Zaalvoetbal voor Duurdere grondstoffen niet in prijs doorberekend en speeltuinen e Experiment met taxi’s in Oudejaarsnacht Politie arresteert burgerlijke stand j Rainsj-markt in Beverwijk EXT 1 vöae dewcnntie ecn beetje "/mi/aws CE/ZEN. r VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN GELDLENINGEN TOEKOMSTIG HOOFDCASSIÈRE buurthuizen Nieuwjaarsreceptie bisschop Zwartkruis oplichter „J. G. DE HEER BV” Wndeg reiEk'/c/e hm/cen. 1 fcoHCND Jfwe l>e I r Ui-: ’n fijne baan bij DIRKSON flÜJE TEKENINGEN INUJSTEN. EPvoecjuk copsos SWZ&I If] 7 DINSDAG 30 DECEMBER 19 80 STAD 6 ie sp HATTERS SINCE 1896 i LCun hAjsznöcwt. ’'Ft, T HAARLEM PECH ONPEHtNEG EO16EN. Qqj2x> qeibcxu mzeit bq ou Croon txxsus Voor een nieuw te openen sensationele Multimarkt zoeken wij reeds nu een jonge vrouw, die opgeleid wil worden tot: 5 hxernoa/st. Ql hèloohnp ouxrgifte op fQCI r Cte (Xtur axtüjeAttfin tvcuC Qe qerouüofYis oUt /aar uc&z L CM2 btnrwnhcxbn I wi iiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiim Warme bakker bindt strijd aan met diepvries-oliebol lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ 1 3 (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) oed Voornemens’81 Voornemens'81 3 1 1 1 1 3 1 i Voor de groepstaxi is een speciaal telefoonnummer (257000) beschikbaar gesteld. De taxi kan besteld worden voor vervoer tussen zes en negen uur ’s a- vonds op oudejaarsdag en van half één ’s morgens tot vijf uur ’s morgens op nieuwjaarsdag. De garage blijft gesloten op oudejaarsavond van negen tot twaalf uur ’s avonds, maar voor noodgevallen blijft een taxi met chauffeur beschik baar. De ondernemer denkt dat veel Haarlemmers van het voor ons land nieuwe systeem van huur per zitplaats gebruik zullen maken. De klanten offe ren hiermee wel de exclusiviteit van individueel transport op, maar zijn ook goedkoper uit. En speciaal in de nieuw jaarsnacht hoeven ze ook niet meer zo lang te wachten als in voorgaande jaren, aldus Cramer. Van de resultaten die deze proef in de oudejaarsnacht oplevert hangt het af of Taxi 13000 het systeem in de toekomst vaker zal toepassen. Daarbij zou dan ook gedacht kunnen worden om ook de zitplaatsen in de personenwagens te ver huren. Het experiment gebeurt alleen in de stad, omdat daar speciaal de knel punten zitten, verduidelijkte de onder nemer de gevraagd. ach len. Tijdens Oud en Nieuw mag het op het amusementsfront dan wel knallen, voor de rest wordt er weinig spectaculairs ver wacht. „Haarlemmers gedragen zich voorbeeldig,” vindt de heer Teyken van de Haarlemse GG en GD. „Met Oudejaar hebben we hier eigenlijk nooit trammelant. Zelden is het hier overmatig druk.” Volgens de medewerker van de GG en GD zijn er op Oudejaarsavond, net als op normale avonden, twee ziekenauto’s Voor een in september gebakken en daarna diepgevroren oliebol wordt tussen de twintig en vijfendertig cent gevraagd, de echte bolleneters zijn echter niet weg te slaan van de kramen, waar zij vijftig cent voor een vers gebakken oliebol móéten neertellen. De prijs van verse oliebollen is dit jaar niet verhoogd. Er zijn wel enkele lichte stijgingen geweest van de grondstoffen- prijzen, maar dat is niet doorberekend aan de consument. „Hij moet nog wel betaalbaar blijven,” zegt Cees Brouwer van de oliebollenkraam op het Provenierspleintje, die evenals de ande re bakkers in de stad vijf gulden voor elf bollen vraagt. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De diepvriesoliebol mag dan wel zijn intrede hebben gedaan, de positie van de versgebakken oudejaarsversnapering is nog rotsvast. Een rondgang langs enkele Haarlemse oliebollenbakkers wees uit dat de traditionele bol ondanks de stuntprijzen van super markten nog bovenaan op het consumentenlijstje voor de jaarwisseling staat. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Als eerste particu liere bedrijf in Nederland start de Haarlemse onderneming Taxi 13000 bij wijze van experiment lokaal groepsvervoer per taxi. In landen als Israel en Turkije is verhuur per zitplaats al lang gebruikelijk, maar in ons land kent men dit systeem nog niet. Volgens directeur C. Cra mer is het een methode om met name in de oudejaarsnacht, als een enorme vraag naar taxivervoer is, de mensen snel naar huis te bren gen. De voorgaande jaren bleek dit onmogelijk en moesten de klanten lang wachten. Adviseert onafhankelijk van ie dere verzekeringsmij. en bank. De twee kwartjes, die Haarlemmers tegenwoordig moeten betalen voor een warme oliebol, doen voor de meeste mensen aan de smaak van deze Oudejaarslekkernij niets af. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Haarlemse poli tie heeft een 21-jarige man gearres teerd op verdenking van oplichting. De man zou onder valse voorwend sels bij veel middenstanders goede ren hebben geleend of gehuurd zon der ze terug te brengen. wij willen U ook In 1981 graag GOED BEHOEDEN 'EL lem Rljksstraatweg 165, Haarlem-N. Tel. 258061 A-inschrijving Lid N.V.A. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: J. Dijkxhoorn en A. Kloos. J. W. Zijta en M. J. van Donselaar. M. Stieva en C. A. van Marsbergen. F. J. Breetveld en T. C. S. Bogers. R. F. Hoogstraten en C. T. F. M. van Doom. H. T. Meekel en J. M. Span- jaart. H. J. C. Pels en T. 1.1. Hazelaar. S. L. Noordhoff en C. W. M. Kenter. E. Keppel en C. A. de Rooij. J. Walkotte en V. A. Somers. H. J. S. Bruna en F. K. M. Vink. R. van der Meer en L. Uijtenbogaart 2x. J. M. A. de Vries en J. D. Damme. C. H. J. van Capelleveen en C. J. M. Schrama. GEBOREN EEN ZOON VAN: W. J. Remmé en W. J. van Straaten. J. J. Smits en J. A. Heeremans. C. Ullers en M. J. Heiliegers. I. L. Dors en B. B. van Hengel. S. A. van der Pluijm en J. M. Duister. C. J. J. Voswijk en M. Zwaag. S. W. Edwards en K. J. West. W. F. Camffer- man en C. J. M. Groot. S. Gökman en M. Umucu 2x. A. G. M. Croese en R. J. K. C. van Engelshoven. F. H. Kok en I. R. Sem- bol. J. F. H. M. van Exter en J. M. Geenen. R. Timmerman en C. van der Heijden. C. W. Fijlstra en J. H. Drenth. tds- lei- vig- ien erd en; site lar- dat zer- ssie i in eur iels ind 3 al alle de nd- iers de te de a 1 i I RT, sie, oe- de en- itje uit te om ers. em der liet ids- Wel :en, ga- mo- ant we- >rd- ssie aat het •de- nis- Individueel en kollektief tot 130% executiewaarde discreet en snél makelaarskantoor In assurantiën 3262 nMj riem Het toernooi is bedoeld voor jongeren van acht tot en met zestien jaar. De inde ling van de poules naar leeftijd is: acht tot en met tien jaar; elf tot en met dertien jaar; veertien tot en met zestien jaar. Er is een aparte poule voor de leiders. De strijd begint vrijdagmiddag om twaalf uur en duurt tot vijf uur ’s middags. Iedere deel nemer moet een gulden betalen. „We heb ben inmiddels zoveel ervaring opgedaan met organiseren en improviseren, dat we zelfs een uur voor aanvang nog aanmel dingen op kunnen vangen” laat Frans Herben als een van de organisatoren we ten. Er zijn inmiddels al aanmeldingen voor deelname binnen van Drie Punten, WIK, Kindervreugd en een team van Bol werk. Ook teams buiten het speeltuin- of buurthuiswerk mogen meedoen. Er kan zowel door jongens als meisjes aan het toernooi worden meegedaan. Voor aanmeldingen kan men terecht bij de volgende adressen: Peter Moison, Graaf Willemstraat 16 (tel. 340514); Het Bolwerk, Prinsen Bolwerk 1 (tel. 320018) en Frans Herben, Reigerstraat 9 (tel. 390819). KRUISWEG 71 HAARLEM vol komen is hij er van overtuigd dat het experiment een doorslaand succes wordt. Bedrijfstechnisch gezien heeft het voordelen als mensen tijdig opgeven wanneer ze vervoerd willen worden, al dus Cramer, maar noodzakelijk is het niet. GETROUWD: P. W. Koeleveld en J. Overmars. E. H. Rijnders en H. M. J. Pimmelaar. ONDERTROUWD: F. van Dongen en E. M. M. Veltkamp. OVERLEDEN: J. W. Willemse, 69 j., Floresstraat; D. Bredeveld, 70 j., Reigerstraat; A. Broek man, 44 j„ Jan Evertsenstraat; F. Ruiter, 70 j., Haitsma Mulierstraat; M. Wetselaar, 49 j., Helmlaan; H. J. Steffens, 67 j., Boer- haavelaan; A. Smits, 91 j., Weterhoutpark; J. Winterink, 72 j„ v., W. Crommenlin- straat; J. W. Smouter, 75 j., Boerhaave- laan; G. C. Walters, 66 j. ,Zwaluwstraat; A. M. Engeman, 74 j., v. Loghemstraat; M. L. de Lugt, 77 j., Plesmanlaan; A. E. Hoogen- doom-Wedemeijer, 91 j., v. Heijthuijzen- weg; A. B. Tol-van Seventer, 99 j., Ples manlaan; E. J. Langereis-Bos, 75 j., Hoof- manstraat; G. Rietman-Nijhuis, 74 j., Beelslaan; N. M. Hessels-van der Horst, 78 j., Spaarnoogstraat; M. E. Akersloot, 74 j., Leidsevaart; A. A. M. Gieske-Campfens, 78 j., Boerhaavelaan; C. Suman, 71 j., Ridderstraat. Met name voor de werknemers in de dienstverlenende sector vormt het werken op feestdagen een probleem. Voor Oudejaar gelden echter rigoureuze oplossingen. Na acht uur vertrekken geen treinen meer. Treinen die vóór acht uur vanaf het begin punt vertrekken, rijden het traject wel helemaal uit. Bussen rijden in principe tot negen uur. Vertrekt een bus voor negen uhf. dan rijdt hij in beginsel zijn route tot het eindpunt uit. Een woördvoerder van de NZH maakt echter een voorbehoud voor bussen, die een heel lang traject rijden. Die stoppen ergens halverwege het traject. Op Nieuwjaarsdag rijdt het openbaar vervoer als op zondag. Ook de vrijwilligers in de dienstensector willen Oudejaarsa vond het liefst vrijhouden. De dienstencentra in Haarlem zijn morgenmiddag dan ook na vier uur gesloten. Alleen het dien stencentrum De Schakel is morgenavond geopend voor ouderen die daar gezellig willen samen zijn. Vanaf zeven uur staan de oliebollen gereed. Om een uur ’s nachts sluit De Schakel zijn poorten. Voor vervoer kan eventueel worden gezorgd. Het telefoonnummer van De Schakel is 285111. Op Nieuwjaarsdag zullen de dienstencentra zonder uitzondering zijn gesloten. Voor spaaradvies moet u by de Nutsspaarbank wezen. De Nutsspaarbank heeft heel veel spaarvormen. Dagelijks opvraag bare rekeningen, girospaarrekeningen, ieugdspaarrekeningen, termijn- en beleggingsrekeningen, om er een aantal te noemen. En die Nutsspaarbank helpt u graag uit te knobbelen welke spaarvorm het beste met uw spaarwensen overeenkomt. Tot ziens in ’81 dus (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Monseigneur Th. Zwart kruis, bisschop van het bisdom Haarlem, houdt op maandag 5 januari een nieuw jaarsreceptie. Van acht tot tien uur ’sa- vonds is iedereen van harte welkom in het Bisschopshuis, Nieuwe Gracht 80 in Haarlem. Voor lange termijn sparen moet ubjj de Nutsspaarbank wezen. De Nutsspaarbank heeft heel veel spaarvormen. Dagelijks opvraag bare rekeningen, girospaarrekeningen, ieugdspaarrekeningen, termijn- en beleggingsrekeningen, om er een aantal te noemen. Èn die Nutsspaarbank helpt u graag uit te knobbelen welke spaarve >rm het I leste met uw spaarwensen wereenkonit Tot ziens in 81 dus De nieuwe werkwijze heeft voor de klanten als voordeel dat ze vooraf weten wat ze moeten betalen en dat ze goedko per uit zijn dan met traditioneel exclu sief taxivervoer. Toch worden de men sen van huis gehaald en voor de deur afgezet. In de oudejaarsnacht zet Cra mer tien taxi-busjes in waarmee acht mensen vervoerd kunnen worden. Elke zitplaats kost vier gulden, onafhankelijk van de bestemming. Hoewel de onderne mer het risico loopt dat deze busjes niet (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Als overkoepelend orgaan van alle speeltuinen en buurt huizen in Haarlem, houdt de stichting Het Bolwerk op vrijdag 2 januari 1981 in de Spaarnehal in Schalkwijk voor de eerste keer een zaalvoetbal- toernooi. Medewerkers van de speel tuin Kindervreugd, waaronder ook de jeugdzomeravondvoetbalvereni- ging ABC ’68 ressorteert, verlenen aan de organisatie hun medewerking. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Makelaar B. van Kam pen heeft het plan opgevat een zogenaam de „ramsj-markt” te gaan houden op het Beverwijkse industrieterrein bij het pand van Praxis. Hij heeft daartoe een grote hal van 3600 vierkante meter op het oog. De markt is vooral bedoeld voor hande laren met grote partijen goederen die ze via de normale handelskanalen niet goed kwijtraken. Van Kampen denkt daarbij aan mensen die bijvoorbeeld honderddui zend laarzen op de kop getikt hebben. De makelaar wil de markt op zaterdag laten plaatsvinden, vlakbij de Zwarte Markt die al langer draait. Hij wil die voortaan ook op zondag laten plaatsvin den. De middenstand in de omgeving heeft grote bezwaren tegen de plannen van Van Kampen. Zij vrezen dat hun broodwinning in gevaar komt. De makelaar: „Als mensen kritiek op je hebben, ben je blijkbaar de moeite waard. Ik zie dat als een compliment en ik stoor me er niet aan. Het publiek oordeelt wel”. paraat, terwijl voor onvoorziene zaken een ziekenauto achter de hand wordt gehouden. Teyken meent zich te herinneren dat op geen enkele Oudejaarsavond ooit meer dan driemaal is uitgere den door de ambulancedienst. Volgens hem speelt het weer op Oudejaarsavond vaak een heel beslissende rol. „Vorig jaar was het opmerkelijk rustig, maar toen regende het ook.” Voor dit jaar zijn de weersverwachtingen voor Oudejaar weer niet onverdeeld gunstig. Hij heeft volgens de politie ook particu lieren benadeeld met zijn praktijken. De man, die ook buiten Haarlem actief zou zijn geweest, heeft inmiddels enkele op lichtingen bekend. De politie heeft het sterke vermoeden dat hij een grote serie oplichtingen heeft gepleegd, waarvan tot nu toe nooit aangifte is gedaan. De man is al eerder voor oplichting aangehouden, maar ging volgens de politie na vrijlating weer door met zijn praktijken. Mede door het feit dat er weinig aangiften werden gedaan moest de man weer vrij snel op vrije voeten worden gesteld. Voor dit on derzoek heeft de recherche de mogelijk heid geschapen om een voorlopige telefo nische aangifte te doen. Het telefoonnum mer van de recherche is 122011 Voor deze interessante en verantwoordelijke functie denken wij aan iemand die over de volgende eigenschappen moet beschikken: leiding kunnen geven aan een zelfstandige afdeling met ca. 10 personen; goede contactuele eigenschappen, dus plezier heeft in de omgang met mensen; medewerksters weten te stimuleren en te motiveren; gevoel voor administratie; open staan voor nieuwe ontwikkelingen; willen meegroeien In een gezond bedrijf. Ervaring op supermarktgebied Is beslist niet noodzakelijk, want voor een goede opleiding èn begeleiding wordt gezorgd. Heeft u belangstelling? Bel dan met ons kantoor In Hoofddorp voor een afspraak met Mej. J. de Bruijn, tel. 02503-11931 (of 's avonds 02508-1069). U kunt ook schrijven naar DIRKSON B.V.. Marktlaan 55, 2130 AA Hoofddorp.

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 7