Bewoners ROGK wil één AANNEMER KUVENER OPENT BOUWWEGWIJZER advies over Ramplaan ziekenhuisbed willen wijkcentrum examens stad in het kort Esthetiek in subtiele balans met temperament Schindeler n burgerlijke stand i Bronzen beeld van Autobedrijf Dorèl B.V. koningin Beatrix in Burgerzaal Bleertnafeerö Smös 1830 H. G. DEEN B.V. Oudercursus bij Kruisvereniging Nederlands Pianokwartet behoedzaam in expressie ISA 7 WOENSDAG 31 DECEMBER 19 80 STAD 6 HAARLEM 1 Gen. Cronjóstr. 1a-1b WIJ WENSEN U EEN PRETTIGE JAARWISSELING EN EEN VOORSPOEDIG 1981 AANLEG REVISIE ONDERHOUD VAN ELEKTRISCHE INSTALLATIES (Draad «miauwen) Vlnkenstraat 66-75, Haarlem-N. Tel. 023-375515. Na 18.00 uur 370432 ■fW B tel. 2439) (ADVERTENTIE) Concertge- ADVERTENTIES) LINGERIE Winkelcentrum Cronjé 52 H'lem Tel 252329J Hille- P.S. Wegens Inventarisatie VRIJDAG 2 JANUARI de gehele dag GESLOTEN. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Een onlangs gehou den enquête in het Haarlemse Ramp- l^ankwartier heeft uitgewezen dat een meerderheid van de duizend rea gerende buurtbewoners 38 pro cent van de ondervraagden) graag een wijkgebouw wil. In totaal waren dat 151 mensen. In het stadhuis zijn inmiddels plannen ontwikkeld over de aankoop van de Gedachteniskapel aan de Croesenstraat. Die zou als wijkcentrum kunnen gaan functio neren. In zijn brief verzoekt de wijkraad om een gesprek met B. en W. over de gemeen telijke ideeën voor het wijkcentrum. Een definitieve mening van de wijkraad zal afhangen van wat de gemeente in gedach ten heeft, zo schrijft de raad in zijn brief. De wijkraad Ramplaankwartier heeft zijn twijfels over de kapel als wijkcen trum. De bewonersraad vindt de kapel niet geschikt voor lawaaierige activitei ten, zoals een disco, en vreest verder dat de ruimte niet groot genoeg is. Dit schrijft de wijkraad in een brief aan het college van B. en W. „Het gebouw mag in geen geval dienen voor mensen buiten de wijk”, aldus de brief over de ruimte. „De verkeerscirculatie- en parkeerproblemen, die dat mee zou brengen zijn onaanvaard baar”. Op ambtelijk niveau zijn de onderhan- delingen afgerond; het college van B. en W. krijgt binnenkort een voorstel voor de aankoop, waarmee 50.000 is gemoeid. Sant- srdag 'gees- :posi- •n zo enin- m 18 o. 13- van goed asitie Ge- 17 u. 30 u.: 4 u.. eilig- jaars ■toria i 35. i het Arbeidsloon is in de regel ook een forse kostenpost op de verbouwbegroting. Hen- ny en vader Henk Kuvener houden ook rekening met de doe-het-zelver onder de woningverbouwers. Die krijgt alternatie ve begrotingsvoorstellen mee naar huis, waarin het werk dat hij zelf kan doen apart is vermeld. Zo wordt zichtbaar ge maakt hoeveel guldens zelfwerkzaamheid oplevert. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. In tijden van een teruglopende economie die ook de bouw hard treft, is het zaak om met frisse ideeën het bedrijf gaande te houden. Door die gedachte geïnspi reerd zette aannemer Henny Kuve ner uit de Haarlemse Spaarnwouder- straat zijn Bouwwegwijzer op poten. De Kuveners zijn ook van plan de va klieden die ze in hun bedrijf hebben, te „verhuren” aan mensen die - bijvoorbeeld - maar een paar uur een timmerman nodig hebben, en de rest zelf af kunnen. Ook machines - betonmolens, elektrische ap paratuur - zijn te huur. Zolang partijen in de bouw maar goed uit elkaar gehouden worden, heb ik er geen moeite mee. Ik vind dat de architect, of de sociale timmerman de belangenbeharti ger, de vertrouwensman meer nog, van de consument moeten blijven. De aannemer moet niet meer doen dan uitvoeren, naar beste kunnen, wat de klant en zijn archi tect hem opdragen. Tansman. Deze inmiddels 83 jaar oude componist spreekt in een idioom waarin een boeiend gekleurde polytonale diep gang broederlijk verenigd is met de luch tige salonsfeer la Poulenc, hetgeen een uiterst onvoorspelbaar en daardoor zeer onderhoudend beeld opleverde. JAAP STORK De Bouwwegwijzer aan de Spaamwoui derstraat 82 is voorlopig zes dagen in de week van half negen tot half een en van een tot half zes open. Ook op de koop avond kan de klant er terecht. Na de officiële opening die eind januari wordt verwacht, gaat de Bouwwegwijzer een dag per week dicht. maandag- verzorgd imse- 00 u„ n. 10- iva 1, don. leem- i van u t/m 2507- i Ria uur (War- van Jac- ot 21 srstr., rsdag 23 u.: 1155) door 5571) met Irion- 18-01 it. en 3181). 5orti- i. t/m 71212 13.45- i He in 10- ositie «and- ri. Foto- rafen don- )197). it de ndse, nera- ;e in- Mari- id di. 1 u. Oude ping; irken janu- 7 uur 15.30, 0 u.: j. 19 en 2439) idem 19 en „Het .9 en „Re- 21.45 „The bij wa- oom- zat., i. Ge- I uur, 7396). igers. Haar- lling: nees- Oage- tel. t/m 5 o. 14- tel. i. zat. jam). i. Ge- Landelijk erkend Installateur Zijlstraat 4 Haarlem telefoon 310265 ;huis- een oe. t/ ONDERTROUWD: W. G. M. Lampe en G. W. Licher; E. A. Bodamer en A. M. R. van Egmond; N. Ketjeli en M. T. C. Fianen; C. P. van Bellen en E. C. Wagner; P. A. Noordermeer en M. C. Kriege. Tekenen, ontwerpen maken dus, doet de firma niet. Die taak behoort aan archi tecten of sociale timmerlieden, vinden va der en zoon Kuvener. „Voor de particulier met de kleinere beurs was het een hele verbetering dat er sociale timmerlieden kwamen”, zegt Henny Kuvener. „Die kun nen natuurlijk geen harde prijzen afspre ken. Wij kunnen dat wel, we .hebben de vakkennis in huis. Het is een nare zaak als je geld op is, terwijl je verbouwing nog maar half af is. Dan had je beter van tevoren kunnen weten dat het zoveel méér moet kosten. Een particulier komt nog vaak aan het eind van een verbouwing in financiële problemen. En dat kunnen we voorkomen." GEBOREN EEN ZOON VAN: M. D. H. van Luijk en T. M. M. Trossel; A. T. Slagter en W. G. C. van Lent; A. J. N. Adriaanse en Y. van ’t Lam; S. Gongrijp en R. J. M. J. van Aken; J. van Vondel en W. M. Slottje; I. Palta en R. Altin; R. P. de Schot en Y. M. M. Plasschaert. Kranten Speeltuinve reniging DVS wil haar clubgebouw een opknap beurt geven. Voor niks gaat de zon op (en die gaat al zo weinig op) dus DVS heeft centen nodig. Daar om is een krantenactie ge organiseerd. Zaterdag kunnen oude kranten wor den ingeleverd bij het club huis aan de Clovisstraat in Haarlem-Noord. Daar wordt het papier tussen tien en vier uur mft open armen ontvangen. Dege nen die zoveel hebben, dat ze het niet kunnen tillen, laat staan versjouwen naar het clubhuis, kunnen even bellen, telefoon 372393. nweg pelen elijks HAARLEM. Het Nederlands Piano kwartet blijkt klankveredeling als een hoog goed te koesteren. Dat lijkt een voor de hand liggende zaak bij musiceren, maar ik doel eigenlijk op situaties waar bij in de vertolking een uiterste gepassio neerdheid wordt verlangd. Dat tonen pi aniste Ina Overkamp, violist Nobuyuki Shioda, altist Klaas Boon en cellist Fred Pot een uitgekiende terughoudendheid in klankexpansie die een mogelijke spel- vergroving uitsluit maar de zeggings kracht toch in tact houdt. In de Bouwwegwijzer - gevestigd aan dezelfde Spaarnwouderstraat op nummer 82 - wordt de klant uitvoerig voorgelicht over vele manieren om zijn of haar wo ning te verbouwen. Tot op de cent nauw keurig wordt hem voorgerekend wat het gewenste verbouwplan gaat kosten aan materialen en arbeidsloon. „Service is vandaag de dag de voor waarde voor je voortbestaan. De klant moet kunnen zeggen: Hier word ik prettig geholpen. Veel ondernemers houden nog te weinig rekening met de consument”, zegt Henny Kuvener. Hij steekt niet onder stoelen of banken dat het plan mede is geboren uit economische noodzaak. „Nieuwbouw is een teruglopende zaak. Dat is nauwelijks meer interessant. Dus moet je de particulier meer gaan bena deren.” Wat krijgt die particulier dan bij Kuve ner? Voorlichting en begeleiding, daar draait het om. Voorlichting over bruikba re materialen - van metselsteen tot kraan- leertjes, want Kuvener is niet alleen aan nemer, hij heeft ook een eigen loodgieters- bedrijf én een timmerfabriek - en over de prijzen daarvan. „Via de aannemer kun nen particulieren forse prijskortingen binnenslepen”, is daarbij de slogan. nnet. Bob, 13-17 2507- pend .’oort, i, za- plein, elijks ning, p, tel. en 12 5and- (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Aanstaande ouders die lid zijn van Kruisvereniging Haarlem kunnen vanaf half januari deelnemen aan een voor hen samen gestelde cursus met zwangerschaps- gymnastiek en -informatie. Voor waarde is echter, dat het kind in de periode van 18 mei tot 1 juni wordt verwacht. VOLKSDANSEN Het Schalkererf aan de Bema- dottelaan zal zaterdag 3 ja nuari weer staan te trillen op zijn grondvesten. Volks dansvereniging Oro houdt er dan namelijk haar tradi tionele nieuwjaarsbal. En dan is er geen stilzitten bij. Frits Meyer en Huub de Jong hebben de dan- stouwtjes in handen. De beentjes gaan van de vloer op de maat van levende muziek. Het bal duurt van acht tot tien uur. Zes pie termannen moeten er op tafel komen voor de en tree. De demonstratie- groep van Oro zal een piek fijn optreden verzorgen. Tarzan Tarzan, de junglekoning, is beroemd om zijn vele griezelige avonturen. Zaterdag wordt in het clubhuis van speeltuin Klarenhof zijn grootste avontuur op het celluloid vertoond. Een Concert door het Nederlands Pia nokwartet. Programma: Tansman, Mozart en Dvordk. Haarlem, Tuinzaal bouw 30 december 1980. beurt allemaal ’s avonds vanaf acht uur in het ge bouwtje aan de Oudeweg. Buurtbewoners vanaf der tien jaar zijn welkom op dit nieuwjaarsfeest. Prij zen zijn er natuurlijk ook. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: R. T. N. M. Wever en S. Ocké; H. Koning en S. Baumann; R. E. Til en M. T. Nieuwland; V. G. Özdemir en B. Ozdemir; C. B. van der Meer en A. M B. Bergman; L. W. van Russel; J. P. Hoole en D. Tiggelaar; M. A. Noordegraaf en A. M. F. Thijsse AMSTERDAM. Aan de Vrije Univer- siteit van Amsterdam is voor het docto raal examen psychologie geslaagd E.H.L.M. Karsdorp-Bimmerman uit Haar lem. B. van der Veer uit Haarlem is ge slaagd voor het accountantsexamen van het Nederlands Instituut van Registerac countants. GETROUWD: J. Steensma en G. C. van dr Wal; J. H. Meijer en B. Kelder. OVERLEDEN: P. Kabel-Heus, 76 j„ v. Heijthuijzenweg; J. J. M. Quirijnen, 53 j„ v. Loghemstraat; J. T. a. Reuvers, 80 j., Zuiderhoutlaan; A. L. Gau, 53 j„ Romei- nenstraat; H. Stekelenburg, 65 j., Klopper- singel. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Het Regionaal Overleg Gezondheidszorg Kenne- merland (ROGK) kent zichzelf een belangrijke adviserende taak toe wat betreft het door de Provincie Noord- Holland op te stellen advies over de ziekenhuissituatie in Zuid- en Midden Kennemerland. Zoals bekend zal een advies moeten worden gegeven over de manier waarop het aantal beschik bare ziekenhuisbedden in deze omge ving flink teruggebracht kan worden. De provincie heeft een procedure opge steld waardoor belanghebbenden uit Ken nemerland betrokken worden bij het op stellen van dit advies. Het ROGK is van mening dat bij het volgen van deze proce dure sprake is van een versnipperde inbreng. Het Kennemer Overleg Gezondheids zorg wil dan ook een zodanige adviespro cedure bewerkstelligen dat de regio geza menlijk de inhoud van het ontwerp-advies voorbereidt. Dit zou dan, aldus het ROGK, via het ROGK kunnen gebeuren omdat alle regio nale belanghebbenden in dit overleg ver tegenwoordigd zijn. Men vindt een geza menlijk optreden vain belang omdat aan de gevolgen van een wijziging in het aan bod van ziekenhuisvoorzieningen het hoofd zal moeten worden geboden door andere gezondheidszorgsectoren. Om de mogelijkheden van een gezamen lijk advies van de verschillende instellin gen, de gemeentes en de ziektekostenver zekeraars te bespreken wordt woensdag avond 14 januari een extra-vergadering van de Stuurgroep van het ROGK belegd. De vergadering begint om acht uur ’s avonds in de vergaderruimte vpn het ziekenfonds „Spaameland” aan de Oost- vest 60 in Haarlem. De gehele vergadering wordt aan dit onderwerp besteed. De betrokkenen wordt gevraagd met het indienen van een reactie op het proce- durevoorstel van de provincie te wachten tot na het overleg over dit onderwerp op 14 januari. Met opzet hanteert de Kruisvereniging het woord „ouders” omdat deze cursus van 18 lessen vóór en 12 lessen na de bevalling voor zowel de vrouw als de man bestemd zijn. De mondigheid van de va der tijdens deze spannende maanden wordt erdoor bevorderd, hoopt de Kruis vereniging. De lessen worden gegeven op avond. De gymnastiek wordt door een verpleegkundige en een fysiothe rapeute; over de bevalling, het kraamcen- trum en de rechtspositie van de aanstaan de moeder wordt gesproken door gastdo centen. Niet-Kruisleden kunnen eveneens aan deze cursus deelnemen na betaling van de wettelijk verplichte eigen bijdrage van 85 per persoon aan het AWBZ- fonds. Bij de Kruisvereniging aan het Kenau- park 15-17, tel. 319190, kan men zich aan melden. Tevens zijn nadere inlichtingen verkrijgbaar. ylaan olks- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de Burgerzaal van het gemeentehuis zal over enkele maanden een bronzen beeld van koningin Beatrix worden geplaatst. Momenteel is in deze ruimte nog geen afbeelding van de vorstin aanwezig. Het beeld wordt vervaardigd door de Haarlemse kunstenaar Wim Jonker en zal naar verwachting in maart of april gereed zijn. Met het ontwerpen en gieten van de beeldenis is een bedrag van 15.000 gulden gemoeid. Sociaal tipimerman Aad van Ake ge vraagd of hij dit commerciële adviesbu reau een aanwinst vindt voor de stadsver nieuwing én of de taak van de „sociale” bouwbureaus hier gedeeltelijk wordt overgenomen? Aad zegt: „Ik vind het een goed initiatief dat misschien een bijdrage levert om de ingezakte stadsvernieuwing in Haarlem weer een beetje op te krikken. Een kijkje in de Bouwwegwijzer aan de Spaarnwouderstraat. Henny Kuvener licht een klant voor over verbouwingsmogelijkheden, Cees Heyboer staat achter de tekentafel. tel. 30-16 aand Zo werd door hen op geslaagde wijze een subtiele balans tot stand gebracht tussen esthetiek en temperament; een knappe verworvenheid die zich in de uit voering van Mozarts Kwartet in Es KV 493 het treffendst liet bewonderen. Behoedzaam in de expressie maar zon der een spoor van kleurverlies realiseerde het viertal via de typerende nobele speel- trant de karakterverschillen tussen het Allegro met dat wonderlijk ontwikkelde hoofdthema, het innige Larghetto (wat een pure romantiek bij die passage waar het donkere strijkerstdécor wordt verlicht door de piano-omspelingenl), alsmede de zonnige Finale. De onderling zo fraai afgestemde artis tieke golflengte vormde ook in de tot standkoming van het bruisend-vitale Kwartet in Es opus 87 uit 1889 van Anto nin Dvorak waarborg voor een visie van grote importantie. In de hoekdelen viel dan weer sterk de gerichtheid op om de woeste compositorische gedachtenstroom een dynamisch enigszins gekanaliseerd verloop te geven. Het Nederlands Piano kwartet, overigens een van de kamermu- zikale afsplitsingen van het Concertge bouworkest, had het publiek in de Tuin zaal ter opening van het concert nog een bijzondere verrassing bereid met de ver tolking van de zesdelige Suite-Divertisse ment van de Poolse Fransman Alexandre spannende film. De projec tor gaat klokslag twee uur aan. Kijken kost 1,75. De speeltuin staat aan het Brouwersplein. Spaarndam Kunnen in Haarlem groepen buurt bewoners elkaar ontmoe ten om elkaar een gelukkig nieuwjaar te wensen, in Spaarndam is het hele dorp welkom in het dorps huis. Zo gaat dat in een kleine gemeenschap. Zij kunnen op 3 januari om vier uur het glas heffen in het dorpshuis. Dat staat aan de Ringweg 36. Alle verenigingen en instellin gen hebben samen deze nieuwjaarsbijeenkomst op touw gezet. Harmenjanswijk Za terdag kan er bij tienerve- reniging Thor van de Har- menjanswijk worden ge kiend en gedanst. Dat ge- Service voorwaarde voortvoortbestaan z S:’ - o

Haarlem's Dagblad | 1980 | | pagina 7