GS akkoord met bouw 18 huizen streek in 't kort De vrouwen die de Beatles te gronde richtten Pilot-plan kan in Open Beraad Zandvoort krijgt nieuwe sociëteit burgerlijke stand WAVA in Zandvoort N Zes instellingen huren ruimten voor drie jaar Heemstede Tenniscomplex moet verlies Leeszaal Zandvoort moet aantal banden drastisch verhogen Nu overal te koop. weet er meerval zwembad drukken ‘1 I Jeanmaire Champagne met 'n schitterende reputatie... F' rrj DINSDAG 30 DECEMBER HILLEGOM ZANDVOORT Hoofddorp Verder in de nieuwe Story: e 9 REGIO 19 80 l GS OP STATEN VRAGEN: k i Hoe de liefde een andere vrouw maakte van (ex-LUV') Patty. Wordt Willeke Alberti met Rik weer gelukkig? Uw horoscoop voor 1981alles over uw gezondheid, liefde en geld. (Van onze correspondent) ZANDVOORT. De directie van het Zandvoortse zwembad De Duinpan wil nog vóór het ko mende zomerseizoen twee tennis banen aanleggen op het zwem- bad-terrein. Volgens directeur H. Mollerus zitten er twee positieve kanten aan het plan. „Het tekort aan tennisbanen in Kennemer- land zal met twee worden vermin derd en het grote exploitatiever lies kan met de winst op de ten nisaccommodatie worden gere duceerd”, aldus Mollerus. - (Van onze correspondent) HOOFDDORP. De bijgebou wen van het voormalige Hoofd dorpse raadhuis zullen spoedig weer gonzen van bedrijvigheid. Zes van de negen organisaties en instellingen, die voor de ruimten belangstelling hebben, zullen op korte termijn in het oude gemeen tehuis aan de slag kunnen. In 1970, tien jaar vóór de zinloze moord op John Lennon, waren de Beatles op het hoogtepunt van hun roem. Waarom gingen zij toen plotseling uit elkaar? Story onthult nu het antwoord op deze vraag. In de eerste aflevering van de drie delige exclusieve, complete Beatles-story. Met unieke, soms ontroerende foto’s. (Van onze streekredactie) ZANDVOORT. De openbare bibliotheek in Zandvoort wil het boekenbestand in de komende ja- ren flink gaan uitbreiden. Maar liefst zesduizend nieuwe banden zijn nodig om aan de minimum norm van het Nederlands Biblio theek Lectuur Centrum (NBLC) te voldoen. De bibliotheek Zand voort schrijft dit in zijn beleids nota 1983-1985. ff L W* (ADVERTENTIE) Bijgebouwen oude raadhuis gebruik binnenkort weer in ld. 015-569324* 'J De bijgebouwen van het oude raadhuis worden binnenkort weer in gebruik genomen. (ADVERTENTIES) afbraak van de bijgebouwen verschilden de collegeleden van mening. ijf is lurt- oos. de het Franse conversatie. Vanaf maandag 6 januari 1981 is er weer plaats op Franse conversatie in ’t Oude Posthuis. In de cursus staat het beter leren spreken van de Franse taal centraal, een zekere gram maticale kennis wordt wel verwacht. Om te kijken of u voor deze cursus in aanmer king komt is het gebruikelijk om te star ten met het volgen van een proefles. De cursus is wekelijks op dinsdagavond van 19.30-20.30 uur. De kosten bedragen 15 per maand. Vooraf opgeven bij ’t Oude Posthuis (telefoon 287016). Wethouder A. de Leeuw (welzijn) heeft zich steeds voorstander getoond van het voorlopig bestemmen van de aanbouwen voor welzijnsaktiviteiten. Daarbij dacht hij aan een periode van zes zeven jaar. De kosten vormden een struikelblok: het slopen van de bijgebouwen kost de ge meente ongeveer 400.000 gulden. Elk jaar dat deze blijven staan komt daar een bedrag van 75.000 gulden aan exploitatie kosten bij. B. en W. zijn nu echter wél eenstemmig. De uitverkoren instellingen zullen de bijgebouwen echter niet onmiddellijk in gebruik kunnen nemen. Er moeten nog voorzieningen voor de brandveiligheid worden aangebracht. Ook zal er nog wor den verbouwd. De kosten daarvan bedra gen 110.000 gulden. De grootste investe ring, ongeveer 60.000 gulden, vergt het IKV. Die kosten worden op basis van het gehuurde aantal vierkante meters aan de organisaties doorberekend. Dit betekent dat men de voor de instelling gedane investering geheel zelf betaalt. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM, Het College van Gedepu teerde Staten is bereid het pilot-plan in dien nodig binnen het Open Beraad aan de orde te stellen. Op vragen van het CDA-statenlid Roozen antwoorden GS dat er binnen dit beraad al over het pilot plan gesproken is. Besloten is tot de instel ling van een ambtelijke werkgroep die onder supervisie van het Open Beraad eventuele bestaande en/of toekomstige onduidelijkheden weg moest werken. GS menen dat een goed en tijdig overleg tussen alle betrokken bestuursorganen onrust en ongenoegen kan voorkomen. Zodra er over een bepaalde zaak voldoen de gegevens beschikbaar zijn, kan deze volgens GS aan de orde gesteld worden. Daarbij vormen de - mogelijk - uiteenlo pende meningen van de gesprekspartners over de vraag wanneer zo’n bespreking zinvol en vruchtbaar kan zijn een pro bleem apart. GS zullen Provinciale Staten op de hoogte houden van alle ontwikkelin gen rond de havenplannen. Mochten er zich ontwikkelingen voordoen die niet passen in streek- of bestemmingsplannen dan zullen Provinciale Staten betrokken worden bij de andere uitwerking daarvan. (Van onze correspondent) ZANDVOORT. De splijtzwam, die tijdens de laatste ledenvergade ring van Sociëteit Duysterghast volle dig tot ontwikkeling kwam, heeft er toe geleid dat er een nieuwe gezellig heidsclub in de badplaats komt. Een vijftigtal leden, die zich in de soos aan het Gasthuisplein niet meer thuis voelden, heeft nu een vereniging op gericht, die haar domicilie krijgt in de benedenzaal van Hotel Keur aan de Zeestraat. de .eer ,jke nte als lert he- Oliebollenaktie. Sportvereniging Hoofddorp heeft voor 30 en 31 december een grootse oliebollenaktie op touw gezet. Leden van de vereniging zullen de oliebol len huis-aan-huis gaan bezorgen. Ook tele fonisch kunnen bestellingen worden ge daan, en wel via nummer 02503-13518. De opbrengst komt ten goede aan het bouw fonds. fees- sest. ijks- GEBOREN EEN ZOON VAN: L. Rijskamp en W. M. Groen. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: J. Bos en S. C. Hartevelt ONDERTROUWD: J. H. L. Offerhaus en H. J. M. Heitkönig OVERLEDEN: Martje Rozeboom geb. Veentjer, 56 jr. Maria D. Bakker geb. Rompel, 87 jr, Trijn tje Schraa, 77 jr, Cornelia W. Spoelder geb. Schut, 83 jr, Maria H. van der Waals geb. Willebrands, 91 jr. en Op hter )ele- ■aalf ;pel- van een /oor aar- /ijk. s zo ster- 'oort wo- :erk- van irect (den n de ko- lees- dat als xlen oon- ;ezin on- ver- (ze- kin- .al te- ?r, )V. Ie- Na drie jaar zullen de bijgebouwen in principe moeten verdwijnen. Burgemees ter en wethouders vragen de nieuwe huur ders dan ook vooraf ermee in te stemmen „over drie jaar naar die schoolgebouwen te verhuizen, die op dat moment vrij zijn”, aldus de welzijnswethouder. In de notitie werd aanvankelijk met name de voorma lige Oudheusdenschool in Hoofddorp daarvoor aangewezen. De gemeenteraad moet nog met het col legevoorstel instemmen. Binnenkort zal de gemeente met de nieuwe huurders overleggen over de aanvaardbaarheid van de huurprijzen. Verwacht wordt dat de Hoofddorpse Kerngroep Vrouwencen trum als eerste de toegewezen ruimte in het oude raadhuis in gebruik kan nemen. Overigens lijkt de culturele bestemming van het gemeentehuis zélf nog allerminst zeker. Daarover verschijnt spoedig een apart advies, zo deelde wethouder De Leeuw tijdens een commissievergadering mee. LINGERIE Winkelcentrum Cronjé 52 H'lem Tel 252329 De huurprijzen lopen dan ook nogal sterk uiteen. Per vierkante meter gaan de ruimten 122 gulden per jaar kosten. Door de nog op het gebouw drukkende investe ringen en de instandhoudingskosten (on derhoud, e.d.) niet in de huren op te ne men verleent de gemeente een versluierde extra subsidie, aldus wethouder De Leeuw. De gemeente hoeft in totaal echter weinig bij te leggen, zo blijkt uit de notitie. Daarvoor staan de fikse huuropbrengsten garant. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben B. en W. van Zandvoort toestemming gegeven voor de bouw van 18 woningwetwoningen aan de Brederodestraat te Zandvoort. De bezwa ren van drie bewoners van de Brederode straat zijn afgewezen. Tegen de bouw van de 18 woningwetwo ningen werd onder meer aangevoerd, dat ze niet passen bij de vormgeving van de andere huizen. Ook zouden de huizen licht wegnemen en het uitzicht ontnemen. Het nabijgelegen kruispunt zou door de wo ningbouw onoverzichtelijker worden. GS vinden de aangevoerde bezwaren niet terecht. Zij adviseren de bijgebouwen tot begin 1984 te handhaven. De exploitatiekosten zullen moeten worden opgebracht door de instellingen, die van de ruimten gebruik gaan maken. Bij de ruimteverdeling is getracht elke instelling een zo veel mogelijk afgeschei den gedeelte te geven. De ruimte, die door het IKV gebruikt zal gaan worden is voor al bedoeld voor „geluidarme” aktiviteiten. Geen muziek dus, maar wel handen arbeid. Ook zal het instituut over een keramiekoven kunnen beschikken. Alle deelnemers hebben in principe met de gekozen opzet ingestemd. Import en distributie OEUPVE Vier jaar geleden werd ervan uitgegaan dat gemiddeld twintig procent van de be volking van een bibliotheek gebruik maakt. Het aantal banden, in Zandvoort 32.750, werd ook volgens die norm bere kend. In de badplaats echter maken veel meer mensen gebruik van de bibliotheek. Ruim 32 procent van de bevolking is er lid van. „Indien een bestand van 32.750 bij een gebruik door twintig procent van de be volking als minimumnorm wordt gehan teerd, dan mag duidelijk zijn dat datzelfde bestand bij een gebruik door 32 procent van de bevolking ver onder dat minimum blijft”, aldus het bestuur van de biblio theek. De sinds kort gehanteerde mini mumnorm die uitgaat van een gebruik door 30 procent van de bevolking, noemt het bestuur veel reëler. Voor Zandvoort heeft deze bijstelling echter wel tot gevolg dat het aantal ban den met 6.250 exemplaren moet worden uitgebreid tot 39.000. Wordt dit streefgetal inderdaad gehaald, dan beschikt de bi bliotheek Zandvoort straks over 35 000 boeken, 3750 grammofoonplaten en ge luidsbanden en 250 diaseries. Nieuwjaarsreceptie Traditiegetrouw houdt het bestuur van de sportvereniging „Hoofddorp” haar nieuwjaarsreceptie. Deze zal plaatshebben op zondagavond 4 januari in het verenigingsgebouw aan het Arnolduspark 2 te Hoofddorp. Aanvang 20.00 uur. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: C. W. de Greef en E. J. Enthoven, A. Verschoor en L. Buijs, E. de Vries en M. A. M. van Eeden. ONDERTROUWD: A. P. Anthonissen en A. M. Q. de Boer, H. C. Colijn en S. de Wagt. GETROUWD: M. L. van Deursen en W. A. M. van de Zwet, H. C. Mink en A. J. Stigter, R. Gerrits en I. Schade, A. Zaagman en W. I. van Berkel, C. van der Meijden en P. J. M. van Steijn, J. Blom en J. Winkelaar, G. T. A. van de Reep en I. Spreij, H. N. L. van Erpecum en C. J. van Vliet, P. de Haan en M. C. Giesbergen. Vooral dat laatste geeft hem aanleiding te veronderstellen, dat de gemeenteraad graag bereid zal zijn de gevraagde geldle ning van 145.000,- te verstrekken. „Begin januari komt het in de commissie finan ciën en hopelijk diezelfde maand nog in de raad. Als de provincie ook meewerkt, kunnen we in mei al open”, aldus de Duinpan-directeur. „De aanleg duurt maar 21/a week. Het worden geen gravelba- nen, maar het is een rubberbovenlaag op een basis van asfalt. Dit procédé is uniek voor Nederland, met als grote voordelen, dat de weersomstandigheden er geen in vloed op hebben en dat de banen geen onderhoud en dus geen extra-personeel vragen”. Mollerus verwacht dat de twee banen in een grote behoefte zullen voorzien: „De plaatselijke tennisclub heeft een wacht lijst met 180 namen. Veel Zandvoorters spelen nu in Hillegom, Vijfhuizen of nog verder weg en ook uit regionale rapporten blijkt, dat onze banen op een volle bezet ting kunnen rekenen. Ook van toeristen, die in Zandvoort nu helemaal niet kunnen tennissen. Het multi-functionele aspect is voor ons bad van groot belang. De tennis sers kunnen gebruik maken van onze ho- reca-afdeling, ze kunnen hier douchen en zwemmen uiteraard. Deze combinatie zal het tekort van De Duinpan beslist naar beneden halen”, zegt MoÜerus. Kelt/n^r^ De nog naamloze sociëteit, die naast de normale activiteiten ook de nodige aan dacht zal besteden aan jazz- en andere muziekevenementen, zal voorlopig ge opend zijn van vrijdag tot en met maan dag. Het bestuur bestaat momenteel uit de dames Gelsing, v.d. Zeijs, Nederlof en Boom en uit de heren Visser en Kok, die worden bijgestaan door een uitgebreide evenementencommissie. Voor verdere in formatie en opgave kan men terecht op de telefoonnummers 16309 en 17566. Het programma van de sociëteit start op zondag 4 januari 1981 met een Nieuw jaarsreceptie van 15.00 tot 19.00 uur in de nieuwe accommodatie en de officiële ope ning is vermoedelijk op zaterdag 17 januari. De Kerngroep Vrouwencentrum Hoofd dorp, het Instituut Raadsman, het Bureau voor Rechtshulp Haarlem, het Instituut voor Kunstzinnige Vorming, de Stichting Welzijn Buitenlanders en de gemeentelij ke commissie Mondiale Vorming zullen voorlopig voor drie jaar in het raadhuis complex worden gehuisvest. Burgemees ter en wethouders van Haarlemmermeer hebben ingestemd met een nieuw ambte lijk voorstel, waarin de ruimten worden verdeeld onder de zes genoemde instellin gen. Bovendien zal de gemeentelijke drukkerij, die al geruime tijd in de bijge bouwen vertoeft, daar zeker nog een jaar kunnen blijven. De notitie is een direkt gevolg van het advies van de raadscommissie voor alge mene bestuurszaken om de bijgebouwen niet te slopen. Een ambtelijke werkgroep had destijds aanbevolen het eigenlijke raadhuis in oorspronkelijke staat te her stellen, maar de aanbouwen onmiddellijk te slopen. In juni van dit jaar verklaarden alle fractievoorzitters tijdens de bewuste commissievergadering niets te voelen voor sloop van de bijgebouwen. Zoals vele snel groeiende gemeenten heeft ook Haar lemmermeer grote behoefte aan ruimte voor sociaal-culturele aktiviteiten, en daarin kon het oude raadhuis voorzien, zo vond men. Burgemeester en wethouders waren on derling verdeeld. In principe vond het college weliswaar eenstemmig dat alleen het oorspronkelijke gemeentehuis moest blijven staan, maar over het tijdstip van Haal vandaag nog Jeanmaire champagne in huis. Dan hehl u mei „oud en nieuw” veel opwindends onder de kurk Verkrijgbaar bij slijterij en wijnhandel Kontaktgroep „blijf aktief’. „Bent U WAO-er, AAW-er of WW-er? Heeft U soms het gevoel door deze beperking uitgeslo ten te zijn?” „Wij niet”, luidt het devies van de kon taktgroep „blijf aktief’. Centrum 111, Herenweg 111, te Heemstede, heeft met enkelen, die niet meer aktief werkzaam zijn, deze kontaktgroep opgericht. Elke maandagmiddag van 14.00-17.00 uur bent U welkom op Centrum 111. Er is dan volop de gelegenheid om nieuwe kontak ten te leggen, ervaringen uit te wisselen en bepaalde aktuele zaken te bespreken. Ook kunt U gezamenlijke hobby’s of interesses uitdiepen; er een gezellige middag van maken. Misschien heeft U zin om te kaar ten, te dammen of te schaken, of wilt U het biljarten onder de knie krijgen, er is voor elk wat wils! Mocht u iemand kennen in uw naaste omgeving, die hier misschien ook wat voor voelt. Kom gerust samen. Deze middagen zijn geheel vrijblijvend; geen verplichtingen, geen kosten, behalve uw konsumpties. Voor meer informatie: Centrum 111, tel.: 284975. Even vragen naar Wil of Theo. Kontaktadres: A. Nikken, tel. 284023. berichten naar Oudeweq 12-14 in Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 9