Kn het kwam terecht of liever hij kwam terecht. Het was, wat men tegen woordig een „reuze-tackle" zou noemen. De gesignaleerde tegenstander een man van R. A. P., dien ik in latere jaren veel op sportvelden heb ontmoet en dien ik zeer heb leeren waardeeren kwam opzetten met den bal. Klaas ging erop af, op zijn schaatsenrijderskolommen. De man van R. A. P. zag Klaas komen en zette zich stevig schrap. Maar hij had geen kans. Vierkant werd hij van de sokken geloopen en ik zag hem met het hoofd vooruit, en armen en beenen in de lucht, verdwijnen in de haag kijkers, die een meter of drie achter de vlaggelijn stonden. Het was een perfecte demonstratie van het begrip „parabolische projectie." Even later kwam Klaas bij Otto met een trek op het gelaat van Nou, hoe was die? „Best" vond Otto. Wat het veld te Heemstede ook van zoo groote waarde voor ons maakte, was, dat langzamerhand een geregelde trek daarheen ontstond van vaste wed strijdklantjes. Daar heeft zich allengs de trouwe groep H. F. C. supporters gevormd, die in later jaren zoo talrijk zouden worden en die door hun aanwezigheid en hun aanmoediging op matches voor de spelers een steun en een element van kracht zijn geworden, welke de aanvoerder van het elftal niet gaarne meer zou willen missen. De tijd en de omstandigheden hebben de banden,- die er tusschen de H. F. C. en de familie Dolleman bestaan, wel gewijzigd, doch nooit verbroken. Wel is Mary niet meer in leven, wel toeft F"rits reeds sinds jaren in den vreemde, wèl zijn zoowel Mevrouw Dolleman—Thierry de Bye als Mevrouw Dollemanvan de Wal aan de haren ontvallen maar bij de dames Dolleman, nog in Haarlem of elders in ons land woonachtig zijn de belangstelling in en de genegenheid voor de oude club niet verdwenen. Daarvan mocht onze vereeniging nog zeer kort geleden op 13 September j.l. - bij gelegenheid van het veteranendiner een tastbare, sierlijke en door alle aanwezige oude en oud-H. F. C. leden buitenge woon gewaardeerd bewijs ontvangen. Eveneens verplichtte de oudste zuster van Mary Dolleman, Mevrouw Posthuma—Dolleman, de samenstellers van dit boek met het ter reproductie afstaan van het portret van dezen, zoo vroeg gestorven, broeder. 92

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 104