HET SEIZOEN 1898-1899. In het seizoen 1898/1899 maakt het pas gepromoveerde H. F. C. geen schitterend figuur in de ie klassse. Wel opent het seizoen met een veelbelovende overwinning op Sparta, dat in Heemstede met een 3—o naar huis werd gezonden, doch de beide puntjes in dezen wedstrijd verdiend, waren in Februari nog „heelemaal alleen" gebleven en kans om van de laatste plaats af te komen leek er wel haast niet te bestaan. Sparta had al weer wraak genomen voor de nederlaag aan het begin van het seizoen met een vernietigende 6—0 in Rotterdam. R. A. P. sloeg hare oude concurrente met 4o in Heemstede en 51 in Amsterdam en H. B. S. won met 2 o in I)en Haag en 3 1 in Heemstede; Haarlem, Rapiditas en H. V. V. hadden op eigen terrein met 3 1, 51 en 1o aan de Haarlemsche een lesje gegeven, maar moesten nog naar de Molenwerf komen. Tegenover de twee puntjes van H. F. C. had Rapiditas er al zes bij elkaar geschopt en de overige clubs waren geheel buiten gevaar. Er moesten groote dingen gedaan worden of het 1e klasseschap zou weer verloren gaan. Maar het ging niet verloren Op 19 Februari werd met alle krachtsin spanning de H. V. geklopt met 2 1 juist een maand later volgt de big- match om de laatste plaats tegen Rapiditas, dat met 32 werd geslagen en eindelijk werd den 9en April met Haarlem gelijk gespeeld (1 1) en daarmede Rapiditas tot de degradatie-wedstrijden veroordeeld, waarin het onderging tegen het toen sterk opkomende Ajax uit Leiden. De Haarlemsche ontsnapte aan een wissen dood en als men de prestaties van H. F. C. en Rapiditas wat nauwkeuriger bekijkt, dan hoeft men niet te vragen of er veine" in het spel is geweest. Rapiditas scoorde in dat seizoen vier goals méér dan H. F. C. en had vier goals minder in haar net zien deponeeren. In dit seizoen miste de H. F. C. Otto Mentf.n, Schut, Theo van Manen, Willem van Oort en Wijn van Waveren, die allen het hunne hadden bij gedragen aan het succes van het vorig jaar. Steef de Wilde verdedigde het doel met zeer wisselend succes A. van Waveren en Teunissen speelden in de verdedigingPutman Cramer, Keus en Moltzer (de aanwinst van dat jaar) vormden een solide ruggegraat, maar de voorhoede was maar matig en werd dikwijls gewijzigd. Bij een der overwinningen der laatste maanden zag ze er zóó uitBos, Pereira, Frans van Gogh, du Cloux en Swens op papier nog niet zoo slecht.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 110