorzitting „verzakkingen w ■■I 1 7 6 DINSDAG 1 6 DECEMBER 19 80 STAD Li Velsen, Heemskerk, Castricum, Uitgeest, Heemstede en Haarlem voortaan via telefoonnummer (023) 319191 om een ambulance moeten vragen. Alle ziekenvervoerders in genoemde gemeenten zijn bij deze regeling ingeschakeld. - 3 s s "O 8 c o Q. CD 1 I op (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het ambulancevervoer in elf gemeenten in Zuid- Kennemerland en de IJmond wordt met ingang van volgend jaar volledig geleid vanuit de Centrale Post Ambulancevervoer (CPA) in Haarlem. Het gevolg hiervan is dat inwoners van Bennebroek, Bever wijk, Zandvoort, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Huurprijs 59 op is iille- (Van een onzer verslaggevers) Kijk/e in de centrale meldkamer in Haarlem van waaruit het ambulancevervoer in elf gemeenten wordt gecoördineerd eem- ïgina n 31 va 1. don. weg leien dijks (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. Via overleg is geen oplossing mogelijk van de problemen die zijn gerezen over een bouwplan van 28 woningwetwoningen voor een terrein aan de Heerensingel tussen de Fabrici- usstraat en de Volhardingstraat. Een suggestie daartoe van rechtbankpresident mr. H. van den Haak, gisteren gedaan tijdens een kort geding over deze kwestie, leverde niets op. Namens de op drachtgever, woningbouwvereniging St. Bavo, ver klaarde directeur H. Langeler tot elk overleg be reid te zijn, mits het niet tot uitstel van de bouw zou leiden. En aangezien elk, voor alle partijen bevre digend overleg, niet anders dan tot uitstel kan leiden, bleek overleg zinloos. zaakt aan de verzakkende woningen in de buurt. Daarom eiste zij in kort geding stopzetting van alle bouwactivitei ten, dan wel een verbod op de traditionele heimethode, waarbij heipalen via een hydraulische machine de grond in worden gedreven. Om dat doel te bereiken had de stichting de woningbouwvereniging St. Bavo, het Cen trum voor Sociale Woningbouw in de hoedanigheid van architect en projectleider en het aannemingsbedrijf Vink en Veenman Noorden laten dagvaarden. Rechtbankpresident Van den Haak kwam tot zijn voor stel om rond de tafel te gaan zitten, nadat was gebleken dat de uitvoering van het bouwplan geschiedt onder verantwoordelijkheid van de gemeentelijke dienst bouw en woningtoezicht. Tijdens de zitting was nog niet be kend, hoe de dienst denkt over het heien op de traditione le manier. Mr. Van den Haak opperde dat de gemeentelij ke toezichthouders misschien bezwaren hebben tegen deze manier van heien. Dat dacht hij, omdat de bouwver gunning nog steeds niet is afgegeven. Directeur Langeler van St. Bavo ontkende dit ten stelligste. Volgens zijn informatie zal de gemeente nog deze week de bouwver gunning verstrekken, waarna nog voor 1 januari met het bouwen kan worden begonnen. wijk. Kloosterhuis Velsen, Tervoort Ca stricum en Sneltax in Uitgeest, die bij de CPA zijn aangesloten. De gemeenten in Kennemerland zijn een gemeenschappe lijke regeling aangegaan voor de oprich ting en instandhouding van de centrale post. Directeur is de heer dr. Tj. de Reus, directeur van de Haarlemse GG en GD. De dagelijkse leiding is in handen van de heer A. Teijken, die ook hoofd is van de ambulancedienst van de GG en GD in Haarlem. Het personeel van de CPA is in dienst bij de gemeente Haarlem en de administratie en het beheer worden ge voerd door de GG en GD. Kerstavond. Ook de Nederlands Chris telijke Vrouwenbond houdt een kersta vond. Die is aanstaande woensdag en be gint om acht uur in de wijkzaal van de Doopsgezinde kerk aan de Frankestraat. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Ge- uur, rion- 18-01 t. en daal-» istel- nber. T ge- 5ant- kers- scen- en. t/ lam). Ge- mse- )0 u), 10- huis- een oe. V 2507- Ria uur. eem- werk ur. eem- reni- cem- 34, van rpot- n 20 n. He- n 10- beperkt. Mijn overtuiging is ook dat als ze zich kunnen ontplooien in handenar beid de theorie vanzelf komt, wanneer ze merken dat ze die in de praktijk nodig hebben.” 2507-, pend oort, za- >lein, ïlijks tiing, tel. >n 12 and- Het kort geding was aangespannen door de stichting Woningbehoud Amsterdamsebuurt, waarin buurtbewo ners zich hebben verenigd om de belangen te behartigen van bewoners van verzakkende huizen. De stichting vreest dat de noodzakelijke heiwerkzaamheden voor het bouwen van de 28 huizen mogelijk extra-schade veroor- Maar dat was voor de scheidende di recteur in het begin van zijn loopbaan evenmin weggelegd. In 1936 verliet hij de kweekschool in Hilversum. Hij werk te daarna als kwekeling met acte voor tien gulden per maand in Breukelen. Na militaire diensttijd keerde hij er terug en vervolgens kwam Van Doorn in een ge hucht bij Didam in een school zonder licht en verwarming, waar in de gezin nen bittere armoe heerste. „Een ver schrikkelijke tijd, maar mijn vader, zelf hoofd van een school, besliste". Na zijn trouwen werd het Nieuwkoop, gevolgd door Aarlanderveen en als 32-jarige werd hij hoofd van een zusterschool. Het gezin woonde in het klooster. In 1956 volgde een benoeming in Apeldoorn waar Van Doorn een nieuwe school bouwde en tegen zijn zin in van de pastoor kinderen voor een middelbare school moest klaarstomen. Het was in strijd met zijn ideaal; de meeste leerlin gen waren meer geschikt voor beroep sonderwijs. De centrale alarmpost is een uitvloeisel van de nieuwe wet Ambulancevervoer die bewoners moet verzekeren van een snelle re en doelmatiger hulpverlening dan voor heen mogelijk was. De nieuwe centrale post is gebouwd aan de Claas van Ruy- venstraat. De meldkamer is dag en nacht bezet. Dit zenuwcentrum bevindt zich op de eerste etage. De ziekenvervoerders zijn wettelijk verplicht voor spoedeisend transport steeds voldoende wagens be schikbaar te houden en binnen twee mi nuten na ontvangst van een opdracht uit te rukken. De ambulance moet zo spoedig mogelijk ter plaatse bij de patiënt zijn, maar in elk geval binnen 15 minuten na ontvangst van de opdracht. Per dertigdui zend inwoners is een ziekenauto beschik baar. Voor het zieken- of ongevallenvervoer zorgen de GG en GD in Haarlem, Marine- hospitaal Overveen, Taxi 3000 in Bever- (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De wethouders Gerard van Noort van openbare werken en Tinus van de Water van stadsvernieuwing zijn uitgenodigd op de hoorzitting die de werkgroep Verzak kingen uit de Oude Amsterdamsebuurt voor aanstaande donderdag heeft belegd. Beide wethouders hebben toegezegd te zullen ver schijnen op de bijeenkomst die ’s avonds om acht uur begint in het gebouw van duivenve reniging De Snelpost aan de Dr. Schaepman- straat. Een uitnodiging om ten stadhuize de verzakkings- problematiek te komen bespreken, sloeg de werk groep vorige week af nadat het gemeentebestuur een door bewoners opgeworpen versperring in de Teylerstraat had laten verwijderen. De werkgroep liet weten slechts te willen overleggen, terwijl de afzetting bleef staan. Zonder die afzetting was er volgens haar geen basis voor een gesprek over de problematiek van de verzakkende woningen in de buurt en - in samenhang daarmee - de overlast van zwaar verkeer. Een nare ontwikkeling vindt hij dat de gewone LTS-en door het dalend kinder tal ook leerlingen aannemen die beter tot hun recht komen met individueel onderwijs. „Ik begrijp het wel, ik zou hetzelfde doen, maar de verschillen ver vagen zo wel.” Hij is het wat dit betreft eens met zijn Rotterdamse collega F. Paludanus, die het betreurt dat de theo retisch niet best geschoolde leerlingen nu ook op het ITO steeds minder kans krijgen om hun handvaardigheid te ont plooien. Dit verklaart allemaal ook waarom de stormachtige groei die Van Doorn tientallen jaren meemaakte er uit is. Zijn nog niet bekende opvolger zal geen gemakkelijke taak hebben. Geboren een zoon van. R. A. Hulsman en P. J. Leenderts; P. G. van der Geest en J. M. J. Zuurmond; J. T. de Jong en A. Stokker. R. Crombeen en A. Oosterling, M. A. van der Weiden en E. H. M. Rijbroek, J. C. van den Berg en M. C. E. Calandt, C. L. van Offeren en M. J. W. C. de Jong, D. A. Kamminga en A. J. M. Buijtenhek, C. A. Mostert en M. W. G. van Kommer, A. A. van den Broek en A. C. P. Rodenburg, H. L. Kollaard en A. M. M. Joosten, P. Potje- wjjd en C. Blokzijl. Geboren een dochter van- A C Beent jes en S. P. Imanse; S. P. R. A. Altena en E. G. M. de Jong; A. G. J. Braam en I. G. M. van Grieken. B. L. Dubero en E. J. K. M. van Dam, N. C. Schoenmaker en W. C. H. Kruijer, C. A. H. van den Bosch en H. M. Seders, A. Zaïdi en M. Zaïdi, M. P. de Korte en C. F. Walker, J. J. de Bie en J. A. W. A. Wilbrink, R. Hatenboer en A. Jacobs. Ondertrouwd: F. E. A. Benjamins en N. J. Talbot, R. A. G. Wolfs en I. Nieuwveen, A. B. van Heins- bergen en C. Fieman, A. K. Teunissen en H. J. M. Spanjaard, J. W. Freriks en S. van Willigen. 22 cp Sb £Z o NJ Q (D "O o CD ■O s _Q JsE O ■8 d) c o i o o •O -o O) <D O “O o QO ■g _Z5 G) 5 o -o 3 22 (X O q HAARLEM. „Je moet leerlingen iets meegeven waar ze in hun verdere leven wat aan hebben en geen emmer in een fles proberen leeg te gooien. Ik wilde met de kinderen altijd iets doen, in plaats van ze vol te stampen met weetjes. Maar ik moest de afgelopen jaren helaas gas terugnemen; mijn ideaal werd niet bereikt. Aanvankelijk kregen de jongens bij ons op school zestien uur handenarbeid en daar is nog maar negen uur van over. Als er iets bijkwam was het altijd theorie dat ten koste ging van praktijklessen. Sinds werkgevers de kreet geslaakt hebben dat LTS’ers niet eens een hamer meer kunnen vasthouden, zijn er wel geluiden opgegaan om de zaak wat terug te draaien. Maar onderwijs is een log lichaam en hervormingen hebben veel tijd nodig.” Aan het woord is de 63 jaar geleden in Koekange geboren W. van Doorn. Mor genmiddag neemt hij met tegenzin af scheid als directeur van de Lieven de Key-Krelageschool, waar individueel la ger beroepsonderwijs (ITO) wordt gege ven aan vijf meisjes en 350 jongens. Ontslag op advies van de arts, al is Van Doorn „niet kapot gegaan” aan de vele veranderingen in het onderwijs. Met veel kunst- en vliegwerk heeft hij in 1958 deze eerste ITO-school in Noord- Holland opgezet in opdracht van de ge meente Haarlem. Hij had eerst zijn licht opgestoken in België, Nijmegen, Breda en Utrecht. Daar exploiteerden broeder- congregaties voor eigen rekening derge lijke scholen voor kinderen die hun handvaardigheid moesten kunnen ont plooien. Leerlingen met geringere intel lectuele vermogens konden zo een kans krijgen. Ook bij Van Doorn in Haarlem. En het werd een grandioos succes; tot uit de weide omgeving kwamen ze. Er was het eerste jaar geen gebouw en er waren geen leerkrachten. Maar oud-wethouder Geluk was enthousiast en dat hielp. Binnen een jaar waren er acht lokalen verspreid over de stad, leerkrachten (zelfs een 73-jarige) en een enorme aan was van jongens. Ze konden kiezen voor metaal- en timmervakken en schilderen. Later kwamen daar metselen en tuin- bouwonderwijs bij. De meisjes kozen voor dit laatste vak; één meisje volgt momenteel de timmeropleiding. De leer lingen waren zeer gemotiveerd en had den meestal al werk voor ze hun diploma haalden, aldus de scheidende directeur. Hij was er daarom ook tegen dat de driejarige opleiding met een jaar werd verlengd omdat de jongelui al een gede gen vakopleiding kregen en graag aan de slag wilden. In 1973 werd aan de Korte Ver- spronckweg een nieuwe unieke school geopend. De grootste vaklokalen in Ne derland en met een eigen zwembad, dat Van Doorn van onmisbare betekenis achtte bij de lichamelijke opvoeding van zijn leerlingen. „Speciaal deze kinderen die het in het lager onderwijs al zo moeilijk hebben gehad, moet je verwen nen. ze gelukkig maken. De doe-moge- lijkheden zijn door al die theorie al zo Sint Bavo heeft overigens alle belang bij het starten met de bouw voor de aanvang van het nieuwe jaar, zo bleek uit het betoog van raadsman mr. J. Zoodsma. Het ministerie van volkshuisvesting heeft namelijk toegezegd de huren van de 28 huizen te laten overeenkomen met de huren van 80 woningen van een bijgelegen complex, dat twee jaar eerder is gebouwd. Wèl heeft het ministerie daaraan de voorwaarde verbonden dat nog dit jaar met de bouw wordt begonnen. Als dat niet gebeurt, zo betoog de mr. Zoodsma, dan ontstaat voor dezelfde woningen in één plan een huurverschil van minimaal 62 gulden per maand, nog afgezien van mogelijk andere kostenverho gende factoren. Het toepassen van een andere heimethode, zoals schroef-, spuit- of pulspalen, wat door de stichting wordt geëist voor het geval de rechtbankpresident geen stopzet ting van de bouwactiviteiten gelast, is voor St. Bavo onaanvaardbaar. Mr. Zoodsma noemde het zeer de vraag of de daaraan verbonden extra kosten door het minsterie van volkshuisvesting geaccepteerd zullen worden. In dat geval is volgens hem opnieuw overleg nodig met het ministerie, wat tot vertraging zal leiden en dus tot een hogere huurprijs. Mr. Zoodsma kon zich de onrust bij de bewoners over de verzakkingen goed voorstellen. „Maar men moet niet doen, alsof het heien bij dit bouwplan het kernpunt is, waar de hele zaak om draait". De stichting heeft volgens hem de drie gedaagde partijen onzorgvuldig handelen verweten op basis van „verwachtingen en gissingen”, dat er schade zal worden aangericht. „Die verwachtingen en veronderstellingen zijn op niks gestoeld”, sprak de raads man, die zijn uitspraak baseerde op het uitblijven van klachten en schadeclaims bij onlangs verrichte andere heiwerkzaamheden in de buurt. Mr. Zoodsma concludeerde dat de vordering tot het stopzetten van de bouwactiviteiten dan wel het toepassen van een andere heimethode niet voldoende onderbouwd was, nu ook niet was aangetoond dat het heien direct te maken had met de verzakkingen. Hij vroeg de vordering af te wijzen. In zijn betoóg schilderde mr. Hans Gaasbeek namens Vanuit de centrale post in Haarlem wordt door vijf verpleegkundigen in ploe gendiensten het ambulancevervoer in de elf gemeenten gecoördineerd. Zij kunnen hier van moment tot moment volgen wel ke ambulances beschikbaar zijn en welk bedrijf kan worden ingeschakeld. Betreft het een ernstig ongeval, dan is niet alleen de snelle beschikbaarheid van een auto van belang, maar ook de uitrusting in de wagen en de deskundigheid van het perso neel. In overleg met de deelnemende ver voerders zal aan het provinciebestuur nog een voorstel worden gedaan voor een goe de regeling hiervoor. Tenslotte moet nog een overeenkomst met CPA’s in aangren zende gebieden worden gesloten voor we derzijdse bijstand in noodsituaties. Als aanvangseis voor personeel op zie kenauto’s is wettelijk nog de keuze gela ten tussen een diploma verpleegkundige A en/of B of een EHBO-diploma. In de toekomst zullen hogere eisen worden ge steld. Bij de GG en GD in Haarlem bestaat het begeleidende personeel in de ambu- lancewagens altijd uit een gediplomeerde verpleegkundige en een EHBO-gediplo- meerde chauffeur. Voor de overige bij de CPA aangesloten vervoerders geldt dat zij aan de miriimumeisen voldoen. Sommige ondernemers hebben enkele gediplomeer de verpleegkundigen in dienst. Het centrale teefoonnummer voor am bulancevervoer in de elf aangesloten ge meenten gaat in op maandag 5 januari. Getrouwd: P. Comet en M. Roos, F. J. Steffens en E. A. van der Hoeven; C. W. S. Hoevelaken en A. Slierlings; C. F. Jung en I. Tjahjadi; H. Rengelink en N. D. Beijle- velt; A. Hoogaarts en H. Huisman; R. Heuverkamp en I. de Wilde; C. Kamer man en A. Krol; W. C. Keizer en W. Rosen- krants; M. M. Ruff en A. Loupatty. G. P. L. Roos en M. Vermeulen, C. W. G. Vermeulen en W. M. Baak, L. C. M. De Pauw en N. W. Jansen Schipper, M. Tolle naar en P. Termaat, G. Zeilstra en N. van Essen, E. Oldenburg en S. Oerlemans, A. A. T. van Megen en R. Vink. Overleden: H. B. Zantvoort-Rauwer- dink, 36 j., Berkenstraat; B. Klok-As, 95 j„ Oranjeboomstraat; W. F. Romijn, 70 j., Olycanstraat; J. C. D. van Werkhoven, 89 j„ Boerhaavelaan; R. de Quastenit, 78 j., P. C. Boutensstraat. P. J. Lamers, 77 j„ Beelslaan; J. C. W. Groenendaal, 84 j., Vlietsorgstraat; J. A. A. Koning, 74 j„ Boerhaavelaan; C. W. Spoelder-Schut, 83 j„ Boerhaavelaan; E. Veltkamp-van Doorn, 55 j„ Spaarnrijk- straat; M. E. A. van Wieringen-Hollen- kamp, 81 j„ Orionweg. t/m ’1212 3.45- 1181). >orti- Het werd daarna Haarlem. Waar mor gen van vier tot zes uur in de school een afscheidsreceptie wordt gehouden. Daarna kan hij van zijn pensioen, gaan genieten; vooral in de vrije natuur, want daar heeft Van Doorn zijn hart aan verpand. Kerstinstuif. In het dienstencentrum De Schakel aan de Schoterweg 83 wordt 17 december weer de traditionele kerstinstuif gehouden, waarop iedereen de hele dag van harte welkom is. De kerstinstuif duurt van tien uur ’s morgens tot vijf uur in de middag. Er is muziek en zang en er worden films vertoond. Kerstkienavond. De reisvereniging TOP aan de Eikenstraat 28 houdt op aan staande woensdag in het gebouw „De Lin- ge” haar jaarlijkse kerstkienavond. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Gesloten. Het cultureel centrum De Egelantier aan de Gasthuisvest 47 is geslo ten vanaf 24 december tot en met 4 janua ri. Mochten er dringende redenen zijn voor gebruikersgroepen om het gebouw te betreden, dan kunnen die contact opne men met de beheerder. Kerstuitvoering. Het Haarlemse ge- mengde koor „Schalkwijk” geeft aan staande woensdag een kerstuitvoering in het Goede Herdercentrum aan de Laan van Angers 1 in Schalkwijk. Het Goede Herdercentrum is te bereiken met bus 2. De uitvoering begint om acht uur. Toe gangskaarten kosten twee gulden. Daar bij is een kop koffie inbegrepen. De kaar ten zijn verkrijgbaar bij het dienstencen- de stichting Woningbehoud Amsterdamsebuurt de onze kere situatie, waarin de bewoners van verzakkende hui zen verkeren. Er is onvoldoende onderzoek geweest, de gemeentelijke diensten bouw- en woningtoezicht en openbare werken houden de buurtbewoners in het onge wisse en de drie gedaagde partijen hullen zich in stilzwij gen over het onderhavige bouwplan, stelde hij vast. Gaasbeek hekelde vooral de geheimzinnigheid rond het toepassen van de heimethode. Op grond van summiere gegevens kwam hij tot de naar later bleek juiste conclusie dat de palen op de traditionele manier in de grond getikt zullen worden. Gelet op de verzakkingsproblematiek nemen gedaagden volgens de raadsman met de traditionele manier van heien, die gepaard gaat met forse schokgolven en trillin gen, een onverantwoord risico. „Immers, de door de verzakkingen al ontstane spanning in de constructie van de huizen wordt onaanvaardbaar opgevoerd”, stelde mr. Gaasbeek. Hij meende voorts dat gedaagden onzorgvuldig hebben gehandeld door onvoldoende informatie te geven over de bouwplannen, door de situatie ter plekke niet voldoende te hebben onderzocht, door het uitblijven van overleg en door het in gebreke blijven bij het overwegen van voor- zorgs- en veiligheidsmaatregelen. Hoewel de gedaagden volgens mr. Gaasbeek door hun onzorgvuldige gedrag aansprakelijk zijn voor eventuele schade, zijn de bewo ners daar niet bij gebaat, omdat „het achteraf waar schijnlijk onmogelijk te bewijzen is in welke mate een bepaalse schade aan het hendelen van gedaagden te wijten is”. Daarom wenste de stichting vooraf een verbod op het heien op de traditionele manier. De rechtbankpresident doet maandag 22 december om twee uur ’s middags uitspraak, „of zoveel eerder als mogelijk is”. Kerstbomen. Aanstaande zaterdag wor den kerstbomen verkocht. Van de ver koop is de opbrengst bestemd voor de bouw van een ziekenhuis in het Afrikaan se land Kameroen. De actie is georgani seerd door r>en groepje jongeren van de Bavo-parochie. Op deze manier willen zij de katholieke beweging De Nieuwe Gene ratie steunen, die zich inzet voor de een heid van de wereld. Een aantal jaren terug kwamen jongeren van de Nieuwe Genera tie in contact met de Bangwa-stam in Kameroen. Zij hoorden van de grote kin dersterfte in dat land. Er zijn al enkele artsen en verpleegkundigen naar Kame roen gegaan, maar er moet ook een zie kenhuis komen in de streek waar de Bangwa-stam woont. De actie aanstaande zaterdag duurt van tien uur tot half negen ’s avonds en wordt gehouden op het Bis- schop Bottemanneplein. Bomen kunnen nu al gereserveerd worden via telefoon nummer 327541. trum aan de Laan van Berlijn 1 en vanaf half acht ’s avonds aan de zaal van het Goede Herdercentrum. Kerstbijeenkomst. Het is allemaal kerstmis wat de klok slaat. Ook de vrou wenbond van het NW, afdeling Haarlem, doet een duit in het zakje. Aanstaande woensdag is er een lunch voor leden, die begint om twaalf uur. De leden, die willen deelnemen aan de lunch kunnen zich op geven bij mevrouw Hoppenbrouwer. De deelname kost 7,50. Wie niet zo’n trek heeft, is van harte welkom na twee uur. Boeken. Nu even iets anders. Eveneens aanstaande woensdag houdt directeur C. van Dijk van de Haarlemse stadsbiblio theek een lezing met de titel „Van histori sche boekerij tot modern service-insti- tuut”. De lezing wordt gehouden in hoe kan het anders de stadsbibliotheek aan het Doelenplein. Meneer Van Dijk zal ver tellen over een aantal van die oude boe ken, die onder boekenliefhebbers een be grip zijn. Tevens zal Lourens Jansz. Cos ter de revue passeren en komt het moder ne bibliotheekwezen aan de orde. Kienen. In het clubhuis van de speeltuin Burcht ter Cleef aan de Kleverparkweg wordt aanstaande woensdag een kiena- vond gehouden voor de jeugd van negen tot en met dertien jaar. De kienavond begint om zeven uur en duurt tot half negen. Er zijn twee kienrondes, de brief jes kosten vijftig cent per stuk. De jeugd soos in het clubhuis is gesloten vanaf woensdag tot zeven januari van het vol gend jaar.

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 7