Nieuw puntensysteem ZANDVOORT PAKT biedt weinig soelaas MUZIEKVERGUNNING voor Schipholwerkers VAN DISCOTHEEK AF STAD EN LANDSCHAP: LIJNENNET INGRIJPEND WIJZIGEN Bus dichter bij huis voor heel Heemstede Boedha Club overschrijdt geluidsnormen Brand verwoest Nu half jaar ervaring in de Haarlemmermeer Ondernemingsraad KLM stapt weer naar de rechter bedrijfspand in Noordwijkerhout Dronken rijder ramt zes auto’s Lyceum Hoofddorp succesvol in schoolbasketbal 99 M A AND A G 29 DECEMBER 1980 _4_ (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT. De exploitant van de Zandvoortse discotheek „Boedha Club” gaat de Raad van State inschakelen om te proberen zijn muziekvergunning weer terug te krijgen. Burgemeester Machiel- sen heeft die vorige week dinsdag ingetrokken, omdat de geluidsin stallatie teveel lawaai zou maken. Een kort geding, daags voor Kerstmis, heeft er echter toe geleid, dat de „Boedha Club” zijn plaatjes toch mag blijven draaien, totdat de Raad van State een uitspraak heeft gedaan. (Van onze streekredactie) HEEMSTEDE. Het is uiterst droevig ge steld met de bussen die door Heemstede rij den. Heemstedenaren kunnen weliswaar op tal van manieren in Haarlem komen, maar aan de bereikbaarheid van belangrijke pun ten binnen de eigen gemeente schort veel. Zo stopt er geen bus voor de deur van de biblio theek, kan men station Heemstede-Aerden- hout veelal alleen door overstappen bereiken, beschikken bewoners van Rivieren- en Ge- leerdenwijk slechts over één bus (lijn 50) en moet men via Haarlem reizen om vanuit de Geleerdenwijk De Glip te kunnen bereiken. tal (Van een onzer verslaggevers) HOOFDDORP. Zij die in de Haarlemmermeer een huis zoe ken merken dat dit geen eenvou dige zaak is. De Haarlemmer meer kampt al jaren met ernstige woningnood. Een groot aantal woningzoekenden moet jaren lang op een huis wachten. Of schoon het gemeentebestuur zich tot taak gesteld heeft om tot het jaar 1995 in totaal 19.000 wonin gen te bouwen, zal ook dan de woningnood niet zijn opgelost. Het aantal huizen dat in de ko mende jaren in de gemeente zal kunnen worden gebouwd staat niet in verhouding tot het grote aantal woningzoekenden uit de gemeente en het toekomstige aan tal woningzoekenden uit de om liggende Kennemergemeenten. - K i J Bus voor rechtshulp blijkt groot succes i amis uur oud it er thuis meer egint n zes (Van onze streekredactie) ZANDVOORT. Een 20-jarige man uit Haarlem heeft in de nacht van 25 op 26 december met zijn auto in het totaal zes geparkeerde auto’s geramd. Op de Haar lemmerstraat verloor hij de macht over het stuur en reed in op twee geparkeerde auto’s. Op de Grote Krocht stonden nog eens vier auto’s in de weg. Vier auto’s werden flink beschadigd en twee volko men vernield. De man die te diep in het glaasje had gekeken is door de politie in hechtenis genomen. tingszaken de nieuwe urgentieregeling be oordelen. De gemeente meent dat het nieuwe pun- tensyteem niet meer is dan een hulpmid del bij het toewijzen van woningen. De persoonlijke beoordeling blijft een be langrijke rol spelen. Het is niet zo, zegt de gemeente in de concept-regeling dat dege ne die de meeste punten heeft, automati sche als eerste een huis krijgt toegewezen. Er zijn, zo zegt het concept, meer facto ren die een rol spelen. De belangrijkste is de vraag of de woning geschikt is voor de woningzoekende. Er wordt dan vooral ge keken naar de grootte van het huis en de huursom. Verder wordt nagegaan of het huis voldoet aan de (eventuele) eisen van de woningzoekende. Pas daarna gaat het aantal urgentiepunten tellen. Het kan best gebeuren dat er meerdere kandidaten zijn met evenveel punten. In dat geval zal er op grond van de afzonder- Uitgangspunten: in principe moeten alle woongebieden in Heemstede met de bus direct verbonden worden met alle belangrijke bestemmingen binnen de gemeente, de bus moet met voorrang kunnen wegrijden bij kruispun ten met verkeerslichten de chauffeur kan dan de lichten vanuit de bus beïnvloeden, zodat hij een apart geel licht krijgt) en aankomst- en vertrektijden van bussen naar en van het station alsmede de haltetijden van de treinen moeten op elkaar afgestemd worden. Opvallend is dat men in de nieuwe rege ling vrijwel niets aan het probleem van de interne Schipholwerkers heeft gedaan. Het wekt dan ook geen verwondering dat men van de zijde van KLM een nieuw middel in de strijd heeft geworpen om woonruimte te krijgen voor het personeel dat op Schiphol werkzaam is en dat op korte termijn van de bak uit de Woning raad Schiphol naar het gemeentelijke huisvestingsbestand verhuist. Het gaat om 40 hectaren grond en de boerderij de „Stad Zaandam” die in ei gendom zijn van het KLM-pensioenfonds. lijke omstandigheden een keuze gemaakt moeten worden. Tenslotte blijft het altijd mogelijk dat er schrijnende gevallen zijn die niet met behulp van het puntensy steem opgelost kunnen worden. Dan kun nen burgemeester en wethouders een wo ning toewijzen in afwijking van de urgen tieregeling. Voor het merendeel van de bezoekers was de bus de eerste ervaring met juridische hulpverlening. Dit geeft ook aan dat men- De voorstellen zijn zodanig, dat er géén bus meer rijdt via Raadhuisstraat en Binnenweg. Mocht dat gewenst worden, dan kan er een mogelijkheid geschapen worden door lijn 3 na de Provinciënlaan over Raadhuisstraat en Binnenweg naar Julianalaan, Julianaplein en Heem steedse Dreef te laten rijden. Dat alternatief zou inhou den, dat voor lijn 3 de overstaphalte nabij de Olijftak vervalt. Overstappen op lijn 1 moet dan voor deze passa giers gebeuren bij het winkelcentrum in de Jan van Goyenstraat. Samengevat zijn belangrijke overstappunten in het nieuwe systeem: Tal van overstapmogelijkheden doen zich voor: bij de Pieter Aertszlaan stopt lijn 1, bij het kruispunt van Pieter Aertszlaan met de Dreef treft men lijn 3 aan, langs de Herenweg kan op lijn 50 overgestapt worden, op diezelf de Herenweg rijdt lijn 71, op of nabij de Pieter Aertszlaan komt lijn 80 en op de Dreef stopt, vlakbij de Pieter Aertszlaan zowel lijn 25 als lijn 40. De gemeente Zandvoort heeft kortgele den twee metingen naar de geluidspro- duktie laten verrichten. Eenmaal werd de meetapparatuur ’s nachts opgesteld op de verdieping boven de discotheek in de Hal- testraat. Volgens de raadsman van de gemeente Zandvoort, mr. F. M. Oberman, werd de toegestane hoeveelheid geluid aanzienlijk overschreden. De tweede meting werd op 19 december ’s middags in de „Boedha Club” zelf ge daan. Daarbij werden bedragen van 85 decibel gemeten, terwijl slechts 70 is toe gestaan. Burgemeester Machielsen be sloot daarop de muziekvergunning in te trekken, omdat er kennelijk met de ge- luidbegrenzer was geknoeid. (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. De ondernemingsraad van de KLM overweegt om via de rechter alsnog haar gelijk te halen in de zoge naamde kwestie Iran. Dat zal dan de tweede keer zijn dat de rechter moet oordelen over de vraag of de directie van de KLM besluiten heeft geno men inzake de veiligheid van het perso neel waarvoor de toestemming van de ondernemingsraad nodig was. Onlangs deed de kantonrechter in Am sterdam uitspraak in het geding dat de KLM had aangespannen tegen de OR in deze kwestie. Hij meende dat er geen sprake was van overtreding van artikel 27 van de wet op de ondernemingsraden en stelde aldus de directie van de KLM in haar gelijk. Bestudering van het vonnis heeft de OR doen besluiten af te zien van cassatie van het vonnis. Wel is men echter van mening de zaak via een ander artikel uit de wet op de ondernemingsraden aan te pakken. Wan neer de rechter de OR van de luchtvaart maatschappij alsnog in het gelijk stelt, betekent dit dat de directie voor bepaalde maatregelen de toestemming van de per soneelsvertegenwoordiging nodig heeft. - - 1 S Twee juristen voor de bus van het Buro Voor Rechts hulp in de Haar lemmermeer. (Van onze streekredactie) NOORDWIJKERHOUT. In de nacht van zaterdag op zondag is een bedrijfsge bouw van de Fa. de Winter aan de Tespel- laan in Noordwijkerhout totaal uitge brand. In het gebouw stond een aantal graafmachines van het aannemersbe drijf. Toen de branddweer, die om kwart voor elf werd gewaarschuwd, arriveerde stond de opslagruimte al in licherlaaie en was er niets meer te redden. De blus werkzaamheden duurden tot ’s nachts twee uur. De schade aan gebouw en in ventaris wordt geschat op 300.000 gulden. De bus is wekelijks anderhalf uur in Hoofddorp en een uur in Badhoevedorp, Zwanenburg, Rijsenhout, Nieuw Vennep en Abbenès. Met name in Hoofddorp be staat de wens naar meerdere spreekuren per week. De ervaringen met de rechts- hulpbus in Haarlemmermeer zijn ook van belang voor een mogelijke start van ge lijksoortige projecten elders in Neder land. De ook ze- iren t is ont- vor- het per ge ien- Overstappen lukt ook niet altijd: de haltes liggen vaak een eindje lopen van elkaar verwijderd en bovendien wil de bus die men nodig heeft wel eens wegrijden voordat de halte bereikt is. Eenmaal op het station aangekomen blijkt ook de trein vaak al vertrokken te zijn. Over de verbindingen met Zandvoort kan maar het beste gezwe gen worden: de meeste Heedstedenaren moeten van drie bussen gebruik maken om in de badplaats te komen.... terdam. Hoe hopeloos de situatie op dit moment ook lijkt, er is volgens de samenstellers van het rapport verbete ring mogelijk. In hun studie doen ze de gemeente een serie aanbevelingen. Een en ander blijkt uit het onlangs ver schenen verslag, waarin de resultaten van de tweede periode van de rechtshulpbus op een rijtje zijn gezet. In totaal 330 pol- derbewoners klopten in de zomermaan den bij het Buro aan om rechtsbijstand tegen 276 in de eerste drie maanden. Een Om de belangen van de woningbehoefti- gen zo goed mogelijk te behartigen heeft de gemeente Haarlemmermeer in 1978 een urgentieregeling woningzoekenden ingevoerd die op korte termijn zal worden vervangen door de zogenaamde urgentie regeling woningzoekenden 1981. Deze week presenteerde de gemeente het con cept van deze nieuwe regeling aan de huisvestingscommissie en op korte ter mijn zal de raadscommissie voor huisves- de voordelen, zo blijkt uit het verslag. „Veel mensen zouden van rechtshulp ver stoken zijn gebleven, als deze vorm van rechtshulpverlening er niet was geweest”, aldus het Buro voor Rechtshulp. Het be zoek aan de bus was het grootst in Hoofd dorp (124 personen). Daarna volgen Zwa nenburg, Badhoevedorp en Nieuw Ven nep met elk iets meer dan 50 gevallen. sen zonder schroom de bus bezoeken („la ge drempel”). De medewerkers hebben ook een verge lijking gemaakt tussen de aard van de hulp in Zwanenburg en Badhoevedorp. In Zwanenburg scoorden problemen op het gebied van personen- en familierecht (12) en op het gebied van sociale verzekerin gen (9) hoog. In Badhoevedorp viel het grote aantal huurproblemen op (15). Uit een nader onderzoek is gebleken dat voor al oudere Badhoevedorpers veelvuldig te maken hadden met huurproblemen (ser- Voor lijn 93 (Noordwijkerhout-Bloemendaal) wordt gedacht aan een route vanuit Bennebroek via de Heren weg. Vanaf de Herenweg zou de bus via Adriaan Pauw- laan en Pieter Aertszlaan weer op zijn oorspronkelijke Dreef-route terecht moeten komen om te worden gecom- I bineerd met lijn 92. De exploitant van de „Boedha Club” nam met die beslissing van de burgemees ter geen genoegen en spande direct een kort geding tegen de gemeente Zandvoort aan. Volgens de raadsman van de exploi tant, mr. J. van der Haven, kon van een overmatige geluidsproduktie geen sprake zijn geweest, omdat geluid boven 70 deci bel vervormt. „Het is voor de exploitant dan ook niet interessant om meer geluid te produceren”, vond de raadsman. Hij maakte bovendien bezwaar tegen de wijze waarop de metingen op 19 december werden verricht. „De heren hebben zon der toestemming van de exploitant het perceel betreden en zonder zijn toestem ming de muziekinstallatie bediend”, aldus de raadsman. Volgens mr. Van der Haven heeft een plaatselijk geluidstechnisch bu reau diezelfde avond bovendien nog me tingen verricht en de geluidsbegrenzer in orde bevonden. De president van de rechtbank in Haar lem adviseerde beide partijen een tussen oplossing te zoeken, omdat volgens hem in dit geval een AROB-procedure meer op zijn plaats is dan een kort geding. De gemeente Zandvoort bood daarop aan de intrekking van de vergunning wel te handhaven, maar te tenuitvoerlegging op te schorten totdat de Raad van State zich hierover gebogen heeft. Mr. Van der Ha ven ging met dat aanbod akkoord en kondigde aan begin januari een bezwaar schrift in het kader van de AROB in te dienen. Volgens een woordvoerder van de onder nemingsraad heeft de KLM toestemming van de Raad van Commissarissen van de luchtvaartmaatschappij gehad om zaken te doen met de „Stad Zaandam”. Infor meel is de gemeente toegezegd dat zij voor een schappelijke prijs deze hoeve in eigen dom kan verkrijgen indien de huidige urgentieregeling in het voordeel van de interne Schipholwerkers wordt „aange past”. Een niet onwelkome geste voor de gemeente omdat zij anders via ingewik kelde langdurige onteigeningsprocedures beslag moet zien te leggen op de grond die broodnodig is voor de woningbouw in Overbos. Een geste waar B. W. van de polder echter officieel niet op zijn ingegaan. Want, zo liet burgemeester Van Stam we ten, ook zonder die aanpassing is de wo ningtoewijzing niets meer dan een kwestie van goed vertrouwen. Wethouder Cnos- sen liet weten dat er geen sprake is van „koehandel” bij het vaststellen van de nieuwe urgentieverordening. Desondanks zal worden getracht beide kwesties, die van de Stad Zaandam, en van de woning toewijzing aan interne Schipholwerkers, op een voor beide partijen zo aanvaard baar mogelijke manier op te lossen. Ondanks het feit dat de woningraad Schiphol zich op korte termijn nog eens zal verstaan met de gemeente over het nieuwe puntensysteem, gaan er binnen de KLM en bij Fokker geluiden op om recht streeks met de gemeente te gaan onder handelen over het aantal woningzoeken den die bij deze bedrijven in dienst zijn. opvallend groot aantal, zo staat in het verslag, vooral gezien de in deze periode vallende vakanties. Het experiment met het rijdende Buro voor Rechtshulp ging in april van start en is uniek in Nederland. De opzet van het project is het geven van rechtsbijstand, zonder dat allerlei „psychologische” drempels overwonnen moeten worden. Waren de initiatiefhemers na de eerste drie maanden nog voorzichtig in hun con clusie, nu wordt geconstateerd dat aan alle verwachtingen wordt voldaan. Die conclusie wordt bevestigd door de bezoekers zelf, die via een enquête hun mening over de rechtshulp konden geven. Als belangrijkste voordelen zien de cliën ten de goede bereikbaarheid van de bus en het informele karakter van het spreek uur. De bus kent echter ook enkele, zij het ondergeschikte, nadelen. Belangrijkste klachten zijn: te weinig privacy, niet com fortabel en het niet permanent beschik baar zijn (de bus staat slechts één keer per week in de kernen). De nadelen wegen echter niet op tegen (Van onze streekredactie) HAARLEMMERMEER. De bus van het Buro voor Rechtshulp in Haarlemmermeer mag zicg nog steeds in een toenemende belangstel ling verheugen. In de maanden juli, augustus en september is het bezoe kersaantal met ruim twintig procent gestegen in vergelijking met de eerste drie maanden van het experiment met de rechtshulpbus. Deze nieuwe vorm van rechtshulp voorziet duide lijk in een behoefte, omdat gebleken is dat veel van de bezoekers geen gebruik zou hebben gemaakt van de diensten van het Buro voor Rechts hulp als de bus er niet was geweest. toekomstige wijk Merlenhoven en de woonwijken in Heemstede-oost krijgen een verbinding met het station. Ook het Diaconessenhuis wordt aangedaan. De bus zou drie keer per uur moeten rijden. voor lyn 3 (Haarlem-noord-de Glip) wordt aan een beginhalte in de Rivierenwijk gedacht. Via Herenweg- Kerklaan-Provinciënlaan-Raadhuisplein en Camplaan bereikt de bus het Wipperplein. Vlak na dat plein zou een halte gesitueerd moeten worden waar op vijf bussen overgestapt kan worden (de lijnen 1, 71, 92, 25 en 40). Lijn 3 zou vervolgens via Heemsteed we Dreef en Jan van Goyenstraat naar de oude route in Haarlem moeten rijden. De gewijzigde route maakt het mogelijk, dat inwoners van Rivierenwijk en Geleerdenwijk een verbinding krij gen met de oostzijde van Heemstede. De bus zou langs de bibliotheek en het raadhuis rijden en op korte afstand langs het winkelcentrum Binnenweg. Door één keer over te stappen (van lijn 1 op lijn 3 of omgekeerd) wordt het voor een groot aantal inwoners mogelijk de meeste belangrijke interne bestemmingen te bereiken. Ook lijn 3 zou straks (net als nu) elke twintig minuten moeten rijden. lijn 71 (IJmuiden-Schalkwijk) is de enige bus die de gemeente in oost-west-richting doorkruist. Op dit mo ment profiteert slechts een beperkt aantal inwoners ervan, aangezien de route door Heemstede erg kort is. In het rapport wordt de volgende nieuwe route voorgesteld: station Heemstede-Aerdenhout-Zandvoortselaan-Heren- weg-Kerklaan-Provinciënlaan-Raadhuisplein-Camp- laan-Wipperplein. Bij dat plein is ook het nieuwe busk- nooppunt gedacht (vlakbij de Olijftak), waar onder meer de bussen 1 en 3 stoppen. Via Johan Wagenaarlaan en Diaconessenhuis en winkelcentrum Schalkwijk. De wij ken die ervan profiteren zijn de gebieden ten noorden en ten zuiden van de Zandvoortselaan, de Geleerdenwijk, het centrumgebied en de woonbuurten rondom Provin ciënlaan alsmede de Componistenwijk. Minstens elk half uur (liefst om de twintig minuten) zou de bus moeten rijden. Lijn 80 (Zandvoort-Amsterdam) zou niet langer vanaf het station Heemstede-Aerdenhout rechtstreeks naar Haarlem moeten rijden. De nieuwe route die de samen stellers van het rapport wensen loopt via Zandvoortse laan en Lanckhorstlaan. Met behulp van stoplicht-beïn- vloeding zou het mogelijk gemaakt moeten worden, dat de bus de verboden beweging linksaf de Heemsteedse Dreef op maakt. Het kan ook anders: via Bronsteeweg en Pieter Aertszlaan naar de Dreef. Via de Zuiderhoutlaan keert de bus vervolgens op de oude route in Haarlem terug. Door deze bus over Zandvoortselaan en Lanckhorst laan te laten rijden profiteert een groot woongebied van de lijn. Vlakbij het kruispunt Pieter Aertszlaan-Dreef kan een bus-knooppunt worden gemaakt, waar passa giers kunnen overstappen op de lijnen 1, 3, 71, 90, 92, 25 en 40. Via éénmaal overstappen kan heel Heemstede dan met de bus naar Zandvoort, constateren de opstellers van het rapport. De route van lijn 92 (Noordwijk-Bloemendaal) kan het kruispunt Leidsevaartweg-Zandvoortselaan-stati- on Heemstede-Aerdenhout (de lijnen 1, 71, 80 en 90); het kruispunt Herenweg-Kerklaan-Eykmanlaan (de lijnen 3, 50, 71 en 93), Wipperplein nabij de Olijftak (de bussen 1, 25, 40, 71, 92 en eventueel lijn 3, wanneer die laatste bus niet door Raadhuisstraat en Binnenweg zou rijden); kruising Heemsteedse Dreef-Pieter Aertszlaan-César Francklaan (de grootste overstaphalte: voor de lijnen 1, 3, 25, 40, 80, 92 en 93); het kruispunt Herenweg-Zandvoort- selaan-Lanckhorstlaan (de bussen 1, 50, 71, 80, 90 en 93). Tydens de brand ontstond er een hand gemeen tussen de eigenaar en een buurt bewoner. De laatste kreeg hierbij een klap in zijn gezicht en moest gewond worden opgenomen in het Academisch Zieken huis in Leiden. De politie stelt nog een onderzoek in naar de oorzaak van de brand en de ruzie. Men vermoedt dat de vechtpartij is ontstaan omdat de eigenaar de buurtbewoner er van verdenkt de brand te hebben aangestoken. (Van onze basketbalmedewerker) HOOFDDORP. Naast de successen van het Harlemmermeerlyceum Hoofd dorp tijdens het Haarlemse schoolbasket- baltoernooi, hebben de leerlingen van deze school ook op de derde dag van het toernooi in Hoofddorp voor de nodige overwinningen kunnen zorgdragen. In te genstelling tot bij de jongens waren het bij de meisjes de ploegen van de Porta Vitae die van zich deden spreken. Bij de meisjes vierde klas kwam het zelfs al tot een beslissing. Geen van de vijf blijven zoals die is. De bus rijdt dus ook straks via de Glip, Glipperdreef, Johan Wagenaarlaan, Diaconessen huis, César Francklaan en Dreef naar Haarlem. De situatie is dermate bedroevend, dat de Heemstede naar op dit moment voor de bus vrijwel als verloren moet beschouwd. Die conclusie is te vinden in het verkeers- structuurplan derde fase, in opdracht van Heemstede deelnemers kon het de Porta Vitae erg gemaakt door adviesbureau Stad en Landschap in Rot- lastig maken en verdiend eiste deze ploeg ongeslagen de eerste prijs voor zich op. Het Haarlemmermeerlyceum Badhoeve dorp, dat alleen met 13-8 van de Porta Vitae verloor, werd in deze afdeling twee de. Kans op een tweede titel heeft de Porta Vitae bij de meisjes eerste klas. Tegen stander in de maandag te verspelen eind ronde zullen dan zijn de SG Haarlemmer meer en het tweede team van het Haar lemmermeerlyceum Badhoevedorp. Evenals bij de meisjes viel ook bij de jongens vierde klas al de beslissing. Voor het Haarlemmermeerlyceum Hoofddorp leverde alleen de Hoeksteen enige tegen stand van betekenis. Verder dan een twee de plaats kwam de Hoeksteen na de 14-6 nederlaag echter niet. Bij de eerste en derde klassers zal op de slotdag om het eremetaal worden gestreden. Bij de derde klassers zal de eindstrijd gaan tussen Hoofddorp en de Porta Vitae, terwijl bij de eerste klassers naast Hoofddorp ook nog de Burg, van der Willigenschool en het Haarlemmermeerlyceum Badhoeve dorp in de strijd zijn. Het tot op heden vlekkeloos verlopen toernooi wordt maandag afgesloten met de finalewed strijden en de wedstrijden voor de vijfde klassers. Per buslijn uitgesplitst zien de voorgestelde maatrege len er zo uit: lyn 1 (Haarlem-noord-Heemstede-Javalaan) moet niet starten in de Indische wijk, maar op de grens met Bennebroek, vlakbij Linnaeushof. Via de Glip en de Glipperdreef kan de bus Sportparklaan en Javalaan bereiken. De verdere route: de parallelweg van de Cru- quiusweg, Wipperplein (voorrang bij de verkeerslichten), Heemsteedse Dreef. Via Componistenwijk en Schilders wijk rijdt de bus langs de noordzijde van het winkelcen trum Binnenweg via Lanckhorstlaan en Zandvoortse laan naar station Heemstede-Aerdenhout. De voordelen zijn duidelijk: zowel de Glip als de De voorstellen die Stad en Landschap doet betekenen, dat sommige wegen zwaarder belast worden en andere straten minder. Het is een onvermijdelijk gevolg van i verbetering van het openbaar vervoer. De toekomst van j de drukte op sommige wegen wordt verdedigd met het i argument, dat in de nieuwe situatie veel meer mensen die de bus nodig hebben (ouderen en kinderen) er daadwer- i kelijk gebruik van kunnen maken. Het is nog niet zeker, of alle voorgestelde maatregelen doorgaan. De samenstellers van het rapport doen geen uitspraak over de vraag of alles wat zij schrijven haal- baar is. De voorstellen zijn volgens hen niet meer dan een „wensenlijst”. Nader onderzoek en overleg met de bus maatschappijen en de buurgemeenten is nodig. Bij een eerste bespreking met de NZH is echter al gebleken, dat vooral een wijziging van de route die lijn 71 (IJmuiden- Schalkwijk) in Heemstede rijdt, haalbaar lijkt te zijn op niet al te lange termijn. Ook de NZH zit namelijk in haar maag met het geringe passagiersaanbod op deze route binnen Heemstede. vicekosten, onderhoudsgebreken en huu- ropzegging).

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 5