A. G. en W. VAN WAVEREN. Zonder de gebroeders van Waveren zou de H. F. C. geen veertig jaren hebben bestaan. Dit is een waarheid als een koe voor allen, die de moeilijke jaren 1896/1902 hebben medegemaakt. Wat hadden Otto Menten en Loosjes moeten beginnen zonder de van Waverens Is het denk baar, dat de. H. F. C. tot tweemaal toe uit de 2e klasse in de ie zou zijn teruggekomen zonder A. of zonder Wijn? De broers liepen al achter een voetbal op het Phoenix-terrein, zaliger gedachtenis, in 1890 en waren lid van ,,Ripperda" in '92. Het bestaan van ,,Ripperda" was kort, maar schoon, 't Was de oefenschool voor Jan van den Berg, J. K. H. van Steijn van Hensbroek, P. E. Stol, Charles van Braam, A. Monod de Froideville, M. Braat, M. Bos, I. Pereira en ik meen ook Karel Heijting. Ripperda zou kampioen zijn geworden van de ie klasse N. V. B., als het maar een terrein had gehad. Maar de club moest haar oefenveld aan de Kleverlaan ontruimen, zwierf een paar weken rond van het eene bouwgrondje naar het andere en gaf den geest. We zien de spelers al spoedig bij de „groote" clubs terug. Wijn speelde zelfs al in 1894 als invaller met de H. F. C. mede tegen Sparta, een roemrijk kwartiertje slechts, in afwachting van de komst van P"lier, die de stoomtram naar Heemstede had gemist. Mulier riep de clementie van de tegenpartij in voor zijn dertien jaren, maar de baby weerde zich geducht en werd in triomf van het veld gedrag'en. In 1895 verschijnt A. in de voorhoede van het XI-tal het volgend jaar vormen de broers samen den rechtervleugel. In 'gj/'gS gaat A. in de achterhoede spelen en wordt Wijn middenvoorsamen helpen ze de H. F. C. weer uit de tweede klasse in de eerste. In 1898 is A. captain van het XI-tal; Wijn vertrok a. g. van waveren.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 123